PDA

Zobacz pełną wersję : Zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Strumieniu

rowerzysta
01-04-2012, 14:21
W Strumieniu na jednokierunkowej ulicy Londzina oraz na jednokierunkowej ulicy Pocztowej rowerzyści nagminnie jeżdzą pod prąd zagrażając bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Policja w Strumieniu jakoś nie umie sobie poradzić z tym problemem.Przepisy ruchu drogowego są dla wszystkich,dla rowerzystów również. Chciałbym też wspomnieć że na jednokierunkowych odcinkach ulic jakie wymieniłem znajdują się także parkingi a pod zakaz wjazdu poruszają się na rowerach także dzieci! Sytuacja jaka tam występuje stwarza poważne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Prośba do Wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie

Bardzo proszą o interwencję w tej sprawie ponieważ sytuacja jaką opisałem jest bardzo niebezpieczna , nie są tam respektowane podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach co jest zagrożeniem dla życia i zdrowia osób poruszających się tam pod prąd. Osoby które poruszają się między innymi jednokierunkową ulicą Pocztową nie są w żaden sposób karane co do wykroczeń jakie popełniają. Z uwagi na fakt że zarówno na ulicy Pocztowej oraz ulicy Londzina pod prąd poruszają się także dzieci proszę o podjęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tych odcinkach ulic oraz o odpowiedni wpływ na Policję w Strumieniu aby zaczęła dbać o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów. Temat ten założyłem mając na względzie poprawę bezpieczeństwa tych osób

hammer49
01-04-2012, 14:31
Policja nie interweniuje gdyż jest zajęta pilnowaniem działalności pana H. i jego wesołego cyrku

gabi_m1
01-04-2012, 15:28
Nie dość że pod prąd to jeszcze środkiem drogi i są wielce oburzeni gdy zza zakrętu wyjeżdża prawidłowo jadący samochód i kierowca odruchowo użyje klaksonu.

Zyguś
08-04-2012, 09:55
W Strumieniu niepojęte dla mnie jest, dlaczego ktoś zadecydował aby podczas wjazdu na rynek oznaczony znakami "rondo", nie umieścić znaków "ustąp pierwszeństwa". W Polsce jest przyjęty system, w którym to wjeżdżający ustępuje pierwszeństwa znajdującym się na rondzie, więc po co to?

Eprzyjaciel
08-04-2012, 15:13
W Strumieniu niepojęte dla mnie jest, dlaczego ktoś zadecydował aby podczas wjazdu na rynek oznaczony znakami "rondo", nie umieścić znaków "ustąp pierwszeństwa". W Polsce jest przyjęty system, w którym to wjeżdżający ustępuje pierwszeństwa znajdującym się na rondzie, więc po co to?

Jeśli nie ma znaku "ustąp pierwszeństwa" to pierwszeństwa ustępuje osoba znajdująca się już na rondzie.

rowerzysta1987
12-04-2012, 20:35
Mimo że do władz Strumienia oraz podobno do Policji dochodziły sygnały o tych niebezpiecznych sytuacjach to zostało ustawione tylko lusterko na lewoskręcie w ulice Mostową co i tak nie załatwia całej sprawy

---------- Post dodany o 18:28 ---------- Poprzedni post dodany o 18:13 ----------

Mieszkańcy złożyli wniosek o przywrócenie ruchu dwukierunkowego i podobno został także złożony wniosek o utrzymanie obecnej organizacji ruchu.Władze miasta poinformowały że nie planują zmiany organizacji ruchu na ulicy Londzina gdyż w ich rozumowaniu jest tam bezpiecznie a wcale tak nie jest, władze miasta bagatelizują ten problem, dla nich ważniejszy jest parking niż bezpieczeństwo dzieci i osób poruszających się rowerami na ulicy Londzina pod prąd, aby dojechać na rynek od strony ulicy Londzina i ominąć znak zakazu wjazdu pozostaje także możliwość jazdy dziurawą i niebezpieczną ulicą Podwale , Staromiejską lub ruchliwą drogą wojewódzką Strumień-Pszczyna. Dla władz Strumienia ważniejszy jest parking niż bezpieczeństwo mieszkańców. To jest niecywilizowane żeby dzieci i osoby poruszające się na rowerach były w tak poważny sposób wystawiane na niebezpieczeństwo, jednokierunkowa ulica Londzina utrudniła rowerzystom bezpieczny dojazd na rynek i w moim przekonaniu tak nie powinno się traktować rowerzystów. Cała ta sytuacja pokazuje że nasze władze oraz Policja nie umieją zadbać o bezpieczeństwo swoich mieszkańców co jest sytuacją niedopuszczalną i skandaliczną. Z drugiej strony dlaczego Policja nie karze rowerzystów jeżdzących pod prąd? Czy na ulicy Londzina musi dojśc do wypadku z udziałem rowerzysty żeby w końcu się obudzili?

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na profil http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100003624782407 TAK DLA RUCHU DWUKIERUNKOWEGO LUB KONTRAPASU ROWEROWEGO TAK DLA BEZPIECZEŃSTWA NIE DLA PARKINGU

---------- Post dodany o 18:35 ---------- Poprzedni post dodany o 18:28 ----------

Utworzenie jednokierunkowej ulicy Londzina spowodowało zwiększoną ilośc miejsc parkingowych i zwiększoną płynnośc ruchu na rynku kosztem bezpieczeństwa dzieci i osób poruszających się rowerami. Już ponad 270 osób jest przeciwnych takiej niebezpiecznej sytuacji i żądamy przywrócenie ruchu dwukierunkowego lub stworzenie kontrapasu rowerowego. Czy musi dojśc do wypadku z udziałem rowerzysty żeby własne miasta w końcu rozwiązały ten problem ? http://www.facebook.com/profile.php?id=100003624782407