PDA

Zobacz pełną wersję : Czas najwyższy pomyśleć o wakacjach.

jan_122
02-05-2017, 14:33
Siedzę sobie w ten deszczowy dzionek i kombinuję gdzie się w tym roku wybrać na wakacje. W zimie wygrzałem kości nad Atlantykiem ale latem też trzeba gdzieś poszaleć. Na jakiś czas odpuszczam sobie dalekie podróże i wykombinowałem wypad do Albanii. Tereny te są jak na razie mało znane i odwiedzane. Trochę poczytałem na różnych forach o tym kraju ale informacji jest nie dużo. Może ktoś z szanownych forumowiczek czy forumowiczów odwiedził ten kraj i mógł by mi przybliżyć kwestie związane z pobytem i zwiedzaniem.

kurtis
02-05-2017, 16:07
ku przestrodze

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/albania-czescy-turysci-zamordowani,557636.html

jan_122
02-05-2017, 17:48
Dzięki za ostrzeżenie. Wszystkie propozycje biur podróży proponują wczasy w okolicach Tirany . W północnej części Albanii większość mieszkańców posiada broń i dla tego jest niebezpiecznie. W nadmorskich kurortach przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na drobnych złodziejaszków. Z ogólnymi informacjami zapoznałem się na stronie ambasady RP w Tiranie.

ceuer
02-05-2017, 19:50
Ja tam z 15 miesięcznym gałganem wybieram się na mierzeję wiślaną. Konkretnie Stegna. Byłem już na tej wiosce jest nie za dużo ludzi ale często do morza ponad kilometr...ale kto ma mnie gonić na urlopie :D

ibis
03-05-2017, 09:41
Janie. Ciebie to bez przerwy gdzieś nosi. Nie umiesz usiedzieć na miejscu. Masz świetne pomysły wybierając do zwiedzania ciekawe kraje. Trochę Ci zazdroszczę. Kiedy się wybierasz?.....bo latem jest tam niemiłosiernie gorąco.

Rufijok
03-05-2017, 18:15
Jaśko, to wspaniały pomysł, ty masz zawsze takie wspaniałe pomysły, normalnie rewelacja. No rzeczywiście nie umiesz usiedzieć na miejscu:tuptup: i wybierasz coś takiego ciekawego, niepowtarzalnego:marzy:, nietuzinkowego:marzy: i intrygującego:marzy:. Ja ci nic nie zazdroszczę:lol:, daj oznaki życia jak wrócisz.:rotfl:

jan_122
04-05-2017, 09:03
Janie. Ciebie to bez przerwy gdzieś nosi. Nie umiesz usiedzieć na miejscu.

To prawda. Ten rok zapowiada mi się rewelacyjnie. W lutym zaliczyłem Kanary, w czerwcu jak zwykle Velki Meder, lipiec-sierpień moja ulubiona działeczka na ROD, we wrześniu Albania a w październiku- jak co roku- inhalacja jodowa w Kołobrzegu.

Rufijok
04-05-2017, 11:48
A na czerwiec polecam Syrie albo Egipt.

Krzaczek_Malin
04-05-2017, 13:26
Ja też oplanowana. Teraz czekać co z planów wyjdzie bo różnie bywa.

jan_122
04-05-2017, 15:35
A na czerwiec polecam Syrie albo Egipt.

W czerwcu- jak napisałem- planowany jest VM a swoją drogą w ubiegłych latach zaliczyłem i Egipt i Syrię. Nigdy drugi raz nie wracam do wcześniej zwiedzanych krajów. Wyjątek stanowią uwielbiane przeze mnie i moją żonkę Kanary .

Zboczyliśmy nieco z tematu. Głównie interesują mnie dobre rady w temacie Albania.

Rufijok
04-05-2017, 16:21
Dej pozór co by ci ino tych krajów nie zabrakło bo bydziesz jednak musioł je drugi raz zwiedzać:smiech2:.

gellwetka
05-05-2017, 07:34
Ja tam z 15 miesięcznym gałganem wybieram się na mierzeję wiślaną. Konkretnie Stegna. Byłem już na tej wiosce jest nie za dużo ludzi ale często do morza ponad kilometr...ale kto ma mnie gonić na urlopie :D
Stegna jest przepiękna! Malutka, kameralna ale nie brakuje knajpek czy atrakcji plażowych. Idealna na spokojny wypad, pod warunkiem dobrej pogody oczywiście ;)

- - - Dopisano - - -

Dzięki za ostrzeżenie. Wszystkie propozycje biur podróży proponują wczasy w okolicach Tirany . W północnej części Albanii większość mieszkańców posiada broń i dla tego jest niebezpiecznie. W nadmorskich kurortach przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na drobnych złodziejaszków. Z ogólnymi informacjami zapoznałem się na stronie ambasady RP w Tiranie.

