PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe ubezpieczenie samochodu w czasie podróży

BETI206
04-06-2013, 17:21
Mam pytanie ;) Jakie wykupić dodatkowe ubezpieczenie samochodu (mam tylko OC i NW) przed podróżą? Chodzi o np holowanie w czasie awarii samochodu lub wypadku... Polecacie jakąś konkretną firmę ubezpieczeniową?

kubulek51
04-06-2013, 19:42
Polecam spotkanie z .p. Kanią.On prowadzi ubezpieczenia w Cieszynie /budynek Starostwa/.

krilady.
04-06-2013, 21:17
Ja miałam ubezpieczone w PZU to i w PZU wykupywałam :)

BETI206
04-06-2013, 21:49
No właśnie słyszałam że w PZU jest najlepsze, a ja mam auto w HDI ubezpieczone. Ale jeszcze dokładnie nie pytałam jak wygląda to w HDI.

gellwetka
05-06-2013, 07:51
Hej
Z czystym sumieniem mogę polecić ubezpieczenie w mBanku Assistance Auto24. Wykupuje je osoba, która ma konto w mBanku a ubezpieczenie dotyczy wszystkich uczestników podróży (każdego, kto znajdował się w aucie). Kosztuje grosze (my w 5 osób składaliśmy się bodajże po niecałe 20 zł).
Auto padło nam za granicą. Zadzwoniliśmy na infolinię i opowiedzieliśmy co się stało, gdzie jesteśmy, ile nas jest. Kontakt z lokalnym przedstawicielem leżał już po stronie ubezpieczyciela. Po ok godzinie (środek nocy) przyjechała laweta, zabrali auto do najbliższego autoryzowanego serwisu (to jest minus, bo musi być autoryzowany) a nas taksówkami do **** hotelu.
Po naszej stronie leżały tylko koszty związane z naprawą samochodu.
Jeżeli w tej samej podróży auto zepsuje Ci się ponownie, cała procedura się powtarza (w sensie, że masz prawo do więcej niż jednej awarii ;)).
Poszukaj sobie informacji na ten temat i sprawdź czy nic się nie zmieniło.
Ja cieszę się, że je "odkryłam", choć okoliczności były przykre.

piotrgoll
05-06-2013, 12:29
Witam.
Uważam, iż najlepsze i w przystępnej cenie assitance czyli z holowaniem włącznie (np w Polsce bez limitu km + dodatkowe bonusy) ma firma nowa na rynku podobno dawny PZM - GOTHAER. Zaproponowano mi go u P. Kani w Cieszynie i faktycznie ja płacąc 120 zł za rok mam pełne assistance z holowaniem bez limitu km, hotelem, autem zastępczym itp itd - oczywiście na terenie Polski. Na Europe jest droższe i inne warunki ale i tak godne zainteresowania. Sprawdziliśmy tez inne firmy, które na tle tej oferty wypadły blado. Każdy ma jednak swoje doświadczenia, a i każdy agent może tez zachwalać coś nie pokazując czegoś innego.
Wydaje mi sie jednak, iz u P. Kani w Cieszynie wszystko jest na najwyższym poziomie. Pozdrawiam

BETI206
11-07-2013, 15:27
Mnie też zaproponowano ubezpieczenie z firmy Gothaer. Wydaje się być ok.

amelia86
29-08-2013, 22:10
Polecam Ci kancelarie brokerską PKB. Mają bardzo atrakcyjną ofertę jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne (http://pkbroker.pl/products/2-komunikacyjne). Sama ubezpieczyłam tam swoje auto.

dyszol
30-08-2013, 06:42
Polecam Ci kancelarie brokerską PKB. Mają bardzo atrakcyjną ofertę jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne (http://pkbroker.pl/products/2-komunikacyjne). Sama ubezpieczyłam tam swoje auto.
Znajomemu ubezpieczyli samochód i wszystko było super, po konroli policji okazalo się, że polisa jest sfałszowana i mieli klocki, bo oc nieważne. Nie polecam.

