PDA

Zobacz pełną wersję : Uprzejmość na drodze

dyszol
29-03-2013, 07:17
W Warszawie to tylko kłopoty hehe

http://www.youtube.com/watch?v=X20YjUoHK-0

wisiketa
29-03-2013, 09:26
Kumulacja:jupi:

Ignacy23
29-03-2013, 16:28
Wygląda na to, że człowiek w samochodzie z kamerą zrobił to specjalnie :). Kierowcy nie spodziewali się, że ktoś im z własnej woli ustąpi, stąd taki problem.

jan_122
29-03-2013, 17:17
Wygląda na to, że człowiek w samochodzie z kamerą zrobił to specjalnie :). Kierowcy nie spodziewali się, że ktoś im z własnej woli ustąpi, stąd taki problem.

.....ale lusterka wsteczne chyba te cofające samochody mają?

sympatyczny
29-03-2013, 19:07
W Cieszynie to niemożliwe bo nie ma tylu miejsc do parkowania :(

Bananowysok87
30-03-2013, 07:51

Operator kamerki mógł tylko zatitać i wtedy auta by się zatrzymały, nie wspomne już o lusterkach:nie_powiem:

konto
30-03-2013, 08:05
Już kiedyś tu był podobny temat ,nie raz widziałem jak nadmierna uprzejmość na drodze kończy się fatalnie

dyszol
30-03-2013, 08:38
Operator kamerki mógł tylko zatitać i wtedy auta by się zatrzymały, nie wspomne już o lusterkach:nie_powiem:
Warszawiacy podobnie jak Krakowiacy zachowują się bardzo często jak debile na drogach. Oczywiście nie rdzenni tylko ci zakompleksieni przyjezdni z wiosek z całej Polski. Pamiętam kilka lat temu jak był remont mostu chyba Grunwaldzkiego w Krakowie, i odcinek 1 km pokonywało się 2 godziny. To co działo się na tej drodze było nie do opisania. To naprawdę kwestia wielkomiejskiej mentalności, nie wierzę, że jeden drugiego nie zobaczył w żadnym lusterku lub szybie. Zasada byle pierwszy choćby ze stłuczką.

Krisgw
30-03-2013, 11:01
Operator kamerki mógł tylko zatitać i wtedy auta by się zatrzymały

Dokładnie o tym chciałem napisać !! ale pomyślałem... zaś powiedzą, że się czepiam :lol:

Autor filmiku siedzi se w aucie i cieszy mordkę bo się stukli, wystarczyło zatrąbić, ale po co! będzie ubaw i fajny filmik na Youtube...

FredMen8700
30-03-2013, 12:22
albo dla drogowki?

dyszol
30-03-2013, 13:39
Też bym miał ubaw patrząc na takich baranów którzy nawet z miejsca parkingowego nie potrafią wyjechać bez stłuczki.. Może gość powinien jeszcze wyjść z samochodu i pokierować im ruchem?

Krisgw
30-03-2013, 14:06
Może gość powinien jeszcze wyjść z samochodu i pokierować im ruchem?

Kierowca srebrnego samochodu po lewej to ewidentnie baran, drugi samochód miał centralnie z tyłu a i tak go nie zauważył, ale kierowca passata po prawej dostał w bok, patrząc do tyłu niekoniecznie musiał zauważyć, że zboku ktoś cofa centralnie na niego. Na tym chyba polega kultura na drodze? jeżeli widzę, że ktoś czegoś nie zauważa to go ostrzegam, jeżeli ktoś nie może się włączyć do ruchu to go przepuszczam itp. itd. Nieistotne, czy baran, czy nie, jeżeli mam możliwość to mu pomogę i tyle.

Może gość powinien jeszcze wyjść z samochodu i pokierować im ruchem?

Teraz przedstawiłeś typowy pogląd drogowego buca, stoi se? nie może się włączyć do ruchu? a co go będę puszczał ! niech se baran postoi! co! może jeszcze mam wyjść z samochodu i pokierować mu ruchem?! - ten sam poziom myślenia...

dyszol
30-03-2013, 14:26
patrząc do tyłu niekoniecznie musiał zauważyć, że zboku ktoś cofa centralnie na niego.
Koniecznie. Jadąc samochodem, a już tymbardziej włączając się do ruchu, patrzysz we wszystkie strony, a nie tylko w tę w którą chcesz jechać..

Na tym chyba polega kultura na drodze? jeżeli widzę, że ktoś czegoś nie zauważa to go ostrzegam, jeżeli ktoś nie może się włączyć do ruchu to go przepuszczam itp. itd. Nieistotne, czy baran, czy nie, jeżeli mam możliwość to mu pomogę i tyle.
No pewnie. Ale będąc na miejscu kamerzysty nie wpadłbym na to żeby im trąbić w tej sytuacji. Jakieś minimum samodzielności musi być zachowane. A jak gość jeden z drugim nie potrafi rozejrzeć się dookoła i sprawdzić, czy PO PIERWSZE nie stwarza dla innych zagrożenia, PO DRUGIE nie stwarza zagrożenia sam dla siebie, to po takiej historii się nauczy i będzie jeździł ostrożniej.

Teraz przedstawiłeś typowy pogląd drogowego buca, stoi se? nie może się włączyć do ruchu? a co go będę puszczał ! niech se baran postoi! co! może jeszcze mam wyjść z samochodu i pokierować mu ruchem?! - ten sam poziom myślenia...
Chyba nie :)

Krisgw
30-03-2013, 14:50
Koniecznie. Jadąc samochodem, a już tymbardziej włączając się do ruchu, patrzysz we wszystkie strony, a nie tylko w tę w którą chcesz jechać..

Koniecznie trzeba patrzyć we wszystkie strony, ale niekoniecznie zawsze tak jest. Czasem z roztargnienia, lub czystej nieuwagi ktoś czegoś nie zauważy i warto wtedy widząc taką sytuację ostrzec drugiego człowieka i tyle :).

Nie wiemy jak to na tym filmiku było, nie ma dźwięku to nie można określić, czy autor filmiku trąbił czy nie. Mam nadzieję, ze jednak zatrąbił a nie stał jak typowy buc i śmiał się z nieuwagi drugiego człowieka. Teraz może nie zgadzasz się ze mną bo siedzisz przed komputerem, ale gdybyś był na miejscu jednego z tych kierowców to pewnie mówiłbyś inaczej :).

dyszol
30-03-2013, 17:07
Teraz może nie zgadzasz się ze mną bo siedzisz przed komputerem, ale gdybyś był na miejscu jednego z tych kierowców to pewnie mówiłbyś inaczej :).
Nie jestem z tych którzy mają pretensje do innych że nie ostrzegli :)

Krisgw
30-03-2013, 17:23

Pretensji może byś nie miał, ale jakiś większy, lub mniejszy żal o to, że gość widział a nie ostrzegł pewnie tak ;> jego to w końcu nie nie kosztuje a Tobie oszczędziłoby kłopotów w związku z uszkodzonym samochodem.

dyszol
30-03-2013, 17:26
Pretensji może byś nie miał, ale jakiś większy, lub mniejszy żal o to, że gość widział a nie ostrzegł pewnie tak
Widzę, że znowu wiesz lepiej ode mnie..

jan_122
30-03-2013, 17:35
Z waszej dyskusji (Krisa) wnioskuję, że winę za tę kolizję ponosi wyłącznie kierowca, który sfilmował do zdarzenie.

sympatyczny
30-03-2013, 17:39
Z waszej dyskusji (Krisa) wnioskuję, że winę za tę kolizję ponosi wyłącznie kierowca, który sfilmował do zdarzenie.
No i Tusk jeszcze ;)

Krisgw
30-03-2013, 18:12

Zacytuj fragment z którego to wynika...

- - - Dopisano - - -

Skąd taki wniosek? w którym miejscu napisałem, że wiem lepiej od Ciebie? napisałem, że pewnie tak bo najczęściej tak właśnie jest. Nie wykluczam jednak, że jesteś typem człowieka, który nawet jak innemu cegła poleci na łeb to słowem się nie odezwie bo to nie jego sprawa, trzeba było uważać, a jak nie uważał to jego problem, że dostał w łeb.

dyszol
31-03-2013, 09:06
Skąd taki wniosek? w którym miejscu napisałem, że wiem lepiej od Ciebie? napisałem, że pewnie tak bo najczęściej tak właśnie jest.

Nie wykluczam jednak, że jesteś typem człowieka, który nawet jak innemu cegła poleci na łeb to słowem się nie odezwie bo to nie jego sprawa, trzeba było uważać, a jak nie uważał to jego problem, że dostał w łeb.
Znowu pudło. Twoje rozumienie świata jest chyba strasznie czarno-białe.

uongo
31-03-2013, 09:31
Kris po prostu czesto uzywa argumentu slomianej kukly :)

jan_122
31-03-2013, 10:44
Zacytuj fragment z którego to wynika...

http://www.forum.ox.pl/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.forum.ox.pl/showthread.php?p=140647#post140647)

cyt;
Dokładnie o tym chciałem napisać !! ale pomyślałem... zaś powiedzą, że się czepiam :lol:

dyszol
31-03-2013, 11:00
Wygoglałem i nauczyłem się nowego pojęcia hehe

lucek1966
31-03-2013, 16:13
Na drodze.

http://www.kciuk.pl/Warto-byc-uprzejmym-na-drodze-a82187

Krisgw
31-03-2013, 18:44

Hehe może i tak, ale muszę przyznać, że i Ty stosujesz w praktyce nowo poznane pojęcie ;>

Tego absolutnie żaden ateizm nie gwarantuje. Nie chce mi się rozwijać tej myśli. :) Może po świętach. ;) Może... Ale chyba też nie będzie mi się chciało. :marzy:

- - - Dopisano - - -

Znowu pudło. Twoje rozumienie świata jest chyba strasznie czarno-białe.

Hehe dość ciekawy wniosek... tym bardziej, że to właśnie Ty twierdzisz, że przyczyna zdarzenia na filmie może być tylko jedna. Człowiek albo jest baranem i popełnia takie błędy, albo nie jest baranem takowych nie popełnia, skoro do tego doszło to znaczy, że za dwa barany się spotkały a baranom nie warto pomagać (ostrzegać)

- - - Dopisano - - -

http://www.forum.ox.pl/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.forum.ox.pl/showthread.php?p=140647#post140647)

cyt;

No i...? gdzie stwierdzenie, które mi wcześniej zarzuciłeś? Nie mogę skrytykować autora filmu za to, że stoi i gapi się zamiast ostrzec drugiego człowieka, bo zaraz ktoś zacznie imputować mi coś, czego nie powiedziałem?

- - - Dopisano - - -

Wygoglałem i nauczyłem się nowego pojęcia hehe

To wygoogluj se jeszcze wiążące się z tym pojęcie kultura logiczna i odpowiedz sobie na pytanie jak to się ma do tego, co pokazali w ostatnich postach uongo i jan_122 (zwłaszcza jan_122), moim zdaniem bardzo niski poziom dyskusji ;|

dyszol
31-03-2013, 19:03
Hehe dość ciekawy wniosek... tym bardziej, że to właśnie Ty twierdzisz, że przyczyna zdarzenia na filmie może być tylko jedna. Człowiek albo jest baranem i popełnia takie błędy, albo nie jest baranem takowych nie popełnia, skoro do tego doszło to znaczy, że za dwa barany się spotkały a baranom nie warto pomagać (ostrzegać)
Nigdzie nie napisałem, że przyczyna może być tylko jedna. Ale wskazałem przyczynę w moim odczuciu prawdopodobną. I pomijam postać samochodu z kamerą bo w żadnym stopniu nie bierze udziału w stłuczce - poza tym, że daje się wykazać dwóm kierowcom z przedmiotów "orientacja w terenie", "kultura na drodze" lub "znajomość przepisów". To Ty na siłę przypisujesz mu winę za całe zdarzenie twierdząc, że gdyby zatrąbił, to nic by się nie stało.

To wygoogluj se jeszcze wiążące się z tym pojęcie kultura logiczna i odpowiedz sobie na pytanie jak to się ma do tego, co pokazali w ostatnich postach uongo i jan_122 (zwłaszcza jan_122), moim zdaniem bardzo niski poziom dyskusji ;|
To nie było do mnie ani o mnie więc sam im tłumacz jeśli uważasz, że żyją w błędzie.

uongo
31-03-2013, 19:14
Ja wykazuje niski poziom dyskusji? Moze dlatego, ze w ogole nie dyskutuje... hehe

Sorki ale ni mom pl znakow :p

dyszol
31-03-2013, 19:27
Nie ściemniaj, nie umisz... :cool:

Krisgw
31-03-2013, 19:54
To Ty na siłę przypisujesz mu winę za całe zdarzenie twierdząc, że gdyby zatrąbił, to nic by się nie stało.

Gdzie? :O w którym momencie? pokaż ten tekst! zacytuj to stwierdzenie! bo zacznę podejrzewać Ciebie o problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego!

Bananowysok87 stwierdził tylko, że autor filmu zamiast biernie się przyglądać, mógł zatrąbić i nie doszłoby do tego zdarzenia a ja dołączyłem się do tej krytyki. Cała dyskusja pomiędzy nami dotyczy tego, czy autor filmu powinien, czy nie powinien ostrzec uczestników zdarzenia i jak my byśmy postąpili w takiej sytuacji, nigdzie nie padło z mojej strony stwierdzenia, że autor filmu ponosi winę za cokolwiek!

W dyskusji chodzi o to aby polemizować z rzeczywistym a nie wyimaginowanym poglądem drugiej osoby. Stwierdzenie, że ja autora filmu obarczam winą za zdarzenie to jest właśnie polemika z wyimaginowanym moim poglądem, żeby uciąć dyskusję zaczynacie wmawiać mi coś, czego nie powiedziałem.

Ja wykazuje niski poziom dyskusji? Moze dlatego, ze w ogole nie dyskutuje... hehe

No właśnie Ty w ogóle nie dyskutujesz, Ty ograniczysz się tylko do stwierdzenia, że to są bzdury ale nie masz zamiaru uzasadniać dlaczego bo ci się nie chce :lol:

Naprawdę małpeczko do tej pory uważałem Ciebie za poważniejszą osobę, jeżeli nie chce ci się dyskutować to nie zabieraj głosu, a jeżeli stwierdzisz, że ktoś pisze bzdury to wypadałoby to rozwinąć i uzasadnić bo do dyskusji już się włączyłaś!

- - - Dopisano - - -

To nie było do mnie ani o mnie więc sam im tłumacz jeśli uważasz, że żyją w błędzie.

A szkoda, bo zrozumiałbyś co zrobił jan_122 i nie postąpiłbyś tak samo w tym poście

uongo
31-03-2013, 20:26
Stwierdzenie, że ja autora filmu obarczam winą za zdarzenie to jest właśnie polemika z wyimaginowanym moim poglądem, żeby uciąć dyskusję zaczynacie wmawiać mi coś, czego nie powiedziałem. Bo dyszol też wali w tę kukłę. :lol:

- - - Dopisano - - -

No właśnie Ty w ogóle nie dyskutujesz, Ty ograniczysz się tylko do stwierdzenia, że to są bzdury ale nie masz zamiaru uzasadniać dlaczego bo ci się nie chce :lol:

Naprawdę małpeczko do tej pory uważałem Ciebie za poważniejszą osobę, jeżeli nie chce ci się dyskutować to nie zabieraj głosu, a jeżeli stwierdzisz, że ktoś pisze bzdury to wypadałoby to rozwinąć i uzasadnić bo do dyskusji już się włączyłaś!
Ależ poczułam się zbesztana. :lol: Pójdę się gdzieś zaszyć, ukryć, schować...

- - - Dopisano - - -

Nie ściemniaj, nie umisz... :cool:
Może. ;) Ale pooglądałam i nie znalazłam. ;|

- - - Dopisano - - -

Hehe może i tak, ale muszę przyznać, że i Ty stosujesz w praktyce nowo poznane pojęcie ;>

W życiu to nie to samo! :)

Krisgw
31-03-2013, 21:13
Ależ poczułam się zbesztana. :lol: Pójdę się gdzieś zaszyć, ukryć, schować...

Hehe, jeszcze powinnaś klapsa dostać :P

- - - Dopisano - - -

No i na tym proponuję skończyć dyskusję, była zażarta i ciekawa, wronka się ucieszy :D

- - - Dopisano - - -

A jeszcze chciałem założyć temat o globalnym ociepleniu... ale chyba na razie se odpuszczę :nie_powiem:

dyszol
31-03-2013, 21:39
Bo dyszol też wali w tę kukłę. :lol:

No pewnie. Jak każdy czasami hehe

Gdzie? :O w którym momencie? pokaż ten tekst! zacytuj to stwierdzenie! bo zacznę podejrzewać Ciebie o problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego!
Masz..

Autor filmiku siedzi se w aucie i cieszy mordkę bo się stukli, wystarczyło zatrąbić, ale po co! będzie ubaw i fajny filmik na Youtube...
I nie gadaj że miałeś coś innego na myśli albo źle cię zrozumiano. Tak brzmi i basta.

A co do nierozumienia tekstu, no cóż, na rzyganie mnie biere jak to widzę. Słabe.

Krisgw
31-03-2013, 22:28
Masz..

I nie gadaj że miałeś coś innego na myśli albo źle cię zrozumiano. Tak brzmi i basta.

Naprawdę nie wiem gdzie Ty tu widzisz stwierdzenie, że winę za to ponosi autor filmu? a już tym bardziej, że winny jest wyłącznie autor filmu! (tak jak to raczył stwierdzić jan_122). Miałem na myśli dokładnie to co zapisałem i tyle! nie mam zamiaru rozkminiać co Wy tam widzicie i jaki ukryty przekaz odczytaliście :lol: pozostawiam to do indywidualnej oceny każdego, kto to przeczyta.

;> ;> ;>

lucek1966
01-04-2013, 04:57
Uprzejmość na drodze,czy warto?

http://www.scigacz.pl/Uprzejmosc,na,drodze,moze,zabic,9640.html

dyszol
01-04-2013, 09:17
Na drodze.

http://www.kciuk.pl/Warto-byc-uprzejmym-na-drodze-a82187
lucek wrzucę Twojego filma bezpośrednio

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hi3j85jDibQ

wronka
02-04-2013, 06:19
No i na tym proponuję skończyć dyskusję, była zażarta i ciekawa, wronka się ucieszy :D nio bardzo się ucieszy :)

:P;P ale wcale nie musicie kończyć ;)

krilady.
02-04-2013, 08:56

To kaj siedzisz? Skąd piszesz? ;>

uongo
02-04-2013, 09:19
To kaj siedzisz? Skąd piszesz? ;>Z telefonu pisałam. ;> I rozglądałam się i znaków nie widziałam, a im bardziej się rozglądałam, tym bardziej nie widziałam. ;>

- - - Dopisano - - -

:P;P ale wcale nie musicie kończyć ;)Chłopa poznać po tym, jak kończy. :lol:

wronka
02-04-2013, 09:31
Chłopa poznać po tym, jak kończy. :lol: :lol::lol:

dyszol
02-04-2013, 09:49
Naprawdę nie wiem gdzie Ty tu widzisz stwierdzenie, że winę za to ponosi autor filmu?
kris, Ty jesteś uparty jak baran. Skoro ktoś tak to zrozumiał to znaczy że Twoja wypowiedź nie brzmi tak jednoznacznie jak by ci się mogło wydawać. Przyjmij to na klatę i powiedz na spokojnie co miałeś na myśli. Bo ciepiesz się o wszystko jak piskorz w sieci.

;> ;> ;>
Jak masz coś do przekazania to się wysłów.

uongo
02-04-2013, 09:54
No! To jeszcze nie kończą. :lol: Ale jest ostro... Ostro! :rotfl:

dyszol
02-04-2013, 10:02
No! To jeszcze nie kończą. :lol: Ale jest ostro... Ostro! :rotfl:
małpa nie podjudzaj...

sympatyczny
02-04-2013, 15:45
Panowie chciałbym was zobaczyć na skrzyżowaniu dróg równorzędnych ;)

jan_122
02-04-2013, 16:26

.....a co to jest takiego?

Krisgw
02-04-2013, 16:55
Przyjmij to na klatę i powiedz na spokojnie co miałeś na myśli.

No tóż klepiym się po tej klacie aż tchu mi zaczyna brakować i ciągle mówię co miałem na myśli, że gościu zamiast pomóc innym (ostrzec) to se filmik nagrywa.

Skoro ktoś tak to zrozumiał to znaczy że Twoja wypowiedź nie brzmi tak jednoznacznie.

To może zróbmy jaką ankietę z pytaniem: co twoim zdaniem kris miał na myśli pisząc powyższy tekst? myślę, że będzie ciekawie :lol:

Wiele byś nie zobaczył, tumany kurzu jedynie :lol:

sympatyczny
02-04-2013, 17:02
.....a co to jest takiego?
No takie skrzyżowanie bez znaków,świateł,policjanta. Kto pierwszy ten lepszy ;P

radek69
13-06-2013, 12:25
Ja mam prawko od lat i muszę powiedzieć że najbardziej nieuprzejmi są kierowcy ciężarówek. Zachowują się jakby byli sami na drodze,porażka. Czytałem ostatnio artykuł "To nie ja jechałem" (http://www.monitoring-gps.net/Wiadomosci/WiadomosciGet.aspx?id=30&tytul=to-nie-ja-jechalem) i mnie zmroziło, jeśli oni naprawdę tak jeżdżą to niedługo strach będzie wyjeżdżać na drogę.

dyszol
13-06-2013, 12:37
Ja mam prawko od lat i muszę powiedzieć że najbardziej nieuprzejmi są kierowcy ciężarówek. Zachowują się jakby byli sami na drodze,porażka. Czytałem ostatnio artykuł "To nie ja jechałem" (http://www.monitoring-gps.net/Wiadomosci/WiadomosciGet.aspx?id=30&tytul=to-nie-ja-jechalem) i mnie zmroziło, jeśli oni naprawdę tak jeżdżą to niedługo strach będzie wyjeżdżać na drogę.
Ty spamerku.

Krisgw
13-06-2013, 15:27
Ty spamerku.

Ale dobry spamik, mądry... dałem się podejść jak dziecko i kliknąłem w linka nie podejrzewając, że to spam...

dyszol
13-06-2013, 20:16
Ja teeeeeeeeeeeeeeeż....

- - - Dopisano - - -

To chyba ten od konkursów co już mu gratulowałem inwencji. Jest naprawdę dobry i skuteczny, co by o nim nie myśleć :)