PDA

Zobacz pełną wersję : Jak Wam idzie segregacja śmieci?

Madlene
03-08-2013, 23:39
Nowe przepisy ustawy śmieciowej nałożyły na nas obowiązek segregacji odpadów. Jeśli nie będziemy segregować, to opłaty za śmieci znacznie wzrosną. Warto zaznaczyć, że odpady muszą być czyste, umyte, np. kubeczki po jogurtach. Worki mają być podpisane. Jak Wam idzie segregacja? Ciekawe, jak ''technicznie'' poradzą sobie mieszkańcy bloków, gdzie tylu mieszkańców naraz będzie ustawiać worki?

gallus
04-08-2013, 00:11
Szczury i owady już się cieszą z nowej ustawy śmieciowej

ukweli
04-08-2013, 08:02
Wcześniej też segregowałam i myłam opakowania, więc w sumie bez różnicy.

dyszol
04-08-2013, 08:29
W bloku to musi być uciążliwe podejrzewam.

wsciekla debride
04-08-2013, 09:13
Nadal nie rozumiem o co takie halo. W Dojczach w niektórych landach też trza tak segregować. Osobno plastik, umyty!, osobno papiery, osobno odpadki z jedzenia i osobno reszta odpadków. No i szkło jeszcze. Nie ma w tym w blokach żadnego problemu. W odpowiednim miejscu stoją kontenery w odpowiednich kolorach, każdy na inne śmieci. A plastiki w żółtych workach są ustawiane obok tych kontenerów. W wyznaczonych terminach przyjeżdzają i to zabieraja. W czym problem?? W tym, ze trzeba się trochę wysilić i wyrzucić coś inaczej niż zawsze? Czy w tym, że kubek po jogurcie trzeba wypłukać coby nie capił na pół kilometra? Ja i przed wyjazdem tutaj płukałam kubki itd. No chyba, że ktoś lubił ten "super przyjemny" zapach z kosza... wtedy jestem w stanie zrozumieć jego ubolewanie...

- - - Dopisano - - -

W bloku to musi być uciążliwe podejrzewam.
Uciążliwe jest jedynie to, że w kuchni mam 3 kosze na śmieci i 2 w innym pomieszczeniu. W poprzednim mieszkaniu musiałam przez 2 tyg chomikować worki z plastikiem w piwnicy bo nie wolno było wystawić tego przed blok, jedynie jak zabierali. Poza tym nic w tym nie jest uciążliwe.

Bananowysok87
04-08-2013, 09:24
Tu nie o segregowanie chodzi tylko o kasę którą płacimy tak zwany podatek. Zapraszam wieczorem do Pogórza lub po godzinę 17-tej tam nie segregują tylko palą plastiki i to co do pieca się zmieści, w okolicy nie idzie wytrzymać taki smród, oczywiście nie wszyscy ale wystarczy jeden piec czy komin żeby zasmrodzić na całej wsi, bo są tacy co kochają dzieci i nie palą śmieci. Często tam jestem to wiem co się z komina wydostaje, w gardle mam zaraz pełno ślin na takie zapachy a co będzie z tymi co tam mieszkają? ,
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Td0JwXPH7dw
Minister środowiska już dał nam przykład on nie segreguje tylko wszystko do jednego kosza wyrzuca.

dyszol
04-08-2013, 10:02
Ktoś widział na własne oczy jak opróżniane są te kontenery?

- - - Dopisano - - -

Uciążliwe jest jedynie to, że w kuchni mam 3 kosze na śmieci i 2 w innym pomieszczeniu. W poprzednim mieszkaniu musiałam przez 2 tyg chomikować worki z plastikiem w piwnicy bo nie wolno było wystawić tego przed blok, jedynie jak zabierali. Poza tym nic w tym nie jest uciążliwe.

No właśnie to może być uciążliwe ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Ale dla chcącego nic trudnego, poradzi sobie zawsze.

altacet
04-08-2013, 11:59
W "Wiadomościach ratuszowych" w informacji dot.segregacji śmieci napisali,że nie jest wymagane mycie pojemników i butelek.Jedno,co dziwi to to,że do plastyków nie wrzucamy plastikowych butelek po oliwie,natomiast można wrzucać puszki po rybach.I to i to tłuste,więc nie widzę różnicy.Lepszym wyjściem z sytuacji,żeby nie śmierdziało jest odbieranie śmieci co 2 tygodnie w miesiącach letnich.

...?...
04-08-2013, 12:14
Hehe właśnie przed chwilą w najnowszym numerze GZC wyczytałem, że:

Ci, którzy rozpoczęli segregację odpadów nie mogą połapać się w ilości dostarczonych do domów worków. Z obłędem w oczach sortują odpady zastanawiając się, gdzie wrzucić karton po mleku, słoiki po żywności, opakowanie po jogurcie czy resztki jedzenia

Nie dziwię się, w końcu dostali tysiónc pińcet różnych worków, a śmieci muszą segregować na podstawie składu chemicznego, klasyfikacji wagowej, kaloryczności, ilości emitowanych związków do atmosfery i wreszcie struktury wewnętrznej i rodzaju wiązań atomowych

:smiech2: :smiech2: :smiech2:

Ludzie nie róbcie z siebie idiotów! :nie_powiem:

jan_122
04-08-2013, 12:34
W Dojczach jest tak, że na każdy asortyment śmieciowy jest pojemnik, a duże pojemniki na szkło stoją nawet na chodnikach, gdzie można idąc po drodze do sklepu czy na spacer wyrzucić pustą butelkę. Odpady zabierane są w wyznaczonych terminach i wręcz z zegarmistrzowską punktualnością.
W Polsce (Cieszynie) w blokowiskach w obudowanych śmietnikach są metalowe duże pojemniki na różne "badziewie", a przed śmietnikiem trzy małe pojemniki plastikowe na szkło papier i plastik, które po paru dniach już "przebierają" i większość śmieci wala się obok pojemników. W różnych dniach i o różnych godzinach przyjeżdża śmieciara i -jak to widać na filmie wyżej - wszystko z pojemników plastikowych ląduje wymieszane w jednym samochodzie.
Przymusza się (i to słusznie) obywateli do segregacji. Ludzie posłusznie wykonują te czynności, a śmieci i tak lądują na jednej kupie.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCt4wOUPU5q-5s6blUayRJHa13CHamczatK08Z0RKKspJUexe5

Sophie
04-08-2013, 12:34
...No właśnie to może być uciążliwe ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Ale dla chcącego nic trudnego, poradzi sobie zawsze.

http://deccoria.pl/galeria/foto,id,99521,1223990,1,segregowanie-smieci-.html

Tortilla
04-08-2013, 12:45
Ludzie nie róbcie z siebie idiotów! :nie_powiem:
Możesz rozwinąć?

