PDA

Zobacz pełn± wersję : Upoważnienie do wyjazdu za granicę pożyczonym samochodem ?

tata manio
02-06-2014, 21:41
Czy spotkał się może kto¶ z czym¶ takim jak obowi±zek posiadania pisemnego zezwolenia / upoważnienia na podróż pożyczonym samochodem ? Chodzi o trasę do Chorwacji. Doczytałem,że Węgrzy czy Chorwaci mog± wymagać podczas kontroli w/w dokumentu potwierdzonego np notarialnie , nawet tłumaczonego. S± też specjalne druki na stronach PZM - odpłatne , upoważniaj±ce do kierowania takim pojazdem.

jmbskoczów
02-06-2014, 23:09
Czy spotkał się może kto¶ z czym¶ takim jak obowi±zek posiadania pisemnego zezwolenia / upoważnienia na podróż pożyczonym samochodem ? Chodzi o trasę do Chorwacji. Doczytałem,że Węgrzy czy Chorwaci mog± wymagać podczas kontroli w/w dokumentu potwierdzonego np notarialnie , nawet tłumaczonego. S± też specjalne druki na stronach PZM - odpłatne , upoważniaj±ce do kierowania takim pojazdem.
czesc.ja jadac autem tescia do chorwacji mialem pisemna zgode od tescia na kierowanie jego pojazdem..nie zaszkodzi zebys mia zgodel.ja problemow z pilicja nie mialem

syksyk
03-06-2014, 04:54
Jest co¶ takiego. Nawet można znaleĽć takie upoważnienie w odpowiednich językach na .... no wła¶nie nie wiem jakich stronach, ale same upoważnienia mam gdzie¶ na dysku. Jak nie zapomnę to wrzucę :)

g06011983
03-06-2014, 08:03
Po całej Europie jeżdzę nie moimi autami okolo 10 lat i nigdy żadnego upoważnienia nie posiadałem wiec na spokojnie

wisiketa
03-06-2014, 08:33
Najlepiej zadzwonić do wydziału komunikacji i zapytać.