PDA

Zobacz pełną wersję : Spalanie LPG a stacja benzynowa

Irek B
09-10-2012, 17:54
Witam, ostatnio 2 x tankowalem na Bliskiej na Stawowej, w zasadzie zawsze tam tankuje, ale na ostatnich dwoch tankowaniach przejechalem o 20 % mniej niż zawsze, tzn zamiast 330 km to przejechalem 270km, mowie to koledze i on tez twierdzi ze dużo mniej przejezdza kilometrow. W zasadzie zimy jeszcze nie ma, co by mialo wzrosnac spalanie, Czy ktos ma podobny problem, czy czas juz auto zezlomowac?
Trasy oczywscie robie ciagle te same:)

dyszol
09-10-2012, 18:05
Sprawdź czy ci ktoś trupa do bagażnika nie załadował :D

stanley
09-10-2012, 18:12
Też tam tankuję,nie mam takiego problemu. Zimno jest,poza tym filtry,kontrola lpg.

czepi
09-10-2012, 18:13
A jaką masz instalacje ? która generacja? masz ustawione przełączanie na LPG po osiągnięciu określonej temperatury czy po przekroczeniu określonej prędkości obrotowej silnika.

Krisgw
09-10-2012, 20:34
Bardzo możliwe, że większe spalanie to kwestia jakości gazu, bardzo często na stacjach sprzedają kiepski gaz ale wyższe spalanie może też być spowodowane czymś innym. Nie wiem jaką masz instalację gazową (2 generacja czy sekwencja) i na jakich podzespołach, może warto podjechać na sprawdzenie i regulację?, jeżeli masz sekwencję i na tanich podzespołach (np. znienawidzone przez wielu wtryskiwacze Valtek) to bardzo możliwe, że "rozjechała" się instalacja, tak samo może być w przypadku 2 generacji.

Większe spalanie może też być spowodowane np. zanieczyszczonym filtrem powietrza, uszkodzoną sondą lambda, termostatem rozjechanymi mapami paliwa, itp.itd.

Ryjek90
09-10-2012, 21:24
od 3 miesięcy na bliskiej gaz jest gorszej jakości, w rodzinie mam 2 samochody na lpg i objawy sa takie same, na gazie z bliskiej wieksze spalanie około 2l/100km. Przerzuciłem się na statoil gdzie jest troszke dorożej, ale dużo więcej km zrobie na jednym baku.
dobry gaz tez jest na stawowej przy elektrometalu. Pozdrawiam!

szejker
09-10-2012, 21:30
Panowie, skończyły się czasy, gdy wymyślano, że na pewnych stacjach jest daremne paliwo. Teraz są tak ostre kontrole, że nie ma mowy o dziadowskim paliwie/gazie. Dlaczego polikwidowali tak dużo stacji w okresie jakichś 5 lat? Ale oczywiście znajdują się barany, co przyjeżdżają na stacje z tekstami: "macie wodę w paliwie, bo mi z wydechu kapie woda". I ryczy na całego, jaki to on jest mądry. Buhaha, nie dziwota, jak tacy mądrzy tankują po 20zł, a potem w baku syf i skraplanie wody. Gaz na różnych stacjach może różnić się od siebie, dlatego należy przeważnie tankować na tej samej stacji i mieć instalację gazową wyregulowaną pod dany gaz.

Krisgw
09-10-2012, 21:40
Panowie, skończyły się czasy, gdy wymyślano, że na pewnych stacjach jest daremne paliwo. Teraz są tak ostre kontrole, że nie ma mowy o dziadowskim paliwie/gazie.

Nie wiem na jakim świecie kolega żyje? bo chyba nie tu i teraz. Paliwo jest do dupy i to na bardzo wielu stacjach a o jakości gazu to można by książkę napisać. Ja gaz do pełna tankuję kilka razy w tygodniu i w zależności na jakiej stacji zatankuję to tak pracuje silnik i takie jest zużycie, różnice są zauważalne. Kto tankuje stale na tej samej stacyjce i raz na jakiś czas to się mu wydaje, że gaz nie może być kiepskiej jakości!

szejker
10-10-2012, 08:08
No to mówię, że masz zrobioną regulację na danym gazie i na innym jeździ dziadowsko. Zatankuj sobie ten daremny według Ciebie, idź do gaziorza i wykonaj regulację. Potem sobie zauważysz, że tamten dobry gaz chodzi ciulato.

K@MIL87PL
10-10-2012, 08:13
Witam
Też się zastanawiałem dlaczego na LPG z Bliskiej przejeżdżam mniej KM niż na LPG z Statoila
Z ciekawości podpytałem kolegę który pracuje na Bliskiej no i powiedział mi że to ten sam gaz co na Statoilu (od tego samego dostawcy czyli LPG z ORLENU)
dziwne....
Jakie macie zdanie o LPG z Auchana (bielsko) ??

Rafex13
10-10-2012, 09:46
Witam
ja tankuje tylko na Statoil w Cieszynie i musze przyznać że 3 tankowanie z rzędu mnie rozwaliło ponieważ samochód pali strzasznie.Nigdy wczesniej nie miałem problemu i zawsze robiłem tą samą ilośc kilometrów na pełnej butli.Teraz to jest masakra i już nie wiem co o tym mysleć.Chyba zatankuje na innej stacji i porównam.Pozdrawiam

Ryjek90
10-10-2012, 12:22
mówicie ze to ten sam gaz? nie wydaje mi się, żeby statoil nie miał swojego gazu.