U nas segregacja jest już od dawna. Nie widzę problemu w myciu plastików i kartonów po mleku. Nie umyte capią...
Tabele co, gdzie, jak i z czym też można zrozumieć.
Wiele hałasu o nic.

Śmieci z kontenerów i tak muszą być segregowane jeszcze raz przez te firmy wszystkie.

- - - Dopisano - - -

http://deccoria.pl/galeria/foto,id,99521,1223990,1,segregowanie-smieci-.html
Właśnie, IKEA ma sporo prostych rozwiązań w tym kierunku.

...?...
04-08-2013, 13:46
Możesz rozwinąć?

Ale co mam rozwinąć? dla mnie segregacja to żaden problem, ale jak widać (i nawet w prasie po tym piszą) dla wielu ludzi wrzucenie odpadów do odpowiedniego (których jest aż kilka !!) to nie lada problem, zadanie ponad ich siły, które wywołuje o nich obłęd.

krilady.
04-08-2013, 14:16
U nas segregacja też już była od dawna, nie widzę problemu w segregowaniu śmieci w domu. Kubki czy np. puszki przepłukuję wtedy gdy mi tam więcej żarcia zalega (a z reguły "wydrapię" do dna", hehe, i wtedy nie myję). Koło domu zawsze był kąt w którym worki czekały na wywóz.
Jedynie co mi się nie podoba to częstotliwość wywozu. Płacimy w sumie więcej, a wywóz jest raz w miesiącu. Myśmy teraz mieli co tydzień, ale też tylko na jakiś czas, bo takie były potrzeby (głównie popiół), fajnie byłoby co dwa tygodnie, bo nie wyobrażam sobie teraz cały miesiąc trzymać pieluch i czekać na wywóz.....

dyszol
04-08-2013, 14:31
Nam wory z trawskiem (odpady organiczne czy coś takiego) leżały do niedawna dwa miesiące i tak zaczęły capić że szkoda gadać. A wszystko przez burdel z przetargiem najprawdopodobniej.

Niech mi tylko ktoś powie, czy u nas naprawdę te osiedlowe kontenery wysypywane są do jednej ciężarówy czy zaś ktoś z jednego filmiku zrobił regułę na całą Polskę?

- - - Dopisano - - -

bo nie wyobrażam sobie teraz cały miesiąc trzymać pieluch i czekać na wywóz.....

Możesz wydrapywać hehe

...?...
04-08-2013, 14:37
Niech mi tylko ktoś powie, czy u nas naprawdę te osiedlowe kontenery wysypywane są do jednej ciężarówy czy zaś ktoś z jednego filmiku zrobił regułę na całą Polskę?

Kto to wie... u nas wszystko jest możliwe, ale teraz coś takiego raczej nie przejdzie, samorządy są zobligowane do segregacji śmieci i chyba jakieś okresowe sprawozdania na ten temat muszą składać.

Tortilla
Ale co mam rozwinąć? dla mnie segregacja to żaden problem, ale jak widać (i nawet w prasie po tym piszą) dla wielu ludzi wrzucenie odpadów do odpowiedniego (których jest aż kilka !!) to nie lada problem, zadanie ponad ich siły, które wywołuje o nich obłęd.
nie wyczułam ironii, za ciepło jest :)

krilady.
Możesz wydrapywać hehe

Przyjdź mi pokazać jak to się robi, a jak Ci pójdzie całkiem nieźle to może nawet Ci to zlecę, hehe :lol: Albo, hehe, napisz mi gdzie mieszkasz :D

ukweli
04-08-2013, 14:38
Przyjdź mi pokazać jak to się robi, a jak Ci pójdzie całkiem nieźle to może nawet Ci to zlecę, hehe :lol: Albo, hehe, napisz mi gdzie mieszkasz :DBydziesz mu ciepać przez płot?

krilady.
04-08-2013, 14:40
A mo płot?

- - - Dopisano - - -

A bydym ciepać. Dobrze zawinym i bydym ciepać....

ukweli
04-08-2013, 14:41
A mo płot?:nie_powiem:

- - - Dopisano - - -

A bydym ciepać. Dobrze zawinym i bydym ciepać....Uważej na psa.

krilady.
04-08-2013, 14:41
Chocioż może lepji nie zawijać i niech się poroztrząsa.....?

- - - Dopisano - - -

Hehe, pies mu to wydrapie :lol:

dyszol
04-08-2013, 14:48
Małpa ani słowa bo przerzucę do Ciebie...

ukweli
04-08-2013, 15:25
Małpa ani słowa bo przerzucę do Ciebie...
:lol: ............

- - - Dopisano - - -

A dej. Bydymy sprzedować. :lol: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gówno_artysty

Bo jeszcze wkładu nie wniosłam. :nie_powiem:

Madlene
04-08-2013, 15:35
Nadal nie rozumiem o co takie halo. W Dojczach w niektórych landach też trza tak segregować. Osobno plastik, umyty!, osobno papiery, osobno odpadki z jedzenia i osobno reszta odpadków. No i szkło jeszcze. Nie ma w tym w blokach żadnego problemu. W odpowiednim miejscu stoją kontenery w odpowiednich kolorach, każdy na inne śmieci. A plastiki w żółtych workach są ustawiane obok tych kontenerów. W wyznaczonych terminach przyjeżdzają i to zabieraja. W czym problem?? W tym, ze trzeba się trochę wysilić i wyrzucić coś inaczej niż zawsze? Czy w tym, że kubek po jogurcie trzeba wypłukać coby nie capił na pół kilometra? Ja i przed wyjazdem tutaj płukałam kubki itd. No chyba, że ktoś lubił ten "super przyjemny" zapach z kosza... wtedy jestem w stanie zrozumieć jego ubolewanie...

- - - Dopisano - - -

pomysł obowiązkowego segregowania śmieci przyszedł właśnie z Niemiec. Niemcy słyną z porządku, precyzji, ogromnej punktualności. Jednak wielu osobom taka segregacja nie odpowiada, twierdzą, że Angela uszczęśliwiła ich na siłę ;)
Jednak dla środowiska to dobra decyzja.

''Na mieście'' słyszę ubolewanie, że po co, że to i tak razem wymieszają, i że dużo czasu schodzi na taką segregację... hmm
jeśli się ma wprawę, to już potem problemu nie ma.

...?...
04-08-2013, 15:49
''Na mieście'' słyszę ubolewanie, że po co, że to i tak razem wymieszają, i że dużo czasu schodzi na taką segregację... hmm jeśli się ma wprawę, to już potem problemu nie ma.

Noo ten argument z czasem jest najlepszy i bardzo popularny, ciekawe, że nie szkoda im czasu na oglądanie kartonów zabijających Hankę, albo inną Brooke, która zrobiła to już z Erikiem i wszystkimi pozostałymi w okolicy :lol:

aga-d
04-08-2013, 17:21
U mnie jakoś się kula ta segregacja. Choć nie powiem, że kapke mam malo miejsca, żeby mieć 5 koszy pod zlewem. Ale plastik u mnie przeważa :D

Jednak stoję za tym, by spółdzielnia zobligowała się do dostarczenia mieszkańcom worków na śmieci!!

W domach prywatnych za pełny worek dają pusty i w blokach też jakoś to powinno być rozwiązane.

No i niech ludzie nauczą się rozróżniać co jest czym. Bo jak widzę ludzi desperacko przerzucającyh śmieci w poszukiwaniu odpowiedniego worka to czasem chce mi się śmiać.

Aha i kapkę mnie irytuje mycie tych kubeczków po jogurcie czy tym podobnie;>

krilady.
04-08-2013, 20:05
W Zebach mamy wory i jak dla mnie to jest OK. Worki dostarcza gmina i to jest fajne rozwiązanie.
Byłam teraz w Międzyzdrojach i tam przy każdym domu stały 4 kubły ;| No nie wyobrażam sobie tego, żeby mieć taki arsenał koło domu. Oczywiście worów też może być trochę, ale jakoś mi to inaczej wygląda, po prostu przyrastają systematycznie...

AIutka
05-08-2013, 06:39
W Zebach mamy wory i jak dla mnie to jest OK. Worki dostarcza gmina i to jest fajne rozwiązanie.
Byłam teraz w Międzyzdrojach i tam przy każdym domu stały 4 kubły ;| No nie wyobrażam sobie tego, żeby mieć taki arsenał koło domu. Oczywiście worów też może być trochę, ale jakoś mi to inaczej wygląda, po prostu przyrastają systematycznie...
Angole przed domem mają trzy kubły i nie narzekają.
https://www.google.pl/maps/preview?hl=pl#!q=grays+hayes+close&data=!1m8!1m3!1d3!2d0.294647!3d51.475772!2m2!1f333 .79!2f72.04!4f75!2m4!1e1!2m2!1sM9J7VDrADfnmb3Fq-ppgvw!2e0!4m10!1m9!4m8!1m3!1d130935!2d21.0611943!3 d52.232938!3m2!1i1366!2i643!4f13.1&fid=5

konto
05-08-2013, 14:48
Też segreguje od dawna nie ma z tym problemu,.. ale z tym myciem to nie bardzo się przykładam ... czasami wylizujehttp://www.forum.ox.pl/images/smilies/standard/wesoly.gif

stacjer
05-08-2013, 14:53
plusem są darmowe worki rozmiaru XXL :P

Tortilla
05-08-2013, 21:18
Angole przed domem mają trzy kubły i nie narzekają.
W sumie również rozważam zakup trzech kubłów. Te worki doprowadzają mnie do szewskiej pasji.

aga-d
05-08-2013, 21:36
a czemu tylko 3 ?:P

Papier
Szkło białe
Szkło kolorowe
Złom
Plastik
Organiczne
Nie posegregowane

to już 7 :D

kwantq
29-09-2013, 15:50
- - - Dopisano - - -

Tak segreguje się odpady w Galerii Katowickiej!
Otwarta niedawno w Katowicach galeria kosztowała ponoć miliard złotych. Widocznie na porządne kosze już zabrakło, chociaż pomysł był dobry.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3CuMEvJW_So

Kris_pytajnik
29-09-2013, 20:39
Tak segreguje się odpady w Galerii Katowickiej!

Ale o co chodzi? :niepewny: najwyraźniej wszystkie surowce wtórne trafiają do jednego pojemnika i dopiero potem są sortowane? w niektórych miastach (np. w Bielsku) śmieci dziali się tylko na suche i mokre, do suchych trafia wszystko razem (papier, tektura, kartony po napojach, butelki, puszki, guma, skóra itp.) i dopiero potem jest to sortowane.

Madlene
30-09-2013, 00:06
nic atrakcyjnego w tej całej nowej galerii nie ma. Byłam tam i wszelkie produkty, które bez problemu mogę kupić w Cieszynie, tam nie było. Obsługa też nie była miła, zadudrana. Trochę tam pozwiedzałam, i oprócz luksusowych toalet, oczywiście płatnych, nie ma tam po co iść, ale niestety, jak ktoś potrzebuje skorzystać z komunikacji miejskiej, to jest zmuszony przedzierać się przez tą galerię, (pewnie o to chodziło...) iść tunelem i dopiero na dworzec. Ludzi też nie ma za wiele.

AIutka
30-09-2013, 10:05
A gdzie dajecie dekle z jogurtów? przecież to nie papier tylko aluminium, a złotko po czekoladzie? do jubilera?

Tortilla
30-09-2013, 19:29
Ale to chyba logiczne, że firmy "poprawiają" segregację za ludźmi, nie wyobrażam sobie, żeby tego nie robiły.

krilady.
30-09-2013, 20:24
A gdzie dajecie dekle z jogurtów? przecież to nie papier tylko aluminium, a złotko po czekoladzie? do jubilera?

Ja daję do ogólnych...

- - - Dopisano - - -

U jubilera nie chcieli...

- - - Dopisano - - -

W sumie również rozważam zakup trzech kubłów. Te worki doprowadzają mnie do szewskiej pasji.

Zauważyłam, że u mnie w okolicy masa ludzi podokupowała kubły, ale na te ogólne, segregowane śmieci dalej dajemy do worów... Ciekawe kaj przedtem dawali te śmieci? ;>

ukweli
01-10-2013, 08:45
Zauważyłam, że u mnie w okolicy masa ludzi podokupowała kubły, ale na te ogólne, segregowane śmieci dalej dajemy do worów... Ciekawe kaj przedtem dawali te śmieci? ;>A to ciekawe. U mnie jeden (a są dwa) stoi nieużywany teraz. :)

Może składowali w piwnicach? :marzy:

wsciekla debride
01-10-2013, 11:15
Tutaj te aluminiowe dekle czy złotka od czekolady daje się do plastiku.
le wiecie co zauważyłam? O ile w poprzednim bloku strasznie pilnowano czy aby na pewno każdy segreguje i dobrze wyrzuca tak tutaj totalna samowolka. Wszystko ląduje w koszu czarnym... Nikt tego nie pilnuje bo sam dozorca reklamy i inne gazety tam wywala zamiast do niebieskiego na papier... Z tego co zaobserwowałam to tylko my tak dokładnie segregujemy. Nie raz widze w windzie osobę z zwykłym przezroczystym worem w którym są resztki zarcia, puszki, jakiś papier i cała reszta. W jednym worze. Ręce opadają...

Madlene
01-10-2013, 17:10
Tutaj te aluminiowe dekle czy złotka od czekolady daje się do plastiku.
le wiecie co zauważyłam? O ile w poprzednim bloku strasznie pilnowano czy aby na pewno każdy segreguje i dobrze wyrzuca tak tutaj totalna samowolka. Wszystko ląduje w koszu czarnym... Nikt tego nie pilnuje bo sam dozorca reklamy i inne gazety tam wywala zamiast do niebieskiego na papier... Z tego co zaobserwowałam to tylko my tak dokładnie segregujemy. Nie raz widze w windzie osobę z zwykłym przezroczystym worem w którym są resztki zarcia, puszki, jakiś papier i cała reszta. W jednym worze. Ręce opadają...

opadają, a potem podwyżki są :(

Mam pytanie do osób mieszkających w blokach oraz wieżowcach - jak od strony organizacyjnej wygląda teraz segregacja śmieci? Tzn. gdy w danym dniu na daną godzinę jest według rozpiski ''odbiór'' odpadów np. segregowanych, to gdzie tyle worków naraz ustawiacie? Jest jakieś miejsce do tego wyznaczone? Czy dokupiliście jakieś dodatkowe kosze? Trzeba wziąć pod uwagę ilość rodzin w takim bloku, i dlatego pytam jak to zorganizowaliście. Dostaliście już kody kreskowe? Jeszcze ostatnio słyszę od ludzi o nowym zjawisku - podkradanie śmieci - czy też to zauważyliście u siebie w blokach?

- - - Dopisano - - -

Ja daję do ogólnych...

- - - Dopisano - - -

U jubilera nie chcieli...

- - - Dopisano - - -

Zauważyłam, że u mnie w okolicy masa ludzi podokupowała kubły, ale na te ogólne, segregowane śmieci dalej dajemy do worów... Ciekawe kaj przedtem dawali te śmieci? ;>

hehehe u jubilera nie chcieli :lol: kupuje :)

Mam jeszcze pytanie ile od osoby się teraz płaci? Wiem że ponad 8zł, ale ile dokładnie?

aga-d
01-10-2013, 18:36
do bani ....

Ostnio takie zjawisko zaobserwowałam. Ogólne kubły sztuk około 5 puste, niby super ;>

A tu nagle.........(w kącie śmeitnika stoją stojaki z workami kolorowymi na te segregowane śmieci )I jaki tam była rozpierducha !!
,
pełno śmeici się walało po glebie, niby posegregowane a jakby kapke zmieszane :D

Bez sesnsu...

No i czemu ludzie tetrapacki uznają za papier ??

- - - Dopisano - - -

No i czemu szklana butelka zostaje wrzucona do szkła z metalową nakrętka ?? Czy to już się nie chce odkręcić, czy co ?

A tak w ogóle mnie ten biznes więcej kosztuje , muszę mieć więcej miejsca w chacie na te śmeici. Zużywam więcej worków, bo Spóldzielnia nie raczy je dać , a do hasioka idę obładowana jak łosioł ihaha

Tortilla
01-10-2013, 20:50
czemu ludzie tetrapacki uznają za papier ??

czemu szklana butelka zostaje wrzucona do szkła z metalową nakrętka ??

no i właśnie dlatego ktoś musi te śmieci sortować jeszcze raz

też mi się nie chce myć tych wszystkich flaszek :) ale co zrobić- risajkling jest git.

Iwi
04-10-2013, 09:13
:D

http://youtu.be/EIeNh4HXCYw

starocieszyniok
05-10-2013, 10:36
Poważnie myjecie śmieci ?? ?? ?? :lol: Masakra, ludzie to mają fantazję:) Dobrze, że ja nie segreguję. I nie będę bo widzę, że to wciąga i wywołuje irracjonalne zachowania ;)

pozdrawiam

krilady.
05-10-2013, 10:42
Nie podoba mi się takie podejście, segregacja wcale nie wymaga takiego wielkiego wysiłku. Ja nie myję tych kubków (może tylko czasem coś przepłukam, żeby nie śmierdziało), ale też staram się w miarę "wydrapać" z kubka to co tam jest, więc nie wyrzucam tam np.połowy serka :)

A poza tym....wcale nie trzeba myć, zawsze można wylizywać :P

starocieszyniok
05-10-2013, 11:18
Żeby nie było, ja nie jestem jakimś przeciwnikiem segregacji. Tzn., że nie uważam segregacji za coś złego czy szkodliwego. Jak ktoś ma ochotę, niech segreguje. Jestem przeciwnikiem segregacji przymusowej, ponieważ uważam, że zamiast wprowadzać zamordyzm w postaci obowiązku segregacji, można po prostu zatrudnić parę osób więcej w sortowni. Przy czym u nas na szczęście nie ma bezwzględnego obowiązku segregacji (tak jak na Zachodzie). Tzn. na razie nie ma...

A poza tym....wcale nie trzeba myć, zawsze można wylizywać :P
No tak, nie pomyślałem :)

pozdrawiam

ukweli
05-10-2013, 14:17
Nie wiem, w czym problem. :marzy: Z 10 lat myję i segreguję i odruchowo wrzucam opakowanie do zlewu. Przepłukam i po problemie. :marzy:

starocieszyniok
05-10-2013, 14:36
Nie ma żadnego problemu. Znam osobę, która chciała sobie zamontować w domu dwa sedesy. Jeden na kupe, drugi na siku. Każdy ma swoje hobby i swoje fetysze. Nic mi do tego. Jak ktoś chce to niech sobie myje śmieci, kompostuje odchody etc. Dla mnie jest to po prostu zabawne, nie do końca normalne :), no i jestem przeciwnikiem zmuszania do tego innych.

pozdrawiam

- - - Dopisano - - -

Koleżanka wyżej napisała, że odruchowo wrzuca śmieci do zlewu. Ja dla odmiany odruchowo wrzucam śmieci do kubła :lol: Chociaż zdarzyło mi się kiedyś odruchowo wrzucić do lodówki kluczyki od samochodu... Nikt nie jest doskonały :lol:

Iwi
05-10-2013, 14:55
Żeby nie było, ja nie jestem jakimś przeciwnikiem segregacji. Tzn., że nie uważam segregacji za coś złego czy szkodliwego. Jak ktoś ma ochotę, niech segreguje. Jestem przeciwnikiem segregacji przymusowej, ponieważ uważam, że zamiast wprowadzać zamordyzm w postaci obowiązku segregacji, można po prostu zatrudnić parę osób więcej w sortowni. Przy czym u nas na szczęście nie ma bezwzględnego obowiązku segregacji (tak jak na Zachodzie). Tzn. na razie nie ma...

pozdrawiam

Czasu ani wysiłku to wiele nie kosztuje.....dzieci obserwując w domu nabieraja dobrych nawyków.....

Ale jak kto leniwy, to woli iść na łatwiznę......cóż.....smutne....

starocieszyniok
05-10-2013, 15:23
Dzieci należy uczyć higieny a nie segregacji. Od śmieci są śmieciarze a do segregacji - sortownie. Nie ma niczego złego w niesegregowaniu. Segregacja to rodzaj nieszkodliwego fetyszu niemający nic wspólnego z cywilizacyjnym postępem. Można zmusić ludzi do segregacji, do zakładania przydomowych oczyszczalni i Bóg wie czego jeszcze. Ale co to zmieni? Postępem byłoby niegenerowanie tylu śmieci co obecnie, a nie jakaś domowa segregacja...

- - - Dopisano - - -

Ale jak kto leniwy, to woli iść na łatwiznę......cóż.....smutne....
Bo życie należy sobie ułatwiać a nie bezsensownie utrudniać. Jak ktos chce to niech sobie utrudnia, ale nie można do tego zmuszać innych, normalnych ludzi.

pozdrawiam

Iwi
05-10-2013, 15:42
starocieszyniok....nie chcesz nie segreguj....masz to w dupie, ok, ale nie pi.....ol mi tu że segregacja to fetysz bądź irracjonalne zachowanie, bo obrażasz mnie i inne osoby, które czują się współodpowiedzialne za naszą planetę czy środowisko, dzieci też trzeba tego uczyć, może to mały geścik ale zawsze jakiś....i jak tych geścików będzie miliony to ma to sens...
Segregując w domu (w miarę "czyste" jeszcze śmieci) niczego sobie nie utrudniamy ani nie kosztuje nas to wiele wysiłku, natomiast ludzie którzy pracują na segregowni i muszą wyciągać z Twoich zapyziałych śmieci, plastik czy inny metal nie mają dobrego humoru...Zarabiają gówniane pieniądze za gównianą robotę.....ale Ty to masz w dupie leniwy burżuju...

Teraz możesz Ty czuć się obrażony...w dupie to mam.....mam dziś dziadowski humor a Ty mnie taką gadką jeszcze bardziej rozjuszyłeś....

Nie pozdrawiam.

starocieszyniok
05-10-2013, 16:00
Jeżeli moje wpisy kogoś uraziły to przepraszam. Z wyjątkiem Iwi, która zrewanżowała się na tyle, że czuję się z przeprosin zwolniony.

Segregacja domowa nie wpływa na "losy naszej planety czy środowisko"

Na sortowni segregują moje śmieci bo im za to płacą. Taka jest ich praca. Im więcej śmieci będzie nieposegregowanych, tym więcej osób znajdzie zatrudnienie w sortowni (jeżeli już mamy rozmawiac w ten sposób). Choć ten argument jest co najmniej niepoważny, a kwestie zarobków to już w ogóle pominę z powodu braku jakiegokolwiek związku z tematem... ;|

Nie jestem leniwy tylko wygodny. I uważam to raczej za atut. Dlatego chodzę w butach a nie boso, dlatego kupuję auta z "automatem", korzystam ze zmywarki i... i płacę innym za zajmowanie się moimi śmieciami. Tak to wygląda Droga Pani. A swoje frustracje będzie Pani łaskawa wyładowywać na kimś innym, ok?

ukweli
05-10-2013, 16:23
ale Ty to masz w dupie leniwy burżuju...
:lol: Właśnie.

Przez lata te segregowane miałam odbierane spod domu za darmo i to faktycznie czynnik ekonomiczny miał wpływ. Nie, żeby mnie nie było stać na wywóz, ale to po prostu byłyby pieniądze wyrzucone na... śmietnik. :)

- - - Dopisano - - -

Jeżeli moje wpisy kogoś uraziły to przepraszam. Nie schlebiaj sobie. :)

- - - Dopisano - - -

a kwestie zarobków to już w ogóle pominę z powodu braku jakiegokolwiek związku z tematem... Mało się zarabia, a żyje się jak hrabia. :lol: Są tacy, bo są... wygodni... :marzy: To duży atut. Bardzo duży.

Iwi
05-10-2013, 16:27
A wszystko przez lewicę....:marzy:

starocieszyniok
05-10-2013, 16:31
i to faktycznie czynnik ekonomiczny miał wpływ.
No to jest przynajmniej szczere i sensowne. Ale nie można potępiać ludzi płacących za wygodę.

Nie schlebiaj sobie. :).
Też nie sądzę bym kogoś uraził, ale to nie jest tak, że słowo "przepraszam" nie przejdzie mi przez usta.

Mało się zarabia, a żyje się jak hrabia. :lol: Są tacy, bo są... wygodni... :marzy: To duży atut. Bardzo duży.
Niepotrzebna złośliwość. A tak w ogóle, to gdyby nie potrzeba wygody to do dzisiaj sralibyśmy do wychodka. Radzę o tym pamiętać przed następnym uszczypliwym wpisem.

- - - Dopisano - - -

A wszystko przez lewicę....:marzy:
Aha, widzę, że robi się trollingowy chórek. To ja może poczekam aż Wam się hormony uspokoją...

(typowe... brak argumentów, to trzeba gościa zaatakować i skutecznie zniechęcić do dalszej dyskusji. Brawo, jakie to dojrzałe).

wisiketa
05-10-2013, 17:29
Taka pogoda super a mnie taki temat minął u mnie się tylko cena za śmieci zmieniła i odbiorca, reszta po staremu.

krilady.
05-10-2013, 20:37
Dla mnie segregowanie to nie utrudnianie sobie życia, opłaca się mi i opłaca się środowisku. Jak mają te wszystkie plastiki leżeć i rozkładać się tysiąc lat to mnie krew zalewa. starocieszyniok, nie uwierzysz ile Ci miejsca zostanie w kuble jak plastiki będziesz dawał do osobnego wora, zrób sobie takie doświadczenie przez tydzień, dwa czy przez m-c. Choć faktycznie może Cię to walić, każdy ma swoją ideologię życia.
A co do produkowania śmieci to masz rację! Tego jeszcze się musimy nauczyć, ale mi się wydaje, że to jednak idzie w parze z segregacją...to szacunek dla Ziemi, dla rzeczy, dla pieniądza. Trochę biedy i zaraz się nauczymy wykorzystywać wszystko jak się da. Takie jest moje odczucie... Chciałabym Cię kiedyś przekonać :)

Iwi
05-10-2013, 21:31
Aha, widzę, że robi się trollingowy chórek. To ja może poczekam aż Wam się hormony uspokoją...

(typowe... brak argumentów, to trzeba gościa zaatakować i skutecznie zniechęcić do dalszej dyskusji. Brawo, jakie to dojrzałe).

http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,055_UN_orig.gif

Kris_pytajnik
06-10-2013, 11:56
Aha, widzę, że robi się trollingowy chórek

:nie_powiem:

starocieszyniok
06-10-2013, 14:37
Dla mnie segregowanie to nie utrudnianie sobie życia, opłaca się mi i opłaca się środowisku. Jak mają te wszystkie plastiki leżeć i rozkładać się tysiąc lat to mnie krew zalewa. starocieszyniok, nie uwierzysz ile Ci miejsca zostanie w kuble jak plastiki będziesz dawał do osobnego wora, zrób sobie takie doświadczenie przez tydzień, dwa czy przez m-c. Choć faktycznie może Cię to walić, każdy ma swoją ideologię życia.
A co do produkowania śmieci to masz rację! Tego jeszcze się musimy nauczyć, ale mi się wydaje, że to jednak idzie w parze z segregacją...to szacunek dla Ziemi, dla rzeczy, dla pieniądza. Trochę biedy i zaraz się nauczymy wykorzystywać wszystko jak się da. Takie jest moje odczucie... Chciałabym Cię kiedyś przekonać :)
Ja uważam, że nie ma związku pomiędzy segregacją domową a środowiskiem, a opinię na temat mycia śmieci już przedstawiłem. Ty uważasz inaczej, ok. Przekonuj mnie do swoich racji:) Jestem zwolennikiem przekonywania, namawiania etc., natomiast jestem przeciwnikiem przymusu.
Co do generowania śmieci to dużo zależy od producentów. Nierzadko opakowania są większe i cięższe niż sam produkt. Masakra. A o butelkach zwrotnych to już chyba nikt nie pamięta.

http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,055_UN_orig.gif
Oj baby, baby... ;)

ukweli
06-10-2013, 17:35
a opinię na temat mycia śmieci już przedstawiłem. Bo to nie śmieci, tylko surowce wtórne. :) Śmieci nie myję. :marzy:

krilady.
06-10-2013, 21:31
Sonda ox http://sondy.ox.pl/sonda,73,czy-nowa-ustawa-tzw.-smieciowa-sprawi-ze-do-przydomowych-kotlowni-trafi-mniej-smieci-.html

:confused:

ukweli
07-10-2013, 08:40
Sonda ox http://sondy.ox.pl/sonda,73,czy-nowa-ustawa-tzw.-smieciowa-sprawi-ze-do-przydomowych-kotlowni-trafi-mniej-smieci-.html

:confused:Kaj są wyniki? ;>

wisiketa
07-10-2013, 09:28
Są miasta ale nie w Polsce, np. oddasz 80kg surowców wtórnych dostaniesz 20kg ziemniaków:jupi: Nasz albo już nie nasz rząd to olewa oni idą na łatwiznę, dzwigniemy opłaty za śmieci i załatamy dziurkę, za rok wprowadzimy inny podatek, załatamy dziurkę:lol:

krilady.
07-10-2013, 13:34
Kaj są wyniki? ;>

Sonda jeszcze trwa, ale przecież te słupki chyba się wyświetlają... "Najlepsze" jest to, że najwięcej głosów ma: sam palę śmieci, to dobry sposób na ich pozbycie się - 44% (głosów: 646)

ukweli
07-10-2013, 14:14
Ja nie widziałam nic takiego. :marzy: Potem się popatrzę.

Kris_pytajnik
07-10-2013, 14:25
Kapkie techniki i małpa sie gubi :nie_powiem: jak zagłosuje to bydom słupki ;>

ukweli
07-10-2013, 14:28
Mam głosować? Nie chce mi się. :p

nata27
07-10-2013, 15:09
a czemu tylko 3 ?:P

Papier
Szkło białe
Szkło kolorowe
Złom
Plastik
Organiczne
Nie posegregowane

to już 7 :D
No niby tak ma być, ale my dostajemy ino 3 worki zatytuowane:
Tworzywa sztuczne i metal
Papier
Szkło bezbarwne
...i to tyle.
Bladego pojęcia nie mam kaj ciepać szkło kolorowe albo odpady organiczne... Mieszanie plastiku z metalem też uważam za kuriozum. Zresztą większość metalu oddaję już od dawna po prostu do skupów.
Nie ukrywam, że z niektórymi odpadami mam zwyczajnie problem... Jeszcze jak przeczytałam w ulotce, że skórki od grejpfruta nie mogę mieszać z bioodpadami, to myślałam że zjadę :confused:
W zeszłym tygodniu dostaliśmy też naklejki z kodami kreskowymi... Będą nas rozliczać z tej segregacji czy co?

- - - Dopisano - - -

Są miasta ale nie w Polsce
No właśnie...

- - - Dopisano - - -

Mnie też. Zwłaszcza, że synalek sąsiadki specjalnie wrzuca szklane butelki i słoiki z wysokości robiąc to z taką siłą żeby rozprysły się na drobne. Worki wiecznie potargane i pokaleczyć się można...
W dodatku stojak na te worki jest tak lichy, że obala go każdy mocniejszy wiaterek ;/

kwantq
08-10-2013, 14:25
z workami jest kłopot faktycznie a zwłaszcza dla tych którzy mieszkają w blokach :)

Troja86
20-11-2013, 12:13
Jakoś idzie. Worki na butelki i plastiki trzymam osobno w spiżarce i wynoszę jak się napełnią, nie ma większego problemu z tym

zysia135
21-11-2013, 11:20
my w domu mamy problem pomieścić te wszystkie kosze a co dopiero ludzie mieszkający w bloku..

ale jakoś trzeba, bo chyba nikt nie chce płacić więcej :P
już się przyzwyczaiłam do tego segregowania :)

kwantq
22-11-2013, 09:48
Jakoś to idzie , kwestia przyzwyczajenia http://www.e-gify.pl/gify/przyroda/wodospad/wodospad2_(www.e-gify.pl).gif

wisiketa
22-11-2013, 10:22
my w domu mamy problem pomieścić te wszystkie kosze a co dopiero ludzie mieszkający w bloku..

ale jakoś trzeba, bo chyba nikt nie chce płacić więcej :P
już się przyzwyczaiłam do tego segregowania :)

W bloku mają się lepiej:) bo za każdym razem jak ktoś wychodzi to bierze jeden woreczek i wyrzuca do kosza nie musi robić zapasów w domu tak jak to robią mieszkańcy domków jednorodzinnych zbierają przez tydzień lub dwa.

aga-d
22-11-2013, 13:42
W bloku mają się lepiej:) bo za każdym razem jak ktoś wychodzi to bierze jeden woreczek i wyrzuca do kosza nie musi robić zapasów w domu tak jak to robią mieszkańcy domków jednorodzinnych zbierają przez tydzień lub dwa.

to jak torebkę na ramię :lol:

wisiketa
22-11-2013, 14:04
to jak torebkę na ramię :lol:
Chyba raz na tydzień nie wychodzą z mieszkania, a idąc do szkoły czy do pracy za każdym razem można zabrać reklamówkę ze śmieciami i nie trzeba magazynować w kuchni, wychodzisz na zakupy, zabierasz reklamówkę i do kubła, idziesz na pilates,zabierasz reklamówkę i do kubła:) wychodzisz na spacerek z pieskiem i z reklamówką, reklamówkę do kubłełka a pieska do parku, nie zapomnij o reklamówce na psią kupkę, można? można, a nie siedzieć w domu i narzekać że w bloku mają skład ze śmieciami, nikt ich w mieszkaniach nie zamyka. Ja w domu mogę narzekać bo co dwa tygodnie odbierają nam śmieci i przez dwa tygodnie kolekcjonuję śmieci:lol: a są takie miesiące że śmieci odbierają co trzy tygodnie, ale na wsi są plusy:jupi: i minusy, mi to nie przeszkadza:)

megan990
22-11-2013, 15:04
u nas od dawna segregujemy, jakoś idzie :marzy:

Szamankaa
25-11-2013, 11:17
Ciężko się z tym wszystkim pomieścić pod zlewem ale segregujemy :)

różyczka123
02-12-2013, 20:14
A co zrobić ze starymi płytami cd, dvd?

krilady.
02-12-2013, 21:34
Ogólne? :confused:

wisiketa
02-12-2013, 23:06
http://klubobroncowplanety.pl/ popytaj w szkole, może są szkoły co dbają o środowisko?

A co zrobić ze starymi płytami cd, dvd?

różyczka123
03-12-2013, 08:46
Ogólne? :confused:

No właśnie kiedyś gdzieś obiło mi się o uszy , że nie można płyt tak sobie wyrzucić do kosza.

megan990
03-12-2013, 08:55
a ktoś wie gdzie można oddac stare żarówki w Cieszynie centrum ?

krilady.
03-12-2013, 21:13
Ja dawałam w CASTO....

wisiketa
23-12-2013, 09:49
A co zrobić z jodełką? bo za chwilę trzeba się z nią pożegnać;( czas leci :zawstydzony:
http://static.fishki.pl/static/posts/62/62193/foto_435d91a23c5f80cf5ccc4376b88aff22.jpg

aga-d
23-12-2013, 10:19
jak nie będzie jodła to schudnie i zniknie sama :D

wisiketa
26-12-2013, 14:35
http://ocdn.eu/images/pulscms/OGY7MDMsMCwyZDAsMSwx/ace4d5e6dc523a4fccbe39a19fe10b74.jpg
Po wyborach trzeba kosze wymieniać:lol:

karka
28-01-2014, 13:51
Segregacja w prywatnym gospodarstwie domowym wcale nie jest trudna. Wystarczy wbić sobie do głowy kilka przydatnych nawyków, a jeżeli coś nie jest jasne, z łatwością znajdziemy odpowiednie informacje w internecie. Gorzej z obowiązkami środowiskowymi nałożonymi na firmy, bo tutaj sprawa nie prezentuje się już tak przejrzyście. Ustawy co chwilę się zmieniają, WIOŚ nalicza kary, a nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie w ogóle sprawę z tego, że istnieje coś takiego jak sprawozdania ekologiczne (http://envinet.pl/#korzysci) czy ewidencjonowanie odpadów. Nikt nie informuje nas o tych kwestiach na bieżąco, świadomość jest w tym temacie bardzo ograniczona, a liczba przewinień i tym samym grzywna rośnie.

katia77
28-01-2014, 14:44
Możesz rozwinąć temat tych sprawozdań?

Madlene
28-01-2014, 15:26
Segregacja w prywatnym gospodarstwie domowym wcale nie jest trudna. Wystarczy wbić sobie do głowy kilka przydatnych nawyków, a jeżeli coś nie jest jasne, z łatwością znajdziemy odpowiednie informacje w internecie. Gorzej z obowiązkami środowiskowymi nałożonymi na firmy, bo tutaj sprawa nie prezentuje się już tak przejrzyście. Ustawy co chwilę się zmieniają, WIOŚ nalicza kary, a nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie w ogóle sprawę z tego, że istnieje coś takiego jak sprawozdania ekologiczne (http://envinet.pl/#korzysci) czy ewidencjonowanie odpadów. Nikt nie informuje nas o tych kwestiach na bieżąco, świadomość jest w tym temacie bardzo ograniczona, a liczba przewinień i tym samym grzywna rośnie.
karka jaki masz słodki avatar! piękny :)
wisiketa ​fajny demotywator ;)

M53
28-01-2014, 17:14
Ważne jest, żeby segregować. Ja pomyliłam worki a i tak ci, którzy dobierają, wiedzą jak sobie poradzić.

warzónka
28-01-2014, 19:27
Mi idzie bardzo dobrze bo już kiedyś segregowałem.
Kupiłem takie stojaki na worki, postawiłem z tyłu domu i segregacja działa.
Gorzej jest ze zdobyciem żółtych worków. Oddałem 5 worków a kolesie zostawili mi 2, normalnie wydzielali jak w aptece. Co miesiąc jeździłem i dobierałem worki.
W końcu sie wkurzyłem i dawałem im plastiki do niebieskich worków i zostawiłem kartke przy workach że jak chcą mieć plastiki w żółtych workach to mają zostawiać ich odpowiednią ilość. Zakumali i zostawiają 5-6 sztuk.

wisiketa
28-01-2014, 21:49
My segregujemy ale nie wiemy co dalej się z naszymi śmieciami dzieje, czy nie jest im zimno, czy firmy które odbierają śmieci mają odpowiednie zaplecze do dalszego recyklingu? A może te śmieci gdzieś składują niedaleko osiedla i szczury tam grasują razem z fetorem.

- - - Dopisano - - -

dzięki Ci bardzo:przytul:

megan990
29-01-2014, 08:00
my segregujemy i naklejamy kody na worki w celu identyfikacji :marzy:

Kasiorek186
29-01-2014, 11:57

U nas tak samo, i na kubły tez.

karka
30-01-2014, 09:22
karka jaki masz słodki avatar! piękny :)

A dziękuję bardzo :)

wisiketa
30-01-2014, 11:26

Z tymi kodami to lekka przesada po mojemu:nie_powiem: jeszcze trochę to każą nam katalogować każdy papierek.

Aonek
31-01-2014, 08:38
ja nie narzekam na segregację, rodzina już przywykła do wyrzucania butelek, plastiku i zwykłych śmieci do osobnych worków. Bardziej mnie martwi że mpk i tak wrzuca to na jedną kupę hehe

megan990
31-01-2014, 10:12
Z tymi kodami to lekka przesada po mojemu:nie_powiem: jeszcze trochę to każą nam katalogować każdy papierek.

no przesada ale ja tego nie ustalałam i naklejam bo potem mi stawki dźwigną, za rzekomy brak segregacji - o ile to wszystko zadziała jak se zaplanowali :marzy:

katia77
01-02-2014, 12:23
Gdzie wyrzucacie tzw. listki po lekach? Do metalu, plastiku czy różnych? A koperty bombelkowe? Papier to to, ale co z folią wewnątrz ...:marzy:

wisiketa
01-02-2014, 16:24
Gdzie wyrzucacie tzw. listki po lekach? Do metalu, plastiku czy różnych? A koperty bombelkowe? Papier to to, ale co z folią wewnątrz ...:marzy:

Listki do plastiku a koperty to łatwo jest oddzielić folię do papieru i posegregować. A gdzie dajecie ,,papierki'' np. po princkach? przecież to się też nadaje do foli. Te papierki się nie rozpuszczą w wodzie.

krilady.
01-02-2014, 17:05
Koperty bąbelkowe, listki po tabletkach i papierki po princkach do ogólnych. Po batonikach rozgraniczam: jak są ze sreberkiem to ogólne, jak takie białe to plastik.... Taka jest moja wersja i jej się będę trzymać :)

- - - Dopisano - - -

Aha, jak co idzie oddzielić to oddzielam (np. folię od papieru do którego pakują w Kaufie wędliny i chleb).

nuova vita
03-02-2014, 11:24

Wszystkie opakowania po lekach i chemii gospodarczej do ogólnych a koperty tak jak pisali wcześniej da się podzielić na folię i papier :)

klaudia88
05-02-2014, 09:28
mie idzie pół na pół ,butelki plastikowe osobno, korki do żłobka , papier też osobno, reszta różnie
niby się segreguje i kubeł i tak non stop pełny

aga-d
05-02-2014, 10:16
a mnie to zaczyna już irytować, jak widzę ten mega rozpidziej w ogólny hasioku. Ja się staram a tam i tak wielki misz masz;>

różyczka
06-02-2014, 19:46
Mnie natomiast irytuje naklejanie tych kodów. A jak mi ich zabraknie to muszę zasuwać po nie, gdzie to ? bo już nie pamiętam, urząd miasta? Wymyślili sobie. Pierwsze kody dali pod dom, żeby nie było a potem martw się sam. A worki jak mi rzucają przez płot to są albo u sąsiada albo na drodze.

Natomiast segregacja jako tako nie ma sprawia mi problemu, przywykłam i lubię segregować:)

megan990
07-02-2014, 11:28
ooo ? a mi Pani mówiła, że mam zadzwonić i doniosą te kody :marzy: za niedługo się przekonam, ja po nie latać nie będę ;>

gucio82
12-02-2014, 12:47
A potem wszystko i tak na jedną stertę idzie... to by był zonk :(

różyczka
18-02-2014, 08:27
ooo ? a mi Pani mówiła, że mam zadzwonić i doniosą te kody :marzy: za niedługo się przekonam, ja po nie latać nie będę ;>

A ja słyszałam, że mam po nie zasuwać do Ratusza. I też nie będę latać bo nie mam na to czasu. Niech mi do skrzynki wrzucą i tyle.

megan990
18-02-2014, 10:03
A ja słyszałam, że mam po nie zasuwać do Ratusza. I też nie będę latać bo nie mam na to czasu. Niech mi do skrzynki wrzucą i tyle.

chyba trzeba jednak zasuwać do urzędu :marzy: dziady jedno mówią a swoje robią jak zawsze ;>

tomi71
18-02-2014, 11:52
u nas segregacja śmieci pokazała że najwięcej produkujemy plastików, potem papier ...a szkła prawie wcale.
a od wiosny będziemy produkować sianokiszonkę :)

warzónka
02-03-2014, 18:02
Tak wygląda segregacja śmieci u mnie, nie ma żadnych problemów, stojaki stoją za chałupą w miejscu zadaszonym.

3745

M53
02-03-2014, 22:35
Ja tez nie mam problemów i chwalę sobie wywóz popiołu.

aga-d
02-03-2014, 22:40
pokaż Kotku co masz w kubełku :P

warzónka
02-03-2014, 22:41
Ja właśnie, popiół też biorą a latem skoszoną trawe dostaną ode mnie w prezencie :lol: .

krilady.
28-03-2014, 21:32
Coś do poczytania i do pobrania... :) http://czterykaty.pl/czterykaty/1,107675,15428482,Recykling__nie_dosc__ze_zysk__to _jeszcze_czysty_.html?nltuID=403207

adamh
03-04-2014, 10:42
Mi się śmietnik czasami w garażu robi człowiek zbiera te śmieci. Kiedyś był jeden kosz przed domem i spokój teraz tych worków pełno. U mnie też najwięcej produkuje się plastiku potem papier i szkło

She6L
06-04-2014, 20:25
Dokładnie. U mnie też garaż spełnia rolę przechowalni worów ze śmieciami :sciana: Jest z tym więcej roboty ale cóż zrobić - trza segregować. Ino mogliby częściej te wory zbierać!

Cichychłopek
07-04-2014, 13:28
Zbierają raz w miesiącu, to troche mało, w rodzinach wielopokoleniowych lub wielodzietnych nazbiera się troche tych worów.
Mogliby 2 razy w miesiącu zabierać w końcu nie mamy na naszych posesjach czy w domach żadnych magazynów.

krilady.
07-04-2014, 21:56
Ooo, a w Zebach będzie trochę taniej tam kaj je pełno chałpa ludzi - ale to fajnie :)
http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,26255,jest-was-wiecej-macie-taniej!.html

nuova vita
08-04-2014, 08:36
Ja tam na czas wywozu nie narzekam ale bardziej denerwuje mnie brak miejsca w domu i te kilka osobnych koszy które muszę gdzieś schować w szafkach żeby nie stały na widoku. Ale jakoś dajemy radę :)

She6L
08-04-2014, 12:07
No więc gdyby częściej wywozili, dom czy garaż nie zalegałby tymi okropnymi worami! I dajemy radę bo musimy, nie mamy innego wyjścia. Cieszyn tak ładnie wygląda obstawiony kolorowymi workami :marzy: normalnie "pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko" :sciana:

Mossilla
25-05-2014, 22:57
my się męczymy z worami pełnymi śmieci, układamy, płacimy, a tu są tacy cwaniacy, właściciele kamienic przy ul. np. Frysztackiej mający ''na lewo'' lokatorów nie odprowadzający podatków, nie mający odpowiednich pojemników na segregację, podrzucających smieci gdzie popadnie i śmiejących się z nas segregujących i uczciwych. I gdzie tu jest sprawiedliwość?