PDA

Zobacz pełną wersję : Auto rodzinne - jakie?

krilady.
01-07-2013, 20:55
Planujemy zakup takiego auta i nie bardzo wiemy jakie byłoby najlepsze... Na co zwracacie uwagę przy wyborze marki i modelu? No oprócz silnika i takich tam, choć o tym też możecie napisać.... :)

łofca
01-07-2013, 21:08
VW SHARAN 1,9 TDI. 7 wygodnych miejsc - styknie?:)

krilady.
01-07-2013, 21:11
Nie planujym aż tyle dziecek..... :lol:

arnika
01-07-2013, 21:22
Autobus :jupi:

krilady.
01-07-2013, 21:26
A tym bardzij tyle... :marzy:

:lol::P

- - - Dopisano - - -

Mi się nawet podoba Ford Fusion albo ewentualnie Honda Jazz, ale to teraz tak mi wskoczyło. Ostatnio co nam się podobało to Kia Sportage, ale podobno w tych suvach nie ma tyle miejsca na ile to wygląda....

kiziamizia
01-07-2013, 21:39
kupcie takie, jakie bedziecie w stanie utrzymac- ubezpieczenie OC, naprawy, paliwo.
Opłaty OC zalezą m.in. od pojemnosci silnika.
Polecam takie , do którego można zapakować coś wiecej czyli kombi.
Duzy bagaznik fajna sprawa.
Polecam
Nowy Ford Focus kombi, diesel z klimatyzacją lub
nowa ale nie najnowsza scoda octavia combi 1,9 TDI + klimatyzacja (rok 2009 ma dobre silniki)

W zasadzie jest tyle róznych aut, że można wybierać. Kwestia gustu.

Ps. dzieci można nie planować a też się rodzą ;)

krilady.
01-07-2013, 21:59
Hihi, na razie planujemy więc przygotowani jesteśmy :lol:
A co do aut właśnie kombi nam się nie podobają. I dzięki za podpowiedź o OC itp - fakt, o tym się zapomina, choć o częściach i naprawach to myślimy.

zbicho
01-07-2013, 22:03
Planujemy zakup takiego auta i nie bardzo wiemy jakie byłoby najlepsze... Na co zwracacie uwagę przy wyborze marki i modelu? No oprócz silnika i takich tam, choć o tym też możecie napisać.... :)
Najpierw napisz, ile kasy chcesz przeznaczyć na samochód. Do czego konkretnie ma służyć, jakieś dalsze wypady, czy tylko do teściów -5 km. Czasami wystarczy golf, czy clio, a czasami trzeba vana. Ciężko doradzić w tej sytuacji.

krilady.
01-07-2013, 22:07
Myślę, że i tu po okolicy, ale na trasy też. Kasa - i tak musimy wziąć kredyt, gadkę o aucie zaczęliśmy od 10-15 tyś, a teraz już mówimy o 40.000, ale nie chciałabym wydać więcej, a nawet wolałabym mniej, ale nie chcę starego auta, fajny byłby 3, 4, 5latek.....
Golfy mi się nie podobają, ani clio......

No. To dawaj. :)

zbicho
01-07-2013, 22:20
Mając taką kasę postawiłbym na Passata. A jeśli coś wyższego, to Hyundai SantaFe

Tortilla
01-07-2013, 23:07
No dobra- kombi nie. Mini van, SUV jakiś?
Określ tak po babsku, co Ci się podoba, no bo piękne musi być, prawda? ;)
Bo ja na ten przykład gustuję w Fordach Mustangach, ale jeżdżę czymś bardziej przyziemnym :)

malgoska282
02-07-2013, 04:27
marea weekend

tomb
02-07-2013, 07:31
rodzinne auto to kombi i van : Fiat Croma, Volvo V50/V40 jakies XC, Peugeot 307SW, Citroen C4 picasso, Fiat Multipla II (polecam, zajebiste auto rodzinne), , nie polecam zadnego sedana, bo potem nawet rodzinny krotki chocby wyjazd na narty powoduje stres :)

jan_122
02-07-2013, 07:35
To jest super fura!! Do tego przyczepka i o czym więcej marzyć?

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSn-1ITfHuHrxwF83TMCc-oYmtUJFTfSN2DXE6rc8knWbDy31Oz https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ39a5bt8-mBZkp4CayA2TRXANrJl_4quIdBOgrDF5jUYgBM_GYlw

wisiketa
02-07-2013, 08:14
Jeżeli jeszcze nie kupiliście to polecam toyotę, nie koniecznie tą ---> http://allegro.pl/avensis-2-0-vvti-wzorowa-dla-wymagajacych-i3342565813.html, miałem nówkę z salonu ale kombika 5 lat nie widziała mechanika, nawet żarówki nie wymieniałem, wygodna w środku dużo miejsca, zawieszenie bardzo dobre, przed zakupem jedź na przegląd to Ci powiedzą czy auto jest wporzo.

lili_13
02-07-2013, 08:14
Jak znam życie to kupisz coś głupiego, bo nie potrafisz się określić w żadnej kwesti. Pewnie kupisz coś co poleci ci znajomy ( bo znajomy znajomego ma do sprzedania fajne auto).

suri83
02-07-2013, 08:24
Dla wygody całej rodziny polecam volvo (od modelu s60 po v40,v50,v70) :)

Tortilla
02-07-2013, 08:29
Jak znam życie to kupisz coś głupiego, bo nie potrafisz się określić w żadnej kwesti. Pewnie kupisz coś co poleci ci znajomy ( bo znajomy znajomego ma do sprzedania fajne auto).
Cóż za przesympatyczna odpowiedź!

Dziękujemy Ci lili_13!

Krisgw
02-07-2013, 08:46
Mając taką kasę postawiłbym na Passata.

Dobrze Ci radzę krilady, kup sobie wszystko byle nie Passata (chyba, że b3 :marzy:), zeżre ci to dużo nerwów i kasy...

moni234
02-07-2013, 08:51
Przede wszystkim zastanów się jakie potrzeby ma to auto zaspokoić-ma wozić często dużo bagażu, czy częściej musisz wozić większą liczbę pasażerów- np. dzieci do szkoły?. Jeśli większy bagaż wozisz raz od święta-np. raz w roku na urlop , to daruj sobie kombi. Jak jest was więcej niż 4 osoby, to zastanów się nad vanem. Wybór jest ogromny- praktycznie każda marka ma swojego vana. Szukając parę lat temu dla siebie vana, sprawdzałam Toyotę corollę verso w wersji 7-mio osobowej, ale to porażka, przerost formy nad treścią-w trzecim rzędzie posadzisz jedynie dziecko, bo dorosły będzie miał ciasno. Na Sharana nie było mnie stać. W końcu kupiłam używaną Mazdę 5 (jest w wersji 6 lub 7 osobowej). Z zalet mogę wymieć to, że jak trzeba, to zabiera wszystkich domowników naraz ,a jak nie trzeba , to nasza czwórka z masą bagażu spokojnie się spakuje i wygodnie podróżuje. Przesuwne boczne drzwi to duża zaleta-dzieciaki nie obijają Ci ich przy otwieraniu. Klimatyzacja najlepiej dwustrefowa. Minusy- w KAŻDYM dużym aucie szybciej niż w małych autach zużywają się opony, hamulce ,elementy zawieszenia; spalanie też będzie większe niż w przeciętnym sedanie. Coś za coś...

megan990
02-07-2013, 08:59

a jo sie tam nie znom bo baba jestem :marzy:, ale wydaje mi się, że lepiej kupic troche strasze auto a "markowe" faktycznie jakąś toyotkę, audi czy skodę wbrew pozorom dobre autko :) odradzam jakisi fiaty, fordy, renówki scenic choć o MEGANKACH nic nie powiem :marzy: i inne takie ale może komuś służył i jest zadowolony więc nie neguję 100%. Musisz wiedzieć,że im nowszy samochód tym droższe naprawy tzn sama elektronika i części drogie, a i poczytaj o jakości blachy, teraz to po 7 latach juz rdzowka biere niektóre :(

- - - Dopisano - - -

rodzinne auto to kombi i van : Fiat Croma, Volvo V50/V40 jakies XC, Peugeot 307SW, Citroen C4 picasso, Fiat Multipla II (polecam, zajebiste auto rodzinne), , nie polecam zadnego sedana, bo potem nawet rodzinny krotki chocby wyjazd na narty powoduje stres :)

a czymu ni sedan my sa zadowoleni w czwórkę ?

a krilady jak faktycznie mo to byc na was trójke póki co, to nie kupuj wielgachnego samochodu bo na paliwo i opłaty sie nie wypłacisz ;)

Tortilla
02-07-2013, 09:09
Zaraz pewnie pojawią się następujące wierszyki:

Kto mo Opla, tyn mo hopla.
Ford g**** wort, a Fiat jego brat.
VW sch**** wagen.
Trzy F do kitu (francuz, ford, fiat)
itd.

Każdy bydzie chwolił co innego.
Krilady, współczuję ;)

tomb
02-07-2013, 09:21
[QUOTE=megan990;155683]a jo sie tam nie znom bo baba jestem :marzy:, ale wydaje mi się, że lepiej kupic troche strasze auto a "markowe" faktycznie jakąś toyotkę, audi czy skodę wbrew pozorom dobre autko :) odradzam jakisi fiaty, fordy, renówki scenic choć o MEGANKACH nic nie powiem :marzy: i inne takie ale może komuś służył i jest zadowolony więc nie neguję 100%. Musisz wiedzieć,że im nowszy samochód tym droższe naprawy tzn sama elektronika i części drogie, a i poczytaj o jakości blachy, teraz to po 7 latach juz rdzowka biere niektóre :(

- - - Dopisano - - -

a czymu ni sedan my sa zadowoleni w czwórkę ?

sedan jest ok, ale zapakuj do niego 2 doroslych + 2 dzieci w fotelikach, narty 4 pary , kijki i buty, bez boxa dachowego nie ma szans :)

ANULKA125
02-07-2013, 09:40
Renault Laguna II, brat miał i chwalił sobie, auto duże i pojemne, wygodne oraz ładne.

Iwi
02-07-2013, 10:19
VW SHARAN 1,9 TDI. 7 wygodnych miejsc - styknie?:)

Zajefajny...mam.....(chociaż nie wiem czy ten model akurat :marzy:) tylko że używamy tylko sześć siedzeń żeby było przestronnie.....:) A, i wersja family mo fajne wbudowane w siedzenia foteliki dla dzieci starszych i młodszych, nie trzeba się tarabanić z fotelami, a jak złożysz to dorosła osoba siedzi wygodnie :)

- - - Dopisano - - -

i fotele możesz przestawiać jak chcesz....dziecko do przodu....dziecko do tyłu....dziecko po środku :)

Tortilla
02-07-2013, 11:32
Touran jest mniejszy (choć również jest opcja 7 miejsc) , może szpatniejszy niż Sharan, ale git:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/10448/Touran-2006-04.jpeg

gabi_m1
02-07-2013, 11:40
Ja mam pięcioosobową rodzinkę i jeździmy sedanem :) Przy zakupie samochodu głównie kierowaliśmy się jego pojemnością i pojemnością bagażnika,choć od początku mieliśmy swojego faworyta :) Oboje z mężem jesteśmy fanami BMW :) Teraz trochę żałuję że nie kupiliśmy combi,ale wtedy mieliśmy ograniczone możliwości finansowe (te kredytowe też),teraz jak miałabym kupować auto to TYLKO combi (oczywiście BMW,ale to MÓJ wybór),podobają mi się też SUV-y,przede wszystkim są pojemne (mieliśmy Land Rovera Freelandera). Wiem że Krilady ma dziecko,więc przy rodzinie wygodniejsze są samochody pięciodrzwiowe,wcześniej nikt o tym nie wspomniał,są marki takie jak Volvo,Mercedes,BMW i jeszcze jakieś (nie pamiętam) które mają swoje "kategorie" jeśli chodzi o OC. Na pewno nie ma się co spieszyć,lepiej pojeździć pooglądać,zrobić jazdę próbną,dobrze jest pojechać z autem na stację diagnostyczną żeby go przejrzeli. Warto zwrócić uwagę na to ile auto ma przejechane km. Nie wiem co jeszcze by doradzić.

Krisgw
02-07-2013, 12:02
Każdy bydzie chwolił co innego.

Stereotypy zawsze były, są i będą, prawda jest jednak taka, że teraz wszystko się mniej więcej zrównało i psujące się auta na F wcale nie odbiegają wiele od super niezawodnych VW, niezniszczalne japończyki już nie są aż takie niezniszczalne, tandetne koreańczyki już nie są takie tandetne itp itd.

- - - Dopisano - - -

a jo sie tam nie znom bo baba jestem :marzy:, ale wydaje mi się, że lepiej kupic troche strasze auto a "markowe" faktycznie jakąś toyotkę, audi czy skodę wbrew pozorom dobre autko :) odradzam jakisi fiaty, fordy, renówki...

A ja właśnie idąc za głosem doradców zmieniłem tą paskudną renówkę na markowego VW i baaardzo tego żałuję.... :marzy:

konto
02-07-2013, 12:53
Przed zakupem auta dobrze poczytaj żeby później do niego nie dopłacać

http://moto.gadu-gadu.pl/5815046692674391852/najbardziej-awaryjne-auta-ostatnich-15-lat-audi-bmw-porsche

http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/silnik-2870/news-10-najbardziej-awaryjnych-silnikow,nId,634397
http://moto.pl/MotoPL/1,88389,13281946,Najbardziej_i_najmniej_awaryjne_s ilniki.html

Czy sedan czy van mało wżne byle do niego nie dopłacać . tutaj przeczytasz wiele rad użytkowników http://www.autocentrum.pl/

http://www.autocentrum.pl/auta-uzywane/

cezark
02-07-2013, 20:15
Renault Laguna II, brat miał i chwalił sobie, auto duże i pojemne, wygodne oraz ładne.
ty uważaj...bo ona naprawdę uwierzy i to kupi,heh

megan990
03-07-2013, 09:24
sedan jest ok, ale zapakuj do niego 2 doroslych + 2 dzieci w fotelikach, narty 4 pary , kijki i buty, bez boxa dachowego nie ma szans :)

no nie gadaj, że w samochodzie narty wozisz :O

- - - Dopisano - - -

Stereotypy zawsze były, są i będą, prawda jest jednak taka, że teraz wszystko się mniej więcej zrównało i psujące się auta na F wcale nie odbiegają wiele od super niezawodnych VW, niezniszczalne japończyki już nie są aż takie niezniszczalne, tandetne koreańczyki już nie są takie tandetne itp itd.

może i w środku wytrwalsze części ale zdziwiłbyś się jaka blacha cienka, kilka lat i rdza wychodzi.... ale bryłę maja fajna co po niektóre :)

A ja właśnie idąc za głosem doradców zmieniłem tą paskudną renówkę na markowego VW i baaardzo tego żałuję.... :marzy:

no chyba meganki nie zamieniłeś ? ;> nie wszystkie modele są wadliwe i tym samym nie wszystkie markowe sa git trza poczytać w których latach jakie samochody są w porządku ;)

gann
03-07-2013, 11:15
Solidne samochody z lat 91 - 2000 się powoli będą kończyć. Zje je z czasem rdza oprócz niektórych nie bitych i ocynkowanych np. Audi.
Współczesne to coraz bardziej wysilone i coraz mniejsze silniczki, które zakończą swój żywot nie po 500 a po 200 tys, km...
Obecnie łańcuchy rozrządu w wielu modelach VW mają nadmierny luz już po 50 tys. km.
Ekologia nie ma tu nic do rzeczy to ma się po kilku latach zepsuć na tyle żeby naiwniak kupił następny model. A że wyprodukowanie nowego samochodu to masa zużytych surowców i energii - nikt tego nie sprawdza... liczy się kaska.

Krisgw
03-07-2013, 17:34
no chyba meganki nie zamieniłeś ? ;>

Maganki akurat swojej prywatnej nie miałem, ale gdybym miał to pewnie bym nie zmienił, bo z tego co widzę nie najgorsza jest i ma temperament... ;)

krilady.
03-07-2013, 21:21
A tu się popisało..... :) Wszystkim wielkie dzięki za rady i opinie. :)

To fakt, że dziś już ciężko kupić auto przy którym samemu można coś zrobi, a do tego szybciej siadają....

Temat zaraz mężowi podeślę :))

Tortilla
03-07-2013, 21:28
no nie gadaj, że w samochodzie narty wozisz :O

A co w tym dziwnego? Ja czasem wożę.

ANULKA125
03-07-2013, 22:17
ty uważaj...bo ona naprawdę uwierzy i to kupi,heh

a ty zapewne jeździsz golfem 3? :D haha

megan990
04-07-2013, 07:57
A co w tym dziwnego? Ja czasem wożę.

dziwię się, że to akurat Ty zadałeś pytanie, no chyba bezpieczne to nie jest za bardzo i kijki do tego i ... dzieci.... no ale każdy ma swój rozum :marzy:

Tortilla
04-07-2013, 14:00
dziwię się, że to akurat Ty zadałeś pytanie, no chyba bezpieczne to nie jest za bardzo i kijki do tego i ... dzieci.... no ale każdy ma swój rozum :marzy:

Znaczy że co? Narty w pokrowcach w samochodzie uważasz za zagrożenie dla dzieci?
Na czym polega to zagrożenie? Będą te narty pikować przez przednią szybę przy hamowaniu?
Taaaa, razem z walizkami i butami narciarskimi z bagażnika ;)

Prawda, każdy ma swój rozum ;)

- - - Dopisano - - -

Tak sobie jeszcze myślę, próbując odszukać to śmiertelne zagrożenie, że mogłaś w sumie pomyśleć, że ktoś (ja na przykład) wozi narty latające luzem w części pasażerskiej samochodu.
Przecież nikt nie jest idiotą i narty są przymocowane. Tak samo jak mocujesz bagaż, czy pasażerów/zwierzaki na tylnym siedzeniu.

Zdziwiło mnie przyznam Twe oburzenie przewożeniem nart w aucie ;)

megan990
04-07-2013, 20:49
nie badź upierdliwy, przeca z tej wypowiedzi wynika, że jakby był inny niz sedan to by boxa nie montował i wszystko wciepał do środka, chyba, że źle rozumuje ??

oki nie dyskutuje dalej bo to sensu nie ma ale nie życzę żebyś wpadł pewnej zimy w poślizg.... a jak raz porządnie zadachujesz to sie dowiesz co te narty w środku moga zrobić przywiazane jak to napisałeś :marzy: wg mnie takie rzeczy to tylko na dachu ale to moje zdanie i kazdy ma inne ;)

Tortilla
04-07-2013, 21:35
Nie unoś się niepotrzebnie.

Mam nadzieję, że nie będę miała dachowania. Nigdy. Z nartami czy bez.
Czego i Tobie życzę.

Wyjeżdżam właśnie na wakacje. Nart nie zabieram ;)

P.S. Dodam jedynie, że jestem rodzaju żeńskiego.

sympatyczny
04-07-2013, 21:44
Nie czytałem wszystkiego ale myślę,że najlepsze auto rodzinne to autobus.Rodzina może się powiększyć :marzy:

krilady.
05-07-2013, 08:15
Heheh, autobus już był :)

Mojemu z tych propozycji podoba się Santa Fe - ale kurde, drogawy je..... :marzy: I chyba pali dużo....

- - - Dopisano - - -

A co myślicie o przerobieniu takiego auta na gaz? Ale to zaś zabiera miejsce w bagażniku chyba... A jak potem z osiągami i z eksploatacją części? Czy takie auta tez się przerabia? Czy to "grzech"...?

megan990
05-07-2013, 08:45
Nie unoś się niepotrzebnie.

Mam nadzieję, że nie będę miała dachowania. Nigdy. Z nartami czy bez.
Czego i Tobie życzę.

Wyjeżdżam właśnie na wakacje. Nart nie zabieram ;)

P.S. Dodam jedynie, że jestem rodzaju żeńskiego.

no i git :) bez unoszenia ;)

a byś se dała oznaczenie, żeś je dziołuszka co? psss taki znaczek w ustawieniach coby już nikt Cię nie pomyli ;)

miłych i bezpiecznych wakacji życzę

Krisgw
05-07-2013, 12:00
A co myślicie o przerobieniu takiego auta na gaz? Ale to zaś zabiera miejsce w bagażniku chyba... A jak potem z osiągami i z eksploatacją części?

Nie zabiera aż tak dużo miejsca (tym bardziej, jeżeli zbiornik jest montowany w miejscu koła zapasowego), a w przypadku sekwencyjnej instalacji (teraz w zasadzie to już tylko sekwencję się montuje) różnica w osiągach jest niezauważalna, koszty eksploatacji auta z LPG i bez LPG też niewiele się różnią (twierdzenie, że silnik i wiele podzespołów szybciej się z używa jest mooocno naciągane, niczego takiego nie zauważyłem a jeżdżę gaziakami od zawsze), spalanie przy dobrze wyregulowanej instalacji ok 20% większe, ale za to cena paliwa... :)

Czy takie auta tez się przerabia? Czy to "grzech"...?

Grzech to by był, jakbyś kupiła i zagazowała jakieś Porsche Cayene, albo inną taką zabawkę, stworzoną do tego, żeby żarła jak najwięcej co by bogaci mieli na co kasę wydawać :marzy:

krilady.
20-08-2013, 09:27
Mamy pierwsze typy:
VW Tiguan
Ford Fusion
Toyota Verso / Corolla Verso

Jakie Wasze opinie?

My juz chyba tak częściowo się zdecydowaliśmy..... :nie_powiem: :)

Tortilla
20-08-2013, 09:32
Toyotę Corollę Verso też rozważałam, ale ma bardzo mały bagażnik.
Reszty nie znam, choć Tiguan mi się zewnętrznie podoba.

krilady.
20-08-2013, 09:35
Toyotę Corollę Verso też rozważałam, ale ma bardzo mały bagażnik.

Tak? Kurcze, a nam się wydawało że duży, chyba że nam się coś pomyliło...

- - - Dopisano - - -

Tzn, duży.....trochę większy od Fusiona, no i przede wszystkim od tego co mamy teraz :lol:

dyszol
20-08-2013, 09:57
Rozważ Stilo Kombi 1.9 115 JTD. Świetny silnik (zrywny i ekonomiczny), świetne wyposażenie w naprawdę nieprawdopodobnie niskiej cenie. Wypasiony egzemplarz znajdziesz w okolicach 15 tys, jak będziesz miała szczęście to znajdziesz autko z komputerem i dachem panoramicznym. Ostatnie roczniki są chyba z 2007 roku.

Z kolei kolega niedawno kupił poleasingową Octavię II po faceliftingu za 34 tysiące. W środku jest wszystko, silnik rewelacja. No i wiadomo, że Octavia to naprawdę kawał ładownego, ładnego i solidnego samochodu. Rocznik chyba 2011.

krilady.
20-08-2013, 10:03
Hehe, zaraz to prześlę mojemu :)

Tortilla
20-08-2013, 10:55
Tak? Kurcze, a nam się wydawało że duży, chyba że nam się coś pomyliło...

- - - Dopisano - - -

Tzn, duży.....trochę większy od Fusiona, no i przede wszystkim od tego co mamy teraz :lol:

Jasne, wszystko zależy od tego jaki teraz masz bagażnik :)
Corolla Verso mnie w ogóle rozczarowała swoją ciasnotą. Za tę kasę.
Choć z zewnątrz jest piękna :)
Aaaaa, naprawy Toyotek to drogie są jak nie wiem co :)

cezark
20-08-2013, 11:10
Aaaaa, naprawy Toyotek to drogie są jak nie wiem co
jak każdego auta jeśli się troszkę człowiek tym nie zainteresuje a kompletnych laików to mechanicy nawet przy naprawie ich malucha puszczą z torbami....

Tortilla
20-08-2013, 11:16
jak każdego auta jeśli się troszkę człowiek tym nie zainteresuje a kompletnych laików to mechanicy nawet przy naprawie ich malucha puszczą z torbami....

No ale przyznasz, że części do niektórych samochodów są jednak droższe?

cezark
20-08-2013, 11:20
No ale przyznasz, że części do niektórych samochodów są jednak droższe
bo niektóre występuja tylko w oryginale bez zamienników i siłą rzeczy muszą być droższe

dyszol
20-08-2013, 11:27
Toyota nie ma tanich części? Myślałech że azjaci wszyscy są tani.

...?...
20-08-2013, 15:13
Rozważ Stilo Kombi 1.9 115 JTD.

No fiaty z silnikami JTD mogę polecić, chociaż Stilo akurat mi się nie podoba. Nie polecam silników 1.3 MultiJet nie wiem czym ludzie się zachwycają, jeździłem Stradą z tym silnikiem, to w ogóle nie jeździ a do tego żre 7,5 litra na setkę (dla przykładu Doblo 1.9 JTD spalał ok 6,5 l na setkę).

Vivaldi
22-08-2013, 15:08
Ja mam Chryslera Voyagera w dieslu i jestem z niego zadowolony. Jako ,że jest 7-osobowy to cała rodzinka wchodzi razem z teściami .Polecam ten samochód

krilady.
22-08-2013, 19:19
Ale to chyba jest strasznie wielkie........

Luki115
24-08-2013, 11:10
Słyszałem dobre opinie o Renault Espace II.

dyszol
24-08-2013, 17:56
My z żona planujemy zakup Audi A5 świetne auto, niedawno mieliśmy okazję jechać nim na wesele. Limuzyny były wynajęte dla gości w auto do ślubu trójmiasto (http://www.audiwesele.pl/) prezentowały się świetnie. Teraz zbieramy na swoje własne, nie możemy się doczekać:)

Jo słoyszoł, że w tej firmie kierowca okrada młodych. Nie polecam!

Risto
24-08-2013, 19:39
My z żona planujemy zakup Audi A5 świetne auto, niedawno mieliśmy okazję jechać nim na wesele. Limuzyny były wynajęte dla gości w auto do ślubu trójmiasto (http://www.audiwesele.pl/) prezentowały się świetnie. Teraz zbieramy na swoje własne, nie możemy się doczekać:)

A powiedz mi jedno... czy od przejażdżki prawie nową, ponad dwustukonną audicą, z fullwypasem w środku i nastrojową muzyką z głośników Bang & Olufsen wasze małżeństwo będzie lepsze? :marzy:

cezark
25-08-2013, 19:46
Słyszałem dobre opinie o Renault Espace II.
pod warunkiem że pod maską siedzi 2.0 8v czyli najsłabszy i najprostsy silnik,wszystko inne to shit

daras
26-08-2013, 10:07
Jo słoyszoł, że w tej firmie kierowca okrada młodych. Nie polecam!

Moi znajomi korzystali z usług tej firmy w lipcu i faktycznie nie wiedzą nawet kiedy im obrączki zniknęły. Nie polecam.

oxqlub
26-08-2013, 10:28
bo niektóre występuja tylko w oryginale bez zamienników i siłą rzeczy muszą być droższe

co nie zmienia faktu, że często część oryginalna wystarcza na dłużej niż zamiennik, co za tym idzie rzadziej trzeba ją wymieniać tak więc rzadziej kupować
więc suma sumarum oryginały i tak wychodzą taniej najczęsciej :)

cezark
27-08-2013, 20:32
więc suma sumarum oryginały i tak wychodzą taniej najczęsciej
widzisz,z oryginałami to jest tak że klepią je dla producentów samochodów przeważnie te same firmy co robią zamienniki tylko dodatkowo biją na nich znaczek producenta i już trzeba w sklepie (serwisie) za to dodatkowo zabulić

tomi71
27-08-2013, 21:50
krilady ja też ostanio szukam czegoś jak Wy:) Passata kombi chcę się pozbyć (B5FL) bo wg mnie jest za duży; wygodny ale za duży i bardzo podoba mi się Seat Altea XL albo biorąc pod uwagę dojazd do domu VW Tiguana ...ale ciągle szukam:)

powodzenia w poszukiwaniach

krilady.
28-08-2013, 19:24
My już jesteśmy zdecydowani tak na 80-90%, trochę ze względu na kasę.... Pewnie gdybyśmy dysponowali lepszym budżetem too kupilibyśmy Tiguana (mojemu się bardzo podoba), ale na razie decyzja padłą na Fusiona, wydamy 20 tyś i powinien być git. :) Na pewno jeszcze chcemy pojeździć sobie po jakichś salonach/komisach i pooglądać te auta ze środka, z bliska i wtedy już podejmiemy decyzję na 100%. :)

Bananowysok87
29-08-2013, 08:37
krilady ja też ostanio szukam czegoś jak Wy:) Passata kombi chcę się pozbyć (B5FL) bo wg mnie jest za duży; wygodny ale za duży i bardzo podoba mi się Seat Altea XL albo biorąc pod uwagę dojazd do domu VW Tiguana ...ale ciągle szukam:)

powodzenia w poszukiwaniach

Altea mi też się podoba, kolega mój ma i bardzo sobie chwali.

dyszol
29-08-2013, 10:10
krilady ale fusion to nie auto rodzinne tylko taka klita, nie?

krilady.
29-08-2013, 11:21
A właśnie gadałam z dwoma rodzinami, które mają fusiona i sobie chwalą :) Kombi to dla nas jednak za duże, a każdy inny van/suv też albo duży albo drogi...

- - - Dopisano - - -

Ale jak ktoś ma jeszcze jakieś uwagi/propzycje można pisać... :)

dyszol, a masz jakieś doświadczenia z fusionem?

dyszol
29-08-2013, 11:32
Znajomy jeździł volvo chyba s40, a potem przesiadł się na fusiona i strasznie narzekał, że małe, że nic się nie mieści i w ogóle :)

krilady.
29-08-2013, 11:35
Jak sie z takigo przesiodł to sie nie dziwiym :marzy: Wjysz z czego my sie przesiadomy ...to je całkiem inno perspektywa :lol:

wisiketa
29-08-2013, 11:43
Nie kupuj meganki z tych nowych, bo kolesiowi zaśpiewali za filtr cząstek stałych 10 tysiaków. Nowe auta mają dużo minusów, a co byś powiedział na toyotę avensis? Ja śmigałem 5 lat nówką zero awarii, mam na myśli hamulce zawieszenie i nawet żarówka nie pytała o wymianę.

Matii1
29-08-2013, 12:11
Volkswagen Thuran jest spoko, nie za duży, nie za mały, rozsądnie pali i nie jest też stosunkowo drogi ;)

Risto
29-08-2013, 14:53
Ja śmigałem 5 lat nówką zero awarii, mam na myśli hamulce zawieszenie i nawet żarówka nie pytała o wymianę.

Od nowości przez pięć lat bez awarii? żadna sztuka każde auto tyle wytrzyma. Nie umniejszaj zasług toyotce bo to naprawdę dobre samochody, po pięciu latach to one są dopiero na dotarciu :)

Kriss07
25-09-2013, 08:36
Słyszałem, że mazdy są przestronne. Kuzyn miał jedną i faktycznie, ciasnoty to w niej nie było :D A Wy? Który z wymienionych uważacie za niezawodny samochód rodzinny (http://www.mazda.pl/showroom/mazda5/overview/)??

kwantq
26-09-2013, 14:05
Może taki garbus czy jakiś tam z Kalifornii , ładnie pomalowany świeżutki lakier hm ;>

http://arpegio.pl/pliki/humor/53.jpg

Tortilla
26-09-2013, 15:57
fuj- obrzydliwe...

konto
26-09-2013, 18:11
mi sie podobo :)

Tortilla
26-09-2013, 18:15
mi sie podobo :)

;) ;) :) :)

krilady.
26-09-2013, 19:17
Szpatne ;> I na pewno ni może być rodzinne :) Ciekawe jakbyś, konto, se nazywoł taki autko? ;> Kwantek, jak zobaczym taki auto na naszych drogach to wiem, że to Ty... :lol:

jendrus135
26-09-2013, 21:26
jak to ma być rodzinne,to tylko takie :)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/VW_Sharan_rear_20070928.jpg

- - - Dopisano - - -

albo i takie
http://pictures.trader.pl/pictures/original/4/a1/db/FDA0FFD8274157D562AA798412124C94.jpg

Kris_pytajnik
27-09-2013, 08:33
Może taki garbus czy jakiś tam z Kalifornii , ładnie pomalowany świeżutki lakier hm ;>

http://arpegio.pl/pliki/humor/53.jpg

Hehe kwantek tyś jest nieźle zdesperowany, ni mosz tam kaj jakiej szwarnej sómsiadki? :głaszcze:

:hahaha:

krilady.
27-09-2013, 08:42
My jesteśmy już nastawieni na Fusiona :)

kwantq
27-09-2013, 13:39
Kris to nie desperacja to życie, model dobry dla dwuosobowej rodzinki lakier też a co artysta miał na myśli malując taki akt tego nie wiem;), sąsiadki mom a co ustawić Cie z jakąś , tylko nie dej plamy ;| :marzy:. Ide w teren szkoda dnia puki jest pogoda :)

- - - Dopisano - - -

Szpatne ;> I na pewno ni może być rodzinne :) Ciekawe jakbyś, konto, se nazywoł taki autko? ;> Kwantek, jak zobaczym taki auto na naszych drogach to wiem, że to Ty... :lol:

Dobre to wtedy możesz mnie zastawić , karniemy sie razem ok?;/

Kris_pytajnik
27-09-2013, 14:51
sąsiadki mom a co ustawić Cie z jakąś , tylko nie dej plamy ;| :marzy:.

Jak masz jaką fajną której źle życzysz to dawaj, ciekawe jak długo ze mną wytrzyma :D

Krul
07-10-2013, 12:14
Ciocia kupiła sobie VW Sharana i bardzo sobie zachwala. A wozi nim swoje dzieci (5 sztuk) ;)

Kris_pytajnik
07-10-2013, 13:20
My mamy waśnie woldzwagena sharana

Noo jeżeli taka jest wasza wiedza w tym wrocławskim autoskupie to biada wszystkim potencjalnym klientom (czyt. oszukanym) :lol:

krilady.
07-10-2013, 20:25
Niiii, jo woldzwagena nie chcym :lol: A z Wrocka to bydóm same pozalywane albo poobijane auta, nie, dziękuję.

cezark
07-10-2013, 21:46
zamiast tego fusiona pomyśl o mitsubishi spacestar....o niebo ładniejsze,niezawodne i pakowne

jendrus135
21-10-2013, 21:21
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1374982_10151879779839629_1917286505_n.jpg

- - - Dopisano - - -

a paliwo to ,,pestka''
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1240617_10151882058634629_1546890042_n.jpg

- - - Dopisano - - -

a paliwo to ,,pestka''
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1240617_10151882058634629_1546890042_n.jpg

- - - Dopisano - - -

a paliwo to ,,pestka''