PDA

Zobacz pełną wersję : Akcja ratuj maluchy 2011 !

aga-d
28-05-2011, 16:23
Obywatelski projekt ustawy oświatowej

powstał po przyjęciu przez sejm refomy minister Hall w roku 2009, jako forma ludowego weta. Projekt zakłada:
- przywrócenie stanu przepisów sprzed ustawy o reformie obniżenia wieku szkolnego z 2009 r. W szczególności wiek obowiązku szkolnego ustala na wiek 7 lat.
- cofnięcie przepisów pozwalających na łatwą likwidacją lub prywatyzację szkół i przedszkoli
- objęcie nauki przedszkolnej subwencją państwową.
A co to wszystko da? Na pewno więcej niż siedzenie z założonymi rękami. Po pierwsze pokażemy rządzącym, że zależy nam na edukacji naszych dzieci i jak ją sobie wyobrażamy (więcej przedszkoli, stabilny system szkolny od 7 roku życia). Po drugie dajemy sobie i rządzącym szansę na wycofanie się z fatalnej reformy. Nasz projekt wpłynął do sejmu w roku wyborczym, a to czas który otwiera uszy i serca polityków na wolę wyborców. Bądzmy dobrej myśli. Działajmy dla naszych dzieci. Nikt za nas tego nie zrobi!
iNFORMACJA ZE STRONY: www.rzecznikrodzicow.pl
POTRZEBNE JEST ZEBRANIE 100 TYS PODPISÓW pod obywatelskim projektem ustawy oświatowej, który zakłada wycofanie z reformy obniżenia wieku szkolnego. Podpisy nalezy złożyc na specjalnym formularzu dostępnym na stronie :
http://www.rzecznikrodzicow.pl/pliki/Ustawa_6latki_formularz.pdf
Może warto byłoby się "zkrzyknąć" i wpisać się razem na jedną liste i ją wysłac na adres podany na stronie.

KTO JEST ZA??
Info do strony : http://www.rzecznikrodzicow.pl/oswiatowa.php

jarek_arek
28-05-2011, 16:39
Całę szkolnictwo jest opanowane przez wrogów Polski, którzy w kilka lat wykończyli nasz system edukacji żebyśmy nie mogli konkurować z innymi krajami europejskimi.

konwalia
28-05-2011, 18:38
Ja,z całych sił jestem za!!!!

I będę się podpisywać,gdzie się da i namawiać wszystkich do tego samego,żeby tylko nie wprowadzono tej idiotycznej,krzywdzącej dzieci reformy....tylko,czy nie jest już za późno??

---------- Post dodany o 18:38 ---------- Poprzedni post dodany o 18:22 ----------

Ale skoro jest już 22 tys. podpisów,a czas jest do 4 lipca,to może uda się zebrać100tys.??
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł,aby rozpropagować wśród ludzi tą akcję??Ja,obiecuję-przyłączę się natychmiast i na ile będę mogła pomóc,to zrobię to!!

P.S.Aga-d dziękuję Ci za ten temat!!

aga-d
28-05-2011, 19:01
Czasu nie jest za dużo ,ale jeszcze nic straconego.
Dobrze byłoby to jakoś naglosić i zrobić gdzieś zbiórke podpisów.
Bo ja jestem ZA!
Może ox - pomoże??

pat15
29-05-2011, 11:49
Własne artykuły użytkownicy mogą wysyłać za pośrednictwem strony www.kontakt24.ox.pl

konwalia
29-05-2011, 12:42
Pat15,ale czy nie moglibyście zrobić też o tym artykuł??I próbować nam pomóc nagłośnić sprawę??
Myślę,że wielu byłoby zainteresowanych tym tematem!!

pat15
29-05-2011, 13:39
Dlatego piszę, że interesujące materiały tam nadesłane są przez dziennikarzy drążone i publikowane na głównej stronie oxa :)

krilady.
29-05-2011, 13:59
już jest:
http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,16510,100-tysiecy-podpisow-.html

konwalia
29-05-2011, 14:35
:jupi:Dziękuję!!!

Może coś ruszy....oby!!

aga-d
29-05-2011, 21:34
Dziękujemy za wiadomość na głównej. Moze zorganizujmy spotkanie?
Do 4 lipca jeszcze troszkę zostało czasu

yoshiko
29-05-2011, 23:22
Ja tez jak najbardziej jestem ZA:):):)

konwalia
30-05-2011, 14:41
Jeśli ktoś ma facebooka,to podaję adres strony Stowarzyszenia:
http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Stowarzyszenie-Rzecznik-Praw-Rodzic%C3%B3w/149382998448489 (http://www.facebook.com/?ref=home#%21/pages/Stowarzyszenie-Rzecznik-Praw-Rodzic%C3%B3w/149382998448489)

pojawiła się tam informacja,że mają już ponad 33tys.podpisów:D

aga-d
30-05-2011, 15:08
To jeszcze 67. Może zróbmy tak-jak ktoś na ox-ie- zasugerował, żeby zrobić spis w przedszkolach. Jeśli mamy dzieciackzi,które chodza do przedszkola to wydrukujmy liste i poprosmy dyrekcje o pozolenie na jej wywieszenie w dnaym przedszkolu.
Co Wy na to??
Ja bym mogła poprosić w Cieszynie P20,8,2.
I np. po tygodniu po nią (liste) przyjść. Zliczyć głosy i wysłac
Hm??

tomtom
30-05-2011, 22:02
Na mojej ulicy sąsiad chodził z listą. U mnie zarobił 3 podpisy :)

aga-d
30-05-2011, 22:03
oooo. Fajnie. Dzieki za info.

