PDA

Zobacz pełną wersję : Schronisko dla zwierząt w Cieszynie

Love is gone
14-06-2011, 20:01
Chciałabym poruszyć temat naszego biednego schroniska. Jak wszyscy wiecie zapewne jest ono w katastrofalnym stanie. Mam do Was pytanie czy kiedykolwiek ktoś z Was zawiózł tym biednym psiakom jakieś jedzenie czy coś?
Ja kiedyś myślałam żeby zorganizować zbiórkę pieniążków no ale.. nie wiedziałam jak się do tego zabrać. A tak mi tych zwierzątek szkoda że masakra..

kris197
14-06-2011, 20:37
muszę Cie zaskoczyć w czwartek zawiozłem suchą karmę, mój szczeniak jest wybredny .

Love is gone
14-06-2011, 20:55
Ooo napewno pieski się ucieszyły..

Sophie
14-06-2011, 22:02
Dla chcącego nic trudnego wystarczy wejść tutaj http://schronisko.ustronet.com/index.php?option=com_content&task=view&id=42&Itemid= i zacząć działać...

Mironek 111
15-06-2011, 05:56
biedne pieski głodne a głodne dzieci to co gorsze od psa?

dyszol
15-06-2011, 07:11
Dzieci mają dużo więcej szans na przeżycie (pomoc) właśnie ze względu na mentalność podobną Twojej.

heja
15-06-2011, 07:38
"Jak wszyscy wiecie zapewne jest ono w katastrofalnym stanie"
Piszesz " zapewne" czyli nie wiesz w jakim jest stanie :) Na pewno nie w katastrofalnym . I zamiast zastanawiać się nad zbiórką pieniędzy - kup worek karmy, poszukaj w domu starego koca, zawieź do schroniska - już odrobinę pomożesz. I masz jeszcze szanse zaadoptować jakiegoś psiaka - to też pomoc.

joje@
15-06-2011, 07:59
"Jak wszyscy wiecie zapewne jest ono w katastrofalnym stanie"
Piszesz " zapewne" czyli nie wiesz w jakim jest stanie :) Na pewno nie w katastrofalnym . I zamiast zastanawiać się nad zbiórką pieniędzy - kup worek karmy, poszukaj w domu starego koca, zawieź do schroniska - już odrobinę pomożesz. I masz jeszcze szanse zaadoptować jakiegoś psiaka - to też pomoc.

To "zapewne" było do "wiecie"... raczej...

---------- Post dodany o 07:59 ---------- Poprzedni post dodany o 07:45 ----------

Chociaż może masz rację...?

Love is gone
15-06-2011, 09:22
To zapewne było do wiecie.. czytaj ze zrozumieniem. Mam pieska ze schroniska już jakieś 4 lata. I wiem w jakim jest stanie. Ech... tam nie potrzeba koców tylko całkiem nowych boksów no ale to już szczegół..

jarek_arek
15-06-2011, 09:39
Dzieci mają dużo więcej szans na przeżycie (pomoc) właśnie ze względu na mentalność podobną Twojej.

Mają dużo więcej szans... O ile - 10, 30, 50% więcej szans na przeżycie od psów?
Włos się na głowie jeży jak się to czyta.

kalafiorrr
15-06-2011, 11:44
jarek_arek czytam Twoją wypowiedź, i czytam, i kompletnie nie rozumiem do czego pijesz; przecież to oczywiste, że większe pokłady wszelkich sił powinny być generowane w przeżycie / lepszy byt dzieci, aniżeli psów;
dyskutować jedynie można tylko nad tym, czy to kwestia mentalności, czy też spuścizny, którą pozostawił nam człowiek, wiele tysięcy lat temu, udomawiając psa, związanej z obowiązkiem zadbania o przyzwoity psi los;

mrowka615
15-06-2011, 12:03
Ja organizowałam kiedyś w szkole zbiórki pieniędzy na schronisko. Kupowaliśmy za zebrane kwoty miski i jedzenie :)

dyszol
15-06-2011, 12:45
Mają dużo więcej szans... O ile - 10, 30, 50% więcej szans na przeżycie od psów?
Włos się na głowie jeży jak się to czyta.
O matko, pomoc finansowa skierowana na potrzeby dzieci jest nieporównywalnie większa (czyli ich szanse na przeżycie wzrastają) od tej którą dostają potrzebujące jej (często bardziej) zwierzęta. A porównywanie głodu dziecka z głodem zwierzaka (i udowadnianie jego nadrzędności nad tym drugim) to już kompletny absurd. Przecież głodny zwierzak/dziecko to stan który sprowadza się do jednej prostej przyczyny - w zdecydowanej większości przypadków nieodpowiedzialności rodziców/właściciela i bazuje na tym samym rodzaju cierpienia. To, że w piramidzie potrzeb mamy kilka pięterek więcej niż zwierzęta nie znaczy, że bardziej potrzebujemy jeść.

Niemniej jednak nie spodziewam się po Tobie zrozumienia potrzeb zwierząt biorąc pod uwagę fakt, że szczekającego w nocy psa sąsiada proponujesz otruć/przejechać.

jarek_arek
15-06-2011, 17:20
Bez urazy ale coś pogmatwana ta retoryka. Ja tam wolę proste analogie. Jeśli mam do wydania skromne pieniądze i mam wybór: zapłacić za lepsze warunki dla człowieka albo dla psa to wybiorę to pierwsze. Oczywiście nie wszyscy muszą podzielać to zdanie ale nie wymagajmy później od innych żeby traktowali nas lepiej niż my ich.;)

martischa
15-06-2011, 17:30

no to zamiast siedzieć i czepiać się innych to weź i idź pomagaj tym dzieciom.

Jak ja nie mogę tych głupich tekstów o biednych i głodnych dzieciach. Mało to fundacji, zbiórek, WOŚP, non stop smsy i reklamy na rzecz dzieci. Nie są pozostawione same sobie. Z resztą każdy wydaje SWOJE pieniądze na to co uważa za słuszne i wara innym do tego. A jak są jakieś akcje dotyczące znęcania się nad zwierzętami to półgłówki powiedzą "to tylko pies".

dyszol
16-06-2011, 00:27
Bez urazy ale coś pogmatwana ta retoryka. Ja tam wolę proste analogie. Jeśli mam do wydania skromne pieniądze i mam wybór: zapłacić za lepsze warunki dla człowieka albo dla psa to wybiorę to pierwsze. Oczywiście nie wszyscy muszą podzielać to zdanie ale nie wymagajmy później od innych żeby traktowali nas lepiej niż my ich.;)
Tak myślałem i nie jestem zaskoczony. Jeśli chodzi o retorykę, nie jest to skomplikowany przekaz. Ostatnie zdanie pierwszego akapitu zawiera esencję.

A jak są jakieś akcje dotyczące znęcania się nad zwierzętami to półgłówki powiedzą "to tylko pies".
Tak to już jest. Kulturowo nadane pojęcie ludzkiej godności i pierwszeństwa wobec wszelkich innych stworzeń jest debilne. Gdyby wyłączyć element cywilizacji i zostawić nas naturze, każdego osobno nie w grupie (tak jak zwierzęta w naszym świecie - same, zdane na naszą łaskę i humory) - nie byłoby sentymentów. Albo sobie upolujesz, albo cię upolują bez patyczkowania i pytanie o zdanie.

bosso
16-06-2011, 09:34
Witam.Wszystkiemu sa winni ludzie,bo rozmnazaja psy dla zysku a nie z milosci dla zwierzat.Ile jest ogloszen o sprzedazy szczeniakow.Trafiaja one czesto jako prezent zabawka dla ukochanego dziecka i po pewnym czasie sie znudza,a wtedy trafiaja do schroniska lub sa porzucane.Smutna prawda.

martischa
16-06-2011, 12:13
Witam.Wszystkiemu sa winni ludzie,bo rozmnazaja psy dla zysku a nie z milosci dla zwierzat.Ile jest ogloszen o sprzedazy szczeniakow.Trafiaja one czesto jako prezent zabawka dla ukochanego dziecka i po pewnym czasie sie znudza,a wtedy trafiaja do schroniska lub sa porzucane.Smutna prawda.

taaaa i ten słynny tekst "po rodowodowych rodzicach", "rasowy bez rodowodu", ehhhh :(

misieksb
16-06-2011, 12:44
zawsze można zaprosić azjatów.. oni umieją zrobić z nich np kotleta ;)

kalafiorrr
16-06-2011, 16:23
zawsze można zaprosić azjatów.. oni umieją zrobić z nich np kotleta ;)
z jednej strony, aż ciśnie się na usta to sobie sama zjedz, smacznego! :mad:
a z drugiej... człowiek to w końcu drapieżnik;

misieksb
16-06-2011, 16:29
pewnie jakbym nie miała nic innego to bym nawet kotleta ze szczura zjadła :)

jan_122
16-06-2011, 17:01
pewnie jakbym nie miała nic innego to bym nawet kotleta ze szczura zjadła :)
Będąc w Tajlandii w 5***** hotelu w menu restauracji spotkałem się z daniem z piesków. Są to spacjalne psy hodowlane przeznaczone na rzeź. Tak jak u nas świńki. Brrrrrr..... nawet w tę stronę nie spojrzałem.

jarek_arek
17-06-2011, 18:35
Tak myślałem i nie jestem zaskoczony. Jeśli chodzi o retorykę, nie jest to skomplikowany przekaz. Ostatnie zdanie pierwszego akapitu zawiera esencję.

Ok. Zakładam, że nie jesteś weganem:) Mogę się mylić, oczywiście. W ciągu swojego życia zjesz 34 świnie, 2 krowy, 1546 kurczaki, 13 gęsi, 5 kaczek, 1.5 królika, 0.9 perliczki itp. Plus minus;)
Wszystkie te zwierzęta trzeba zabić. Czy cierpienie psa jest więcej warte od cierpienia innych zwierząt? Żeby żyć, trzeba jeść - powiesz, wyższa potrzeba. Ale pomyśl - dlaczego robimy schroniska dla psów a torturujemy nieludzko stworzenia równie inteligentne i czujące (świnie)? Przy rzeźni średniowieczne wizje piekła to jest bajka.

Streszczając - jest dla mnie niezrozumiałe odczuwania afektowanego współczucia dla psów i kompletny brak miłosierdzia dla innych stworzeń. Fałsz, obłuda i egoizm - żałosna emanacja pretensji kogoś, kto nie znalazł akceptacji i miłości wśród ludzi bo nie wiedział jak szukać.
I tak nikt tego nie zrozumie.

dyszol
17-06-2011, 18:50
Ok. Zakładam, że nie jesteś weganem:) Mogę się mylić, oczywiście. W ciągu swojego życia zjesz 34 świnie, 2 krowy, 1546 kurczaki, 13 gęsi, 5 kaczek, 1.5 królika, 0.9 perliczki itp. Plus minus;)
Wszystkie te zwierzęta trzeba zabić. Czy cierpienie psa jest więcej warte od cierpienia innych zwierząt? Żeby żyć, trzeba jeść - powiesz, wyższa potrzeba. Ale pomyśl - dlaczego robimy schroniska dla psów a torturujemy nieludzko stworzenia równie inteligentne i czujące (świnie)? Przy rzeźni średniowieczne wizje piekła to jest bajka.

Streszczając - jest dla mnie niezrozumiałe odczuwania afektowanego współczucia dla psów i kompletny brak miłosierdzia dla innych stworzeń. Fałsz, obłuda i egoizm - żałosna emanacja pretensji kogoś, kto nie znalazł akceptacji i miłości wśród ludzi bo nie wiedział jak szukać.
I tak nikt tego nie zrozumie.
To jest bardzo słuszna uwaga i nie zaprzeczę, że wychodzę na kompletnego hipokrytę. Masz rację. Ale faktem jest, że część zwierząt od zarania dziejów jest mięsem armatnim i trudno z tym faktem walczyć. U nas w Europie pies jednak jest zwierzęciem domowym i jakiś standard życia sobie przez ten czas "wywalczył". O psa jednak łatwiej walczyć, tymbardziej, że żyje wśród nas. A z kurczakami, świniami i końmi - one są takk jakby na uboczu i ich cierpienie trudniej zaobserwować.

kalafiorrr
18-06-2011, 09:29
masz rację - rozczulamy się nad pieskami w schroniskach, a kompletnie nas nie interesuje w jakich warunkach hodowane są np. kury (nieraz w takim natłoku, że nie są w stanie wykonać ruchu wokół łasnej osi), czy świnie (sztucznie tuczone do tak ogromnych rozmiarów, że jedynie są w stanie ustać na nogach, a już nie poruszać się);
różnice w postrzeganiu cierpienia psa i świni, nijako wymusiły uwarunkowania kulturowe; pies został udomowiony w celach obronnych i towarzyskich, a przysłowiowa świnia, czy krowa (z tego, co pamiętam ze szkoły - duuużo później) - tylko i wyłącznie konsumenckich (jedzenie, odzież);
bezdyskusyjnym jest to, że zwierzęta trzeba zabić, by mieć co jeść; i nie chodzi tutaj o manifestację wegetarianizmu i wszystkich jego postaci; przywołam dietę koszerną, która ostatnio wraca do łask;zabić w humanitarny sposób! (nie podoba mi się w tym odniesieniu słowo humanitarny, ale innego nie umiem znaleźć); kupujemy jaja, mleko, mięso - może warto czasami dotrzeć do informacji, w jakich warunkach te zwierzęta są hodowane i w jaki sposób zabijane...

arturos_
18-06-2011, 14:26
A ja jednak pozwolę sobie jeszcze trochę o psach.

Jeżeli komuś leży na sercu dobro tych zwierząt w cieszyńskim schronisku to zachęcam do robienia niewielkich wpłat. 10-20zł to naprawdę niewielkie pieniądze a jak wpłaci parę osób to już robią się konkretne sumy. Oczywiście im więcej, tym lepiej:) Sam wybrałem taką formę pomocy. Nie trzeba wychodzić z domu, oglądać tych biednych zwierząt a wszystko trwa 2 minuty.

Bez obaw - pieniądze nie zostaną zdefraudowane! Wszystko idzie na pieski.

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"
Cieszyn, ul. Limanowskiego 8/3

ING BANK śLĄSKI
33 1050 1403 1000 0090 3005 3319

koniecznie z dopiskiem "dla schroniska w Cieszynie"

http://schronisko.ustronet.com/index.php

krilady.
18-06-2011, 14:42
A ja jednak pozwolę sobie jeszcze trochę o psach.

Jeżeli komuś leży na sercu dobro tych zwierząt w cieszyńskim schronisku to zachęcam do robienia niewielkich wpłat. 10-20zł to naprawdę niewielkie pieniądze a jak wpłaci parę osób to już robią się konkretne sumy. Oczywiście im więcej, tym lepiej:) Sam wybrałem taką formę pomocy. Nie trzeba wychodzić z domu, oglądać tych biednych zwierząt a wszystko trwa 2 minuty.

Bez obaw - pieniądze nie zostaną zdefraudowane! Wszystko idzie na pieski.

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"
Cieszyn, ul. Limanowskiego 8/3

ING BANK śLĄSKI
33 1050 1403 1000 0090 3005 3319

koniecznie z dopiskiem "dla schroniska w Cieszynie"

http://schronisko.ustronet.com/index.php

posłane.... :) Może trochę wstyd, że tylko 5 zł, ale tylko tyle mi zostało na koncie....ale dobre i to, następnym razem rzucę dychę :))

zibi555
09-12-2011, 22:35
Jak ktos jest czlowiekiem,ma ludzkie odczucia i troche dobroci w sobie, to pomoze i dziecku i chorej osobie i starszemu czlowiekowi i zwierzeciu jezeli potrzebuje pomocy, oczywiscie na miare swoich mozliwosci.Tacy, co duzo mowia i krytykuja zazwyczaj nic w temacie nie robia.

krilady.
09-12-2011, 22:43
Polecamy: http://www.forum.ox.pl/forumdisplay.php?47-Adopcja

Iwi
10-12-2011, 19:44
Jeszcze przed świętami mam zamiar zawieść do schroniska kilka kocy i karmę......
Mam nadzieję się tam "zakochać" więc ta wyprawa może się skończyć " nowym domownikiem" :) Ale co mi tam dom pełen dzieciaków to różnicy nie zrobi jeden osobnik więcej :)

krilady.
10-12-2011, 19:47
Iwi, to pochwal się później nowym "nabytkiem" :)

Iwi
10-12-2011, 19:48
A pewnie pochwalę ..... a jakże :)

Iwi
15-01-2012, 18:08
Jak mówiłam, tak zrobiłam. Nie dałam radę przed świętami ale dzisiaj zawiozłam koce i karmę do schroniska. Niestety w niedzielę nie wolno oglądać psiaków :( Będziemy musieli wybrać się tam jeszcze raz....

---------- Post dodany o 18:08 ---------- Poprzedni post dodany o 17:50 ----------

A tak przy okazji - w ten weekend można było wspomóc Stowarzyszenie z Ustronia w sklepie Tesco. Kobitki zbierały karmę, miski itp. Dorzuciłam się oczywiście i przy okazji dowiedziałam się, że zajmują się nie tylko kotami ale mają też psy. I niestety równie ciężko im się wiedzie jak schronisku w Cieszynie....

krilady.
01-02-2012, 12:11
A jak sobie radzi schronisko w te mrozy?

izzia
17-02-2012, 15:10
Tylko gdyby nie ludzie tych piesków by tam nie było więc dzieci mi jakoś nie szkoda...z resztą dla ludzi jest więcej instytucji które pomagają a dla piesków co? Z resztą ludzie tylko wyrządzają zło na tym świecie i tylko prze nich są wszystkie problemy!

Iwi
17-02-2012, 15:30
Tylko gdyby nie ludzie tych piesków by tam nie było więc dzieci mi jakoś nie szkoda...z resztą dla ludzi jest więcej instytucji które pomagają a dla piesków co? Z resztą ludzie tylko wyrządzają zło na tym świecie i tylko prze nich są wszystkie problemy!
Takie myślenie nie jest dobre, ochrona dzieci i ochrona zwierząt to dwie równoległe bardzo ważne sprawy, nie do porównania. Tak trzeba brać odpowiedzialność za los niechcianych zwierząt jak i za los niechcianych, lub zaniedbanych dzieci. Ale trzeba to rozgraniczać. Dzieci, w ogóle ludzie zawsze powinni stać przed zwierzętami. Nie możemy jednak zapominać o naszych "mniejszych braciach". Bardzo kocham wszystkie zwierzęta, mam mnóstwo współczucia dla tych niechcianych, zabiedzonych, najchętniej przygarniałabym wszystkie jak leci ale jeżeli ktoś postawiłby mnie przed wyborem : pomóc\nakarmić dziecko albo pomóc\nakarmić psa, bez wahania wybrałabym dziecko.

Rufijok
10-01-2016, 20:57
Rumuńskie schronisko dla zwierząt , pies który był przez człowieka tylko bity i jest pierwszy raz w życiu głaskany.

https://www.youtube.com/watch?v=cvoGhPH4R9Y

Madlene
11-01-2016, 21:06
biedny pies :(( widać w jakiej traumie był

Rufijok
16-01-2016, 19:57
Takiego piesa bym chciał:marzy:

https://www.facebook.com/VestyIsrael/videos/942369109172225/

Bibulec
26-01-2016, 08:45
[QUOTE=Rufijok;300034]Takiego piesa bym chciał:marzy:

Owczarek Belgijski Malinos - pies stworzony do pracy, idealny do IPO - posłuszeństwo, obrona, tropienie. Wymagający wiele konsekwencji, kombinujący, w miarę zdrowy, długo przydatny w pracy. Dużo fajniejsze niż owczarki niemieckie. Ale wymagający. Widuję te psy, spotykamy się na szkoleniu, są świetne - klauny, ale posłuszeństwo perfekcyjne.
Każdy pies taki może być ale wymaga to czasu, konsekwencji, systematyczności - nasz amstaff też pracuje z pozorantem, widziałam w obronie Border Collie, boksera i uwagaaaa! Labradora. Więc każdy pies może w taki sposób pracować o ile jest zrównoważony i zdrowy. Wszystko zależy od właściciela.