PDA

Zobacz pełną wersję : Moravski kras

RAMZES
05-04-2013, 08:37
Moze ktos był i cos podpowie kiedy jechac , co zwiedzac i od czego zaczac. oczywiscie byłem na ich stronie inter

internista
05-04-2013, 09:48
na pewno dwie Jakinie - Pukevnicka i Katerinska . jeżeli wybierasz się samochodem to najlepiej podjechać na parking nad przepascią Macocha i tam zadecydować o kolejności , wejście do obu jaskiń dzieli spacerkiem jakieś 20 min ,Żeby dostać się z parkingu do wejść można wybrać trzy drogi - najłatwiejsza kolejką linową ( wysiadasz koło wejścia do macochy), pieszo do macochy ( zejście przpiękne ale dosyć trudne, lepiej idzie sie pod górę ) lub trasą "spacerową" do Katerinskiej ale to zajmuje trochę więcej czasu . Kolejność zwiedzania i zejścia zależy od tego na którą godzinę będziesz miał wejściówki do Pukevnickiej. Pozostałe atrakcje ( jaskinie ) są w promieniu bodajże 20km więc jeśli się wybierasz na dłużej niż jeden dzień to spokojnie możesz je też zaliczyć. Ja byłem kilka lat temu i udało mi się zwiedzić obie jaskinie , które przytoczyłem na wstępie. naprawdę warto.
Pozdrawiam

RAMZES
05-04-2013, 11:06
Dzieki moze wkoncu przyjdzie wiosna i da rade tam pojechac. znasz jakas droge aby nie kupowac vinietki.czy nie opłaca sie to czasowo i kilometrowo.

internista
05-04-2013, 11:58
ja osobiście jechałem z winietką, jest to naszybsza i chyba najkrótsza droga, możesz spróbować kombinować jakimiś bocznymi ale obawiam się że zyskasz 10 km a stracisz jakąś godzinę, wszystko zależy jakimi funduszami dysponujesz i na jak długo chcesz jechać.najtańsza winieta 10-dniowa kosztuje 310 koron t.j jakieś 50PLN. A co drogi to sprawdź sobie na google maps , jest tak kilka wersji dojazdu. dwie trasy sa bardzo zbliżone , jedna ekspresówką z winietą a druga równolegle do ekspresówki . Miłej wycieczki i zwiedzania bo naprawdę warto. A jeżeli jedziesz na dłużej niż jeden dzień to polecam przy okazji Kromieryż.

RAMZES
05-04-2013, 21:15
Dzieki. A ja ci polece dwa zamki sredniowieczne w naszej okolicy Hukvaldy i Helfstyn i Stramberska tuba wycieczka na jeden dzien moze byłes warto blisko i tanio

arnika
05-04-2013, 21:39
Ja byłam ale bardzo krótko, o wiele za krótko :marzy:

Jeszcze bym chętnie pojechała ale...

Byłam w jaskinie Katerinskiej i było pięknie. Do Punkevnij jaskini niestety nie udało nam się dostać bo okazało się, że trzeba mieć wcześniejsze rezerwacje. Byłam nad przepaścią Macocha i muszę przyznać - robi niesamowite wrażenie ;)
W ogóle okolice są super na długie spacery także polecam ;)

jan_122
06-04-2013, 08:30
Czy są tam forsowne, czy łagodne podejścia (schody, wąskie i strome ścieżki itp)? .....bo chcę zabrać ze sobą rodziców. Jak z rezerwacją biletów do Punkevnij, bo czytałem na necie, że niektóre hotele tym się zajmują?
http://gify.magazynek.org/pictures/Wypoczynek/Inne/036.gif

cezark
06-04-2013, 10:56
Czy są tam forsowne, czy łagodne podejścia
do jaskini jedziesz kolejką linową,w samej jaskini jest troszkę schodów ale każdy po nich da rade wejść,oczywiście łazi się z przewodnikiem,opis puszczają z głośników po polsku,potem jest spływ łodziami po podziemnej rzece i wyjazd kolejką na górę.Można obejrzeć przepaść z galerii widokowej z góry z pomostu albo zejść do jej połowy ale tam już jest dość ostro pod górkę jak będziecie wracać...już tu raz wklejałem fotki na forum,jakby ktoś chciał to mogę jeszcze powklejać

jan_122
06-04-2013, 14:48
Dzięki za dokładny opis. Lecym Ci Boroviczkym.
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRZNsJHuG9zagX3ErPejmADb3Q5hnpwh JDpy4JSwJCIo-MX9R2x