PDA

Zobacz pełną wersję : Ukraina Krym

syksyk
01-06-2013, 11:56
Mam zamiar się wybrać w tym roku na odpoczynek na Ukrainę dokładniej: SAKI - NOVOFEDORIVKA Ktoś coś kojarzy? Jakieś wskazówki lub dobre sprawdzone oferty gdzieś indziej?

Tortilla
01-06-2013, 14:04
No to włączam śledzia. Ciekawa jestem co napiszecie, bo kręci mnie Ukraina.
Ale nie z biurem podróży.

toshiba
05-06-2013, 13:35
Ja parę lat temu byłam w Soczi to Rosja ale bardzo polecam,piękne plaże,palmy i delfiny,a nad miastem góry Kaukaz. To prawdziwy kurort z dobrymi hotelami i miejsce gdzie można polenić się na plaży i pochodzić po górach.

vigor
11-06-2013, 17:06
na dworcach pks lub pkp zawsze dużo proponują noclegów. Można sobie pooglądać i targować się, jeżeli więcej osób czy na dłuższy okres. Polecam brać noclegi w domach wolno stojących, bo łatwiej przetrwać w nich upały. A Saki wybraliście ze względu na plaże piaskowe czy inny powód?

syksyk
11-06-2013, 18:50
Nie byłem jeszcze na Ukrainie. I jednym z powodów były piaszczyste plaże. Może być w sumie inna miejscowość. A czy jeżeli pojadę bez zarezerwowanych noclegów to będzie kłopot znaleźć jakiś nocleg na miejscu?? Jakie ceny?? Jakieś namiary :> ??

vigor
11-06-2013, 20:52
Nie byłem jeszcze na Ukrainie. I jednym z powodów były piaszczyste plaże. Może być w sumie inna miejscowość. A czy jeżeli pojadę bez zarezerwowanych noclegów to będzie kłopot znaleźć jakiś nocleg na miejscu?? Jakie ceny?? Jakieś namiary :> ??

http://www.ua.all.biz/guide-hotels?city=696

http://kvartirada.ru/kvartira-na-sutki/saki/135/

tu można pooglądać

syksyk
11-06-2013, 21:56
Spasiba o.O ja nie pojmaju :( (czy jakoś tak)

moni234
12-06-2013, 13:02
Byłam na Krymie w sierpniu 2011 w okolicach Teodozji , w małej miejscowości Beregove. To wprawdzie inny rejon tego półwyspu niż Twój cel podróży,ale mogę tyle powiedzieć ,że jechałam w ciemno, a w ofertach noclegów można było na miejscu przebierać ( jechaliśmy tam końcem czerwca) . Przy drogach dojazdowych do kurortów i w nich samych byli "stacze" , którzy oferowali pokoje. Można wynająć kwatery o różnym standardzie- całkiem zwyczajne, ale i luksusowe. Wynajmowałam z rodziną ( w sumie 4 osoby) pokój z łazienką w pensjonacie ,który w sumie mógł pomieścić max 30 gości . Koszt za dobę wynosił 200 hrywien+ opłata za parkowanie samochodu, chyba 10 hrywien za dobę. Normą tam jest ,że pensjonaty są ogrodzone solidnym murem, albo przynajmniej jakąś siatką. Za parkowanie w obrębie pensjonatu się płaci. Za stanie na ulicy nie płacisz, ale to Twój wybór. Niestety, nie mam namiarów na naszą kwaterę. Przygotuj się na to, że Krym cierpi na niedobory wody pitnej i może się zdarzyć, że okresowo nie będzie wody w kranie . Mieszkańcy są na to przygotowani i nikt nie robi z tego problemu. Przeważnie każdy ma na zewnątrz "letnij dusz' czyli prysznic na zewnątrz z wodą z beczki na dachu. Nie wiem ,jak teraz, ale w 2011 droga na Krym przez przez Chmielnickij, Vinicję, Mokłajev była w fatalnym stanie- max 90 na godzinę dało się jechać, bo nawierzchnia była koszmarna (wyboje, dziury), a i tak drżeliśmy, żeby auto wytrzymało. Milicja raz nas "ususzyła" ,ale chodziło im tylko o łapówkę, którą dostali . Wracając woleliśmy nadłożyć drogi i jechać przez Kijów-droga dużo lepsza jakościowo.

- - - Dopisano - - -

mała poprawka- w czerwcu 2010 roku byłam w Bieregove