PDA

Zobacz pełną wersję : Smierć pięciorga dzieci!

lucek1966
06-02-2013, 15:42
Przeczytajcie. Kogo za to winić?
http://polskalokalna.pl/raport/zabojstwo-dzieci-na-podlasiu/news/smierc-dzieci-z-hipolitowa-razace-wyniki-kontroli,1890550,8202

stach11
06-02-2013, 15:48
cytat z forum:

....."a gdzie był proboszcz tamtejszej parafii przecież chodzi po kolędzie nic nie zauważył?? a w szkole nauczyciele pani pedagog pani psycholog itp..."

lucek1966
06-02-2013, 15:51
Wszyscy nabrali wody w usta.

wisiketa
06-02-2013, 16:55
są ciekawsze tematy a nie zaraz śmierć, niewiem czy jeż czas na nią?

lucek1966
06-02-2013, 17:03
Śmierć to temat nieprzyjemny ale nierozłączny element naszego życia.

Krisgw
06-02-2013, 17:26
są ciekawsze tematy a nie zaraz śmierć, niewiem czy jeż czas na nią?

Dopóki w tego typu sprawach będą pojawiać się takie opinie:

W mojej ocenie sąd, prowadząc sprawę, nie dopełnił obowiązku wszechstronnego ustalenia sytuacji opiekuńczej dzieci. Z analizowanych dokumentów wynika, że nie zbadano postawy i świadomości rodzicielskiej matki, nie zasięgnięto opinii szkoły, nie ustalono sytuacji zdrowotnej dzieci, nie przesłuchano funkcjonariuszy policji - wyliczał Michalak.

To trzeba dyskutować na ten temat, gdyby w prywatnej firmie ktoś w wyniku niedopełnienia obowiązków lub nienależytego wypełnienia swoich obowiązków doprowadził do takiej tragedii to już miałby dyscyplinarkę i prokuratora na karku a tu? tu jest budżetówka, można nic nie robić, lać na wszystko bo kasę i tak dają a konsekwencji nie będzie.

P.S. Czekam co w tym temacie napisze móndry kosmos251 ale chyba jeszcze poczekam bo zdaje się, że "Dlaczego ja " w TV leci :lol:

- - - Dopisano - - -

cytat z forum:

....."a gdzie był proboszcz tamtejszej parafii przecież chodzi po kolędzie nic nie zauważył?? a w szkole nauczyciele pani pedagog pani psycholog itp..."

A może tam nie zachodził? bieda tam była, w kopercie pewnie nic nie dawali to se odpuścił...

wostok1
06-02-2013, 17:27
Po co te etaty w opiece , gminie , MOPS-ie ?? Po co chodzą jak i tak nic nie widzą ??

wisiketa
06-02-2013, 17:40
Dopóki w tego typu sprawach będą pojawiać się takie opinie:

To trzeba dyskutować na ten temat, gdyby w prywatnej firmie ktoś w wyniku niedopełnienia obowiązków lub nienależytego wypełnienia swoich obowiązków doprowadził do takiej tragedii to już miałby dyscyplinarkę i prokuratora na karku a tu? tu jest budżetówka, można nic nie robić, lać na wszystko bo kasę i tak dają a konsekwencji nie będzie.

Gdybym miał dyskutowac nad każdym zabitym, utopionym czy porwanym to niemaił bym czasu dla rodziny znajomych i na relaks z browarkiem. Kolega jest rzecznikiem (tajne) to sępy 50 razy dziennie do niego dzwonią i pytaja Panie ...... mamy jakąś sensacje. tym nas kaarmią, ludzkimi nieszczęściami, a dzieci w elementarzu będą sie uczyć tata na bezrobociu, mama w areszczie babcia dorabia na bazarze.

arnika
06-02-2013, 17:51
Już dawno mówiłam, że pracownikom socjalnym tyłki do krzeseł po przyrastały :marzy:.
Na wywiad środowiskowy idą bo muszą. A słyszałam też, chociaż nie chce mi się w to wierzyć, że w jakiejś gminie w PL wywiad środowiskowy przeprowadzany jest przez telefon ;|

Krisgw
06-02-2013, 18:04
Ja wiem, że Ty wisiketa masz wszystko w d... ale skoro uważasz, że nic nie możemy zrobić to pozwól przynajmniej nam o tym podyskutować, nie musisz tu zaglądać, nikt ci nie każe.

Dyskusje na ten temat z wielu względów są potrzebne ale najważniejszy jest ten, że dzięki takim tematom i takim dyskusjom być może u wielu osób wyostrzy się wrażliwość społeczna, zauważą te osoby, że coś takiego może dziać się gdzieś obok, że warto się tym zainteresować bo nie zawsze można liczyć, że inni się tym zajmą należycie, nawet jeżeli mają taki obowiązek.

yupi055
06-02-2013, 19:01
Bo takie dzieciaki to nie aber gold kasy nie miały pewnie na lizaka , to czym się urzędnicy mieli zaopiekować. ;/

wisiketa
06-02-2013, 19:24
Ja wiem, że Ty wisiketa masz wszystko w d... ale skoro uważasz, że nic nie możemy zrobić to pozwól przynajmniej nam o tym podyskutować, nie musisz tu zaglądać, nikt ci nie każe.

Dyskusje na ten temat z wielu względów są potrzebne ale najważniejszy jest ten, że dzięki takim tematom i takim dyskusjom być może u wielu osób wyostrzy się wrażliwość społeczna, zauważą te osoby, że coś takiego może dziać się gdzieś obok, że warto się tym zainteresować bo nie zawsze można liczyć, że inni się tym zajmą należycie, nawet jeżeli mają taki obowiązek.
Co to za dyskusje jak Ci zadałem pytanie na temat elementów samolotu, to mi odpowiedziałeś że krasnoludki:jupi:dzięki Ci za wyczerpującą odpowiedź z Twojej strony.
A niezda Ci się że im więcej będą pokazywać taką przemoc to ludzie tym nasiąkną i pomyślą że oni też moga kogoś wysłać do piachu bo tak. Dlaczego nie pozwalają rodzice grać w gry o treści przemoc?
Oglądałem kiedyś film dok. o objazdowym kinie w Indiach, do wsi poraz pierwszy raz przyjechało kino, operator pokazał im film akcj, po filmie (sołtys) mu podziękował i powiedział my niechcemy więcej takich filmów, my chcemy życ bezstresowo. Dyskutowac to się powinno o przyjemnych sprawach a nie o trupach!!, np kiedy powstały zakłady TYSKIE Browary. Dziś słoneczko świeciło 5 minutek.
jak masz czas to możesz poprawić moje byki

wostok1
06-02-2013, 19:36
Ja też uważam dyskusję o Smoleńsku za bezsensowną i już dla wielu z nas nudną . Mamy w Polsce większe problemy !! Ja rzygam już tym Smoleńskiem całym.

Krisgw
06-02-2013, 19:48
Chciałbym tylko przypomnieć, że w tym temacie nie dyskutujemy o Smoleńsku ;>

Dyskutowac to się powinno o przyjemnych sprawach a nie o trupach!!, np kiedy powstały zakłady TYSKIE Browary. Dziś słoneczko świeciło 5 minutek.

No to załóż taki temat, myślę, że wiele osób chętnie o tym podyskutuje (w tym ja). W tym temacie dyskutujemy o tragedii, której można było uniknąć a jeżeli Ty nie chcesz o tym dyskutować to zignoruj ten temat i tyle :)

wisiketa
06-02-2013, 20:00
Chciałbym tylko przypomnieć, że w tym temacie nie dyskutujemy o Smoleńsku ;>

No to załóż taki temat, myślę, że wiele osób chętnie o tym podyskutuje (w tym ja). W tym temacie dyskutujemy o tragedii, której można było uniknąć a jeżeli Ty nie chcesz o tym dyskutować to zignoruj ten temat i tyle :)

Ty mi nie będziesz mówił co ja mam zignorować:hahaha: czy mam przestac pisać czy nie:lol: przecież sam mówiłeś że trzeba dyskutować!! To się wkońcu określ czy likwidować czy dyskutować?? Ty chcesz dyskutować o tym co Tobie pasuje i na forum chcesz wciskać kit że PIS-orki to czy tamto. Pamiętaj że tam też zgineli inni ludzie nie koniecznie z pisu. jak masz czas to mozesz byki poprawić:lol:

Tortilla
06-02-2013, 20:12
Brak mi słów. Ogrom tragedii mnie przerasta.
Współczuję tej kobiecie... Życie ze świadomością zabicia swoich dzieci. Nie do wyobrażenia.

Wiecie co? Tak sobie myślę, że najgorsza jest ludzka ignorancja. Zastanawiam się ile osób wiedziało, że coś tam nie gra.
I ile osób zareagowało...

Wiemy, że ktoś tłucze dziecko. "Nie moja sprawa, tak wychowuje".
Albo znęca się nad współmałżonkiem. "W małżeństwie różnie bywa".

Strach? Ciche przyzwolenie na "nie mów nikomu co się dzieje w domu"?

Szkoła, policja, lekarz- były sygnały. Sąd rodzinny zaniedbał. Dramat.

I kolejny problem- antykoncepcja. Raczej jej brak. Brak świadomości. Bo, że brak kasy to oczywiste. A za antykoncepcję płaci się słono. Nawet tę najtańszą.

Były ciąże, dzieci nie przybywało... No koszmar jakiś...

yupi055
06-02-2013, 20:15
Chopy nie wadzcie sie w gruncie rzeczy to już po ptokach , Szacun zmarłym w katastrofie i tyle. Kaczor wykorzystuje to wszystko do zagrywek politycznych. Z godnoscią i honorami pochowani , rodziny dostały zaje...tą kapuchę . Nadchodzą mrozy wina Tuska a ten też na pochwały nie zasługuje.I nic na krótkim dniu nie narobicie. Pojednanie!:przytul:

Krisgw
06-02-2013, 20:25
Ty mi nie będziesz mówił co ja mam zignorować:hahaha: czy mam przestac pisać czy nie:lol: przecież sam mówiłeś że trzeba dyskutować!!

Brak słów! do tej pory mimo wszystko uważałem Ciebie za poważnego człowieka...

wisiketa
06-02-2013, 21:30
Brak słów! do tej pory mimo wszystko uważałem Ciebie za poważnego człowieka...

Zapędziłeś się sam w kozi róg:smiech2::smiech2::smiech2:i tu Cie brakło:klotnia: Ja wszystkich szanuje i się nie chwale
Mam nadzieje ze dalej będziemy dyskutować i nie będziemy kończyc tematów:jupi: pamiętaj żeby byki poprawić:lol:

Tortilla
23-02-2013, 10:26
No i to (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Matka-przyniosla-zwloki-zaglodzonego-dziecka-do-szpitala-w-Zarach,wid,15358630,wiadomosc.html) mnie dobiło z rana. Boże...

Mimo, że pierwsze sygnały o złym traktowaniu chłopca pojawiły się już we wrześniu 2012 roku, to nikt nie podjął konkretnych działań. Jako pierwsza problem zgłosiła dyrektorka przedszkola nr 2 w Lubsku, gdzie został przyjęty Oskar. Poinformowała MOPS oraz wysłała pismo do Sądu Rodzinnego w Żarach z prośba o interwencję. Sąd do rodziny skierował kuratora, który jednak nie dostrzegł niczego niepokojącego. Także lekarka rodzinna chłopca nie zauważyła u 6-latka objawów wskazujących na głodzenie.

O złym stanie zdrowia informowała także pielęgniarka środowiskowa, która na bilansie 6-latka stwierdziła, że chłopiec jest niedożywiony, odwodniony i zaniedbany. Mimo to nikt nie zareagował na te uwagi.

Istnieje podejrzenie, że Oskar utrzymywał rodzinę, która co miesiąc dostawała na niego zasiłek od państwa. Obecnie sprawą śmierci chłopca zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Żarach.

:( :(

dżeki
23-02-2013, 10:39
ostatnio jest coraz więcej tego..co się dzieje?dlaczego?nie umiem tego pojąć że ludzie są zdolni do takich rzeczy..

grabowska
23-02-2013, 10:43
No jo też ni..właśnie poczytałach jak matka zagłodziła swe dziecko..6 latek wazył 6 kg..A, idym kaj..:(

wostok1
23-02-2013, 12:32
Jak patrzę na moją małą 6 miesięczną córeczkę to zastanawiam się jakim trzeba być potworem by uderzyć czy zabić tak malutkie dziecko.To bardzo smutne co się dzieje na świecie :(

lucek1966
23-02-2013, 12:41
Coraz więcej zła się dzieje.Niestety w naszym kraju panuje znieczulica społeczna.Napewno sąsiedzi wiedzieli co tam się dzieje ale
woleli nabrać wody w usta.

