PDA

Zobacz pełną wersję : przedszkola rekrutacja

franja
16-05-2012, 12:18
witam wszystkich rodziców, moje dziecko nie dostał się do przedszkola (choć mam go po drugiej stronie ulicy); zostaliśmy ukarani za to, że jesteśmy pełną rodziną (dostały się podobno same samotne matki i większość, żeby było śmiesznie gdzieś z drugiego końca miasta); oboje z mężem pracujemy na cały etat (JA W BIELSKU) i z pracy się nie zwolnię, żeby siedzieć w domu z dzieckiem; moje dziecko jest z początku roku więc w przyszłym roku nie ma szans na dostanie się do przedszkola, bo system komputerowy nie pozwoli mu się zalogować ze względu na nr PESEL - już się nie załapie, bo będzie za stary); więc wynika z tego tyle, że jak nie dostanie się do przedszkola w tym roku, to potem dopiero może do szkoły; napisałam pismo do burmistrza i sama z nim rozmawiałam; ludzie!!! piszcie te pisma i dzwońcie, bo inaczej nic nie zrobią; ja mogę udostępnić wzór pisma, które napisałam;

---------- Post dodany o 13:18 ---------- Poprzedni post dodany o 13:15 ----------

nie mam nic przeciwko samotnie wychowującym dzieci, ale tym, którzy napisali, ze są samotnymi rodzicami, a tak w rzeczywistości nie jest, przypominam, że los bywa przewrotny i może spłatać nam niechcianego figla

malinka13
16-05-2012, 12:22
hej
moje dziecko też nie dostało się do przedszkola ! podania złożyłam do 3 przedszkoli i do żadnego z nich jej nie przyjęli. Oczywiście też napisałam pismo do burmistrza i je zaniosłam, czekam na odpowiedź.
jestem z osiedla piastowskiego i u nas absurdem jest, że zlikwidowali nam przedszkole nr 19, w tym roku podczas naboru ogłoszone było tylko 1 miejsce !!! to jest chore, na tak duże osiedle !!! w przedszkolach prywatnych też już nie ma miejsc, tam zresztą zapisy są dużo wcześniej. Oboje z mężem pracujemy na cały etat, a na pomoc rodziny nie mamy co liczyć.

franja
16-05-2012, 12:26
ja mieszkam na zorze i przedszkole mam za oknem, ciekawe, kto zapłaci mi za te lata jak się zwolnię z praci i kto mnie potem przyjmie jak bedę miała prawie 40 lat i taką przerwę; piszmy, spotkajmy się i coś uradzimy!!! nie mogą nas zignorować, bo to my wybraliśmy burmistrza i ma działać w naszym interesie

Iwi
16-05-2012, 12:51
A to nie jest tak, ze pięciolatki objęte są obowiązkiem przedszkolnym i muszą je przyjąć do przedszkola?
Myślę, że biorą pod uwagę rocznik a nie miesiąc w którym urodziło się dziecko...przynajmniej tak jest w przedszkolu do którego uczęszczają moje dzieci. Z "młodszakami" jednak problem pozostaje...
Życzę Wam wytrwałości i wygranej w tej bitwie.Powodzenia.

franja
16-05-2012, 13:04
informacje o tym, że w przyszłym roku moje dziecko nie ma szans w systemie naboru uzyskałam od dyr. przedszkola więc raczej wie co mówi; to smutne, bo akurat moje dziecko bardzo chce iść do przedszkola;

Iwi
16-05-2012, 13:26
Coś mi tu zalatuje.....czy ta pani dyrektor aby coś nie kręci?

Warunkiem przyjęcia do pierwszej klasy szkoły podstawowej jest odbycie przez sześciolatka obowiązkowego wychowania przedszkolnego. Podlegają mu wszystkie dzieci, które w kolejnym roku chcą podjąć naukę w szkole. Od 2012 roku obowiązkowemu wychowaniu przedszkolnemu będą podlegać pięciolatki

A tu całość
http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/edukacja/289673,Szesciolatki-pojda-do-szkoly-od-2012-r.html

gosia90
16-05-2012, 13:29
witam wszystkich moje dziecko również się nie dostało a podanie złożyłam do 5 przedszkoli i do żadnego się nie dostał.Oboje z mężem pracujemy na zmiany i nie mamy zamiaru zwalniać się z pracy po to żeby siedzieć z dzieckiem w domu bo tak by chyba nasze władze chciały,na dziadków też nie mam co liczyć bo wszyscy są na tyle chorzy że nie dają rady co dziennie zajmować się dzieckiem.
Najlepiej by było się trzeba spotkać w większym gronie i wybrać się do burmistrza jak będzie nas więcej to też na to musi inaczej się patrzeć a nie nas zignorować.

---------- Post dodany o 14:29 ---------- Poprzedni post dodany o 14:26 ----------

jak by pani mogła to proszę udostępnić wzór pisma które pani napisała do burmistrza

Iwi
16-05-2012, 13:39
Tu kawałek ustawy

3. http://www.forum.ox.pl/i/s.bmp (http://javascript<strong></strong>:notatka('10','05','2012','596','4'))http://www.forum.ox.pl/i/s.bmp (http://javascript<strong></strong>:notatka('10','05','2012','376','62')) Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.
3a. http://www.forum.ox.pl/i/s.bmp (http://javascript<strong></strong>:notatka('10','05','2012','376','62')) Obowiązek, o którym mowa w ust. 3, rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat. W przypadku dziecka, o którym mowa w ust. 1a, obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko rozpocznie spełnianie obowiązku szkolnego

I cała ustawa - Rozdział drugi to ten co Was zainteresuje
http://www.prawo.vulcan.edu.pl/przegdok.asp?qdatprz=10-05-2012&qplikid=1

franja
16-05-2012, 13:48
jutro wkleję na forum, bo mam to na kompie w pracy

---------- Post dodany o 14:46 ---------- Poprzedni post dodany o 14:45 ----------

jutro wkleję pismo, które napisałam do burmistrza, bo mam go na kompie w pracy

---------- Post dodany o 14:48 ---------- Poprzedni post dodany o 14:46 ----------

dla mnie i tak 2 lata przerwy w pracy, której raczej później już nie odzyskam to samobójstwo finansowe

STELLA84
16-05-2012, 14:25
Witam. Mój synek też się nie dostał do przedszkola choć mamy do niego zaledwie 5 minut drogi. Oboje z mężem pracujemy mąż poza miejscem zamieszkania a ja jak na razie pracuję w domu bo nie mam co zrobić z dzieckiem ale od września muszę wrócić na pełny etat do pracy bo finansowo nie jest lekko. Starszy synek chodził do przedszkola do którego zapisaliśmy młodszego i niestety jesteśmy rozczarowani. Dzieci 3letnich jest dużo z tego rocznika, spodziewałam się że mogą być problemy, ale że aż takie że na ok 10 wolnych miejsc w grupie będzie 55 chętnych!!!! Trzeba coś z tym zrobić. Pozdrawiam

MoniEm
16-05-2012, 14:48
hej
moje dziecko też nie dostało się do przedszkola ! podania złożyłam do 3 przedszkoli i do żadnego z nich jej nie przyjęli. Oczywiście też napisałam pismo do burmistrza i je zaniosłam, czekam na odpowiedź.
jestem z osiedla piastowskiego i u nas absurdem jest, że zlikwidowali nam przedszkole nr 19, w tym roku podczas naboru ogłoszone było tylko 1 miejsce !!! to jest chore, na tak duże osiedle !!! w przedszkolach prywatnych też już nie ma miejsc, tam zresztą zapisy są dużo wcześniej. Oboje z mężem pracujemy na cały etat, a na pomoc rodziny nie mamy co liczyć.
Z tego, co wiem, w przedszkolu"Bajlandia" są jeszcze wolne miejsca, więc kto pierwszy, ten lepszy...

franja
16-05-2012, 14:54
z tego, co napisali na ox-ie to prawie 50% dzieci nie dostało miejsca w przedszkolu, według mnie to juz jest duży problem; jeżeli do dyskusji dołączy jeszcze kilku rodziców, proponuję się spotkać i razem postanowić jakie możemy podjąć działania i ewentualnie jakie argumenty użyć w piśmie do burmistrza

MoniEm
16-05-2012, 14:56
A jeśli chodzi o Os. Piastowskie, to też jestem oburzona - mieszkam tam, widzę, ile dzieci jest wokoło, a w placówce jest tylko 1 oddział...kpina. To jest właśnie prorodzinna polityka naszego rządu - "Miejcie dużo dzieci, żeby miał kto pracować na wasze emerytury, sami zaharowujcie się do 67. roku życia, ale nie marzcie o tym, że wasze dzieci dostaną się do przedszkola! O odliczeniu na dziecko w US też zapomnijcie, bo i po co wam to...". Ten kraj nie prowadzi ŻADNEJ polityki prorodzinnej!

---------- Post dodany o 15:56 ---------- Poprzedni post dodany o 15:54 ----------

z tego, co napisali na ox-ie to prawie 50% dzieci nie dostało miejsca w przedszkolu, według mnie to juz jest duży problem; jeżeli do dyskusji dołączy jeszcze kilku rodziców, proponuję się spotkać i razem postanowić jakie możemy podjąć działania i ewentualnie jakie argumenty użyć w piśmie do burmistrza
Też tak myślę, bo im więcej rodziców się odezwie, tym lepiej dla sprawy - moje dziecko jeszcze nie jest na etapie przedszkolnym, ale całym sercem wesprę taką inicjatywę i podpiszę się obiema rękami!

gosia90
16-05-2012, 15:26
ma pani racje coś trzeba zrobić,trzeba działać i to jak najszybciej bo w przeciwnym razie burmistrz to oleje jak nikt nie będzie alarmować.Trzeba pisać pisma a najlepiej udać się do niego osobiście ale najlepiej w większym gronie wtedy będzie musiał nas wysłuchać.

malinka13
16-05-2012, 15:28
A jeśli chodzi o Os. Piastowskie, to też jestem oburzona - mieszkam tam, widzę, ile dzieci jest wokoło, a w placówce jest tylko 1 oddział...kpina. To jest właśnie prorodzinna polityka naszego rządu - "Miejcie dużo dzieci, żeby miał kto pracować na wasze emerytury, sami zaharowujcie się do 67. roku życia, ale nie marzcie o tym, że wasze dzieci dostaną się do przedszkola! O odliczeniu na dziecko w US też zapomnijcie, bo i po co wam to...". Ten kraj nie prowadzi ŻADNEJ polityki prorodzinnej!

---------- Post dodany o 15:56 ---------- Poprzedni post dodany o 15:54 ----------

Też tak myślę, bo im więcej rodziców się odezwie, tym lepiej dla sprawy - moje dziecko jeszcze nie jest na etapie przedszkolnym, ale całym sercem wesprę taką inicjatywę i podpiszę się obiema rękami!

nie dość, że jest tylko 1 oddział to jeszcze jest to grupa mieszana dla dzieci od 3 do 6 lat !!!! masakra !!

justynka009
16-05-2012, 15:58
wychodzi na to, że w tym kraju to najlepiej nie mieć dzieci i nie zakładać rodziny! a ja jestem przedszkolanką na bezrobociu...

franja
16-05-2012, 16:30
no jak sobie człowiek jakoś radzi sam bez pomocy państwa, to nic mu się nie należy; może lepiej rzucić pracę i być na państwowym garnuszku, żyć w konkubinacie i jeszcze przy każdym dziecku napisać "ojciec nieznany" - wtedy państwo da mieszkanie, zasiłek, alimenty na dzieci - żyć nie umierać, praca jakaś na czarno zawsze się znajdzie, a dzieci do przedszkola i żłobka, za które również państwo zapłaci, bo mnie teoretycznie nie będzie stać, a będę "szukać pracy" przez okrągły rok; trzeba pomyśleć nad takim rozwiązaniem, wtedy nie będzie problemu; smutne to strasznie

stanley
16-05-2012, 17:03
Sesje Rady Miejskiej Cieszyna zwoływane są w ostatni czwartek miesiąca, na godz. 15.00 w sali sesyjnej Ratusza. Zawsze można przyjść kupą i poruszyć temat. Pozdrawiam.

franja
16-05-2012, 17:35
chyba trzeba będzie się tam udać; najpierw jednak spotkać i ustalić zeznania

jaga30
16-05-2012, 17:45
Potwierdzam słowa IWI - dziecko 5 i 6 letnie ma OBOWIĄZEK!!! edukacji przedszkolnej i nie ma tu znaczenia miesiac urodzenia! Dyrektor Cie wkreca....wez ustawe i maszeruj do przedszkola

franja
16-05-2012, 18:20
ale moje dziecko ma dopiero 3 lata, tyle, że skończone w lutym więc teraz teoretycznie może iść do grupy 3 lub 4- latków, ale tam teżjest przepełnienie więc nie ma miejsc w grupie 4-latków, a do grupy 3-latków mi go nie przyjęli, a w przyszłym roku to do 3-latków bedzie za stary, a w 4-latkach (obecnym naborze 3 letnich dzieci) też przepełnienie; tak czy owak 2 lata w domu;

gosia90
16-05-2012, 20:01
Też jestem tego zdania że można by było się spotkać i ustalić co trzeba powiedzieć a potem udać się większą grupą do ratusza,ale to trzeba działać i to szybko.Nie można tego tak zostawić niech się zmobilizują w tym ratuszu i otworzą dodatkowe oddziały bo w przeciwnym razie nasze dzieci będą musiały siedzieć w domu a chyba tego nie chcemy.

daniel3ttt
16-05-2012, 21:34
Witam. Napisałem już pod artykułem w komentarzach i piszę tutaj. Dane ze str Urzędu Miasta:
"Burmistrz, Zastępcy Burmistrza i Sekretarz Miasta przyjmują Strony w sprawach skarg i wniosków
w każdy wtorek od godziny 12.00 do godz. 16.00." Niech przyjdzie jak najwięcej zainteresowanych we wtorek o 12 tej

franja
17-05-2012, 06:36
myślę, ze trzeba tam iść, ale mieć ze sobą jakieś pismo, które razem stworzymy i podpiszemy, więc wcześniej trzeba się spotkać, albo przynajmniej niech każdy napisze własne pismo o swojej sytuacji, a potem zbierzemy je razem i oddamy w pakiecie; ale sens to ma jedynie jeżeli nie będzie nas 10, a 100 rodziców;co myslicie? jeżeli bedzie problem z godzina 12, to może lepiej we czweartek o 15 na sesję rady?

---------- Post dodany o 07:26 ---------- Poprzedni post dodany o 07:24 ----------

albo, zeby nie czekać na ostatni czwartek to może być we wtorek, ale na 15

---------- Post dodany o 07:36 ---------- Poprzedni post dodany o 07:26 ----------

witam wszystkich moje dziecko również się nie dostało a podanie złożyłam do 5 przedszkoli i do żadnego się nie dostał.Oboje z mężem pracujemy na zmiany i nie mamy zamiaru zwalniać się z pracy po to żeby siedzieć z dzieckiem w domu bo tak by chyba nasze władze chciały,na dziadków też nie mam co liczyć bo wszyscy są na tyle chorzy że nie dają rady co dziennie zajmować się dzieckiem.
Najlepiej by było się trzeba spotkać w większym gronie i wybrać się do burmistrza jak będzie nas więcej to też na to musi inaczej się patrzeć a nie nas zignorować.

---------- Post dodany o 14:29 ---------- Poprzedni post dodany o 14:26 ----------

jak by pani mogła to proszę udostępnić wzór pisma które pani napisała do burmistrza

prosze podać maila lub skape, bo ma problemy z wrzuceniem tego pliku na forum

gosia90
17-05-2012, 11:37
myślę, ze trzeba tam iść, ale mieć ze sobą jakieś pismo, które razem stworzymy i podpiszemy, więc wcześniej trzeba się spotkać, albo przynajmniej niech każdy napisze własne pismo o swojej sytuacji, a potem zbierzemy je razem i oddamy w pakiecie; ale sens to ma jedynie jeżeli nie będzie nas 10, a 100 rodziców;co myslicie? jeżeli bedzie problem z godzina 12, to może lepiej we czweartek o 15 na sesję rady?

---------- Post dodany o 07:26 ---------- Poprzedni post dodany o 07:24 ----------

albo, zeby nie czekać na ostatni czwartek to może być we wtorek, ale na 15

---------- Post dodany o 07:36 ---------- Poprzedni post dodany o 07:26 ----------

prosze podać maila lub skape, bo ma problemy z wrzuceniem tego pliku na forum

podaje maila mciompa@op.pl

---------- Post dodany o 12:37 ---------- Poprzedni post dodany o 12:33 ----------

nie ma problemu możemy iść we wtorek na 12 ale trzeba nas naprawde dużo żeby nas potraktowali poważnie,a jak to nie pomoże to pózniej można na sesje rady też się udać,wtedy będą widzieć żę nam zależy i nie odpuścimy.

franja
17-05-2012, 12:07
maila wysłałam, jezeli cos będzie nie tak - prosze pisac;

ja juz powiedziałam w pracy, ze będe musiała wyjść wcześniej w następny wtorek; zbierzmy się razem i chodźmy do urzędu, bo inaczej to nikt nic nie zrobi dla naszych maluszków z własnej woli;
ustalmy godzinę i miejsce, ja przyjdę na 100%;

gosia90
17-05-2012, 12:29
myślę że powinnyśmy się spotkać pół godziny wcześniej żeby ustalić co mówić i żeby każda miała pismo ze sobą z opisem swojej sytuacji rodzinnej.

franja
17-05-2012, 13:06
skoro burmistrz czeka na petentów do 16 to może jednak o 12 wystarczy? pismo swoje przyniosę, porozmawiamy, ustalimy jakie sa nasze oczekiwania, bo po to tam idziemy, żeby o nich rozmawiać; zorientujcie się czy w przedszkolu najblizszym wam jest mozliwość otwarcia dodatkowego oddziału dla 3-latków, żebyśmy mieli wiedzę na ten temat - gdzie może taki oddział realnie powstać;

franja
21-05-2012, 16:47
kto jest zainteresowany tematem przedszkoli dla 3-latków zapraszam jutro tj. we wtorek o godzinie 12 (spotkajmy się pod kinem) na spotkanie i dyskusje z p. burmistrzem o tym, na co my rodzice możemy liczyć w aktualnej sytuacji;

---------- Post dodany o 17:47 ---------- Poprzedni post dodany o 17:47 ----------

im nas będzie więcej, tym lepiej;

gosia90
23-05-2012, 12:20
zbyt wiele osób nie było tym zainteresowane ponieważ było nas tylko 4 osoby mam nadzieje że dalej chcemy walczyć o otwarcie nowych oddziałów dla naszych dzieci.Ostatnią szansę mamy 31.05. o godz.15 na sesji rady miasta.Będą tam poruszać temat przedszkoli i czy przeznaczą pieniądze na otwarcie kolejnych oddziałów dla 3 latków,wszystko w rękach naszych radnych.Oczywiście każdy ma prawo przyjść na to zebranie i zabrać głos,im więcej rodziców tym lepiej.

franja
23-05-2012, 13:28
ciekawe gdzie? ja przyjechałam pod kino o 12 i nikogo nie było, poczekałam do 12:20 i pojechałam do domu; szkoda było zwalniać się z pracy, bo teraz musze odrobic godziny:-(
teraz zaczynam interesować się tylko jednym miejscem przedszkolnym - dla mojego dziecka;

malinka13
24-05-2012, 12:03
chyba lepiej działać jednak w pojedynkę, podobno otwierają nowy oddział prywatnego przedszkola katolickiego dla ok.20dzieci, płatne za miesiąc 150zł. + jedzenie. Wg mnie niedrogo, wiem że są jeszcze miejsca. tak więc są jakieś szanse skoro otwierają nowe oddziały :)

halyna
24-05-2012, 13:52
Bajlandia otworzyła w tym roku 2 oddziały - są jeszcze miejsca.

gosia90
25-05-2012, 20:30
czekaliśmy pod kinem do 12.05 było nas 4 osoby potem poszliśmy do Burmistrza ale ponieważ tam się trzeba umawiać to wysłali nas do pana Ficka to on teraz zajmuje się tymi sprawami a tam siedzieliśmy dobre pół godziny.Teraz to nas ratują tylko nasi radni na czwartkowej sesji rady która jest o godz.15 każdy może przyjść.

malinka13
29-05-2012, 13:07
dzisiaj dostałam odpowiedź od burmistrza na moje pismo i pisze, że kieruje je do dyrektora przedszkola, który jest odpowiedzialny za przydział dzieci do przedszkoli. Myślałam, że w tym roku dzieci rozdzielał burmistrz wraz ze swoim zarządem, a tu taka odpowiedź ...

gosia90
29-05-2012, 17:38
ja też dzisiaj dostałam pismo z odpowiedzią od burmistrza no i niestety dostałam taką samą odpowiedz.Przypuszczam że wszyscy co pisaliśmy odwołanie dostali taką odpowiedz bo najlepiej zwalić cały problem na dyrektorów przedszkoli a oni i tak nic z tym nie zrobią bo nie mają miejsc.

malinka13
29-05-2012, 20:47
tylko, że akurat odnośnie przedszkola nr 19 to decyzją radnych zostało ono zamknięte i przerkształcone w MOPS, nie była to decyzja dyrektorki, która teraz mogłaby przyjąć 30 dzieci, a tak ma tylko 1 wolne miejsce...szkoda słów

cieszyniok
29-05-2012, 22:31
w katoliku są jeszcze co najmniej 2 miejsca więc kto pierwszy ten lepszy, dzisiaj byłem zapytać

gosia90
30-05-2012, 19:55
to niech teraz nasi radni przeniosą MOPS tam gdzie był a na jego miejscu z powrotem otworzą przedszkole które tam było.
Zobaczymy co uchwalą jutro na sesji rady?

maciej80
01-06-2012, 09:14
nic nie uchwalili dalej jestesmy w zawieszeniu,jak zwykle chodzi o pieniadze,jaka dodatkowa rekrutacja?skoro Panie Dyrektorki bezradnie rozkladaja rece.w czerwcu znowu podyskutuja o przydatnosci nowych oddzialow i tak czas leci

gosia90
01-06-2012, 20:16
tego można się było spodziewać po naszych radnych na pierdoły to pieniądze są a na to co trzeba to ich brakuje.Dobrze że tam nie poszłam bo to był by tylko zmarnowany czas.

malinka13
05-06-2012, 12:08
trzeba chodzić do konkretnych przedszkoli i rozmawiać z dyrektorami, zawsze mogą przyjąć dodatkowo 2-3dzieci, podobno dzieci rodziców obydwoje pracujących się nie dostały, a przyjęli dzieci, gdzie matki nie pracują, bo wpisały maksymalne godziny przebywania dzieci w przedszkolu,. które teraz zmodyfikują w aneksie.chore.....

gosia90
05-06-2012, 14:29
nie wiem czy to chodzenie coś da bo dyrektorki przedszkoli w tym roku podobno same powiedziały że więcej jak 25 dzieci w jednym oddziale nie chcą a kiedyś było więcej dzieci na jedną grupę,więc nie wiem czy któraś z dyrektorek się zgodzi na 2-3 dzieci więcej a jak jedna się zgodzi to i reszta będzie też musiała bo jak to będzie wyglądało jedna chce więcej dzieci a druga nie.

M53
05-06-2012, 16:08
Dziewczyny!!!!!!!!! A dlaczego nie są za wami wasi mężowie???????? Nic ich to nie obchodzi? Same walczycie o miejsce w przedszkolach??? Przecież, gdyby na sesje przyszła gromada wściekłych chłopów, to.... Czuję się w Waszym imieniu cholernie bezsilna. A może zastosować strajk typu włoski? Przyprowadzić gromadkę dzieci do urzędu, zostawić u Ficka i pójść do pracy?

jessy
05-06-2012, 21:37
A gdyby tak powstały w Cieszynie nowe punkty przedszkolne??Znalazły by sie osoby chętne?

malinka13
06-06-2012, 11:25
na pewno by się znalazły

M53
07-06-2012, 21:38
Dzisiaj dowiedziałam się, że w Czeskim Cieszynie chętnie są przyjmowane dzieci z polskiego Cieszyna do polskich przedszkoli.Spróbujcie. może to jest to :) Zresztą do polskich szkół również.

