PDA

Zobacz pełną wersję : Dla zwierząt

dyszol
20-06-2011, 09:53
Dziś natknąłem się na ciekawy artykuł w dodatku z naszej okolicy:
http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,9719451,Wiezienie_w_zawieszeniu_za_umyslne _przejechanie_jeza.html

Ciekaw jestem Waszych opinii.

crasher
20-06-2011, 10:47
Dziś natknąłem się na ciekawy artykuł w dodatku z naszej okolicy:
http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,9719451,Wiezienie_w_zawieszeniu_za_umyslne _przejechanie_jeza.html

Ciekaw jestem Waszych opinii.

A może lepiej podać link do ox.pl ;)

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,16577,przejechal-po-nim-2-razy.html

Tam też znajdziesz trochę opinii :)

misieksb
20-06-2011, 10:56
Bestialstwo zawsze powinno być karane. Ale jeśli w nocy przypadkowo najedziemy na jeża czy żabę to odpowiednie jest tutaj pytanie w komentarzu usera anioł99%: ' "w miarę możliwości powinni pomóc potrąconemu zwierzęciu lub zawiadomić o tym odpowiednie służby" czyli przejeżdżając żabę po deszczu powinniśmy jej pomóc i powiadomić odpowiednie służby tzn. policję czy szpital?' :))

rid.a
20-06-2011, 11:00
Dla tych którzy kochają zwierzęta bardziej wyrok pewnie jest za niski, dla tych którzy kochają mniej, pewnie za wysoki. Jakaś kara powinna być, jest winny powinien być ukarany. Aczkolwiek czy kary jest adekwatna do popełnionego czynu w tym wypadku dotkliwszą karą była by wyższa kara pieniężna(chyba). Kara więzienia nawet w zawieszeniu powinna być stosowana raczej do innego rodzaju przestępstw.

kalafiorrr
20-06-2011, 11:28
qrcze... a jak udwodniono celowość przejechania zwierzęcia?

moim zdaniem, w takim przypadku, powinna być stosowana inna kara, aniżeli pieniężna; np. rodzaj robót społecznych na rzecz poprawienia bytu zwierząt;

a'propos jeży - polecam http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53668,8829461,Pan_jezy.html

Levsky
20-06-2011, 13:01
no dobra, wszystko w porządku, że bestialstwo, że kary, że praca na rzecz zwierząt, ale czy nikt nie bierze pod uwagę takiej możliwości, że kierowca pierwszy raz przejechał po jeżu nieumyślnie ("wbiegł" na ulicę), zauważył to, a drugi raz na niego najechał, żeby skrócić jego męczarnie? tak samo jak w jednym z komentarzy na ox.pl, dokładniejszego opisu co się stało nie ma, tylko że dwa razy przejechał. wybaczcie, ale nie wierzę w takie "bestialstwo" i, jak jest napisane na ox "mroczne oblicze człowieczeństwa…". psy wieszać może każdy, ale nikt nie spojrzy na to obiektywnie. jak na moje oko, to robicie z igły widły takimi "sensacjami".

gadać i komentować może każdy, ale żeby naprawdę coś zrobić w tej sprawie (w komentarzach na ox ktoś rzucił pomysł, żeby siatki na poboczach drogi zrobić) to nie ma chętnych.

aga-d
20-06-2011, 13:04
a ja ostanio jadać rozjechalabym malutkiego zajaczka :/ No i co z tego ze go przenioslam do trawy jak on i tak z powrotem wylaz, bo to byl jeszcze osesek i do tego jakis slaby. Ale przynajmniej mam sumienie cyzste,ze nie zrobilam z niego mokrej plamy.

joje@
20-06-2011, 13:06
a ja ostanio jadać rozjechalabym malutkiego zajaczka :/ No i co z tego ze go przenioslam do trawy jak on i tak z powrotem wylaz, bo to byl jeszcze osesek i do tego jakis slaby. Ale przynajmniej mam sumienie cyzste,ze nie zrobilam z niego mokrej plamy.
Nie zabiłaś go na śmierć, ino kapeczke...??
och... aga:głaszcze:

aga-d
20-06-2011, 13:08
DZIEKI za wyrazy wspolczucia :(

martischa
20-06-2011, 13:18
Jeżeli było tak jak mowa w tym komentarzu

"W tym artykule prawdopodobnie chodzi o zdarzenie,które miało miejsce podczas powrotu z imprezy kilku młodych ludzi.Kierowca przejechał jeża przypadkiem,ale później zaczęła się dopiero "zabawa",prawdziwe znęcanie się nad zwierzątkiem,przejeżdżanie go na różne sposoby,tak aż miazga z niego została,oczywiście dla tych ludzi było to bardzo śmieszne i mieli przy tym prawdziwy ubaw.Na ich nieszczęście całe zdarzenie zostało sfilmowane,więc musieli się bardzo zdziwić dostając wezwanie na policję."
to jak najbardziej powinni dostać solidną nauczkę. Jeżeli to było nieumyślne to nie rozumiem za co karać. Codziennie rozjeżdżanych jest mnóstwo zwierząt bo nieraz kierowca nie zdąży zwolnić. I tak jak ktoś wyżej wspomniał, żeby zrobić siatki przy drogach to nie ma chętnych.

dyszol
20-06-2011, 13:25
Znam przypadek młodego matoła który właśnie jechał ze znajomymi i specjalnie zawrócił, żeby rozjechać jeża którego nie udało mu się przejechać za pierwszym razem. Podobno ubaw po pachy.

On zdecydowanie zasługuje na karę i jestem pewien, że takich jest naprawdę dużo.

joje@
20-06-2011, 13:31
Znam przypadek młodego matoła który właśnie jechał ze znajomymi i specjalnie zawrócił, żeby rozjechać jeża którego nie udało mu się przejechać za pierwszym razem. Podobno ubaw po pachy.

On zdecydowanie zasługuje na karę i jestem pewien, że takich jest naprawdę dużo.
Do klatki go z gorylem i niech się tłumaczy, że go głowa boli!

stach11
20-06-2011, 13:48
[QUOTE=dyszol;11563]Znam przypadek młodego matoła który właśnie jechał ze znajomymi i specjalnie zawrócił, żeby rozjechać jeża którego nie udało mu się przejechać za pierwszym razem. Podobno ubaw po pachy.

QUOTE]
Położyć go na ceście i przejechać dziadowi po jajach.

misieksb
20-06-2011, 14:15
Położyć go na ceście i przejechać dziadowi po jajach.

dziwne masz zapędy :|

joje@
20-06-2011, 14:19
dziwne masz zapędy :|

adekwatne...;);)

dyszol
20-06-2011, 14:20
Czy przejechać po jajach czy wsadzić do klatki z dużą @ - ważne, że zacznie myśleć jak należy.

joje@
20-06-2011, 14:26
Czy przejechać po jajach czy wsadzić do klatki z dużą @ - ważne, że zacznie myśleć jak należy.

hahaha!! No ja mu krzywdy nie zrobię.....Za delikatna jestem....:zawstydzony:
haha! dobre!:hahaha::hahaha::hahaha:

aga-d
20-06-2011, 14:30
http://images.cheezburger.com/completestore/2010/9/23/a2749dd5-db6d-40e1-8417-f97f5d72bfeb.gif

jarek_arek
21-06-2011, 21:22
Niszczenie jest znacznie łatwiejsze od tworzenia. Jeż jest stworzeniem (bożym lub ewolucji, jak kto woli) niewyobrażalnie złożonym. Nie potrafimy stworzyć nic podobnego ale potrafimy zniszczyć, tym samym nie powinniśmy się uważać za istoty myślące.

joje@
21-06-2011, 21:37
Wczoraj omal nie przejechałam zająca... Myknął pd koła, skubany! Ale uszedł cało....

aga-d
21-06-2011, 21:42
i widzisz tez mialas zajaca
och... :głaszcze:

kalafiorrr
21-06-2011, 23:46
w artykule na ox.pl (wcześniej link podał crasher) pisze:

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt są zobowiązani do humanitarnego zachowania na drodze także w stosunku do zwierząt. W miarę możliwości powinni pomóc potrąconemu zwierzęciu lub
zawiadomić o tym odpowiednie służby (art.25).

o jakie służby chodzi?