PDA

Zobacz pełną wersję : przydomowa oczyszczalnia ścieków-szambo ekologiczne

iwona 80
26-03-2012, 15:00
Witam,szukam namiarów na wykonawców przydomowej oczyszczalni ścieków-szamba ekologicznego.Chciałam się zorientować co do kosztów itp.dziękuję za info.

grafex
26-03-2012, 16:59
Witam, to zależy od wielu czynników podrzuć jakiś namiar może będę wstanie Ci pomóc.
Pozdrawiam.
texim@interia.eu

jarek_arek
26-03-2012, 19:23
Jeśli masz na myśli POŚ rozsączający - zastanów się, czy chcesz sobie zasyfić działkę własnym goownem.

Arowana14
31-05-2012, 07:27
Myślę, że przydomowa oczyszczalnia ścieków to bardzo dobry pomysł. Bardziej ekonomicznie na przyszłość i lepiej dla środowiska. Choć z tego co się orientuje teraz nawet są produkowane szamba ekologiczne. Znam fajną firmę, która zajmuje się właśnie takimi zleceniami, co prawda ja akurat zamawiałem oczko (z którego jestem w 100% zadowolony), ale przeglądając ofertę widziałem właśnie, że mają także przydomowe oczyszczalnie ścieków, szamba itp. Rzadko można spotkać profesjonalną firmę, zwykle wszystkie odwalają fuszerki. Tutaj jednak mogę Wam zagwarantować, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. A mówię o firmie NARO. Pewnie część osób tutaj ją zna, bo to profesjonalna i dość rozpoznawalna firma na rynku. No i słynie z ekologicznego podejścia. A to ostatnio jest jak najbardziej na modzie. Firma ma też stronę internetową, więc możecie się zapoznać z dokładniejszymi informacjami nie wychodząc. Tutaj macie adres: szamba-baseny.com.pl

cezark
31-05-2012, 20:36
najpierw to się dowiedzcie czy gmina w ogóle dopuszcza wam możliwość takiego szamba na waszej działce....

zuza1313
31-05-2012, 23:08
witam, wykonuje tego typu prace, zamontowałem juz nie jedną taką oczyszczalnię - sam z takiej korzystam w domu. Służę pomocą. Kontakt: 603 651 587 firma ZBIG-POL Zbigniew Pońc

pisanka
20-03-2013, 12:29
Witam,szukam namiarów na wykonawców przydomowej oczyszczalni ścieków-szamba ekologicznego.Chciałam się zorientować co do kosztów itp.dziękuję za info.

jeśli chodzi o tego typu przydomową oczyszczalnię ścieków to możesz przejrzeć cennik firmy EKO-SUM w tym zakresie [spam] to są chyba już ceny z montażem, ale nie mam pewności, bo jak mój brat z nimi współpracował to montaż był w cenie, może teraz też tak jest, najlepiej zadzwoń i zapytaj

Galon
16-05-2013, 10:37

Hej ;)

ekopan.pl - sam korzystałem i wielu moich znajomych także. Szybko i sprawnie wykonali prace. Ceny (w zależności na co się zdecydujesz) znajdują się na strocne. W razie wątpliwości - pisz :)

Jurriti
20-05-2013, 10:18
A czy na wybudowanie takiej oczyszczalni potrzebne jest pozwolenie? Jeśli tak, to gdzie takowe załatwić? Wybrałam już wykonawcę i samą oczyszczalnię, ale tuż przed telefonem do firmy naszła mnie myśl odnośnie pozwolenia... Pomożecie?

DrHose
21-08-2013, 10:44
Musisz zgłosić jedynie do starostwa jeśli wydajnośc takiej oczyszczalni sięga do 7,5m3 na dobę ;)

M53
11-06-2014, 22:31
Jak mieszkasz w gminie, to najpierw idziesz do referatu ochrony srodowiska w gminie po druk, którywypełniasz i pottem oni podpisują. na dru\ku piszesz co to za oczyszczalnia-rodzaju, na ile osób, przepustowośc itp. Do niego dołączasz mapke z wymiarami- odległosciami od budynlku i od granicy posesji. potem potem pobierasz ze starostwa następny formularz do którego musisz dołaczyc cała dokumantacje oczyszczalni z certyfikatem, pismo zaświadczajace o prawie własnosci, mapke z wymiarami i to pismo0 z gminy. potem czsekasz na opin ie. Dopiero potem mozesz budowac.
Robiłam taką w maju, dlatego wiem dokładnie co trzeba.
A firma- TOMIBUD z jasienicy- jeden dzień, czysto, schludnie, nic nie zniszczyli. Rewelacja

Sory za literówki- pisze szybko i nie bede teraz poprawiac.

lolek112
17-06-2014, 10:10
jeśli cały czas szukasz firmy, która przydomowe oczyszczalnie ścieków wykonuje to warto udać się do firmy Ekohouse :)

Mirosławek
17-11-2014, 10:50
Według mnie najlepsze jest szambo betonowe, bo wytrzyma najdłużej. Ja kupiłem betonowy zbiornik na szambo (ekologiczne) z firmy Kamal-Bet. Oferują transport na całą Polskę, montaż gratis i mam 2 lata gwarancji [spam]

lolek112
09-04-2015, 20:33
szambo ekologiczne to jedno z najlepszych rozwiązań ;-)

mirekwalczyk
02-09-2015, 19:33
U nas niestety mimo że gmina zabezpieczyła środki w budżecie nadal nie możemy wykorzystać nasze [...] na przydomową oczyszczalnie ścieków bo zmieniła się władza i na złość przyblokowała tą inwestycję :(

ceuer
02-09-2015, 20:14
To niezłe szambo w gminie...mirek...nieźle, 6postów i upomnienie:D

Nie bój żaby
02-09-2015, 20:35
A ja się pytam po kiego czorta mirek w tym twoim linku jest wyróżniona na czerwono zakładka CENNIK skoro w rubryce cena netto widnieje magiczne "prosimy o kontakt telefoniczny"?

dyszol
02-09-2015, 20:51
Mirek czy Ty jesteś typowym mirkiem handlarzem samochodów?