PDA

Zobacz pełną wersję : Biedronka w Zebrzydowicach Kto się cieszy a kto nie

tyranek07
21-10-2012, 14:34
Coraz bardziej żółto robi się na śląsku Cieszyńskim a lokalne sklepy upadają . Ostatnio żadnego zakładu produkcyjnego nie wybudowano w naszych stronach a tylko markety i handel. Ciekawe skąd ludziska będą brać pieniądze na to wszystko nic nie wytwarzając ,a tylko kupując.

Krisgw
21-10-2012, 14:46
Ostatnio jakiś boom na Biedronki widzę, ciekawe na ile przyczynił się do tego Jarosław :lol:

yupi055
21-10-2012, 14:48
Wydaje mi się że gdyby nasi włodarze nie wydawali zgody na wykup terenu i budowy z przeznaczeniem na takie markety to by tak nie było. No ale jakaś kasa wpada do gmin czy powiatów i to jest powód dla którego wydawane są zezwolenia . Ja osobiście i tak wolę małe sklepiki wiem co kupuję i gdzie się sprzedawcy zaopatrują itd.

Mironek 111
21-10-2012, 14:57
jak porządny człowiek chce się wybudować to kłody pod nogi. jak market dzis decyzja jutro rusza budowa. jak posmarujesz tak jedziesz niestety taka prawda trzeba wiedzieć gdzie uderzyć

krilady.
21-10-2012, 18:03
Jako z samego sklepu to ja się cieszę, będzie jakaś konkurencja, choć wolałabym Lidla... Tak czy tak do takich sklepów idzie się po niektóre rzeczy, resztę i tak kupuje gdzie indziej, przynajmniej ja tak mam.

dyszol
21-10-2012, 18:24
Wydaje mi się że gdyby nasi włodarze nie wydawali zgody na wykup terenu i budowy z przeznaczeniem na takie markety to by tak nie było. No ale jakaś kasa wpada do gmin czy powiatów i to jest powód dla którego wydawane są zezwolenia .
Pewnie, łatwiej ciagnąć kase za teren od dużego i pewnego marketu niż pozyskać inwestora na wybudowanie zakładu pracy.

Wąski
21-10-2012, 21:34
Dyszol zawiodłem się! ;)

1. Gdyby nie zasrane urzędnicze stanowiska nie byłoby sytuacji:
a) rzucania kłód pod nogi kowalskiemu
b) łapówkarstwa w przypadku "dziwnych" inwestycji

2. Niech każdy inwestuje kasę jak chce - nikt nie inwestuje takiej kasy bez dokładnego rozeznania rynku...
3. Kilkanadziesiąt osób pracę tam znajdzie...
4. Czasy państwowych zakładów pracy odeszły, więc nie macie co liczyć na ich powrót, trza zakasać rękawy i wziąć się do pracy... oczywiście wcześniej wyrzynając złodziejską bandę z wiejskiej która kradnie nam 70% wypracowanych pieniędzy!

jendrus135
21-10-2012, 21:43
Mówta co chceta,nikt mnie nie przekona, ja i nie tylko uważam,że ,Biedronki i wszelkiego rodzaju markety to są w 100 % BOMBY
Z OPÓŹNIONYM ZAPŁONEM !! co najgorsze to to ,że podkładają je po kolei wszystkie nasze kolejne władze i nie da im się tego wybaczyć ,, bo niewiedzą co czynią '' !!

dyszol
22-10-2012, 00:41
Dyszol zawiodłem się! ;)
A Ty mnie pozytywnie zaskoczyłeś, tak się rozpisał hehe ;)

2. Niech każdy inwestuje kasę jak chce - nikt nie inwestuje takiej kasy bez dokładnego rozeznania rynku...
No pewnie, ale skoro łapówkarstwo to wygra bogatszy..

3. Kilkanadziesiąt osób pracę tam znajdzie...
Tak, ale ileż my możemy kupować w dodatku napychając sakiewkę zagranicznej korporacji? A i gdzieś te pieniądze trzeba zarobić.

4. Czasy państwowych zakładów pracy odeszły, więc nie macie co liczyć na ich powrót, trza zakasać rękawy i wziąć się do pracy...
Co nie znaczy, że jest ok, kiedy lokalny przedsiębiorca przegrywa przetarg na dzierżawę terenu albo teren pod inwestycję z korporacją zza granicy.

oczywiście wcześniej wyrzynając złodziejską bandę z wiejskiej która kradnie nam 70% wypracowanych pieniędzy!
Powiedz kiedy ja z Tobą pójdę.

Rybka
23-10-2012, 10:35
a ja tam lubię Biedronkę :P
Tańsze pieluchy i niektóre inne rzeczy też, a jakość coraz lepsza.

Co do tego zdania:" jak porządny człowiek chce się wybudować to kłody pod nogi. jak market dzis decyzja jutro rusza budowa. jak posmarujesz tak jedziesz niestety taka prawda trzeba wiedzieć gdzie uderzyć " to niestety muszę się zgodzić :(. Ale to już dyskusja na inny temat. Bo co zrobić by Ci po latach w końcu działkę zechcieli przekształcić ? ech...nie cierpię urzędasów!!!

krilady.
20-12-2012, 21:40
Hihi, i dziś było wielkie otwarcie :)

jarek_arek
22-12-2012, 20:18
a ja tam lubię Biedronkę :P
Tańsze pieluchy i niektóre inne rzeczy też, a jakość coraz lepsza.

Co do tego zdania:" jak porządny człowiek chce się wybudować to kłody pod nogi. jak market dzis decyzja jutro rusza budowa. jak posmarujesz tak jedziesz niestety taka prawda trzeba wiedzieć gdzie uderzyć " to niestety muszę się zgodzić :(. Ale to już dyskusja na inny temat. Bo co zrobić by Ci po latach w końcu działkę zechcieli przekształcić ? ech...nie cierpię urzędasów!!!
Ech, kto budował własny dom i potykał się z urzędami ten wie... Jak zapłacisz komu trzeba to masz wszystko od ręki. Jak nie chcesz to zapłacisz za wszytko podwójnie. Ja musiałem robić dwa razy przyłącze wody i prądu...

jendrus135
22-12-2012, 21:46
Hihi, i dziś było wielkie otwarcie :)
:jupi:Hihi i Ty dopiero dziś o tym mówisz :)