PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki nowy wójt?

Natasza Gorzołka
09-10-2014, 15:26
Karol Folwarczny zapowiedział, że nie będzie startował w wyborach. Kto powinien go zastąpić na stanowisku wójta?

jan_122
09-10-2014, 17:30
Kto powinien go zastąpić na stanowisku wójta?

Jak do tej pory to najlepszym kandydatem był by Pan. Bogdan Małek. Zawistni mieszkańcy gminy zapewne mają inne zdanie.

Zołza1
11-10-2014, 01:45
Jak do tej pory to najlepszym kandydatem był by Pan. Bogdan Małek. Zawistni mieszkańcy gminy zapewne mają inne zdanie.

Janie - myślę, że masz rację. Pan Bogdan Małek to jedyny kandydat na wójta, który ma bardzo silny skład kandydatów na radnych. Choć jest ich dziesięciu, to każdy z nich coś sobą reprezentuje. Pozostali kandydaci na wójta mają w swoich komitetach wielu zupełnie przypadkowych ludzi, ma się wrażenie, że na siłę zostali wyszukiwani, tylko po to, żeby kogoś zarejestrować. Z obecnej rady gminy startuje 8 radnych do kolejnych wyborów. Z tym, że 4 obecnych radnych (w tym wiceprzewodniczący rady) idzie właśnie z Bogdanem Małkiem. Dlaczego właśnie z nim? Ponieważ Bogdan Małek jest liderem w pełni tego słowa znaczeniu. Lidera zawsze wybierają inni ludzie, liderem się staje. Tego niestety nie można się nauczyć. Poza tym Bogdan Małek jako jedyny kandydat ma w swoim składzie ludzi, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu kampanii, ludzi, którzy mocno go wspierają w dążeniu do celu, jakim jest wygrana tych ważnych wyborów. Nie musi się opierać na członkach swojej rodziny. Pozostali kandydaci na wójta mają jako swoich pełnomocników członków własnych rodzin. To jest akurat dla mnie dziwne, ponieważ jako liderzy lokalnej społeczności powinni potrafić znaleźć sobie odpowiednie osoby z doświadczeniem w prowadzeniu wyborów z poza swoich rodzin. To nie jest takie trudne, skoro Bogdanowi to się udało. Przejrzałam także programy wyborcze dwóch komitetów, które są już dostępne dla mieszkańców Gminy Hażlach. Po ich przeczytaniu i przeanalizowaniu mam nieodparte wrażenie, że ci kandydaci na wójta uważają nas wyborców za IDIOTÓW. Programy wyborcze kandydatów na radnych bardzo ogólne, takie, których za 4 lata po ewentualnej wygranej danego delikwenta nie można będzie rozliczyć. Kandydaci na radnych piszą o sobie, że kochają sport, są punktualni, wiedzą jak rozwiązywać problemy w danym sołectwie, choć mieszkańcy sołectwa wiedzą, że dany kandydat na radnego nigdy wcześniej się nie angażował społecznie czy samorządowo? Kolejny przykład - piękna karta 3 kadencje w radzie gminy - i tylko 1 zdanie o sobie? Kolejny przykład - budowa infrastruktury drogowej i pozyskiwanie środków unijnych - jak wyborca rozliczy za 4 lata takiego radnego z wykonywanego mandatu? Jedynym uczciwym kandydatem na radnego jest pan Rafał Foltyn, który stworzył taki program wyborczy, który w przyszłości po ewentualnej jego wygranej będą mogli wyborcy rozliczyć. Myślę, że warto dać szansę Panu Bogdanowi. Jeżeli zawiedzie, to za 4 lata, można wybrać innego wójta. Nie mniej teraz, na dziś to jedyny kandydat, który może pchnąć naszą Gminę do przodu.

walkow
11-10-2014, 16:35
Janie - myślę, że masz rację. Pan Bogdan Małek to jedyny kandydat na wójta, który ma bardzo silny skład kandydatów na radnych. Choć jest ich dziesięciu, to każdy z nich coś sobą reprezentuje. Pozostali kandydaci na wójta mają w swoich komitetach wielu zupełnie przypadkowych ludzi, ma się wrażenie, że na siłę zostali wyszukiwani, tylko po to, żeby kogoś zarejestrować. Z obecnej rady gminy startuje 8 radnych do kolejnych wyborów. Z tym, że 4 obecnych radnych (w tym wiceprzewodniczący rady) idzie właśnie z Bogdanem Małkiem. Dlaczego właśnie z nim? Ponieważ Bogdan Małek jest liderem w pełni tego słowa znaczeniu. Lidera zawsze wybierają inni ludzie, liderem się staje. Tego niestety nie można się nauczyć. Poza tym Bogdan Małek jako jedyny kandydat ma w swoim składzie ludzi, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu kampanii, ludzi, którzy mocno go wspierają w dążeniu do celu, jakim jest wygrana tych ważnych wyborów. Nie musi się opierać na członkach swojej rodziny. Pozostali kandydaci na wójta mają jako swoich pełnomocników członków własnych rodzin. To jest akurat dla mnie dziwne, ponieważ jako liderzy lokalnej społeczności powinni potrafić znaleźć sobie odpowiednie osoby z doświadczeniem w prowadzeniu wyborów z poza swoich rodzin. To nie jest takie trudne, skoro Bogdanowi to się udało. Przejrzałam także programy wyborcze dwóch komitetów, które są już dostępne dla mieszkańców Gminy Hażlach. Po ich przeczytaniu i przeanalizowaniu mam nieodparte wrażenie, że ci kandydaci na wójta uważają nas wyborców za IDIOTÓW. Programy wyborcze kandydatów na radnych bardzo ogólne, takie, których za 4 lata po ewentualnej wygranej danego delikwenta nie można będzie rozliczyć. Kandydaci na radnych piszą o sobie, że kochają sport, są punktualni, wiedzą jak rozwiązywać problemy w danym sołectwie, choć mieszkańcy sołectwa wiedzą, że dany kandydat na radnego nigdy wcześniej się nie angażował społecznie czy samorządowo? Kolejny przykład - piękna karta 3 kadencje w radzie gminy - i tylko 1 zdanie o sobie? Kolejny przykład - budowa infrastruktury drogowej i pozyskiwanie środków unijnych - jak wyborca rozliczy za 4 lata takiego radnego z wykonywanego mandatu? Jedynym uczciwym kandydatem na radnego jest pan Rafał Foltyn, który stworzył taki program wyborczy, który w przyszłości po ewentualnej jego wygranej będą mogli wyborcy rozliczyć. Myślę, że warto dać szansę Panu Bogdanowi. Jeżeli zawiedzie, to za 4 lata, można wybrać innego wójta. Nie mniej teraz, na dziś to jedyny kandydat, który może pchnąć naszą Gminę do przodu.

Nawiązując do wypowiedzi na temat Pana Bogdana Małka muszę jednoznacznie stwierdzić, że jedynym kandydatem na wójta który nie powinien zostać wybrany jest Bogdan Małek. Wspomniane przez Zozła1 "pochwały" nie mają żadnego pokrycia tym bardziej jest to człowiek, który przeprowadził się do Gminy Hażlach i nie zna problemów tejże Gminy (słaba frekwencja w obradach Rady Gminy za lata 2010 - 2014). Program wyborczy, który proponuje Pan Bogdan Małek jest bardzo podobny do tego od Donalda Tuska, który jak wszyscy wiedzą nie spełnił żadnej obietnicy pozostawiając Polskę z długiem publicznym dwa razy wyższym od momentu wygranej przez Platformę Obywatelską wyborów.

- - - Dopisano - - -

Odpowiadając na ten komentarz zdecydowanie się z nim zgadzam, że był najlepszym kandydatem, ale już nie jest.

Zołza1
11-10-2014, 20:45
Nawiązując do wypowiedzi na temat Pana Bogdana Małka muszę jednoznacznie stwierdzić, że jedynym kandydatem na wójta który nie powinien zostać wybrany jest Bogdan Małek. Wspomniane przez Zozła1 "pochwały" nie mają żadnego pokrycia tym bardziej jest to człowiek, który przeprowadził się do Gminy Hażlach i nie zna problemów tejże Gminy (słaba frekwencja w obradach Rady Gminy za lata 2010 - 2014). Program wyborczy, który proponuje Pan Bogdan Małek jest bardzo podobny do tego od Donalda Tuska, który jak wszyscy wiedzą nie spełnił żadnej obietnicy pozostawiając Polskę z długiem publicznym dwa razy wyższym od momentu wygranej przez Platformę Obywatelską wyborów.

- - - Dopisano - - -

Odpowiadając na ten komentarz zdecydowanie się z nim zgadzam, że był najlepszym kandydatem, ale już nie jest.
Szanowny Panie!

Proszę nie kłamać na temat niskiej frekwencji pana Bogdana Małka w czasie obrad Rady Gminy. Wg moich informacji Bogdan Małek nie był na bodajże na 2 w całej kadencji. Jeżeli Pan nie wierzy, to proszę to sprawdzić sobie w biurze Rady Gminy. To jeden z najbardziej pracowitych radnych. Brał udział w pracach 4 komisji. Na koniec muszę napisać Panu, że w ogóle nie czytał Pan tego programu wyborczego, ponieważ nie ma Pan elementarnego pojęcia o nim. Pozdrawiam.

walkow
12-10-2014, 19:15
Szanowny Panie!

Proszę nie kłamać na temat niskiej frekwencji pana Bogdana Małka w czasie obrad Rady Gminy. Wg moich informacji Bogdan Małek nie był na bodajże na 2 w całej kadencji. Jeżeli Pan nie wierzy, to proszę to sprawdzić sobie w biurze Rady Gminy. To jeden z najbardziej pracowitych radnych. Brał udział w pracach 4 komisji. Na koniec muszę napisać Panu, że w ogóle nie czytał Pan tego programu wyborczego, ponieważ nie ma Pan elementarnego pojęcia o nim. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
w przypadku Pana Bogdana Małka to zdążyłem się zapoznać z jego programem wyborczym i mam wiele wątpliwości co do jego zrealizowania. Nawet pamiętam program wyborczy sprzed 4 lat i jako radny w latach 2010 - 2014 mógł wprowadzać swój program, czego adekwatnie nie robił. I będę podtrzymywał swoje stanowisko, choćby ze względów prób już sprzedaży przez Pana Bogdana Małka folwarku a co za tym idzie opuszczenia Gminy. Czyli podsumowując jest to osoba nie potrafiąca rządzić i prowadzić swój mały biznes, a co dopiero zarządzać całą Gminą Hażlach. Pozdrawiam

skaldek
12-10-2014, 19:30
Mam nadzieję, że tym razem mieszkańcy Gminy Hażlach zagłosują odważnie i postawią na młodość, doświadczenie i zaangażowanie. Dość już układów, układzików i własnych interesów. Czas na odważne zmiany!! Trzymam kciuki za Pana Sylwestra Foltyna.

Zołza1
12-10-2014, 22:20
Dzień dobry,
w przypadku Pana Bogdana Małka to zdążyłem się zapoznać z jego programem wyborczym i mam wiele wątpliwości co do jego zrealizowania. Nawet pamiętam program wyborczy sprzed 4 lat i jako radny w latach 2010 - 2014 mógł wprowadzać swój program, czego adekwatnie nie robił. I będę podtrzymywał swoje stanowisko, choćby ze względów prób już sprzedaży przez Pana Bogdana Małka folwarku a co za tym idzie opuszczenia Gminy. Czyli podsumowując jest to osoba nie potrafiąca rządzić i prowadzić swój mały biznes, a co dopiero zarządzać całą Gminą Hażlach. Pozdrawiam

Szanowny Panie!
Co do sprzedaży Folwarku, to decyzja państwa Małek była spowodowała ciężką chorobą pani Renaty, która jest żoną pana Bogdana. Zachorowała na nowotwór (raka), przeszła kilka operacji, chemię. Przez rok - dzień w dzień -państwo Małek jeździli do Szpitala Onkologicznego w Bielsku-Białej na badania i leczenie. W trakcie leczenia pani Renaty została więc podjęta ta ciężka dla nich decyzja. Nie mniej nadal są właścicielami Folwarku. Prowadzą go w trochę innym zakresie niż na początku, ponieważ wynajmują wczasowiczom miejsca noclegowe.
Nie wierzę, że zapoznał się Pan z programem wyborczym, ponieważ napisał Pan, że B. Małek miał niską frekwencję w czasie obrad Rady Gminy w Hażlachu, co oczywiście jest nieprawdą. Myślę, że zrobił to Pan zupełnie świadomie, w sposób przemyślany. Jeżeli kłamie Pan w tej sprawie, to może Pan kłamać także i w innych.
Program wyborczy Pana Małka:
"Myślę, że warto:
1. wzmocnić nadzór nad właściwym wydatkowaniem pieniędzy podatników,
2. zatrudnić kompetentne osoby do pozyskiwania środków unijnych,
3. zaproponować nowo wybranej Radzie Gminy niepodwyższanie podatków lokalnych."
Na koniec polecam Panu lekturę art. 111 kodeksu wyborczego
4. aktywnie wspierać Sołtysów w umocnieniu i rozwijaniu Funduszy Sołeckich,
5. zaproponować stworzenie budżetu obywatelskiego,
6. zwiększyć nakłady na remont dróg gminnych i podatkowych,
7. prowadzić przyjazne działania dla inwestorów tworzących nowe miejsca pracy w naszej Gminie,
8. usprawnić pracę gminnych służb komunalnych,
9. zwiększyć pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych dla rolników i małych firm rodzinnych.
10. gazetę gminną przekształcić w miesięcznik, informujący o aktualnych i przyszłych wydarzeniach,
11. stronę internetową uczynić ciekawą, aktualną i interaktywną, promującą naszą Gminę."

Proszę o zapoznanie się z art. 111 kodeksu wyborczego (tak na przyszłość, kiedy będzie Pan tworzył kolejne "mądre" swoje wpisy tutaj
na forum dotyczące B. Małka. Mam nadzieję, że nie będzie musiał Komitet Wyborczy Wyborców Bogdana Małka korzystać z tego narzędzia. Pozdrawiam.

Art. 111

§ 1. Jeżeli rozpowszechniane, w tym również w prasie w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24, z późn. zm.6)), materiały wyborcze, w szczególności plakaty, ulotki i hasła, a także wypowiedzi lub inne formy prowadzonej agitacji wyborczej, zawierają informacje nieprawdziwe, kandydat lub pełnomocnik wyborczy zainteresowanego komitetu wyborczego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek o wydanie orzeczenia:

1) zakazu rozpowszechniania takich informacji;

2) przepadku materiałów wyborczych zawierających takie informacje;

3) nakazania sprostowania takich informacji;

4) nakazania publikacji odpowiedzi na stwierdzenia naruszające dobra osobiste;

5) nakazania przeproszenia osoby, której dobra osobiste zostały naruszone;

6) nakazania uczestnikowi postępowania wpłacenia kwoty do 100.000 złotych na rzecz organizacji pożytku publicznego.

walkow
13-10-2014, 17:43
Szanowny Panie!
Co do sprzedaży Folwarku, to decyzja państwa Małek była spowodowała ciężką chorobą pani Renaty, która jest żoną pana Bogdana. Zachorowała na nowotwór (raka), przeszła kilka operacji, chemię. Przez rok - dzień w dzień -państwo Małek jeździli do Szpitala Onkologicznego w Bielsku-Białej na badania i leczenie. W trakcie leczenia pani Renaty została więc podjęta ta ciężka dla nich decyzja. Nie mniej nadal są właścicielami Folwarku. Prowadzą go w trochę innym zakresie niż na początku, ponieważ wynajmują wczasowiczom miejsca noclegowe.
Nie wierzę, że zapoznał się Pan z programem wyborczym, ponieważ napisał Pan, że B. Małek miał niską frekwencję w czasie obrad Rady Gminy w Hażlachu, co oczywiście jest nieprawdą. Myślę, że zrobił to Pan zupełnie świadomie, w sposób przemyślany. Jeżeli kłamie Pan w tej sprawie, to może Pan kłamać także i w innych.
Program wyborczy Pana Małka:
"Myślę, że warto:
1. wzmocnić nadzór nad właściwym wydatkowaniem pieniędzy podatników,
2. zatrudnić kompetentne osoby do pozyskiwania środków unijnych,
3. zaproponować nowo wybranej Radzie Gminy niepodwyższanie podatków lokalnych."
Na koniec polecam Panu lekturę art. 111 kodeksu wyborczego
4. aktywnie wspierać Sołtysów w umocnieniu i rozwijaniu Funduszy Sołeckich,
5. zaproponować stworzenie budżetu obywatelskiego,
6. zwiększyć nakłady na remont dróg gminnych i podatkowych,
7. prowadzić przyjazne działania dla inwestorów tworzących nowe miejsca pracy w naszej Gminie,
8. usprawnić pracę gminnych służb komunalnych,
9. zwiększyć pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych dla rolników i małych firm rodzinnych.
10. gazetę gminną przekształcić w miesięcznik, informujący o aktualnych i przyszłych wydarzeniach,
11. stronę internetową uczynić ciekawą, aktualną i interaktywną, promującą naszą Gminę."

Proszę o zapoznanie się z art. 111 kodeksu wyborczego (tak na przyszłość, kiedy będzie Pan tworzył kolejne "mądre" swoje wpisy tutaj
na forum dotyczące B. Małka. Mam nadzieję, że nie będzie musiał Komitet Wyborczy Wyborców Bogdana Małka korzystać z tego narzędzia. Pozdrawiam.

Art. 111

§ 1. Jeżeli rozpowszechniane, w tym również w prasie w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24, z późn. zm.6)), materiały wyborcze, w szczególności plakaty, ulotki i hasła, a także wypowiedzi lub inne formy prowadzonej agitacji wyborczej, zawierają informacje nieprawdziwe, kandydat lub pełnomocnik wyborczy zainteresowanego komitetu wyborczego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek o wydanie orzeczenia:

6) nakazania uczestnikowi postępowania wpłacenia kwoty do 100.000 złotych na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Proszę Pana straszyć to może Pan dzieci w piaskownicy. Dla Pana wiadomości jest to forum gdzie jest wolność słowa oczywiście nie obrażając nikogo, czego z przykrością nie zrobiłem. A wracając co do frekwencji to 2 nieobecności to jak dla mnie jest dużo i są osoby co mają 100% frekwencji w obradach i tacy ludzie powinni wygrywać wybory. A takie programy wyborcze to praktycznie każdy proponuje. Proszę wyjść poza Gminę Hażlach to sam Pan zobaczy co do programów. A to że reprezentuje Pan Kandydata na wójta Pana Bogdana Małka nie oznacza że może Pan zastraszać ludzi śmiesznymi artykułami. Jeśli ma Pan jaja to proszę bardzo mnie zaskarżyć, ale jeśli Pan przegra rozprawę to wtedy ja pociągnę Pana z innych artykułów. Pozdrawiam

Nataalkaa
13-10-2014, 19:03
Wśród 5 kandydatów tylko jeden nie jest związany z dotychczasowym "składem rządzącym" - Sylwester Foltyn. Nasza Gmina potrzebuje kogoś nowego i z zapałem a przede wszystkim przygotowanego merytorycznie do pełnienia funkcji wójta. Pan Małek miał już swoje 5 min. i niestety nie kojarzę osiągnięć jakimi mógłby się pochwalić... Ja stawiam na zmiany i na rozwój naszej Gminy - głosuję na Sylwestra Foltyna.

marian0803
14-10-2014, 12:32
Wśród 5 kandydatów tylko jeden nie jest związany z dotychczasowym "składem rządzącym" - Sylwester Foltyn. Nasza Gmina potrzebuje kogoś nowego i z zapałem a przede wszystkim przygotowanego merytorycznie do pełnienia funkcji wójta. Pan Małek miał już swoje 5 min. i niestety nie kojarzę osiągnięć jakimi mógłby się pochwalić... Ja stawiam na zmiany i na rozwój naszej Gminy - głosuję na Sylwestra Foltyna.

Zgadzam się! Wybór kandydata, który nie jest związany z dotychczasowym układem może przynieść za sobą w końcu rozwój Gminy! Szczególnie, że pan Sylwek posiada doświadczenie i kompetencje, które są niezbędne w zarządzaniu Gminą. Wśród jego kandydatów na radnych Gminy jest pozytywna różnorodność - wiekowa i zawodowa, a tym co jest najlepsze to fakt, iż nikt z nich nie był członkiem aktualnej Rady Gminy - widać, że pan Sylwek stawia na konkretne zmiany, które naszej Gminie są potrzebne.

Wpisy osoby, reprezentującej pana Małka, zniechęcają mnie jako wyborcę do oddania na Niego głosu - jest w nich za dużo jadu i wrogości... swoją drogą - skąd pan Małek miał pozyskać pełnomocnika z własnej rodziny, skoro nie pochodzi "stela"? Ma pełnomocnika z rodziny kandydata na radnego... Ale to tylko taka dygresja, żeby nie szkalować imienia pozostałych kandydatów na wójta tylko dlatego, że najbardziej zaufane osoby mają wśród swoich bliskich - dla mnie jest to logiczne i w pełni zrozumiałe.

Zołza1
14-10-2014, 14:19
Zgadzam się! Wybór kandydata, który nie jest związany z dotychczasowym układem może przynieść za sobą w końcu rozwój Gminy! Szczególnie, że pan Sylwek posiada doświadczenie i kompetencje, które są niezbędne w zarządzaniu Gminą. Wśród jego kandydatów na radnych Gminy jest pozytywna różnorodność - wiekowa i zawodowa, a tym co jest najlepsze to fakt, iż nikt z nich nie był członkiem aktualnej Rady Gminy - widać, że pan Sylwek stawia na konkretne zmiany, które naszej Gminie są potrzebne.

Wpisy osoby, reprezentującej pana Małka, zniechęcają mnie jako wyborcę do oddania na Niego głosu - jest w nich za dużo jadu i wrogości... swoją drogą - skąd pan Małek miał pozyskać pełnomocnika z własnej rodziny, skoro nie pochodzi "stela"? Ma pełnomocnika z rodziny kandydata na radnego... Ale to tylko taka dygresja, żeby nie szkalować imienia pozostałych kandydatów na wójta tylko dlatego, że najbardziej zaufane osoby mają wśród swoich bliskich - dla mnie jest to logiczne i w pełni zrozumiałe.

Szanowny Panie Marianie!
Widzę, że nie jest Pan obiektywny w swoich osądach na temat pana Małka. Proszę przeczytać wszystkie posty, nie tylko moje, dotyczące B. Małka. Ktoś napisał, że miał jako Radny Gminy Hażlach niską frekwencję. Z biura Rady Gminy mam informację, że nie był na trzech sesjach w ciągu czterech lat. To nie sztab Bogdana Małka atakuje, tylko sztaby innych kandydatów bub ich wyborcy. To była obrona wizerunku kandydata na wójta., To było bezczelne kłamstwo, tak należy nazywać rzeczy po imieniu. Szkoda, że już na początku kampanii stosuje się takie metody działania. No cóż, każdy ją prowadzi. jak może.... Życzę miłego dnia.

Migot_
14-10-2014, 18:02
swoją drogą p.Małka widać na plakatach, stronę p. Foltyna da się w necie znaleźć, p. Sikorskiego w pierwszej ławce w kościele też dojrzę a co z pozostałą dwójką kandydatów? można gdzieś ich program znaleźć?

walkow
14-10-2014, 20:24
swoją drogą p.Małka widać na plakatach, stronę p. Foltyna da się w necie znaleźć, p. Sikorskiego w pierwszej ławce w kościele też dojrzę a co z pozostałą dwójką kandydatów? można gdzieś ich program znaleźć?

Migot już prawie pół godziny się śmieję co do sformułowania Pana Sikorskiego, że w pierwszej ławce w kościele Go dojrzysz. A może akurat wygra to prawdopodobnie za cztery lata wszystkich kandydatów w pierwszej ławce zobaczymy. Co do pozostałych kandydatów również nie mam żadnych informacji.

- - - Dopisano - - -

Szanowny Panie Marianie!
Widzę, że nie jest Pan obiektywny w swoich osądach na temat pana Małka. Proszę przeczytać wszystkie posty, nie tylko moje, dotyczące B. Małka. Ktoś napisał, że miał jako Radny Gminy Hażlach niską frekwencję. Z biura Rady Gminy mam informację, że nie był na trzech sesjach w ciągu czterech lat. To nie sztab Bogdana Małka atakuje, tylko sztaby innych kandydatów bub ich wyborcy. To była obrona wizerunku kandydata na wójta., To było bezczelne kłamstwo, tak należy nazywać rzeczy po imieniu. Szkoda, że już na początku kampanii stosuje się takie metody działania. No cóż, każdy ją prowadzi. jak może.... Życzę miłego dnia.

Panie Zołza1 chciałbym zaznaczyć że na to chwilę nie popieram żadnego kandydata, a tym bardziej nie należę do żadnego sztabu. Mam jeszcze miesiąc na zastanowienie się nad kandydatami. Pan Małek w tej chwili jako pierwszy wystartował ze swoją kampanią i oczywiście czekami niecierpliwie na pozostałych. Ale jak można zauważyć atakuje Pan wszystkich na tym forum, którzy wypowiedzą się na temat Pana Małka niestosownie. Co do frekwencji Pana Małka na obradach Rady Gminy, nieobecność na 2 czy 3 sesjach dla jednych wyborców jest to dużo, a dla drugich mało. Więc prosiłbym o nie stosowanie wobec mnie pomówień że jestem kłamcą. Pozdrawiam

Migot_
14-10-2014, 21:32
To cieszę się że atmosfera grozy została rozwiana :D Myślę że prędzej czy później kandydaci się ujawnią to będziemy mogli pokomentować :)

Zołza1
14-10-2014, 21:36
Migot już prawie pół godziny się śmieję co do sformułowania Pana Sikorskiego, że w pierwszej ławce w kościele Go dojrzysz. A może akurat wygra to prawdopodobnie za cztery lata wszystkich kandydatów w pierwszej ławce zobaczymy. Co do pozostałych kandydatów również nie mam żadnych informacji.

- - - Dopisano - - -

Panie Zołza1 chciałbym zaznaczyć że na to chwilę nie popieram żadnego kandydata, a tym bardziej nie należę do żadnego sztabu. Mam jeszcze miesiąc na zastanowienie się nad kandydatami. Pan Małek w tej chwili jako pierwszy wystartował ze swoją kampanią i oczywiście czekami niecierpliwie na pozostałych. Ale jak można zauważyć atakuje Pan wszystkich na tym forum, którzy wypowiedzą się na temat Pana Małka niestosownie. Co do frekwencji Pana Małka na obradach Rady Gminy, nieobecność na 2 czy 3 sesjach dla jednych wyborców jest to dużo, a dla drugich mało. Więc prosiłbym o nie stosowanie wobec mnie pomówień że jestem kłamcą. Pozdrawiam

Jeżeli Pan nie popiera żadnego kandydata, to proszę nie obrażać innych. Sam Pan zaczął a teraz się obraża, jak ktoś Pana nazwał kłamcą. Trudno, trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Przecież jaja to Pan ma, prawda? ;) A tak między nami to wiem, że popiera Pan Grzesia Sikorskiego, post o 100% frekwencji obecności Pana zdradził. ('wiem, który radny tej kadencji miał taką frekwencję) Poza tym także i ja przeczytałam ten post o Grzesiu w kościele i bardzo mi się spodobał ;)
Co do kampanii - przy zbieraniu podpisów w sztabie Grzesia Sikorskiego, jego kandydaci na radnych roznosili już ulotki z podobizną Grzesia. Było to z 2 tygodnie temu. Choć formalnie jeszcze wtedy Grzesio nie był zarejestrowany jako kandydat na wójta ;) Plakaty Małka wiszą od przedwczoraj. Pozdrawiam.

walkow
14-10-2014, 21:43
Jeżeli Pan nie popiera żadnego kandydata, to proszę nie obrażać innych. Sam Pan zaczął a teraz się obraża, jak ktoś Pana nazwał kłamcą. Trudno, trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Przecież jaja to Pan ma, prawda? ;) A tak między nami to wiem, że popiera Pan Grzesia Sikorskiego, post o 100% frekwencji obecności Pana zdradził. ('wiem, który radny tej kadencji miał taką frekwencję) Poza tym także i ja przeczytałam ten post o Grzesiu w kościele i bardzo mi się spodobał ;)
Co do kampanii - przy zbieraniu podpisów w sztabie Grzesia Sikorskiego, jego kandydaci na radnych roznosili już ulotki z podobizną Grzesia. Było to z 2 tygodnie temu. Choć formalnie jeszcze wtedy Grzesio nie był zarejestrowany jako kandydat na wójta ;) Plakaty Małka wiszą od przedwczoraj. Pozdrawiam.

