PDA

Zobacz pełną wersję : Cieszyniacy w Bitwie na Głosy

pat15
17-03-2011, 08:19
No właśnie kto z Was śledzi poczynania cieszyniaków w Bitwie na Głosy? W pierwszym odcinku dzięki głosowaniu smsowemu zapewnili sobie immunitet na kolejny odcinek... Jak myślicie czy teraz też pokonają rywali?

Poniżej kilka filmów z cieszyńskiej edycji Bitwy na Głosy:

1eFAdrxkVWU

Ahmo49Q6MKw

bRUR3GqVEj8

toxice
21-03-2011, 13:34
No dobrze sobie radzą, kolejny odcinek przeszli jak burza, tak trzymać !

pat15
24-03-2011, 11:46
Drugi odcinek z udziałem naszych :) i kolejny sukces...

http://www.youtube.com/watch?v=mUNrHFL2OFA

crasher
26-03-2011, 22:41
Hattrick :)

NutRkZlVC0Y

pat15
27-03-2011, 13:22
No i pięknie nasi idą do przodu :) ciekawe czym zaskoczą nas w kolejnym odcinku...

toxice
27-03-2011, 14:46
Brawo, brawo, brawo tak dalej :)

pat15
02-04-2011, 17:16
Już jutro ( niedziela 3 kwietnia ) w Caffe Muzem w Cieszynie spotkanie z Haliną oraz jej ekipą. Kto z Was się wybiera?
39

vocal
02-04-2011, 17:22
super że nasi tak idą do przodu :D aby tak dalej :P

a co do jutrzejszego spotkanie na caffe, to wolę poczekać na foty :P

więc pat postaraj się ;)

pat15
02-04-2011, 17:29
Nie wiem czy akurat ja zdjęcia będę robił czy koledzy redakcyjni ale fotoreportaż zapewne się pojawi :)

vocal
02-04-2011, 23:02
ha! oczywista! znów nasi wygrali :*

pat15
02-04-2011, 23:16
Kolejny sukces :) A poniżej filmowa relacja z występu

http://www.youtube.com/watch?v=-8WkYR3bpto

PHOTO-EXPERT
05-04-2011, 00:29
Nie wiem czy akurat ja zdjęcia będę robił czy koledzy redakcyjni ale fotoreportaż zapewne się pojawi :)

Jak potrzebujecie fotoreportera do daj znać szefom :P Pracowałem dla TVN 24, pewnej gazety :( ( nie mogę podać nazwy) i paru innych...

pat15
05-04-2011, 08:58
Jak potrzebujecie fotoreportera do daj znać szefom :P

Możesz w tej sprawie wysłać maila na redakcję -> http://portal.ox.pl/?p=kontakt :)
Zostając jednak przy temacie Bitwy na Głosy - fotoreportaż z wizyty w Caffe Muzeum
http://fotoreportaz.ox.pl/fotoreportaz,3826,spotkanie-z-halina-mlynkova-i-jej-druzyna-w-cieszynie.html
oraz krótki materiał video

http://www.youtube.com/watch?v=BdivVPyvIOA

dula
07-04-2011, 15:05
Ciekawa jestem co przygotowują na sobotnią rozgrywkę... ??

pat15
07-04-2011, 15:31
Już jutro kolejny materiał video z Haliną na portalu OX ;)

dg90
08-04-2011, 01:03
są świetni, oby tak dalej:)

cichynfhh
10-04-2011, 17:21
W poniedzialek rano o godz. 10 beda na rynku:P:) ,troche chora godzina, wiem to z ox-u , powinni zrobic to w sobote o 18:00 do poznej godziny wieczornej.;p

dula
12-04-2011, 09:37
Pytanie......
Kiedy w wiadomościach na OX - sie ...będzie jakaś wzmianka o wczorajszej wizycie cieszyńskiej grupy na rynku ??

Bo o napadzie informacja pojawiła się w ciągu godziny ??

pat15
12-04-2011, 09:42
Pytanie......
Kiedy w wiadomościach na OX - sie ...będzie jakaś wzmianka o wczorajszej wizycie cieszyńskiej grupy na rynku ??

Bo o napadzie informacja pojawiła się w ciągu godziny ??

Film pojawi się dzisiaj na portalu. Newsy generalnie zdecydowanie szybciej się robi niż filmy :)

Przy okazji film z ostatniego występu:

http://www.youtube.com/watch?v=ExTCGaJQas0

dula
12-04-2011, 13:38
No to OK.... dzięki :)

pat15
12-04-2011, 16:07
No i obiecany filmik, który pojawi się na portalu ;) Także macie Exclusiva...

http://www.youtube.com/watch?v=7ah0uOjrYTQ

dula
12-04-2011, 17:13
Pięknie...
.......a dzieciarnia miała "legalne" wagary !!!!
....... jednak co do chemii ...to się nie zgodzę ....wspaniały przedmiot !:)
Dobry reportaż... .... jedyne co ...to coś nie tak z fonią u burmistrza... nie słychać zbyt wyraźnie.

Buluś81
12-04-2011, 21:54
moim zdaniem P. Halinka dobrze dobrała ludzi głosowo,tak mi się wydaje bo się nie znam na muzykowaniu ale zawsze jak ich słucham to mam łzy w oczach i ciarki aż do pięt,życzę wygrania tego wyścigu,pozdrowienia dla całego zespołu

ponadwszystkoGUITEA
13-04-2011, 22:08
Przykro mi, źle ci się zdaje.

A łzy wcale nie muszą być efektem wzruszenia.

mimi.eu
14-04-2011, 14:49
Świetny reportaż, w końcu się Redakcja spisała :)
Bardzo się cieszę, że Pan Burmistrz z taką "wagarową" inicjatywą wyszedł, bardziej bym powiedziała, że to żywa lekcja muzyki i oby więcej takich przedsięwzięć. A naszej cieszyńskiej drużynie całą rodzinką kibicujemy! :)

pat15
14-04-2011, 15:04
A surowego materiału jest na 5 filmów hehe ;) może kiedyś wrzucę gdzieś jako luźne do pooglądania :)

dula
14-04-2011, 15:32
pat15...no to wrzucać, wrzucać ...nie pytać ...:):)
miło się ogląda ...pozytywne reportaże ....:)
...są one bardzo potrzebne nam wszystkim. Nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy jak potrzebne !

...bo o dzieciobójcach, tragediach, zwyrodnialcach słyszymy non stop.
Za chwilę sami uwierzymy , że jesteśmy źli...co nie jest prawdą.

pat15
14-04-2011, 15:40
pat15...no to wrzucać, wrzucać ...nie pytać ...:):)
miło się ogląda ...pozytywne reportaże ....:)

Tylko surówka wygląda amatorsko bo to są często szybkie ruchy kamery, drgania itp... ;) Także ja się do niej nie przyznam hehe :) bo na jedną kamerę ciężko robić 2 ujęcia w tym samym czasie a jednocześnie nagrywać głos z całego utworu co śpiewają :)

dula
14-04-2011, 20:32
no to trzeba pomyśleć o jakimś pomocniku ...albo pomocniczce !!! :0

....wiadomo, że każdy materiał musi mieć "ręce i nogi" chyba ,że....chyba,że będzie w jakimś "surowym" dziale materiałów nieobrobionych.... :):)
może jednak coś uda się przyciąć z tego co jest....

pat15
14-04-2011, 22:09
chyba ,że....chyba,że będzie w jakimś "surowym" dziale materiałów nieobrobionych.... :):)
No jedynie właśnie w takiej formie :)

markymark88
15-04-2011, 12:47
Trzymam kciuki i tesciowom za ręke.

pat15
17-04-2011, 09:58
No i wczoraj nasi po raz pierwszy nie byli pierwsi....

http://www.youtube.com/watch?v=Ux0Zlt5ktaU

http://www.youtube.com/watch?v=CB73bNoXjKg

bebok2506
17-04-2011, 12:34
nic się nie stało, że wczoraj nie byli pierwsi.. ważne by wygrali program ;)) są świetni :)

dula
17-04-2011, 14:07
To co miałam do powiedzenia napisałam w prawdzie w komentarzach ale ...z lekka powtórzę.

W zasadzie w przyszłą sobotę ...walczyć będzie Śląsk ...
arcyciekawy układ
Nie przypuszczałam, że odpadnie Miecznikowski .... fachowiec przedniej marki

Natomiast totalnym zaskoczeniem jest dla mnie pierwsze miejsce Dudziak... /

Obstawiałam....

I Miecznikowski
II Młynkowa
III Dudziak
IV Kupicha

Prawie zgadłam...Tylko odwrotnie... :)

W sobotę będziemy mieć ....śląską bitwę ...:):)

konwalia
17-04-2011, 14:30
Szkoda Maćka,miał świetną grupę i moim zdaniem wszystkie ich wykonania były rewelacyjne.:D

Co do naszych,zgadzam się z opiniami innych,że Halinka chyba jednak nie do końca dobrze zrobiła wybierając Martynkę do takiej piosenki,jakoś dziwnie brzmiały słowa piosenki:"niech inny bluzkę drze...czy jak to tam szło"....z ust 12-letniej dziewczynki,w dodatku pomalowanych na krwistą czerwień-nie podobało mi się to...:confused:

Natomiast drugie wykonanie - super!!!! I to ich chyba uratowało!!!

baskajar
17-04-2011, 21:42
Obstawiałam,że zespół Halinki odpadnie i to miał szczęście dostając 3 miejsce.

kurtis
17-04-2011, 22:36
Są świetni głosowanie sms wypacza pokazywanie wstępnych wyników. Nie wiem po co to pokazują Halinka dzięki temu niemal odpadła .

ponadwszystkoGUITEA
19-04-2011, 00:26
Prawdopodobnie ludzie zdjęli z oczu klapaki i wreszcie dostrzegli, że cieszyńska grupa, jedzie na oklepanych patentach.
Za tydzień koniec mistrzostw. Serio.

tomi71
19-04-2011, 07:20
tak w przybliżeniu ....Kupicha - Katowice, Dudziak - Bielsko, Halinka - Cieszyn (a właściwie Wędrynia) więc jakby nie patrzeć i tak ...któryś (Lider) z naszych wygra :)
...i tak prawidłowość się zaznaczyła ....kto śpiewa swoją piosenkę ten ma ciężką przeprawę. Widać - jak powiedział Jagielski - Kupicha jest tylko jeden... i Halina ...i Golcowie itd:)
W finale obstawiam jednak zwycięstwo Haliny :)

pat15
23-04-2011, 22:08
No i po dzisiejszym odcinku nasi są drudzy. Za tydzień czeka ich walka o finał czy wygrają?

ponadwszystkoGUITEA
23-04-2011, 22:20
Nie. Cieszyn w dalszym ciągu nie daje nic od siebie, tylko "pożycza" choreografię z teledysków i filmów. Oczywiście nie trzeba się ze mną zgadzać, ale siłą rzeczy i tak wyjdzie na moje.

pat15
23-04-2011, 22:39
Każdy ma prawo do swojej opinii i nie ma żadnego problemu :) Byle była wyrażona kulturalnie... Forum właśnie służy między innymi wymianie opinii oraz punktów widzenia :)

mimi.eu
24-04-2011, 10:47
Szczerze powiem, że dziwnie to TVP2 rozegrała i czuje się trochę oszukana, bo skoro półfinał, to wydaje mi się, że jedna z drużyn powinna odpaść i do finału przechodzą tylko dwie najlepsze, a tu za tydzień będzie w sumie powtórka z wczoraj. Wydaje mi się, że pan Jagielski powinien na początku programu poinformować o tym, że nikt nie odpada, tylko jedna z drużyn walczy o pewny awans. Nie przypominam sobie, żeby o tym wspomniał. Troszkę się zawiodłam, bo kilka sms-ów wysłałam i w sumie na nic się nie zdały :(
W przyszłym tygodniu trzeba zmobilizować siły i telefon, i już! :)

pat15
24-04-2011, 11:27
Troszkę się zawiodłam, bo kilka sms-ów wysłałam i w sumie na nic się nie zdały :(
W przyszłym tygodniu trzeba zmobilizować siły i telefon, i już! :)
Jak się nie zdały? Telewizja zarobiła ;) a o to w tym interesie chodzi hehe :)

Buluś81
24-04-2011, 13:06
a kto powiedział że trzeba dać coś od siebie,to jest bitwa na głosy jak sama nazwa mówi,owszem zarabia telewizja i telefonia ale najważniejszy jest cel na co idzie kasa jak nasi wygrają,więc stukać 7 na telefonie i... i trzymamy kciuki

ponadwszystkoGUITEA
24-04-2011, 14:45
W takim razie jaraj się dalej tym festiwalem kopiowania. Poza tym bitwy wygrywa się innowacją i kreatywnością, a nie powielaniem oklepanych i wszystkim znanych pomysłów.

konwalia
24-04-2011, 18:46
Uważam,że piosenka "You raise me up" została wykonana rewelacyjnie,głos Hani - CUDOWNY!!!!Ta dziewczyna ma niesamowity talent!!!

Nie była to żadna kopia Josha Grobana,właśnie dzięki niepowtarzalnemu głosowi Hani i choćby ze względu na to wykonanie warto było obejrzeć "Bitwę":))

tyranek07
24-04-2011, 19:16
Konwalia popieram. Jakby się nie stało jeden zespół ze śląska już jest w finale ,a to już sukces.A co do jurorów tego show to jedyny który na razie miał 100% racji w ocenach jest Jagielski. Myślę, że dawno jest już ustalone kto ma ten program wygrać i całe to głosowanie to wielka farsa nabijająca kasę nie wiadomo komu, bo jakość programów w TP od lat jest na tym samym niskim poziomie mimo sms-ów,teleturniejów i ogromnych środków z reklam i abonamentu.Co święta powtarzają te same stare filmy typu Znachor i Krzyżacy. A wracając do tematu sama bitwa na głosy to jest kopia jakiejś zagranicznej wersji. Bardzo ważną rzeczą która się stała jest promocja miasta Cieszyn ,Milówki i Katowic .Nasi wspaniali Ślązacy udowadniają zapyziałym Warszawiakom, że są lepsi od nich i od pana Jarka K......go, A polska to nie tylko stolica .

ponadwszystkoGUITEA
24-04-2011, 22:25
Ostatnio gdzieś na ox ( możliwe, że nawet na tym forum) stwierdzono, że odrębność Śląska ( w zabawniejszej wersji- Księstwa) Cieszyńskiego od Śląska właściwego (czyt. Górnego) jest niepodważalna i w pełni stwierdzona. Tymczasem, gdy istnieje możliwość zyskania splendoru, Cieszyniacy w te pędy łączą się ze Śląskiem. Absurd? Oczywiście!

