PDA

Zobacz pełną wersję : Kolej Transsyberyjska

Leni
23-11-2013, 10:35
Czy ktoś coś wie w temacie albo zna kogoś kto tak podróżował? Nad Bajkał, a może nawet dalej? Albo zahaczył ktoś z Was o Syberię? Ciekawym polecam zgłębić temat bo już sama podróż dla podróży bez celu tą koleją to podobno niezwykle przeżycie.
Męczy mnie to już kilka lat - póki co w sferze marzeń. Ale takich do zrealizowania :) Za kiiiilka lat :)

Dejw
23-11-2013, 10:47
też o tym myślałem bo same liczby robią wrażenie - przekracza 8 stref czasowych, a całkowita długość torów wynosi 9288,8 km. Wiąże się z tym kilka kłopotliwych utrudnień - tym że z tego co wiem to trzeba mieć na to dużo czasu bo jedzie to sporo dni, może to być fajne przez pierwszych klilka (widok za oknem to dla nas pewnie byłaby nowość i egzotyka ale wreszcie to tylko stepy i tundry) - ja bym się tam zanudził ;)

wisiketa
23-11-2013, 11:12
ja bym się tam zanudził ;)
Zaproś dziewczynę i na pewno się nie będziecie mieć nudności:jupi: wyjedziecie w dwójkę a wrócicie w trójkę jak się postarasz. działaj działaj bo widzę są chętni.

Dejw
23-11-2013, 11:23
Zaproś dziewczynę i na pewno się nie będziecie mieć nudności:jupi: wyjedziecie w dwójkę a wrócicie w trójkę jak się postarasz. działaj działaj bo widzę są chętni.

dodam Twoją wypowiedź do plusów takiej wycieczki :) ale z tego co już kiedyś sprawdzałem to trzeba też mieć parę złotych (kopiejek) bo nie jest to tania impreza - kiedyś kojarzę że 4000zl było..

AIutka
23-11-2013, 11:45
Ja szukam sponsora, czekam na oferty, a może się wybiorę za morze?

Dejw
23-11-2013, 12:15
Ja szukam sponsora, czekam na oferty, a może się wybiorę za morze?

sponsoring? to w dziale Towarzyskie ;-)

Leni
23-11-2013, 13:07
dodam Twoją wypowiedź do plusów takiej wycieczki :) ale z tego co już kiedyś sprawdzałem to trzeba też mieć parę złotych (kopiejek) bo nie jest to tania impreza - kiedyś kojarzę że 4000zl było..

To zależy jak na to popatrzeć. Biorąc pod uwagę odległość i wspomnianą egzotykę wydaje mi się, że to nie drogo. No i zależy, którą klasą się podróżuje. Czy wygodnym wagonem sypialnym (wtedy rzeczywiście można się zanudzić) czy 3 klasą z kurami, kozami i innymi zwierzami. No i podróżując tą klasą spotyka się najciekawszych ludzi. Czytałam relację gościa, który przejechał całą(!!!) trasę. Jak znajdę linka to wrzucę. Co rusz był przez współtowarzyszy niedoli częstowany samogonem albo pajdą chleba ze słoniną :) A po samogonie nawet zaczął z nimi gadać mieszaniną wszystkich znanych języków :)

Dejw
23-11-2013, 15:08
też napotkałem na kilka historii, oglądałem o tym jakieś filmy. Jednak jest to już dwukrotnie droższe niż mi się kiedys o uszy obiło:
http://www.transsib.com.pl/ -ceny od 2000euro w górę :( Przygoda jednak pewnie rewelacja biorąc pod uwagę ten samogon :)

- - - Dopisano - - -

..zdecydowanie bym nie brał wycieczki przez biuro podróży ale cena byłaby pewnie bez przesady lepsza ;)

starocieszyniok
23-11-2013, 15:34
Czy ktoś coś wie w temacie albo zna kogoś kto tak podróżował? Nad Bajkał, a może nawet dalej? Albo zahaczył ktoś z Was o Syberię? Ciekawym polecam zgłębić temat bo już sama podróż dla podróży bez celu tą koleją to podobno niezwykle przeżycie.
Męczy mnie to już kilka lat - póki co w sferze marzeń. Ale takich do zrealizowania :) Za kiiiilka lat :)
Też o tym kiedyś myślałem, ale strasznie drogo, 50tys. czy jakoś tak za przedzial. Bo wiadomo, że ze smierdzacą holotą nie będę się kisił przez tak długi czas. Tak wiec za drogo. Wole kupić nowe auto :)

Pozdrawiam

Dejw
23-11-2013, 15:50
wybrednie i aspołecznie :P no i ekskluzywnie też :) ..chociaż idąc tym tropem, można by taki wagon przystosować do swoich wymogów, 50ciu ludzi zabrać i każdy dałby po 1tys :) byłaby impreza! :)

Leni
23-11-2013, 16:06
Ja bym dała kropkę po wybrednie i aspołecznie.

stach11
23-11-2013, 16:11
chociaż idąc tym tropem, można by taki wagon przystosować do swoich wymogów, 50ciu ludzi zabrać i każdy dałby po 1tys :) ........

