PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje osoby która zna się na akwarystyce???

monia8323
03-01-2014, 13:51
Tak jak w temacie bo musze kogos sie poradzic kto sie zna na rzeczy...Bo rybki mi umieraja :(

aga-d
03-01-2014, 13:54
brudna woda, brak pokarmu , zly pokarm,....

a co Ci sie z nimi dzieje ?

monia8323
03-01-2014, 14:01
tydzien temu zalozone akwarium mysle ze to moze z tego powodu ale nie wiem co mam robic dalej zoataly mi 2 neonki inesa i 3 kiryski albinos i krewetka filtrująca i boje sie tez mi polegną a tak mi ich szkoda a poginely mi neonki i rozbory klinowe kirysek i glonojad :(

Kasiorek186
03-01-2014, 14:03
A ile litrowy masz akwarium?? a nie maja na sobie białyvh kropek??

monia8323
03-01-2014, 14:10
male bo kupilismy dzieciom 20 l aqua kids taki zestaw dla poczatkujacego w sklepie na powiedzieli ze 2 doby musi stac i dopiero mamy kupic rybki i tak zrobilismy 2 doby bylo ok a potem to juz padla jedna za druga zaczelo sie od neonek a skonczylo sie glonojadzie.. neonki wygladaly na zdrowe a na tych rozborach pojawiala sie jakby plesc ale jak ja wyciaglismy martwa to nic na niej nie bylo a w akwarium bylo widac jak jeszcze zlyly jakby byly pokryte delikatnie plesnia ale pozostale tego nie maja tylko mialy te rozborki

Kasiorek186
03-01-2014, 14:18
To możliwe, że przez Te razbory. w zoologicznych jest taki środek niebieski co się wlewa do wody, kurcze nazwy nie pamietam;/ myśmy mieli kiedyś ospe i z dobre 40 rybek nam zdechło, wlalismy ten środek i było juz ok.

aga-d
03-01-2014, 14:20
ja bym do jakiegos pojemnika nalala wode nie lodowata , swieza, kapke bym ja przefiltrowala i przelozyla rybki. To na początek.

monia8323
03-01-2014, 14:31
kupilismy nadmangamian potasu kiedys to sie uzywalo i zobaczymy .. nie wiem co z ta woda z akwarium bo nowa znowu musi troszke dojrzec ale stara moze byc zakazona .. bo teraz czytam na forach ze powinno akawarium bez rybek stac ok 3-4 tyd zeby dokladnie dojrzalo... a jak powinna byc woda w akwarium bo ja mam lekko zielonawa

Szip
03-01-2014, 14:36
masz prawdopodobnie niedojrzałe akwarium. Bez rybek powinno pracować (filtracja, oświetlenie do 12 h dziennie) min. 1 tydzień. U mnie akwarium dojrzewało z kilka tygodni (wprawdzie z rybkami, które tez częściowo wymarły). Spróbuj się ratować i kupić bakterie nitryfikacyjne, może się uda. Nie kupuj póki co żadnych nowych rybek. Poczytaj sobie o dojrzewaniu akwarium, cyklu azotowym. A tak na marginesie bardzo ambitna obsada jak na początek przygody ale życzę powodzenia. Strony www oraz tego czego ja doświadczyłem (a może być użyteczne) mogę podać na maila

- - - Dopisano - - -

pisałem z przerwami odpowiedź i widzę, że podałaś nowe informacje. jeśli chodzi o zieloną wodę to efekt - niedojrzałego akwarium. Jeśli masz filtr gąbkowy, to ściągnij gąbkę i trzpień owiń watą ewentualnie wacikami kosmetycznymi oraz zwiąż to nićmi. Włóż do filtra i włącz go. Po kilku godz. woda będzie czysta a wata zielona. Powtórz to parę razy. Gąbkę z filtra nie płucz wodą z kranu tylko z akwarium. Zostaw tę gąbkę w akwarium.

monia8323
03-01-2014, 14:44
Taka obsade dali mi w sklepie a jaka pan by proponowal na takie male akwarium ?? a bakterie dalismy razem z rybkami tak nam zaproponowali w sklepie w ktorym kupilismy rybki... Kurcze szkoda mi tych rybek jak cholera wczoraj nawet do centrum bielska jechalam po testy na ph i NO 2 ale byly w normie ..

- - - Dopisano - - -

mam filtr gąbkowy mam waciki kosmetyczne
wiec zaraz zrobie jak pan radzi...

Szip
03-01-2014, 14:48
no teraz już nie zmieniaj obsady. Staraj się ją utrzymać. Zasada mówi że 1 cm długości rybki na 1 litr akwarium, po odliczeniu żwirku i innych elementów

monia8323
03-01-2014, 14:50
Mam nadzieje ze tych 5 rybek przezyje choc widze ze kirysek jaest jakis slaby :(

Szip
03-01-2014, 14:51
Jak ściągniesz brudne waciki to załóż gąbkę na kilka- kilkanaście godzin, i potem znów waciki. Na gąbce rozwijają sie bowiem bakterie nitryfikacyjne.

xfactor
03-01-2014, 15:06
Witam.Nie znam numeru telefonu ale na tablicy.pl ogłasza się pan z Bielska,prowadzi sklep,,SKALAR,,.Sklepik ma w domu i zajmuje się tylko rybkami, akwariami i wszystkim związanym z akwarystyką.Super fachowiec, godny polecenia.

monia8323
03-01-2014, 15:07
a na te waciki nie naklada sie tej gabki ??? a nie rozleci sie na wata??

kipsta
03-01-2014, 16:36
Tak jak w temacie bo musze kogos sie poradzic kto sie zna na rzeczy...Bo rybki mi umieraja :(

witaj :) napisz jaki wielki masz zbiornik ile rybek i jakie tam były (są) i wodę jaką masz ( miejska czy ze studni )- jaka twardość wody - może coś doradzimy ;)

Kasiorek186
03-01-2014, 16:39
tydzien temu zalozone akwarium mysle ze to moze z tego powodu ale nie wiem co mam robic dalej zoataly mi 2 neonki inesa i 3 kiryski albinos i krewetka filtrująca i boje sie tez mi polegną a tak mi ich szkoda a poginely mi neonki i rozbory klinowe kirysek i glonojad :(

Wystarczy tylko poczytać, a ma 20 litrowy

- - - Dopisano - - -

witaj :) napisz jaki wielki masz zbiornik ile rybek i jakie tam były (są) i wodę jaką masz ( miejska czy ze studni )- jaka twardość wody - może coś doradzimy ;)
;)) :):):):):):

monia8323
03-01-2014, 17:38
Woda miejska a jaka twardosc to niewiem bo narazie zakupilam testy na PH i NO2.. W sklepie dokladnie na Sarnim Stoku poradzili nam zeby na 20 l zbiornik zakupic 10 neonek na dzien dzisiejszy sa 2... 10 rozborek klinowych w nocy umarlo 6 :( a rano .... 4 kiryski albinosy zostaly 3.... glonojad byl do dnia dzisiejszego ale niestety tez musielismy go pozegnac :( i zostala nam krewetka filtrująca .. W sumie teraz mamy 5 rybek i krewetke

- - - Dopisano - - -

A jak sie mierzy twardosc wody tez sa na to testy???

- - - Dopisano - - -

Ale teraz jak tak siedze i czytam rozne fora to sprzedawca chyba przesadzil z ta iloscia rybek ...

- - - Dopisano - - -

Ph mam 7,6 a NO2 0,1

Szip
03-01-2014, 17:49
na waciki (watę) nie zakłada się gąbki tylko trzeba to obwiązać nitką. Nie mogę na szybko znaleźć zdjęć jak to wyglądać.

monia8323
03-01-2014, 17:55
Juz mi sie udalo to zrobic teraz widac juz efekty :)

Szip
03-01-2014, 18:02
Trzeba to powtarzać kilka razy. Możesz też zaciemnić akwarium tzn. wyeliminować światło dzienne np poprzez przykrycie. (Uważaj na obudowę - jej nie przykrywaj - bo się nagrzewa ). Zostawić tylko sztuczne oświetlenie.

katia77
03-01-2014, 18:20
Polecili Ci zdecydowanie za dużo rybek i takich, których nie trzyma się w tak małym akwarium. To są niestety uroki wierzenia słowom sprzedawcy.
Do tej wielkości zbiornika nie wpuszczaj glonojada (domyślam się, że chodzi o zbrojnika niebieskiego), bo on potrzebuje więcej miejsca. Te kiryski i neony to też średni pomysł ale już ich nie ruszaj jeśli przeżyją. Najlepsze byłyby gupiki.

Chcesz rady? Kup większe akwarium. Im większy zbiornik - tym mniej problemów ;)

Kasiorek186
03-01-2014, 18:25
Chcesz rady? Kup większe akwarium. Im większy zbiornik - tym mniej problemów ;)

Zgadzam się z toba katia77 w 100%

monia8323
03-01-2014, 18:54
Glonojad złoty to byl :( Zobaczymy co bedzie dalej ale potem pomyśle o tych gupikach szkoda ze od razu zamiast tamtych ich nie wzięlam ale czlowiek uczy sie na błedach tylko szkoda tych maleństw... Szukam wiekszego akwarium moze uda mi sie kupic po jakies okazyjnej cenie a to mniejsze bede miala dla krewetek :) Mam nadzieje ze juz zadna mi nie umrze :(

katia77
04-01-2014, 08:26
Poszukaj szkła na allegro albo nawet tu na ox. Czasami ludzie wystawiają, bo się znudzili.

wisiketa
04-01-2014, 11:35

Najprościej do sklepu zoologicznego i popytać, tylko tam Ci wszystko wcisną żebyś kupowała. Zainwestujesz i może nie być poprawy;(

katia77
05-01-2014, 09:30
I jak tam rybki? Jak akwarium? Radzisz sobie?