PDA

Zobacz pełną wersję : Za zezwoleniem MZD

BoniaJaga
25-03-2012, 07:23
... MZD nie wyda mi takiego zezwolenia ponieważ na każdą ulicę trzeba mieć osobne zezwolenie a na parkowanie na rynku w ogóle nie ma możliwości takowego uzyskać bo PAN BURMISTRZ nie życzy sobie samochodów na rynku ...
...
PANIE BURMISTRZU! TO SIĘ DA ZMIENIĆ!

http://boniajaga.ubf.pl/news.php?readmore=2

dyszol
25-03-2012, 09:23
Na rynku pojawiły się nowe miejsca parkingowe (fajny pomysł). Nie można z nich korzystać bez zezwolenia?

markymark88
25-03-2012, 13:02
Ja jestem za tym by wogóle zlikwidować ruch na starówce,i bardzo dobrze że nie ma parkingu na rynku,bo ludzie sie już tak nauczyli ze samochodem jakby szło to by i do sklepu wjechali
.

sympatyczny
25-03-2012, 14:08
Ja jestem za tym by wogóle zlikwidować ruch na starówce,i bardzo dobrze że nie ma parkingu na rynku,bo ludzie sie już tak nauczyli ze samochodem jakby szło to by i do sklepu wjechali
.

Dokładnie tak!Gdzie są takie sklepy?Chętnie tam pojadę.Uważam,że na rynku powinny być miejsca parkingowe.Dlaczego wszędzie tylko zakazy i nakazy?

To co pisze BoniaJaga to jakiś absurd!Na każdą ulicę zezwolenie?Trzeba zatrudnić jeszcze ze 100 urzędników do wydawania zezwoleń.Może wogóle zamknąć ruch w Cieszynie?Samochody na parkingi przy S1 a z tamtąd piechotą albo komunikacją miejską?

A PAN BURMISTRZ gdzie zostawia swój samochód?

BoniaJaga
25-03-2012, 17:09
Ja tak sobie myślę, że ktoś tu nie potrafi liczyć...
http://boniajaga.ubf.pl/news.php?readmore=3

dyszol
25-03-2012, 17:14
Ja tak sobie myślę, że ktoś tu nie potrafi liczyć...
http://boniajaga.ubf.pl/news.php?readmore=3

Masz rację, ale nie wiem gdzie chciałabyś upchać 100 samochodów na rynku.

sympatyczny
25-03-2012, 18:12
z tamtąd stamtąd :zawstydzony:

BoniaJaga
26-03-2012, 06:49
Dyszol, trochę wyobraźni...:)
Na około płyty rynku porobić miejsca prostopadle do ulic. Trzeba by było przybrać z metr płyty rynku ,
żeby łatwiej było wyjeżdżać, gdy stanie jakiś samochód z dostawą towaru przy chodniku na przeciwko.

krilady.
26-03-2012, 10:56
A ja bym nie chciała upychać żadnych samochodów na rynku. Mamy ładny rynek i jak tam wciśniemy samochody to straci cały urok... Zobaczcie sobie np.w Strumieniu - tam bym sobie nie usiadła na ławce by odpocząć, bo co chwilę jakiś samochód jeździ...

dyszol
26-03-2012, 11:01
Ty naprawdę chciałabyś zrobić parking dookoła CAŁEGO rynku? Bez przesady już..

krilady.
26-03-2012, 11:04
Masakra...... :(

BoniaJaga
26-03-2012, 12:22
Nie przesadzam, ja bym zrobiła parking, wyremontowała amfiteatr za te pieniądze i zbierała żeby w końcu zrealizować gotowy już plan parkingu pod rynkiem. Myślę, że warto kilka lat posiedzieć na ławeczce wśród samochodów, żeby zrealizować coś, co potem będzie służyć lata. Poza tym samochody od ławeczek można bardzo ładnie oddzielić zielenią , o której jakoś tak marnie pomyśleli poprzedni projektanci.

markymark88
26-03-2012, 14:05
Taki parking juz w latach 70 mial miejsce i go zlikwidowali a ludzie mieszkajacy w kamiennicach wokol rynu odetchneli z ulga a teraz mialby wrocic nigdy,a co do parkingu podrynkiem to ta inwestycja nawet po 50 latach sie nie zwrocijest tam duzo tuneli i jedna firma juzsie tym interesowala podliczyla koszty oplacalnosc inwestycji i sie wycofala a pani to chce zrobic z oplaty parkingowej nierealne.

