PDA

Zobacz pełną wersję : Tylko koni żal...

Iwi
19-05-2012, 12:14
Stadnina koni w Ochabach.... najpierw pod młotek poszła część sportowo - rekreacyjna, charakterystyczna hala odeszła w niepamięć. Smutno mi bo tam właśnie zaczynałam swoją przygodę z końmi i jeździectwem. Teraz mamy tam dziwaczny park z dinozaurami....byłam tam i myślałam - tu była stajnia....tu hala...tu szatnie...padok itd.
Dzisiaj czytam, że i część hodowlana już została sprzedana (wiele lat temu odbywałam tam praktyki) i konie znikną z naszego krajobrazu....A przecież była to jedyna stadnina w Polsce zajmująca się hodowlą koni angloarabskich.
Jak to jest, że tego typu przedsiębiorstwa wszędzie na świecie prosperują na wysokim poziomie a u nas w kraju to wszystko upada?
Podobno kupił to ktoś , kto zajmuje się uprawą ziemniaków i marchewki.....niezła zamiana....

I tylko koni żal.....

pyza 1
19-05-2012, 15:15
Koniki są piękne i szkoda by było żeby zniknęły z naszego krajobrazu.A co do tego że się nie opłaca tożto w polsce się nic polakom nie opłaca,najlepiej wszystko sprzedać i mieć z głowy kłopot.Ta stadnina była tam zawsze,nawet mój wujek miał z niej konika,zwierzak pomagał mu w trudnym życiu na połoninie wetlińskiej w schronisku.Mam nadzieje że nowy nabywca pomyśli o dalszej hodowli i bedzie sie mu to opacac.

jarek_arek
19-05-2012, 16:40
Ja myślę, że kupili stadninę nie po to żeby ją zaorać i zasiać owies. Lepiej żeby przejął prywatny właściciel niż by się miało zmarnować. A te p...e dinozaury to rzeczywiście jakaś porażka.

mimi@
19-05-2012, 16:46
Wcześniej tu na forum park ów był zachwalany, a teraz p...e dinozaury :lol:.

A na koniki to z dzieciakiem jeździliśmy popatrzeć, jak był mniejszy- żal, żal...

krilady.
19-05-2012, 17:38
http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,20004,stadnina-sprzedana-za-8,5mln.html

katia77
21-05-2012, 22:35
P. Dzida produkuje głównie marchew i pod taką uprawę będą mu służyły pola przy stadninie. Nie sądzę by utrzymywał stadninę. Pewnie powoli będzie się wyzbywał koni i reszty, aż znikną z naszego krajobrazu.

Mnie jednak zastanawia jeszcze jeden temat. Decyzja o sprzedaży stadniny nie była chyba podjęta w ciągu chwili? Takie sprawy trwają latami, dlaczego więc wydano ogromne pieniądze na przejście podziemne pod dwupasmówką a potem sprzedano stadninę, dla której to przejście powstało?

jackbenes
22-05-2012, 23:44
Tą stadniną powinien zainteresować się prawdziwy miłośnik z finansowym zapleczem,bo tylko taki ktoś przytrzymałby ją przy życiu,wtedy nie idzie o kasę,dziwię się że nikt się taki nie znalazł i to niekoniecznie ktoś z naszych.
W naszym regionie dużo ważnych rzeczy ostatnio ma plajte,beskid umiera..

Iwi
23-05-2012, 08:46
Właśnie, też mi się wydaje, że skoro już musieli sprzedawać powinni znaleźć takiego inwestora który jest w branży a nie jakiegoś marchewkowego króla.... Przecież taka hodowla to skarb....dziedzictwo...unikat.....