I tutaj się Pan kolejny raz myli. Nie jestem wyborcą Pana Sikorskiego. O frekwencji wiem z Głosu Ziemi Cieszyńskiej, tam została opisana cała obecność radnych Gminy Hażlach i trudno było nie zauważyć skoro w głównym temacie było nazwisko Sikorski.

Pieniu
16-10-2014, 19:24
Najlepszym kandydatem w Gminie Hażlach jest obecnie Grzegorz Sikorski jest najlepiej wykształconym,młodym kandydatem który chce coś zrobić do gminy a nie myśli żeby sobie ciepłą posadkę załatwić

- - - Dopisano - - -

A szczególnie dlatego że dzięki jego głosowaniu o odrzuceniu przez Wojewodę studium planu zagospodarowania przestrzennego dla gminy trzeba zacząć wszystko od nowa co gminę będzie kosztowało znowu sporo czasu i pieniędzy.

skaldek
16-10-2014, 20:09
Wójt, radny, sołtys, lekarz, nauczyciel, ksiądz itd... to nie zawód tylko służba dla innych i na rzecz innych. Tu nie powinny rządzić człowiekiem pieniądze tylko sumienie. Mam nadzieję, że tym kierują się wszyscy kandydaci. Oby mieszkańcy ochoczo udali się na wybory i skorzystali z prawa jakim jest demokracja. Do zobaczenia 16 listopada. "Czas na odważne zmiany!!!".

Migot_
17-10-2014, 18:55
Pieniu a powiedz mi jakie to kim z wykształcenia jest p. Sikorski? W ogóle warto byłoby poznać wykształcenie kandydatów...
Bo wiemy gdzie pracują: p. Małek - własna działalność, p. Foltyn - Miejski Zespoł Ekonomiczno-Administracyjny Szkół, p. Sikorski - Bank Spółdzielczy, p. Krehut - ZUS, brakuje mi danych o p. Szelągu...
Co do wieku: p. Foltyn 35, p. Krehut 39 lub 40 nie mam pewności, p. Sikorski 34 (chyba), p. Małek - 57, co do p. Szeląga nie wiem ile ale za pewne jest nieco starszy. Widać że trzech pierwszych w/w jest w podobnym wieku.... tak więc młodych kandydatów u nas dostatek:) nie mówię że to źle - popieram bo młodzi mają więcej zapału, nowe pomysły i najzwyczajniej bardziej im się chce

Pieniu
18-10-2014, 21:39
pan Sikorski skończył uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,studia podyplomowe z zakresu rachunkowości na Akademii Krakowskiej posiada tytuł MBA z Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Illinois w USA.

walkow
18-10-2014, 22:28
pan Sikorski skończył uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,studia podyplomowe z zakresu rachunkowości na Akademii Krakowskiej posiada tytuł MBA z Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Illinois w USA.

Ja to trochę inaczej słyszałem, że zdobył tytuł MBA z Informatyki i Zarządzania nie w USA ale w Politechnice Łódzkiej, a to jest duża różnica.

Twardy
20-10-2014, 00:33
Ja to trochę inaczej słyszałem, że zdobył tytuł MBA z Informatyki i Zarządzania nie w USA ale w Politechnice Łódzkiej, a to jest duża różnica.

Politechnika Łódzka przy współpracy z Illinois State University oraz University of Ulster zorganizowała studia MBA, absolwenci otrzymali dyplom PŁ oraz ISU. Jeśli są jakieś wątpliwości to sądzę, iż p. Sikorski chętnie się spotka przy kawie i pokarze wszelkie dokumenty. Będzie to również okazja aby się przekonać, że to jedyny, właściwy i słuszny (komentarz o kościele mnie rozbawił, choć od około 2 lat widuję go w pierwszej ławce razem z żoną i 2,5 letnim synem) kandydat na urząd wójta. Z jego komitetu startuje aż 14 osób, w tym przewodnicząca komisji rewizyjnej oraz przewodniczący komisji komunalnej. Są również byli radni oraz osoby młode, ambitne chcące działać na rzecz swojej „Małej Ojczyzny” jaką jest Gmina Hażlach. Jakąż to trzeba mieć charyzmę aby w tak młodym wieku zebrać taki komitet, który w ocenie wielu osób jest najmocniejszym komitetem!!! Są to osoby powszechnie szanowane, lubiane i bardzo często stawiane za wzór do naśladowania. Spotkałem się z opinią, iż należy zmobilizować ludzi do pójścia do urn wyborczych aby wszyscy oni zostali wybrani bo tylko to zagwarantuje dynamiczny rozwój gminy. Cóż wpisy nie pozostawiają złudzeń. P. Sikorski jest osobą z największym doświadczeniem samorządowym wśród kandydatów, miał 100 % frekwencję no i był bardzo pracowitym radnym – chyba najwięcej interpelacji sądząc po lekturze protokołów z sesji. Słyszałem, że był autorem kilku uchwał, które niestety utknęły w komisjach…., choć ta o obniżce opłaty za śmieci ulżyłaby wielu rodzinom, zwłaszcza o niższych dochodach. Poza tym działał i działa w wielu organizacjach społecznych stąd najlepiej zna z jakimi problemami one się borykają – zaproponował aby wprowadzić w budżecie gminy specjalny fundusz pożyczkowy aby organizacje mogły częściej sięgać po granty unijne. Był autorem lub współautorem wielu wniosków o środki unijne oraz dotacje gminne – wystarczy się zapytać ludzi np. z Hażlacha, Pogwizdowa czy Rudnika… ale on o tym głośno nie mówi, choć to w mojej ocenie błąd, zwłaszcza podczas kampanii gdzie każdy obiecuje złote góry! Pozdrawiam i ja również z niecierpliwością czekam na program pozostałych 2 komitetów i liczę na merytoryczną dyskusję a nie docinki, uszczypliwości bo to nie najlepiej świadczy o osobach, które chcą kierować gminą przez kolejne lata.

Zołza1
20-10-2014, 08:50
Politechnika Łódzka przy współpracy z Illinois State University oraz University of Ulster zorganizowała studia MBA, absolwenci otrzymali dyplom PŁ oraz ISU. Jeśli są jakieś wątpliwości to sądzę, iż p. Sikorski chętnie się spotka przy kawie i pokarze wszelkie dokumenty. Będzie to również okazja aby się przekonać, że to jedyny, właściwy i słuszny (komentarz o kościele mnie rozbawił, choć od około 2 lat widuję go w pierwszej ławce razem z żoną i 2,5 letnim synem) kandydat na urząd wójta. Z jego komitetu startuje aż 14 osób, w tym przewodnicząca komisji rewizyjnej oraz przewodniczący komisji komunalnej. Są również byli radni oraz osoby młode, ambitne chcące działać na rzecz swojej „Małej Ojczyzny” jaką jest Gmina Hażlach. Jakąż to trzeba mieć charyzmę aby w tak młodym wieku zebrać taki komitet, który w ocenie wielu osób jest najmocniejszym komitetem!!! Są to osoby powszechnie szanowane, lubiane i bardzo często stawiane za wzór do naśladowania. Spotkałem się z opinią, iż należy zmobilizować ludzi do pójścia do urn wyborczych aby wszyscy oni zostali wybrani bo tylko to zagwarantuje dynamiczny rozwój gminy. Cóż wpisy nie pozostawiają złudzeń. P. Sikorski jest osobą z największym doświadczeniem samorządowym wśród kandydatów, miał 100 % frekwencję no i był bardzo pracowitym radnym – chyba najwięcej interpelacji sądząc po lekturze protokołów z sesji. Słyszałem, że był autorem kilku uchwał, które niestety utknęły w komisjach…., choć ta o obniżce opłaty za śmieci ulżyłaby wielu rodzinom, zwłaszcza o niższych dochodach. Poza tym działał i działa w wielu organizacjach społecznych stąd najlepiej zna z jakimi problemami one się borykają – zaproponował aby wprowadzić w budżecie gminy specjalny fundusz pożyczkowy aby organizacje mogły częściej sięgać po granty unijne. Był autorem lub współautorem wielu wniosków o środki unijne oraz dotacje gminne – wystarczy się zapytać ludzi np. z Hażlacha, Pogwizdowa czy Rudnika… ale on o tym głośno nie mówi, choć to w mojej ocenie błąd, zwłaszcza podczas kampanii gdzie każdy obiecuje złote góry! Pozdrawiam i ja również z niecierpliwością czekam na program pozostałych 2 komitetów i liczę na merytoryczną dyskusję a nie docinki, uszczypliwości bo to nie najlepiej świadczy o osobach, które chcą kierować gminą przez kolejne lata.

Mam jedną wątpliwość (the doubt) jak się pisze słowo.: pokaże czy pokarze - proponuję używać słownika ortograficznego, ponieważ walenie bykami ortograficznymi na poziomie ucznia klasy 4 szkoły podstawowej niezbyt dobrze świadczy o autorze postu. 😊

skaldek
20-10-2014, 11:09
Może nim zaczniemy dyskusję, który kandydat na Wójta, i którzy kandydaci do Rady Gminy najlepsi, podsumujemy kończącą się kadencję Rady Gminy Hażlach??? Osobiście, brakowało mi odważnych zmian i decyzji w dziedzinach, które najbardziej "kuleją" w naszej gminie i o których wszyscy wiedzą. Przykre, że układy i układziki ciągnące się od kilkunastu lat mają nadal przyzwolenie i nikt z obecnej Rady nie umiał głośnio i wyraźnie powiedzieć STOP. Ludzi, którzy głośno odważyli się o tym powiedzieć zaczyna się straszyć, wytykać palcem i odsuwać. Po prostu są niewygodni. A gdzie w tym wszystkim SUMIENIE???

walkow
20-10-2014, 11:14
Mam jedną wątpliwość (the doubt) jak się pisze słowo.: pokaże czy pokarze - proponuję używać słownika ortograficznego, ponieważ walenie bykami ortograficznymi na poziomie ucznia klasy 4 szkoły podstawowej niezbyt dobrze świadczy o autorze postu. 😊

Każdemu Panie Bogdanie może zdarzyć się literówka. Już rozszyfrowałem Pana nick. Zawsze się Pan wypowiada jeśli ktoś chwali innych kandydatów na wójta Gminy Hażlach.

Zołza1
20-10-2014, 12:19
Każdemu Panie Bogdanie może zdarzyć się literówka. Już rozszyfrowałem Pana nick. Zawsze się Pan wypowiada jeśli ktoś chwali innych kandydatów na wójta Gminy Hażlach.

Nie jestem Bogdanem Małkiem. Fakt, jestem jego sympatykiem, ponieważ mam do tego takie samo prawo, tak jak Pan ma swojego Idola. To jest normalne w demokracji. Bogdan Małek nie ma czasu na siedzenie przed komputerem i czytanie postów kilku tych samych osób, piszących pod rożnymi nickami. Spotyka się z wyborcami, rozmawia i poznaje problemy naszych mieszkańców, ponieważ przykłada się solidnie do wykonywanych przez siebie obowiązków.
Nigdy też nie napisałem/napisałam na tym forum żadnych słów, które byłyby elementarnym kłamstwem, oczernianiem, cy też bluzganiem. Nie będę komentować pod względem merytorycznym innych postów, nie mniej pisanie z bykami ortograficznymi nie przystoi Polakowi, to brak szacunku do polszczyzny jako naszego języka ojczystego. Przykro mi jest, że znajduje się na forum tu osoba, która nie rozumie, jak ważna jest poprawna polszczyzna. Tym bardziej, że posty komentującego czytają różne osoby, które na ich podstawie wyrabiają sobie opinię, dlatego tym bardziej należy uważać, by nie pisać z rażącymi błędami ortograficznymi. Przykro mi, że nie szanuje Pan języka, którym się na co dzień posługuje.
Już Rej pisał w swoim wierszu tak:
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Na koniec - przykład literówki: -literowka
przykład błędu ortograficznego: pokażę -( w znaczeniu pokazywać 1 os. l.poj. ) napisany tak: POKARZĘ.
Ps. Twardy CZY Walkow to także jedna i ta sama osoba, tylko ta osoba UŻYWA różnych nicków. Pozdrawiam.

walkow
20-10-2014, 13:49
Nie jestem Bogdanem Małkiem. Fakt, jestem jego sympatykiem, ponieważ mam do tego takie samo prawo, tak jak Pan ma swojego Idola. To jest normalne w demokracji. Bogdan Małek nie ma czasu na siedzenie przed komputerem i czytanie postów kilku tych samych osób, piszących pod rożnymi nickami. Spotyka się z wyborcami, rozmawia i poznaje problemy naszych mieszkańców, ponieważ przykłada się solidnie do wykonywanych przez siebie obowiązków.
Nigdy też nie napisałem/napisałam na tym forum żadnych słów, które byłyby elementarnym kłamstwem, oczernianiem, cy też bluzganiem. Nie będę komentować pod względem merytorycznym innych postów, nie mniej pisanie z bykami ortograficznymi nie przystoi Polakowi, to brak szacunku do polszczyzny jako naszego języka ojczystego. Przykro mi jest, że znajduje się na forum tu osoba, która nie rozumie, jak ważna jest poprawna polszczyzna. Tym bardziej, że posty komentującego czytają różne osoby, które na ich podstawie wyrabiają sobie opinię, dlatego tym bardziej należy uważać, by nie pisać z rażącymi błędami ortograficznymi. Przykro mi, że nie szanuje Pan języka, którym się na co dzień posługuje.
Już Rej pisał w swoim wierszu tak:
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Na koniec - przykład literówki: -literowka
przykład błędu ortograficznego: pokażę -( w znaczeniu pokazywać 1 os. l.poj. ) napisany tak: POKARZĘ.
Ps. Twardy CZY Walkow to także jedna i ta sama osoba, tylko ta osoba UŻYWA różnych nicków. Pozdrawiam.

Proszę Pana nie zaśmiecając już tego forum różnymi komentarzami stwierdzam, że nie posiadam dwóch nicków na tym portalu ani na żadnym innym. Jak pisałem wcześniej nie mam swojego kandydata, lecz skłaniam się w szczególności do młodych, ambitnych osób którzy mają wizję przyszłościową Gminy Hażlach. Miałem przyjemność rozmowy z Panem Sikorskim i wywarł na mnie ogromne wrażenie pod względem doboru słów, a w szczególności dało się wyczuć że jest człowiekiem skromnym, który nie traktuje ludzi z pogardą i stara się zrozumieć, a przede wszystkim pomóc nie tylko mieszkańcom Gminy Hażlach, lecz również działając w całym Powiecie Cieszyńskim. W przypadku Pana Seweryna Foltyna miałem również okazję kilkakrotnie razy spotkać się po czym mogę stwierdzić, że jest to człowiek który ma chęć do działania, ale czy brak doświadczenia w strukturze samorządowej pozwoli na zrealizowanie obiecanej kampanii wyborczej? Pana Bogdana Małka spotkałem pierwszy raz kiedy uczestniczyłem w przyjęciu weselnym w Folwarku Karłowiec oraz podczas Jego wizyt domowych, kiedy startował w latach 2010-2014 na Wójta Gminy Hażlach. Jest to człowiek bardzo inteligentny, umiejący podtrzymywać rozmowę stwarzając swobodną atmosferę. Ale czy obietnice składane wyborcom podczas wizyt domowych mają jakieś pokrycie, kiedy można było próbować je realizować podczas kadencji w Radzie Gminy Hażlach w latach 2010 - 2014. Jeśli chodzi o Panią Grażynę Krehut jest to osoba zawsze uśmiechnięta, a przede wszystkim odważna w podejmowaniu decyzji, czego przykładem jest wyróżnienie Samorządowiec Roku 2012/2013. Co do ostatniego kandydata na wójta miałem okazję poznać przy płaceniu podatków od nieruchomości, ale sprawa była załatwiona szybko i konkretnie, więc trudno określić jakiekolwiek cechy.
Na dzień dzisiejszy po przeanalizowaniu wszystkich kandydatów na Wójta Gminy Hażlach, moja kolejność jest następująca:
1. Sikorski Grzegorz
2. Seweryn Foltyn
3. Grażyna Krehut

skaldek
20-10-2014, 14:31
Dobrze, by było gdyby udało się zorganizować wspólną debatę wszystkich kandydatów na Wójta, wtedy można, by coś więcej powiedzieć o każdym z nich. Wszyscy, którzy się tu wypowiadają mają swojego faworyta. Dla jednych ten kandydat jest bardziej przekonujący, a dla innych ten drugi. Ja np. również jestem za młodymi i kreatywnymi i swój głos oddam na kandydata nie mającego nic wspólnego z obecną władzą - nie jest to radny byłej i obecnej kadencji, bo każdy z nich mógł się już wykazać. Uczestnicząc w sesjach Rady Gminy mogłem zaobserwować jak cały system zmienia ludzi - jednych więcej, drugich mniej. Smutne, że najistotniejsze kwestie Gminy Hażlach, które kuleją do tej pory nie zostały naprawione i poprawione. Życzę nowemu wójtowi wielkiej siły, odwagi do wprowadzania dobrych zmian. Czas na odważne zmiany!!!

Zołza1
20-10-2014, 16:44
Dobrze, by było gdyby udało się zorganizować wspólną debatę wszystkich kandydatów na Wójta, wtedy można, by coś więcej powiedzieć o każdym z nich. Wszyscy, którzy się tu wypowiadają mają swojego faworyta. Dla jednych ten kandydat jest bardziej przekonujący, a dla innych ten drugi. Ja np. również jestem za młodymi i kreatywnymi i swój głos oddam na kandydata nie mającego nic wspólnego z obecną władzą - nie jest to radny byłej i obecnej kadencji, bo każdy z nich mógł się już wykazać. Uczestnicząc w sesjach Rady Gminy mogłem zaobserwować jak cały system zmienia ludzi - jednych więcej, drugich mniej. Smutne, że najistotniejsze kwestie Gminy Hażlach, które kuleją do tej pory nie zostały naprawione i poprawione. Życzę nowemu wójtowi wielkiej siły, odwagi do wprowadzania dobrych zmian. Czas na odważne zmiany!!!

Pomysł debaty kandydatów na wójta bardzo mi się podoba. Myślę, że każdy z kandydatów na wójta chętnie weźmie w niej swój udział, przynajmniej tak mi się wydaje. Teraz tylko trzeba ją porządnie zorganizować. Tylko jak? Kto się tego podejmie? Kiedy? Gdzie? O której godzinie? Kto ją zmoderuje? To bardzo trudna sprawa do zrobienia, ale nie niemożliwa. Pozdrawiam.

Pieniu
20-10-2014, 18:06
na Politechnice Łódzkiej która ma upoważnienia od Uniwersytetu do nadawania takiego tytułu

Migot_
20-10-2014, 18:32
Nie było mnie tu kilka dni a tu proszę dyskusja wrze ;) pozwólcie więc, że się odniosę:
1) dyplom robiony w Polsce czy w Stanach - dla mnie mniej istotne - cenne że jest (choć obawiam się że informatyka i zarządzanie mają małe odzwierciedlenie w samorządzie),
2) czy Pan Sikorski siada w pierwszej ławce od dwóch lat tego nie wiem być może - wcześniej dla mnie był osobą nieznaną więc nie przyciągało to mojej uwagi :)
3) myślę, że jakość komitetu nie należy mierzyć ilością kandydatów - lepiej mieć 15 osób kogo popadnie czy 5 osób co do których wie się że są odpowiednimi ludźmi?
4) analizując składy aktualnych komisji to np. Komisja Komunalna i Rozwoju Gospodarczego w składzie ma 13 osób, Komisja Oświaty i Kultury to 9 osób - no cóż może o to chodzi żeby komisja była niemalże rada? a może po prostu wszyscy nasi radni znają się na gospodarce komunalnej albo oświacie? - ja szczerze wątpię,
5) układy wśród radnych rzeczywiście występują, ale obawiam się że ich nie unikniemy - nawet wymiana całego składu nie daje gwarancji że układów się pozbędziemy - smutne ale prawdziwe,
6) wśród kandydatów najlepiej "znam" p. Grażynę i p. Małka - obojga na stopie "nie samorządowej". p. Krehut zrobiła na mnie sympatyczne wrażenie natomiast p. Małek podczas imprez organizowanych u siebie w Folwarku niestety zrobił na mnie bardzo negatywne wrażenie a o swobodnej atmosferze nie było mowy,
7) debata - świetna rzecz ale nie wierzę że do niej dojdzie, bo albo nie wszyscy będą zainteresowani, albo nie znajdzie się osoba która by to zorganizowała, a nawet jeśli by do niej doszło, to nie sądzę żeby za dużo osób chciało w niej wziąć udział. Zobaczcie ile osób tutaj bierze udział w dyskusji? Tak naprawdę ludzi to nie interesuje... weźcie np. frekwencję na zebraniach wiejskich - kiepsko u nas z tą demokracją niestety :(