Zoska
26-03-2012, 20:49
Nie powinno być żadnego samochodu na rynku.Tak jak napisała Krilady-w Strumieniu rynek jest bez uroku,bo non stop samochody i motory.Ja lubię z dziećmi przyjść na nasz urokliwy rynek,i nie chcę stresować się niepotrzebnym hałasem i smrodem!

krilady.
26-03-2012, 21:18
Byłam dziś na tym naszym nieszczęsnym rynku! Już wiem o jakich miejscach pisał dyszol, a ja myślałam, że chodzi o te co były...a tam wyznaczyli nowe! Jak się wjeżdża to rynku już nie widać bo stoją auciska! Szpetnie się teraz tam zrobiło, jakoś nie umiem się do tego przekonać....jest mi smutno i żal...

markymark88
26-03-2012, 22:52
Ale widocznie BoniaJaga to się podoba i będzie o to walczyła do ostatniej kropli krwi i już.

dyszol
26-03-2012, 23:38
Byłam dziś na tym naszym nieszczęsnym rynku! Już wiem o jakich miejscach pisał dyszol, a ja myślałam, że chodzi o te co były...a tam wyznaczyli nowe! Jak się wjeżdża to rynku już nie widać bo stoją auciska! Szpetnie się teraz tam zrobiło, jakoś nie umiem się do tego przekonać....jest mi smutno i żal...
Mi się to z jednej strony podoba, z drugiej nie. Czysto użytkowo super - prestiżowe miejsce i fajnie by się załapać na parking, poza tym zawsze to kilka miejsc parkongowych więcej w centrum. Jednak ze strony estetycznej już same te linie oddzielające miejsca są szkaradne. I tak jak mówisz, pewnie rynek też zasłonięty wjeżdżając do miasta (akurat osobiście widzialem tylko w niedziele więc nie było dużo aut). Cóż, jak to zwykle bywa kij ma dwa końce.

sympatyczny
27-03-2012, 09:19
Byłem dziś w Ostrawie ul.Zamecka,banki,restauracje i wszędzie można dojechać samochodem.Stoją kwietniki,są znaki,że to strefa dla pieszych ale samochodów nie wyrzucono.Można?Podobnie jest w Wiedniu przez rynek można przejechać samochodem.W końcu po co te samochody?A może odnowić pomysł TIRY na tory tylko w wersji osobówki na tramwaje.Jestem uzależniony od samochodu i żadne argumenty mnie nie przekonają do stwarzania stref bez samochodu.A jak przyjeżdża jakaś figura rządowa to wjeżdża na rynek czy nie?

krilady.
27-03-2012, 10:14
Tak, ale co innego sporadyczny przejazd (tak jak do tej pory) i tych kilka aut po brzegach (od strony ING i Poczty), a co innego naustawiany rządek, który zasłania widok.... Wbrew pozorom w Cieszynie trochę miejsca do parkowania jest: cała Mennicza + Bożnicza (sprawdziłam na google :) ), Stary Targ, Plac Teatralny, powstały też ostatnio nowe miejsca na Głębokiej, no i koło Polmozbytu...i dalej. Oczywiście w druga stronę od Rynku też są miejsca i choć jest dużo samochodów to jednak jest gdzie się wciść. Ech....

---------- Post dodany o 10:14 ---------- Poprzedni post dodany o 10:13 ----------

Żal mi, żal... :( Chyba nieprędko się do tego przyzwyczaję...

dyszol
27-03-2012, 10:26
Kurde ale w zeszłym tygodniu szukałem miejsca w centrum koło godziny 10 i przysięgam, że ani kąska placu nie było. Pod pocztą pełno, Mennicza pełna, koło Elimu pełno, plac teatralny pełny. Dopiero w okolicach zamkowej mi się udało. A straciłem na to wszystko 15 minut.

krilady.
27-03-2012, 10:56
Ja zazwyczaj podjeżdżam na dany parking i jak nie ma miejsca to po prostu czekam, bo jeżdżenie zajmuje dużo czasu i nerwów, a tak stanę sobie z boku i czekam aż ktoś zwolni miejsce, zazwyczaj do 5-10 minut już mam miejscówkę :) Przecież jakaś rotacja musi być http://emots.yetihehe.com/1/dresiarz.gif

A, i uwierz, że te miejsca na rynku też będą wiecznie zajęte :)

krilady.
28-03-2012, 09:26
A na ox nic o nowych miejscach......

dyszol
28-03-2012, 09:48
czekam aż ktoś zwolni miejsce, zazwyczaj do 5-10 minut już mam miejscówkę :) Przecież jakaś rotacja musi być http://emots.yetihehe.com/1/dresiarz.gif
A ja nie mam cierpliwości czekać :P

A, i uwierz, że te miejsca na rynku też będą wiecznie zajęte :)
Tak, ale to zawsze kilka miejsc więcej w centrum (na rynku i w innych miejscach w których rozszerzyli).

BoniaJaga
28-03-2012, 13:51
W każdym razie skandalem jest, że pod pocztą nie można zaparkować na 20 min.

dyszol
28-03-2012, 13:53

Mnie to tam nie rusza, ale dla osób niepełnosprawnych faktycznie powinien istnieć przywilej.

krilady.
28-03-2012, 14:48

Hehe, i tak nie wiadomo czy by starczyło.... ;)

A gdyby wprowadzić taki system (np. nie tylko pod pocztą, ale może wszędzie) to trzeba byłoby wprowadzić i kupić "zegary", które by kierowca ustawiał po zaparkowaniu i wtedy byłoby wiadomo do której może stać (taki system spotkałam w Danii - super sprawa)

---------- Post dodany o 14:48 ---------- Poprzedni post dodany o 14:46 ----------

Tak, ale to zawsze kilka miejsc więcej w centrum (na rynku i w innych miejscach w których rozszerzyli).

...które i tak nie rozluźniają miejsc parkingowych w mieście (niby zawsze coś), a mi strasznie szkoda naruszenia estetyki rynku... :(
Żeby nie było: nie jestem przeciwna miejscom parkingowym, bo tych, to prawda, trzeba, ale może nie kosztem rynku...?

dyszol
28-03-2012, 16:02
Żeby nie było: nie jestem przeciwna miejscom parkingowym, bo tych, to prawda, trzeba, ale może nie kosztem rynku...?
Hehe no dlatego napisałem że kij ma dwa końce. A swoją drogą co sądzicie o nowych miejscach (trzy albo cztery ale zawsze) na Zamkowej? Dla mnie bomba z jednym końcem ;)

arnika
28-03-2012, 17:38
Byłam dzisiaj na rynku i jestem zniesmaczona :P. Wygląda to koszmarnie i jeszcze płytę rynku pobabrali białą farbą ;| i łączę się w bólu z Krilady :( i wywaliłabym wszystkie samochody z rynku!

Co do parkowania - na Placu Wolności zawsze jest miejsce :P a raz jak nie było to na Placu Kościelnym znalazłam. A na Placu Kościelnym jest bardzo sympatyczny pan parkingowy i zawsze można się z nim dogadać, nie to co z bezduszną maszyną :P
A poza tym PKS splajtował to będzie plac do wykorzystania więc odczepcie się od rynku :P

P.S.
A mnie się biedronka na Kolejowej nie podoba :P. Bym ją zwlacowała i tam parking zrobiła :D

BoniaJaga
28-03-2012, 23:15
No to Arniko mam do Ciebie propozycję. Pożyczę Ci kule i przejdź sobie na kulach spod PKS na Pocztę albo jak nie na kulach to przejedź na wózku (też mam). Wybór pozostawiam Tobie a potem pogadamy o parkingu pod pocztą ;)

Eprzyjaciel
29-03-2012, 14:48
Osoby niepełnosprawne (nie, nie te którymi "rzekomo" jadą osoby niepełnosprawne) mogą zaparkować w wyznaczonych miejscach pod pocztą. Inne samochody won z rynku.

arnika
29-03-2012, 15:23
No to Arniko mam do Ciebie propozycję. Pożyczę Ci kule i przejdź sobie na kulach spod PKS na Pocztę albo jak nie na kulach to przejedź na wózku (też mam). Wybór pozostawiam Tobie a potem pogadamy o parkingu pod pocztą ;)

Moja Droga,
Jak będę musiała korzystać z kul bądź wózka inwalidzkiego to na pewno uzyskam grupę inwalidzką. Na podstawie tej grupy wyrobię sobie kartę parkingową, która upoważni mnie do parkowania w każdym miejscu Cieszyna. Będę mogła podjechać pod każdy urząd włącznie z pocztą i zatrzymać się na każdym miejscu oznaczonym znakiem dla inwalidów. I jeszcze w dodatku będę parkować gratis nie potrzebując parkometru i nie potrzebując parkingu na rynku.

P.S.
Każdy inwalida może zaparkować pod pocztą, jest tam przecież miejsce (pod PZU) i zawsze było i nie rozumiem z czym Bonia ma problem.

BoniaJaga
29-03-2012, 21:47
Droga Arniko, mam grupę inwalidzką i kartę parkingową ale niestety karta nie upoważnia do stawania pod każdym urzędem i gdzie chcesz...
Dzisiaj wjechałam na rynek doznałam szoku, ktoś w końcu zmądrzał. W prawdzie zrobiono tylko około 15 miejsc parkingowych ale są!!!!
I pod pocztą też są ze 3! I dodano miejsca dla inwalidów! Brawo!

Eprzyjaciel
29-03-2012, 22:24
Droga Arniko, mam grupę inwalidzką i kartę parkingową ale niestety karta nie upoważnia do stawania pod każdym urzędem i gdzie chcesz...
Dzisiaj wjechałam na rynek doznałam szoku, ktoś w końcu zmądrzał. W prawdzie zrobiono tylko około 15 miejsc parkingowych ale są!!!!
I pod pocztą też są ze 3! I dodano miejsca dla inwalidów! Brawo!

No way! Powtórzę to, co napisałem na Pani blogu:
"[...] Rynek od wieków był sercem miasta. To tam odbywały się imprezy/ jarmarki etc.
Rynek jest miejscem spotkań, a nie parkingiem!" na co Pani odpisała:
"Co do miejsca spotkań na rynku, to chyba się tam spotykają tylko gołębie i słodko sobie gruchają (współczuję mieszkańcom kamienic przy rynku) bo ludzie przeważnie do spotkań potrzebują trochę intymności a nie placu defilad (nie mówię tu o masowych imprezach)."
Razem ze znajomymi lubimy posiedzieć na tzw placu defilad i porozmawiać, a do gołębi nam daleko.
Nasz rynek jest bardzo ładny pod względem architektonicznym, ma swój urok i historię, więc jak można zamienić to miejsce w parking?!

arnika
29-03-2012, 22:47
No to dziwne. Mój tata ma od lat grupę inwalidzką oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Wozi za kierownicą specjalną legitymację, parkuje na terenie całego Cieszyna i nigdy nikt nie zwrócił mu najmniejszej uwagi. A, nie, raz straż miejska przysłała mu do domu zdjęcie, że stał na miejscu dla niepełnosprawnych więc zgłosił się do nich na komendę z legitymacją i mandat anulowali.
Podobnie kolega, który dowozi swoją niepełnosprawną żonę w różne zakątki Cieszyna. Też ma legitymację za kierownicą i też nikt jeszcze nie zwrócił mu uwagi. Mimo, że nie jest osobą niepełnosprawną a tylko pełni funkcję kierowcy.
Dlatego dziwią mnie Twoje problemy z parkowaniem. Może po prostu na siłę je tworzysz? Tak jak ten opis na Twoim blogu, że burmistrz nie życzy sobie parkingu na rynku a od dawna było mówione, że na rynku będą nowe miejsca wyznaczone do parkowania. Może po prostu najpierw sprawdź a potem napisz?
To samo pod pocztą. Zawsze były dwa miejsca parkingowe i zawsze niepełnosprawni mogli tam zaparkować. Może po prostu wjechałaś w momencie jak reorganizowali ruch i pan strażnik zwrócił Ci uwagę?

BoniaJaga
29-03-2012, 23:45
Przepisy się zmieniły i kiedyś inwalida mógł zaparkować mimo zakazu zatrzymywania i postoju a teraz nie obowiązuje go tylko zakaz postoju. :(
Strażnicy patrzyli przez palce na to ale ponieważ coraz częściej ma ich na oku "Wielki Brat", muszą stosować się do przepisów.
Zwróć uwagę taty, Arniko na tę zmianę w przepisach bo po co ma załapać mandat.

Eprzyjacielu, wszystko można pogodzić: i imprezy, i spotkania i parking - tylko trzeba to robić z głową. Mnie osobiście nie podoba się płyta rynku. Wolałabym usiąść na ławeczce wśród zieleni (przynajmniej jakiś chojak w doniczce), w której wróble ćwierkają. Nie lubię takich równych, płaskich form, na których nic się nie dzieje. Arkady są ciekawe zwłaszcza w lecie kiedy są ogródki, natomiast sama płyta rynku jest nudna. Fontanna i ławeczki na niej po prostu giną i wszystko się zlewa w szarość bruku (nawet te gruchające szkodniki).

krilady.
30-03-2012, 10:09
No nie....ja nie mogę..... Mamy bardzo piękny Rynek, ładne, ciekawe kamieniczki naokoło, fajne ławeczki, Florian z kwiatami przez lato też jest OK, a ogródki, lauby i te drzewa - ekstra. I czego chcieć więcej? Gołębie mimo, że czasem mega przeszkadzają to też mają swój urok. W Jastrzębiu nie mają takiego miejsca i całe miasto traci, a w Cieszynie to co fajne się niszczy. Ja też mówię samochodom na płycie rynku NIE! Kilka miejsc pod pocztą i z drugiej strony nie przeszkadza, ale więcej miejsc nie! Parkingu proponuję szukać gdzie indziej.
Szkoda, że kierowcy tam parkują, bo gdyby tak się zbuntować i tam nie stawiać aut to może by to zlikwidowali? Wiem, wiem, nierealne....
Niestety, nie mam też pomysłu na inne, dodatkowe miejsca parkingowe w Centrum, oprócz tych, które już są, tak naprawdę przecież możemy zaparkować kawałek dalej i jednak się przejść, szczególnie, że to zazwyczaj dystans 5-10 min...

---------- Post dodany o 10:09 ---------- Poprzedni post dodany o 10:04 ----------

Przy okazji może lepiej byłoby postulować o te miejsca dla inwalidów i miejsca dla matki z dzieckiem? Przecież wypakować się, szczególnie z małym z dzieckiem, to często cała ekwilibrystyka i potrzeba duużo miejsca na to by otworzyć bagażnik, wyciągnąć wózek, rozłożyć go, powyjmować wszystkie inne potrzebne rzeczy (torby z rzeczami dziecka), nie zapomnieć o dziecku i dopiero można ruszyć na miasto... Przydałaby się taka możliwość np. dla rodzica z dzieckiem do 1 r.ż. Co sądzicie?

mimi@
30-03-2012, 10:16
Ponoć mają powstać nowe miejsca parkingowe w Cieszynie- to za mało? Ja się nie znam, bo nawet nie wiem, gdzie te ulice... :marzy:

Za niespełna dwa tygodnie kierowcy nad Olzą będą mogli zaparkować swoje samochody w rejonie cieszyńskiego rynku od strony ul. Matejki (w pobliżu PZU i Domu Narodowego wyznaczonych zostało 15 miejsc parkingowych). Powiększy się również strefa parkowania przy ul. Zamkowej w kierunku Mostu Przyjaźni. Nowe miejsca wyznaczono także przy ul. Schodowej. Miejski Zarząd Dróg przejął prowadzone do tej pory przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji parkingi przy ul. Przykopa i Młyńska Brama. W związku ze zmianami miasto już zakupiło dziesięć dodatkowych parkomatów.

Kolejnych 20 miejsc postojowych wyznaczonych zostało przy ul. Chopina. Łatwiej będzie także zaparkować na Placu Kościelnym oraz w rejonie cmentarza ewangelickiego przy ul. Cienciały (odpowiednio dziesięć i piętnaście nowych miejsc parkingowych).

- Aby wyjść na przeciw potrzebom mieszkańców, którzy muszą pozostawić swój samochód na dłuższy okres czasu w ciągu dnia, burmistrz zadecydował o bezpłatnym udostępnieniu dużego parkingu przy ul. Dojazdowej pod Browarem Zamkowym - mówi Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Cieszynie.

Kolejny bezpłatny parking, na około 25 miejsc, udostępniony będzie również przy ul. Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ul. Bobrecką do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego.

krilady.
30-03-2012, 10:35
"Za niespełna dwa tygodnie kierowcy nad Olzą będą mogli zaparkować swoje samochody w rejonie cieszyńskiego rynku od strony ul. Matejki (w pobliżu PZU i Domu Narodowego wyznaczonych zostało 15 miejsc parkingowych)." - To właśnie te na rynku, jeśli się nie mylę.

mimi@
30-03-2012, 10:37
Akurat gdzie jest Dom Narodowy, to wiem... http://emots.yetihehe.com/1/glupek.gif

Eprzyjaciel
30-03-2012, 11:55
Eprzyjacielu, wszystko można pogodzić: i imprezy, i spotkania i parking - tylko trzeba to robić z głową. Mnie osobiście nie podoba się płyta rynku. Wolałabym usiąść na ławeczce wśród zieleni (przynajmniej jakiś chojak w doniczce), w której wróble ćwierkają. Nie lubię takich równych, płaskich form, na których nic się nie dzieje. Arkady są ciekawe zwłaszcza w lecie kiedy są ogródki, natomiast sama płyta rynku jest nudna. Fontanna i ławeczki na niej po prostu giną i wszystko się zlewa w szarość bruku (nawet te gruchające szkodniki).

Jak można połączyć parking z miejscem spotkań? Nie mam ochoty siedzieć między samochodami, a tym bardziej oglądać ich siedząc w jednym z ogródków. Pani ma park pokoju, ja mam rynek, więc proszę mi go nie zabierać.

krilady.
03-04-2012, 10:17
http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,19484,parking-podzielil-cieszyniakow.html

---------- Post dodany o 10:16 ---------- Poprzedni post dodany o 09:24 ----------

Pozwolę sobie dodać film, do którego link kotexy wkleiła pod artykułem na oxie

http://www.youtube.com/watch?v=ELGx4JrJqV8

---------- Post dodany o 10:17 ---------- Poprzedni post dodany o 10:16 ----------

Zobaczcie...aż się chce wyjść i tam usiąść, połazić :)

grimmjow
03-04-2012, 19:13
Po co nam rynek? lepiej parking mieć przecież...

Rybka
03-04-2012, 20:55
ja tez PRZECIW

krilady.
03-04-2012, 21:58
Po co nam rynek? lepiej parking mieć przecież...

Pewnie tak pomyśleli Ci co o tym decydowali tylko na poważnie......:(