Byłam w Albanii tylko kilka dni, ale:
- po angielsku ni w ząb
- w większości miejsc nie można było płacić kartą
- mega dobry kebab z owcy z frytkami
- tanio
- niestety niezbyt czysto i tym razem to nie wina turystów ;)
- ludzie serdeczni, choć w większości wyglądają jak kryminaliści
- w mniejszych miejscowosciach w głębi lądu kobiety niestety nie spacerują sobie po ulicach...
- bardzo dużo stacji benzynowych. Zwłaszcza dawno opuszczonych.
- często straż przy drogach stoi z karabinem, można się przestraszyć
- jeżdżą na wyczucie, nie wiem czy są tam jakiekolwiek przepisy drogowe ;)
- masę rond z pierwszeństwem dla tych, którzy wjeżdżają na rondo (właściwie takich jak u nas, chyba nie ma)
- fajne auta 3-kołowe. I w ogóle dużo Mercedesów, więc jeśli jeździsz Mercem to w razie awarii naprawi Ci go każdy mieszkaniec ;)

jan_122
05-05-2017, 13:03
Dziękuję Ci gellwetko za wiele dobrych i przydatnych porad. Z tych uwag wnioskuję, że "klimaty" podobne do klimatów jakie panują na Kubie.

kamyki_80
09-05-2017, 13:55
My we wrześniu wybieramy się do Turcji ;) strach jest ale damy radę! :D tym bardziej że jedziemy zgraną paczką - 14 osób :D

ceuer
10-05-2017, 13:10
My we wrześniu wybieramy się do Turcji ;) strach jest ale damy radę! :D tym bardziej że jedziemy zgraną paczką - 14 osób :D

Państwo islamskie wydało komunikat żeby wyznawcy islamu nie grupowali się przy kurortach bo mogą być przeprowadzane zamachy

Rufijok
10-05-2017, 13:37
Jo chcym teściowóm podpicować i zafundować jej Egipt, ale nie chce i strasznie wrzeszczy jak o tym godóm :marzy:.

nata27
12-05-2017, 10:30
Ja się mogę wypowiedzieć jedynie nt. rejonów nadmorskich Albanii.
Jeśli chodzi o te bardziej północne miejscowości turystyczne w pasie Durres - Golem - Kavaje to są na pewno dość popularne, w sezonie sporo ludzi ale brudne plaże. Piaszczyste i szerokie ale zaniedbane. Nie chodzi tu tylko o śmieci, co kawałek jest poprowadzony odpływ ściekowy do morza, więc czasem i zapach nie za ciekawy. Sporo miejscowych prowadzi handel obnośny na plaży (handlują chyba dosłownie wszystkim :) ), czasem bywają dość nachalni. Blisko centrum miejscowości zaraz za plażą deptak i pas hoteli. Poza centrum znacznie spokojniej.
Miejscowość Vlora już odrobinę lepiej z czystością, ale plaże mniejsze (węższe).
Ciekawie jest za to na południowej części wybrzeża Albanii w miejscowościach takich jak np. Saranda czy Ksamil.
W Sarandzie plaże są dużo mniejsze niż w Durres, ale czyste i takie żwirowo-kamieniste. Natomiast kamyczki to takie małe bialutkie otoczaki, więc nic nie boli jak się po nich chodzi :).
W miejscowości Ksamil są plaże i kamieniste (tak jak w Sarandzie) i piaszczyste też - piaseczek biały.
I teraz kwestia transportu - jeśli chodzi o wybrzeże północne to można i autokarem (jakieś 24-25 h jazdy, najczęściej przez Czarnogórę) lub samolotem do Tirany i potem jakaś godzina jazdy do Durres.
Saranda i Ksamil to już autokarem wyprawa na jakieś nawet 30h (najczęściej jazda przez Serbię i Grecję), ale najlepiej samolotem na Korfu i potem przeprawa promem lub wodolotem do Sarandy. Prom płynie jakieś 1,5h, a wodolot co najmniej pół godz krócej, ale też jest droższy.
Podróżowanie po Albanii nie jest łatwe z uwagi na stan dróg (w większości fatalny) i lokalnych kierowców. Chyba wszyscy jeżdżą tam starymi merolami, na drogach często totalna samowolka. W bardziej górzystych rejonach drogi niebezpieczne, wąskie (miejscowi ciągle trąbią żeby ostrzec jadących z naprzeciwka :) ). Faktycznie dogadać się ciężko, ale jakoś na migi da radę ;) Najprędzej to chyba po niemiecku coś można obczaić. Co i rusz powojenne bunkry przy drogach. W sezonie często bywają problemy z kanalizacją - najczęściej braki ciepłej wody, ale czasem braki wody w ogóle. Sporo hoteli ma jeszcze szamba, które co chwile są przepełnione i trzeba opróżniać. Braki prądu zdarzają się na szczęście rzadko, ale to nie dziwi jak spojrzeć na sieci energetyczne w tym kraju. Linie pociągnięte byle jak, byle było, czasem nawet miejskie drzewa robią za słupy energetyczne :)
Hotele jednak starają się stopniowo uniezależniać się od takich problemów i inwestują w swoje wyposażenie i otoczenie.
Ale generalnie kraj bardzo ciekawy, dynamicznie się zmienia, na miejscu tanio, a miejscowi w większości przyjaźni robią wszystko żeby dogonić Zachód. Może za kilka lat im się uda ;)

ceuer
12-05-2017, 19:06
No to szczerze przekonałaś mnie żeby nie jechać do Albanii.

jan_122
13-05-2017, 08:57
Tak wielu informacji o celu mojego wyjazdu dawno już od nikogo dnie otrzymałem. Serdecznie dziękuję. Moim celem w Albanii jest miejscowość Shëngjin w okręgu Lezha. Wybieram się tam samolotem. Z tego co się dowiedziałem jest to miejscowość dla osób lubiących ciszę i spokój - przynajmniej po sezonie. Nie straszny mi brud i śmieci. Z tego co napisałaś to mogę stwierdzić, że w porównaniu i Indiami - które zwiedziłem parę lat temu- to jest Hameryka:papa:. Cieszy mnie fakt, że mieszkańcy są mili i gościnni. Cieszy mnie , że zwiedzę nowy mało odwiedzany kraj, poznam obyczaje tamtejszej ludności i mile spędzę wakacje. Zresztą po to wyjeżdżamy na wakacje, by odpocząć, poznać historię i kulturę innych narodów a nie czepiać się drobnych niedogodności które występują nawet w państwach o wysokim standardzie życiowym i ekonomicznym.

ceuer
13-05-2017, 11:16
Jaśko...dla mnie akurat duża niedogodność jak miałbym sobie na plaży leżeć a tu plażą koło ciebie klocek sąsiada płynie. Ale skoro dla Ciebie to mała niedogodność to ok. Pozdrawiam:papa:

Rufijok
13-05-2017, 11:26
Moim celem w Albanii jest miejscowość Shëngjin w okręgu Lezha. Wybieram się tam samolotem.

Zapewne albańskich linii lotniczych :smiech2:
Wiem, wiem, wg ciebie należą do najlepszych na świecie :smiech2:

Nie straszny mi brud i śmieci.
No popatrz, nawet w Albanii poczujesz się świetnie, jak w domu, zapanuje taka rodzinna atmosfera :smiech2:

Cieszy mnie fakt, że mieszkańcy są mili i gościnni.
Nie mów hop zanim nie przeskoczysz :lol:

PS
Jaśko, zbankrutowołeś , że sie już na Albanie cieszysz?:smiech2:

jan_122
14-05-2017, 06:22
Jaśko...dla mnie akurat duża niedogodność jak miałbym sobie na plaży leżeć a tu plażą koło ciebie klocek sąsiada płynie.

Tam jeszcze ustawa ministra Szyszki nie dotarła i nie martwię się pływającym drewnem. Martw się tym co pływa w Wiśle, Brennicy i innych potokach - nie wspominając polskich jezior i super czystej (wręcz turkusowej) wody w Bałtyku. Od czasu do czasu możesz się niewielką ilością zachłysnąć.

Zapewne albańskich linii lotniczych..należą do najlepszych na świecie.

Mylisz się Rufi. Będom to linie Qantas Airways.
Na Twój przygłupi żart na temat warunków w jakich przebywam nie będę się wypowiadał . Nie byłeś, nie widziałeś więc przestań pajacować. Nie obraziłeś mnie i mi to wisi wielkim pędzlem . Nie było to śmieszne. Świadczy to tylko o Twoim wychowaniu.

Jaśko, zbankrutowołeś , że sie już na Albanie cieszysz?

Ja się cieszę z wszystkiego, nawet z wyjazdu do Ustronia czy Szczyrku przeto należę do ludzi przyjaznych i pogodnych . O moje finanse się nie musisz martwić. Aby Cię pocieszyć to latem podróżuję i odwiedzam bliższe regiony a zimą -jak Ci od wielu lat wiadomo- wybieram się gdzieś dalej by skrócić sobie naszą polską zimę. Zapewne się ucieszysz jak Ci zakomunikuję, że prawie na 100% w styczniu planuję wypad się na 3 tygodnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dalej się już nie wysilaj tylko pisz na temat. Może się podzielisz swoimi planami wakacyjnymi. Temu służy ta strona.

- - - Dopisano - - -

Przy słowie 'będom' powinien być cudzysłów.

jan_122
28-09-2017, 09:21
Jaśko, to wspaniały pomysł, ty masz zawsze takie wspaniałe pomysły ...... daj oznaki życia jak wrócisz.

Właśnie wróciłem. Było tak jak opisywała to Gellwetka. Spokojnie, przyjaźnie a przede wszystkim wspaniały hotel i cudowna pogoda. Ceuerka muszę uspokoić. Choć usilnie szukałem..... nigdzie nie udało mi się spotkać pływających klocków. Może pomylił morze Jońskie z Bałtykiem :niepewny:. Polecam wyjazd do Albanii w m-ach czerwiec albo wrzesień. Wtedy tam jest spokojniej , mniej podróżnych i temperatury do wytrzymania (ok 25-28 st.C).

ibis
29-09-2017, 14:36
Czytając wcześniejsze porady koleżanek gellwetki i naty27 korci mnie, by w przyszłym roku wybrać się z mężem do Albanii. W chwilach pomiędzy smażeniem się na plaży a zwiedzaniem kraju uwielbiam zwiedzać------------sklepy. Zatem mam pytanie. Jak to wyglądało w miejscowości w której odpoczywałeś i w pobliżu i jakie są ceny? Czy na prawdę jest tam tak tanio? Chodzi mi o ciuchy i buty. Na tym punkcie mam szmergla.

jan_122
30-09-2017, 09:14
Dokładnie opiszę Ci wieczorem na priwie.

ceuer
30-09-2017, 11:15
Jak czas na wczasy to co polecacie nad bałtykiem? Bo w stegnie tyle ludzi było że masakra a pogoda była daleka do idealnej.

jan_122
30-09-2017, 13:00
Jeśli chcesz teraz spędzić kilka dni nad morzem to może polska złota jesień będzie łaskawsza i w spokoju odpoczniesz od codziennych obowiązków. Jak co roku wybieram się na początku października do Kołobrzegu. Mam sprawdzony hotel ze SPA (kryty podgrzewany basen, grota solna,jacuzzi, sucha i mokra sauna, siłownia) w cenie pobytu. Jeżdżąc od paru lat zawsze udawała mi się pogoda. Zapewne nie można się plażować ani kąpać ale podobno jesienią nad Bałtykiem jest więcej jodu a zdrowie jest najważniejsze niźli okopywanie się latem wśród wrzeszczących dzieciaków i przeciskanie się między parawanami by trochę się popluskać.

ceuer
30-09-2017, 13:47
Właśnie chodzi o lato. Najlepiej zdala od ludzi...żeby sobie odpocząć.

jan_122
30-09-2017, 15:03
Zastanawia mnie, czemu Twoje oczy skierowane są na północ gdzie z reguły pogoda nas nie rozpieszcza. Może dasz się namówić na południową część Europy gdzie jest duże prawdopodobieństwo udanych (słonecznych) wakacji. Rezerwując wczasy do 7.10. np. w Słonecznym Brzegu masz 50% zniżki a osoba towarzysząca dodatkowo ok 200-300zł. Czas od momentu wyjścia z domu do zakwaterowania w docelowym hotelu to ok 5-6 godz. (łącznie z przelotem) Pogoda pewna, ful wypas (All inc) , dobre hotele , ładne plaże itp. itd. Wcale nie drożej niż w Polsce.
Przeanalizuj moją propozycję:

https://r.pl/szukaj?panstwa=bulgaria&miastaWylotu=katowice&liczbaDoroslych=2&pokazpolecane=true

ceuer
01-10-2017, 12:37
Temu że jak na przyszły sezon ciężko się wybrać z dwulatkiem i niespełna półrocznym dzieckiem.

jan_122
01-10-2017, 16:11
Wybacz ale zapomniałem, że masz malutkiego dzidziusia . Jak Ci wiadomo dopiero co wróciłem z urlopu i mam świeżą wizję na podobne młodych problemy. Wylatując trzy tygodnie temu z Pyrzowic była odprawa dwóch samolotów. Jeden mój a drugi do Egiptu. Nawet sobie nie wyobrażasz ile młodych małżeństw stało w kolejce z malutkimi dzieciakami. Parę par zauważyłem , które miały na piersiach zawiniątka a w nich (tak sądzę) 2-3 miesięczne bobasy. Wystawały tylko czupryny albo Kodżaki. Bagaż, bety i wózki nadali i..... hejjjjaaaa w świat. Małe dzieci (w zależności od przewoźnika i biura podróży) w ogóle nie płacą.
Więc Ceuerku...."do odważnych świat należy". Poszalej trochę. Czego Ci z całego serca życzę.

jan_122
13-11-2017, 18:06
No i nieuchronnie "nadejszła ta chwila" kiedy to -pisząc i planując w maju- trzeba spełnić następne swe plany i marzenia. Połowa stycznia to najlepszy okres by wyskoczyć na trzy tygodnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie to wspaniały kontrast etniczny i kulturowy pomiędzy tym krajem a Albanią którą zwiedziłem we wrześniu. Naczytałem się w necie wiele komentarzy i i porad i szczerze mówiąc dalej jestem głupi. Są one tak rozbieżne, że w rezultacie mam w głowie misz masz. Może ktoś z szanownych forumowiczek i forumowiczów (z pierwszej ręki) ma aktualne wiadomości co do zachowania się w tym kraju. Może ktoś z waszej rodziny- znajomych odwiedził ten kraj. Jeśli tak- to proszę o przekazanie mi uwag i zaleceń tak jak to ostatnio uczyniły gellwetka i nata27 ............za co im szczerze dziękuję.

jan_122
26-11-2017, 17:49
Co tutaj jest tak cicho? Czyżby nikt lub jego bliscy, znajomi (rodzina) z naszego regionu w ostatnich latach nie był z Emiratach? W ciągu tygodnia lata w tym kierunku przynajmniej 6 -7 samolotów. W tej chwili tzn. godz 18.40 trzy samoloty powracają do Polski. Są w tej chwili nad morzem Czarnym (2 do Katowic i 1 do W-wy). Mnożąc 7 samolotów x (przynajmniej) 150 pasażerów daje pokaźną ilość która w ciągu tylko jednego tygodnia zwiedza ten kraj. Nie chce mi się wierzyć, by ktoś ze Śląska Cieszyńskiego tam nie był.
Proszę. Popytajcie bliskich i podzielcie się wiadomościami o tym kraju.

Rufijok
27-11-2017, 14:02
Wszyscy jeżdżą na urlopy, tylko nikt sie tym tak nie chwali jak ty. ;>

jan_122
27-11-2017, 16:52
Wszyscy jeżdżą na urlopy, tylko nikt sie tym tak nie chwali jak ty.

Po pierwsze. Nikt się nie chwali tylko prosi o doradztwo i pomoc. Kiedyś na tym forum jeden mądry człowiek - Pan Jerzy Marcol napisał:

Nie chwalisz się, ale dzielisz; zobaczyłeś kawałek świata, którego inni może nigdy nie zobaczą. Udostępniając zdjęcia dzielisz się tym, co ujrzały twoje oczy i inspirujesz innych do myślenia o podróżach. .........taki też był mój cel.
Po drugie. Niektórzy nie prosili forumowiczów, by im doradzili w kwestii swojego wyjazdu i lądowali w hotelach ze skrzypiącymi łóżkami, brudnymi pokojami i bez Wi Fi. Uważam, że do każdego wyjazdu należy się dokładnie i skrupulatnie przygotować .
Po trzecie. Dobrze by było byś sobie sprawdził ile w minionym czasie na tym forum osób prosiło o poradę, albo dzieliło się swoją radością z udanych wakacji.
Eh!!! Kiedyś to w temacie "Turystyka" i innych wrzało, było wesoło. Było wiele dyskusji na różne tematy. Teraz dzięki jednej osobie forum chyli się ku upadkowi -umiera.
Szkoda.
Zapewne wiele osób ze "starej gwardii" chciało by się podzielić swoimi radościami, sukcesami, ale uznali ....po co? Po jaką cholerę mają narażać się na niemądre komentarze, głupie podśmiewujki itp. ......i w tym przyznaję im rację , że usunęli się na jakiś czas w cień.

Rufijok
27-11-2017, 19:52
Teraz dzięki jednej osobie forum chyli się ku upadkowi -umiera.

Masz na myśli siebie i swoje klony jak Stach11, Ki-koker i inne?:)

jan_122
28-11-2017, 09:57
Masz na myśli siebie i swoje klony jak Stach11, Ki-koker i inne?

Skupmy się na tym do czego forum turystyki służy a nie na domysłach kto jest kim.
Starczy ze zrozumieniem przeczytać dopisek pod tym działem:

Turystyka (http://forum.ox.pl/forumdisplay.php?16-Turystyka)
Byłeś gdzieś, chcesz gdzieś pojechać? Polecasz komuś jakieś szczególne miejsce, dyskusje o biurach podróży i wyjazdach zorganizowanych, dokąd pojechać, co zabrać, porady dla turystów.

Rufijok
28-11-2017, 14:36
Skupmy się na tym do czego forum turystyki służy a nie na domysłach kto jest kim.

No to skup sie na turystyce i trzymaj sie tematu a nie swoich domysłów :rotfl:

ibis
28-11-2017, 18:27
Zapewne wiele osób ze "starej gwardii" chciało by się podzielić swoimi radościami, sukcesami, ale uznali ....po co? Po jaką cholerę mają narażać się ............i usunęli się na jakiś czas w cień.

Właśnie tak to wygląda i zgadzam się w 100%-ach . Ja też tak zrobiłam- szkoda nerwów, ale Ty dalej opisuj swoje podróże. Opisujesz je tak ciekawie, że na pewno ktoś kto czyta te komentarze skorzysta w przyszłości z Twoich dobrych rad.

ingon
07-12-2017, 11:16
Ja myślę już, by zabookowac sobie jakieś miejsce fajne nad Ibizą :)

Jaga-be
07-02-2018, 15:19
Ja myślę już, by zabookowac sobie jakieś miejsce fajne nad Ibizą :)

Chyba chodziło ci o rezerwację .....na /wyspie/ Ibizie, bo wyspa posiada jedyną rzekę Riu de Santa Eularia .
Jeśli to chochlik w pisowni to co innego. Każdemu się może przydarzyć.

ibis
11-02-2018, 17:08
Janie. Wróciłeś już z wakacji? Jeśli tak, to "zapodaj" parę fotek i coś ciekawego napisz jak się tam miałeś. Jestem bardzo ciekawa. Poza tym wysprzątaj swoją skrzynkę.

jan_122
13-02-2018, 16:28
Janie. Wróciłeś już z wakacji?
Wróciłem. Było zajebiście:tancze:. Na razie składam film i "obrabiam" zdjęcia. Jak się uporam, to się pochwalę tym co widziałem. Musisz uzbroić się w cierpliwość.

ceuer
20-02-2018, 13:18
Chętnie obejrzę filmik z Twoich wojaży.

jan_122
24-02-2018, 16:23
Chętnie obejrzę filmik z Twoich wojaży.

Właśnie ukończyłem montaż filmu. Mam jednak pewne obawy :niepewny: by go tutaj zamieścić. Może znajdzie się znów ktoś kto mi zarzuci chwalenie się albo nieodpowiedni ubiór (skarpetki).:tuptup:

Rufijok
25-02-2018, 18:09
nieodpowiedni ubiór (skarpetki).:tuptup:

Uważaj tylko żebyś na zdjęciu zrobionym w Friday nie miał majtek z napisem Monday. :smiech2:

ibis
26-02-2018, 13:07
Takiego (niby to żarciku) można było się spodziewać po oixowym zazdrośniku. Czekałam kiedy tylko "dzióbnie" do Jana. Żadnych próśb czy pytań na temat jego podróży do ZEA.
Może by się podzielił z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami ze swoich wakacji. Chętnie bym skorzystała (i nie tylko ja) z jego pouczających porad . Podobno wszędzie był i wszystko widział. Przynajmniej tak wnioskuję z jego poprzednich turystycznych dyskusji. Ja niestety nie mam tak dużego doświadczenia i nie jestem w stanie nikomu pomóc w temacie turystyka.

Rufijok
26-02-2018, 21:08
Może by się podzielił z nami swoimi przeżyciami
Ostatnio byłem niedaleko w pewnej wiosce i zauważyłem że bożodrzew i wierzba są już wycięte i już fundamentu nie uszkadzają.:)

i doświadczeniami ze swoich wakacji.
Nie leć latem do Afryki bo za ciepło albo teraz do Syrii bo niebezpiecznie.:)

jan_122
27-02-2018, 13:54
....Nie leć latem do Afryki bo za ciepło..

Krótko, zwięźle i na temat. Trudno nie dostosować się to tych mądrych pouczeń i korzystając z dobrej rady za 3 dni w piątek wybieram się do Afryki na 2 tygodnie męczony siarczystym mrozem i możliwością "załapania" się w naszym regionie wirusem grypy.

jan_122
12-07-2018, 16:52
Znów minie nosi :jupi:bo "nadejszła" ta chwila by pod koniec września gdzieś niedaleko na 3 tygodnie polecieć. Wykombinowałem , że jeszcze mnie "diobli" nie widzieli w Tunezji. Przeglądając oferty moich ulubionych biur podróży (Rainbow, Itaka) mam pewien dylemat.......w której miejscowości zakotwiczyć :niepewny:. Biura te proponują takie miejscowości jak: Al Mahdijja, Dierba (Zarzis), Monastyr, Nabul, Sousse (Susa) , Tun, Hammamet itp. Może ktoś w ubiegłych latach był tam i chętnie sypnął by garścią przydatnych uwag, rad i wiadomości.
Będę wdzięczny za pomoc.

jan_122
29-07-2018, 13:51
Widać że nie w porę poprosiłem internautów o pomoc. Trzeba było to zrobić w miesiącu maju lub czerwcu (mój błąd). W lipcu wszystkich "wywiało" na wakacje i nikt nie wchodzi na OX-a. Trudno......będę musiał zaryzykować i sam zadecydować w który rejon Tunezji się wybrać by najlepiej spędzić wymarzony wypoczynek. Czasu zostało mało. By jeszcze skorzystać z terminów wrześniowych muszę jak najprędzej dokonać rezerwacji.

jacekklos19
01-08-2018, 09:43
<<<Widać że nie w porę poprosiłem internautów o pomoc>>>>

Ta pora dziala chyba juz od dwoch lat. Moze by ci ktos pomogl ale obawiaja sie glupich dygresji i aluzji ze strony niektorych czytelnikow tego portalu. Musisz sobie radzic sam.

ceuer
01-08-2018, 15:48
Zawsze można ignorować Jacek i nie widzisz wpisów danych osób.

jacekklos19
01-08-2018, 17:53
<<<<Zawsze można ignorować>>>

.....a po jakiego wuja mam ignorowac ? Chce na forum ox-a miec przeglad komentarzy wszystkich mniej czy wiecej zainteresowanych danym tematem. Przynajmniej wiem ilu podchodzi powaznie do sprawy a ilu jest glupoli (czyt: burakow).

Rufijok
01-08-2018, 19:35
Jak chcesz zobaczyć buraka to spójrz w lustro :lol: a jak chcesz przygotować sałatkę z buraka to wystarczy wrzucić granat do BM-ki :)

jacekklos19
02-08-2018, 12:35
<<<Jak chcesz zobaczyć buraka to spójrz w lustro>>>

Wrociwszy ze spaceru otwieram kompa i czytam co tam nowego napisano. Wchodze na dzial 'Turystyka', czytam raz, czytam drugi raz i oczom swym nie wierze. Ktos mnie obraza. Nie znam powodow ale moge sie domyslac, ze komus sloneczko zaszkodzilo. Wytlumacz mi rufiok co powoduje, ze jestes tak sfrustrowana osoba?....co toba kieruje , ze mnie obrazasz? Piszac powyzszy artykul nie mialem na mysli ciebie a ty zaraz z grubej rury. Jesli identyfikujesz sie z okresleniem 'burak" to jest to tylko i wylacznie twoj problem. Ja pisalem ogolnie i sam doskonale wiesz, ze takie osoby na ox_e istnieja.

<<<chcesz przygotować sałatkę z buraka to wystarczy wrzucić granat do BM-k>>>

Masz obsesje nawet do wlascicieli samochodow marki BMW. Nie kazdego na tak drogi samochod stac. Mnie starczy Opel.
Mam prawo komentować co chce i jak chce byle bym swymi komentarzami nie obrazal konkretnych osob.
Na koniec mam pytanie. Sugerujac mi wrzucenie granatu do znienawidzonej przez ciebie BM-ki kto wedlug ciebie ma tam siedzieć ?------ bo logicznie myslac --wrzucajacy znajduje sie na zewnatrz .

Rufijok
02-08-2018, 18:57
Wchodze na dzial 'Turystyka', czytam raz, czytam drugi raz i oczom swym nie wierze. Ktos mnie obraza
Dlaczego czytasz tak prosty tekst kilka razy? Nic w tym tekście trudnego nie widze żeby go trzeba było kilka razy trawić :)

Ktos mnie obraza.
Najpierw ty porównujesz forumowiczów do buraków a później czujesz się sam obrażony. Coś z tobą nie tak :rotfl:

Nie kazdego na tak drogi samochod stac.

Buraki w BMW nie jeżdżą drogimi BM-kami tylko takimi zardzewiałymi burakowozami z szyldem BMW, jak to dla ciebie drogi samochód to lepiej poszukaj sobie lepiej płatną prace .:rotfl:

Sugerujac mi wrzucenie granatu do znienawidzonej przez ciebie BM-ki kto wedlug ciebie ma tam siedzieć ?------ bo logicznie myslac --wrzucajacy znajduje sie na zewnatrz .

Nie no super , ale tyś pojętna kobiecina :smiech2:

jan_122
03-08-2018, 07:36
Sugeruję Panowie przenieść waszą niezmiernie ciekawą dyskusję do podstrony "Na każdy temat". Założyłem Wam nowy temat pt: Rozmowy dwóch Panów.

Rufijok.
.....jo w tym roku już po dwóch urlopach, żodnego stresu, normalnie miód/malina.....

Chwalisz się Rufijoku że byłeś już dwukrotnie w tym roku -jak to określiłeś- "na urlopach". Z przyjemnością dowiemy się gdzie byłeś, co widziałeś i co zwiedziłeś.
Opisz (jeśli to możliwe) dokładnie. Może ktoś z forumowiczów skorzysta z Twoich rad.

Rufijok
04-08-2018, 12:25
Z przyjemnością dowiemy się gdzie byłeś, co widziałeś i co zwiedziłeś.
Nie powiem ci bo by ci się mogła z zazdrości żółć rozlać. :rotfl:Gdyby nie zarobki twojej żony to dla ciebie wydarzeniem w życiu byłaby majówka spędzona na Słowacji.:lol:

jan_122
04-08-2018, 12:56
.......Gdyby nie zarobki twojej żony ......

Tym komentarzem sprawiłeś mi wielką przykrość. Moja żona od dłuższego czasu nie żyje.
Jesteś z złym człowiekiem.

Rufijok
04-08-2018, 20:38
Jesteś z złym człowiekiem.
Ty jeszcze gorszym.:)

ceuer
06-08-2018, 10:29
Heh... W tym sezonie nigdzie już nie pojadę... Ręką złamana. Koniec podróży.

jan_122
06-08-2018, 18:52
Jest to przykre ceuerku ale tym się nie przejmuj. Nie pierwszy jesteś i nie ostatni. W tym roku sezon będzie bardzo długi i gdy zdejmą Ci gips to jeszcze możesz sporo poszaleć w górach czy nad morzem.......a może i za granicą. Szybko dochodź do siebie.

ceuer
06-08-2018, 19:01
Chyba jak sam pojadę to będę miał wczasy. Nie z moim synem z którym przejechanie 30 km to dramat.

jan_122
06-08-2018, 23:39
Dopiero zaczął się sierpień. We wrześniu ma też być pogodnie. Zapewne nie tak jak teraz ale temperatury mają oscylować w granicach dwudziestu paru stopni. Sądzę że po 15.09. będziesz już w pełni sprawny. Ja też wybieram się pod koniec września i wracam w połowie października. Więc głowa do góry i włącz pozytywne myślenie.
Coś takiego znalazłem na wrzesień:

Układ ten ustabilizuje nam piękną pogodę, a napływające, kontynentalne powietrze sprawi, że w naszym kraju zrobi się prawie upalnie. W najcieplejszej porze dnia termometry wskażą niemal 30 stopni. Jak widać, pogoda typowa dla babiego lata, będzie sprzyjała zarówno uczniom, urlopowiczom oraz pracom na świeżym powietrzu

ceuer
07-08-2018, 17:23
Jakie pozytywne myślenie jak wiem że minimum 5 tygodni w gipsie hehe

jan_122
08-08-2018, 08:27
Jakie pozytywne myślenie jak wiem że minimum 5 tygodni w gipsie hehe

.....a potem co?:cool::cool:

ceuer
08-08-2018, 15:56
.....a potem co?:cool::cool:

Rehabilitacja... ZUS nie próżnuje... Tylko kontroluje. 12 września ściepią mi gips.

jan_122
17-08-2018, 15:18
Czytałem ostatnio parę komentarzy na tematy turystyczne na naszym forum i znalazłem osobę o nicku "sułtan". Jest to osoba która zwiedziła sporą część świata i deklarowała wszelką pomoc osobom które wybierają się różne zakątki naszego globu. Jeśli zaglądasz od czasu do czasu na OX-a o proszę byś się odezwał.

jan_122
18-09-2018, 07:45
12 września ściepią mi gips.

Jak ceuerku rąsia po ściepanym gipsie? Minął prawie tydzień i chyba już prawie w 80% sprawna.:)

ceuer
18-09-2018, 20:17
Jeszcze bym w nic nie uderzył z całej siły bo bym się chyba zesrał z bólu... Musi się zregenerować jeszcze.

witeczka
19-10-2018, 11:03
Polecam zacząć interesować sie już wynajmem noclegu na ferie zimowe.NO i na sylwestra. Kiedyś próbowaliśmy wynając sobie jakieś domki na Sylwka w grudniu ( gdzieś tak na początku dzwoniliśmy z nadzieją, ze coś będzie wolne ale nie... .wszystko pozajmowane). Jakieś noclegi by sie oczywiście znalazły ale na totalnym zadupiu albo w kiepskim standardzie.

Mieszkania w górach szukajcie tutaj:
sunandsnow.pl/apartament-wgorach-1

Stronka daje mozliwość zarezerwowania sobie własnego apartamentu. Opcja noclegowa wychodzi taniej niż wynajecie pokoju w hotelu (szczególnie jeśli jedzie się w kilka osób) Poza tym dla mnie osobiście dużym plusem jest własna wyposażona kuchnia, w której mozna sobie przygotować coś do jedzenia.

jan_122
22-10-2018, 13:40
Fajna stronka. Kiedyś z niej skorzystałem, ale wybierając hotel nie w górach a nad morzem. Tak się złożyło, że za pierwszym razem dobrze wybrałem i był to dobry strzał w dziesiątkę. Odpocząwszy parę dni po powrocie z Dżerby wybieram się nad nasze morze do tego samego hotelu- już po raz czwarty z kolei. Jako stały klient tego hotelu mam dodatkowy upust cenowy.
Zainteresowanym załapaniem się na trochę jodu w okresie zimowym i nie szusującym na nartach podpowiadam, że jest to hotel DIUNE w Kołobrzegu.

Jaga-be
04-11-2018, 13:55
Zainteresowanym załapaniem się na trochę jodu w okresie zimowym i nie szusującym na nartach podpowiadam, że jest to hotel DIUNE w Kołobrzegu.

Holender......spróbowałam wirtualnej rezerwacji na tydzień (2 -osoby) i wyszedł mi ten hotel za drogo. Od 3.500- do ok. 5.000 to nie na moją kieszeń a jeśli miała bym zabrać i zasponsorować wnukom , no to już katastrofa .

jan_122
06-11-2018, 09:44
Holender......spróbowałam wirtualnej rezerwacji na tydzień (2 -osoby) i wyszedł mi ten hotel za drogo. Od 3.500- do ok. 5.000 to nie na moją kieszeń .....

Chyba źle się do tego wzięłaś . Wchodząc na stronę hotelu rzeczywiście są takie ceny ale trzeba wiedzieć, że istnieją inne możliwości by skorzystać z oferty na innej stronie i zapłacić tylko 20 - 30% proponowanej ceny. "Myk" jest taki, że przez przypadek dowiedziałem się o pośredniku który podnajmuje apartamenty w tym hotelu i sprzedaje je o wiele taniej. Nie wiem na czym to polega ale w ten sposób nie płacę takich horrendalnych cen jakie są na stronie hotelu. Te ceny są dla Niemców i osób które nie wiedzą, że można inaczej. Starczy wejść na stronę - apartamenty promenada- na booking.com i znajdziesz tam apartament który normalnie kosztuje (za 7 dni) ponad 3.000zł za .....nie uwieżysz ale tylko 876zł. Zdziwiłem się, że rezerwując apartament bodajże w m-cu lipcu firma nie żądała zaliczki.
Właśnie w ten sposób za niewiedzę ludzie przepłacają i tracą niepotrzebnie sporo pieniędzy.

Jaga-be
08-11-2018, 14:13
Chyba źle się do tego wzięłaś .

Chyba tak. Teraz już wiem jak się przez niewiedzę płaci frycowe. Dzięki.:podziw: