PDA

Zobacz pełną wersję : Unia czasem pożyteczna....

Iwi
11-03-2013, 20:38
Składniki kosmetyków nie mogą być testowane na zwierzętach - taki zakaz obowiązuje od dziś w Unii Europejskiej.

http://i.iplsc.com/od-dzis-w-ue-skladniki-kosmetykow-nie-moga-byc-testowane-na-/000273O72AAM9GH2-C116-F4.jpg
Od dziś w UE składniki kosmetyków nie mogą być testowane na zwierzętach
/AFP

Zgodnie z unijnym prawem już od 4 lat producenci kremów, perfum i mydeł nie mogą przeprowadzać testów gotowych produktów na zwierzętach.

Od dziś nawet związki i substancje użyte do produkcji kosmetyków nie mogą być testowane w ten sposób - wyjaśnia w rozmowie z IAR dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego Blanka Chmurzyńska-Brown.
Dotyczy to głównie konserwantów produktów kosmetycznych oraz filtrów ochrony przeciwsłonecznej.
Blanka Chmurzyńska-Brown dodaje, że całkowity zakaz testowania kosmetyków i ich składników na zwierzętach obowiązuje tylko w Unii Europejskiej.

Koncerny kosmetyczne w Stanach Zjednoczonych i Chinach nadal będą przeprowadzały takie testy.

Zakaz nie dotyczy też przemysłu chemicznego lub farmaceutycznego, który wykorzystuje takie same substancje, jak w kosmetykach.

Według danych Komisji Europejskiej z 2008 roku, czyli zanim wprowadzono zakaz testowania gotowych kosmetyków na zwierzętach, do celów laboratoryjnych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym wykorzystano 12 milionów zwierząt.

Na potrzeby branży kosmetycznej - 2 tysiące.

Tylko się cieszyć :) Prawda?

dyszol
11-03-2013, 21:45
Cieszyć się cieszyć. Ale z drugiej strony czy kosmetyki nie są przez to droższe?

Dejw
11-03-2013, 22:12
Cieszyć się cieszyć. Ale z drugiej strony czy kosmetyki nie są przez to droższe?

tak właśnie mówili dziś w telewizorni, przez to podrożeją, zresztą na nas też testują chyba tolerancję na paskudztwa:

http://faktydlazdrowia.pl/chemia-kosmetykow-toksyny-i-konserwanty/

dyszol
11-03-2013, 23:00
Przerażające jest, jakimi jesteśmy baranami w tych tematach i jak dajemy się przysłowiowo dy**ć..

Krisgw
11-03-2013, 23:00
Tylko się cieszyć :) Prawda?

I bardzo dobrze, ale jak to na mnie przystało, muszę dodać łyżkę dziegciu do tej beczki z miodem :) po pierwsze Unia wcale nie jest potrzebna do tego, aby w Polsce zakazać testowania kosmetyków na zwierzętach, a po drugie intrygujący jest ten cytat:

Zakaz nie dotyczy też przemysłu chemicznego lub farmaceutycznego, który wykorzystuje takie same substancje, jak w kosmetykach.

Może ja to źle rozumiem, ale wygląda na to, że nadal można testować po warunkiem, że nie są to kosmetyki, albo substancje, które posłużą do produkcji kosmetyków. Nie mam teraz czasu, ale tak na szybko próbowałem poszukać więcej informacji w sieci i z tego co znalazłem wynika, że chyba rzeczywiście jest tak jak przypuszczam, wszędzie jest napisane tylko o zakazie testowania kosmetyków i substancji używanych do ich produkcji... czy rzeczywiście mamy powód aby aż tak się cieszyć i wychwalać Unię?

uongo
12-03-2013, 08:45
Bo to masz jeden z tych poważniejszych dylematów, kiedy trzeba przetestować jakiś lek: ludź czy zwierz.

- - - Dopisano - - -

Na razie stawiają na ludzia.

- - - Dopisano - - -

Chociaż może nie do końca. ;)

Komisja Europejska planuje złagodzenie przepisów w sprawie testowania leków na ludziach - donosi niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta ostrzega, że niektóre nowe standardy mogą być niższe, niż w przypadku testów na zwierzętach.

Krisgw
12-03-2013, 09:11
Bo to masz jeden z tych poważniejszych dylematów, kiedy trzeba przetestować jakiś lek: ludź czy zwierz.

Nie ma dylematów, absolutnie ludź !! skoro ludź to stworzył to niech ludź na sobie testuje a poza tym ludzie na których przeprowadza się takie testy świadomie wyrazili na to zgodę (zgodzili się na to w zamian za kasę, ale była to świadoma decyzja i podejmując tą decyzję mieli świadomość na co się godzą). Problem polega jednak na tym, że takiemu ludziowi trzeba zapłacić, zadbać o jego bezpieczeństwo zdrowotne itp tid. a to wiąże się z kosztami. W przypadku zwierząt jest łatwiej, można se go po prostu wziąć do testów, nie trzeba go o nic pytać, nie trzeba mu nic płacić, a jak zdechnie to zdechnie i tyle!

Iwi
12-03-2013, 10:14
Może ja to źle rozumiem, ale wygląda na to, że nadal można testować po warunkiem, że nie są to kosmetyki, albo substancje, które posłużą do produkcji kosmetyków. Nie mam teraz czasu, ale tak na szybko próbowałem poszukać więcej informacji w sieci i z tego co znalazłem wynika, że chyba rzeczywiście jest tak jak przypuszczam, wszędzie jest napisane tylko o zakazie testowania kosmetyków i substancji używanych do ich produkcji... czy rzeczywiście mamy powód aby aż tak się cieszyć i wychwalać Unię?
Zawsze to jakiś początek zmian...

Nie ma dylematów, absolutnie ludź !! skoro ludź to stworzył to niech ludź na sobie testuje a poza tym ludzie na których przeprowadza się takie testy świadomie wyrazili na to zgodę (zgodzili się na to w zamian za kasę, ale była to świadoma decyzja i podejmując tą decyzję mieli świadomość na co się godzą). Problem polega jednak na tym, że takiemu ludziowi trzeba zapłacić, zadbać o jego bezpieczeństwo zdrowotne itp tid. a to wiąże się z kosztami. W przypadku zwierząt jest łatwiej, można se go po prostu wziąć do testów, nie trzeba go o nic pytać, nie trzeba mu nic płacić, a jak zdechnie to zdechnie i tyle!
Wyjąłeś mi to z pod palców....