Sjokolade
07-06-2012, 22:55
Dziewczyny!!!!!!!!! A dlaczego nie są za wami wasi mężowie???????? Nic ich to nie obchodzi? Same walczycie o miejsce w przedszkolach??? Przecież, gdyby na sesje przyszła gromada wściekłych chłopów, to.... Czuję się w Waszym imieniu cholernie bezsilna. A może zastosować strajk typu włoski? Przyprowadzić gromadkę dzieci do urzędu, zostawić u Ficka i pójść do pracy?

nie wiem czy by to coś dało. siłowo się nic nie wskóra...

daniel3ttt
08-06-2012, 17:50
Trzeba walczyć bo temat rozpoczęto na sesji rady w maju i dalszy ciąg będzie w ostatni czwartek czerwca na godz. 15.00. Będzie pismo, które chcemy złożyć u burmistrza w sprawie otworzenia dodatkowych oddziałów. Dlatego potrzeba jak najwięcej podpisów i rodziców, którym na tym zależy. Im nas więcej tym lepiej. Wielu radnych jest za otwarciem dodatkowych oddziałów. Na tym zebraniu nawet Pani radna odczytała burmistrzowi, że w 3 przedszkolach są sale gdzie można otworzyć nowe grupy. Więc niektórzy radni są za nami, teraz zależy to od rodziców. Poza tym to idzie daleko dalej bo miasto chce się pozbywać przedszkoli. W tym roku miało być zlikwidowane jedno przedszkole państwowe ale rodzice go wybronili, chodzili do burmistrza. PRZYJDZIE WIĘC 28 CZERWCA NA GODZ.15.00 na sesje rady miasta. Jak my nie będziemy walczyć o nas i nasze dzieci to burmistrz dojdzie do wniosku że jakoś sobie rodzice radzą i nie potrzeba tak wiele miejsc w przedszkolach państwowych. A co do pieniędzy jak tłumaczy burmistrz, to do końca to tak nie jest bo zawsze jest jakaś rezerwa. A poza tym jeśli nie teraz to niech na przyszły rok planują budżet i niech w tym ujmą dodatkowe oddziały. Jeśli będziemy milczeć to będzie coraz gorzej. Żona jest przedszkolanką i pracuje w szkole to świetnie się w temacie orientuje. Nauczyciele drżą przed zwolnieniem bo gminy tną etaty i zamykają oddziały. A co do tego kto się dostał to szkoda nawet pisać, jak ludzie kłamią w tym systemie internetowym. Ktoś to powinien weryfikować!!!

sardynka
15-06-2012, 23:24
Walka z "kłamstwem przedszkolnym"

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/cieszyn/news/walka-z-klamstwem-przedszkolnym,1810209,4472
"Szansą na to jest utworzenie jedynie nowych oddziałów. W Cieszynie, mimo bazy lokalowej, na razie nie ma na to pieniędzy."

chyba już jest podjęta decyzja. Pieniędzy nie ma, przedszkola nie będzie.

krilady.
16-06-2012, 07:40
A ja się zastanawiam czy przedszkole może wynajmować swoje sale (jeśli ma możliwości) lub samemu zorganizować dodatkowy oddział? Przecież rodzice płacą za przedszkole, więc gdyby kilka osób się zebrało chcących założyć działalność to może mogłyby to zrobić? Albo przedszkole mogłyby ująć to jako "cośtam" przyprzedszkolne i może już by się dało? Nie wiem co przepisy na to, pewnie się nie da skoro jeszcze czegoś takiego nie ma..

jessy
26-06-2012, 12:24
Od 3 września rusza w Cieszynie na ulicy Hallera nowy punkt przedszkolny,wkrotce pojawią się banery reklamowe i strona internetowa tego punktu, gdzie można będzie zapoznac się z ofertą;)

monikaaa870427
26-06-2012, 21:10
https://www.facebook.com/events/483589191655188/

"Czy to prawda, że dzieci spoza miasta są wykluczane podczas rekrutacji? Czy w Cieszynie nie ma szansy na równy dostęp do przedszkola? Czy kierowanie się wskaźnikami demograficznymi to jedyna metoda na politykę prorodzinną?

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące edukacji "Z radnymi o przedszkolach." Tym razem będą to konsultacje społeczne dotyczące brakujących miejsc dla dzieci w cieszyńskich przedszkolach publicznych na rok 2012/2013.

W piątek, 29 czerwca o godz. 18.00 w Świetlicy (ul. Zamkowa 1, Cieszyn) możemy wspólnie z Radnymi Miasta Cieszyna poszukać odpowiedzi na powyższe pytania jak i te, które postawią sami uczestnicy konsultacji. Porozmawiamy także na temat rozwoju edukacji w mieście, dowiemy się, w jaki sposób radni reprezentują mieszkańców dotkniętych problemem braku miejsc w przedszkolach."

daniel3ttt
28-06-2012, 19:42
No nic nowego po sesji w ratuszu.Za to brawo dla radnych bo wielu z nich mądrze myśli i chcą otworzenia oddziałów, dostrzegają problem. Tylko burmistrz oczywiście wszystko odwleka. Na wszelkie pytania odpowiadał to samo,że "odpowie w sierpniu czy będą nowe oddziały!" Ale kto będzie czekał do sierpnia?! Nie wiem w jakim świecie on żyje?????? Jutro jest to spotkanie z radnymi ale czy będzie tam burmistrz? Czy ma odwagę spojrzeć nam w oczy? Bo chcę się go zapytać czy kupi mi jedzenie bo jak dzieci się nie dostaną do przedszkola, to żona nie będzie mogła pracować ale siedzieć z nimi w domu, a z jednej pensji się nie utrzymamy. Przyjdzie jutro na to spotkanie do świetlicy, może jeszcze da się coś zrobić aby burmistrz podjął decyzję wcześniej.

---------- Post dodany o 20:38 ---------- Poprzedni post dodany o 20:34 ----------

Miało być przyjdźcie a nie przyjdzie (sorki :)

---------- Post dodany o 20:42 ---------- Poprzedni post dodany o 20:38 ----------

Miało być przyjdźcie a nie przyjdzie (sorki :)

jessy
23-07-2012, 22:41
Punkt Przedszkolny "Tęczowa Kraina" zaprasza wszystkie dzieci w wieku od trzech do pięciu lat.Otwarcie już Jesienią 2012 roku!!! Przedszkole powstaje przy ulicy Hallera 145 A w Cieszynie. Przyjmujemy zapisy na nowy 2012/2013 rok!!!
Zapraszamy na stronę internetową: www.e-teczowakraina.pl
Zapisy oraz wszelkie informacje pon numerami telefonów: 662 069 594 oraz 518 595 838.

Krzaczek_Malin
23-07-2012, 22:47
Moje też :marzy:

Kejt
16-03-2013, 09:01
Uwaga Rodzice!!
Przedszkole niepubliczne 'Ocean Marzeń' w Kozakowicach Górnych zaprasza!
Rekrutacja na rok szkolny 2013/2014 trwa.
Aby uzyskać więcej informacji proszę dzwonić pod nr telefonu: 661 259 732.
Zapraszamy!

kasieklola
19-04-2013, 10:47
Witam,
czytam, szukam i widzę, że na razie nie ma odzewu jeżeli chodzi o rekrutację dzieci do przedszkoli na rok 2013/2014. Śmieszne jest, że problem powtarza się z roku na rok. Mam informację, że w tym roku do przedszkoli nie dostało się 120 trzylatków ( w tym mój). Nie ma znaczenia, że pracujesz. Ważne jest byś był samotnym rodzicem i zapisał dziecko na maksymalną liczbę godzin. Czy w tym roku jest jakiś odzew i ludzie zamierzacie coś z tym zrobić?

edyciak
13-08-2013, 19:28
Prawda jest taka, że nic nikt z tym nie zrobi, bo nie ma jak - rząd ma swoje widzi mi się i tak już musi być. Zostają prywatne przedszkola, których jest tak wiele, że można znaleźć coś idealnego dla siebie w cenie czasem nawet niższej niż przedszkole publiczne. Ja w Warszawie znalazłam prywatne przedszkole (tu: (http://przedszkolepszczolkamaja.pl/)) taniej niż wcześniej miałam publiczne.