PDA

Zobacz pełną wersję : Ojczyzna - Polszczyzna

arnika
06-03-2012, 20:19
Czy nie denerwuje Was styl niektórych postów?

Chodzi mi o te w których nie używa się "alta" i zamiast ę jest e, zamiast ł - l etc.
Nie mówię o błędach ortograficznych bo to akurat może być wina dysleksji oraz o pojedynczych przypadkach bo każdemu może się przytrafić zwłaszcza pisząc w pośpiechu :P. Ale mam tu na myśli całe wątki tak niechlujnie napisane :P
Nie stawianie polskich znaków w przypadku posiadania polskiej klawiatury uważam za lenistwo :P

A na koniec jeszcze prof. Bralczyk ;)
http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201112/1329950291_by_tds1974.jpg

dyszol
06-03-2012, 20:23
Popieram. Pokolenie internetu degraduje się językowo już przez sam fakt, że głupia przeglądarka podświetla błędy (nie trzeba myśleć co jak się pisze). Wymówka, że polskich znaków nie piszę z lenistwa to jak strzelanie sobie samobója.

krilady.
06-03-2012, 20:39
Ja bym jeszcze postulowała o używanie znaków interpunkcyjnych......

mimi@
06-03-2012, 20:45
Nie za dużo byście chcieli? hihi :P :lol:

Mi ostatnio na gg kumpela pisze, że idzie do sadu i się denerwuje. Co?? W zimie do sadu i jeszcze w nerwach? A to do sądu szła! hahaha! :lol: Ale chwilę trwało, zanim doszłyśmy do tego. Tak, tak! Piszmy po polskiemu...

arnika
06-03-2012, 20:48
:lol:
Mi ostatnio koleżanka przysłała maila, że się źle czuje i, że ma jakieś dziwne leki i żebym do niej wpadła. Więc po drodze wzięłam encyklopedie leków żeby poczytać co to za leki a ona lęki miała bo się jej nerwica odezwała :tuptup:

konwalia
06-03-2012, 21:58
Z tą polską klawiaturą to jeden wielki cyrk.Pamiętam,jak pisali do mnie znajomi z emigracji,oczywiście pomijając polskie znaki,bo wiadomo,przecież nie mieli polskiej klawiatury,no jak to w Anglii,czy Irlandii-niemożliwe.Nie wnikałam w to za bardzo,uznałam nawet,że tak rzeczywiście jest- do czasu,gdy sama tam się znalazłam.Zakupiłam swój wymarzony komputer w angielskim sklepie,oczywiście z "angielską klawiaturą",znajomy pomógł mi go podłączyć,ustawił,co najważniejsze,a potem sama już,intuicyjnie "bawiłam się" w dalsze wgrywanie potrzebnych mi rzeczy i ustawień.Jako ciemna blondynka m.in. wgrałam sobie trzy programy antywirusowe,bo przecież ochrona komputera przed złośliwymi trojanami to był dla mnie priorytet:)
Weszłam też na ustawienia klawiatury ,no i eureka-da się pisać po polsku...na angielskim komputerze,a nawet zdarzyło mi się napisać po rosyjsku życzenia dla znajomej Rosjanki....a morał z tego taki,że skoro ciemne blondynki potrafią przestawić sobie klawiaturę,to wobec tego niepisanie polskich znaków jest przejawem...nie powiem czego ;>

SPAM
07-03-2012, 07:32
Gorzej mają Japończycy czy Chińczycy. Gdzie oni pomieszczą te parę tysięcy znaków :)

Iwi
07-03-2012, 07:38
Jestem za! Forumowicze szanujcie swój język ojczysty i nasze oczy!
A jak ktoś nie jest pewien to przecież może sobie sprawdzić pisownię :)

Mnie się zdarza edytować post jak zauważę, że nie wklepnął mi się polski znak :D

krilady.
21-02-2013, 19:29
No a jak się kogo upomni, ups, poprosi o poprawne pisanie to mega afera, że się czepiamy ;>

aga-d
21-02-2013, 19:33
jeszcze lepsze są motywy ze skrótami wyrazów.
Na przykład
cze
:)

krilady.
21-02-2013, 20:00
Skróty to inna rzecz :) uwielbiam je!! :D:D:D Tzn. z moimi znajomymi piszę skrótami (ale mega, choć czy ja wiem :marzy:) - mogłabym Wam dać tutaj próbkę ;) Jak zaczęłam pisać na forum to musiałam się na nowo uczyć pisać całymi wyrazami :lol:

Pzd! i 3VS :P

aga-d
21-02-2013, 20:04
Załóż temat nowy- slangi - fajna sprawa

- - - Dopisano - - -

mam młodzego brata ten to jedzie z tymi skrótami.
Ja stosuje nieraz pzdr. to z tych łatwiejszych :P

- - - Dopisano - - -

nara gitara też oklepane
ale są te bardziej skomplikowane ja to V coś co napisałaś :D

- - - Dopisano - - -

a i jeszcze to KCB to mnie irytuje :P