PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe drzewa w parku Liburnia

BoniaJaga
13-04-2012, 23:15
Dzisiaj Burmistrz sadził drzewa w parku Liburnia z okazji 5-lecia KOP PTTK.
Więcej na: http://boniajaga.ubf.pl/news.php?readmore=11

Popatrzcie też na : http://boniajaga.ubf.pl/news.php?readmore=10
Może Wam sie spodoba mój pomysł na ożywienie rynku :)

krilady.
13-04-2012, 23:56
Popatrzcie też na : http://boniajaga.ubf.pl/news.php?readmore=10
Może Wam sie spodoba mój pomysł na ożywienie rynku :)

Eprzyjaciel dobrze pod artykułem wpisał....
A co do wizji - nie przemawia do mnie, ale sama nie wiem co bym tam zmieniała...oprócz likwidacji tego wstrętnego parkingu.

zbicho
14-04-2012, 00:03
Parking na rynku, to najgłupszy pomysł tej wiosny:)
A co do ożywienia rynku, to może nie róbmy choinki. Wystarczy, że się niedługo pod parasolami zrobi zielono. W proponowanych "zagajnikach" to tylko śmieci i kiepy będą się walać.
Ale to jest moje zdanie i oczywiście nikt się z nim nie musi zgadzać :-)

BoniaJaga
14-04-2012, 07:41
Od śmieci i kiepów to są ludzie, którzy sprzątają a przynajmniej powinni być tacy - nie zabierajmy im pracy to po pierwsze a po drugie to kosze na śmieci też powinny być - reszta już zależy od nas samych.

zbicho
14-04-2012, 08:08
Od śmieci i kiepów to są ludzie, którzy sprzątają a przynajmniej powinni być tacy - nie zabierajmy im pracy ...

Ciekawe podejście. Idąc tym tokiem myślenia zacznijmy śmiecić, a bezrobocie spadnie :)

dyszol
14-04-2012, 09:02
Hmm nawet ciekawy jest ten Twój pomysł na ławki w krzaczorach. Działaj, zrób fajniejszą wizualizację z kilku perspektyw i zobaczmy jakby faktycznie to mogło wyglądać. Z drugiej jednak strony boję się, że taka konstrukcja nie powstanie ze względu na jej ograniczoną mobilność w przypadku imprez na rynku..

krilady.
14-04-2012, 10:00
A nie lepiej pomyśleć nad ścieżkami rowerowymi w Ciesz i jego najbliższych okolicach?

A przy okazji parkingu i tego, że w Centrum jednak panuje (no i tak chyba ma być) zwiększony ruch pieszych - to pomyślałam sobie, że można byłoby zrobić "małą rewolucję" w Cieszynie i tym też się promować jako miasto przyjazne człowiekom ;) Mianowicie ustanowić te strefy ruchu pieszego, w których pieszy (bądź też może rowerzysta) miałby bezwzględne pierwszeństwo. Jakby w naszych głowach zmieniła się ta mentalność, choćby pod wpływem nakazu (i tak przez miasto jeździmy wolno i tych pieszych się przepuszcza, bo łażą i łażą :) ) to może i więcej ludzi przynajmniej z okolic przyjeżdżałoby na spacery, spotkania czy bycie w mieście. A gdyby do tego dodać te ścieżki rowerowe to ludzie swój wolny czas mogliby spędzać aktywnie przyjeżdżając do Cieszyna....

Powiedzcie, czy np. nie byłoby fajnie rozłożyć się na trawie na Wzgórzu Zamkowym czy w tym nieco zapomnianym Parku nad Olzą? (nie wiem czy tak się to tam nazywa - wiecie o co mi chodzi?)

Bonia, a tu masz parę ciekawostek....http://www.forum.ox.pl/showthread.php?99-Czego-w-Cieszynie-brak&highlight=czego+Cieszynie+brak

Eprzyjaciel
14-04-2012, 12:38
A nie lepiej pomyśleć nad ścieżkami rowerowymi w Ciesz i jego najbliższych okolicach?

A przy okazji parkingu i tego, że w Centrum jednak panuje (no i tak chyba ma być) zwiększony ruch pieszych - to pomyślałam sobie, że można byłoby zrobić "małą rewolucję" w Cieszynie i tym też się promować jako miasto przyjazne człowiekom ;) Mianowicie ustanowić te strefy ruchu pieszego, w których pieszy (bądź też może rowerzysta) miałby bezwzględne pierwszeństwo. Jakby w naszych głowach zmieniła się ta mentalność, choćby pod wpływem nakazu (i tak przez miasto jeździmy wolno i tych pieszych się przepuszcza, bo łażą i łażą :) ) to może i więcej ludzi przynajmniej z okolic przyjeżdżałoby na spacery, spotkania czy bycie w mieście. A gdyby do tego dodać te ścieżki rowerowe to ludzie swój wolny czas mogliby spędzać aktywnie przyjeżdżając do Cieszyna....

Powiedzcie, czy np. nie byłoby fajnie rozłożyć się na trawie na Wzgórzu Zamkowym czy w tym nieco zapomnianym Parku nad Olzą? (nie wiem czy tak się to tam nazywa - wiecie o co mi chodzi?)

Bonia, a tu masz parę ciekawostek....http://www.forum.ox.pl/showthread.php?99-Czego-w-Cieszynie-brak&highlight=czego+Cieszynie+brak

Jak rozłożysz kocyk, to mandat dostaniesz :)

krilady.
14-04-2012, 13:13
No właśnie..... :(

Eprzyjaciel
14-04-2012, 20:41
Zróbmy kocyk drzymały :)

dyszol
14-04-2012, 21:02
Nie no, przecież już można rozkładać się na trawce!

krilady.
14-04-2012, 21:56
Można? Aaa, chyba rzeczywiście była jakaś mowa o tym w zeszłym roku..

markymark88
15-04-2012, 12:30
Ten pomysł z ławeczkami to porażka,tak samo jak z parkingiem jak się chce odpocząć to się nie idzie na rynek tylko do parku.

BoniaJaga
15-04-2012, 21:23
Ten pomysł z ławeczkami to porażka,tak samo jak z parkingiem jak się chce odpocząć to się nie idzie na rynek tylko do parku.

Markymark, nie wiem dlaczego ale Ty zawsze jesteś na nie. Zastanawiam się czy to tylko przekora czy malkontenctwo...

Krilady, dzięki za link z pomysłami na rozwalenie tego cieszyńskiego betonu. Skoro pozbawili nas możliwości zarobku na przemyśle to może coś się uda z turystyką... Inaczej to miasto czeka wyludnienie.

markymark88
15-04-2012, 22:26
Szanowna BoniaJaga nie zawsze jestem na nie a pani pomysły z parkingiem i ławeczkami nigdy nie przejdą bo zadługo mieszkam w Cieszynie o wiele dłużej od pani i wiem na co można liczyć ze strony ratusza,jak pani tak zależy na Cieszynie niech pani ruszy sprawę amfiteatru i dowie się gdzie poszły pieniądze z czasu kiedy było tam targowisko lata 90 a miały być przeznaczone na jego odnowienie,co dalej z nim będzie.A co do wyludnienia to miasto dawno obumarło wystarczy przejść się ul.Głęboką po 17.