Tortilla
23-02-2013, 12:52
Sąsiad na sąsiada z zawiści do skarbówki donosik napisze, zakabluje, że źle parkuje etc.
Za to, jeśli dziecko jest bite, poniżane, czy zastraszane- to wtedy jest "stara pruska szkoła", bo smarkacza trzeba lać, żeby z niego wyrośli ludzie.
Przecież klaps jeszcze nikomu nie zaszkodził... :(
Dziecko z mojego linka zostało zagłodzone. W głowie mi się to nie mieści.
NIKT tego nie zauważył? Q***, NIKT!!!????
Przecież to się nie stało z dnia na dzień...

lucek1966
23-02-2013, 12:54
Czytałem,straszna tragedia.

Krisgw
23-02-2013, 13:16
Istnieje podejrzenie, że Oskar utrzymywał rodzinę, która co miesiąc dostawała na niego zasiłek od państwa. Obecnie sprawą śmierci chłopca zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Żarach.[/i]

:( :(

I do tego właśnie prowadzi opiekuńcze Państwo, a w szczególności polityka prorodzinna w postaci wszelkich zasiłków, dodatków, kilkutysięcznych becikowych itp.

lucek1966
23-02-2013, 13:35
Po tragedii wszyscy chcą pomóc,gdzie byli wcześniej?

dżeki
23-02-2013, 13:37
wszyscy mają wszystko w du*** świata nie zmienisz..

lucek1966
23-02-2013, 13:40
Dokladnie masz rację.

Tortilla
23-02-2013, 14:18
wszyscy mają wszystko w du*** świata nie zmienisz..

Może to naiwne, idealistyczne, ale myślę sobie, że gdyby jednak zacząć od siebie, świat dałoby się jednak jakoś tam zmienić.

Ale to niestety wymaga niezbyt akceptowalnych zachowań typu- informowanie policji o tym, że żona sąsiada krzyczy i chodzi posiniaczona, o dziecku, wożonym bez fotelika, o nawalonym sąsiedzie siedzącym za kółkiem etc. etc.

Znieczulica zaczyna się od ignorowania tych "małych" spraw obok nas IMO.

katia77
23-02-2013, 17:17
Czytajcie uważnie o tej sprawie. Ja wyczytałam, że były doniesienia do pomocy społecznej i innych służb zarówno opiekunek z przedszkola gdzie bywał Oskar jak i lekarki, która robiła mu "bilans sześciolatka". Zwykli ludzie interweniowali ale urzędnicy dali ciała! Znam to, bo i ja wydzwaniałam nieraz na policję w sprawie moich sąsiadów, to w pewnym momencie policja zaczęła mnie ignorować twierdząc, że nie mają paliwa by przyjechać na interwencję. Kpiny! Wielka kasa idzie na jakieś idiotyczne akcje pro-lifowców, a nikt nie dba potem o te narodzone dzieci!

konwalia
23-02-2013, 23:08
Nie chcę absolutnie umniejszać tej tragedii,jaką jest śmierć chłopczyka,ale jeśli chorował na ciężką postać mózgowego porażenia dziecięcego to w wyniku zaniku mięśni waga i wzrost tych dzieci jest bardzo odbiegający od normy,a dziecko przecież uczęszczało do przedszkola,mama chodziła z nim też do lekarza więc nie można powiedzieć,że to jakaś morderczyni pokroju Katarzyny W.,że głodziła chłopczyka i potrafiła brać tylko zasiłek na Oskarka,nie można ferować takich wyroków,bo jeszcze w tej sprawie za mało wiemy...

grabowska
14-03-2013, 13:29
Bez komentarza....

http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201303/1363039652_leunpx_600.jpg

lucek1966
14-03-2013, 14:51
Pamiętacie chłopczyka znalezionego w stawie koło Cieszyna.

Dzisiaj już wiemy że miał na imię Jaś.

http://i46.tinypic.com/8wjeid.jpg

Tortilla
14-03-2013, 15:56
Jaś? Nie Szymon?

Krisgw
14-03-2013, 16:18
Mi się też zdaje, że to był Jaś, który okazał się Szymonem ;>

lucek1966
14-03-2013, 19:20
Przepraszam za pomyłkę.