PDA

Zobacz pełną wersję : biuro podróży

natal_i
17-05-2011, 07:52
Witam

Jakie biuro podróży w skoczowie polecacie? Ktoś korzystał z biura travel holiday w pledanie???

tomi71
17-05-2011, 10:16
no ja jestem zadowolny z usług Family Tour na Rynku. teraz kupiłem kolejne wczasy u Nich i jak na razie jest OK.
Zresztą Oni sami nie organizuja wycieczek do Afryki czy Azji, a są tylko pośrednikami więc wiele tu zależy od przypadku do kogo się trafi.

jan_122
17-05-2011, 15:48
Tak jak napisał Tomi71 biuro jest tylko biurem jednak warto wybrać biuro "z doświadczeniem" tzn. istniejące już długo. Większość tych pracowników czy właścicieli jest wysyłanych przez poważnych turoperatorów do różnych krajów /za friko/ by zapoznali sie z klasyfikacją hoteli. Dłużej prosperujące biuro ma większe doświadczenie i większą wiedzę na temat danego kraju i wycieczki z racji tej, że niektórzy powróciwszy dzielą się z pracownikiem swoimi radościami z udanego pobytu. Bez względu na to czy wybierasz się bliżej czy dalej szukaj sprawdzonego turoperatora a nie firmy "kogucik", która powstała 2 czy 3 lata temu. Jeśli chcesz mieć udane wczasy nie szukaj tanich okazji i "last minute". Te ostatnie z reguły mają hotele /nieraz wspaniałe/ daleko poza granicami kurortów. Kuszą darmowym żarciem i darmowymi alkoholami by zapełnić hotel. Nie jest to reguła ale warto przejżeć katalogi i sam /a/ sie przekonasz.
Jeszcze jedno. W biurze /co mi się często zdarzało/ można sie targować. W zależności ile płacisz możesz "urwać" stówkę albo i dwie.
Życzę przyjemnego wczsowania.

anetaklara
14-06-2011, 21:16
Witam, jeżeli chodzi o biura to nie sugerowałabym się tylko starym biurem. Orbis też wiele lat był na rynku i jakoś się nie utrzymał. Dziwi mnie takie ocenianie że jak stare biuro to dobre - guzik prawda. Poza tym trzeba też spojrzeć na to jaka jest obsługa, czy odpisują na e-maile, czy reagują w miarę szybko. Osobiście wysłałam 2 razy e-mail do dużego starego biura i do dziś zero odzewu. To całkiem normalne, że pojawiają się nowe biura. Poza tym travelholiday oferują wycieczki różnych organizatorów takich jak Wezyr Holidays, Ecco Holiday, Neckermann itd. a to jak wiadomo sprawdzone biura, więc nie rozumiem wypowiedzi powyżej. Ja ogólnie byłam zadowolona z zakupu, bo po pierwsze elegancko dostałam dokumenty na pocztę i nawet nie poszłam do biura bo wszystko załatwiłam z domu dla mnie bomba :) a tak na marginesie stare biuro teraz było kiedyś nowym biurem ........chyba każdy wie co mam na myśli.

misieksb
14-06-2011, 21:22
a ja szukam wakacji na easygo.pl i wakacje.pl. Co do biur podróży to zgadzam się z anetaklara
(http://www.forum.ox.pl/member.php?24078-anetaklara)

tomi71
14-06-2011, 21:42
...no wróciłem z urlopu:)
...stare biuro oczywiście nie jest gwarancją udanej imprezy. ja miałem na myśli ze wielu lokalnych sprzedawców wakacji to tylko ...no własnie ...sprzedawcy.
Byłem z Alfa Star w Egipcie i złego słowa nie powiem, bo wszystko było w najlepszym porządku, a czytając różne opinie o tym biurze to włosy dęba stawały na głowie. Z kupnem towaru typu wakacje też trzeba mieć farta; jeden kupi telewizor i sie mu od razu zepsuje a drugi kupi i nie wie co to eletromechanik czy serwis. W całej tej machinie zawsze najsłabszym (najbardziej zawodnym i himerycznym) jest ...człowiek.
Osobiście wakacje wybrałem w chyba odpoczne.pl a potem poszedłem do Family Tour i dostałem te samą ofertę minus rabat dla stałego klienta. Jak widać dla każdego "towaru" można zastosować zasadę wyszukiwania w sieci i kupowania "pod nosem"; odwrotność też jest dozwolona:) Poza tym zawsze Google Earth prawdę Ci powie o miejscu Twojego wymarzonego wypoczynku:))
Wszystkim życzę udanych wojarzy!!

san
15-06-2011, 19:27
Ja kupiłem w zeszłym roku w tym biurze travelholidaj, co teraz jest w Pledanie. Kiedyś byli w Cieszynie na rynku ale teraz są w Skoczowie. Jestem ich stałym klientem i też czasami wyrwę jakąś stówkę albo prezent. Wyszukuje na różnych stronach, nawet organizatorów a później kupuje u nich.
Do Famili też nie mam zastrzeżeń, są ok. Famili tur ma fajne wyjazdy na słowację, ale niestety teraz jak jest euro to są drogie wyjazdy, ale kraj warty zobaczenia.
Ja kupuje głównie egzotykę, ale Egipt też lubię i nawet Turcję. Teraz to jest tam gorąco, a może jakaś Szwecja czy Norwegia ? :)

jan_122
16-06-2011, 10:23
To całkiem normalne, że pojawiają się nowe biura. Poza tym travelholiday oferują wycieczki różnych organizatorów takich jak Wezyr Holidays, Ecco Holiday, Neckermann itd.

W temacie było: biuro w Skoczowie a ty piszesz o ruroporatorach. Starałem sie dokładnie opisać działalność pracownikór "b i u r a" między innymi zapoznawanie się z jakością i klasyfikacją hoteli w danym kraju .
Ja korzystam ze Sigma Travel, Logos Travel, Ecco Holiday, Opal Travel itp.

Natalia3127
21-06-2011, 18:18
Witam, od blisko 10 lat korzystam z usług agencji turystycznej Bea-Travel w Cieszynie na ul. Głębokiej - SERDECZNIE POLECAM, pani Beata - właścicielka biura - jest kompetentną osobą, która świetnie dopasuje wczasy do twoich potrzeb.

anetaklara
21-06-2011, 20:20
W temacie było: biuro w Skoczowie a ty piszesz o ruroporatorach. Starałem sie dokładnie opisać działalność pracownikór "b i u r a" między innymi zapoznawanie się z jakością i klasyfikacją hoteli w danym kraju .
Ja korzystam ze Sigma Travel, Logos Travel, Ecco Holiday, Opal Travel itp.

Kolega miał chyba na myśli wyrażenie tuoperatorzy, czyli Ci którzy organizują wyjazd, a biuro to jako agencja sprzedaje np ich oferty, które z resztą są w tych samych cenach wszędzie, bo przecież nie pojedzie się do Warszawy aby kupić ofertę Sigma Travel skoro oni są z Warszawy. Biuro travelholiday jest w Skoczowie, które właśnie sprzedaje oferty różnych tuoperatorów. A co do jakości biura to wystarczy do nich iść i sprawdzić skoro jest nowe to się bardziej stara i to jest prawdą, bo Ci co są długo na rynku to po prostu uważają się za potentatów. Piszę to ogólnie z mojego doświadczenia różnych firm nie tylko biur turystycznych.

jan_122
22-06-2011, 08:09
A co do jakości biura to wystarczy do nich iść i sprawdzić skoro jest nowe to się bardziej stara i to jest prawdą, bo Ci co są długo na rynku to po prostu uważają się za potentatów. Piszę to ogólnie z mojego doświadczenia różnych firm nie tylko biur turystycznych.

Popieram wypowiedź Natalii3127. Wielokrotnie korzystałem z usług tego biura. Rzetelność i profesjonalizm. Nadal będę obstawał za tym by korzystać z biur, które już dłużej istnieją na rynku. Właśnie dzięki Pani Beacie wiem, że wiadomości na temat naszej wycieczki muszą być osobiście sprawdzone a nie podane z opisu katalogowego. Wyjazdy na tzw. przegląd hoteli organizatorzy fundują tylko tym biurom, które posiadają jakieś wyniki w sprzedaży. W nowym biurze otrzymasz tylko niezbędne dane o kraju i wybranym hotelu. Po przyjeździe na wymarzone wczasy okazuje się, że nie ten hotel, widok zamiast na marze na ulicę, hotel zamiast np. 100m od plarzy 500m i to z przejściem przez ruchliwą ulicę i oddalony od miejscowości 2km,, szwedzki stół, a posiłki podaje ci kelner itp, itd. Nie twierdzę, że pracownicy nowych biur są nieuczciwi i niesolidnii. Jednak brak im doświadczenia. Zresztą podobnie jest równierz z innymi zawodami. Prawdą jest to, że niektóre 'stare" biura wpadają w rutynę i swój standard jest zaniżony, ale po jakimś czasie rynek ich eliminuje.

mojra25
27-06-2011, 11:03
Jakie biura podróży z naszej okolicy polecacie, a które radzicie omijać szerokim łukiem?:)

---------- Post dodany o 12:03 ---------- Poprzedni post dodany o 12:02 ----------

Kurcze nie zauważyłam że podobny temat już był:)

krilady.
27-06-2011, 12:11
nie martw się :) pat połączy :))

a tak swoją drogą czy ktoś sam sobie organizuje takie wakacje nie opierając się na ofercie biurowej?

mojra25
27-06-2011, 12:40
Ja myślałam kiedys o czymś takim ale brakuje mi odwagi:) a już największego stresa bym miała jakbym miała zadzwonić gdzieś za granicę i zarezerwować jakiś hotel :PP pewnie by się po przyjeździe okazało że coś źle powiedziałam po angielsku albo pani w recepcji źle zrozumiała:)

krilady.
27-06-2011, 12:45
trzy lata temu sami wybraliśmy się do Hiszpanii, hostel (bardzo fajny:) ) zarezerwowaliśmy mailowo, zaliczka wpłacona przez internet, bilety na samolot tak samo, a na miejscu poruszaliśmy się metrem / ewent taxi. Zakupy na śniadanie w normalnym sklepie i tylko jakieś obiadki czy coś takiego na mieście - i fajnie było:) nikt nam nic nie mówił, sami sobie organizowaliśmy czas - wypad w nocy na plaże itd...było fajnie! :))

mojra25
27-06-2011, 13:01
krilady to podziwiam za odwagę:)

san
01-07-2011, 10:04
Nie zgodzę się z opinią, że "stare biura" mają doświadczonych pracowników, a nowe nie doświadczonych.

Nie będę podawał nazwy biura, ale najstarsze biuro w Skoczowie zatrudnia co pół roku innych pracowników. Wiem to od znajomej, która tam pracowała oraz kierownika regionalnego jednego z organizatorów.

W takim przypadku taki pracownik, który pracuje tam od pół roku nie ma bladego pojęcia o ofercie, jedynie z katalogów.

Skorzystałem w zeszłym roku z biura travelholiday i jest ono prowadzone także przez samych właścicieli, którzy zwiedzili pół świata i postanowili założyć biuro. W takim przypadku mam większą pewność, że polecone przez nich oferty są dobre i sprawdzone niż pracownika, który niedawno został zatrudniony.

Aha janku122 - nie ruroperatorzy, ani Klara - touperatorzy - tylko touroperatorzy :)

Ooo z naszego regionu poza Travelholiday w Skoczowie polecam na przykład biuro Safari Travel z Cieszyna, które prowadzą przesympatyczne młode dziewczyny - właścicielki. Tam też kiedyś kupowali moi znajomi i byli bardzo zadowoleni. Polecam także Mea travel z Ustronia, też prowadzone przez właściciela.

twiselka
01-07-2011, 19:46
Omijajcie z daleka biuro AQUAMARIS to jest jeden wielki chłam organizują wczasy samolotem do Grecji i na wyspy greckie. Żadna oferta nie zgadza się z rzeczywistością. Pięknie jest tylko w katalogu. Nie polecam

anetaklara
13-07-2011, 22:06
Potwierdza się reguła, że każde biuro ma wpadki. Moi znajomi wyjechali z biura Aquamaris i byli zachwycenie. Znajomy zwiedził prawie pół świata, bo jest żeglarzem i powiedział mi, że hotel w Grecji Aeolis jak dobrze kojarzę to tylko 3 gwiazdki a dałby mu spokojnie 4. Bardzo polecał to biuro. Niestety to norma jeden będzie zadowolony drugi znowu będzie miał przykre doświadczenia.
Aha co do tych biur to też słyszałam pogłoski, że to biuro na rynku to najstarsze w mieście zmienia pracowników jak rękawiczki. Widać to z resztą jak się kupuje co roku w tym samym biurze, że nie ma tej Pani co była w zeszłym roku jak się człowiek zapyta czy jest Pani ... to słyszy się, że już nie pracuje. I jak tu wierzyć że to biuro ma doświadczenie? Nie ma go wcale, bo właścicielom biura nie chce się inwestować w osobę, która raptem popracuje kilka miesięcy.

andy78
26-07-2011, 07:54
Potwierdza się reguła, że każde biuro ma wpadki. Moi znajomi wyjechali z biura Aquamaris i byli zachwycenie. Znajomy zwiedził prawie pół świata, bo jest żeglarzem i powiedział mi, że hotel w Grecji Aeolis jak dobrze kojarzę to tylko 3 gwiazdki a dałby mu spokojnie 4. Bardzo polecał to biuro. Niestety to norma jeden będzie zadowolony drugi znowu będzie miał przykre doświadczenia.
Aha co do tych biur to też słyszałam pogłoski, że to biuro na rynku to najstarsze w mieście zmienia pracowników jak rękawiczki. Widać to z resztą jak się kupuje co roku w tym samym biurze, że nie ma tej Pani co była w zeszłym roku jak się człowiek zapyta czy jest Pani ... to słyszy się, że już nie pracuje. I jak tu wierzyć że to biuro ma doświadczenie? Nie ma go wcale, bo właścicielom biura nie chce się inwestować w osobę, która raptem popracuje kilka miesięcy.

Anetaklara albo jesteś z konkurencji albo w życiu nie byłaś w biurze na rynku. Sam często korzystam z usług tego biura i zawsze wyjazd zorganizowany jest super a panie mają ogromną wiedzę na temat hoteli. Nie jest również prawdą że zmieniają pracowników jak rękawiczki, ja kupuję wczasy co roku u tej samej Pani(pracuje już tam chyba z trzy lata jeśli nie więcej). I co dziwne że zadowolony klient się trafił?:)

tomi71
26-07-2011, 08:14
potwierdzam andy78 że Panie w biurze w Skoczowie na rynku są bardzo kompetentne i uprzejme.
Jak się wybieram na wakacje to z Nimi:) (brzmi dwuznacznie:) ).
Zawsze kupuje u Pani Natalii i cała rodzinka jest zadowolona.

kalafiorrr
26-07-2011, 11:43
a nie myśleliście nigdy o tym, że korzystając z biur podróży, zwłaszcza wykupując oferty typu all inclusive, dajecie zarobić głównie wielkim rybom, potentatom turystycznym, tym samy odbierając chleb lokalnym mieszkańcom, prowadzącym kwatery, klimatyczne knajpki itd...?

jan_122
26-07-2011, 13:45
a nie myśleliście nigdy o tym, że korzystając z biur podróży, zwłaszcza wykupując oferty typu all inclusive, dajecie zarobić głównie wielkim rybom, potentatom turystycznym, tym samy odbierając chleb lokalnym mieszkańcom, prowadzącym kwatery, klimatyczne knajpki itd...?

Nie wyobrażam sobie jechać na wczasy indywidualnie bez biura podróży np. do Egiptu,Grecji, Tunezji, Izraela czy na Kanary.
Lecimy samolotem droższym, bo nie czrterowym. Nstępnie do oddalonego miejsca musimy dojechać taksówką (lotniska są oddalone od miejscowości). Do morza jest nieco dalej, gdyż najlepsze miejsca zajmują hotele, knajpki i sklepiki. Z wyżywieniem w restauracjach też bywa różnie nie mówiąc o cenach.
Wybacz, ale wolę dać zarobić tym "potentatom", niż mieć zafajdane wakacje na które czekałem i oszczędzałem cały rok. Mam wszystko pod nosem i najważniejsze -- ubezpieczenie i opiekę rezydenta.
Tym -proponowanym przez Ciebie- sposobem możemy odpoczywać w Polsce, czy w ościennych krajach.

kalafiorrr
26-07-2011, 21:25
Tym -proponowanym przez Ciebie- sposobem możemy odpoczywać w Polsce, czy w ościennych krajach.
hmmm... czytam i czytam, i generalnie nie mogę załapać, w czym podróżowanie na własną rękę, w takich krajach, jak rosja czy białoruś jest łatwiejsze niż w przytoczonych przez Ciebie... grecji, izraelu?

jan_122
27-07-2011, 07:03
hmmm... czytam i czytam, i generalnie nie mogę załapać, w czym podróżowanie na własną rękę, w takich krajach, jak rosja czy białoruś jest łatwiejsze niż w przytoczonych przez Ciebie... grecji, izraelu?

Kalafiorku. Już kiedyś na innych forach to tłumaczyłem. Jeśli chcesz podróżować tylko w celach wypoczynkowych - to OK, ale jeśli przy okazji zaplanujesz zwiedzanie wybranego przez Ciebie kraju.......to co wtedy. Indywidualne zwiedzanie uważam za bezsensowne. Nie poznasz historii miast, zabytów, obiektów sakralnych i innych, chyba że znasz j.angielski (we Francji, Niemczech czy Hiszpanii mniej używany) znajdziesz takie miejsca, doczepisz się do obcej wycieczki. Tylko jak znaleść takie miejsca? W internecie. Jak zaprogramować trasę? W jakich godzinach są otwarte? Czym dojechać? Stracisz tylko sporo czasu i pieniążków. Przyznam się nieskromnie, że sporo podróżuję po całym świecie i nie wyobrażam sobie zwiedzania na własną rękę. Spotykałem indywidualne osoby (bardzo młodych ludzi) , którzy wędrowali z całym bagażem na plecach. Może fajnie i taniej, ale ja więcej zobaczyłem i zwiedziłem.

tomi71
27-07-2011, 07:29
kalafiorrr ...janek dobrze mówi.
na mapach czy w TV świat wygląda pięknie i wydaje się, że tam żyją tacy sami ludzie (no może kolor skóry i religia i ....), są dobrzy, chętni do pomocy i samo przemierzenie każdego kraju to prawdziwa frajda. Niestety tak nie jest.
Zorganizowane wycieczki/wczasy chronią nas przed różnymi nieprzewidywanymi sytuacjami.

san
27-07-2011, 20:35
Takim połączeniem podróżowania z biurem i na własną rękę jest korzystanie z konsolidatorów turystycznych.
Najlepiej specjalizują się w tym biura niemieckie, a niektóre mają przedstawicieli w Polsce.
Travelholiday w pledanie współpracuje z takim biurem niemieckim.
W zeszłym roku lecieliśmy z nimi na dominikane a w tym roku lecimy do meksyku.
Polega to na tym, że biuro wyszukuje najtańszy przelot, odbiera Cię na lotnisku i zawozi do hotelu i obsługuje Cię tam angielsko lub niemiecko języczny rezydent - przedstawiciel lokalnego biura podróży.
Oto przykład cenowy pobyt 7-dniowy, ceny w złotych:
Emiraty Arabskie:
polski organizator - 3168, niemiecki - 2500,
Tajladnia:
polski - 4798, niemiecki - 3888,
Dominikana:
polski - 4868, niemiecki - 4464
Kuba:
polski - 5299, niemiecki - 4752,
Jak widać ceny są nawet o prawie 1000 zł niższe, natomiast minus to taki, że trzeba znać ang. No ale podróżowanie nawet z polskim biurem bez znajomości podstaw ang. nie pozwala na zamówienie chociaż jedzenia w lokalnej tawernie ;)

---------- Post dodany o 21:35 ---------- Poprzedni post dodany o 21:22 ----------

W zeszłym roku w Hiszpanii rezydentka z neckermana była tak jak by jej nie było. Dziecko od znajomych zachorowało i pomogły pani z recepcji i prywatny lekarz.
A co do familituru - chciałem od nich ofertę w zeszłym roku na maila, to do dzisiaj nie dostałem :( Kupiłem w końcu w necie. Chyba że ktoś łakomi się na upust - 50 zł - to dobre biuro.

jan_122
28-07-2011, 16:58
San.........zgoda,---------- tylko jak już wrócisz z Meksyku to pochwal się co widziałeś, co zwiedziłeś i w jakich miejscach byłeś. Ja w zamian podzielę się z Tobą tym , co ja zobaczyłem jadąc z droższego biura Marka Sliwki -Logos Travel.
Wybacz, ale jadąc tak daleko np. do Tajlandii, Meksyku, Indii czy RPA wolę zapłacić więcej i więcej zwiedzić , poznać te kraje ze sprawdzonym touroperatorem, a dlaczego? ............. bo już mnie więcej nie będzie stać by powrócić drugi raz w te części świata.
Nawiasem mówiąc znajomi byli z Neckermana na Kanarach (LB - leżenie bykiem). Byli zniesmaczeni tym, że rezydent wiele mniej zajmował się Polakami, a ze szczegógną troską byli traktowanie Niemcy. Ja miałem kiegyś podobne odczucia korzystając z czeskiego Fischera. Już ta firma nie istnieje. Chyba zbankrutowała.
Życzę Ci wysokich lotów i dużo wrażeń.

kajetanka
05-08-2011, 14:44
Ja miałam możliwość być w tamtym roku na Krecie i mogę wam bardzo serdecznie polecić http://www.casamundo.pl/grecja/kreta/ Bardzo przyjemnie, człowiek czuł się na wakacjach jak u siebie w domu. Poza tym nie znam aż tak wielu firm.. Nie za bardzo jestem za ofertami łączonymi, gdzie oferowany jest hotel, lot i jakieś animacje. Wole na własną rękę odkrywać rejon, do któego się wybieram. Kreta była (http://www.wiadomosci24.pl/artykul/magiczna_kreta_zdjecia_189955.html) ku temu wspaniałą okazją.

andy78
25-10-2011, 11:36
Ja kupiłem w zeszłym roku w tym biurze travelholidaj, co teraz jest w Pledanie. Kiedyś byli w Cieszynie na rynku ale teraz są w Skoczowie. Jestem ich stałym klientem i też czasami wyrwę jakąś stówkę albo prezent. Wyszukuje na różnych stronach, nawet organizatorów a później kupuje u nich.
Do Famili też nie mam zastrzeżeń, są ok. Famili tur ma fajne wyjazdy na słowację, ale niestety teraz jak jest euro to są drogie wyjazdy, ale kraj warty zobaczenia.
Ja kupuje głównie egzotykę, ale Egipt też lubię i nawet Turcję. Teraz to jest tam gorąco, a może jakaś Szwecja czy Norwegia ? :)

w tym roku tez tam kupisz wczasy?:D na drzwiach kartka ze zamkniete do odwolania hmmmm dziwne

san
27-11-2011, 21:25
W zeszłym tygodniu kupiłem wczasy bez problemu i nie widziałem żadnej kartki.

travelholiday
28-11-2011, 11:53
Wyjaśnienie godzin pracy biura w Skoczowie.

Uprzejmie informujemy naszych stałych oraz nowych klientów iż biuro w Skoczowie w budynku biurowym Galerii Pledan w okresie od 2011-10-19 do 2012-01-01 czynne jest na umówione spotkania.

Naszym głównym biurem sprzedaży jest Warszawa, gdzie prowadzimy ciągłą sprzedaż poprzez wyspecjalizowanych pracowników Call Center w godzinach od 9:00-19:00 każdego dnia. Z naszego biura korzystają klienci nie tylko ze Skoczowa ale i z całej Polski.

Pozdrawiamy zespół TravelHoliday.pl

grazkaskoczow
14-12-2011, 10:24
Polecam Biuro Tropicana-Travel z Cieszyna/koło Castoramy/ Pani jest kompetentna,dbająca o klientów. Wczasy dokładnie tak jak w ofercie,żadnych niespodzianek. Dwa razy w tym roku byliśmy z tego biura i jesteśmy ogromnie zadowoleni. NIe polecam natomiast B.T. "Amida" w Bielsku które specjalizuje się w Bługarii/totalna porażka/ Niby szwedzki stół ale przez dwa tygodnie cztery potrawy non stop jedne i te same na śniadanie i obiadokolacje. Słońce świeci do tego jedzenia i latają muchy bo jest podawane na dworze. A WŁAŚCICIELCE BIURA JAK ZWRÓCILIŚMY UWAGĘ TO NAS SĄDEM STRASZYŁA. Były to najdroższe i najgorsze wczasy w moim pięćdziesięcioletnim życiu.

sardynka
08-03-2012, 18:02
Jeśli chodzi o Amidę z Bielska, to byliśmy z nimi w Bułgarii i było ok. Wczasy były tanie, ale jechalismy autokarem, bo za samolot jest 900zl dopłaty. wyżywienie własne. w Primorsku super plaża i morze (podobnie jak w Łebie), w Sozopolu urokliwe skalne zatoczki, zjawiskowe miasteczko.

ważniejsze jest to co się na wczasach zobaczy, ....a za luxus to już trzeba płacić.