PDA

Zobacz pełną wersję : Wywóz śmieci z gospodarst domowych

Góral
05-04-2011, 18:46
Jak to jest możliwe że by raz w miesiącu wywozić śmieci z domu w którym mieszka 12 stu ludzi czt nie trzeba rozwiązać tego jakoś inaczej bo przecieżte śmieci tak są wyrzucane do lasu lub rowu na zachodzie rozwiązali problem szybko płacisz od osoby a nie o domu

kotexy
05-04-2011, 22:01
No oczywiście niemożliwe, takie sprawy zgłasza się Straży Miejskiej. Ale ponieważ większość ludzi w Polsce "brzydzi się donosicielstwem", to przy okazji jest też ciche przyzwolenie na takie praktyki.

dyszol
05-04-2011, 22:58
[..]większość ludzi w Polsce "brzydzi się donosicielstwem". Hmmmmmmm.............

gellwetka
06-04-2011, 10:50
Jak powszechnie wiadomo (i chyba KAŻDY się z tym zgodzi) - każdy człowiek produkuje śmieci. Dlatego nie byłoby nic dziwnego w tym, aby na każdego człowieka narzucić obowiązkową opłatę za ich wywóz/utylizację. Wtedy zniknęłyby problemy wyrzucania śmieci do lasu, zamykania osiedlowych koszy na śmieci na kłódkę itp.
Dziwi mnie, że nikt nie przeforsował jeszcze tego uproszczenia systemu :/

kubulek51
07-04-2011, 04:57
Uważam że powodem wyrzucania śmieci w lasach,rowach związane jest z drastyczną podwyżką opłat za ich wywóz oraz częstotliwość ich wywożenie szczególnie z indywidualnych gospodarstw.
W Cisownicy wywozem zajmuje się firma Troseko.Opłata za worek obecnie wynosi 14zł.Dla porównania w 2004 roku koszt worka to było 8zł.Nie znam opłat za kubeł. Śmieci wywożone są raz na 2 tygodnie.Wystarczy uruchomić wyobrażnię żeby zobaczyć ilość śmieci "wyprodukowaną" przez 4 osobowa rodzinę.I taki worek lub kilka stoją na terenie posesji przez dwa tygodnie.Co się dzieje z tym w lecie przy wysokich temperaturach to chyba każdy wie.
W tej sytuacji śmieci są wyrzucane do lasu i rowów.Proponuję przejechać drogą Puńców Cisownica żeby zobaczyć jak poważny jest to problem.Grozą wieje.
Nie znam kosztów wywozu śmieci w mieście. Natomiast mieszkańcy bloków mają o tyle "komfortową" sytuację że pozbywają się śmieci z domów.

mdl
07-04-2011, 05:09
Jak powszechnie wiadomo (i chyba KAŻDY się z tym zgodzi) - każdy człowiek produkuje śmieci. Dlatego nie byłoby nic dziwnego w tym, aby na każdego człowieka narzucić obowiązkową opłatę za ich wywóz/utylizację. Wtedy zniknęłyby problemy wyrzucania śmieci do lasu, zamykania osiedlowych koszy na śmieci na kłódkę itp.
Dziwi mnie, że nikt nie przeforsował jeszcze tego uproszczenia systemu :/

100% racji!
A za złapanie na wyrzucaniu śmieci w lasach czy rowach powinno się karać nie mandatami jak do tej pory tylko np.pracami społecznymi przy ich oczyszczaniu.

baskajar
11-04-2011, 16:48
Płacę od osoby za wywóz śmieci a za to ,że segreguję jest trochę taniej .Przedsiębiorstwo Komunalne dwa razy w mies.wywozi śmieci a raz surowce wtórne(Papier,plastik,szkło białe i kolorowe,popiół) Super wygoda!

tyranek07
19-04-2011, 20:19
opłata opłatą ale i tak śmieciarze będą syfić. Nic nie da np. segregacja odpadów bo wielu woli w co plastikami jarać niż się zgiąć i posegregować .Kiedyś też tego nie robiłem ,ale plastiki i szkło odbierają za free i się to po prostu opłaci . Co 3 miesiące uzbiera mi się jakieś 4 worki plastików wiec trochę smiecia mam z głowy . Polecam segregacje.:)

cezark
19-04-2011, 22:16
w mieście jest natomiast inny problem,na osiedlach są śmietniki które są zamykane na klucz i teoretycznie tylko mieszkańcy powinni mieć do nich klucze...ale okoliczni ludzie którzy na osiedlu nie mieszkają jakoś dorobili sobie klucze i wieczorem jak nikt nie widzi podjeżdzają i wywalają swoje śmieci do tych kubłów,:censored: :censored: a ludzie z bloków za nich muszą płacić bo taki śmietnik jest non stop zawalony