PDA

Zobacz pełną wersję : WCZASY 2012 - gdzie sie wybieracie?

babina
19-06-2012, 16:44
Jakie macie plany na tegoroczny urlop? Jak na razie jestem na etapie przegladania ofert,moze macie jakies ciekawe miejsca ktore warto zwiedzic. Interesuja mnie wczasy zagranica. Bylam w zeszlym roku na Krecie bylo zajefajnie a tym razem moze Egipt,badz Turcja. Co byscie polecili ;)

Przemo
19-06-2012, 18:04
Hej ja osobiscie wybieram sie nad polskie morze do sarbinowa, ale jezeli cie interesuje zagraniczne wczasy, to wojek z ciotka byli w tunezji wczasy inclusive mieli i sobie bardzo chwalili a kupowali je w biurze podruzy kolo PKS w cieszynie

jan_122
19-06-2012, 18:18
Latem proponuję Grenlandię lub Syberię a zimą Kanary albo Bali. Co?.....chcesz się w krajach afrykańskich ugotować, czy siedzieć cały dzień zanurzona po nos w hotelowym basenie.
....... a tak na poważnie. Nie za późno przeglądasz prospekty biur podróży? Chyba, że czyhasz na jakieś "last minutki".
Spróbuj Złote Piaski w Bułgarii. Ja byłem w maju - mały ruch- a spiekłem się na Stevie Wondera. W ścisłym sezonie w większości kurortów straszny tłok. Plaże pełne nie mówiąc już o knajpkach czy innych przybytkach użyteczności publicznej.

Życzę Ci ładnej opalenizny i duuuuuużo wrażeń. Oczywiście chodzi mi przeżycie silnych doznań z wakacji. Nie to drugie........
.......choć jedno z drugim można powiązać. :-))

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSVIFEIUZRsp7t9gscN1ag3gqKFA6aoP dm6a9bJiNeK5HIzpiRR

sugi
19-06-2012, 18:29
Janie ... w jakim hotelu byłeś?

Katrine98
19-06-2012, 19:30
Mi się marzą Wyspy Kanaryjskie... Może uda się znaleźć fajnego lasta ;)

jan_122
20-06-2012, 10:09
Janie ... w jakim hotelu byłeś?

W hotelu Condor*** przy samej promenadzie i plaży.

babina
20-06-2012, 16:00
Wiem wiem polskie plaze sa bardzo piekne ale niestety tylko jak jest pogoda a tego niestety w polsce nikt mi nie zagwarantuje dlatego wole sie smazyc badz lezec w basenie w nieco cieplejszym kraju....Bulgaria odpada jakos nie slyszalam dobrych opini od znajomych...tylko nie wiem na co sie zdecydowac...Egipt standard hoteli przewyzsza inne kraje ale kraj jako sam w sobie niebezpieczny...Turcja korzystnie niskie ceny ale czy warto ...hmm cos trzeba wybrac bo urlop juz w sierpniu :)

jan_122
20-06-2012, 18:12
...hmm cos trzeba wybrac bo urlop juz w sierpniu :)

Ostrzeżenie.

Przeczytajcie sobie ostatnią Angorę (z bobasem) na temat biur podróży. Wybierając Turcję, Egipt lub Grecję w biurze podróży lub u pośrednika trzeba być ostrożnym.

Bawcie się dobrze.

sugi
21-06-2012, 09:07
W hotelu Condor*** przy samej promenadzie i plaży.

Co możesz powiedzieć o samym hotelu? Jesteś zadowolony?

Pytam, ponieważ wybieram się w tym roku do hotelu ***+ w Złotych Piaskach,
ale z tego co widzę to mój hotel ma gorsze opinie na holidaycheck'u niż ten Condor.

jan_122
21-06-2012, 21:21
Nieskromnie chwaląc się, sporo podróżowałem po świecie i mam jako takie rozeznanie w klasyfikacji hoteli. Hotel Condor zasługuje na te gwiazdki. Mieszkałem na 7 pitrze z widokiem na basen hotelowy i morze (promenadę). Pokoje czyste-sprzątane co drugi dzień. Posiłki bardzo dobre . Bufet szwedzki. Jest duży wybór dla jaroszy i mięsożerców. Jadalnia wewnątrz budynku i na zewnątrz (blisko basenu). Przystanek autobusowy (Nesebar i inne kierunki ok. 200m). Na promenadzie kafejki, sklepy i inne atrakcje. Prawie przy każdym hotelu wieczorem gra muzyczka i może każdy wejść. Na plaży na przeciw hotelu można wynająć skuter wodny lub polecieć na spadochronie. Ja z pobytu byłem naprawdę zadowolony.
Bierz sporo kasy i baw się dobrze.

mimi@
22-06-2012, 06:57
...i duuuuuużo wrażeń. hahaha! :hahaha: Dopiero teraz zajarzyłam... Ty to jesteś milusi janie... Taki życzliwy, rzekłabym... :marzy:

:smiech2:

megan990
22-06-2012, 12:35
Nieskromnie chwaląc się, sporo podróżowałem po świecie i mam jako takie rozeznanie w klasyfikacji hoteli. Hotel Condor zasługuje na te gwiazdki. Mieszkałem na 7 pitrze z widokiem na basen hotelowy i morze (promenadę). Pokoje czyste-sprzątane co drugi dzień. Posiłki bardzo dobre . Bufet szwedzki. Jest duży wybór dla jaroszy i mięsożerców. Jadalnia wewnątrz budynku i na zewnątrz (blisko basenu). Przystanek autobusowy (Nesebar i inne kierunki ok. 200m). Na promenadzie kafejki, sklepy i inne atrakcje. Prawie przy każdym hotelu wieczorem gra muzyczka i może każdy wejść. Na plaży na przeciw hotelu można wynająć skuter wodny lub polecieć na spadochronie. Ja z pobytu byłem naprawdę zadowolony.
Bierz sporo kasy i baw się dobrze.

wg mnie to oferty do katalogów mógłbyś pisać takie barwne i zachęcające :lol: no i bez ściemy przynajmniej dodatkowo "... Bierz sporo kasy ..." :marzy:

albatros
02-07-2012, 12:28
Ja w tym roku wybieram jazdę konną, jezioro i spokój, czyli wczasy agroturystyczne (http://turystyka.przegladrolniczy.pl/) :). Jak dobrze pójdzie to może jeszcze we wrześniu do Wiednia na weekend. Zobaczymy :)

megan990
02-07-2012, 13:17
we Wiedniu jest pięknie, weekendu może braknąć :)

wisiketa
05-01-2013, 10:14
Witam sezon letni jeszcze sie nie zaczoł ale chciałbym zapytać o wypoczynek na Teneryfie był ktoś z Was? Słyszałem że tam jest jeden problem z silnym wiatrem i na plażach leżaki są za takimi matami czyli za murem żeby nie wiało nam po (_Y_) itp... .

megan990
05-01-2013, 11:31
Witam sezon letni jeszcze sie nie zaczoł ale chciałbym zapytać o wypoczynek na Teneryfie był ktoś z Was? Słyszałem że tam jest jeden problem z silnym wiatrem i na plażach leżaki są za takimi matami czyli za murem żeby nie wiało nam po (_Y_) itp... .

ale to jest temat wczasy 2012, chyba źle trafiłeś :lol:

a na poważnie to jo nie wiem jak je na Teneryfie :(

wisiketa
05-01-2013, 14:42
ale to jest temat wczasy 2012, chyba źle trafiłeś :lol:

a na poważnie to jo nie wiem jak je na Teneryfie :(

szkoda 10 znakow.

wronka
05-01-2013, 14:45
ja też nie wiem jak jest na Teneryfie :(

jan_122
05-01-2013, 14:54
Słyszałem że tam jest jeden problem z silnym wiatrem i na plażach leżaki są za takimi matami czyli za murem żeby nie wiało nam po (_Y_) itp... .

Guzik prawda.

Byłem na Teneryfie 3 razy choć bardziej pokochałem Gran Canarię i tam robiłem częste wypady. W tym roku też planowałem, ale inaczej wyszło.
Teneryfa, poza Gomerą jest najbardziej zieloną wyspą z wszystkich siedmiu wysp kanaryjskich. "Piździ" jedynie w pobliżu wulkanu Teide (ok 2000m.npm) i w jego pra-kraterze. Przebywałem tam w okresach połowa stycznia - koniec lutego. Wtedy jest tam znośna temperatura ok 22-28 st.C. Latem jest tam zbyt gorąco i natłok "sraczkorzy".

wisiketa
05-01-2013, 15:01
Guzik prawda.

Byłem na Teneryfie 3 razy choć bardziej pokochałem Gran Canarię i tam robiłem częste wypady. W tym roku też planowałem, ale inaczej wyszło.
Teneryfa, poza Gomerą jest najbardziej zieloną wyspą z wszystkich siedmiu wysp kanaryjskich. "Piździ" jedynie w pobliżu wulkanu Teide (ok 2000m.npm) i w jego pra-kraterze. Przebywałem tam w okresach połowa stycznia - koniec lutego. Wtedy jest tam znośna temperatura ok 22-28 st.C. Latem jest tam zbyt gorąco i natłok "sraczkorzy".

Dzięka
Jeszcze jak by mi Pan jakisik hotel zaproponował.

jan_122
05-01-2013, 16:27
.......Jeszcze jak by mi Pan jakisik hotel zaproponował.

"Panujemy" sobie przez telefon. Na forach jest zasada odnoszenia się do siebie "per Ty" co nie oznacza, braku szacunku. Po prostu tak po "amerykańsku".

Jeśli chodzi o hotele to nie mogę Ci pomóc. Każdy z uczestników ma inne zachcianki.Mnie odpowiadały bungalowy, i apartamenty, które są w podobnej cenie co hotele ale jest o wiele przestronniej. Na Kanarach w zupełności wystarczą trzy gwiazdki (***).W "al inclusive" masz wszystkiego (jedzenia) pod dostatkiem ale wiele hoteli znajduje się w małych mniej atrakcyjnych miejscowościach i z dala od oceanu (plaży). Ja wybierałem pobyt z posiłkami (śniadania i obiadokolacje) ze stołem szwedzkim. Dokładnie czytaj propozycje biur podróży byś nie wylądował w pipidówie. Najbardziej popularne w południowej Teneryfie są miejscowości: Playa de las Americas i Los Cristianos. Byłem też w Adeje -ale mniej zadowolony.

- - - Dopisano - - -

......acha. Zapomniałem. Na goglach Earth jest funkcja "street view" , możesz sobie trochę pochodzić wirtualnie po ulicach i pooglądać bungalowy i hotele.

wisiketa
06-01-2013, 09:02
"Panujemy" sobie przez telefon. Na forach jest zasada odnoszenia się do siebie "per Ty" co nie oznacza, braku szacunku. Po prostu tak po "amerykańsku".

Jeśli chodzi o hotele to nie mogę Ci pomóc. Każdy z uczestników ma inne zachcianki.Mnie odpowiadały bungalowy, i apartamenty, które są w podobnej cenie co hotele ale jest o wiele przestronniej. Na Kanarach w zupełności wystarczą trzy gwiazdki (***).W "al inclusive" masz wszystkiego (jedzenia) pod dostatkiem ale wiele hoteli znajduje się w małych mniej atrakcyjnych miejscowościach i z dala od oceanu (plaży). Ja wybierałem pobyt z posiłkami (śniadania i obiadokolacje) ze stołem szwedzkim. Dokładnie czytaj propozycje biur podróży byś nie wylądował w pipidówie. Najbardziej popularne w południowej Teneryfie są miejscowości: Playa de las Americas i Los Cristianos. Byłem też w Adeje -ale mniej zadowolony.

- - - Dopisano - - -

......acha. Zapomniałem. Na goglach Earth jest funkcja "street view" , możesz sobie trochę pochodzić wirtualnie po ulicach i pooglądać bungalowy i hotele.

Szacun :przytul: Dzięki,tak prawde mówiąc to do hotelu to na noc przychodzimy sie tylko wyspać i od czasu do czasu sponiewierać, a jak na stołowce nie szmakuje to można sobie cosik kupić na ulicy.

bielszczanka1
24-01-2013, 14:33
gdziekolwiek gdzie jest ciepło i mało Polaków na all inclusive :)

wisiketa
24-01-2013, 16:57
gdziekolwiek gdzie jest ciepło i mało Polaków na all inclusive :)
Wstydzisz się polaczków?

wronka
24-01-2013, 17:33
gdziekolwiek gdzie jest ciepło i mało Polaków na all inclusive :) Polacy są nie tacy najgrosi jeśli porównasz ich z Rosjanami :)

konto
24-01-2013, 17:47
WCZASY 2012 - gdzie sie wybieracie? (http://www.forum.ox.pl/showthread.php?3048-WCZASY-2012-gdzie-sie-wybieracie/page3)

Na pewno odwiedzę piramidy

w Ustroniu

jan_122
25-01-2013, 09:09
Na pewno odwiedzę piramidy [/SIZE]

.......a tam też można się nabawić sraczki (czyt. zemsty faraonów)?

megan990
25-01-2013, 10:35
jak bydziesz systematycznie uzupełnioł alkohol to Cie nie zaskoczy :lol:

jan_122
25-01-2013, 11:32
Byłem w Egipcie, uważałem na to co jem, byłem podłączony do flaszki non-stop i ........gó.no dało.

uongo
25-01-2013, 11:37
Byłem w Egipcie, uważałem na to co jem, byłem podłączony do flaszki non-stop i ........gó.no dało.
Bo to mit jest. ;) http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/1005/podczas-podróży-egzotycznych-najlepiej-pić-dużo-alkoholu-bo-chroni-on-przed-topikalnymi-chorobami/

konto
25-01-2013, 17:12
Na pewno odwiedzę piramidy [/SIZE]

a co na Ustroniu są faraony?

wronka
25-01-2013, 17:16
a co na Ustroniu są faraony?
rózne france widziałam w ustroniu ale faronów nie :marzy:

wisiketa
25-01-2013, 17:45
a co na Ustroniu są faraony?[/QUOTE]

Ja widziałem Faraona w Ustroniu, chyba to było kino.

jan_122
25-01-2013, 17:55
Bo to mit jest...........

Teraz już wiem.....ale ile przyjemności. Baba nie mamrała, że sie pije a do tego sama polywała.............To była radocha.
Za miesiąc wybieram się na Fuertaventurę, ale już takich luksusów nie będę miał. Jedno pifko na wieczór i nyny.

wisiketa
25-01-2013, 18:26
Za miesiąc wybieram się na Fuertaventurę, ale już takich luksusów nie będę miał. Jedno pifko na wieczór i nyny.

......jedno na wieczór ale przez dzień to chyba 10 piwek?

jan_122
26-01-2013, 13:51
Nie do rady......oba kotne.http://gify.magazynek.org/pictures/Inne/Humor/062.gif

megan990
26-01-2013, 16:32
Bo to mit jest. ;) http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/1005/podczas-podróży-egzotycznych-najlepiej-pić-dużo-alkoholu-bo-chroni-on-przed-topikalnymi-chorobami/

czy ja wiem czy mit :marzy: znam dużo przypadków co działało no chyba, że ktoś ma bardzo "przelotne" jelitka.

Ale nie chodzi o choroby tropikalne tylko biegunkę :nie_powiem:

malgoska282
28-01-2013, 21:49
ja czytałam gdzieś coby przed wyprawą w tropiki zakupić i brać te tabletki ochronne co się je osłonowo przy antybiotyku i przez cały pobyt też je jeść i to pomaga.

wisiketa
28-01-2013, 21:53
Rano naczczo sete i wszystko unormowane, ja na sobie sprawdziłem.