Dorzynka
14-10-2012, 17:21
Najlepszy gaz- Orlen... od ponad roku jeżdżę na LPG... bliska- nie jest źle, statoil- też ujdzie, lotos- odpada po całości.
Normalnie w tydzień schodziło 360 km - butla 30tka... a teraz jest ok 320... zima idzie ;)

Krisgw
14-10-2012, 17:37
No to mówię, że masz zrobioną regulację na danym gazie i na innym jeździ dziadowsko. Zatankuj sobie ten daremny według Ciebie, idź do gaziorza i wykonaj regulację. Potem sobie zauważysz, że tamten dobry gaz chodzi ciulato.

Ale z Ciebie jajcarz :smiech2:

Gaz stosowany do napędu samochodów musi spełniać określone normy jakościowe i mieć odpowiedni skład. Nie ma takiej możliwości, że ja mam regulować instalację pod konkretne paliwo za każdym razem kiedy kupię je na innej stacji. To bzdura jest kompletna!! instalacje LPG reguluje się raz na jakiś czas i tak jak z benzyną auto ma pracować tak samo bez względu na to gdzie zatankuję a jeżeli tak nie ma to znaczy, że ten konkretny gaz na tej konkretnej stacji jest do doopy!.

Ja nie jeżdżę do gazowników, byłem dwa razy: raz w celu zamontowania instalacji (bo nasze cudne prawo zabrania mi samodzielnego montażu) a drugi raz na regulacji i usłyszałem tam podobne bzdury jakie ty tu wygłaszasz, grzecznie podziękowałem za usługi i reguluję sobie sam.

sympatyczny
14-10-2012, 18:20
[QUOTE
Jakie macie zdanie o LPG z Auchana (bielsko) ??[/QUOTE]

Tankuję tam od pewnego czasu i spalanie od 7,9 do8,9 (Scenic 1.6 98r.) W Pawłowicach jest gaz po5,59:) Auchan Bielsko 5,65

cezark
14-10-2012, 20:04
W Pawłowicach jest gaz po5,59 Auchan Bielsko 5,65
no to kroją tam niesamowicie,tyle co za bene,hehe...co do regulacji,raz założyłem gaz do auta i przejeżdziłem 5 lat bez żadnej regulacji aż do sprzedaży,filtry tylko wymieniałem,teraz mam auto które już kupiłem z gazem,jeżdzę trzeci rok i to samo,żadnej regulacji,spalanie waha się w zależności od stacji +-0,5 litra na setkę

sympatyczny
14-10-2012, 20:09
no to kroją tam niesamowicie,tyle co za bene,hehe...co do regulacji,raz założyłem gaz do auta i przejeżdziłem 5 lat bez żadnej regulacji aż do sprzedaży,filtry tylko wymieniałem,teraz mam auto które już kupiłem z gazem,jeżdzę trzeci rok i to samo,żadnej regulacji,spalanie waha się w zależności od stacji +-0,5 litra na setkę

POMYŁKA! 2,65 i 2,59 :)

P.S.

Ja też jeździłem kilkoma autami z gazem i zadnych regulacji nie robiłem.Czasem tylko wymiana filtra.

Opel Astra 1,6 tankowana na Statoilu w Cieszynie spalanie 7,5l. w cyklu mieszanym.

cezark
14-10-2012, 20:12
POMYŁKA! 2,65 i 2,59
wiem,a tak idąc z tematem ciekawe ile skoczy do góry po ostatniej podwyżce akcyzy przez ruskich,mówili że może i 40 groszy ale na razie chyba na stacjach spokój....

sympatyczny
14-10-2012, 20:14
wiem,a tak idąc z tematem ciekawe ile skoczy do góry po ostatniej podwyżce akcyzy przez ruskich,mówili że może i 40 groszy ale na razie chyba na stacjach spokój....
W Wodzisławiu na Shell-u 2.88

Dorzynka
15-10-2012, 15:40
Ja tankuje w Bielsku na Orlenie 2,75, Tesco się pogorszyło w BB, ale po 2.69 jest gazior ;)

jendrus135
15-10-2012, 19:26
Ferdzik godoł,że to i tak tanio ! Łon tankuje przeważnie po 3,50 a nieraz i po 4 zł i to za 50 gram !

cezark
15-10-2012, 20:01
no i chyba jednak z tą bliską coś nie tak,ostatnie dwa tankowania i zamiast 300 km jakie przeważnie na butli robiłem,tym razem na gazie z bliskiej zrobiłem 270.....

sympatyczny
16-10-2012, 15:15
Dziś gaz w Pawłowicach przy trasie na Katowice 2.57
Po zatankowaniu w Auchanie w Bielsku 36l przejechałem Scenikiem 380km. w Pawłowicach weszło 31l.Cykl mieszany na trasie 140km/h.

fibiz
16-10-2012, 21:04
Najlepiej takować na renomowanych stacjach. W przeciągu roku za każdym razem palił mi 10l gazu, kiedy wyjątkowo zatankowałem na stacji krzak mocno zdziwiłem się, kiedy spalanie wyniosło ~14l!

sympatyczny
21-10-2012, 20:09
Cena gazu w Pawłowicach z piątku 2,55 zł.

jendrus135
21-10-2012, 21:44
Ło kruca,co za okazja !to wszystek gaz w Pawłowicach można było kupić za 2,55 zł ? Toć by to dla całej familii do końca żywota wystarczyło !

sympatyczny
21-10-2012, 22:01
Ło kruca,co za okazja !to wszystek gaz w Pawłowicach można było kupić za 2,55 zł ? Toć by to dla całej familii do końca żywota wystarczyło !
To cana za litra jest :lol: