PDA

Zobacz pełną wersję : Co myslicie o Krzysztofie Rutkowskim...

polk
04-02-2012, 05:25
Ciekawe czy on rozwiazał by sprawe tego chłopczyka z Cieszyna???

konto
04-02-2012, 08:20
Jako detektyw jest skuteczny lepszy od Policji

dyszol
04-02-2012, 08:26
Niech spróbuje, to zobaczymy czy mu się uda.

stanley
04-02-2012, 08:26
Jaki detektyw-licencje mu zabrali mu dawno.Dla mnie to zwykły padlinożerca,tylko łatwy łup i rozgłos,plus mamona od ludzi.

konto
04-02-2012, 09:00
Niech spróbuje, to zobaczymy czy mu się uda.
Dyszol czyżbyś był Policjantem ?

dyszol
04-02-2012, 09:27
Nie ale w przedszkolu chciałem być..

katia77
04-02-2012, 09:30
Nie rozumiem pojawiania się takich tematów na forum. Co autor chciał właściwie osiągnąć zadając to pytanie :marzy:

konto
04-02-2012, 09:53
Nie rozumiem pojawiania się takich tematów na forum. Co autor chciał właściwie osiągnąć zadając to pytanie :marzy:

http://www.forum.ox.pl/clear.gif Odpowiedź z cytatem (http://www.forum.ox.pl/newreply.php?do=newreply&p=60316)

pewnie zażartą dyskusje ?

Jaki detektyw-licencje mu zabrali mu dawno.Dla mnie to zwykły padlinożerca,tylko łatwy łup i rozgłos,plus mamona od ludzi.

Ale jest skuteczny ,co ma do tego licencja to tylko papier
Niedawno oglądałem program w którym odbił dziecko zabrane Polskiej rodzinie w Norwegii Policja w Norwegii była bessilna wobec tamtego prawa Polska policja w ogóle by nic nie zrobiła.

piterss
04-02-2012, 10:08
On jest właścicielem firmy detektywistycznej i zatrudnia licencjonowanych detektywów.
Zresztą faktycznie po co papier. Liczy się to że jest skuteczny w tym co robi. Bez niego policja pewnie w tym roku nie doszłaby do tego co się stało naprawdę.

semiro
04-02-2012, 11:04

Ciekawie mówisz,tylko że o On wyjaśnił sprawe i wziął za to 15 tyś a policje kosztowało to ponad 100 tyś a nawet dupy nie ruszyli zza biurek.

boguszowice7
04-02-2012, 11:14
Samo to ,że jest znany w całej polsce - mówi samo za siebie.

katia77
04-02-2012, 11:28
Ciekawie mówisz,tylko że o On wyjaśnił sprawe i wziął za to 15 tyś a policje kosztowało to ponad 100 tyś a nawet dupy nie ruszyli zza biurek.

Dziś w TVN mówił, że zrobił to całkowicie za darmo.

kalusia
04-02-2012, 11:28
sądzę że zatrudnia lepszych psychologów niż policja ,którzy matkę rozpracowali szybciutko i powiedzieli jak ją podejść

jan_122
04-02-2012, 11:53

Dyrektorem szpitala też nie musi być lekarz (znamy wiele takich przypadków), więc co ma do licencja Rutkowskiego do jego skuteczności w wykrywaniu przestępstw. Dla mnie może być piekarzem, cieślą czy bukmacherem, ważne jest ile dobrego robi wyręczając tym całe zastępy policji.
Szkodza tylko malutkiej Madzi.

http://emoty.blox.pl/resource/36_1_38.gif

hammer49
04-02-2012, 12:35
to pajac jest

wbt
04-02-2012, 12:47
Trzeba zostawić jest dobry po za tym mamy takie prawo ze policja ma ręce związane .Za bardzo sie patyczkują z przestępcami powinien jedem z drugim odpokutować cieżka praca a nie siedzenie w celi za nasze pieniądze .Ale cóż sie dziwić przecież popatrzcie w około co sie dzieje .nie wiem dlaczego nasz rzad nie bierze przykładów z innych państw.Ustalają swoje jakieś ustawy kupy dupy sie nie trzyma sami uczeni.A nawiązując go Rudkowskiego on nie potrzebuje licencji zeby ratować ludzi lub pomagać w odnalezieniu .Dla mnie tacy ludzie mają uznanie tak samo jak Owsiak oby takich ludzi było więcej.

jaga30
04-02-2012, 12:51
Dobry jest trzeba przyznac ze zadzialal skutecznie i narobil policji niezlego wstydu:) Pewne jest ze starannie dobranych pracownikow i to odkrycie to raczej ich zasługa

WBT dobrze mówi!!!

malgoska282
04-02-2012, 15:38
prawda taka że ma lepiej niż policja bo może praktycznie wszystko a policjanci muszą się trzymać określonych procedur i gdyby mogli robić wszystko bez ograniczeń jak detektywi to by też dawno już ją znaleźli

cezark
04-02-2012, 16:03
prawda taka że ma lepiej niż policja bo może praktycznie wszystko a policjanci muszą się trzymać określonych procedur
nie o to chodzi....rutkowski robi to za pieniądze i to duże chociaż ponoć nie weżmie za tą akcję w Sosnowcu,ale mniejsza z tym, za swoje akcje bierze dziesiątki a czasem setki tysięcy co zresztą widać po wyposażeniu jego ludzi (najnowsze auta,sprzęt,broń) a policja robi to dla samej zasady robienia bo od tego jest a jak wiadomo człowiek do roboty w której nie ma własnego interesu nie bardzo ma chęć się przykładać.

Madlene
04-02-2012, 16:11
z mojej strony wielkie uznanie dla Pana Krzysztofa Rutkowskiego , że tak potrafił rozpracować matkę tej Madzi, niestety bardzo tragicznie się to zakończyło, bardzo żal mi tego dziecka, ci rodzice w ogóle są nieodpowiedzialni, ja rozumiem depresję poporodową u kobiet, którą część psychologów przypisuje tej kobiecie jako prawdopodobną przyczynę jej zachowania, a raczej utraty kontroli nad sobą, niemniej nie ma żadnego wytłumaczenia dla takiego postępowania z dzieckiem! nikt nie miał prawa odebrać życia tej dziewczynce! i to w tak okrutny sposób :( Myślę ponadto, że raczej to nie był wypadek, że to mogło być zaplanowane, ale to już na pewno wyjaśni śledztwo :(

dyszol
04-02-2012, 16:21
z mojej strony wielkie uznanie dla Pana Krzysztofa Rutkowskiego , że tak potrafił rozpracować matkę tej Madzi
Policję obowiązują procedury, a Rutkowski uprawia wolną amerykankę i chodzi na skróty. Policja nie może sobie pozwolić na pewne zabiegi bez formalnych podstaw.

Jeśli chodzi o skuteczność Rutkowskiego - gdzie można to sprawdzić?

therealg
04-02-2012, 17:15
Skuteczności Rutkowskiemu odmówić nie sposób. Dziwię się, że obecni tu "stelacy" nie wspominają jeszcze głośnego zatrzymania mordercy notariuszki z Oświęcimia w Czeskim Cieszynie. Zatrzymania tego dokonał właśnie Rutkowski ( w porozumieniu i współpracy z czeską policją). Dzięki jego działaniom facet wraz z dwoma współsprawcami siedzi pewnie piąty rok z zasądzonych 25-ciu.

Jeśli chodzi o sprawę dziewczynki z Sosnowca, to powiedzmy sobie wprost- Rutkowski wyprzedził policję. W każdym swym działaniu był o dwa kroki do przodu. Działał szybciej, pewniej, lepiej. Od początku wiedział co robić, czego dotknąć, dokąd zajrzeć. Kiedy policjanci błądzili jak dzieci we mgle i szukali po omacku punktu zaczepienia, detektyw wykonał mistrzowski ruch z badaniem wariograficznym. Jak wiadomo ta zagrywka okazała się skuteczna do rozwiązania całej sprawy.

Policjanci, oczywiście, będą twierdzić, że oni to wszystko wiedzieli i mieli zaplanowany bezbłędny plan. Sęk w tym, że nawet jeśli wiedzieli, to podchodzili do całej sprawy jak pies do jeża. Tu nie, bo ktoś się zbulwersuje. Tam też nie, bo kogoś to zaboli. Paranoja.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zamiast przyznać, że działania Rutkowskiego znacząco pomogły w rozwiązaniu zagadki, policyjna góra woli odwracać kota ogonem. Mówienie, że Rutkowski przeszkadzał spec grupie w pracach dochodzeniowych jest robieniem jaj z pogrzebu. Każdy średnio rozgarnięty człowiek, który w miarę uważnie śledził sprawę przyzna, że obecność detektywa w ścisłej bliskości matki, była dla niej punktem zapalnym, czymś czego nie mogła znieść, co nie dawało jej spokoju i budziło w głowie same niepewności. Nie będzie przesadną stwierdzić, że gdyby nie Rutkowski, kobieta nadal tkwiła by w swym kłamstwie.

Kapitalnym ruchem była również prowokacja detektywa, po której matka przyznała się do oszustwa. Dziwią mnie ludzie, którzy krzyczą, że ich to mierzi, że to nie etyczne i nie właściwie. Może w takim razie jest kłamanie milionom osób prosto w oczy? Apelowanie i udawanie zrozpaczonej matki? Może właściwie jest porzucenie dziecka na mrozie? Dziwią mnie też policjanci i prokuratorzy głoszący podobne opinie. Tak, jakby oni nigdy nie prowokowali na drodze procesu, czy dochodzenia. Czysta hipokryzja. Nic więcej.

Oczywiście Rutkowski wzbudza skrajne uczucia, to fakt. Nie ma co przesadzać z jego gloryfikacją, ale nie można go też potępiać i marginalizować jego wkładu w śledztwo, co niestety uskutecznia się od wczoraj. Medialny lincz jakiego dopuszczono się wczoraj w TVN24 to policzek nie tyle dla detektywa, co dla widzów tej stacji. Na kpinę zakrawa postawa Kolendy- Zalewskiej, która w Faktach po Faktach oburza się, gdy jeden jej z gości mówi "detektyw Rutkowski". Załosne było, gdy Zbulwersowana i zniesmaczona krzyczała że nie jest detektywem, bo nie ma licencji i że tak naprawdę robi sobie pr, w żądzy sławy szuka telewizyjnego poklasku. Niestety, zapomniała w tym wszystkim, że sławę i poklask, a także to, że na dźwięk nazwiska "Rutkowski" człowiek myśli "detektyw" zawdzięczamy TVN, który kilka lat temu emitował serial z akcjami Rutkowskiego pt.... "Detektyw"! Zresztą analogiczna sytuacja tyczy się oburzonego Kuźniara, który wczoraj pokazał, że jego przyszłością jest telewizja co najwyżej śniadaniowa.

Osobiście twierdzę, ze nagonka na Rutkowskiego ma miejsce z jednego powodu. Detektyw po prostu obnażył braki polskiej policji. Fakt jest taki, że panowie w mundurach nabijają sobie staty łapiąc pijanych rowerzystów i młokosów z blantem w kieszeni. Ot, cała ich skuteczność. Tymczasem w najgłośniejszej sprawie ostatnich lat dostają po nosie od człowieka, który podobno miał być skończony.

P.S. co do samej skuteczności Rutkowskiego opinie są podzielone. Szerzej pisał o tym m.in Rozenek, choć akurat jego opinia jest szalenie subiektywna.

cezark
04-02-2012, 17:44
Zatrzymania tego dokonał właśnie Rutkowski ( w porozumieniu i współpracy z czeską policją)
tam nie było żadnego porozumienia z czeską policją,nie miał swoich ludzi na miejscu więc do współpracy wziął dwie osoby z jednej z cieszyńskich agencji.....

therealg
04-02-2012, 18:01
racja, mój błąd. dzięki za czujność.

stanley
04-02-2012, 18:48
Cytat z artykułu który jasno pokazuje co myślę o pseudo detektywie
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11083392,Rutkowski_superstar__Detektyw_be z_licencji__ktory.html

'' Problem w tym, że nie ma prawa przesłuchiwać matki Madzi.

- Ten pan nie jest detektywem. To jest oszust. Człowiek, który wykonuje czynności detektywistyczne i chełpi się nimi przed kamerami, bez wymaganej licencji, popełnia czyn karalny - mówi portalowi Gazeta.pl Michał Rapacki, były oficer CBŚ rozpracowujący mafię pruszkowską, obecnie prywatny detektyw. - A te czynności (związane z poszukiwaniem zaginionej Madzi - M.G.) niewątpliwie taki charakter miały - dodaje.

- Gdyby choć media nie nazywały go detektywem! On nie ma prawa używać tego tytułu. Biuro pana Krzysztofa Rutkowskiego taką licencję posiada, natomiast on nie. A nawet jeśli posiada ją biuro, to czynności detektywistyczne może wykonywać wyłącznie ten człowiek, który posiada licencję - mówi Rapacki. ''

Krzaczek_Malin
04-02-2012, 18:54
Jestem bardzo zniesmaczona postawą naszego organu ścigania, naprawdę a nawet zła.

"Prokuratorzy przesłuchali także Krzysztofa Rutkowskiego; nagrana przez niego rozmowa z matką dziecka także jest dowodem w sprawie, podlegającym prokuratorskiej ocenie. Śledczy przeanalizują również, czy działania Rutkowskiego nie zaszkodziły śledztwu organów ścigania. Jeżeli uznają, że jest to prawdopodobne, podejmą z urzędu postępowanie w tej sprawie. Śledczy oceniają, że w toku swojego postępowania doszliby do tych samych wniosków, co Rutkowski." (źródło interia.pl)

No ja was proszę, śmieszni są. Oh, owszem, pewnie za 3, 5 lub 7 tygodni po, by do tego doszli gdyby przyszły roztopy i jakieś psisko by ciałko Madzi wyciągnęło z pod kamieni... oj to na pewno by doszli, tylko kiedy. Po pierwsze, od początku zdarzenia mieli matkę maglować -może by pękła, ale się nie udało. Wkroczył Rutkowski- powiedzmy szczerze dobry jest- przycisnął kobiecinę i powiedziała.

Jeśli postawią mu zarzuty, to nie dlatego, że 'utrudniał" tylko dlatego, że są na niego wściekli i się mszczą.

tyranek07
04-02-2012, 19:33
To nie próbujcie złapać złodzieja za rękę ani ratować poszkodowanego w wypadku ,bo nie jesteście ani policjantami ,ani lekarzami , tak sama zasada co z Rutkowskim. Policja się zbłaźniła ,a czas był bardzo ważny .Jakby tak mała żyła i była gdzieś schowana w piwnicy.>

therealg
04-02-2012, 20:16
@stanley:

Akurat artykuł, który przytaczasz jest żałosny, skrajny i tendencyjny. GW ma to do siebie, że lubi naginać rzeczywistość i dokładnie to robi w przypadku Rutkowskiego. Zresztą, jeżeli ktoś przekreśla nie tyle czyjeś dokonania, co całego człowieka argumentem "były zomowiec" to w mojej opinii nie ma dla niego miejsca w mediach chcących uchodzić za obiektywne.

dyszol
05-02-2012, 00:33
Rutkowski show?

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/tajemnicze-znikniecie-madzi/rutkowski-show,1,5017553,wiadomosc.html

polk
05-02-2012, 06:38
Dla mnie takie rzeczy czy mam licencje czy był zomowcem itp. są nieistotne w tej chwili.Prawie każdy z nas sledził sprawe i chciał poznac prawde zaginiecia dziecka i on ja nam dostarczył.I moje zdanie jest takie,ze w takiej sprawie naginanie prawa jest najmniej istotna rzeczą.

dyszol
05-02-2012, 11:39
I moje zdanie jest takie,ze w takiej sprawie naginanie prawa jest najmniej istotna rzeczą.
W przypadku Policji również?

---------- Post dodany o 11:39 ---------- Poprzedni post dodany o 11:36 ----------

Zobaczcie ten wywiad (Policjant vs Rutkowski) i powiedzcie kto w tej konfrontacji wg Was wygrał - proponuję kategorie:
argumenty
logika wypowiedzi
kultura

http://www.youtube.com/watch?v=KJTmHBYRuaQ

stach11
05-02-2012, 17:16
Brawo. To co pokazała Pani Kolenda-Zalewska zasługuje na potępienie. Zachowywała się jak traktorzystka w kołchozie. Brak obiektywizmu, bezczelność, chamstwo było widoczne od samego początku. Nie wiem co obiecał Sokołwski Kllendzie, by prowadziła tak tendencyjnie ten program. Samego Sokołowskiego uważałem za osobę spokojną, zrównoważoną a pokazał sie w tym programie z najgorszej strony. Rutkowskiemu można wiele zarzucić, ale do tej sprawy podszedł zupełnie profesjonalnie. Wielu go nie lubi, ale należy pamiętać, że tylko jemu się tak szybko (częściowo) wyjaśnić sprawę zaginięcia tego maleństwa.
W całej tej bulwersującej historii najważniejszym jest to, że ta policyjna farsa nie trwała jeszcze miesiącami.
Z niektórych wypowiedzi wynika, że ważniejszy jest sposób zachowania się Rutkowskiego w trakcie przesłuchania a nie to biedne bezbronne dzieciątko.

sympatyczny
05-02-2012, 17:41
Co myslicie o Krzysztofie Rutkowskim...

Patrząc na niego widzę cwaniaka szukającego rozgłosu.Kreuje się na twardego,budzącego strach pogromcę przestępców.Jego osoba wzbudza we mnie mieszane uczucia.Bardzo cienka linia dzieli stróża prawa od przestępcy.

jan_122
05-02-2012, 18:12
Ja wolę już tego stóża prawa na "cienkiej lini" skutecznie działającego, niż przywiązanych do swoich stołków grubą liną policjantów, którzy tylko potrafią narzekać na małe przywileje i niskie pensje.

tyranek07
05-02-2012, 18:30
Ciekawe czy szukał tez rodziców chłopca z Cieszyna. http://www.dziennikzachodni.pl/tag/chlopiec-z-cieszyna.html

dyszol
05-02-2012, 19:24
Ciekawe czy szukał tez rodziców chłopca z Cieszyna. http://www.dziennikzachodni.pl/tag/chlopiec-z-cieszyna.html

Też mnie to ciekawi. Nie opowiadajcie, że Rutkowski zrobił więcej niż Policja. Wkroczył w buciorach w najdogodniejszym dla siebie momencie a Wam się wydaje, że to taki szpec. Niech znajdzie rodziców Jasia to uwierzę, że jest dobry. Bo póki co robi cyrk w TV. W powyższym wywiadzie argumenty przekrzykuje i popełnia pełno błędów logicznych w swoich wypowiedziach. Ale dziennikarka brzydko zaczęła to fakt.

Iwi
05-02-2012, 19:31
Dla mnie to zwykły "celebryta" z parciem na szkło......

jaga30
05-02-2012, 19:37
IWI byc moze ale nie mozna odmowic mu skutecznosci i szybkosci dzialania....nie wazne jak byle skutecznie!
DYSZOL Ty chyba masz cos na sumieniu ze tak tej policji bronisz...albo sam nim jestes albo masz kogos takiego w rodzinie.....niestety w Polsce czesto praca policjantow ogranicza sie do wlepiania mandatow....wiem cos o tym bo jak mi auto ukradli to nawet nikt nie fatygowal sie go szukac tylko po 2 tyg przyslali informacje o umorzeniu sledztwa...chyba nie takie sa zadania policji?!

konwalia
05-02-2012, 20:07
Mnie w tej całej sprawie zdrażniło to show,które Rutkowski odegrał,czyli ta niepotrzebna nikomu szopka medialna.Jednak to zamieszanie było potrzebne jemu,aby udowodnić policji,a konkretnie właśnie katowickiemu wymiarowi sprawiedliwości,iż mimo,że to właśnie oni zabrali mu licencję detektywa w 2006 roku za m.in. przekroczenie uprawnień i bezprawne pozbawienie wolności dwóch osób oraz zarzut m.in. prania brudnych pieniędzy i powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych,a także posadzili go na 10 miesięcy w areszcie tymczasowym po procesie toczącym się przed katowickim sądem,to jednak on okazał się dla mnie i myślę,że dla wielu osób człowiekiem,który pokazał,że potrafi szybko i skutecznie rozwiązać sprawę,tym samym dobitnie ukazał niemoc policji,niestety policja z tymi swoimi procedurami dochodziłaby jeszcze długo do finału i co niewykluczone,w tym czasie podejrzana faktycznie mogłaby zdążyć popełnić samobójstwo.Niestety teraz mamy do czynienia z wojną policja kontra Rutkowski,są to ich porachunki widać bardzo osobiste,jak widać dla niektórych ważniejsze nawet niż tragedia,która zdaje się być już tylko tłem.
Jeżeli chodzi o samą rozmowę,to potwierdzam,iż zachowanie Kolendy-Zalewskiej to szczyt braku profesjonalizmu i jedno wielkie chamstwo przebijające się nawet z min,które stroiła,nie wspomnę o komentarzach,które wypowiadała...po prostu dno.
I w tym kontekście nawet byłam zszokowana,że Rutkowski potrafił się opanować,gdy ona mieszała go po prostu z błotem,nie pozwalając nawet dojść do słowa,przecież na każdym kroku swoimi wypowiedziami obrażała i kpiła sobie z Rutkowskiego.
Podsumowując,dla mnie w tej wojnie wygrywa zdecydowanie Rutkowski i życzyłabym sobie i nam,żebyśmy się kiedyś też doczekali takiej samej skuteczności i szybkości działania u naszej policji,bo jak teraz jest każdy widzi,niestety.

katia77
05-02-2012, 20:25
Nie opowiadajcie, że Rutkowski zrobił więcej niż Policja. Wkroczył w buciorach w najdogodniejszym dla siebie momencie a Wam się wydaje, że to taki szpec.
I to najbardziej mnie zastanawia. Skoro nie miał żadnego prawa to dlaczego policja pozwoliła mu na te wszystkie czynności? Gdybyśmy Ty czy ja chcieli pogadać z matką Magdy to też byśmy bez przeszkód mogli? Nie mogę zrozumieć, że policja nie umiała sobie dać rady z jednym Rutkowskim. Już to samo w sobie ich kompromituje.

Krzaczek_Malin
05-02-2012, 22:17
On jest właścicielem firmy detektywistycznej i zatrudnia licencjonowanych detektywów.
Zresztą faktycznie po co papier. Liczy się to że jest skuteczny w tym co robi. Bez niego policja pewnie w tym roku nie doszłaby do tego co się stało naprawdę.

DOKŁADNIE! Zastanawiam się czy to uczulenie na nazwisko Rutowski czy tak ogólnie mają. Jeśli mnie by Katarzyna wyznała coś takiego i bym poszła na policję z rewelacjami, wszczęto by śledztwo z urzędu bo utrudniam im prace? Utrudnianie śledczym polega na tym, że rozwiązałam sprawę w 2 dni a nie w 3 tygodnie? Nie rozumiem toku myślenia policji w tym wypadku. Jeszcze powinni mu podziękować.

dobre śledztwo=szybkie śledztwo i na dodatek skuteczne! a nie bawulkanie się, domyślanie. Konkrety panowie i panie a nie zabawa w ciuciubabkę!

cezark
05-02-2012, 23:12
gliniarzy poprostu boli fakt że Rutkowski powiedział prawdę o tym błądzeniu we mgle,taka jest niestety u nas policja,do niej nie wstępuje się z powołania tylko po to żeby załapać się na budżetówkę i po 15-stu latach olać wszystko na dobre i cieszyć sie niezłą emeryturką.Pamiętam jak kiedyś mój znajomy dostawał telefony z pogróżkami,grożono mu i jego rodzinie śmiercią,oczywiście on nie wiedział o co chodzi bo to potem wyjaśniło się że to była pomyłka i chodziło o jego sąsiada który robił jakieś szemrane interesy ale mniejsza z tym, poszedł na komende i przedstawił gliniarzom z kryminalki sprawę jak wygląda,że pod jego domem stoi często samochód z karkami którzy obserwują teren,dzwonią zeby się przygotował na śmierć,nawet numery rejestracyjne auta podał itd.to mu powiedzieli żeby do nich zadzwonił jak mu już do domu wpadną,totalna olewka,nawet radiowozu nie wysłali.....oni mają w dupie wszystko i wszystkich,najważniejsze żeby odwalić służbę,powypełniac papiery i na browara

Krzaczek_Malin
05-02-2012, 23:15
Najgorzej, że jeszcze będzie miał problemy R. z tego powodu.

dyszol
05-02-2012, 23:32
wiem cos o tym bo jak mi auto ukradli to nawet nikt nie fatygowal sie go szukac tylko po 2 tyg przyslali informacje o umorzeniu sledztwa...chyba nie takie sa zadania policji?!
Nie każdy Policjant pracuje w swoim zawodzie z powołania - to fakt. Tak samo jak połowa Twoich znajomych pracujących przy biurku oszukuje swojego pracodawcę spędzając w pracy czas na facebooku. Dlatego jak nie potrafisz zadbać o własne interesy i ustawić opieszałego policjanta do pionu to sama sobie jesteś winna. Nie zapominaj również, że są przypadki których po prostu nie da się rozwiązać - może Twój taki był, ale podchodziłaś do tematu roszczeniowo "bo w końcu nie po to płacisz podatki" i powinni ci to auto, za przeproszeniem, z d**y wyciągnąć. Większość Polaków tak traktuje służby publiczne, że kiedy coś się dzieje to gęby nie otworzy lub jak otworzy to po staremu polak polakowi wilkiem, a dodatkowo za plecami nagada i napyskuje.

DYSZOL Ty chyba masz cos na sumieniu ze tak tej policji bronisz...albo sam nim jestes albo masz kogos takiego w rodzinie.....niestety w Polsce czesto praca policjantow ogranicza sie do wlepiania mandatow....
Nie wiem czego chcesz tym idiotyzmem dokonać, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie rozumiem to, że to dzięki pracy Policji mogę wyjść wieczorem z dziewczyną na spacer bez obawy, że możemy nie wrócić. Tobie najwyraźniej zrozumienia tego faktu brakuje.

Rutkowski nie wykazał się tutaj szybkością działania, tylko totalną znieczulicą moralną i arogancją. Wlazł na scenę w najbardziej odpowiednim momencie i kopnął milicjantów w jaja. Media dmuchają temat, a Wam się wydaje, że to taki szpec bo sprawił, że matka "pękła" i z góry zakładacie, że Policja ciągnęłaby temat kolejne trzy tygodnie - śmiechu warte. Gadajmy o konkretach - gdzie jest Iwona Wieczorek, w której znalezienie Rutkowski zaanagażował się z wozami transmisyjnymi głównych TV i obiecywał szybkie rozwiązanie?

I to najbardziej mnie zastanawia. Skoro nie miał żadnego prawa to dlaczego policja pozwoliła mu na te wszystkie czynności? Gdybyśmy Ty czy ja chcieli pogadać z matką Magdy to też byśmy bez przeszkód mogli? Nie mogę zrozumieć, że policja nie umiała sobie dać rady z jednym Rutkowskim. Już to samo w sobie ich kompromituje.
Policja z założenia działa zgodnie z literą prawa. I nie Policja jest organem ustawodawczym. Rutkowski w samym wywiadzie pokazuje jak obchodzi nieprecyzyjne prawo - cóż mu zarzucić?

dobre śledztwo=szybkie śledztwo i na dodatek skuteczne! a nie bawulkanie się, domyślanie. Konkrety panowie i panie a nie zabawa w ciuciubabkę!
Ile sukcesów ma Rutkowski na swoim koncie? Co z rodzicami Jasia? Co z Iwoną z wybrzeża?

Krzaczek_Malin
05-02-2012, 23:40
A on się naszym Jasiem zajmował? Nie wiedziałam.

dyszol
05-02-2012, 23:59
Mogłoby się okazać, że trudne sprawy są jednak za trudne. Albo warunki na show nie te..

konwalia
06-02-2012, 00:02

Nie zajmował się,a szkoda...

Rutkowski nie wykazał się tutaj szybkością działania, tylko totalną znieczulicą moralną i arogancją. Wlazł na scenę w najbardziej odpowiednim momencie i kopnął milicjantów w jaja.

Cóż,musiał się jakoś odwdzięczyć za 10-miesięczny areszt i pozbawienie licencji detektywa przez katowicki sąd,a przede wszystkim pokazać im,na co go stać,tak jak pisałam to takie osobiste porachunki i niestety w tej konfrontacji policja okazała się prawdziwymi "dziećmi we mgle"

Nie wiem czego chcesz tym idiotyzmem dokonać, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie rozumiem to, że to dzięki pracy Policji mogę wyjść wieczorem z dziewczyną na spacer bez obawy, że możemy nie wrócić.

Dyszol,chyba jednak za bardzo ufasz policji :)

dyszol
06-02-2012, 00:05
Dyszol,chyba jednak za bardzo ufasz policji :)
Dlaczego? ;)

konwalia
06-02-2012, 00:14
Dlaczego? ;)

Ja nie wychodzę na wieczorne spacery :)zbyt duże ryzyko:)Jeśli coś by mi się stało,to chyba sama musiałabym przyprowadzić im bandziora,po to żeby udało im się wyjaśnić sprawę.

Sorrki,ale nie uda Ci się przekonać mnie,że ta nasza policja to niby jest taka skuteczna.

konto
06-02-2012, 08:41
Zobaczcie ten wywiad (Policjant vs Rutkowski) i powiedzcie kto w tej konfrontacji wg Was wygrał - proponuję kategorie:
argumenty
logika wypowiedzi
kultura
Obejżałem sobie cały wywiad i tak
Argumenty =Rutkowski - 9 Policja -3
Logika wypowiedzi = Rutkowski - 10 Policja - 3
Kultura = Rutkowski 6 ,Policja 8 (lecz same dyrdymały i kłamstwa tego lalusia)

Rutkowski wygrał te debatę zdecydowanie mimo iż Zaleska była nastawiona po stronie Policji
A licencje pozbył dzięki Policji co mówił

BRAWO RUTKOWSKI !

Krzaczek_Malin
06-02-2012, 09:14
Ja tak średio ufam wymiarowi sprawiedliwości w naszym regionie. Po pierwsze wystarczy sie przejść w lato w pt-sb pod tunelem, żeby zobaczyć, czy jest bezpiecznie- kosze powywalane, ławki połamane, lampy potłuczone-gdzie policja, gdzie straż miejska, że na to pozwala? Nie wspominając o internetowych punktach informacji na przeciwko dworca pksu....notorycznie szybka rozwalona, sprawcy brak. A napatocz się takiemu rozjuszonemu byczkowy po drodze, to Cię zleje. Chodzę codziennie w godzinach wieczornych pod tunelem, wiaduktem, przez park...ani raz mundurowego nie napotkałam, za to zboczeńca owszem.mam ufać i się nie bać?:marzy:

stach11
06-02-2012, 10:25
Dyszol. W tym wypadku trudno się z Tobą zgodzić. W tym programie została ukazana cała prawda policji i dziennikarki. Dwie osoby "naskoczyły" na Rutkowskiego nie pozwalając mu dojść do słowa. Ja na jego miejscu też bym tak się zachował. Kolendę powinni wywalić z hukiem z TVN-u i zatrudnić przy budowie autostrad choć też nie wiadomo czy by tam czegoś nie spieprzyła. Rutkowski jest osobą medialną, ale policja również. Często byliśmy świadkami krótkich reportarzy o nalotach na dziuple, czy handlarzy narkotyków. Nie widzę w tym nic nagannego, że ujawnił to w mediach.
Pretensje o wykrycie sprawców morderstwa Jasia (przez R.) też wydają mi się trochę przesadzone. W naszym kraju jest wiele przypadków niewyjaśnionych a Rutkowski nie może się wszystkimi zajmować. Chyba już minęło trzy lata od śmierci Jasia a tak potężny sztab policji do tej pory nie znalazł ani rodziców ani zabójcy.
Ten człowiek wyciągnął wiele maltretowanych matek i dzeci ze szponów różnych arabów nie wspominając o uratowaniu księdza, który był posądzony przez jego "znajomą" o ojcostwo. W tym wypadku tez posłużył się niekonwencjonalnym środkami by tą oszustkę zdemaskować. Pamiętam, że wtedy na mszy ksiądz i społeczeństwo tej miescowości mu podziękowało za zdemaskowawie i tez to zrobił nie pobierając za to pieniędzy.

jaga30
06-02-2012, 11:05
dyszol Powiedz mi gdzie ty tak spotykasz te sztaby policjantow pilnujacych ulice ze czujesz sie na spacerach bezpiecznie?
Ja czesto wychodze wieczorem i jakos nigdy mi sie nie udalo nikogo takiego spotkac....zdarza sie ze czasem przemknie gdzies straz miejska i tyle....niestety ani mnie ani wiekszosc z forumowicow nie przekonasz do swoich racji

dyszol
06-02-2012, 11:24
Dyszol. W tym wypadku trudno się z Tobą zgodzić. W tym programie została ukazana cała prawda policji i dziennikarki. Dwie osoby "naskoczyły" na Rutkowskiego nie pozwalając mu dojść do słowa.
stach zagadzam się, że dziennikarka delikatnie mówiąc było bardzo stronnicza. Nie zmienia to faktu, że to Rutkowski przekżykiwał rzecznika nie dając mu dojść do słowa. A rzecznik kilka argumentów miał, niestety straciły się przy pyskówce detektywa.

Często byliśmy świadkami krótkich reportarzy o nalotach na dziuple, czy handlarzy narkotyków. Nie widzę w tym nic nagannego, że ujawnił to w mediach.
Masz rację. Ale co powiesz na argument Rutkowskiego, jakoby długi czas pracy Policji mógł spowodować, że matka popełni samobójstwo w obliczu faktu, że sprzedał zaproszonej przez siebie stacji film na którym matka przyznaje się do winy. Sprzedał jej prywatność i dał zeżreć całej Polsce. Pomijam kwestię jej winy, ale czy taki zabieg nie wydaje ci się ogromnym obciążeniem psychicznym dla tej kobity - w wyniku czego mogłaby targnąć się na własne życie w wyniku tak ogromnej presji?

jaga, a czy spotkałaś się kiedyś z terminem PREWENCJA? Jeśli tak to czy wiesz co ono oznacza?

konto
06-02-2012, 11:43
Dyszol - jesteś strasznie oblatany w tych terminach pewnie jesteś Policjantem i bronisz swoich

Masz rację. Ale co powiesz na argument Rutkowskiego, jakoby długi czas pracy Policji mógł spowodować, że matka popełni samobójstwo w obliczu faktu, że sprzedał zaproszonej przez siebie stacji film na którym matka przyznaje się do winy. Sprzedał jej prywatność i dał zeżreć całej Polsce. Pomijam kwestię jej winy, ale czy taki zabieg nie wydaje ci się ogromnym obciążeniem psychicznym dla tej kobity - w wyniku czego mogłaby targnąć się na własne życie w wyniku tak ogromnej presji?

Jak mamy gdybać to co by było gdyby to dziecko było porwane i czas działał na ewentualne odnalezienie tego dziecka a policja doszła by do tego faktu po miesiącu kiedy dziecko było by już gdzieś za granicą i szanse zmalały by do zera.
Głupoty gadasz Rutkowski nie raz udowodnił swoją skuteczność i nie wiem co ma na celu ta nagonka na niego
jedynie to że jesteś Policjantem albo masz bliską rodzinę tam i bronisz swoich

dyszol
06-02-2012, 11:52
Dyszol - jesteś strasznie oblatany w tych terminach pewnie jesteś Policjantem i bronisz swoich
No, i mam pistolet na wodę ;)

Jak mamy gdybać to co by było gdyby to dziecko było porwane i czas działał na ewentualne odnalezienie tego dziecka a policja doszła by do tego faktu po miesiącu kiedy dziecko było by już gdzieś za granicą i szanse zmalały by do zera.
Dlatego prowadzili kilka równoległych tropów o czym rzecznik WYRAŹNIE mówi. No, ale skoro teraz wszyzscy są mądrzy i wiedzą jak było naprawdę to zarzucają Policji wysokie koszty prowadzenia śledztwa. Gdzie logika? Dlatego wcześniej napisałem, że Rutkowski wlazł w buciorach w najbardziej dogodnym dla siebie momencie i z Policji zrobił idiotów.

Głupoty gadasz Rutkowski nie raz udowodnił swoją skuteczność i nie wiem co ma na celu ta nagonka na niego
jedynie to że jesteś Policjantem albo masz bliską rodzinę tam i bronisz swoich
Już napisałem dlaczego ich bronię. A na stronie Rutkowskiego nie znalazłem zbyt wielu sukcesów. Gdzie ich szukać?

konto
06-02-2012, 12:10
Ja tez nie mam nic przeciwko Policji tylko niech są skuteczniejsi i mniej skorumpowani
a jak Rutkowski pomógł to tak jak by im w pysk strzelił i już nagonka na niego po co?
przecież pomógł .

Już napisałem dlaczego ich bronię. A na stronie Rutkowskiego nie znalazłem zbyt wielu sukcesów. Gdzie ich szukać?
w sieci jest tego mnóstwo mnie ostatnio zainteresował ten materiał oglądałem go w telewizji Polskiej Rodzinie zostało odebrane dziecko praktycznie dla tego że była smutna w szkole.Policja nic by tu nie pomogła a Rutkowki odbił dziecko .

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,9871762,Norwedzy_pisza_o__Rambo__Rutkowski m_i_kidnapingu_.html

http://www.youtube.com/watch?v=jvYa-kG_j10&feature=related (http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,9871762,Norwedzy_pisza_o__Rambo__Rutkowski m_i_kidnapingu_.html)

therealg
06-02-2012, 14:08
Zastanawiam się, jak bardzo ociemniałe są osoby piszące o spokojnych spacerach z dziewczyną i możliwością bezpiecznego powrotu zabezpieczaną przez policję. Rozumiem, dyszolu, że na każdej randce eskortują cię dwa mundurowi? Jeśli nie, to daruj sobie takie IDIOTYZMY.

Nie jednokrotnie zdarzyło się, że osoby wyszły i nie wróciły, a następnie zostały znalezione martwe. O zgrozo, wiele tych spraw nie znalazło swojego finału. Ale to pewnie te sprawy NIE DO ROZWIĄZANIA. Co nie, dyszol?

Mówienie, że Rutkowski nie zrobił nic, tylko wkroczył w kluczowym momencie jest totalną ignorancją i próbą przekrzywiania rzeczywistego obrazu. Policja, podkreślę po raz kolejny, działa opieszale i cały czas pozostawała w tyle. Co gorsza, teraz wręcz żądają pochwał, peanów i złożenia hołdu przez wszystkich obywateli za to,że... twierdzą, iż o wszystkim wiedzieli.

Równie dobrze można domagać się miliona dolarów za rozwiązanie jednej z milenijnych zagadek, nie przedstawiając rozwiązania.

Program telewizyjny z udziałem kolendy-cośtam to przykład nieudolności dziennikarskiej. Kobieta z góry ustawiła się po jednej ze stron, co jest niedopuszczalne w zachowaniu moderatora tego typu dyskusji. Kolenda byłą skrajna, tendencyjna, źle przygotowana i żenująca.

Policjant Sokołowski wypadł słabo. Przede wszystkim bał się Rutkowskiego i jego argumentów. Świadczy o tym postawa zakmnięta, która przyjmuje za każdym razem, gdy detektyw zabiera głos. Do tego znacząco podnosi ton głosu gdy mówi o działaniach policji. DO tego wręcz sylabuje przymiotniki określająca pracę swoich kolegów. W ten sposób chce nadać większego znaczenia prowadzonym działaniom i po prostu je wyolbrzymić. Można więc śmiało stwierdzić, że wkład policji wcale nie był tak wielki, jak przedstawia to rzecznik.

Sam Rutkowski wypadł o tyle dobrze, że nie dał się wypuścić nieudolnej dziennikarce. Mówił dokładnie to co wcześniej sobie zaplanował. Zachował zimną krew- co niejednemu by się nie udało- i trzeźwy umysł. Przy tym zyskał zaufanie przyznając, że działą na granicy prawa, ale tak naprawdę wcale go nie łamie. No i argumentem o ustawie ds. detektywów zamknął usta wszystkim krytykom.

Jeśli ktoś twierdzi, że w jego wypowiedziach brakuje logiki, to pragnę zakomunikować, że wszystkim tym, brakuje kilku zwojów mózgowych.

katia77
06-02-2012, 14:27
Nie wiem czego chcesz tym idiotyzmem dokonać, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie rozumiem to, że to dzięki pracy Policji mogę wyjść wieczorem z dziewczyną na spacer bez obawy, że możemy nie wrócić. Tobie najwyraźniej zrozumienia tego faktu brakuje.
Kurde, gdzie ty mieszkasz??? Mój TZ dostał po pysku od jakiegoś najaranego kolesia na naszym placu przed naszym domem. Policja nawet go nie zatrzymała, bo stwierdzili, że złamany nos to nic wielkiego. Jeden z policjantów podpowiedział nam aby zrobić obdukcję lekarską, co tez uczyniliśmy a jak udaliśmy się z nią na policję, ci nam powiedzieli, że oni z urzędu postępowania nie mogą wszcząć i, że mamy go ścigać na własną rękę.
Często spaceruję z psami po parku w Ustroniu i spotykam dzieciaki pijące albo palące "coś tam" na ławkach koło placu zabaw. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło abym w tej okolicy spotkała policjanta czy strażnika miejskiego, bo z reguły w tym czasie wypisują mandaty źle zaparkowanym samochodom przy targowisku.

Piszesz, że to wina przepisów ale ja nadal nie rozumiem dlaczego katowicka policja nie wywaliła całej ekipy Rutkowskiego na zbity pysk, skoro łamał prawo. Jak mogli w ogóle dopuścić do tego by to robił?

konto
06-02-2012, 15:15
Piszesz, że to wina przepisów ale ja nadal nie rozumiem dlaczego katowicka policja nie wywaliła całej ekipy Rutkowskiego na zbity pysk, skoro łamał prawo. Jak mogli w ogóle dopuścić do tego by to robił?
Przecież Rudkowski był wynajęty przez Rodziców Magdy a później przez ich dziadków to co policja miała go wyrzucić ?

katia77
06-02-2012, 15:44
konto, ale policja twierdzi, że Rutkowski złamał przepisy, że bezprawnie wszedł na jakiś tam teren, że działał bez licencji. Dlatego ja pytam jak to możliwe, że pozwolono mu zrobić to co zrobił? Jak policja mogła dopuścić do łamania prawa na jej oczach?

Poza tym w TVN Rutkowski mówił, że nie był przez nikogo wynajęty, że to była jego inicjatywa.

konto
06-02-2012, 16:19
-No przecież on łamie przepisy ale robi to w dobrym celu (logiczne że policja będzie go krytykować jak ich ośmieszył)
-A po co mu licencja jak jest właścicielem Agęcji i zatrudnia Detektywów
-Katia 77 obejrzyj uważnie cały Fakty po Faktach Kolędą Zaleską co wkleił Dyszol to dowiesz się kto go wynajął

katia77
06-02-2012, 18:50
konto, nie oglądałam materiału z Zalewską, bo nie lubię tej ... osoby :marzy: Nie ma większego znaczenia kto go wynajął przecież. Mnie chodzi głównie o to, że policja teraz tak na niego najeżdża a jak mieli go na miejscu i mogli jakoś zareagować to nic nie zrobili. I nie wierzę w teorię jakoby byli tacy bliscy rozwiązania sprawy.

EasyE
07-02-2012, 19:23
Dla mnie osobiście temu Panu należy sie szacunek tym bardziej jak czytam, że bylo to z jego wlasnej inicjatywy. Wiadomo, ze zaraz posypia sie teksty, że nikt go nie prosił, sprawa naglosniona medialnie, to wlaczyl sie by zareklamowac siebie. Moim zdaniem nie, i nie wazne czy robi to co robi dla pieniedzy czy naprawde od siebie. Jest dobry w tym co robi, rozwiazuje duze sprawy i problemy. Nie jednemu "ratuje zycie".

Krzaczek_Malin
07-02-2012, 22:29
Dobrze, że chociaż rodzina jest za tym kto co zdziałał w sprawie Madzi. Ktoś w końcu z zainteresowanych podniósł głos. To o czymś świadczy. Sprawiedliwość musi być. Teraz do dopiero policja będzie gderać, aż strach sie bać.

http://polskalokalna.pl/raport/poszukiwania-Magdy/news/babcia-polrocznej-magdy-policja-klamie,1756729,7916

Moim zdaniem cudu tam nie było, bo tragedia w końcu się stała-nie żyje dziecko- i ideałem to na pewno nie byli.
Zresztą nie o to chodzi-winny śmierci/nie winny/współwinny, bo to się dopiero okaż po zakończeniu śledztwa.

Raczej o to, że czyjej obronie stanęli Ci których sprawa najbardziej dotknęła z punktu widzenia pomocy w rozwiązaniu sprawy/badania sprawy/szybkości działania/presji prowadzących-prowadzącego na wyjawienie prawdy od matki. Czekam jeszcze-o ile się doczekam, jeśli będzie to możliwe- co w tej sprawie powie Katarzyna.

Iwi
08-02-2012, 13:02
Tak sobie czytam Wasze wpisy, oglądam telewizję (oczywiście w/w sprawie) i takie mi się wnioski wysunęły. Rutkowski, owszem szybko poradził sobie z ta sprawą i chwała mu za to ale myślę sobie, że taki prywatny detektyw ma więcej możliwości. W tym sensie, że nie jest właściwie ograniczony żadnymi procedurami, może więc częściej zaryzykować. Sam przyznał u Lisa , że nacisnął na tą matkę i okłamał ją mówiąc, że są świadkowie, którzy widzieli że się sama położyła na tym chodniku. Zaryzykował i otrzymał to co chciał i wszyscy mu teraz wiwatują, ale wyobraźmy sobie podobną sytuację tylko z udziałem policjanta - zaryzykuje a podejrzana oskarży policję o naciski i szantaż emocjonalny.....
Rutkowski odbił (porwał) dziecko za granicą żeby oddać je matce - super, brawo ale czy policja mogłaby tak postapić nie łamiąc prawa? Nie, bo są jakies uregulowania prawne i procedury których muszą się bezwzględnie trzymać.
Więc: Bardzo dobrze, że są ludzie tacy jak Rutkowski, którzy mogą pomagać ludziom (za nie małą kasę często) balansując na granicy prawa. Nie można jednak oskarżać tak bezwględnie policji. Sa sprawy w których dali dupy i owszem, ale moim zdaniem wszystko to zależy od ludzi, bo są przecież też sprawy w których policjanci wykazali się wielką odwagą, heroizmem i chęcią dotarcia do prawdy.

Krzaczek_Malin
08-02-2012, 13:12
Tylko ja to jest-bo nie rozumiem- policja może czy nie może ujawnić informacji, bo sami sobie przeczą. Raz twardo, że nie mogą, bo obowiązuje ich tajemnica a dziś czytam jak pan Sokołowski, ze jednak ujawnią cześć. Czyli rozumiem, że jedni nie mogą ujawiniac, bo mają w pierwszej literce nazwiska R. a drudzy, niby oficjalni mogą, jeśli ' cyt. "zostaną zmuszeni"? Policja nie może byc zmuszona, bo albo działa z litera prawa i tego się trzyma a nie o tym trąbi na prawo i lewo albo nie.Proste.

"Jednak wobec tych zarzutów jesteśmy zmuszeni ujawnić pewne dokumenty" (interia.pl. Mariusz Sokołowski, rzecznik policji)

sugi
08-02-2012, 13:47
Różnica między policją, a detektywem jest taka, że Pan policjant jest zatrudniony w państwowej instytucji, w której należy odklepać swoje 8/12 h pracy i tyle. Raczej nie liczy się efekt, przecież wypłatę od państwa i tak dostanie ... Dostanie również "trzynastkę", "wczasy pod gruszą" i wcześniejszą emeryturę, dla której 3/4 policjantów jest właśnie policjantami.

Detektywi swoją pracę wykonują dla pieniędzy, dla efektu, może i dla sławy? ale co w tym złego. Na pewno bardziej się przykładają, bo leży to dokładnie w ICH interesie. Bez efektów nikt ich nie zatrudni.

Iwi
08-02-2012, 14:41
Jasne, znaczy, że co? Policja w naszym kraju nie jest nikomu do niczego potrzebna? Jak będziemy mieli wypadek drogowy, włamanie czy ktoś nas napadnie to wzywamy prywatnego detektywa?
Zresztą już słyszałam ,że kierowcy na drodze widząc wypadek i tworzący sie przez to korek, proszą żeby wezwać Rutkowskiego to szybciej udrożni ruch i posprzata po tym wypadku....
Nie popadajmy w skrajności, przecież dla wszyskich jest miejsce i wszystkim należy się szacunek - prywatnym detektywom i policji także.

dyszol
08-02-2012, 16:01
Zastanawiam się, jak bardzo ociemniałe są osoby piszące o spokojnych spacerach z dziewczyną i możliwością bezpiecznego powrotu zabezpieczaną przez policję. Rozumiem, dyszolu, że na każdej randce eskortują cię dwa mundurowi? Jeśli nie, to daruj sobie takie IDIOTYZMY.
Nie kolego. Wychodzę na spacer ze świadomością, że istnieje Policja która na co dzień z narażeniem życia zwalcza plugastwo na ulicach dzięki czemu jest go drastycznie mniej. Pomijając sytuacje w których Policjant ku naszemu oburzeniu wypisuje nam mandat za przekroczenie prędkości, WIĘKSZOŚĆ z Was nigdy nie miała do czynienia z Policjantem. I właśnie na bazie takiej sytuacji budujecie o nich swoją opinię, bo wlepił Wam mandat i mu złorzeczycie. A jak do tego dorzucić polskie narzekactwo, zasadę "w kupie siła", brak zrozumienia faktu, że Policja MUSI działać zgodnie z prawem i narodową hipokryzję, to taka pokazówka jak jest teraz w tv jest doskonałą okazją żeby powywnętrzać się jaka to Policja nie jest.
Jednocześnie zaznaczam, że ja również nie zawsze jestem zadowolony z pracy Policji i zgadzam się z twierdzeniem, że niektórzy Policjanci to *****. Ale nie wykorzystujmy tego argumentu przeciw CAŁEJ Policji.

Nie jednokrotnie zdarzyło się, że osoby wyszły i nie wróciły, a następnie zostały znalezione martwe. O zgrozo, wiele tych spraw nie znalazło swojego finału. Ale to pewnie te sprawy NIE DO ROZWIĄZANIA. Co nie, dyszol?
Zadaję ci więc pytanie - gdzie jest Iwona Wieczorek za której znalezienie Rutkowski wziął 15k od rodziny?

Policjant Sokołowski wypadł słabo. Przede wszystkim bał się Rutkowskiego i jego argumentów. Świadczy o tym postawa zakmnięta, która przyjmuje za każdym razem, gdy detektyw zabiera głos. Do tego znacząco podnosi ton głosu gdy mówi o działaniach policji. DO tego wręcz sylabuje przymiotniki określająca pracę swoich kolegów. W ten sposób chce nadać większego znaczenia prowadzonym działaniom i po prostu je wyolbrzymić. Można więc śmiało stwierdzić, że wkład policji wcale nie był tak wielki, jak przedstawia to rzecznik.
Powiem ci szczerze, i bez wstydu w imieniu własnym i 90% ludzi, że w TEJ rozmowie z Rutkowskim wypadłbym podobnie. Lubię rozmowy na poziomie gdzie nikt nikomu nie przeszkadza w wypowiedzi, słucha argumentów do końca i do nich się odnosi. Zamiast tego Krzysiu wpada w połowie zdania gdy lecą w jego kierunku oskarżenia i zagłusza rozmówcę. Sokołowski to zdecydowanie stonowany facet który rozmowy w taki sposób nie potrafi prowadzić. Dlatego nie dziwię się jego postawie. Co do reszty argumentów - przecież to rzecznik prasowy. A czy Rutkowski nie stosuje podobnych pr'owych zabiegów?

Sam Rutkowski wypadł o tyle dobrze, że nie dał się wypuścić nieudolnej dziennikarce.
Zgadzam się.

No i argumentem o ustawie ds. detektywów zamknął usta wszystkim krytykom.
Mógłbyś wytłumaczyć co dokładnie masz na myśli?

Jeśli ktoś twierdzi, że w jego wypowiedziach brakuje logiki, to pragnę zakomunikować, że wszystkim tym, brakuje kilku zwojów mózgowych.
Ok, no to przemyślenia nieuzwojonego mózgu:
1. kamery super ekspresu - jak rozumiem, Rutkowski swojej kamery nie ma. Musiał grzecznie poprosić kamerzystę ogólnopolskiej stacji czy przypadkiem nie poświęci 2minut taśmy na nagranie wyznania matki. Oczywiście na pewno nie ustalił wcześniej z tą stacją wysokości bonifikaty za unikatowy materiał i wyłączność do tego materiału, a dalej możliwość odsprzedaży materiału pozostałym agencjom. Nie, Rutkowski zrobił to z dobrego serca. W końcu on za tę sprawę żadnych pieniędzy nie wziął. Ba, nawet poniósł koszty które wziął na siebie i jako jedyny jest do tyłu.
2. Dlaczego Rutkowski nie mając licencji detektywa występuje w materiale dowodowym jako detektyw? Podobno to jego ludzie prowadzą sprawę, nie on.
3. Skoro Rutkowski oskarża Policję o to, że w wyniku jej nieudolnej działalności matka mogła targnąć się na życie, to dlaczego obnaża jej intymne wyznanie przed całą Polską w telewizji i obciąża tak ogromnym stresem z tą świadomością związanym?

Polecam przeczytać oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów w odniesieniu do Rutkowskiego:
http://www.licencjonowanidetektywi.pl/dla-mediow

chłopak
09-02-2012, 08:21
No coz ja czekam kiedy Rutkowskiemu wyladuje na glowie helikopter, fryzure ma jak ladowisko:P

mimi@
10-02-2012, 08:38
3. Skoro Rutkowski oskarża Policję o to, że w wyniku jej nieudolnej działalności matka mogła targnąć się na życie, to dlaczego obnaża jej intymne wyznanie przed całą Polską w telewizji i obciąża tak ogromnym stresem z tą świadomością związanym?
Przypuszczam, że Rutkowski wyrażał troskę nie tyle o samą matkę, co o informację, co się stało z dzieckiem. Martwa by nie powiedziała za dużo- chyba że Jackowskiemu. ;)

dyszol
12-02-2012, 11:21
Ciekawy wywiad z Rutkowskim:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rutkowski-chcialem-do-katarzyny-przywiezc-zakonnic,1,5024221,wiadomosc.html

tyranek07
12-02-2012, 15:09
Widzisz Dyszolku mam nadzieje że jednak coś bardzo ważnego się przy tej całej tragedii wydarzyło .Oto zwykły obywatel Pan Krzyś w pojedynkę dokonał rzeczy o której policjantom nawet się nie śniło. Pokazał polakom jak szybko można rozwiązać taką sprawę.Nie miał licencji więc pomysłowo radził sobie jak mógł ,aby nie złamać prawa.A i tak gliniarze teraz kombinują jak go udupi.

dyszol
12-02-2012, 19:32
Można by polemizować ale to fakt że sprawa nabrała dynamiki ;)
Dym jest, więc media zarabiają - zatem i Krzyś też swoje ugrał i zarobił, bo kopci w pierwszej linii. Jeśli chodzi o wywiad to zastanawia mnie jedna rzecz. W debacie w TVN zjechał prowadzącą za sugestię poszanowania osoby "zwyrodniałej" matki, a tutaj proponuje przekazać pieniądze z nagrody aby wystartowała w nowe życie. Skąd nagły zwrot o 540 stopni?

tyranek07
12-02-2012, 20:23
Bo ta Pani W tak dobrze cyganiła że nawet gdy powiedziała prawdę to nikt jej do końca nie wierzy. Widzisz to tak jak ze stłuczką policja Ci w niczym nie pomoże bo jak przyjadą to zaraz jednemu czy drugiemu 6 pkt i 300 zł za kolizję wlepią. Pieniądze te mogły by iść na naprawę aut a nie do skarbu państwa. Wracając do pani W. trudno była przyczyną tragedii , na pewno dla niej wystarczającą karą jest utrata dziecka ,ale jak jej uwierzyć po tylu kłamstwach. A Rutek prawidłowo zjechał panią czepliwą z TVN . Co do kasy sam nie wiem ale powinien przeznaczyć na inny cel.

konto
23-02-2012, 18:09
http://cdn19.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/152836/smierc_ryska_z_klanu_580x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

katia77
23-02-2012, 18:39
Wczoraj, zaraz po wiadomości o tragicznej śmierci Ryśka, na onecie ktoś zarzucił temat, że trzeba zrobić zrzutkę na Rutkowskiego ;)

Iwi
23-02-2012, 20:05
http://z1.demoty.pl/3279dc596ad3cb8f12eeedbf2fa9a31977b1fb01/panie-rutkowski

Iwi
28-02-2012, 19:58
Dziś 22.25 TVP1 "Rutkowski - prawdziwa historia"
Chyba obejrzę :)

konto
28-02-2012, 20:09
ja koniecznie muszę to zobaczyć:oklaski:fenks

dyszol
28-02-2012, 20:15
Interes się kręci ;)

Iwi
28-02-2012, 20:20
Zwiastun widziałam....ciekawie się zapowiada.

mimi@
28-02-2012, 21:18
o tej porze? :O nagrajcie mi.... http://macg.net/emoticons/grinjagged.gif

dyszol
28-02-2012, 21:21
A co, idziesz nyny?

Iwi
28-02-2012, 21:23
o tej porze? :O nagrajcie mi.... http://macg.net/emoticons/grinjagged.gif

Szczerze mówiąc ja też nie wiem czy dotrwam.....dlatego liczę na szczegółową relację w dniu jutrzejszym :)

Zoska
28-02-2012, 21:23
małpeczko o tej porze iść spać to grzech

mimi@
28-02-2012, 21:30
I tak jakiś cud, że tu o tej porze zajrzałam... :lol: Chyba już wiosnę czuję w kościach... Zazwyczaj już przysypiam...

krilady.
28-02-2012, 21:35
A ni ma Ci co? :)

mimi@
28-02-2012, 22:23
niiiiiiiiiiiiiiii................ pyty...................

raczej to http://macg.net/emoticons/oldman.gif

---------- Post dodany o 22:23 ---------- Poprzedni post dodany o 21:40 ----------

he! I dzięki Wam dotrwałam- idymy odlądać.... http://emoty.blox.pl/resource/tv.gif

Zoska
28-02-2012, 22:26
ja też,a jutro będziemy dyskutować

mimi@
28-02-2012, 22:31
Póki co, to nudne.... http://macg.net/emoticons/grin.gif

dyszol
28-02-2012, 22:38
A czy ten dokument porusza okres dzieciństwa Rutkowskiego, kiedy służył w Wietnamie? ;)

mimi@
28-02-2012, 22:41
Cholera- odzwyczaiłam się od TV i non stop siedzę w necie.... hihihi...
Zaczytałam się w aferze... http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/torun/zawiadomienie-do-prokuratury-przeciw-annie-sobecki,1,5039735,region-wiadomosc.html

Chyba daruję sobie Rutkowskiego- opowiecie jutro.:)

konto
29-02-2012, 07:02
Krzyś okazał się niezłym Ogierem http://emotikona.pl/emotikony/pic/niegrzeczny.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Iwi
29-02-2012, 09:03
A ja jestem troszkę rozczarowana...liczyłam na więcej szczegółów "zawodowych" a tu roztrząsane było jego prywatne życie...
Ale kawał gnoja to z niego jest.

dyszol
29-02-2012, 14:13
Ale kawał gnoja to z niego jest.

Dlaczemuuuu?

Iwi
29-02-2012, 14:31
a.....bo zwodził tą swoją żonę, dziećmi się nie interesował, konkubinaty zakładał i nowe dzieci płodził w czasie trwania małżeństwa....

dyszol
29-02-2012, 19:40
Niemożliwe.. Krzysztof?

mimi@
29-02-2012, 19:47
Taki wzór cnót wszelakich? http://emoty.blox.pl/resource/102.gif

Ale tak na serio, to co tam było? Bo co zerkłam, to któraś z niewiast łzami się zalewała... Fonię miałam na zero...

Zoska
29-02-2012, 19:48
no Krzyś,Krzyś...

dyszol
29-02-2012, 19:50
No właśnie powiedzcie coś więcej bo też nie oglądałem..

mimi@
29-02-2012, 19:55
Może bym i obejrzała, ale jak mi na jakimś dokumencie zaczynają ryczeć, to mam dość... To takie dramatyczne!! http://emoty.blox.pl/resource/beczy.gif hihi....

dyszol
23-03-2012, 14:57
Tych kilka nowych informacji jeśli chodzi o naszego polskiego kowboja kieruję do osób, które w tym temacie tak bezmyślnie go chwaliły. Połączmy fakty:
1. nie-detektyw który w tv pracuje szybciej niż światło
2. Rutkowski zbłaźnił Policję jednoznacznie "rozwiązując" sprawę śmierci Magdy z Sosnowca
3. Rutkowski wbrew temu co mówił poprzednio, zaczął pomagać rodzicom dziewczynki
4. dziś Policja podaje nową wersję wydarzeń (a zarzucano m.in. to, że marnowane są pieniądze na badanie tak wielu wątków) zgodnie z którą Krzyś okazuje się, że jest jednak zbyt szybki
5. Rutkowski skazany za pranie brudnych pieniędzy (prawie 3 mln złotych)

Wciąż idol?

konto
23-03-2012, 18:22
Jest doby! Teraz Policja odświeżyła starego kotleta ze sprawą paliw bo chcą mu dokopać za Magde .A co do nowych faktów w jej sprawie to poczekajmy bo na razie to tylko poszlaki.

mimi@
27-03-2012, 09:10
Oglądaliście? http://www.obmawiamy.pl/26/szokujace-zachowanie-rutkowskiego-w-stosunku-do-szczuki-33743/

dyszol
27-03-2012, 09:24
Oglądałem. Ten gość jest daremny.

mimi@
27-03-2012, 09:28
Szczuka mi się podobała. Ciekawe, czy była ona zaproszona w odpowiedzi na to? http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,6,title,To-przygotowalo-grunt-pod-smierc-Madzi,wid,14359866,wiadomosc.html?ticaid=1e2a1

Nie śledzę sprawy zbyt uważnie, ale tak mi się nasunęło...

krilady.
27-03-2012, 10:53
A ja mam wrażenie, że Szczuka poległa, nie była przygotowana do tej rozmowy. Chciała gdzieś tam przyszpilić Rutkowskiego, ale na niego trzeba twardziela a nie babkę, która marszczy brwi i zastanawia się co chce powiedzieć. Ona miała ugruntowaną myśl na temat Rutkowskiego i medialności tej sprawy, ale o samej sprawie wie tylko ze słyszenia - tak to odebrałam. Rutkowski potrzebuje konkretnego adwersarza, który szybko i celnie będzie wyciągał argumenty. To tyle ode mnie. :)
Osobnym tematem jest bycie w mediach rodziców Madzi i tego co my widzimy, a do tego szokujące losy tej sprawy od początku...

mimi@
27-03-2012, 11:24
A ja mam wrażenie, że Szczuka poległa...No własnie to mi się podobało... :lol: Załamała się psychicznie... :lol: Chciała się czegoś dowiedzieć i dostało jej się- na zasadzie- nie żgej do gówna...:lol: Oczekiwała innej odpowiedzi. Rzeczywistość ją przerosła.

krilady.
27-03-2012, 11:27
Aaa, bo myślałam, że podobała Ci się bo niby dała "radę".....:)

mimi@
27-03-2012, 11:33
Ale- przecież prawie nic nie powiedziała ;). Samą postawą wyraziła więcej, niż jej pozwolił Rutkowski słowami :). Blablabla nie zawsze mnie przekonuje ;).

dyszol
29-07-2013, 15:09
Nieeeeee kufaaaaa. Krzyś spekulant kontratakuje... Chyba znowu brakuje mu klientów.

- Prokuratura nie musi obawiać się, że wyskoczymy z informacjami, które zaskoczą organa ścigania i które są bezradne – powiedział Krzysztof Rutkowski, który zaangażował swoje biuro detektywistyczne w sprawę odnalezienia zaginionej Iwony Wieczorek.
http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/rutkowski-o-sprawie-iwony-wieczorek-organa-scigania-sa-bezradne/27p25

konto
30-07-2013, 20:28
pewnie ją znajdzie bo ostatnio ktoś widział ją w Mc pażiż..
Krzyś jest dobry !

...?...
30-07-2013, 21:08
Może mi ktoś wyjaśnić co to za jedna ta Iwona Wieczorek? dlaczego jacyś trzej biznesmeni wyznaczyli milion złotych za jej odnalezienie, a Rutkowski dokłada jeszcze 10 tysięcy euro? Jakaś luksusowa panienka komuś spierniczyła, czy jak?

- - - Dopisano - - -

Poważnie pytam, nie oglądam TV, a już na pewno takich newsów... są inne, znacznie ciekawsze rzeczy...

wisiketa
30-07-2013, 21:18
Iwona Wieczorek, ona już dawno nie żyje, takie jest moje zdanie. Szkoda dziewczyny;(
A Rudkowski chyba dalej nie płaci alimentów.:nie_powiem: