PDA

Zobacz pełną wersję : Atrakcyjna praca po wysłaniu sms

aga-d
03-06-2013, 16:11
Od pewnego czasu na oxie w dziale ogłoszenia - praca - zatrudnię pojawia się ogłoszenie oferujące ciekawą, atrakcyjną pracę, Cytuję ogłoszenie:

Zatrudnię Pomoc Biurową

Imię i nazwisko/Firma:

Miasto:
Warszawa

Opis oferty pracy: Dynamicznie rozwijająca się firma zatrudni do działu administracyjnego.
OFERUJEMY:
-szkolenia
-dobre zarobki
-stała praca
-mozliwość awansu
-praca w młodym zespole
OBOWIĄZKI:
-budowanie wizerunku firmy
-obsługę centrali telefonicznej
-obsługę korespondencji przychodzącej i wychodzącej oraz zapewnienie płynnego obiegu informacji w firmie
-wsparcie administracyjno-biurowe innych działów
WYMAGANIA:
-znajomość obsługi pakietu MS office oraz sprzętu biurowego
-wysoki poziom kultury osobistej
-dobra organizacja pracy i dynamizm w działaniu

Zatrudniamy również osoby uczące się

Więcej informacji dotyczących pracy pod adresem email - kamil.kwarc@gmail.com

Na ten adres możecie również składać swoje CV.

Po wysłaniu dokumentów aplikacyjnych. A w nich wiadomo wszystkie swoje dane dostaje się meila o treści:

Witam
Piszemy do Ciebie, ponieważ bardzo zainteresowało nas Twoje CV.
Jesteśmy gotów podpisać z Tobą umowę od zaraz, ale przed wszystkimi formalnościami mamy do Ciebie jeszcze kilka ścisłych pytań oraz mały test, który zajmie Ci kilka minut. Jest to ostatni etap rekrutacji.

Pytania oraz Test - http://hostujmy.pl/download/52968/GM0MTh

Po otrzymaniu odpowiedzi oddzwonimy do Ciebie w celu uzgodnienia miejsca spotkania

Pozdrawiam

Po kliknięciu w linka należy podać swój numer telefonu aby otrzymać kod dostępu. Opłata za esa to 6,15 brutto. Szkoda mi było było tych 6 złotych , by sprawdzić jaka jest całkowita zawartość tego pliku. Jednak ta praca to typowe oszustwo.
Facet nie ma żadnej firmy.

Ogłasza się po całej Polsce pod dwoma mi znanymi meilami: marek.skocz 75@gmail.com oraz kamil.kwarc@gmail.com

Ogłoszenia o pracę dotyczą różnych branż. Nawet szukał niani do swojego dziecka :

Pilnie poszukujemy wraz z żoną niani dla naszej 2-letniej córki. Co do godzin pracy to zawsze możemy się jakoś dogadać tak by Tobie też odpowiadało. Co do płacy to mam nadzieję, że się dogadamy. Kwestia spacerów lub innych wyjść z dzieckiem. O tym musisz poinformować wcześniej. Wiadomo małe dziecko zawsze chce coś ze sklepu, więc chodzi tu o kwestię pozostawienia pieniędzy. W czasie zajmowania się dzieckiem kuchnia można tak powiedzieć jest Twoja. Chodzi tu o przygotowanie różnych rzeczy małej. W razie pytań proszę pisać na adres mail: marek.skocz75@gmail.com Razem z żona przygotowaliśmy mały formularz, który zawiera kilka pytań. Napisz nam również coś więcej o sobie i godziny w jakich dysponujesz. Na najciekawszy formularz odezwiemy się poprzez nr telefonu w nim pozostawiony. Link do pobrania formularza: hostujmy.pl/download/34161/2YxOTE Formularz proszę wysłać na marek.skocz75@gmail.com Mile widziane będzie Twoje zdjęcie

I tak po kolei lecą ogłoszenia na wolny wakat kelnera, pomocy biurowej, kierowcy, księgowa, sprzedawca. Miejscowość Cieszyn, Warszawa, Turek itp.

W związku z powyższym zastanawiam się jak można powstrzymać ten proceder naciągania i żerowania na kimś , kto szuka pracy?
I jakim trzeba być człowiekiem , by być tak perfidnym?

starocieszyniok
03-06-2013, 17:36

Znając naiwność ludzi, trzeba być człowiekiem średnio-inteligentnym :D

kubulek51
03-06-2013, 19:49
A znasz kogoś kogo facet oszukał? Spokojnie z tymi komentarzami.

Iwi
03-06-2013, 19:58
Tu nie trzeba nikogo znać. Już sam fakt że, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o ofercie pracy, trzeba wysłać smsa za 6 zł, śmierdzi oszustwem na kilometr. A oszustów trzeba wbijać w ziemię.
Tylu ludzi poszukuje pracy, tylu jest zdesperowanych i podejmuje ją za śmieszną kasę, żeby tylko utrzymać rodzinę.....a tu taka świnia jakaś żeruje na ludzkiej niedoli. FUJ!

Krisgw
03-06-2013, 22:26
W związku z powyższym zastanawiam się jak można powstrzymać ten proceder naciągania i żerowania na kimś, kto szuka pracy?

Najbardziej skutecznym sposobem jest to co Ty właśnie zrobiłaś w tym temacie :przytul: ostrzeganie i jeszcze raz ostrzeganie, bo przy naszym cudnym i mądrym prawie inne sposoby często zwodzą, ale czego można oczekiwać od państwa, które w wielu przypadkach takie oszustwa nawet legalizuje np. za pośrednictwem e-sądu :marzy:

- - - Dopisano - - -

Nie trzeba się nawet wysilać... ludzie często bywają tak naiwni, że aż się wierzyć nie chce :nie_powiem:

krilady.
04-06-2013, 09:06
aga, dobrze, że to napisałaś! :)

Raven
04-06-2013, 09:29

albo zdesperowanym ...wszak nie wszyscy muszą być i są orłami .... :8
Na mój ptasi rozumek po raz po takich doniesieniach oszustem powinny zająć się stosowne służby, po dwa OX powinien zareagować blokiem ID spryciarza.

dyszol
04-06-2013, 13:43
W związku z powyższym zastanawiam się jak można powstrzymać ten proceder naciągania i żerowania na kimś , kto szuka pracy?

Rozumiem że ktoś szuka pilnie pracy ale korzystanie z takich pierdół naprawdę świadczy o człowieku. Miłości też szukasz na 0700?

aga-d
04-06-2013, 16:00
dyszol wybacz, ale nie rozumiem co masz do przekazania. Nie rozumiem w szczególności drugiego zdania?
Co to ma wspólnego i dlaczego niby ja ? Co ?

dyszol
04-06-2013, 16:29
dyszol wybacz, ale nie rozumiem co masz do przekazania. Nie rozumiem w szczególności drugiego zdania?
Co to ma wspólnego i dlaczego niby ja ? Co ?
Nie wiem czy wysyłałaś czy nie, z Twojego tekstu tak wynika więc napisałem do Ciebie i innych którzy wysłali smsa po taką pracę. Z tym 0700 chyba jest całkiem zrozumiałe. Płacisz za to, żeby ktoś poudawał że ma na ciebie ochotę. A tutaj płacisz za to, żeby ktoś poudawał, że ma dla ciebie pracę. Skrzywienie.

aga-d
04-06-2013, 17:48
nie wysłałam ;> i napisałam ,ze szkoda było mi tych 6 zeta żeby do końca sprawdzić co rzeczywiście zawiera link.
Ja aż taka naiwna nie jestem. ;> Dlatego napisałam ten post , bo mnie wkurza taki pajac żerujący na ludzkiej naiwności bądź nadziei na lepszą pracę.

Rybka
13-06-2013, 10:31
Dyszol pojechałeś po bandzie! Kiepsko czytasz co inni piszą, a się wypowiadasz i osądzasz.

dyszol
13-06-2013, 11:18
No to biję się w klatę za swoje kiepskie czytanie.

aga-d
13-06-2013, 15:44
no... dobrze, że umiesz się przyznać do błędu. Dobrze to o Tobie świadczy :)

Ale w pięty mogło pójść...;>

Rybka
13-06-2013, 15:56
myślę, że przeprosiny byłyby bardziej na miejscu ;)

aga-d
18-07-2013, 21:58
UWAGA:

Koleś znowu grasuje.
Tym razem ukrywa się pod adresem zbigniew.walc@gmail.com (&quot;Zbigniew Walc&quot; <zbigniew.walc@gmail.com>) taki podaje w ogłoszeniu na który trzeba wysyłać CV a potem schemat ten sam. Bardzo zainteresowało nasze CV bla bla dopełnij formalności , które znajdziesz w linku. Oczywiście płatnym

Zamieścił ogłoszenie troszkę zmodyfikowane jednak znowu to samo.

Pomocy biurowej szuka :

http://ogloszenia.ox.pl/ogloszenie,1886247,zatrudnie-pomoc-biurowa.html

Teraz jest Wisła.

Wkurza mnie to jego żerowanie i tupet;>

gzapalka
21-09-2013, 22:18
Witam wszystkich na forum właśnie szukam pracy i natknąłem się na to ogłoszenie
Wymagania:
-komunikatywność i dobre zdolności interpersonalne,
-zaangażowanie w pracę oraz sumienność,
-dyspozycyjność,
-praktyczna umiejętność prowadzenia samochodu (prawo jazdy kat. B).

Oferujemy:
-pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie o określonej pozycji rynkowej,
rozwój zawodowy
-wysokie zarobki
-elastyczne godziny pracy (dwie zmiany)

Zatrudniamy również osoby uczące się

Więcej informacji dotyczących pracy pod adresem email - zbigniew.walc@gmail.com
Na ten adres możecie również składać swoje CV.

To pewno ten sam gość jeśli to oszust to chciałbym żeby wiedział że jeśli ktoś tak jak ja szuka stałej pracy 2lata i napotyka na takiego oszusta to życzę mu żeby zdechł na raka,pozdrawiam.

syksyk
22-09-2013, 00:54
2 lata pracy szukasz??? To nie wydaje się mię, że znajdziesz...

aga-d
22-09-2013, 15:23
2 lata szuka stałej pracy. Co się czepiasz ??