Warszawa to stolica, tego nie da się ukryć. Z reguły jest tak, że wszystkie mniejsze, a zarazem mniej ważne miasta chcą równać do tego najistotniejszego. To zrozumiała sprawa, ale niekoniecznie usprawiedliwia leczenie kompleksów, będących wytworem małomiasteczkowości.

Nie wiem co Jarosław Kaczyński ma wspólnego z Bitwą na Głosy. Według mnie jego wkład w ten program jest mniej więcej równy zaangażowaniu Bin Ladena w odbudowę WTC.

Znachor to naprawdę dobry film, a książka jest jeszcze lepsza. Polecam szczególnie.

konwalia
24-04-2011, 23:07
ponadwszystkoGUITEA chyba zbyt poważnie podchodzisz do tematu,a przecież to tylko zabawa,chociaż pieniądze pójdą na ważny cel,niezależnie która grupa wygra,to wiadomo,że po drodze każdy musi mieć z tego interes. (http://www.forum.ox.pl/member.php?24404-ponadwszystkoGUITEA)

Może i jest coś z góry ustawione,nie wiem,ale też wcale mi na tym nie zależy,aby koniecznie znać prawdę.
Dla mnie liczą się ci młodzi ludzie,którzy dają z siebie wszystko i dzięki nim można na chwilkę oderwać się od szarej rzeczywistości,ich zaangażowanie,emocje udzielają się i nam.(Pominę tutaj wczorajszą próbę lansu Karoliny-oj!niepotrzebny zgrzyt!!!)

Dla mnie osobiście świetną grupą była Gdynia na czele z Maćkiem-ich entuzjazm dosłownie wylewał się ze szklanego ekranu i zarażał telewidzów,szkoda,że odpadli.

Jeszcze raz napiszę,że dla mnie i wielu z nas jest to wyłącznie chwila rozrywki,nie ma sensu odbierać tego inaczej,po co???

A Znachor to rzeczywiście dobry film,nie pamiętam ile razy oglądałam,ale za każdym razem chętnie do niego wracam,ilekroć jest taka okazja.To klasyk-nie ma możliwości,żeby się znudził.Uwielbiam Bińczyckiego za tą rolę i to,jak zagrał w "Nocach i dniach"-wielki aktor!!!

ponadwszystkoGUITEA
24-04-2011, 23:22
Otóż nie konwalio, podchodzę do tego z wielkim dystansem:) Nie od dziś mówię, że Cieszyn nie jest i nie był najlepszy. Jeśli ktoś chce wiedzieć dlaczego, niech znajdzie sobie archiwalne wypowiedzi- nie mam zamiaru powtarzać się do znudzenia.

konwalia
24-04-2011, 23:35
O gustach,jak wiadomo się nie dyskutuje,ale chyba nie zaprzeczysz,że takie perełki,jak np Hania Hołek z wczorajszym,przepięknym wykonaniem piosenki "You raise me up" zasługują na wyróżnienie???Tak mnie zauroczyła,że bez wahania wysłałam smsa:)))

tyranek07
26-04-2011, 10:47
ponadwszystkoGUITEA -Znachor to wspaniały film ,ale puszczają te filmy w każde święta.Pomimo ogromnych środków zdzieranych z nas nic ciekawego się nie dzieje. A stolica którą tak wielbisz resztę kraju ma gdzieś. Niestety jak widzę po Twoich wypowiedziach Warszawiakom udało się zakompleksić resztę społeczeństwa.W niczym nie są lepsi od nas "małowsiarskich i małomiasteczkowych" i gdyby nie tacy jak my ogryzaliby kit z okien.Właśnie Jarka podałem za przykład takiego warszawiaka który inne nacje ma za coś zbędnego co pokazał niedawno.A wracając do tematu bitwy.Wszyscy pięknie śpiewają ,ale ktoś musi wygrać .To czemu nie miałby to być właśnie Cieszyn?

ponadwszystkoGUITEA
26-04-2011, 13:36
Przecież to nie ja odczuwam wielką chęc pokonania Warszawy, tylko ty. Mi osobiście stolica generalnie wisi.

Jeśli nie jesteś zadowolony z tego co oferuje ci publiczna, to zawsze możesz przerzucić się na kanały komercyjne, albo zainwestować w platformę cyfrową.

Dla mnie Cieszyn wokalnie wcale nie był taki wspaniały, niczym nie odstawał od reszty. Natomiast choreograficznie był najsłabszy.

dula
26-04-2011, 18:51
Dla mnie Cieszyn wokalnie wcale nie był taki wspaniały, niczym nie odstawał od reszty. Natomiast choreograficznie był najsłabszy.

Jeżeli uważasz, że choreografia grupy Kupichy jest wspaniała no to wiem co myśleć...

....na ten przykład siedzenie grupy nad "studyjnym" basenem przy piosence "kalifornia"

...choreografia bardzo rozbudowana - prawda ?
...i ciekawa - prawda ?

...albo wolne zejście po schodach... w innych piosenkach ???

PS.

a Warszawę to już pokonaliśmy dawno !
........ Natasza wyleciała..... !

z tego akurat baaaaaaaaaaaaaaaardzo się cieszyłam ....
........ i tak sobie myślę, że nie tylko ja....... :)

ponadwszystkoGUITEA
26-04-2011, 23:19
Nie oceniam pojedynczych występów, skupiam na całości.

tyranek07
27-04-2011, 12:18
"Warszawa to stolica, tego nie da się ukryć. Z reguły jest tak, że wszystkie mniejsze, a zarazem mniej ważne miasta chcą równać do tego najistotniejszego. To zrozumiała sprawa, ale niekoniecznie usprawiedliwia leczenie kompleksów, będących wytworem małomiasteczkowości. "

Ponadwszystko-sory ale Ty się sam dołujesz tak myśląc .Ja uważam ,że miejscowość w której mieszkam jest stolicą.Bo tu mieszkam ,i z tą miejscowością ,oraz społeczeństwem się integruję.Niestety wyższość wa...wy jest tylko jedna ,cała Polska na nich robi , spijają śmietankę z browarka nic nie robiąc ,aby wszystkim było lepiej.Niestety nam pozostają te wytłoczki. Więc chocby nie wiem jak fatalnie zespół Halny śpiewał i tak poślę 7.

ponadwszystkoGUITEA
27-04-2011, 14:52
Niczym się nie dołuję, po prostu piszę jak jest.

Nie mów do mnie ogólnikami. Jeśli twierdzisz, że inni robią na Wawę, postaraj się to udowodnic. Z góry jednak zaznaczam, że ci się to nie uda. Wiesz dlaczego? Bo to zwykły stereotyp, a ze stereotypami jest tak, że więcej mówią o tych którzy je tworzą, niż o tych których dotyczą.

Ostatnie zdanie twojej wypowiedzi jest najlepszym przykładem na kompleks względem stolicy ;)

Buluś81
27-04-2011, 22:08
a może ten ktoś PONADWSZYSTKO był na castingu i się mu nie powiodło i teraz takie głupoty wypisuje

ponadwszystkoGUITEA
27-04-2011, 23:24
Nie wymagam aby ktokolwiek aprobował moje zdanie na temat bitwy w wydaniu cieszyńskim, jednak każdy musi je akceptować i przyjąć do wiadomości. Bardzo chętnie podyskutuję z kimś o odmiennych poglądach, kto posiada odpowiednie kontrargumenty. Nie mam natomiast zamiaru wdawać się w prymitywne słowne przepychanki z ludźmi, którzy każdego zajmującego odmienne stanowisko uważają za wroga.

Poza tym- że pozwolę sobie na bezpośredni zwrot- na co ci to, Buluś? I tak nie masz szans. Wojowanie na słowa to mój nawyk i w przeciwieństwie do ciebie mam to we krwi.

dula
28-04-2011, 07:44
Wojowanie na słowa to mój nawyk i w przeciwieństwie do ciebie mam to we krwi.

Biednym człowiekiem jesteś.....żal mi takich migoczących gwiazdek. Szybko ich blask ginie.

Nie zapominaj o jednym !!

"Jaką bronią wojujesz, od takiej giniesz"

..........................................odnośnie tematu............................................ .

życzę cieszyńskiej grupie sukcesu - choć to , że dostali się do półfinałów, już jest sukcesem !
Bardzo cieszę się z jakichkolwiek osiągnięć ludzi z naszych stron.
Dlatego, że jest im o wiele trudniej. Choćby dlatego, że do Warszawy jest trochę kilometrów! " :)"
........... i tak, jak wielu innych, do końca będę kibicować cieszyńskiej grupie..........

tyranek07
28-04-2011, 12:37
"Nie wymagam aby ktokolwiek aprobował moje zdanie na temat bitwy w wydaniu cieszyńskim, jednak każdy musi je akceptować i przyjąć do wiadomości."-
Sam sobie napytałeś biedy haha>
Nie każdy musi ,musi to się tylko umierać.Teraz widać z jak bardzo zarozumiałym człeczkiem mam do czynienia.Nie żebym Cię obrażał ale "musisz zaakceptować moje zdanie o Tobie ,oraz myślę ,że wielu innych forumowiczów". Chciałeś dowodów ze wszyscy robili i robią na w-wę to masz.

Inwestycje ograniczono do odbudowy i uruchomienia glównych zakladów przemyslu
ciezkiego, takich jak Dolmel, Hutman, Archimedes, WSK i przede wszystkim
Pafawag. (Fabryke urzAdzeN elektrycznych Dolmel przemianowano na ZakLady im.
Feliksa Dzierzynskiego). Nic dziwnego, ze lata stalinowskie we Wroclawiu
nazwano "okresem stagnacji". Nie zrealizowano zadnego wiekszego
przedsiewziecia podobnego do wzorcowej dzielnicy przemyslowej Nowa
Huta w Krakowie. Proces odbudowy slimaczyl sie. Choc wiele miejskich tramwajów
wyslano w darze do stolicy (!), do Wroclawia nowe autobusy dotarly dopiero
w 1954 roku. Liczba ludnooeci stale rosla - w grudniu 1948 roku wynosila 300
tysiecy, a w 1955 roku 370 tysiecy - jednak wzrost ten nie byl tak dynamiczny
jak w przypadku innych duzych ooerodków przemyslowych.
Najlepsza ilustracja ówczesnej sytuacji Wroclawia jest smutna
historia "odzyskiwania cegiel" i zwiazana z nia "afera Mondszajna". W 1949
roku zamknieto Wroclawska Dyrekcje Odbudowy, zastepujac ja Miejskim
Przedsiebiorstwem Rozbiórkowym (MPR). Dyrektorów WDO, którym zarzucono
faworyzowanie prywatnej przedsiebiorczooeci i odbudowe kooeciolów, wyslano do
Nowej Huty.
Zamiast odbudowywac Wroclaw, zaczeto go teraz w sposób najbardziej wyra- .
chowany i cyniczny burzyc. Poniewaz celem bylo wyslanie jak najwiekszej liczby
nieuszkodzonych cegiel do Warszawy, eksploatowano nie tyle wciaz zalegajace
sterty gruzu, ile budynki, które jeszcze staly i mogly zostac wyremontowane.
Te barbarzynskie metody zbiegly siê w czasie z obsesja partii na punkcie
wymazywania ostatnich sladów kultury niemieckiej. Na przyklad w 1949 roku
zburzono w poblizu placu Solnego renesansowa Brame Wlasta, zeby pozyskaæ
cegly.
Wkrótce polegl tez wspanialy gmach Poczty Glównej wraz z setkami wspólczesnych
willi na przedmieosciach. W 1949 roku uzyskano 140 milionów cegiel,
a w 1951 - 165 milionów. Podczas gdy konczono odbudowywac katedre, z braku
funduszy przerwano renowacje ratusza. Kiedy warszawska Starówka podniosla
sie z gruzów, wroclawskie Stare Miasto nadal lezalo w ruinie. -to cytat sory za błędy

Dlatego właśnie połowa Polskich zabytków została zniszczona. Jeszcze przytoczę Ci moje obserwacje. Z skąd w stolicy takie wysokie zarobki chociaż bardzo mało tam jest zakładów produkcyjnych? To Ci odpowiem-żyją z tego co zedrą z reszty Polski. Wiec jeśli nie znasz historii i nie rozumiesz jak działa system dojenia reszty społeczeństwa to nie wygaduj głupstw.Wystarczyłoby tylko przenieść same instytucje takie jak rząd ,sejm ,prezydenta i senat a to miasto zniknie jak kamfora.Bo z samych zabytków ,które wybudowano krwawizną reszty polski się nie utrzyma.

Głosuję na Halinkę NR7[COLOR="Silver"]

ponadwszystkoGUITEA
28-04-2011, 19:32
żal mi takich migoczących gwiazdek. Szybko ich blask ginie.

Żeby zgasnąć trzeba najpierw zostać gwiazdą. Dzięki, to naprawdę świetne promo.

"Jaką bronią wojujesz, od takiej giniesz"

Spoko. Ja na słowa nie przegrywam.

Nie żebym Cię obrażał ale "musisz zaakceptować moje zdanie o Tobie ,oraz myślę ,że wielu innych forumowiczów".

Akceptują twoje zdanie na temat mojej osoby. Artykuł 54 Konstytucji RP gwarantuje ci wolność wyrażania poglądów i ja nie śmiem z tym polemizować. Inną sprawą jest, że nijak się nie zgadzam z taką opinią.

I któż to sobie napytał biedy, któż?

Co do tej Warszawy, to proszę cię o bardziej aktualny przykład "wyzysku". Tak się składa, że czasy stalinizmu mamy już za sobą...

Wystarczyłoby tylko przenieść same instytucje takie jak rząd ,sejm ,prezydenta i senat a to miasto zniknie jak kamfora.

No to przenoś, opłacę ci ciężarówkę.

Głosuję na Halinkę NR7

Ależ proszę bardzo. Jeżeli to twój faworyt to wspomagaj go jak tylko możesz. Ja jednak kolejny raz nie podzielam twojej opinii.

Teraz widać z jak bardzo zarozumiałym człeczkiem mam do czynienia

Człowiek zarozumiały? O mnie tak mówiłeś?
Prostackim epitetem sam siebie ośmieszyłeś,
Mogę mieć swoje zdanie, mogę je głosić stale,
I żaden oszołomek mnie nie powstrzyma wcale,
Po to są różne opcje, by każdy wybrał co jego,
Ja wcale nie muszę lubić tego, co ty kolego,
Ponadto mówię głośno, gdy inni siedzą cicho,
Nie zmieniam swych poglądów, bo wyglądają licho,
Nie jestem chorągiewką, jak tłum ten tu zebrany,
Jestem zarozumiały? Nie tak jak wy, barany.

Koniec Igrzysk

tyranek07
28-04-2011, 23:06
A jednak przegrałeś .Inaczej dałbyś przykłady na to ,ze nie mam racji . Zapytaj babci jak dawała kasę na cegiełki na odbudowę w-wy. A przykład teraźniejszy proszę - Budowa stadionów na euro-budują stadiony za pieniądze wszystkich a największą kaskę ,kto bierze, kto sobie premię za daje??

17.07.2009
Skandaliczne premie w spółce PL.2012
Źródło: Przegląd Sportowy

Członkowie zarządu spółki PL.2012 otrzymali ponad sto tysięcy złotych premii. Sprawa wyszła na jaw, na skutek zapytania o finansowanie spółki, które skierował do ministra sportu poseł Tomasz Garbowski – informuje „Przegląd Sportowy”.

Z powodu kryzysu gospodarczego, w Sejmie toczą się dyskusje na temat cięć w budżecie. Nic dziwnego, że wiadomość o wysokich premiach dla Marcina Herry, Andrzeja Boguckiego i Rafała Kapera, wywołała ogromne wzburzenie. Każdy z nich otrzymał po 110 846 złotych na rękę. Pieniądze pochodzą z budżetu, gdyż spółka jest w 100% własnością skarbu państwa.

- Co takiego się wydarzyło, że panowie ze spółki dostali aż tak wysokie premie? Nie ma pieniędzy dla dzieciaków na pływalnie, a tu lekką ręką daje się po sto tysięcy premii – nie kryli wzburzenia członkowie Komisji Kultury Fizycznej i Sportu.

- Koszty utrzymania tej spółki to 40 mln złotych, a ona tylko i wyłącznie zbiera informację, nie buduje dróg, nie tworzy infrastruktury potrzebnej na Euro 2012. To skandaliczne! Apelujemy do ministra Drzewickiego, żeby jego chłopcy zrezygnowali z tych premii – powiedział Garbowski.

To jest wizerunek warszawy i tej całej świty.

I tak będę głosował na Halinkę nr 7

ponadwszystkoGUITEA
29-04-2011, 00:03
Nie wyskakuj z tymi cegiełkami. Po wojnie nikt się nie zastanawiał, czy warto płacić na odbudowę Warszawy. Ludzie dawali pieniądze, bo stolica w wydaniu przedwojennym była czynnikiem narodotwórczym, który budował poczucie jedności, dlatego za wszelką cenę chciano przywrócić ją do ładu.

Z twoich postów wynika, iż winą Warszawiaków jest to, że wszystkie wielkie spółki i koncerny mają swoje centrale w tym mieście. Zwróć uwagę na to, że w tych wszystkich wielkich firmach pracują ludzie z niemalże całej Polski. Chyba, że dla ciebie premia dla Ślązaka jest ok, a dla Warszawiaka już nie...

Poza tym niepotrzebnie powołałeś się na PS, to gazeta o wyjątkowo niskich standardach.

Przykład na brak racji dostałeś, tylko najwyraźniej nie umiesz go odnaleźć. Przy okazji dałeś się wypuścić w przysłowiowe maliny, nie wiedząc nawet co, gdzie, jak i kiedy.

Przykro mi kolego, to nie ta liga i waga.

Na koniec jeszcze raz powtórzę- głosuj ile fabryka dała! Jak chcesz to kupię ci nawet dodatkowy starter.

tyranek07
29-04-2011, 14:33
dz. za hojność ale jeszcze na tyle mnie stać aby do abonamentu dopłacić.
I nie agituj za wa-wą .Dalej jest tak że wszystkie inwestycje typu Centrum Nauki Kopernik ,są umiejscowione w tym zapyziałym mieście .Niestety wszystko za pieniądze coraz to uboższych Polaków .Zauważ ,że gdy nawałnica zaleje to miasto to media robią haje we wszystkich wydaniach wiadomości. A jak woda zaleje powiedzmy Zebrzydowice to jest tylko wzmianka w TVP Katowice. A przecież tragedia dla pojedynczego obywatela jest taka sama.

"Z twoich postów wynika, iż winą Warszawiaków jest to, że wszystkie wielkie spółki i koncerny mają swoje centrale w tym mieście. Zwróć uwagę na to, że w tych wszystkich wielkich firmach pracują ludzie z niemalże całej Polski. Chyba, że dla ciebie premia dla Ślązaka jest ok, a dla Warszawiaka już nie..."

Właśnie nie i tyle bo Warszawiak nie wypracował sobie tej premii i g... się mu należy.

"Przykro mi kolego, to nie ta liga i waga."

Po tej wypowiedzi widzę że ,lubisz jak Tobą ktoś pomiata, a najlepiej gdy jest to warszawiak.

Nie dam się i zagłosuję na Halinkę nr.7

ponadwszystkoGUITEA
29-04-2011, 15:28
Co prawda jesteś zabawny, ale nadeszła już pora na zakończenie tej nierównej walki.

Jeżeli nie wiesz dlaczego w głównym wydaniu wiadomości mówi się o Warszawie, a nie o Zebrzydowicach, to najwyraźniej jesteś człowiekiem średniowiecza, a twój świat ogranicza się do granic własnej działki.

Ktoś mną pomiata? Przecież to ty zostałeś sponiewierany- vide mój pierwszy wczorajszy post.

Trzymam kciuki abyś przypadkiem nie pomylił numerów w sobotni wieczór.

toxice
29-04-2011, 20:14
Oj no nie przewyższajcie się jeden na drugiego :) Spokojnie do tego trzeba podchodzić ... Kto chce to zagłosuje na swojego kandytata :)

ponadwszystkoGUITEA
29-04-2011, 20:47
Fajnie, że są jeszcze ludzie ze zdrowym podejściem :)

Poza tym wcale się nie przewyższamy. W końcu tyranek ma sufit tam gdzie ja podłogę...

pat15
29-04-2011, 20:49
Dobrze, wymieniliście sobie zdania :) a teraz opadają emocje i już jest spokojnie ;) Jak zauważył toxice - kto chce to będzie głosował :)

tyranek07
30-04-2011, 19:33
Żadnych emocji nigdy nie było .:censored: ,ale to już jego kłopot.Sam się ogłosił zwycięzcą , więc chyba spotulnieje.Prosił o argumenty to mu je dałem ,a że jest trochę entego to trudno .
Dziś wieczorem to w końcu będą emocje .Tylko szkoda że w tym samym czasie na Eurosporcie leci snooker.

tomi71
30-04-2011, 21:51
nO! może sie trochę uspokoicie ...Halina odpadła :(

mój komentarz ... kto im te piosenki wybierał? masakra ...więc każdy mógł odpaść i po dzisiejszym odcinku nikogo mi nie żal, choć kibicowałem do dziś naszym.

...ale już kiedyś to mówiłem ...i tak ktoś z naszych wygrał (patrząc na prowadzących) :)
choć w filnale emocje juz nie te.

ponadwszystkoGUITEA
30-04-2011, 22:37
.Sam się ogłosił zwycięzcą.

Może powiesz, że niesłusznie? Nawet jeśli, to wyniki dzisiejszego głosowania i mówią same za siebie.

Tylko szkoda że w tym samym czasie na Eurosporcie leci snooker.

wygra Judd Trump.

tyranek07
30-04-2011, 22:40
szkoda , teraz kolej na Kupichę. Kto ma kasę wrzuca 2.Ale jak napisał tomi" choć w filnale emocje już nie te". Myślę że zespół z Cieszyna był dziś lepszy.Jagielski im to trochę spartolił.Dziewczyna dobrze śpiewała.
Jakby nie było najlepiej na tym operator telefoniczny wyszedł.Też parę złotych utopiłem .

pat15
30-04-2011, 22:55
No cóż stało jak się stało.... Tymczasem filmy z dzisiaj:

http://www.youtube.com/watch?v=AinG_Thu5M8&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=tNa6LLAXcLo&feature=player_embedded

ponadwszystkoGUITEA
30-04-2011, 22:58
Dałoby radę wrzucić występ tego człowieka ze Skoczowa? Był fenomenalny.

pat15
30-04-2011, 23:09
To chyba to masz na myśli: (gdzieś 2:25)

http://www.youtube.com/watch?v=BfIHGgS38QY

konwalia
30-04-2011, 23:16
Pat15- chodzi o piosenkę "Time To Say Goodbay"- REWELACJA!!!!!
FENOMENALNY SZCZYPIOR!!!!

kurtis
01-05-2011, 08:55
Są świetni głosowanie sms wypacza pokazywanie wstępnych wyników. Nie wiem po co to pokazują Halinka dzięki temu niemal odpadła .

Dokładnie tak się stało jak mówiłem
Głosowanie powinno być tajne a tu jakiś wyścig sms bez sensu

baskajar
01-05-2011, 18:11
Dobry program! Utalentowane szare istoty mają szansę wybić sie z tłumu.Czeka ich lepsze życie.Powodzenia

konwalia
01-05-2011, 18:22
http://www.youtube.com/watch?v=eXx_i7YP36c

Szczypior-jesteś wielki!!!.....i fenomenalny!!!

tyranek07
03-05-2011, 21:52
Soory ale Marcin Zmorzyński lepiej by to zaśpiewał

http://www.youtube.com/watch?v=H7HHOACqpb8

---------- Post dodany o 21:52 ---------- Poprzedni post dodany o 21:21 ----------

Soory ale Marcin Zmorzyński lepiej by to zaśpiewał

konwalia
07-05-2011, 23:24
http://www.youtube.com/watch?v=9kK7DlC8ZT8

Ostatnia piosenka NASZYCH -
Pink - „So what" :)):)):rolleyes:EXTRA!!!

pat15
07-05-2011, 23:47
Nie wygrali ale wśród internatów pierwsze miejsce zajęli :)

konto
22-06-2011, 17:01
filmik z trzech braci

http://www.youtube.com/watch?v=iSONyyCkbws&feature=channel_video_title

krilady.
22-06-2011, 22:12
fajne :) dali czadu :))

pat15
22-06-2011, 22:49
Heh i mnie na tym filmie uwiecznili ... Pół biedy, że plecami ;) Występ mi się podobał nie powiem, że nie :)

konwalia
22-06-2011, 23:56
Bardzo miło znów ich widzieć:)