PDA

Zobacz pełną wersję : Wrócił może ktoś z Egiptu w tym roku?

tomi71
08-04-2011, 12:48
Jakie wrażenia po ich rewolucji i jakie macie wspomnienia z "nowego" Egiptu ? ...bezpiecznie jest?

jan_122
09-04-2011, 16:55
Widać większość nie wróciła , gdyż nikt nie odpowiada. Zostali - na wieki wieków...... :-(((

igorrodz
09-04-2011, 22:33
Egipt to nie jest popularne miejsce na wyjazd. Popularniejszym jest Libia ;)

cichynfhh
10-04-2011, 10:24
Najlepiej zostac w domu, nie szukac wrazen :P:D

tomi71
10-04-2011, 13:15
w kontekście dzisiejszego dnia i wypowiedzi jana_122 mam pewne skojarzenia jednak przemilczę je żeby kogoś nie urazić.

dyszol
12-04-2011, 08:43
Jakie masz skojarzenia?

tomi71
12-04-2011, 12:56
niektórym w zeszłym roku nie udało się nawet wylądować szczęśliwie ...i nie lecieli do Egiptu, a zostali na wieki wieków

natomiast szukam tych co byli i wrócili w tym roku z Egiptu.

mrowka615
12-04-2011, 13:12
może ten link Ci się przyda... są tutaj opinie ludzi z całej Pl , którzy wrócili niedawno z Egiptu ;)
http://forum.wakacje.pl/list.php?37,page=1

anetaklara
16-04-2011, 20:52
moi znajomi wrócili teraz i byli bardzo zadowoleni mówili , że jest spokój. Trochę się bali ale dowiedzieli się w biurze że sporo osób leci i się skusili poza tym kupowali w tym samym biurze co ja http://www.travelholiday.pl

jan_122
17-04-2011, 12:32
Jesli chodzi o wypad do Egiptu pobytowy, tzn. smażenie sie na Słońcu to zapewne w kurortach jest spokojnie bo dbają o to hotelarze no i wojsko. Natomiast wyjazd związany ze zwiedzaniem / bo po to jedzie się do tego egzotycznego kraju/ odradzam.

anetaklara
14-06-2011, 21:37
Nie rozumie co się wszyscy uparli na ten portal wakacje. Mam wrażenie, że innego ludzie nie znają. Kurdę jest tyle niezależnych portali na necie i nikt o tym nie pisze. Zapraszam na Zoover i Holidaycheck. Tam poszukajcie opinii na temat hoteli, a co do Egiptu to wystarczy wejść na infotur aby poczytać co się ogólnie dzieje w turystyce a także i w Egipcie. Moja znajoma była i druga teraz leci z dziećmi i wcale się nie boi. Co ma być to będzie po pierwsze, a już tam i tak się działo i nikomu nic się nie stało. Myślę, że śmiało można lecieć. Znajoma mówiła, że jest ok i normalnie toczy się życie. Turystów mniej to i odpocząć można, a nie jak w sezonie, że polak na polaku leży na leżaku :)

tomi71
14-06-2011, 21:52
założyłem temat a teraz na niego mogę odpowiedzieć:))
można spokojnie lecieć do Egiptu, bo nic tam sie nie zmieniło ...przynajmniej z punktu widzenia turysty leżącego w wielkim hotelu.
Chodziłem również nocą sam po mieście i było spokojnie i bezpiecznie więc jak ktoś planuje to niech tylko wyrywa jakiegoś lasta i leci bo i tanio i z gwarancją słońca.

mitom
22-08-2011, 15:18
Ja akurat byłem w Egipcie ale na początku roku. Szczęśliwie udało mi się dotrzeć na miejsce, chociaż już obawiałem się, że nie wystartujemy - trzy razy odmrażali samolot. W Egipcie wszystko było ok. Ale już nawet turyści wyczuwali napiętą atmoswerę w śród tubylców. Powróciłem 2 tygodnie przed wybuchem zamieszek. Także mi się udało. Nie wiem jak tam jest teraz, ale wydaje mi się, że turyści nie mają się czego obawiać. Przecież ten kraj żyje głównie z turystyki.

jan_122
23-08-2011, 13:53
założyłem temat a teraz na niego mogę odpowiedzieć:))
można spokojnie lecieć do Egiptu, bo nic tam sie nie zmieniło ...przynajmniej z punktu widzenia turysty leżącego w wielkim hotelu.
Chodziłem również nocą sam po mieście i było spokojnie i bezpiecznie więc jak ktoś planuje to niech tylko wyrywa jakiegoś lasta i leci bo i tanio i z gwarancją słońca.

Byłeś na objazdówce, czy tylko na pobytówce w Sharma Sheik-u lub Hurgadzie? Pytam---bo to ma duże znaczenie.

mitom
23-08-2011, 14:04
Byłem na wakacjach z solegro (http://www.solegro.pl/wakacje) w regionie Hurgady, a dokładnie w Safaga. w sumie to nie było typowo turystyczne miejsce, więc najbardziej można było odczuć nastroje mieszkańców. Czemu ma to znaczenie czy była to objazdówka czy pobytówka, nierozumię?

dyszol
23-08-2011, 15:31
Byłem na wakacjach z solegro (http://www.solegro.pl/wakacje) w regionie Hurgady, a dokładnie w Safaga. w sumie to nie było typowo turystyczne miejsce, więc najbardziej można było odczuć nastroje mieszkańców. Czemu ma to znaczenie czy była to objazdówka czy pobytówka, nierozumię?
Bo to mogłoby doprecyzować czy Twoja wypowiedź dotyczy tylko jednego punktu/regionu czy szerszego terenu.

---------- Post dodany o 16:31 ---------- Poprzedni post dodany o 16:30 ----------

Chyba o to chodzi.

jan_122
23-08-2011, 18:13
[/COLOR]Chyba o to chodzi.[/QUOTE]

Właśnie. Bo siedząc w jednym miejscu i to do tego turystycznym jest inaczej. Podróżując z Kairu do Asuanu spotykasz się z ludźmi, którzy nie mają pojęcia (albo małe) o tym, że dzięki turystyce ten kraj - i pośrednio i tubylcy- czerpią z nas profity.
Choć egipcjanie to bardzo przyjazny lud, to jednak w mało uczęszczanych miejscach my- to znaczy "bogacze"- niezbyt dobrze jesteśmy kojarzeni, co może powodować pewne perturbacje z lokalną (wiejską) społecznością.

tomi71
24-08-2011, 06:15
Byłem w Hurghadzie na wakacjach "stacjonarnych":) W hotelu aquapark i cała masa udogodnień, jednak wieczorami "uciekaliśmy" do Senzomal albo Kleopatry (centra handlowe) żeby sobie połazić i chociaż "pooddychać" tym Egiptem.
Trudno janku_122 o zorganizowane wczasy w czasie których docierasz do rdzennej ludności z jej sprawami dnia codziennego; zawsze pozostaje wrażenie, że ten folklor jest moderowany pod turystę.

katia77
02-10-2011, 21:38
Ja byłam w Hurgadzie w kwietniu. Było widać trochę zniszczeń, Egipcjanie sami chętnie opowiadali o rewolucji, bo widać to dla nich ważny temat i byli nastawieni bardzo optymistycznie. Byłam też na wyjeździe do Luxoru. Nie było żadnych problemów, zobaczyliśmy wszystko zgodnie z programem. Niestety nie odbył się wyjazd do Kairu, bo akurat znów były jakieś zamieszki. Po gościach krążyły różne plotki, m.in. ponoć miało być mniej jedzenia niż kiedyś - ja nie miałam porównania, bo byłam pierwszy raz. Na ulicach pojawiali się żołnierze ale w tym rejonie to norma. Nie działał internet w hotelu i to z powodu wcześniejszych zamieszek.
Był za to ogromny plus - mało turystów! Na plaży luz, zabytki też wolne od tłumów, w sklepach ponoć taniej, hotel w połowie pusty.
Wróciłam bardzo zadowolona ;)

tomi71
25-11-2011, 17:49
ja wróciłem z moją rodzinką wczoraj:)
znów Hurghada tym razem w Titanic Resort& Aqua Park
mimo tych ostatnich rozruchów w Kairze w hotelach pełny spokój i ...pełne hotele:)
temperatury: powietrza w cieniu max. 20st C, na słońcu przypieka:) ; temp. wody w morzu ok 24st C ...więc lepiej niż u nas nad Bałtykiem w środku wakacji. Tak na nasz/mój gust jednak warto jechać z miesiąc wcześniej bo dzień jest krótki. O 17.30 ciemności egipskie:)

byliśmy generalnie na miejscu ...i chyba dobrze bo rozważaliśmy wyjazd do Kairu; wtedy moglibyśmy zostać bohaterami w cudzym kraju:))

ale wróciliśmy bardzo zadowoleni:)

katia77
25-11-2011, 18:34
tomi, to gratuluje udanego wypoczynku ;)
Martwi mnie ten Kair :( Boję się, że rozwalą muzeum a tak chciałam kiedyś je zwiedzić. Już podobno podczas lutowych rozrób go okradziono i odzyskano tylko część skradzionych przedmiotów :(

kylo1
29-11-2011, 08:50
Nie jeździmy do Egiptu - to kraj nieco zacofany. Wolimy Kanary ;P

margol28
29-11-2011, 10:34
Nie jeździmy do Egiptu - to kraj nieco zacofany. Wolimy Kanary ;P
W przyszłym roku wybieram sie na Kanary , jaka wyspę polecasz i jaki hotel?