CentrumHD
30-05-2011, 22:04
życzę powodzenia :)) ale spotkania czy zbierania podpisów radzę nie odwlekać, kujcie żelazo póki gorące, bo potem i chęci przejdą, i czasu nikt nie będzie miał...a póki jest akcja to wykorzystajcie to :)

aga-d
30-05-2011, 22:06
a u może u Was w centrum wywiesic taka liste z dlugopisem i informacja?

CentrumHD
30-05-2011, 22:13
myślę, że nie będzie problemu :))

czy dostanę jakieś namiary jak te listy wyglądają?

aga-d
30-05-2011, 22:16
Wszystkie informacje są na stronie : www.rzecznikrodzicow.pl (http://www.rzecznikrodzicow.pl)
Link do formularza:
http://www.rzecznikrodzicow.pl/pliki..._formularz.pdf (http://www.rzecznikrodzicow.pl/pliki..._formularz.pdf)
Trzeba go wydrukować i wywiesić koniecznie z informacją ogólną zeby było wiadomo o co chodzi i długopisikiem-bo nie zawsze kazdy ma go przy sobie. Wielkie dzięki :*

CentrumHD
30-05-2011, 22:21
OK, a jak potem Wam to dostarczyć? W temat (czyli drukowanie) zagłębie się jutro albo w czwartek, ciężko u mnie teraz z czasem..:))

hihi, długopisów parę mamy, może rodzice się zmobilizują :)

aga-d
30-05-2011, 22:22
Na stronie jest podany adres na który trzeba podpisanel isty wysłac

CentrumHD
30-05-2011, 22:23
OK, zajrzałam tam - mam te podpisy wysłać na podany adres pocztą, tak?

hehe :)) no właśnie,
OK, zrobię to nawet na jutro już :))

aga-d
30-05-2011, 22:26
Dziękujemy za wkład

kalafiorrr
31-05-2011, 11:08
hmmm... a może mnie jednak oświecicie, co jest przeciw temu, by 6-latki poszły do szkoły? jakiś link? to nie jest żadna złośliwość, tylko moja niewiedza; bo generalnie w moim gronie znajomych, jest spora grupa osób, które poszły o rok wcześniej do szkoły niż ja i z tego, co widzę, nie odbiło się to jakoś znacząco na ich rozwoju...

konwalia
14-06-2011, 18:53
to dane ze strony Stowarzyszenia:

(14.06) Do końca akcji pozostało 20 dni
mamy 93 tys. 760 podpisów!!

HURRA!!:D

konwalia
18-06-2011, 10:21
hmmm... a może mnie jednak oświecicie, co jest przeciw temu, by 6-latki poszły do szkoły? jakiś link? to nie jest żadna złośliwość, tylko moja niewiedza; bo generalnie w moim gronie znajomych, jest spora grupa osób, które poszły o rok wcześniej do szkoły niż ja i z tego, co widzę, nie odbiło się to jakoś znacząco na ich rozwoju...

Bardzo proszę-mądry artykuł,z którym całkowicie się zgadzam:

http://kobieta.interia.pl/psychologia/ja-i-moj-swiat/news/dziecko-to-nie-maszyna-ktora-sie-programuje,1650388,2425

kalafiorrr
18-06-2011, 10:33
no dzięki konwalia - zaraz czytam! bo szczerze mówiąc, w obliczu powstających szkółek dla 3-latków z dodatkowymi zajęciami ogólnorozwojowymi i szkołami językowymi dla 6msc niemowląt, to nie rozumiem, czemu wszyscy obawiają się wcześniejszej edukacji;

krilady.
18-06-2011, 10:41
ja myślę, ze obawiają się systemu nauczania, że spontaniczność w rozwoju dzieci zostanie zakłócona, a po drugie trzeba popatrzeć na to przyszłościowo: nawet jeśli teraz dziecko jest gotowe do pierwszej klasy to niekoniecznie później będzie gotowe do piątej, szóstej i do gimnazjum....

---------- Post dodany o 10:41 ---------- Poprzedni post dodany o 10:37 ----------

a zajęcia dodatkowe ogólnorozwojowe czy językowe i inne podawane dziecku z umiarem i w dobry, przemyślany sposób może aktywować wszechstronny rozwój dziecka, taki maluch potrzebuje dużo różnych bodźców do rozwoju, ale muszą być one podane w przyjazny dziecku sposób i nie w nadmiarze, nie można dzieci obciążać "pracą" - dla nich te różne zajęcia muszą być po prostu zabawą i atrakcją, czymś co je zainteresuje. Tak myślę... :)

kalafiorrr
18-06-2011, 10:48
krilady czytając Twoją wypowiedź dochodzę do wniosku, że przedmiotem konfliktu jest sposób i system nauczania, a niekoniecznie granica wieku, od której to wszystko ma się zacząć...

krilady.
18-06-2011, 10:53
pewnie coś w tym jest, trzeba przyznać, ze nasz system po prostu nie nadąża za tymi reformami, niby szkoły mają być przystosowane - a które są?

---------- Post dodany o 10:53 ---------- Poprzedni post dodany o 10:51 ----------

ja bym chyba się głęboko zastanowiła czy posyłać dziecko już... A co do reformy, może i to nie jest złe, tylko chyba wymaga czasu, jak wszystko będzie odpowiednio przygotowane to niech wtedy reforma wchodzi... Trochę bym się obawiała, ze te maluszki jeszcze się pogubią..

konwalia
18-06-2011, 11:22
szczerze mówiąc, w obliczu powstających szkółek dla 3-latków z dodatkowymi zajęciami ogólnorozwojowymi i szkołami językowymi dla 6msc niemowląt, to nie rozumiem, czemu wszyscy obawiają się wcześniejszej edukacji;

JESTEM ZA!!!

Natomiast jeśli chodzi o system nauczania w szkole,to już jest zupełnie inna bajka,a właściwie horror.
Dzieci są naprawdę przeciążone nauką,wszystkiego za dużo,w szybkim tempie,wszechobecny wyścig szczurów,żeby jak najlepiej wypaść(bo przecież od tego zależy przyszłość,szansa na dobrą pracę,lepsze miejsce w społeczeństwie)testy,egzaminy...Efekt??Czasem,odwr otny do zamierzonego.Dzieci nie wytrzymują,zaczynają stwarzać poważne problemy wychowawcze,nie radzą sobie ze stresami,sięgają po używki,a pracujący rodzice nie zawsze w porę potrafią dostrzec problem,który narasta....to tak w skrócie,bo to temat....rzeka i niestety moje obserwacje w szkole nie są zbyt optymistyczne.

---------- Post dodany o 11:22 ---------- Poprzedni post dodany o 11:10 ----------

[/COLOR]ja bym chyba się głęboko zastanowiła czy posyłać dziecko już... A co do reformy, może i to nie jest złe, tylko chyba wymaga czasu, jak wszystko będzie odpowiednio przygotowane to niech wtedy reforma wchodzi... Trochę bym się obawiała, ze te maluszki jeszcze się pogubią..

Krilady,jeśli w pierwszej klasie być może będzie ok,to niestety im dalej,tym gorzej!!!
A rząd wprowadzając tą reformę chyba myśli,że jakoś to będzie i samo się ułoży,jak zwykle kierując się "ułańską fantazją"!I to jest przerażające!!

krilady.
18-06-2011, 11:26
ja myślę, ze obawiają się systemu nauczania, że spontaniczność w rozwoju dzieci zostanie zakłócona, a po drugie trzeba popatrzeć na to przyszłościowo: nawet jeśli teraz dziecko jest gotowe do pierwszej klasy to niekoniecznie później będzie gotowe do piątej, szóstej i do gimnazjum....[COLOR="Silver"]

dokładnie tak napisałam..

kalafiorrr
18-06-2011, 11:28
nie jestem pedagogiem, nie mam dzieci w szkole i generalnie można rzec, że jestem laikiem w tej materii; ale i tak się wypowiem na ten temat, na podstawie obserwacji i informacji wyczytynach tu i ówdzie...
jestem za wcześniejszą edukacją; mądrą edukacją! niekoniecznie w murach szkolnych z zeszytami, tornistrami i zadaniami domowymi; może alternatywą byłaby wcześniejsza obowiązkowa edukacja przedszkolna w postaci zabaw, dostarczania dodatkowych bodźców (dla niektórych dzieci - czasami trudno liczyć na inwencję rodziców), zmierzająca do ogólnego rozwoju, w tym ogólnoruchowego, współpracy w grupie, budowania więzi i empatii itd; bo wiem, że są kilkuletnie dzieci, które sporadycznie przekraczają płot rodzinnego domu, a w wieku 4 lat na książeczke patrzą, jak na ufo, za to biegle posługują się pilotem tv;
może to wyrównywanie poziomu wiedzy i umiejętności, a co za tym idzie i szans na lepszą i spokojniejszą późniejszą edukację, powinno się zacząć ciut wcześniej, oczywiście racjonalnie, z wykorzystaniem najlepszej dostępnej wiedzy w tym temacie z priorytetem, że dobro dziecko jest tutaj najważniejsze...

konwalia
18-06-2011, 11:46
może alternatywą byłaby wcześniejsza obowiązkowa edukacja przedszkolna w postaci zabaw,-tak Kalafiorrr

ale....nie będzie...bo zabrakło miejsca w przedszkolach dla 3-latków i 4-latków,ponieważ przedszkola mają obowiązek przyjąć wszystkie 5-latki!!!
I tu właśnie tkwi problem!REFORMA -BUBEL!!!

---------- Post dodany o 11:46 ---------- Poprzedni post dodany o 11:35 ----------

Ciekawe,dlaczego nie piszą,że np w Anglii myśli się nad powrotem do wysyłania 7-latków do 1 klasy,oni zrozumieli swój błąd!
A my?Czasem to naprawdę jak święte krowy powielamy bezkrytycznie to co,płynie z zachodu...:niepewny:myśląc,że to takie wspaniałe...??

kalafiorrr
18-06-2011, 11:50
ta akcja ta bubel!
akcja powinna dotyczyć domagania się reformy edukacji i zwiększenia ilości miejsc w przedszkolach na taki poziom, by każde dziecko miało szansę (obowiązek) wcześniejszego wyrównywania poziomu (a co za tym idzie przyjaźniejszej dla dziecka dalszej edukacji)!

---------- Post dodany o 11:50 ---------- Poprzedni post dodany o 11:48 ----------

jestem byłym przedzkolakiem i z moich prywatnych obserwacji wynika, że przedszkolaki miały (i chyba nadal mają?) łatwiejszy start w szkole;

konwalia
18-06-2011, 11:59
celem akcji pownno być domaganie się reformy szkolnictwa i zagwarantowanie każdemu dziecku miejsca w przedszkolu!

No i to jest właśnie celem tej akcji!!Jeśli nie wyślemy teraz 6-latków obowiązkowo do 1-klasy,to i miejsc w przedszkolach automatycznie będzie więcej i być może będzie szansa na spokojne,rozłożone w czasie i mądre przeprowadzenie reformy,przygotowując odpowiednio szkoły i budując nowe przedszkola.

kalafiorrr
18-06-2011, 12:09
tiaaa... 6-latków nie wyślemy do szkoły, a miejsc w przedszkolach publicznych i tak będzie brakować;

konwalia
18-06-2011, 13:44
jestem byłym przedzkolakiem i z moich prywatnych obserwacji wynika, że przedszkolaki miały (i chyba nadal mają?) łatwiejszy start w szkole;

Z moich też,jedno moje dziecko chodziło do przedszkola od 3 roku życia,drugie nie miało takiej szansy,bo brakowało miejsc.
Pozytywne strony dla dziecka wynikające z faktu uczęszczania do przedszkola-temat rzeka.

I w dalszym ciągu będę się upierała przy swoim,przedszkole dla wszystkich dzieci,wcześniejsza edukacja-nie przymus,ale możliwość podjęcia decyzji przez rodziców,przy pomocy np psychologicznej w postaci testu na tzw "gotowość szkolną"

twiselka
18-06-2011, 20:28
Nasze dzieci są ofiarami chorego systemu. Odbierają maluchom dzieciństwo. 6 lat to stanowczo za wcześnie do szkoły. Może w wieku 12 lat posłać od razu do pracy, Będzie więcej na emerytury

Sophie
19-06-2011, 00:07
Mieliśmy całkiem dobry system edukacji. Jego upadek rozpoczął się w momencie gdy powstały gimnazja a kolejne pomysły doprowadziły do chaosu. Pod szyldem "Wymogi UE" rozpoczęła się jego destrukcja. Wystarczyło tylko zadbać o właściwe dofinansowanie i to już od poziomu przedszkola. Kolejne rządy chcąc pozbyć się problemu finansowania zrzuciły ten obowiązek na samorządy, te nie dysponując odpowiednimi środkami szukały oszczędności zamykając kolejne placówki tłumacząc swoje decyzje niżem demograficznym. Jako wzorcowy system edukacyjny uważam edukację w Finlandii. W ostatnich studiach PISA, prowadzonych przez OECD, fińscy uczniowie we wszystkich dziedzinach poza matematyką, w której byli drudzy, zajęli pierwsze miejsca na świecie. Fiński system edukacji został zreformowany na początku lat siedemdziesiątych z modelu niemieckiego, który został uznany za niewydajny. Prawie wszystkie szkoły w Finlandii to szkoły państwowe, a za szkoły niepaństwowe nie płaci się, gdyż finansuje je państwo. W fińskich szkołach nie stawia się ocen przez pierwsze 3 lata podstawówki, nie można zostawić dziecka na drugi rok w tej samej klasie (w podstawówce, jeżeli rodzice się nie zgadzają), istnieje zakaz dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu: pochodzenia, stanu majątkowego rodziców itd. Dla zainteresowanych http://www.eurydice.org.pl/sites/eurydice.org.pl/files/finlandia.pdf

aga-d
04-07-2011, 21:05
Udalo sie zebrac podpisy http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,16852,330-tysiecy-podpisow-.html (http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,16852,330-tysiecy-podpisow-.htmlteraz) teraz zobaczymy co dalej

MoniEm
04-07-2011, 21:10
trzymamy kciuki...

aga-d
11-07-2011, 15:20
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/o/g/Rodzice_6latkow_podpisami_5333187.jpg

joje@
11-07-2011, 15:22
Co to aga?

krilady.
11-07-2011, 15:29
Co to aga?
no chyba nie trudno się domyślić? mi się wydaje, że to fota jak niosą te podpisy do ministerstwa...czy gdzieś tam

joje@
11-07-2011, 15:32
krilady hehehe....nieeee...no nie wpadłabym na to:P

Mogła jakiegoś podpisa dać, albo cuś...;)

dyszol
11-07-2011, 15:36
Zdjęcie jest z jakiegoś artykułu na Interii (tak przynajmniej wskazuje link).

joje@
11-07-2011, 15:39
Gdzie tam jest link? Ja tu nie mam żadnego...ups! to sorki:p

krilady.
11-07-2011, 15:39
Zdjęcie jest z jakiegoś artykułu na Interii (tak przynajmniej wskazuje link).
no i pisze tam "rodzice 6 latków z podpisami"...czy jakoś tak :)

podoba mi się, że aga dalej informuje o akcji, o placu zabaw temat umarł i pewnie nikt już nie głosuje...oprócz mnie :(

PHOTO-EXPERT
11-07-2011, 15:45
Gdzie tam jest link? Ja tu nie mam żadnego...ups! to sorki:p

http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/o/g/Rodzice_6latkow_podpisami_5333187.jpg

joje@
11-07-2011, 15:50
Dzięki PHOTO-EXPERT- od razu mi lepiej......:)

---------- Post dodany o 15:50 ---------- Poprzedni post dodany o 15:48 ----------

]
o placu zabaw temat umarł i pewnie nikt już nie głosuje...oprócz mnie :(
:przytul::przytul:.............

krilady.
11-07-2011, 16:00
:przytul::przytul:.............
dzięki joje :))
uważam, że dopóki akcja trwa dobrze byłoby o tym przypominać...temat z placami umarł, nie wiem czy ludzie pamiętają by głosować, no chyba że nam jako ogółowi nie zależy na takim rozwoju... Super, że tu się nie zapomina o ciągle trwającej akcji, choć teraz już pozostało czekać :)

joje@
11-07-2011, 16:04
Jak odpisałam miśkowi gdzie indziej, umarło kilka fajnych tematów... szkoda...
może ludzie na wakacjach? albo cuś?

konwalia
11-07-2011, 16:31
dzięki joje :))
Super, że tu się nie zapomina o ciągle trwającej akcji, choć teraz już pozostało czekać :)
Krilady,tak teraz czekamy dalej,podpisy trafiły do sejmu...a co będzie dalej??
To odpowiedź zaczerpnięta z artykułu Rzeczpospolitej pt
Sześciolatki do szkoły. Wybory nie przeszkodzą protestowi rodziców

"Projekt został skierowany do Sejmu. Tak duże poparcie wystarczy, by rozpocząć nad nim pracę w parlamencie. Ustawa o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli wymaga bowiem poparcia go przez grupę co najmniej 100 tys. osób. Przeciwnicy obniżania wieku szkolnego zebrali ponad trzy razy więcej podpisów. Nawet więc jeśli okazałoby się, że część z nich zostanie zakwestionowana, bo np. jakiś podpis jest niewyraźny lub ktoś pomylił się w numerze PESEL, to i tak projekt z powodów proceduralnych nie trafi do kosza. Nie ma też obaw, że obywatelska inicjatywa na wiele miesięcy trafi do zamrażarki marszałka Sejmu. Grzegorz Schetyna będzie ją musiał skierować do pierwszego czytania najpóźniej za trzy miesiące. Tyle czasu daje mu ustawa o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej.
Jeśli projekt nie zostanie odrzucony w pierwszym czytaniu, to posłowie zaczną nad nim pracować w komisjach. Wszystko wskazuje, że tak się stanie, bo PiS i PJN deklarują, iż poprą inicjatywę obywatelską, a SLD twierdzi, że jest za obowiązkiem szkolnym dla sześciolatków, ale dopiero za kilka lat, gdy szkoły będą do tego przygotowane.
– Podczas komisyjnych prac posłowie będą mogli zgłaszać swoje poprawki i zmieniać rozwiązania zaproponowane przez komitet obywatelski. W praktyce więc, tak jak się często zdarza w parlamencie, ostateczny kształt ustawy może być odmienny od tego, który poparli obywatele – tłumaczy prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista. Nie znaczy to jednak, że komitet obywatelski nie ma żadnego wpływu na to, jakie rozwiązania przyjmą ostatecznie posłowie. – Przedstawiciel komitetu obywatelskiego może wycofać projekt aż do zakończenia jego drugiego czytania – mówi prof. Chmaj.
Co się stanie, jeśli posłowie nie zakończą swoich prac w upływającej jesienią kadencji Sejmu? Czy tak jak w przypadku innych projektów obywatelska inicjatywa trafi do kosza? Takiego zagrożenia nie ma. Przepisy wprowadzają tu ważny wyjątek od zasady dyskontynuacji. Zgodnie z nim już po wyborach ustawą będzie się musiał zająć Sejm następnej kadencji."

aga-d
15-07-2011, 22:17
no chyba nie trudno się domyślić? mi się wydaje, że to fota jak niosą te podpisy do ministerstwa...czy gdzieś tam

Nio pudelka z podpisami a na pierwszym z gory pisze CIESZYN nioooo :))
A w glosie dzisiejszym p. Babik dziekuje za zaangazownie czy cios :)

krilady.
15-07-2011, 22:25
Nio pudelka z podpisami a na pierwszym z gory pisze CIESZYN nioooo :))

aga - jakbyś mi nie zwróciła uwagi to bym nie wiedziała - naprawdę!
fajnie, że to widać, ze od nas też coś tam doszło :)

aga-d
15-07-2011, 22:27
a obok chyba gorki, nie wiemczy dobrze widze...
myslalm ze to zauwazalne jest dlatego nic nie podpisywalam

krilady.
15-07-2011, 22:32
a obok chyba gorki, nie wiemczy dobrze widze...

widać, tylko trzeba się przyjrzeć :)

konwalia
16-08-2011, 18:58
http://www.ratujmaluchy.pl/templates/bird/images/img03.jpg
Ustroń 2011

28.07.2011. Spotkanie uczestników akcji Ratuj Maluchy

i II Zjazd Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców

26-28 sierpnie 2011 Ustroń w Beskidzie Śląskim

Chętnych prosimy o kontakt z Krysią Bulą na adres: ratujmaluchy2011@gmail.com

Zebranie Stowarzyszenia odbędzie się 26 sierpnia o 19.00, a 27 sierpnia rano planujemy dyskusję w sprawie dalszego biegu akcji Ratuj Maluchy.

W programie m in:
- wykład eksperta edukacji wczesnoszkolnej, konsultanta metodycznego i dyrektora ośrodka kształcenia nauczycieli, p. Doroty Dziamskiej, na temat programów nauczania dzieci sześcioletnich.
- dyskusja na temat kolejnych działań akcji Ratuj Maluchy
- wizyta z dziećmi w Leśnym Parku Niespodzianek (http://www.lesnypark.pl/)

Urząd Miasta w Ustroniu już załatwia dla nas rabat na niektóre atrakcje, zwłaszcza do Leśnego Parku Niespodzianek.

Noclegi załatwiajcie indywidualnie. Właściciele pensjonatów Gwarek (http://gwarek.ustron.pl/) i Jawor (http://www.jawor.ustron.pl/) dali naszej grupie rabat. Na hasło: Ratuj maluchy, można uzyskać cenę z rabatem (ceny z rabatem kształtują się ok. 30 zł za osobę w pokoju z łazienką; śniadanie 19 zł. Dzieci płacą 25 zł, śniadanie 10 zł. Dzieci poniżej 4 lat bezpłatnie)

Do zobaczenia!

P.S. informacja pochodzi ze strony Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001948648727#!/pages/Stowarzyszenie-Rzecznik-Praw-Rodzic%C3%B3w/149382998448489 (http://www.facebook.com/profile.php?id=100001948648727#%21/pages/Stowarzyszenie-Rzecznik-Praw-Rodzic%C3%B3w/149382998448489)

---------- Post dodany o 18:58 ---------- Poprzedni post dodany o 18:44 ----------

Szczegółowe informacje na ten temat można też znaleźć na stronie,z której przekopiowałam ten tekst:

http://www.ratujmaluchy.pl/

Iwi
19-08-2011, 21:31
Całkowicie popieram tę akcję. Wpisałam się też na listę poparcia i bardzo się cieszę, że mój zamaszysty "szkryf" wędrował w takim uroczym pudełku....

konwalia
30-09-2011, 13:21
Jest jakaś nadzieja:
"Nie wszystkie sześciolatki będą musiały iść we wrześniu 2012 roku do szkoły - to najnowszy pomysł minister edukacji. Katarzyna Hall chce wstrzymać reformę, o wprowadzenie której walczyła przez cztery lata swojego urzędowania. Dlaczego? Ponieważ szkoły nie są przygotowane. Jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. To, czy propozycje pani minister wejdą w życie, rozstrzygnie się dopiero po wyborach."

http://www.gazetakrakowska.pl/krakow/451617,szesciolatki-nie-pojda-do-szkol,id,t.html?cookie=1

mimi@
30-09-2011, 14:35
Najgłubszym dla mnie pomysłem było, żeby siedmiolatek urodzony w styczniu chodził do klasy z sześciolatkiem urodzonym w grudniu/listopadzie. To praktycznie dwa lata różnicy! Jak zrobią tak, jak informują w powyższym artykule, to to ma, z grubsza, ręce i nogi.

Ale ja bym zaproponowała czerwiec, najdalej lipiec, nie sierpień.

aga-d
30-09-2011, 16:49
Jest jakaś nadzieja. Jednak co będzie to czas pokaże.
Póki co PKS ( on na pewno -sprawdzam to co dzien na swoim portfelu) wycofał bilety ulgowe dla dzieci 6 letnich!!
Dlaczego?
Otóż szanowni państwo stwierdzili,ze po co w tym roku ulga dla dzieci sześcioletnich skoro za rok pójdą do szkoły i już będą na legitkach szkolnych jezdzic.
A teraz przez rok "nachapać" się kasiory za mandaciki, rodziców którzy nie są tego świadomi :(
Ale to już temat do innego postu,który już tu też był poruszany.

Sophie
30-09-2011, 17:09
Dlaczego? Ponieważ szkoły nie są przygotowane.http://www.gazetakrakowska.pl/krakow/451617,szesciolatki-nie-pojda-do-szkol,id,t.html?cookie=1

Bardzo w to wątpię...to najzwyklejsza "kiełbasa wyborcza"...wystraszyła się baba i tyle a jak będzie po wyborach to ładnie się z tej idei wycofa...

Iwi
30-09-2011, 19:13
Bardzo w to wątpię...to najzwyklejsza "kiełbasa wyborcza"...wystraszyła się baba i tyle a jak będzie po wyborach to ładnie się z tej idei wycofa...

Też tak myślę.
Chociaż wolałabym żeby pani minister nie kombinowała przed wyborami tylko w ogóle wycofała się z tego poronionego pomysłu.... Nie wyobrażam sobie swoich dzieci w szkole w wieku sześciu lat, jednego to ominęło bo akurat w tym roku chodzi do zerówki (w przedszkolu oczywiście) ale reszta bąbelków? Ach, szkoda że to ona nie urodziła dziecka w 2006roku, wiedziałaby co teraz czujemy - my matki.....

konwalia
30-09-2011, 22:39

Ja żyję nadzieją,że Hall nie będzie mogła wycofać się ze swych "obietnic",które teraz nam dała,bo wszyscy rodzice 6-latków i inne zainteresowane tematem osoby nie pozwolą jej na to-akcja "ratuj maluchy" trwa dalej i obejmuje coraz szerszy zakres inicjatyw ,które miejmy nadzieję pomogą w zablokowaniu,albo przynajmniej rozłożeniu reformy w czasie.
Najnowsza akcja to:
Cała Polska pisze do premiera: Ratuj Maluchy!
więcej informacji na stronach:
http://www.ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=299&Itemid

oraz

http://www.facebook.com/?ref=home#!/event.php?eid=180614955346701 (http://www.facebook.com/?ref=home#%21/event.php?eid=180614955346701)

mimi@
01-10-2011, 08:13
I piszecie dziewczyny te listy?

Sophie
01-10-2011, 13:34
http://fakty.interia.pl/raport/szesciolatki_do_szkoly/news/rzad-przesuwa-o-rok-obowiazek-szkolny-6-latkow,1702453

Zamiast dofinansować przedszkola, objąć dzieci subwencją oświatową to lepiej na siłę modernizować szkoły i tworzyć z nich molochy: przedszkole + szkoła podstawowa + gimnazjum. Mamy już takie przykłady takich pomysłów na naszym terenie...

kylo1
03-10-2011, 16:52
Ja jednego malucha uratowałem przed złomowaniem. Obecnie jest w trakcie remontu blacharskiego.

aga-d
03-10-2011, 21:35
Chyba się udało !!
:brawa::brawa::brawa:

http://www.cyberr.pl/forum/images/smiles/radocha.gifhttp://www.cyberr.pl/forum/images/smiles/radocha.gifhttp://www.cyberr.pl/forum/images/smiles/radocha.gifhttp://www.cyberr.pl/forum/images/smiles/radocha.gifhttp://www.cyberr.pl/forum/images/smiles/radocha.gif

http://www.forum.ox.pl/image/jpg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBhMGERUUDxQVFBUWGBkWFRUVGRUWHhkZHBgXFhQXFB 8XGzIgGhwkGRcVHy8iJCgpLC8tFR8xNTAqNSYrLCkBCQoKDQsN GQ4OGTUkHiQ1NTU1NTU1LDU1NTUsLDUpNDUwNTQ1LCw0NjUsLi wvNTU0LDYsLCwsLDQsLiwsLDQsNP/AABEIAE8AUAMBIgACEQEDEQH/xAAbAAACAgMBAAAAAAAAAAAAAAAFBgMEAQIHAP/EADYQAAECBAIHBgQGAwAAAAAAAAECAwAEESEFMQYSIkFRYXETM oGRobEUQmLwBzNScsHRFSPh/8QAGgEAAgMBAQAAAAAAAAAAAAAAAwUAAgQBBv/EACwRAAEDAwIDBwUBAAAAAAAAAAEAAgMEERIhMRNBUQUUImFxo eEVkbHR8DL/2gAMAwEAAhEDEQA/AO4Rgx6sKGkWkBmlFpkkJFlqG8/pTGWqqmUrM3okcZkNgiOK6WIkyUtDtFjPckdTAFyfmsWNlKpwb 2R5xNhuFoZALgrwTuHXjBf40JsKAcBCQ95q/FI7FvQLYAyPRouUAGjLjt1AV+pVY8dGXGrpAr9KqGDip6IzOwP 6bAOZ+6txZOiEonprCPmVTg5tDzg9hWliJwhDo7NZyrcHod3jF Jya1s4Fzcml3ujw/qOh1TSeKN2TehXMGyaOFin/ADjMKGjuPmUUGnzVJshZzHBKv7hvEPaWqZVMzYsUkZjNigmlGK GRa1Ud9zZHIfMfKFaRZ1PDKLekD/xcyrggBA9z7+kaS6aCPL1dSJq2x2amMEeMfqrAUTG9KZ26wu6c 6RK0YlC40KuqUG27Voo/Nzpw5xzOT0dxmeBeU26qt9tVFHoCYZRO4rcy8NCG92BsAu36sZ 1IQvw60xcnHVSc2lSXUgqSF11rXUk15QY/EDS8aKMJ1fzXSQgcAO8r74xlkMonEI3O37Vw9uGSYy3Ea0Uji8 xKYxiKe2aafANwqpCjzAJr6Q7fhtpY7jyHGJwHt2aEkjVKk1pt DiLdaxeojfEwva8OtvY7KrJcjYiyZZpjX8fsQ0aL4mZ1vVWdtu x5j5T6HygA8mojfA3/AIOZTwWCg9c0+3rC7s6r4VZYbORJ48o/MIfMvf7HDvU4v3i0yrUFVWiriLXYurB3Oq9TUekFJNAcRQ0Irl DWDsyKoic86PudVnfO5jtNrBRkpcprAGhqKgGh4isTfEA74zMY Cp0kskD6VfwYDzDbsp30KA40t5wgquzqqA2IuPJGbM12t1ddkm H3UvKbSXUVCXKXANjff4xHN4XLz7rbzraVrbqGyq9KmptlWBvx 5jPxsYgye9wSrZC1kfMwOMQEICivVTrkUKqCpG4E7xA1jtJruI Ud1QDTlBlnBFMkF4g/SOPM741UvZVTUO00B5/26o+drVTmF64qnLKvHpFaTd2kHel1HvF6e2E8LxUw9nXU2P1Op 8gamPR1NDDSUzGsGuQ153QI5HPeSdrIhpLJ9k/Xc4AR+5OfpGsjsJte9x/UMmNYb/kmtUWUNpB+oZV5HLxhaw52myqxrQg7lfMn73QxiPdqgxu2fqPX mEJ3jYDzCYJJQWTSCGqHE3uCIGyrY1icja8XmQptF9qx5QyQFq 7hjTyboT5CMDCmm02bTlwETre1U1IOWVK+0aqfqioBNsqU3c4r i3opdauIDaAAKC1hA+eWEG+8Gn/OMW5jtHWxSiO7XeefKKU0wAquZoRUxayiAzgKxUil7D2rzi5gE p2z44Mpqf3qt7V9IqzDtL0qa0QP1KrakM+CYd/jW6G6ztLPFR/jd4Qlce+VjWt/zH7n4WkDhx3O5/CIQExrAzMHtGaBzeDYL68DwMG49SGc0LZm4vQGuLTcJawvFAFF LlUqFiCLjqN/WD7DgcRUGucQT+Dt4iNsXGShZQ6GBS8FmJT8pwLHBVUHzGcYsq qm0Izb15/KLZj9tEwE0EYNx4QtuT0ywKKQocwps/zGonJmaFEpVQ27zY9rxX6m29uG6/opwDvdHp19Mu3VZoBSF/E8Q7ZQCa3sEgbSug3DnE7OAPP/AJiwgfTVaqdVZQXkMIbw7uC5zUbk9THHd7q/CBw2+/woOGzU6n2VLBsFLB7R6mvklIyQOA584NCPUjMMIKdlOwMYNEJz y83K/9k=

konwalia
03-01-2012, 23:09
A jednak się udało:podziw:

"Wszystkie sześciolatki obowiązkowo rozpoczną naukę w 2014 r.; o dwa lata przedłużony będzie okres, w którym o pójściu do szkoły podstawowej przez sześciolatka będą decydować rodzice - postanowił dzisiaj (03.01.2012)rząd , przyjmując projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty."

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-szesciolatki-pojda-do-szkol-w-2014-roku,1,4988512,wiadomosc.html#.TwNLJiC2hR4.faceboo k

Sophie
04-01-2012, 00:03
A jednak się udało:podziw:

"Wszystkie sześciolatki obowiązkowo rozpoczną naukę w 2014 r.; o dwa lata przedłużony będzie okres, w którym o pójściu do szkoły podstawowej przez sześciolatka będą decydować rodzice - postanowił dzisiaj (03.01.2012)rząd , przyjmując projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty."

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-szesciolatki-pojda-do-szkol-w-2014-roku,1,4988512,wiadomosc.html#.TwNLJiC2hR4.faceboo k

Przyjęty projekt to nowela ministerstwa a nie projekt obywatelski, pod którym zbierano głosy w całej Polsce, ale może dobre i tyle. Na pewno ucieszą się rodzice roczników objętych zmianą...mogą wybrać...

aga-d
20-03-2013, 08:37
PODBIJAM AKCJE !

Potrzebne 500 tys. głosów.

Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców 8 stycznia 2013 roku rozpoczęły zbiórkę podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum edukacyjne "Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!".

Dołącz do ogólnopolskiej akcji. Zbieraj podpisy pod wnioskiem o referendum.

Najważniejsze cele:

• Ostateczne odwołanie przez rząd reformy obniżenia wieku szkolnego
• Stop likwidacji szkół
• Decyzja o edukacji pięciolatków należy do rodziców
• Przywrócenie pełnego kursu historii i innych przedmiotów w liceum
• O tym co dalej z gimnazjami muszą zadecydować wszyscy obywatele

Sprawa dotyczy Twojego dziecka!

Od Twojego zaangażowania zależy jego edukacja.

1. Wejdź na stronę www.rzecznikrodzicow.pl

2. Pobierz formularz

3. Zbieraj podpisy

grabowska
20-03-2013, 10:36
Przyłączam się, a co! Ni ma bata!

Camileo
24-03-2013, 16:12
Uratowałem jednego malucha w ostatnim czasie, niewiele by brakowało i wylądował by na złomie. ;)