Ludwig1975
20-02-2014, 08:35
Ja ostatanio się interesowałem tym tematem i powiem Ci, że najlepsze ubezpieczenie podróży (http://www.generalidirect.pl/ubezpieczenia-turystyczne) kupisz w generali direct, sam tam kupowałem i jest ok :)

Doo18
26-03-2014, 18:52
Na pewno przed podjęciem decyzji, dokładnie przewertuj dostępne oferty bo sam interesując się tematem, głupio podjąłem trochę zbyt pochopną decyzję. No i co jak co - porównaj wszystkie firmy oferujące takie usługi, chociażby przez Internet: http://www.fineinvestments.pl/ubezpieczenia/

Krysia93
02-04-2014, 09:38
Ja takie ubezpieczenie posiadam o którym mówi autor w: [spam], jako młody niedoświadczony kierowca przyda się dodatkowe wsparcie drogowców czyli assistance itp.

Wąski
03-04-2014, 22:30
A ja polecam dziewczyny z TRIO na stawowej u "włocha".
Przedstawiają ofertę z uwzględnieniem wielu czynników indywidualnych, ceny rzeczywiście robią dobre, na tyle dobre że oferta jest lepsza niż u lokalnej konkurencji, ale również lepsza od oferty sprzedawcy internetowego czy call center!

Dimi
05-05-2014, 10:35
Mam pytanie czy warto wykupić Assistance ? a konkretnie: [spam]
? Otóż ostatnio wymieniając opony serwisant powiedział że w mojej marce często pękają igły od felg. Boję się że kiedyś na trasie jak złapię kapcia,a próbując wymienić koło może mi się to przytrafić a wtedy już nic nie zdziałam.

Krisgw.
05-05-2014, 10:38
A co to są te igły od felg? :niepewny:

Dimi
05-05-2014, 10:41
on je tak nazwał :) te śruby na które zakładamy koło.

Krisgw.
05-05-2014, 10:56
Znaczy się szpilki? wcale tak często nie pękają, chyba, że ktoś nie wie jak dokręcać koło, przykręca się je odpowiednim momentem, służy do tego specjalny klucz (dynamometryczny), przyjrzyj się czy twój serwisant takowy stosuje bo może taniej będzie zmienić mechanika :)

Dimi
05-05-2014, 12:38
Zgadza się szpilki :) Nie znam się tak dobrze , miał jakiś klucz którym dokręcał koło , resztę robił pistoletem. On twierdził że w tych samochodach się łamią.. mam autko Koreańskie. Chyba pomyślę nad zmianą :) dzięki za radę.

Ewe87
24-05-2014, 14:56
A to standardowe nie wystarczy, np.żeby do Francji jechać?

Maggda
20-06-2014, 20:21
Jak my jechaliśmy wprawdzie nie do Francji, ale blisko :) to nic specjalnego nie wykupiliśmy.

B. Katarzyna
17-11-2017, 09:27
W czasie dalszej podróży dodatkowe ubezpieczenie assistance na pewno się przyda, zwłaszcza jeśli jedziemy za granicę. Awaria może się przecież przydarzyć każdemu, niezależnie od tego jak doświadczony jest dany kierowca. Podstawą jest jednak sprawdzenie zakresu polisy, bo pod taką samą nazwą - Assistance - kryją się najróżniejsze warunki. Należy także upewnić się, czy dana polisa działa w tym kraju, do którego się wybieramy. Na stronie porównywarki Ubea można znaleźć opisy różnych polis assistance, ich warunki oraz wyłączenia odpowiedzialności. Warto się temu przyjrzeć (np. bardzo ważny jest limit kilometrów holowania), by kupić coś, co zapewni nam faktyczną ochronę, ale jednocześnie nie będzie zbyt wymyślne i przeładowane dodatkami, które do niczego się nam nie przydadzą.