PDA

Zobacz pełną wersję : Dorabianie

TazMan83
30-04-2013, 16:48
Witam mam pytanie czy jeździlibyście do mechanika który nie ma zgłoszonej działalności i naprawia samochody w przydomowym garażu kasuje mniej i jest dobry czy jednak w dobie kryzysu woleli byście pojechać do warsztatu w którym kasują nie wiadomo ile i naciągają ludzi?wypowiedzcie się na ten temat

damdob
30-04-2013, 17:44
ja tak robię i jestem zadowolony, wcześniej jeździłem do mechaników z dyplomami w Skoczowie i nie tylko ... potrafili mnie tylko kasować ... teraz odwiedzam gościa co ma smykałkę do roboty, kasuje mniej a autko jeździ i rzadziej odwiedzam warsztat ...

Krisgw
30-04-2013, 18:42
Witam mam pytanie czy jeździlibyście do mechanika który nie ma zgłoszonej działalności i naprawia samochody w przydomowym garażu

A czy mechanikowi płaci się za odprowadzanie podatków? nie wiem jak inni, ale ja mechanikowi płacę za wykonaną usługę, a za odprowadzanie podatków płacę księgowej :lol:, co mnie obchodzą podatki mojego mechanika?

P.S. Ty jak rozumiem masz być tym dobrym mechanikiem? gdybyś był dobry to chyba wiedziałbyś, czy ludzie ludzie przyjeżdżają, czy nie ;>

cezark
01-05-2013, 19:11
a wziąłeś pod uwagę fakt ze przyjeżdża klient który nie wie że warsztat nie ma zgłoszonej działalności i po naprawie rząda przynajmniej paragonu którego nie dostaje...po czym jedzie sobie spokojnie do skarbówki i ich o tym z przyjemnością informuje

TazMan83
01-05-2013, 20:04
a wziąłeś pod uwagę fakt ze przyjeżdża klient który nie wie że warsztat nie ma zgłoszonej działalności i po naprawie rząda przynajmniej paragonu którego nie dostaje...po czym jedzie sobie spokojnie do skarbówki i ich o tym z przyjemnością informuje

Ale gdybym robił auta na zasadzie umowa o dzieło wszystko było by legalnie i nie było by żadnego problemu tak mi się wydaje przynajmniej a nie wiem gdzie by na ten temat zdobyć jakieś informacje

Czereśnia
01-05-2013, 20:18
No ja mam sprawdzonego właśnie takiego mechanika. Po wcześniejszych przebojach z różnymi mechanikami już nie kombinuje. Jeżdże do sprawdzonego i taniego :)

Krisgw
01-05-2013, 20:53
Ale gdybym robił auta na zasadzie umowa o dzieło wszystko było by legalnie i nie było by żadnego problemu

Tylko, że od umowy o dzieło musisz odprowadzać podatki i tu pojawia się problem z kosztami uzyskania przychodu. Przy działalności gospodarczej wszelkie części, materiały narzędzia, itp. wliczasz w koszty i odliczasz vat, a przy umowie o dzieło w ramach kosztów możesz odliczyć tylko 20% wartości umowy i nie możesz odliczać podatku VAT.

A wziąłeś pod uwagę, że ktoś, kto nie ma zgłoszonej działalności naprawia sobie w swoim garażu i nie afiszuje się z tym? do takiego mechanika trafia się po znajomości a nie z ogłoszenia, czy tablicy reklamowej, ludzie, którzy tam trafiają wiedzą, że rachunku nie będzie ;>

ukweli
02-05-2013, 13:59
A wziąłeś pod uwagę, że ktoś, kto nie ma zgłoszonej działalności naprawia sobie w swoim garażu i nie afiszuje się z tym? do takiego mechanika trafia się po znajomości a nie z ogłoszenia, czy tablicy reklamowej, ludzie, którzy tam trafiają wiedzą, że rachunku nie będzie ;>A potem, jak auto odbierają, to często jeszcze jaka flaszka pęknie. :lol: