PDA

Zobacz pełną wersję : Góra w Czechach, w naszej okolicy, na którą można wjechać samochodem.

muzzry
05-11-2011, 17:38
Czy ktoś zna jakąś górę w Czechach np. taka jak Równica, na którą można wjechać samochodem i na ktrórej byłaby knajpa? W zeszłym tygodniu wybrałem się na Jaworowy, ale był tam zakaz wjazdu oprócz mieszkańców i zakwaterowanych w "schronisku".

konto
05-11-2011, 18:11
Łysa Hora
--------------------------------------

daniel3ttt
05-11-2011, 18:18
Na Łysą też jest zakaz:)
I całe szczęście że są zakazy dla samochodów! Jeszcze czego? Puścić samochody i zanieczyścić góry? Samochód zostaw na dole i wybierz się na górską wycieczkę a jak to też za trudne to na Mały Jaworowy wyjeżdża wyciąg krzesełkowy. Zostaje jeszcze rower:)

arnika
05-11-2011, 18:18
W góry powinno się piechotką chodzić a nie samochodami jeździć :P

muzzry
05-11-2011, 19:42
W góry powinno się piechotką chodzić a nie samochodami jeździć :P

Tak przypuszczałem, że będą takie odpowiedzi... Pytanie było proste. Są sytuacje, w których odpada wyciąg, a i na nogach nie da rady, stąd takie pytanie. Oczekuję konkretnych odpowiedzi, bez prawienia morałów.

rudlan
05-11-2011, 20:24
Jedziesz w kierunku Jabłonkowa. W Hradku w lewo na Filipkę. Dojedziesz na sam szczyt ok 800 m - schronisko. Parkujesz i możesz idąc dalej dojść do chaty niedaleko szczytu. Fajna wycieczka nie tylko dla samochodziarzy , ale i dla turystów pieszych . Dobrze oznaczone szlaki, nie ma problemów z dojazdem ponieważ czeskie pociągi kursują regularne i często - a także tanio. Pozdrawiam

arnika
05-11-2011, 21:23
Tak przypuszczałem, że będą takie odpowiedzi... Pytanie było proste. Są sytuacje, w których odpada wyciąg, a i na nogach nie da rady, stąd takie pytanie. Oczekuję konkretnych odpowiedzi, bez prawienia morałów.

Masz rację :P. Mam tendencję do wrzucania wszystkich do jednego worka i zazwyczaj coś napiszę a potem dopiero pomyślę. Sorki ;)

Z naszych okolic to na 100% samochodem wjechać można na Chełm i Tuł. Może nie są to wielkie góry ale na prawdę warto tam pojechać. I w jednym i w drugim wypadku jest schronisko, można usiąść, podziwiać widoki i przy okazji zjeść coś dobrego :)

muzzry
05-11-2011, 21:34
Z naszych okolic to na 100% samochodem wjechać można na Chełm i Tuł. Może nie są to wielkie góry ale na prawdę warto tam pojechać. I w jednym i w drugim wypadku jest schronisko, można usiąść, podziwiać widoki i przy okazji zjeść coś dobrego :)

Z tego co wiem, to Tuł i Chełm nie są w Czechach ;) Te górki zaliczyłem już na rowerze, a teraz chce znaleźć coś nowego i to w Czechach.

arnika
05-11-2011, 21:37
a widzisz, zaś czytam bez zrozumienia :P
Chętnie bym Ci coś poleciła ale niestety nie zapamiętuję nazw tych wszystkich gór :( ale popytam i jak coś to dam znać :P

anso
06-11-2011, 20:22
Prasiva wyjazd asfaltem od Moravki
Pustevny (przepiekne miejsce)
Hotel Bahenec okolice Jablunkova
jeżeli chodzi o Lysa Hora autem nie ale ...
http://www.lysahora.cz/tema/tema.phtml?id=1054
trudno powiedzieć co będzie w przyszłym roku ale chyba podobnie.
Widziałem dużo samochodów na Kozubovej
byłbym zapomniał Koziniec dojazd jak doliną Tyry i skręcasz w lewo.

PS Czegoś tu nie rozumiem
Są sytuacje, w których odpada wyciąg, a i na nogach nie da rady, stąd takie pytanie. Oczekuję konkretnych odpowiedzi, bez prawienia morałów. a dalej cytat :Te górki zaliczyłem już na rowerze, a teraz chce znaleźć coś nowego i to w Czechach.

arnika
06-11-2011, 21:02
PS Czegoś tu nie rozumiem
Są sytuacje, w których odpada wyciąg, a i na nogach nie da rady, stąd takie pytanie. Oczekuję konkretnych odpowiedzi, bez prawienia morałów. a dalej cytat :Te górki zaliczyłem już na rowerze, a teraz chce znaleźć coś nowego i to w Czechach.

Właśnie, też mnie to nurtuje ale już się bałam zapytać :P

muzzry
06-11-2011, 21:57
Właśnie, też mnie to nurtuje ale już się bałam zapytać :P
;)
No cóż, chcę zrobić komuś przyjemność, kto nie może wybrać się na piechotę, czy rowerem.

kalafiorrr
02-12-2011, 10:24
podpinam się pod temat; także szukam takich miejsc w górach, do których można dotrzeć samochodem, i tym samym... wózkiem dziecięcym :)
daniel3ttt w wątku Rower nakierował mnie do:
Chaty Sulov http://mapy.cz/#x=18.544998&y=49.498...-29-25-f-t&t=s (http://mapy.cz/#x=18.544998&y=49.498128&z=13&l=2&d=foto_189719_1&c=23-31-2-8-3-15-29-25-f-t&t=s)

mkwg
13-07-2014, 19:00
Witam, wszystkich serdecznie, mam niepełnosprawną babcie,babcia chce zobaczyć góry, nie jest w stanie sama wejść , czy jest możliwość wjechania na jakąś gorę samochodem w okolicy Wałbrzycha??

Cichychłopek
13-07-2014, 19:08
Jak mosz sam dobróm terynówkym to możesz sam pierónie babcie na hołde wywiyź
http://www.gwarek.com.pl/uploads/articles/1719/big/1699.jpg

A ty góry to znóndziesz sam kole bjyda szybów :marzy: