PDA

Zobacz pełną wersję : Biznesowa Straż Miejska

konto
11-10-2012, 12:33
zajebiste jest tego chyba z 50 odcinków
koleś ma zimną krew

http://www.youtube.com/watch?v=Ezk4Rkotl8w&feature=relmfu

---------- Post dodany o 13:33 ---------- Poprzedni post dodany o 13:31 ----------

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TPmb_jCODro

boguszowice7
11-10-2012, 12:51
Dobreeee :lol:

dyszol
11-10-2012, 15:38
Meeeega kajś ty to znalozł?

Michał
11-10-2012, 16:28
Policja spisuje Straż Miejską

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KjjZvpXCmfg

lks
11-10-2012, 16:33
Jak dla mnie denne... Szacun za odwagę ale poziom niektorych wypowiedzi średni

Krisgw
11-10-2012, 21:54
Nie mam obecnie czasu na dokładne zapoznanie się z tematem i nie bronię też bynajmniej Straży Miejskiej ale pierwszy filmik moim zdaniem to raczej nędzna prowokacja przygłupiego pieniacza. Jeżeli gość ma podejrzenie podrobienia zdjęć (fotomontażu) to od tego są inne instytucje, jeżeli na zdjęciu jest ograniczenie, którego nie ma w rzeczywistości albo Straż Miejska powołuje się na takie to można to sprawdzić. Latanie z kamerą na komendę Straży Miejskiej i prowokowanie komendanta (nie wiem na co gość liczył? że komendant mu przypierniczy i będzie miał tanią sensację?) to jest idiotyzm, niczemu to nie służy i świadczy jedynie o głupocie autora filmu.

dyszol
12-10-2012, 08:40
Nie mam obecnie czasu na dokładne zapoznanie się z tematem i nie bronię też bynajmniej Straży Miejskiej ale pierwszy filmik moim zdaniem to raczej nędzna prowokacja przygłupiego pieniacza.
W sumie człowiek który prezentuje jakiś poziom ma prawo tak powiedzieć, ale zobacz sobie wcześniejsze filmy tego gościa. Ja w życiu nie widziałem nawet skoczowskiego "śmietnika" a ten gość dokumentuje partyzanckie praktyki SM/SG w dziesiątkach. Najwidoczniej w naszym regionie nie jest tak tragicznie ale jak obejrzałem kilka filmów jego autorstwa to naprawdę rozumiem dlaczego jest tak cięty na tę formację.

Nowe, nieoznakowane samochody straży miejskiej z skitranymi radarami. Za pieniądze gminne zapewne w celu poprawy bezpieczeństwa. To się w pale nie mieści!

http://www.youtube.com/watch?v=R5JHxWcICkU

Koniecznie posłuchajcie od 2:34 - autor filmu naraża właściciela radaru i straż miejską na straty. To już jest tak żałosne i bezczelne że aż śmieszne :D :rotfl::lol:

http://www.youtube.com/watch?v=C0CJNyg-PBY

Kris, czy teraz choć trochę zmieniłeś pogląd na temat tego gościa?

boguszowice7
12-10-2012, 14:55
Ten też dobry:

http://www.youtube.com/watch?v=02PtWVItslw&feature=g-vrec

konto
12-10-2012, 17:37
Koleś jest niesamowity ci strażacy go tam chyba nie cierpią
Na szczęście nasza Straż miejska w Cieszynie jest spoko gorzej w Skoczowie

dyszol
12-10-2012, 17:40
Na szczęście nasza Straż miejska w Cieszynie jest spoko gorzej w Skoczowie
A gdzie oni kitrają to pudło oprócz drogi na Cieszyn obok cmentarza?

Iwi
12-10-2012, 17:48
Na dwupasmówce między Harbutowicami a Skoczowem, gdzieś tak na wysokości "Dybilasa" wiele razy ich widziałam.....

konto
12-10-2012, 18:26
mi raz flesz strzelił jak jedzie się ze Skoczowa Do Simoradza pod górkę obok ogródków działkowych 150 nie moje :)

dyszol
12-10-2012, 18:40
sympatyczny wypowiedz się w temacie bo dużo jeździsz.

cezark
12-10-2012, 21:58
a mnie ci oszuści w Skoczowie skasowali niezgodnie z przepisami,bo jak już pisałem postawili sobie śmietnik poza oznaczoną strefą w której ma prawo stać,zdjęcie zrobione w biały dzień a na fotce czarno jak w nocy,ledwo kontury auta było widać no i oczywiście moją gębę,ze względu na to udowodnić tym oszustom tego nie mogłem...

Krzaczek_Malin
12-10-2012, 22:30
No jak to gdzie..stara drogą na bielsko (pogórze) radarek stawiają, kolo EWANDU :-)

boguszowice7
13-10-2012, 11:24
A tu straż miejska z Jasła :

http://www.youtube.com/watch?v=KjjZvpXCmfg&feature=g-logo-xit

Krisgw
13-10-2012, 15:02
Kris, czy teraz choć trochę zmieniłeś pogląd na temat tego gościa?

Ja nie muszę zmieniać zdania bo moje zdanie na temat tego gościa i funkcjonowanie SM jest jak najbardziej prawidłowe ale odnoszę wrażenie, że autor filmów zabiera się do tego od pupy strony albo zależy mu tylko tym, żeby uprzykrzyć życie Strażnikom Miejskim a nie na na zmianie czegokolwiek. Nagrywanie w kółko komendanta SM wjeżdżającego pod zakaz i wydzwanianie na posterunek policji w tej samej miejscowości nic nie zmieni.

W odcinku 31 jest moment w którym autor filmu dzwoni pod 997 i łączy się z dyżurnym policji a Zielonej Górze po czym oznajmia, że chce się połączyć z policją w Sulechowie i nie składa zawiadomienia a szkoda bo wtedy notatka o takim zgłoszeniu byłaby w innej miejscowości a to oznacza trudności w "załatwieniu" sprawy po koleżeńsku. Dzwoniąc na komisariat policji w Sulechowie autor filmu może być pewny, że sprawa zostanie zignorowana albo załatwiona po znajomości. Na czym w końcu gościowi zależy? na zrobieniu na złość komendantowi SM czy ukróceniu praktyk SM i zlikwidowaniu nieprawidłowości?

---------- Post dodany o 16:02 ---------- Poprzedni post dodany o 15:07 ----------

Poniżej filmik na którym widać, że stoi fotoradar i brak strażnika nadzorującego dokonywanie pomiarów, czy skoro tak jak sam autor filmu twierdzi takie zdjęcia nie mogą być podstawą do ukarania mandatem to czy nie powinien zgłosić tego faktu na policję? przecież policja jest od tego aby takie rzeczy weryfikować, przyjedzie patrol, zrobi notatkę i będzie można coś z tym zrobić a tak to jest tylko filmik jakiegoś pieniacza i SG ostrzeżona przez samego autora filmu jaszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań w tym kierunku.

O co w takim razie chodzi autorowi filmu? czyżby miał gdzieś sam fakt, że jest to niezgodne z prawem i ukaranych w taki bezprawny sposób kierowców i tylko o kolejny chwytliwy filmik na Youtube chodziło?

http://www.youtube.com/watch?v=0yLJwUqZvD8&feature=relmfu

konto
13-10-2012, 15:15
Ja nie muszę zmieniać zdania bo moje zdanie na temat tego gościa i funkcjonowanie SM jest jak najbardziej prawidłowe ale odnoszę wrażenie, że autor filmów zabiera się do tego od pupy strony albo zależy mu tylko tym, żeby uprzykrzyć życie Strażnikom Miejskim a nie na na zmianie czegokolwiek. Nagrywanie w kółko komendanta SM wjeżdżającego pod zakaz i wydzwanianie na posterunek policji w tej samej miejscowości nic nie zmieni. W odcinku 31 jest moment w którym autor filmu dzwoni pod 997 i łączy się z dyżurnym policji a Zielonej Górze po czym oznajmia, że chce się połączyć z policją w Sulechowie i nie składa zawiadomienia a szkoda bo wtedy notatka o takim zgłoszeniu byłaby w innej miejscowości a to oznacza trudności w "załatwieniu" sprawy po koleżeńsku. Dzwoniąc na komisariat policji w Sulechowie autor filmu może być pewny, że sprawa zostanie zignorowana albo załatwiona po znajomości. Na czym w końcu gościowi zależy? na zrobieniu na złość komendantowi SM czy ukróceniu praktyk SM i zlikwidowaniu nieprawidłowości? Bo ty zdania nie zmienisz , bo taki typ z ciebie albo strażakiem jesteś Może jak dopieprzyli by ci ze 300zł to może byś się zastanowił Nie raz byłem świadkiem jak pijacy zakłócali spokój na mieście a SM nawet tam się nie zbliżyła , A bić kase na uczciwych ludziach to są pierwsi ---------- Post dodany o 16:10 ---------- Poprzedni post dodany o 16:05 ----------
O co w takim razie chodzi autorowi filmu? czyżby miał gdzieś sam fakt, że jest to niezgodne z prawem i ukaranych w taki bezprawny sposób kierowców i tylko o kolejny chwytliwy filmik na Youtube chodziło? O co chodzi? niech cała Polska się dowie jak trzepią kapuche ,ludzie płacą podatki ,drogie paliwo a tu jeszcze trzeba płacić darmozjadom zamiast porządku pilnować A ty nie przekraczasz prędkości każdemu się zdarza

---------- Post dodany o 16:15 ---------- Poprzedni post dodany o 16:10 ----------

tutaj łamią przepisy i nic ich nie rusza
http://www.youtube.com/watch?v=LsaSXBdyDFc&feature=relmfu

Krisgw
13-10-2012, 15:20
Bo ty zdania nie zmienisz , bo taki typ z ciebie albo strażakiem jesteś
Może jak dopieprzyli by ci ze 300zł to może byś się zastanowił

Ja zdanie mam i dopieprzyli mi nie raz i nawet przez ich nieudolność musiałem zapłacić koszty sądowe (postępowanie mandatowe można przeprowadzić w ciągu max miesiąca a później tylko sąd a ja przez nieudolność SM w Skoczowie dostałem fotkę z wezwaniem na komendę po blisko dwóch miesiącach) i nawet uprzejma pani z SM w Skoczowie przygotowując wniosek do sądu próbowała w sposób dość namolny wyciągnąć ode mnie łapówkę w zamian za odstąpienie od kierowania wniosku do sądu (nie spodziewałem się takiego obrotu spraw i nie nagrywałem tej rozmowy a szkoda bo mógłbym coś zrobić w tym kierunku a tak było moje słowo przeciwko jej słowu).

Wkurzają mnie tylko ludzie kreujący się na wielkich bohaterów co to walczą z absurdami a tak naprawdę ich działania ograniczają się do nagrywania chwytliwych filmików i zarabiania na nich na Youtube (na każdym filmiku pana kamerzysty są nałożone reklamy). Gość za przeproszeniem Gówno robi w kierunku zwalczania absurdów, nagrywa tylko filmiki, wrzuca na Youtube i trzepie kaskę na klamach a wszyscy uważają go za bohatera, który z zimną krwią walczy ze strażą miejską... żałosne.

wronka
13-10-2012, 15:22
zawsze może się jeszcze odwołać tak ....

Miasto, data

Imię i nazwisko adres

Do Komendanta /nazwa instytucji/ adres

P R O Ś B A

Szanowny Panie Komendancie,

W dniu /data zdarzenia/ o godz. XX.XX zostało zrobione zdjęcie rzekomo mojego pojazdu o numerze /numer rejestracyjny/ oraz przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru pomiar prędkości może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości.

Ale do rzeczy:

1. Oświadczam zgodnie z prawdą, iż nie wiem czy na zdjęciu został uwieczniony mój pojazd, gdyż po polskich drogach porusza się wiele pojazdów podobnych do tych z przesłanego przez Państwa zdjęcia, natomiast tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez problemu podrobić i zamontować w innym pojeździe. Moje wątpliwości mogłyby zostać rozwiane w przypadku umożliwienia porównania znaków szczególnych pojazdu jak numer identyfikacyjny pojazdu czy numer silnika z danymi w dowodzie rejestracyjnym mojego pojazdu, tak jak to jest sprawdzane na przeglądach okresowych. Nie wspomnę już o tym, że na zdjęciu nie widać /ani marki ani modelu pojazdu ani rodzaju nadwozia/, a także nie mam możliwości sprawdzenia koloru pojazdu, co budzi moje wątpliwości czy to faktycznie jest mój pojazd. Tutaj jednak poproszę o przesłanie zdjęcia w wyższej rozdzielczości (i jeśli to możliwe w kolorze), co niewątpliwie pozwoli na rozpoznanie pewnych cech szczególnych sfotografowanego pojazdu, natomiast nie ulega wątpliwości, że większość /samochodów, motocykli/ wygląda podobnie (szczególnie w perspektywie zdjęcia „od tyłu” / „z przodu”), więc i mój samochód / motocykl jest podobny do tego pojazdu ze zdjęcia. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie fotografii w wysokiej rozdzielczości i w kolorze – rozpoznanie cech szczególnych mojego pojazdu, oraz niewykadrowanej, żeby mieć pewność, że na oryginalnym zdjęciu nie znajduje się inny pojazd, którego ewentualna obecność mogłaby zafałszować pomiar prędkości.

2. Poproszę o przesłanie dokumentu uprawniającego /nazwa instytucji i miasto/ do użycia fotoradaru marki /nazwa marki fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/ w dniu /data zdarzenia/ na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/ lub podanie odpowiednich aktów

prawnych, na mocy których /nazwa instytucji i miasto/ dokonała pomiaru prędkości. A także dokumentu zezwalającego /nazwa instytucji i miasto/ na prowadzenie pomiarów w lokalizacji umiejscowienia fotoradaru przy użyciu radarowego przyrządu kontroli prędkości, wydaną i podpisaną przez odpowiedzialnego za ten rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli (Ustawa prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami).

3. Poproszę o podanie dokładnego adresu umiejscowienia fotoradaru w dniu /data zdarzenia/ na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/.

4. Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi od 1 lipca 2011 r. strefa pomiaru prędkości była oznaczona znakiem D-51. a urządzenie fotoradaru było oznaczone kolorem żółtym.

5. Poproszę o przesłanie dokumentu legalizacji wtórnej oraz ponownej/kolejnej/okresowej urządzenia użytego w czasie pomiaru.

6. Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd pomiaru prędkości wydany przez właściwy Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwa homologacji miejsca dokonywania kontroli. Prośbę swoją motywuję faktem, iż miejsce pomiaru prędkości musi spełniać wymagania wskazane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym.

7. Poproszę o przesłanie informacji na temat sytuacji meteorologicznej w dniu /data zdarzenia/ (ze szczególnym uwzględnieniem godzin /zakres godzinowy przed i po godzinie zdarzenia/), która również ma wpływ na wynik prowadzonego pomiaru tj. temperatury oraz wilgotności względnej powietrza. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wilgotność względna powietrza, a z tego co pamiętam to /tu wymienić np. że w miesiącu kiedy nastąpiło zdarzenie/ był dość bogaty w opady atmosferyczne, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy.

8. W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli i/lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 art. 14), a zgodnie z kodeksem drogowym dokonujący kontroli ma obowiązek okazać te dokumenty samodzielnie lub na żądanie osoby kontrolowanej. Pomijam fakt, że wysłana do mnie korespondencja była podpisana faksymilą, a nie oryginalnym podpisem Państwa funkcjonariusza. Stąd prośba o przesłanie stosownych dokumentów.

9. W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje również informacji o sposobie instalacji fotoradaru oraz jego osłonie w czasie przeprowadzenia pomiaru, czyli rodzaj gruntu, na jakim umiejscowiono fotoradar, kącie, jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru.

Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje zafałszowany pomiar prędkości, a przez to niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urządzenia, nie można ustalić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu, a urządzenia radarowe mogą pokazywać błędne dane w przypadku niezachowania wymaganego kąta między osią fotoradaru a osią jezdni. Dlatego też proszę o przesłanie stosownych dokumentów.

10. Czy w przesłanej przez Państwa dokumentacji prędkość zarejestrowanego pojazdu jest już pomniejszona o błąd pomiarowy, który dla urządzenia /nazwa fotoradaru/ wynosi +/- /podać błąd pomiarowy urządzenia/ km/h (dla prędkości poniżej 100 km)?

11. Na jakiej podstawie prawnej /nazwa instytucji i miasto/ wystawia wezwanie i/lub mandat karny? Proszę o podanie stosownych regulacji prawnych.

Krisgw
13-10-2012, 15:23
O co chodzi? niech cała Polska się dowie jak trzepią kapuche ,ludzie płacą podatki ,drogie paliwo a tu jeszcze trzeba płacić darmozjadom zamiast porządku pilnować A ty nie przekraczasz prędkości każdemu się zdarza

Gdyby tylko o to chodziło to nie byłoby reklam na filmikach, filmiki mają dość marną liczbę wyświetleń a już obłożone są reklamami?

konto
13-10-2012, 15:35
Gdyby tylko o to chodziło to nie byłoby reklam na filmikach, filmiki mają dość marną liczbę wyświetleń a już obłożone są reklamami?
Każdy może sobie film na YT wrzucić i jest to uczciwe ,nawet SM i nie jest to łamanie prawa .Prawdziwe zarabianie na tym rozpoczyna sie przy 1000000 wyświetleń
Zazdrościsz mu bierz się do roboty w Skoczowie jest co robić

Krisgw
13-10-2012, 16:22
Każdy może sobie film na YT wrzucić i jest to uczciwe ,nawet SM i nie jest to łamanie prawa .Prawdziwe zarabianie na tym rozpoczyna sie przy 1000000 wyświetleń
Zazdrościsz mu bierz się do roboty w Skoczowie jest co robić

A ja nie mówię, że to jest bezprawne czy nieuczciwe chce sobie nagrywać filmiki to niech nagrywa, chce sobie zarabiać na nich na Youtube niech se zarabia mnie nic do tego ale śmieszą mnie zachwyty (i wcale nie mam tu na myśli Ciebie) nad bohaterstwem tego gościa bo nagrać filmik to każdy potrafi do tego nie potrzeba zimnej krwi tak jak to piszesz w pierwszym poście ale walką z SM to tego nazwać nie można.

Gość, który idzie do komendanta SM ostrzec go, że wzywa policję walczy z łamaniem przepisów prawa?, dlaczego autor filmu nie wzywa policji widząc bezprawne działania albo nie interweniuje w spawie opieszałości policji w Sulechowie (kiedy to w odcinku 31 nie doczekał się na patrol policji)?... z prostej przyczyny nie ma jaj i boi się przekroczyć pewną granicę, łatwiej nagrywać filmiki i zgrywać twardziela.

konto
13-10-2012, 16:37
dlaczego autor filmu nie wzywa policji widząc bezprawne działania albo nie interweniuje w spawie opieszałości policji w Sulechowiechyba nie widziałeś wszystkich odcinków nie raz wzywa Policje , nawet poszedł do urzędu miasta no cuż skoro ci się to nie podoba i jesteś strażakiem czy niedowiarkiem to po prostu nie oglądaj , Ale nie staraj mi się wmówić swojej racji bo i tak będe za nim

nad bohaterstwem tego gościa bo nagrać filmik to każdy potrafi do tego nie potrzeba zimnej krwi tak jak to piszesz w pierwszym poście ale walką z SM to tego nazwać nie można
bla bla bla nas forum to każdy je Bohater

markymark88
13-10-2012, 17:53
http://humor.pl/system/application/resources/images/2012-04-19/RdCRVCbed5U7kS17OQXoytUES.jpg

konto
13-10-2012, 18:02
http://humor.pl/system/application/resources/images/2012-04-19/RdCRVCbed5U7kS17OQXoytUES.jpg

Marki kaj żeś stuknoł krisowi te fotke:lol:

jan_122
13-10-2012, 18:03
Wydaje mi się , że chłop jednak ma jaja. Poświęca swój czas i pieniądze na pokazanie nieprawidłowości SM w swoim jegionie. Godzinami jeździ i śledzi funkcjonarjuszy pokazują absurdy ich pracy. Jest w stosunku do nich uprzejmy ale upierdliwy, zna wielu z imienia i zadaje niewygodne pytania. Wielu przed nim się zasłania lub ucieka. Filmiki sa półgodzinne. Potem trzeba je poskładać utworzyć napisy, powkładać do niektórych zdjęcia przesłać do YT. Wszystko to jest czasochłonne i chce się chłopu. Gdyby wszędzie byli tacy jak on, byłoby bezpieczniej i nasza podróż tańsza. Sam zapewne dożo nie zdziała ale dzięki niemu przynajmniej na tym forum dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

markymark88
13-10-2012, 20:11
Marki kaj żeś stuknoł krisowi te fotke:lol:
A koło Juweni na Łyska:lol:

dyszol
13-10-2012, 20:28
z prostej przyczyny nie ma jaj i boi się przekroczyć pewną granicę, łatwiej nagrywać filmiki i zgrywać twardziela.
Ja myślę, że ma jaja większe niż połowa użytkowników forum razem wzięta, co udowodnił choćby akcją z komendantem - poszedł tam fizycznie i sam. Nie uprawia partyzantki i nie śle anonimów. Moim zdaniem jest niesamowity bo widać, że przestudiował trochę prawa co słychać w jego wypowiedziach i nie daje się zagiąć. Ani razu w filmie nie użył wulgaryzmu. A dlaczego nie gra ostrzej? Zapytaj go. Może w Sulechowie jest specyficzna koneksja między kimś z Policji i SM? Może naprawdę określił sobie granicę której nie chce przekraczać? Jego sprawa. Kris, chyba nie dostałeś nigdy mandatu od sm skitranej ze śmietnikiem.

A jeśli zarabia na filmach to co? Choć trochę grosza wpadnie mu za fatygę. Dla mnie fair. Dzięki niemu dowiedziałem się, że jak spotkam "śmietnik" sm to mogę sobie koło niego chodzić ile mi się podoba choćby po to żeby zasłonić obiektyw. I zrobię to jak tylko będę miał okazję. Oprócz tego dowiedziałem się, że sm w Polsce ładuje kasę w NIEOZNAKOWANE samochody z suszarami co jest szczytem bezczelności. I po wtóre dowiedzałem się, że sm w naszych okolicach wcale nie jest taka tragiczna jak w innych częściach Polski..

boguszowice7
13-10-2012, 21:13
Gość ma jaja czy też ich nie ma, to napewno potrafi namieszać w piz.ach (jak to w wojsku gadali:lol:).Uświadomił większości z nas na jakich to działa zasadach i chwała mu za to.Jakoś wcześniej nie spotkałem się aby ktoś był w stanie odsłaniać kulisy pracy SM w TV czy necie w taki sposób.Nie chodzi tu o jego bohaterstwo lecz chęć i zawziętość z jaką działa,która "stety" jest skuteczna. Nie jest wielką sztuką zastawiać na ludzi sidła,by sami w nie wpadali.Sztuką jest pokazać (jak on to nazwał)- gdy myśliwy staje się zwierzyną !

Krisgw
13-10-2012, 22:36
Dzięki niemu dowiedziałem się, że jak spotkam "śmietnik" sm to mogę sobie koło niego chodzić ile mi się podoba choćby po to żeby zasłonić obiektyw. I zrobię to jak tylko będę miał okazję. Oprócz tego dowiedziałem się, że sm w Polsce ładuje kasę w NIEOZNAKOWANE samochody z suszarami co jest szczytem bezczelności. I po wtóre dowiedzałem się, że sm w naszych okolicach wcale nie jest taka tragiczna jak w innych częściach Polski..

To ja i bez filmików wiem bo to każdy powinien wiedzieć!, wycieczka w biały dzień w godzinach urzędowania z kamerą na komisariat SM to żaden wyczyn, do łażenia koło fotoradaru też nie trzeba mieć odwagi. Trochę zaleciało mi to stwierdzeniem M53 z innego tematu, że boi się zapytać o podstawę prawną urzędnika bo ten w zemście zniszczy ją ostatecznie :lol:

To co gość pokazuje na filmach to nic innego jak znajomość prawa a nie bohaterstwo czy odwaga. To nie ten gość ma jaja tylko ci co traktują go jak bohatera nie mają pojęcia jakie mają prawa i w związku z tym boją się zwykłych urzędasów.

dyszol
13-10-2012, 22:42
kris to skocz w poniedziałek na SM z kamerą i pokaż, że do czegoś takiego nie trzeba mieć ani jaj, ani odwagi, ani być bohaterem :) Zobaczymy ile będzie trwało nagranie.. :)

Krisgw
13-10-2012, 22:43
Pod jednym względem zgadzam się z wami, bardzo dobrze, że ktoś kręci takie filmiki bo uświadamia ludziom jakie mają prawa i w jakim bezprawiu żyjemy i chwała mu za to! ale nie róbmy z niego bohatera bo nakręcenie kilku filmików to nie jest bohaterstwo.

Chcecie poczytać o prawdziwym facecie z jajami to wpiszcie sobie w Google: Grzegorz Sowa

konto
13-10-2012, 22:48
co wy macie z tymi jajami chyba macie jakieś kompleksy :)
kris chcesz faceta z jajami wpisz w gogle Ron Jeremy

---------- Post dodany o 23:48 ---------- Poprzedni post dodany o 23:45 ----------

Kris aleś se wybroł bohatera jakisi sowa przestoń idz już spać

dyszol
13-10-2012, 22:49
A tam jakiś porno grubas. John McLane to ma jaja.

Krisgw
13-10-2012, 23:07
kris to skocz w poniedziałek na SM z kamerą i pokaż, że do czegoś takiego nie trzeba mieć ani jaj, ani odwagi, ani być bohaterem :) Zobaczymy ile będzie trwało nagranie.. :)

Bardzo chętnie ale co mam nagrać? pracę miłej pani czy miłego pana w biurze? nie chcesz mi chyba powiedzieć, że dla Ciebie wycieczka w godzinach urzędowania do urzędu z kamerą to jest nie lada wyczyn i wymaga niesamowitej odwagi :lol: ale jak koniecznie chcesz to pw.

---------- Post dodany 14-10-2012 o 00:07 ---------- Poprzedni post dodany 13-10-2012 o 23:52 ----------

Hehe to przecież wy okrzyknęliście pieniacza z kamerą facetem z jajami nie ja :lol: z Sowy to średni bohater ale przynajmniej miał odwagę nie płacić wiedząc jakie będą tego konsekwencje a nie latał z kamerką strojąc groźne miny :lol:

Na tym kończę dyskusję bo zabrniemy w tematy, o których na forum publicznym nie należy rozmawiać...

dyszol
14-10-2012, 09:14
Bardzo chętnie ale co mam nagrać? pracę miłej pani czy miłego pana w biurze? nie chcesz mi chyba powiedzieć, że dla Ciebie wycieczka w godzinach urzędowania do urzędu z kamerą to jest nie lada wyczyn i wymaga niesamowitej odwagi :lol: ale jak koniecznie chcesz to pw
Przecież on nie poszedł filmować miłych ludzi w biurze.. ;>

Hehe to przecież wy okrzyknęliście pieniacza z kamerą facetem z jajami nie ja :lol: z Sowy to średni bohater ale przynajmniej miał odwagę nie płacić wiedząc jakie będą tego konsekwencje a nie latał z kamerką strojąc groźne miny :lol:

Krisek a pamiętasz co pisałeś o nieszufladkowaniu i krzywdzącym ocenianiu ludzi w temacie o zdradzie? Obejrzyj najpierw kilka odcinków, zobacz co gość dokładnie robi a potem ewentualnie oceniaj bo póki co nie do końca złapałeś ideę jego działalności ;)

Krisgw
14-10-2012, 12:34
Krisek a pamiętasz co pisałeś o nieszufladkowaniu i krzywdzącym ocenianiu ludzi w temacie o zdradzie? Obejrzyj najpierw kilka odcinków, zobacz co gość dokładnie robi a potem ewentualnie oceniaj bo póki co nie do końca złapałeś ideę jego działalności ;)

Być może masz rację, może rzeczywiście źle zrozumiałem ideę jaka przyświeca autorowi filmów, oglądam jego filmy na tyle na ile czas mi pozwala, być może jak obejrzę więcej filmów to zmienię zdanie na temat jego poczynań, ludzki umysł nie jest przecież nieomylny :)

dyszol
14-10-2012, 13:42
Tyś je kocur a nie człowiek hehe

Krisgw
14-10-2012, 13:47
Tyś je kocur a nie człowiek hehe

Zwierzęta bywają czasem bardziej rozumne i ludzkie od człowieka...

wronka
14-10-2012, 13:55
nie czasem ale bardzo często ..

jan_122
14-10-2012, 16:28

To czymu moja ślubno nazywo mnie osłym abo baranym ?
http://www.e-gify.pl/gify/zwierzeta/owce/owca4_(www.e-gify.pl).gif

konto
15-10-2012, 19:09
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KjjZvpXCmfg#t=0sht tp://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201210/1349972048_jbkypy_600.jpg

Iwi
15-10-2012, 19:13
Sprawiedliwość istnieje :lol:

http://img.wiocha.pl/images/3/7/37670bf4d885a9efab3e6b795cd1e402.jpg

konto
28-10-2012, 10:58
:lol:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X3scWbi3yp4

dyszol
20-01-2013, 10:53
http://m.ak.fbcdn.net/sphotos-g.ak/hphotos-ak-prn1/72845_10151179718816315_1185830553_n.jpg

dyszol
23-01-2013, 06:16
Strażnicy miejscy z Gdańska byli "dopingowani" przez przełożonych, by wystawiali jak najwięcej mandatów. "Fakt" dotarł do dokumentu, z którego wynika, że mundurowi dostawali specjalne punkty za każdego ukaranego kierowcę. Punkty te z kolei mogły się przekładać na premie i ocenę pracy funkcjonariusza.

http://wiadomosci.onet.pl/wiadomosci/straznicy-z-gdanska-biora-premie-za-mandaty,1,5401620,wiadomosc.html

jan_122
23-01-2013, 10:33
[QUOTE=dyszol;122366].......dostawali specjalne punkty za każdego ukaranego kierowcę. Punkty te z kolei mogły się przekładać na premie i ocenę pracy funkcjonariusza./QUOTE]

Przecież to jest jasne. Kto jak kto, ale strażnicy nie wykonują swojej pracy "z powołania". Nie było by punktów....było by przetrwanie dniówki w Conieco, albo w ukryciu pod wiaduktem lub innych cichych i spokojnych miejscach.

caczorekwakwa
02-02-2013, 18:36
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/407231_351575988205659_1037039338_n.jpg

dyszol
13-02-2013, 17:25
Niezłe :D

"Ktoś musiał mieć niezłą fantazję, aby tak uprzykrzyć życie warszawskim kontrolerom" - napisał jeden z internautów, który wysłał nam zdjęcia samochodu stojącego w strefie płatnego parkowania. Zamiast jednego, za szybą auta znajdowało się... kilkadziesiąt biletów parkingowych. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że w takich sytuacjach kontrolerzy będą szukać tego właściwego do skutku.

http://kontakt24.tvn.pl/temat,kilkadziesiat-biletow-parkingowych-za-szyba-bedziemy-szukac-do-skutku,76229,html?categoryId=496

http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p3/i/f93882cbd8fc7fb794c1011d63be6fb6/a10a0aa8-750c-11e2-baed-0025b511229e.jpg?type=1&quality=85&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=800&srch=600&dstw=800&dsth=600

lucek1966
13-02-2013, 17:53
http://i49.tinypic.com/2u61dhu.jpg

panorama
17-02-2013, 14:02
Jeżeli gość ma podejrzenie podrobienia zdjęć (fotomontażu) to od tego są inne instytucje, jeżeli na zdjęciu jest ograniczenie, którego nie ma w rzeczywistości albo Straż Miejska powołuje się na takie to można to sprawdzić. Latanie z kamerą na komendę Straży Miejskiej i prowokowanie komendanta (nie wiem na co gość liczył? że komendant mu przypierniczy i będzie miał tanią sensację?) to jest idiotyzm, niczemu to nie służy i świadczy jedynie o głupocie autora filmu.

dyszol
17-02-2013, 20:16
świadczy jedynie o głupocie autora filmu.
W jakim sensie świadczy o głupocie?

panorama
18-02-2013, 22:06
W jakim sensie świadczy o głupocie?

głupota czyli nieumiejętność życia w społeczeństwie

dyszol
18-02-2013, 22:25
Aha, ciekaw jestem skąd wytrzasnąłeś te synonimy...

dyszol
26-07-2013, 15:45
Pan Emil, członek Stowarzyszenia Prawo na Drodze, jest internetowym tropicielem fotoradarowych absurdów. Jego filmiki pokazujące nadużycia straży miejskiej biją rekordy popularności. Niestety nie wszystkim przypadły do gustu. Z jego działalności nie są zadowoleni lokalni strażnicy miejscy, którzy już od kilku lat objęci są stałą obserwacją pana Emila, a ich poczynania obiegły całą Polskę.

http://moto.onet.pl/nagrywal-naduzycia-strazy-miejskiej-teraz-ma-klopoty/xm9nm

- - - Dopisano - - -

To się ku*** w pale nie mieści......... Długie ale zachęcam do czytania. Nóż w kieszeni się otwiera.

Przed sądem w Sulechowie toczy się proces karny, jakiego nie powstydziłyby się organy PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości. Oskarżonym jest człowiek, który ośmielił się piętnować nadużycia lokalnej straży miejskiej. Prokurator uznał, że filmowanie czynności służbowych podejmowanych przez straż miejską stanowi przestępstwo stalkingu. Proces jest brudny. Zastrzeżenia budzi nie tylko postawa prokuratora, ale także sędziego, który wydalił z rozprawy publiczność. Arogancja władzy może doprowadzić do niepokojów społecznych.
1. AktorzyOskarżonym jest Pan Emil – człowiek, który ośmielił się monitorować działania fotoradarowych straży gminnych oraz piętnować nieprawidłowości w działaniach tychże straży.
Pokrzywdzoną i zarazem oskarżycielka posiłkową jest Katarzyna S. pełniąca funkcję Komendanta Straży Miejskiej w Kargowej.
Oskarżycielem jest prokurator Arkadiusz Flis z Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.
Świadkiem w sprawie jest Leszek W. – właściciel fotoradaru (czy też przedstawiciel firmy wynajmującej fotoradar gminie Kargowa).
Adwokata oskarżycielce posiłkowa wynajęła Gmina Kargowa (ciekawe co na to mieszkańcy Kargowej oraz Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze?).

2. O co (i po co) ten proces?Otóż Pani Komendant wraz z panem Leszkiem W., z którym od lat razem wykonuje pomiary prędkości, przygotowała na pana Emila zasadzkę (niektórzy twierdzą, że autorem tego pomysłu jest Pan Leszek). A było to tak.
Kiedy Pan Emil przyjechał swoim samochodem w dniu 3 sierpnia 2012 r. do Kargowej, pani Komendant (chociaż nie miała takich uprawnień), dokonała zatrzymania Pana Emila. Uczyniła to w ten sposób, że stanęła przed maską jego samochodu uniemożliwiając mu przejazd. W pewnym momencie Pani Komendant zgięła się wpół, udając, że samochód pana Emila na nią najechał i potrącił ją w kolano. Leszek W. zamiast ratować upadająca panią komendant, podbiegł na ten moment z aparatem fotograficznym, który akurat przypadkowo miał w rękach, aby uwiecznić ten „upadek”…
Chcąc nie chcąc, przypomina się scena z serialu Zmiennicy, w której to Maniuś zostaje przyłapany z panienką lekkich obyczajów i sfotografowany „na gorącym uczynku”…
Na szczęcie pan Emil zawsze ma włączoną kamerę w samochodzie i ta kamera uwieczniła to zdarzenie. Na zarejestrowanym filmie widać wyraźnie, że w momencie kiedy Pani Komendant schyla się udając uderzenie – samochód Pana Emila stoi w miejscu…
Usiłowano „zabezpieczyć” kamerę Pana Emila, ale Pan Emil kamery nie oddał i nagranie posiada. Gdyby nie to nagranie – nie chciał bym być w jego sytuacji….
Pani Komendant posiada natomiast obdukcję oraz opinię lekarza sądowego, z której wynika, iż doznała ona w dniu 3 sierpnia 2012 r. następujących obrażeń:
- zasinienie i obrzęk kolana prawego,
- bolesność uciskową rzepki.
Lekarz sądowy zaznaczył w swojej opinii z dnia 26 października 2012 r. iż: „obrażenia te mogły powstać w sposób i w czasie podawanym przez pokrzywdzoną”. Opinia ta wywołana została w wykonaniu postanowienia o powołaniu biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej, które wydał w dniu 16 października 2012 r. prokurator Arkadiusz Flis.
Prokurator Arkadiusz Flis oskarżył ponadto pana Emila o popełnienie przestępstwa stalkingu, a dokładnie o to, że jeżdżąc za Panią Komendant swoim samochodem obserwował ją oraz filmował podczas wykonywanych czynności służbowych, a także sugerował że w sposób niewłaściwy i nieprofesjonalny wykonuje swoje obowiązki służbowe, czym wzbudził u Katarzyny S. uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia…
Na ten temat była już mowa tutaj: Batalia o jawność procedur publicznych w ruchu drogowym (http://www.carvideo.pl/batalia-o-jawnosc-procedur-publicznych-w-ruchu-drogowym/)
3 . A o co chodzi tak naprawdę?Naprawdę chodzi o to, że w tych dniach, kiedy Pan Emil obserwował pomiary prędkości dokonywane przez Panią Komendant wraz z panem Leszkiem W. nie było żadnych dochodów z mandatów, gdyż kierowcy widząc, że coś się dzieje na drodze, jeździli prawidłowo i nie popełniali wykroczeń. Gmina zatem miała straty… Desperacja Gminy Kargowa w wyeliminowaniu pana Emila jest tak duża, że na koszt Gminy Kargowa wynajęto dla Pani Komendant adwokata, który reprezentuje ja w procesie (ciekawe co na to mieszkańcy Gminy oraz Regionalna Izba Obrachunkowa?).
Gmina (tzn. jej włodarze) ma zatem interes w tym, żeby pozbyć się intruza, który wykrywa nieprawidłowości w działalności straży gminnej i psuje dobry fotoradarowy biznes. Świadek (właściciel fotoradaru, wynajmowanego gminie) ma interes w tym, żeby sobie nadal wynajmować gminie fotoradar. Za pieniądze, które gmina wydała na wynajem tegoż fotoradaru mogłaby sobie kupić kilka takich urządzeń, ale z jakiegoś powodu woli wynajmować…
4. Sąd ogranicza jawność procesuO tej precedensowej sprawie winno być na bieżąco informowane społeczeństwo. Niestety nie jest to możliwe, gdyż prowadzący sprawę sędzia Piotr Filipczak nie zezwolił na nagrywanie rozprawy. Sąd nie przychylił się do wniosku pana Emila o umożliwienie mu rejestracji rozprawy za pomocą dyktafonu. Pan Emil złożył taki wniosek po tym, gdy Sąd nie zaprotokołował słów pokrzywdzonej, z których mogło by wynikać, że cała akcja, która miała miejsce w dniu 3 sierpnia 2012 r. została przez pokrzywdzoną oraz świadka zaplanowana. Sąd uzasadnił swoją decyzję następująco: „gdyż ma to wpływ na prawidłowość postępowania, a w szczególności z uwagi na istotę sprawy, na swobodę wypowiedzi świadka”.
Chwilę potem sędzia Piotr Filipczak postanowił wydalić z sali całą publiczność! Jako podstawę prawną swojej decyzji wskazał art. 48 ust. 3 ustawy o ustroju sądów powszechnych.
Powołany przepis ten brzmi:

„ Sąd może wydalić z sali rozpraw publiczność z powodu jej niewłaściwego zachowania”.
W protokole rozprawy z dnia 13 czerwca 2013 r. całe zdarzenie opisane zostało w sposób następujący:

„W tym miejscu Prokurator oświadcza, iż z widowni podawane są oskarżonemu karteczki zawierające jakieś notatki.
Przewodniczący stwierdził, że takiego faktu nie zauważył, jednak zauważył, że przed oskarżonym leży zapisana kartka, którą w trybie art. 217 § 1 i § 2 KPK wydano Przewodniczącemu.
Na kartce jest zapisek o treści: „kto zapłacił honorarium adwokackie pełnomocnikowi oskarżycielki posiłkowej, ona sama, czy gmina ze środków gminnych”?
Przewodniczący dołączył kartkę do akt sprawy.
W tym miejscu oskarżony oświadczył, że to nie jego pismo.
Sąd postanowił
Wobec powyższego na podstawie art. 48 ust. 3 Ustawy o Ustroju Sądów Powszechnych wydalić publiczność z Sali.

- - - Dopisano - - -

Nie da się wkleić całości więc dalszy ciąg na
http://www.carvideo.pl/o-emilu-co-ze-straza-miejska-walczyl-a-teraz-straz-walczy-z-nim-historia-z-kamera-samochodowa-w-tle/

...?...
27-07-2013, 18:13
Ja cały czas wierzę, że ludzie w końcu przejrzą na oczy... może to naiwne, ale wierzę :marzy:

dyszol
08-08-2013, 06:33
Emil wygrał ostatnią batalię ze strażakami wiejskimi. Gratulacje. Jestem pewien, że teraz dostanie jeszcze większego napędu.

Zielonogórski sąd uznał, że tzw. Zorro polskich kierowców nie naraził miasta na straty wizerunkowe. To jedna z kilkunastu spraw sądowych za rzekome znieważanie, nękanie, a nawet stalking strażników miejskich. Jak dotąd pan Emil za każdym razem wygrywa procesy. Może w dalszym ciągu nagrywać funkcjonariuszy przy pracy - informuje TVN24.
http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,14404552,Emil_Rau_niewinny__Moze_nadal_ko ntrolowac_straz_miejska.html

A tutaj ciekawostka:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lowca-radarow-ich-cel-jest-sportowy-zrobmy-duzo-zdjec-zrobmy-pieniadze,345527.html

PS niech mi ktoś skomentuje, że to tvn i nie wierzy, nie lubi albo coś - dam negatywa, obiecuję. Nie źródło informacji jest tutaj tematem przewodnim.

Pingwin
09-08-2013, 06:32
urwany dyszel na zawsze

leon1
09-08-2013, 11:14
super ekstra

konto
18-08-2013, 11:17
http://www.youtube.com/watch?v=ASe-YiVem48

...?...
19-08-2013, 14:17
Tu jesz ciekawszy filmik ;> Tir cofający z prędkością 94 km/h, spośród samochodów jadących w kolumnie z przepisową prędkością tylko ostatni zalicza fotkę i inne kwiatki...

http://www.youtube.com/watch?v=VbLQk-qs1yU

dyszol
22-08-2013, 18:28
Hitem YouTube stał się filmik ze strażnikami miejskimi z Sopotu w roli głównej. Funkcjonariusze starają się usunąć grajka z Monciaka. Chłopak nie ma pozwolenia, ale ujmuje się za nim tłum. - Wszyscy chcą, żeby grał! Miasto to my! - skandują i zwracają się do strażników: - Wypier...ć!

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,14478030,Tlum_atakuje_straznika__Wypier___ c__Straz__Mamy_dosc_.html#BoxSlotII3img

http://www.youtube.com/watch?v=ll3-5ZddwH8

Co sądzicie?

...?...
22-08-2013, 18:39
2:05 kwintesencja naszej demokracji:

Dlaczego ten pan nie może tu stać... bo to jest teren miasta, a miasto sobie tego nie życzy...

dyszol
22-08-2013, 19:12
Jak to oglądam to dochodzę do wniosku, że naród z nas ładnie pierd*****ty. A ten pajac autor filmu to już w ogóle. Strażakom można wiele zarzucić tak ogólnie, ale tutaj to jest jakiś bezmyślny lincz.

krilady.
22-08-2013, 19:51
Nie oglądałam filmiku, ale rozumiem, że tu mniej więcej taka sytuacja jak z tymi truskawkami?

dyszol
22-08-2013, 19:58
Chyba nie, bo tutaj mamy gwiazdora który gra bez zezwolenie gdzieś gdzie trzeba mieć zezwolenie na granie. A tłuszcza linczuje strażaków bo zwracają mu uwagę.

...?...
22-08-2013, 20:02
Jak to oglądam to dochodzę do wniosku, że naród z nas ładnie pierd*****ty. A ten pajac autor filmu to już w ogóle. Strażakom można wiele zarzucić tak ogólnie, ale tutaj to jest jakiś bezmyślny lincz.

Powiedz mi Dyszol, tak spokojnie, bez kłótni dlaczego pierd*****ty? może zachowali się nie do końca jak należy, ale co? nie mają racji? w czym ten grajek przeszkadza? bo nie zapłacił haraczu urzędnikowi?

krilady.
22-08-2013, 20:03
Ale ten od truskawek też nie miał pozwolenia...

...?...
22-08-2013, 20:05
Chyba nie, bo tutaj mamy gwiazdora który gra bez zezwolenie gdzieś gdzie trzeba mieć zezwolenie na granie.

A ten jego instrument to karabin maszynowy jest, że potrzeba na to zezwolenie. Władza, która próbuje wszystko kontrolować (np poprzez wydawanie zezwoleń) śmierdzi ustrojem, o którym już gdzieś wspominałem...

dyszol
22-08-2013, 20:07
Bez kłótni, chętnie :) Pierd****ty bo ludzie nie trybią, że ten strażnik nie jest uchwałodawcą, tylko egzekwuje prawo uchwalone w ratuszu. Nie wolno grać na placyku bez myta, to nie wolno - nie on to ustanowił. Ja nie lubię strażaków miejskich raczej, ale nie wolno popadać w bezmyślną skrajność.

...?...
22-08-2013, 20:10
Okazuje się, że w podobno wolnym kraju nie mogę stanąć sobie na rynku i zabawiać ludzi graniem (bo przecież nikomu ten grajek nie przeszkadzał, ludzie go bronili,chcieli go słuchać), a że rzucą mu trochę grosza? to akurat dobrze, nie rzucą mu grosza na ulicy to pójdzie na zasiłek za który i tak my zapłacimy.

- - - Dopisano - - -

Bez kłótni, chętnie :) Pierd****ty bo ludzie nie trybią, że ten strażnik nie jest uchwałodawcą, tylko egzekwuje prawo uchwalone w ratuszu.

Pewnie trybią, ale w tej sytuacji miarka się przebrała i wyładowali swoją złość na niewinnym strażniku miejskim, nie należy tego pochwalać, ale zdarza się...

dyszol
22-08-2013, 20:19
kris spójrz obiektywnie. Nie lubimy strażaków miejskich, okej. Ale w tym przypadku tłum silny tylko w swojej liczbie zachował się jak banda tępych baranów.

- - - Dopisano - - -

A tego gwiazdora i jego tępe gadki do strażaka na początku filmu - kurna chyba jak to gadał to już mu się zdawało żę będzie z niego zajebisty hit interneta z "zajebistymi" tekstami...

...?...
22-08-2013, 20:31
Patrzę na to obiektywnie i dlatego piszę, że tłum niewłaściwie się zachował i nie należy tego pochwalać.

ukweli
22-08-2013, 21:18
Aż tęczą zaleciało :D

...?...
22-08-2013, 21:23
Trza sie pilnować bo w radyju o nas godajóm :nie_powiem: na forum pikuś... można koto zmienić, ale jak to pójdzie w eter, wszyndzi bydym konta zmienioł? :lol:

dyszol
25-08-2013, 09:28
Apropo incydentu w Sopocie..

Najgorsze, co pana spotkało na patrolu?
- Raz oberwałem nożem, wulgaryzmy, lżenie są na porządku dziennym. Zdarzają się próby pobicia. Zaczyna się, gdy tylko wyciągamy bloczek mandatowy. Ze strażnikiem, który interweniował w piątek na Monciaku, krążą już po internecie memy w nazistowskim hełmie i hasłem "Zwijaj się". Ten grajek na przykład wiedział, że łamie prawo. Wielokrotnie wcześniej był o tym informowany. Mimo to upajał się agresją tłumu.

Skąd ta nienawiść?
- Nie mnie oceniać, powodów zapewne wiele. Nieznajomość, lekceważenie i kłopoty z egzekucją przepisów, to trzy zmory polskiego prawa. Piwo, psy, prędkość, parkowanie w niedozwolonych miejscach - wiele przepisów łamiemy ostentacyjnie, bo uważamy, że są bez sensu. Taki nasz spadek po PRL-u, gdy lekceważenie przepisów było rodzajem buntu. To się zmienia, ale żeby ten proces się zakończył, potrzebne jest restrykcyjne podejście. A to się nie podoba. Być może też społeczeństwo nie jest wystarczająco informowane o naszej pracy (http://gazetapraca.pl/gazetapraca/0,0.html) i obowiązkach.

Całość na:
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,14485126,Z_zycia_strazy__Wulgaryzmy__lzeni e__Gdy_tylko_wyciagamy.html

Komentarze pod artykułem nad którymi warto się zastanowić:

saburo-sakai
Prawda jest taka że Polacy są genetycznie ukierunkowani do nienawiści do przestrzegania prawa. Przestrzegają je tylko wówczas kiedy im to pasuje. Strażnik podejmie interwencję wobec osoby która nie posprząta po psie to usłyszy: a tam piją piwo a wy nie reagujecie. Podejdzie do osób pijących to usłyszy: a co komu przeszkadza jedno piwo. lepiej za psy się weźcie bo na trawie nie można usiąść. Wszędzie psie g.... Zadzwoni ktoś ze zgłoszeniem że kierowcy stoją na chodniku to zaraz druga strona podniesie wrzask że tylko kierowców gnębią. I tak każdy komu zwróci się uwagę będzie wytykał że zajmują się tym czym nie powinni. Oczywiście tak się dzieje tylko w naszym kraju, ponieważ za granicą zrobi potulną minę, mandat zapłaci bo wie że tam lepiej nie dyskutować. Taka polska przypadłość.

Prawdę pisze. Sami to robimy tutaj na forum.

dodatkowo_zwracam
Straż jest znienawidzona. Nie dziwię sie. Kilka dni temu moja córka była w Sopocie na tzw. "balandze". Około godz. 2 w nocy z grupą przyjaciół zbierali sie do domów. Przechodzili do zaparkowanych samochodów przez ulicę w miejscu gdzie oczywiscie nie bylo "zebry". Wiadomo co było dalej. Straż miejska potraktowała sprawę jakby to było pobicie z włamaniem i gwałtem równocześnie. Nie odpusciła modym ludziom i wypisała mandaty. Osobiscie, jestem za zdelegalizowaniem Straży Miejskiej, bo do niczego sie nie przydaje. Jeszcze nikt, nigdy nie udowodnił przydatności Straży miejskiej.

Niby wredne. Może trafili na kutafońskich służbistów. Ale tak sobie myślę, co szczyle wzmocnione alkoholem o drugiej w nocy mogły zacząć wykrzykiwać jak zobaczyli strażaków interweniujących w ich sprawie.

Niby nie lubimy strażaków miejskich bo czeszą ludzi radarami ale patrząc bez emocji, tak na serio nasza cieszyńska jednostka nie jest taka zła. Zajmują się zwierzakami, bałaganem, pilnują dzieciaczki na przejściach rano przed szkołą, monitorują miasto (był niedawno art na głównej że jakiś szczyl skakał po autach) czy innymi pierdołami. W rozmowie są uprzejmi i rzeczowi, nawet ugodowi jak gada się z nimi jak z ludźmi. Jasne, że wkurwia widok kiedy widzimy ich montujących te durne blokady i śmiejemy się z tego, wkuriwa cyrk jaki zrobili z gościem od kocyka na rynku, conajmniej zastanawia widok na drugim posterunku w Conieco. Ale nasi nie czeszą nas fotoradarem co generalnie zarzucamy im za strażaków gdzieś z Polski. Większość naszych zarzutów pod ich adresem wynika z tego o czym pisze gość w pierwszym komentarzu.

Zachęcam do przemyśleń :)

...?...
25-08-2013, 11:39
A cóż żeś tak nagle Dyszol postanowił bronić straży miejskiej? a szczególnie cieszyńską SM? ;>

Ale masz rację nie lubimy strażników miejskich, tylko nie wiem co w tym dziwnego. Przecież to są przedstawiciele władzy, których zadaniem jest egzekwowanie tego, co władza nam narzuciła, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że to strażnicy miejscy obrywają od nas za bezsensowne decyzje władz. Tak zawsze było, jest i będzie i to nie tylko w tym przypadku, ten na dole zawsze obrywa za decyzje tych na górze i tego nie zmienisz.

Oczywiście tak się dzieje tylko w naszym kraju, ponieważ za granicą zrobi potulną minę, mandat zapłaci bo wie że tam lepiej nie dyskutować. Taka polska przypadłość.

Nie wiem, kto to pisał, ale proponuję mu zorientować się jaki stosunek tam za granicą mają służby mundurowe do obywateli, tam policjant jest po to, żeby nam pomóc, podejdzie, zapyta czy może w czymś pomóc, wytłumaczy, pokaże a u nas... policjant podejdzie tylko po to aby wylegitymować, skontrolować, albo wlepić mandat. Po za tym tam za granicą SM nie czai się po krzakach z fotoradarem i nie stawia go gdzie popadnie, często nawet z naruszeniem prawa.

dyszol
26-08-2013, 19:02
Krótki reportaż o Emilu. Wyrosła nam nowa gwiazda, brawo! :)

http://moto.onet.pl/raporty/pan-emil-lowca-fotoradarow/1xfet

dyszol
29-08-2013, 13:58
Od tego roku Straż Miejska w Skoczowie może przeprowadzać pomiary fotoradarem na DW 941 w Harbutowicach. Ustawienie fotoradaru na łuku drogi, a także to, że strażnicy w tym miejscu są niewidoczni dla kierujących budzi jednak sporo kontrowersji. - Czy takie działanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze - pyta nasz czytelnik.

http://gazetacodzienna.pl/artykul/kronika-policyjna/czytelnik-do-strazy-miejskiej-czy-takie-dzialanie-ma-na-celu-poprawe-bezpieczenstwa-na-drodze

Risto
29-08-2013, 14:40
Do tej pory skoczowscy strażnicy mogli dokonywać pomiarów prędkości w czterech miejscach. To ul. Cieszyńska (w rejonie cmentarza), ul. Stalmach (w rejonie ogródków działkowych), ul. Bielska (w rejonie liceum ogólnokształcącego i przystanku autobusowego) oraz ul. Kiczycka (na granicy Skoczowa i Kiczyc).

A na Góreckiej koło przystanku na bajerkach nie mogli? a przecież kiedyś chyba mogli, sam tam wpadłem :marzy: Dlaczego tam nie mogą? przecież w czasie roku szkolnego na tamtych przystankach przewijają się tłumy młodzieży a kierowcy z przepisową prędkością raczej tam nie jeżdżą.

- - - Dopisano - - -

A tak w ogóle która to jest droga ta DW 941?

dyszol
29-08-2013, 15:32
941 to dwupasik z Katowic przez Skoczów do Ustronia.

Risto
29-08-2013, 16:03
Teraz mi się rozjaśniło :) zawsze jakoś mi się wydawało, że tam jest DK 81, a jednak nie, a co do fotoradaru, stawiają przecież swoją skrzynkę koło przystanku (na granicy Skoczowa i Harbutowic) i kawałek dalej koło stacji benzynowej... to im nie wystarczy, czy to może nie jest straż miejska?

Kris_pytajnik
20-09-2013, 16:10
W nawiązaniu do tego artykułu http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,24364,zlikwidowac-straz-miejska-.html warto umieścić tu film z ogłoszeniem wyroku Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, a ponieważ nikt tego nie zrobił to ja to zrobię.

Filmik naprawdę warto obejrzeć, ponieważ jak widać arogancja przedstawicieli SM zaczyna sięgać zenitu, rzeczniczek prasowy związku komendantów straży miejskiej nie liczy się nawet z wyrokiem sądu, obraża dziennikarzy, polityków, ludzi nazywa ogłupiałymi, cyt:

Politycy, dziennikarze, pseudo-eksperci a za nimi ogłupieni przez nich ludzie powtarzają „straż nie pilnuje naszego bezpieczeństwa, tylko karze nas mandatami więc jest niepotrzebna”. Tym czasem zadaniem straży miejskiej jest ochrona porządku publicznego. Porządku publicznego a nie bezpieczeństwa publicznego – to zadanie policji.

Dokładnie tak, od bezpieczeństwa publicznego a w szczególności bezpieczeństwa na drodze jest POLICJA, a skoro tak to do czego służą fotoradary SM? na pewno nie dbają o bezpieczeństwo bo od tego jest policja...

filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=6XE0X87z2Bo&feature=c4-overview&list=UUt2BWLsUG3Uk4kSEj7NgnPA

warzónka
21-04-2014, 20:57
Znowu oszukiwali na testach

http://www.youtube.com/watch?v=jdg8Sp1HUKM

Schwagier
21-04-2014, 22:00
Znowu oszukiwali na testach

Stare jak świat, ale dobre :)

aga-d
22-04-2014, 06:39
Ano :)) Też już to widziałam.

red john
22-04-2014, 16:03
Policja podejmuje działania adekwatne do okoliczności. Nie będą przecież włazić na drzewo za pajacem, który prawdopodobnie pił piwo. Policje bym zostawił a skupiłbym się na dręczeniu strażników :)

Beatka89
25-04-2014, 09:22
no wszyscy wiemy jaki element pracuje w straży miejskiej. Jestem za całkowitą likwidacją tej instytucji która w swoich szeregach ma osoby które nie spełniają wymogów do pracy w Policji. Powinno się zwiększyć etaty w policji kosztem straży miejskiej

Krisgw.
26-04-2014, 02:31
Policja podejmuje działania adekwatne do okoliczności.

Napisz jeszcze z łaski swojej które działania na filmie uważasz za adekwatne do okoliczności, ponieważ, jak widać, policjanci podejmują zupełnie sprzeczne działania. Dobrze by było też gdybyś dopisał co twoim zdaniem jest wyznacznikiem tego, które działania są adekwatne do danej sytuacji. Jak na razie, z tego co widać na filmie (i nie tylko na filmie) wynika, że decyduje o tym widzimisię policjanta. Chyba nie tak to powinno wyglądać w praworządnym kraju :marzy:

Nie będą przecież włazić na drzewo za pajacem, który prawdopodobnie pił piwo.

Prosta logika podpowiada, że skoro ucieka przed policją to prawdopodobnie nie tylko to piwo ma na sumieniu...

jan_122
26-04-2014, 08:20
....Nie będą przecież włazić na drzewo za pajacem, który prawdopodobnie pił piwo.......

Nikt im nie korze włązić. Musieli by mieć papjyry na prace wysokościowe. Mogli siekiyrkóm śćóńć strómek, abo go zestrzelić i mieli by głópola na dole.http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,18_Nk_orig.gif

dyszol
04-02-2015, 12:14
Nie wiem czy ja dziś źle widzę ale w Ustroniu mijałem Straż Miejską w Kii Sportage. Czy ktoś coś wie?