PDA

Zobacz pełną wersję : Lanzarote i Fuerteventura

skogAB
02-09-2014, 18:47
Witam,wyspy Lanzarote i Fuerteventura był ktoś z was, w czasie koniec listopada początek grudnia.Chciałbym pojechać odpocząć,naładować się,może powałęsać się.Jaka jest mniej więcej temperatura powietrza?podają wszędzie że okoł 20-24stopni.Taka by mi odpowiadała.Jak jest w praktyce??

SpaMonika
02-09-2014, 19:20
mam rozumieć,że jedziemy razem ??

- - - Dopisano - - -

:) .

skogAB
02-09-2014, 19:33
Wiedziałem.
Jak podpiszesz kontrakt.http://emotikona.pl/emotikony/pic/01icon_lol2.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

SpaMonika
02-09-2014, 19:34
Podpiszę, jak się dogadamy na obopólne warunki :)

Przepierón
02-09-2014, 20:48
Podpiszę, jak się dogadamy na obopólne warunki :)

W listopadzie albo w grudniu to możesz tam jechać na saksy i plaże zamiatać. Jak chcesz na Lanzarote odpocząć i bez korzucha chodzić to musisz tam być w we wrześniu. Ja byłem 2 lata temu w sierpniu i było ciepło , bo tak ma być na urlopie.

SpaMonika
03-09-2014, 05:52
twoja wypowiedz do mojego cytowanego zdania jakaś jest nie ten teges. Ani to do Ciebie nie było ani w tym zdaniu nie pytałam się o żaden termin. Hm. Nie rozumiem twojego tonu wypowiedzi. Zawsze tak masz,ze piszesz co Ci ślina na język przyniesie ?

Przepierón
03-09-2014, 06:44
Zawsze tak pisze , krótko i zwięźle a odpowiedź była do skogAB, ​sorry pomyłka w druki.

stach11
03-09-2014, 16:44
Ja też bym się tam wybrał

jan_122
03-09-2014, 17:02
Nie słuchaj głupola. Ja jeżdżę od lat na Kanary. Byłem na Gomerze , na Teneryfie i parokrotnie na Gran Canarii, na Fuertawenurze i w tym roku na Lanzarote (czy jak kto woli Lanzarocie). Zawsze Jestem tam w miesiącach styczeń, luty. Tęperatura w dzień dochodzi do 28 st. a wieczorem jest nieco chłodniej. Zmarzluchy (jak moje żona) zakładają sweterek....ja nie. Był okres, że było chłodno ale były to anomalia klimatyczne (ok 18 st. i wiatr) W ubiegłym roku były wichury na Teneryfie. 10 lat temu w górach na Teneryfie od 15 lat spadł pierwszy śnieg. Dla tubylców było to święto. Cieszyli się bo pierwszy raz widzieli śnieg, ale to było przez parę godzin i w górach. Najcieplejsza jest GC i Teneryfa ale na innych też jest dobrze. Jeśli mógłby Ci polecić to leć na Gran Canrarię _ choć nie jest w zimie tak zielona,ale całe pobyt odbywa się na południu wyspy (nad oceanem) i tam zawsze jest upalnie. Temp. wody jest jak w naszym Bałtyku. To nie Tajlandia. Jeśli chodzi o Kanary to mogę nazwać się ekspertem. Byłem tam 12 razy. Jeśli chcesz więcej informacji zapraszam na priv.

Przepierón
03-09-2014, 20:37
Nie słuchaj głupola.

Dokładnie tak :), ja jak tam byłem w czerwcu i lipcu to plaża była super wysprzątana, musiał koleś na saksach nieźle zasuwać :lol:, bo w styczniu albo w lutym to sie jeździ do Austrii albo Włoch na narty.
Pewnie ty koleś jeździsz w lipcu albo w sierpniu na "narty" żeby inni mieli później "Pisty" czyste :).

wisiketa
03-09-2014, 22:03
A są tam komary? Może tubylcy by się ucieszyli jak byśmy im podarowali kilka sztuk. Cieszyli się ze śniegu, to może z komarów też się ucieszą.

jan_122
04-09-2014, 14:00
Dokładnie tak :), ja jak tam byłem w czerwcu i lipcu to plaża była super wysprzątana.

Tam -koleś- zawsze są plaże wysprzątane i nie masz się czym chwalić. Latem jest tam większy tłok i sporo rodzin z dziećmi. Dziękuję za taki wypoczynek kiedy to dzieciarnia od rana do wieczora drze się na basenie przyhotelowym albo na "super wysprzątanej" plaży . Ja sobie wolę -koleś- poszusować na nartach ale wodnych lub skuterze w styczniu na Kanarach. Lato mam tutaj na miejscu, a jak będę miał ochotę wybrać się na narty to wyskoczę na parę dni na Kilimandżaro.

Katrine98
04-09-2014, 18:41
Nie słuchaj głupola. Ja jeżdżę od lat na Kanary. Byłem na Gomerze , na Teneryfie i parokrotnie na Gran Canarii, na Fuertawenurze i w tym roku na Lanzarote (czy jak kto woli Lanzarocie). Zawsze Jestem tam w miesiącach styczeń, luty. Tęperatura w dzień dochodzi do 28 st. a wieczorem jest nieco chłodniej. Zmarzluchy (jak moje żona) zakładają sweterek....ja nie. Był okres, że było chłodno ale były to anomalia klimatyczne (ok 18 st. i wiatr) W ubiegłym roku były wichury na Teneryfie. 10 lat temu w górach na Teneryfie od 15 lat spadł pierwszy śnieg. Dla tubylców było to święto. Cieszyli się bo pierwszy raz widzieli śnieg, ale to było przez parę godzin i w górach. Najcieplejsza jest GC i Teneryfa ale na innych też jest dobrze. Jeśli mógłby Ci polecić to leć na Gran Canrarię _ choć nie jest w zimie tak zielona,ale całe pobyt odbywa się na południu wyspy (nad oceanem) i tam zawsze jest upalnie. Temp. wody jest jak w naszym Bałtyku. To nie Tajlandia. Jeśli chodzi o Kanary to mogę nazwać się ekspertem. Byłem tam 12 razy. Jeśli chcesz więcej informacji zapraszam na priv.

Ja jestem zainteresowana GC i Teneryfą. Jaki rejon poleciłbyś tych wysp, aby właśnie wygrzać się, ale żeby nie było zbyt wietrznie a jednocześnie urokliwie oraz żeby to nie były blokowiska hoteli?

skogAB
04-09-2014, 19:23
Nie każdy ma możliwość wyjechać na urlop w lipcu czy w sierpniu.Ja mogę sobie pozwolić na chwile odpoczynku tylko w zimie.Nie potrzebuje strasznych upałów,chciałbym sobie spokojnie odpocząć,zrelaksować się.Zdala od wielkiej wrzawy.Muszę zobaczyć na Gran Canarie,na coś muszę się zdecydować.

wisiketa
04-09-2014, 21:57
... jak będę miał ochotę wybrać się na narty to wyskoczę na parę dni na Kilimandżaro. Globalne ocieplenie tam już dawno dotarło, więc się śpiesz, bo jedynie tylko takie Ci pozostanie kilimanjaro
http://allegro.pl/spodnie-kilimanjaro-pinewood-rozm-50-i4556365067.html
http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/45/56/36/50/4556365067

jan_122
05-09-2014, 16:33
Ja jestem zainteresowana GC i Teneryfą. Jaki rejon poleciłbyś tych wysp, aby właśnie wygrzać się, ale żeby nie było zbyt wietrznie a jednocześnie urokliwie oraz żeby to nie były blokowiska hoteli?

Zdecydowanie na obydwu wyspach na ich południową część.Trudno na forum dokładnie polecić odpowiednie miejsca.Każdy lubi coś innego. Ja będąc na G-C jeździłem w rejony San Agustin, Playa del Ingles i Maspalomas.
Mogę Wam (mam na myśli Katrine i Skog-a) tylko podpowiedzieć , że wyjeżdżając w tamte rejony, wybierając sobie z katalogów firm odpowiadające mnie hotele , na spokojnie w domu zasiadałem do komputera i Google Earth znajdywałem daną miejscowość, potem przeciągałem ikonkę małego ludzika (Street View) i spacerowałem wirtualnie po ulicach. Znajdowałem interesujący mnie hotel i tak bawiąc się poznałem każde interesujące mnie miejsca.

skogAB
05-09-2014, 17:23
Zdecydowanie na obydwu wyspach na ich południową część.Trudno na forum dokładnie polecić odpowiednie miejsca.Każdy lubi coś innego. Ja będąc na G-C jeździłem w rejony San Agustin, Playa del Ingles i Maspalomas.
Mogę Wam (mam na myśli Katrine i Skog-a) tylko podpowiedzieć , że wyjeżdżając w tamte rejony, wybierając sobie z katalogów firm odpowiadające mnie hotele , na spokojnie w domu zasiadałem do komputera i Google Earth znajdywałem daną miejscowość, potem przeciągałem ikonkę małego ludzika (Street View) i spacerowałem wirtualnie po ulicach. Znajdowałem interesujący mnie hotel i tak bawiąc się poznałem każde interesujące mnie miejsca.

O widzisz,dobra rada.

SpaMonika
05-09-2014, 19:12
Super ! :)

jan_122
05-09-2014, 19:24
O widzisz,dobra rada.

"Połaź" sobie na Lanzarote po miejscowości Puerto del Carmen. Ja byłem tam w tym roku i byłem zadowolony. Spokojna miejscowość. Duże tereny do spacerowania, a wieczorem......po prostu miodzio.

Katrine98
03-12-2014, 10:47

Jasiu, a jak jest na Fuercie początkiem lutego? Jest możliwość wygrzania się? W której części wyspy mniej wieje? Byłam tam w okresie letnim na północy wyspy i momentami ten wiatr bardzo dokuczał.

jan_122
03-12-2014, 12:04
Na Fuercie byłe w ubiegłym roku w miesiącu lutym. Było cieplutko. W dzień większość (panów) chodziła po mieście nawet bez koszulek. Wieczorem też ciepło, ale nasze panie zakładały na siebie -na wszelki wypadek- coś cienkiego z długim rękawkiem. W lekko pochmurny dzień też nie trzeba było się inaczej ubierać. Kąpiących się w Atlantyku było mało bo temp. wody jest taka jak w naszym Bałtyku na początku czerwca. W basenach przyhotelowych -dla zmarzluchów i dzieciaków- jest nieraz woda podgrzewana. W tym roku byłem na Lanzarote i nad samym oceanem trochę wiało. Za to już parę metrów od plaży...... istna Sahara. Proponuję spokojną miejscowość Caleta de Fuste a będąc już na miejscu wykupienie całodziennej wycieczki do Parku Timanfaya na Lanzarote. Reasumując........ byłem już wile razy w okresie styczeń-luty na Wyspach Kanaryjskich i nigdy ze względu na pogodę nie musiałem zakładać długich spodni i kurtki (jedynie w wysokich partiach gór, i szczytach wulkanów pow. 2000 m). Proponuję wypad z ITAKĄ. Sprawdzone biuro i niezawodne.