............. plus po 10 zł na osobę na odświeżacze (dezodoranty), by niektórym pachniało.

starocieszyniok
24-11-2013, 10:30
Ale to nie za wagon, tylko za przedział.

A czy może mi ktoś wyjaśnić co jest aspolecznego w tym, że chce mieć prysznic i czysty przedział (podróż trwa tydzień)? Czy niechęć do smrodu jest aspoleczna ? Czy to, że spie w moim domu, w łóżku, a nie z menelami pod Kauflandem, tez jest oznaką aspolecznosci? Zastanawiacie się czasem nad tym co piszecie, czy uzywacie mózgu tylko od święta?

stach11
24-11-2013, 11:32
........wiadomo, że ze smierdzacą holotą nie będę się kisił .......

Ładnie to używać takich słów w stosunku do innych ludzi.....hrabio?

Pfeeeeeeeeeeeeeee!!!

starocieszyniok
24-11-2013, 11:46
A przepraszam jak mam ich nazwać? Cuchnący motłoch? Poza tym nikogo personalnie w ten sposób nie nazwałem, wiec oburzą się tylko ci, którzy się z tym motłochem identyfikują :D

wisiketa
24-11-2013, 11:55
Ja bym dała kropkę po wybrednie i aspołecznie.

https://m.ak.fbcdn.net/scontent-a.xx/hphotos-ash3/p480x480/1461869_448340705276252_1456086065_n.jpg

Leni
24-11-2013, 18:39
Wisiketa - nic dodać nic ująć. Obiema rękami się pod tym podpisuję.
Starocieszyniok. Wiesz co. Ja z Tobą nie dojdę do porozumienia w żadnym temacie. Nawet co do godziny nie będziemy się zgadzać. Jesteś z innej planety. Cholera mnie bierze gdy ktoś zakłada, że ktoś kto jest ubogi jest śmierdzącą hołotą.
Jechałeś koleją z tym 'motłochem'? Wąchałeś? Skąd u Ciebie te uprzedzenia? Pamiętam z innego tematu żeś gorliwy rzymski katolik. Tak Ci się wiara objawia? No gratuluję. Możesz sobie podróżować w klasie biznes i olunkluzif. Nikt Ci nie broni. Ja napisałam o tym, że warto podróżować z ludźmi bo tak lubię. Trochę już zjeździłam i wiem z doświadczenia, że tam, gdzie jest ubogo i skromnie materialnie, tam jest bogato duchowo. Jest gościnność i przysłowiowe "gość w dom, Bóg w dom". I wyobraź sobie, że nawet w skromnych progach nie było smrodu. Ty masz jakiekolwiek doświadczenie w tym zakresie żeby pogardliwie nazywać ubogich motłochem i hołotą?
I wypraszam sobie identyfikowanie się z motłochem. Tacy ludzie jak Ty to dla mnie motłoch i hołota. I z Tobą się na bank nie identyfikuję.

starocieszyniok
24-11-2013, 19:06
Daruj sobie te personalne wycieczki, bo ja też mogę ci nadać i zrobi ci się smutno.

Jeżeli przez tydzien kilku chłopa przebywa na dwóch metrach kwadratowych, to fiołkami pachnieć nie będzie. A jeżeli ktoś podróżuje w takich warunkach dla przyjemności, to jest hołotą i tyle.

warzónka
24-11-2013, 19:09
https://m.ak.fbcdn.net/scontent-a.xx/hphotos-ash3/p480x480/1461869_448340705276252_1456086065_n.jpg

Powiedz to najlepiej tym co za ostatnie pieniądze + kredyt kupili nowe auto, musiało być większe od sąsiada i największe w rodzinie i jak wyjadą na droge publiczną to sobie myślą że wszyscy powinni im się odsuwać. Znam takiego jednego BMW X5 a w domu syf kiła i mogiła.

Leni
25-11-2013, 07:28
Daruj sobie te personalne wycieczki, bo ja też mogę ci nadać i zrobi ci się smutno.

Jeżeli przez tydzien kilku chłopa przebywa na dwóch metrach kwadratowych, to fiołkami pachnieć nie będzie. A jeżeli ktoś podróżuje w takich warunkach dla przyjemności, to jest hołotą i tyle.

Kompletnie się nie boję takiej konfrontacji. Smutno to mi się robi gdy czytam takie wynurzenia.

wisiketa
25-11-2013, 08:52
Powiedz to najlepiej tym co za ostatnie pieniądze + kredyt kupili nowe auto, musiało być większe od sąsiada i największe w rodzinie i jak wyjadą na droge publiczną to sobie myślą że wszyscy powinni im się odsuwać. Znam takiego jednego BMW X5 a w domu syf kiła i mogiła.

Mi to szkoda ich ludzi, bo dzieci się na świat nie prosiły:nie_powiem: ale na stare roki zostaną starzyki zgredy sami, jak palec w nosie:lol:

stach11
25-11-2013, 09:10
.......na stare roki zostaną starzyki zgredy sami, jak palec w nosie:lol:

Jednego takiego "grzyba" już tutaj na forum mamy.

starocieszyniok
25-11-2013, 13:11
Kompletnie się nie boję takiej konfrontacji. Smutno to mi się robi gdy czytam takie wynurzenia.
Nie wątpię, że się nie boisz. Widzę nawet, że do niej dążysz. Bądź jednak tak łaskawa i wyzywaj się z kimś innym.

Iwi
25-11-2013, 13:28

Jeśli ktoś podróżuje w takich warunkach to jest motłochem i hołotą???? A nie przyszło Ci do głowy, że są na świecie ludzie ubodzy?? Jak śmiesz ich w taki sposób obrażać?? Tobie się w życiu powiodło to masz prawo traktować innych w ten sposób ?? Czuję się obrażona, bo mnie pewnie nigdy nie będzie stać na podróż biznes klasą i jak już mogłabym udać się w taką trasę, pewnie, na pewno podróżowałabym za najtańszy bilet. Więc rzygać mi się chce jak czytam te Twoje teksty zakichany burżuju....myślałam, że prezentujesz sobą trochę inny poziom...
Leni - przekraczać....przekraczać

starocieszyniok
25-11-2013, 14:07
Pisalem cos do ciebie? Kto ci dał legitymacje do obrony tych ludzi?? Szczyt chamstwa! Twoje problemy - twoja sprawa. Mnie w to nie mieszaj!

Iwi
25-11-2013, 14:25
Legitymację? To po prostu zwykła ludzka przyzwoitość i szacunek do innych ludzi , bez względu na ich pochodzenie i sytuację życiową...
Zresztą Tobie też nikt nie dał prawa do obrażania tych ludzi, o legitymacji nie wspomnę.... i zastanów się z czyich postów wieje większy szczyt chamstwa?
Przykro mi bo od tej pory będę Cię "przekraczać"..
Szkoda...

starocieszyniok
25-11-2013, 14:32
Ciskasz się mimo, ze ani nie pisalem do ciebie, ani nawet nie znajdujesz/znajdowałaś się w omawianej grupie. Więc jeżeli "przekraczanie" spowoduje, ze przestaniesz się w końcu mnie czepiać, to będę zobowiązany!

jan_122
25-11-2013, 14:38
Jo se tak myślym, że dobrze by było zrobić ściepke i pierdziela wysłać do białych niedźwiedzi ....mo sie rozumjyć biznes klasóm.

http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/81102672_preview_s2__qC_orig.gif

Leni
25-11-2013, 15:24
Janie z rozkoszą przeznaczam moje kieszonkowe na tak szczytny cel!! Zostajesz skarbnikiem? :)

wsciekla debride
25-11-2013, 16:07
I ja się dorzucę:)

jan_122
25-11-2013, 16:12
Janie z rozkoszą przeznaczam moje kieszonkowe na tak szczytny cel!! Zostajesz skarbnikiem? :)

Niy mogym, bo jak bych sie spichnył z Warzónkóm toby my na "Gojach" abo "U Paniyn" z tych nerwów wszystko przechastali. Musi to być osoba, którom na tym forum wszyscy darzóm zaufaniym.
http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,06_bD_orig.gif

warzónka
25-11-2013, 16:21
Niy mogym, bo jak bych sie spichnył z Warzónkóm toby my na "Gojach" abo "U Paniyn" z tych nerwów wszystko przechastali. Musi to być osoba, którom na tym forum wszyscy darzóm zaufaniym.
http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,06_bD_orig.gif

To je jo, to je jo !!!!

Jo mogym być skarbnikym.

- - - Dopisano - - -

Janie, jak nazbiyrómy wiynkszóm sumke to bydzie balanga u paniyn aż hej a starocieszynioka poślymy na sybir paczkóm ubezpieczónóm, żeby sie nóm po drodze nie stracił.

krilady.
25-11-2013, 20:38
No cóż..z ciekawego tematu zrobił się przykry. Wybocz, starocieszyniok, aleś się nie popisoł. :( Rozumiem, że po prostu tak myślisz, ale to może obrażać innych....

Dejw
27-11-2013, 08:49
Jako że kolej transsyberyjska prowadzi aż do Chin to może kogoś zainteresuje dziś:
http://wkrotce.ox.pl/wydarzenie,15865,cieszyn-prelekcja-podroz-do-chin-w-pigulce.html