PDA

Zobacz pełną wersję : Bałkany- Czarnogóra

Dorzynka
30-06-2014, 22:29
Hej! zamierzam się wybrać do czarnogóry.
Ktoś był? szukam namiaru na noclegi ale coś ciężko przekopać internet za czymś przystępnym :(

:)

punol
01-07-2014, 05:08
Jedź w ciemno.
Byliśmy teraz na objazdówce 2 tyg. Chorwacja, Czarnogóra i bez problemu można było znaleźć nocleg.
Na wjazdach do kurortów można już spotkać naganiaczy.

gellwetka
01-07-2014, 07:11
Na całej trasie od Polski do Grecji, Czarnogóra jest najpiękniejsza! Czy nie mogłabyś tak zabrać mnie ze sobą??

punol
01-07-2014, 09:07
Najpiękniejsze widoki! To się zgodzę, niestety poza kurortami to niezły syf jest. Jak zobaczyłem plażę kawałek dalej za centrum to się przeraziłem.
Dosłownie wszystko można tam znaleźć...

Cichychłopek
01-07-2014, 09:16
Jedź w ciemno.

Ja bym w ciemno nie pojechał. Po przejechaniu ponad 1200 km dobrze jest sie rozgościć, wziąć prysznic i sie przespać a nie noclegu szukać. Rezerwacja nic nie kosztuje a jedzie sie na pewniaka.

orisek
01-07-2014, 09:38
polecam szczerze stronę http://www.interhome.pl/. Korzystamy już z tych ofert kilka lat i jesteśmy bardzo zadowoleni.

ceuer
01-07-2014, 10:11
ja z reguły korzystam z booking.com

Leni-wiec
01-07-2014, 13:30
Hej! zamierzam się wybrać do czarnogóry.
Ktoś był? szukam namiaru na noclegi ale coś ciężko przekopać internet za czymś przystępnym :(

:)

Posłałam Ci priv :)

Nie wiem jaki rejon Cię interesuje. W okolice Boki Kotorskiej czy Budvy nie jechałabym bez rezerwacji bo tam w sezonie jest full. Natomiast w mniejszych miejscowościach spokojnie coś znajdziesz za rozsądne pieniądze. Szukaj napisu sobe i apartmani. Zasada taka, że im dłużej tym taniej. No i zanim się zdecydujesz koniecznie obejrzyj pokój!! Zwłaszcza 'sobe'!
Jeśli masz jakieś pytania to śmiało. Z wyjazdów na Bałkany mam prawie doktorat :D

- - - Dopisano - - -

Najpiękniejsze widoki! To się zgodzę, niestety poza kurortami to niezły syf jest. Jak zobaczyłem plażę kawałek dalej za centrum to się przeraziłem.
Dosłownie wszystko można tam znaleźć...

A we Włoszech byłeś? :) To jest niestety południowa mentalność. Ale bardzo dużo zmienia się in plus. Mam porównanie bo pierwszy raz byłam 6 lat temu. Zrobili wielki postęp ale wciąż są zaśmiecone miejsca. Aczkolwiek nigdy na żadnej plaży nie było syfu. Wydaje mi się, że akurat o plaże dbają wyjątkowo.

Dorzynka
13-07-2014, 20:29
Dzieki za info ;) pozdrawiam z Ulcnija ;) nocleg sam nas znalazl... tzn facet ktory szukal klientow ;D o dziwo nie zalujemy... ;)

krilady.
13-07-2014, 20:43
Ooo, wczasy? :)

- - - Dopisano - - -

Hehe, bez oiksa ni ma wczasów :lol:

Tortilla
13-07-2014, 20:54
Ulcinj fajny?

Dorzynka
14-07-2014, 08:54
Wczasy ;) dobrze ze jest tu jakaś łączność ze światem :) jedziemy nad jezioro szkoderskie. Leni-Wiec powiedz mi- byłaś w Albanii? jak się tam jeździ na dowód osobisty? albo ktoś coś wie?

gellwetka
14-07-2014, 09:42
Na dowód drogie dziecko, na dowód :) I jeśli myślisz, że na drogach widziałaś już wszystko (tak, czytałam bloga), to w Albanii zobaczysz jeszcze więcej :)
PS. koniecznie spróbuj albańskiego kebabu z frytkami!

Leni-wiec
14-07-2014, 12:37
Teoretycznie jak pisze gellwetka, na dowód ale praktycznie wiele zależy od celników. My mieliśmy paszporty i kontrola poszła gładko. Szwagier jechał na dowód i bardziej go kontrolowali. Może to przypadek. Ale podobne podejście było w Bośni :)
Udanych wczasów!!
Jeśli chodzi o ruch drogowy to rzeczywiście - przepisy (a nawet światła) swoje a Albańczycy swoje :) Warto pojechać bo Polacy postrzegają wciąż Albanię jako kraj niemal egzotyczny :lol:

td00
16-07-2014, 08:00
Też wybieram się do Gruzji bądź Czarnogóry. Macie jakieś porady? Planuję jechać we wrześniu. Mam dylemat czy jechać na zorganizowany wyjazd z biurem podróży czy samemu. Czy warto inwestować w all-incl., czy lepiej żywić się na miejscu. Jak wyglądają ceny w tych krajach? Jakie rejony polecacie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

punol
16-07-2014, 12:20
Byłem w tym roku w Czarnogórze i powiem ,że napewno nie opłaca się tam żywić samemu. Według panującej opinii miało być taniej niż na Chorwacji, a tu zonk. Ceny w ojro wyższe niż na Chorwacji, noclegi mieliśmy w jakimś zadupiu a były droższe niż w Baśce Vodzie. W sklepach też drogo ,więc według mnie to opcja HB min., wiadomo ,że lepiej All.
Jeśli chodzi o to czy jechać na zorganizowaną czy nie ,to ja byłem motocyklem i to co zwiedziłem i zobaczyłem to moje! Nawet jak bym wykupił dodatkowe wycieczki ,to nie ogarnął bym tego wszystkiego.
Naprawdę warto pojeździc sobie tam samemu, samochodem lub motocyklem i pozwiedzać trochę.

punol
16-07-2014, 12:25
Albania faktycznie to jeszcze trzeci świat, ale tragedii niema. Warto było poczuć namiastkę tamtejszego klimatu :-)
Na granicy Mne-Al ,całkiem przyjemnie, celnicy wesoli itp. Ceny bajka, w knajpie za chyba 5 kawusi i Cole zapłaciliśmy 5 ojro ;).

Leni-wiec
16-07-2014, 20:13
Byłem w tym roku w Czarnogórze i powiem ,że napewno nie opłaca się tam żywić samemu. Według panującej opinii miało być taniej niż na Chorwacji, a tu zonk. Ceny w ojro wyższe niż na Chorwacji, noclegi mieliśmy w jakimś zadupiu a były droższe niż w Baśce Vodzie. W sklepach też drogo ,więc według mnie to opcja HB min., wiadomo ,że lepiej All.
Jeśli chodzi o to czy jechać na zorganizowaną czy nie ,to ja byłem motocyklem i to co zwiedziłem i zobaczyłem to moje! Nawet jak bym wykupił dodatkowe wycieczki ,to nie ogarnął bym tego wszystkiego.
Naprawdę warto pojeździc sobie tam samemu, samochodem lub motocyklem i pozwiedzać trochę.

Chłopie gdzieś Ty był?? :) Nawet Budva czy Kotor nie były tak drogie jak Chorwacja. No poza rybami, których ceny są rzeczywiście nieprzyzwoicie wysokie. Moim zdaniem wakacje na własną rękę wychodzą taniej niż Bałtyk nawet z dojazdem. Oczywiście pod warunkiem, że nie są to pięciogwiazdkowe hotele czy restorany z gwiazdkami michelina. Z takimi z ręką na sercu doświadczenia nie mam :D
Za to mam ogromne w wyjazdach w bałkański klimat za grosik. Na obiadek burek z jogurtem, sałatka szopska za parę ojro. Do popicia doskonały Vranac za 2,5 ojra :) Nocleg za max 15 ojro. To drogo? Ceny na koniec 2013 roku. No chyba, że w pół roku tak podróżało ;)

punol
17-07-2014, 11:07
Buljarica koło Petrovac. Nocleg w Baśka Voda 13ojro, nocleg w Buljaricy 15ojro.
Niby różnica niewielka ale porównując mieściny to przepaść.
Apartamenty z Klimą nie jakieś hotele.

gellwetka
18-07-2014, 20:45
Z podróżami czy bliskimi czy dalekimi to jest tak, że wchodząc do sklepu musimy przede wszystkim pozbyć się nawyków z ojczyzny. To, że u nas ziemniaki są tanie, nie znaczy że tanie są w kraju w którym przebywamy. I tyczy się to nawet bliskiej nam Chorwacji, gdzie można naprawdę jeść równie tanio jak w Polsce, tylko trzeba się skusić na ich produkty. Ma to również tę zaletę, że możemy również cieszyć się wakacjami od codziennego jedzenia :)
Zamiast Czarnogóry polecałabym Albanię, tam jest faktycznie bajecznie tanio!

Tortilla
18-07-2014, 20:53
Czarnogórska Buljarica super jest!

Kusi mnie Albania przełokropnie.

Szukam dziury zabitej dechami. Ktoś coś poleci?

gellwetka
19-07-2014, 12:39
Czarnogórska Buljarica super jest!

Kusi mnie Albania przełokropnie.

Szukam dziury zabitej dechami. Ktoś coś poleci?
Tepelena w pobliżu Gijrokasterr

Tortilla
19-07-2014, 14:06
Tepelena w pobliżu Gijrokasterr

Cudnie! Dzięki!
A na wybrzeżu coś w ten deseń polecisz?
Bo kurorty typu Durres chcę omijać :)

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31686/durres_albania_plaze.jpeg

Dorzynka
20-07-2014, 21:57
Jakby ktoś był ciekaw moich refleksji i przeżyć z Czarnogóry- Ulcnij i okolice - mogę podrzucić adres mojego bloga na priw ;)

Tortilla
20-07-2014, 22:09
Jakby ktoś był ciekaw moich refleksji i przeżyć z Czarnogóry- Ulcnij i okolice - mogę podrzucić adres mojego bloga na priw ;)

Ja poproszę :)

gellwetka
21-07-2014, 07:21
Tortilla Niestety Albanię przejechałam przez ląd, wybrzeża mało co widziałam :( Dlatego wciąż bardzo chcę wrócić do tego kraju niespodzianek.