P.S. Mam nadzieję, że mój post nie zawiera za wiele błędów ortograficznych bo widzę że to niemalże przestępstwo ;)

Zołza1
20-10-2014, 19:32
Mogot - Cenię sobie Twoje posty, ponieważ są wyważone, choć w części się z nimi nie zgadzam, to jednak uważam, że są ważnym i ciekawym elementem wnoszonym w dyskusję.
Co do ortografii - żartujesz sobie z niej niepotrzebnie. Uważam, że należy posługiwać się poprawną polszczyzną, teksty pisane przez nas, są naszą wizytówką, Błędy ortograficzne, które zawiera dany komentarz czy post, niezbyt dobrze świadczą o piszącym. Tym bardziej, że word czy open office podkreśla dany wyraz na czerwono. Trzeba tylko umieć korzystać z tego narzędzia. W tym miejscu toczy się poważna dyskusja, ponieważ rozmawiamy o tym, w którym kierunku ma iść Nasza Gmina. Nie chcę, żeby nasi czytelnicy skupili swoją uwagę na korekcie ortograficznej tekstu a na meritum sprawy, o której pisze dany komentator. Ps. Jak sam widzisz po swoich postach, których jesteś autorem, że da się pisać czysto, poprawnie i bez zbędnych błędów ortograficznych. Myślę, że inni komentatorzy powinni brać z Ciebie wzór. Pozdrawiam. ;)

- - - Dopisano - - -

Mogot - Cenię sobie Twoje posty, ponieważ są wyważone, choć w części się z nimi nie zgadzam, to jednak uważam, że są ważnym i ciekawym elementem wnoszonym w dyskusję.
Co do ortografii - żartujesz sobie z niej niepotrzebnie. Uważam, że należy posługiwać się poprawną polszczyzną, teksty pisane przez nas, są naszą wizytówką, Błędy ortograficzne, które zawiera dany komentarz czy post, niezbyt dobrze świadczą o piszącym. Tym bardziej, że word czy open office podkreśla dany wyraz na czerwono. Trzeba tylko umieć korzystać z tego narzędzia. W tym miejscu toczy się poważna dyskusja, ponieważ rozmawiamy o tym, w którym kierunku ma iść Nasza Gmina. Nie chcę, żeby nasi czytelnicy skupili swoją uwagę na korekcie ortograficznej tekstu a na meritum sprawy, o której pisze dany komentator. Ps. Jak sam widzisz po swoich postach, których jesteś autorem, że da się pisać czysto, poprawnie i bez zbędnych błędów ortograficznych. Myślę, że inni komentatorzy powinni brać z Ciebie wzór. Pozdrawiam. ;)

Migot_
20-10-2014, 19:42
Migot_ a nie Mogot- ale nie jest to w tej chwili zbyt istotne... myślę że odchodzimy od głównego tematu a nie jest to moim celem!
to jak zna ktoś program 2 pozostałych kandydatów? bo ta cisza z ich strony jest podejrzana ;)

marian0803
20-10-2014, 20:06
niestety - nasza gmina jak do tej pory była układem zamkniętym, a w dodatku nieco zacofanym... każda instytucja działa tak, jak sobie chce - bez porozumienia, rozmowy, kreatywności, zaangażowania, pomocy... a jak ktoś chce coś zrobić, to nie można liczyć na pomoc radnych - no może pan Małek się odzywał głośno o bolączkach naszej gminy, ale co z tego, skoro pozostali radni tworzyli ten układ zamknięty... każdy wie, co jest nie tak w naszej gminie, każdy narzeka, ale nikt nic nie robi w kierunku ZMIAN!!!! to istna sitwa - a tak być nie może! Sylwester Foltyn jeszcze nie miał okazji się wykazać ani jako włodarz, ani jako radny - dam mu szansę.

Radnych wchłonął betonowy układ gminy Hażlach - nie wniosą nic nowego.

niech GOK podejmie sie organizacji debaty...

Twardy
20-10-2014, 21:37
Myślę, że to cisza przed burzą. Pani Grażyna jest kobietą, która wie czego chce i ma plan jak to osiągnąć. Szkoda, że z kampanią się ociąga bo pozostali mogą jej odskoczyć. Co do Pana Szeląga to słyszałem, że jest bardzo wytrawnym graczem więc kto wie czym zaskoczy... Finisz będzie bardzo interesujący. Debata na tym etapie jest dobrym pomysłem, jednak przy tej liczbie kandydatów trudno będzie sobie wyrobić zdanie. Poczekajmy do drugiej tury...

- - - Dopisano - - -

Przez chwilę poczułem się jak Pan Prezydent Bronisław Komorowski, który strzelił kilka byków w księdze kondolencyjnej. Mam tylko nadzieję, że z mojej strony to się już nie powtórzy bo Zołza może tego już nie wytrzymać i niniejsze forum straci swój urok. Ciekawe czy naszego Prezydenta też tak oceniasz? Pozdrawiam

JaworD
20-10-2014, 21:55
Mam nadzieję, że tym razem mieszkańcy Gminy Hażlach zagłosują odważnie i postawią na młodość, doświadczenie i zaangażowanie. Dość już układów, układzików i własnych interesów. Czas na odważne zmiany!! Trzymam kciuki za Pana Sylwestra Foltyna.
Czy może się Pan wypowiedzieć na temat stopnia pokrewieństwa Pana Sylwestra z Panią skarbnik Danutą Gaszczyk? Wróbelki ćwierkają, że to rodzina... więc raczej nie powstrzymamy układów, układzików. Zresztą jak to mówi PO przyszłością Polski są rodzinne firmy :)

- - - Dopisano - - -

Super podejście, z góry zakładające że za 4 lata możemy kogoś zmienić. Co to za lider, którego biznes ledwo dyszy..., który przez 4 lata walczył o drogę koło swojej posesji..., który za pieniądze gminne podpiął się do wodociągu. Mieszkańcy Kończyc to widzą i mówią stanowcze DOŚĆ!!! W biznesie się człowiek nie sprawdza więc do polityki ciągnie. Startuje na wójta i na radnego, jego żona do powiatu a dzieci? Gdyby mogły to do województwa by poszły. To jest pęd do władzy (publiczne pieniądze). Podobnie w Brzezówce: mąż Jarek kandyduje do Rady Gminy w Hażlachu a żona do powiatu twierdząc, że wrosła w tą ziemię. Ja twierdzę, że chce wrosnąć w stołek i dorwać się do koryta. Moim zdaniem Grażynka wymiata!!!

Sylwia Pieczonka
20-10-2014, 22:33
Szanowny Panie JaworD!
Poznałam mojego męża Jarka w czasie tworzenia powiatowych struktur PO w Cieszynie. Było to w roku 2001. Od tego czasu jesteśmy razem jako małżeństwo oraz jako partnerzy w działalności społeczno-politycznej. Lubimy WSPÓLNIE działać dla dobra innych. Uzupełniamy się w swojej działalności. Naszym NAJWAŻNIEJSZYM mottem w swoim działaniu jest wspieranie się w tym co robimy WSPÓLNIE na co dzień. To nie grzech, to zaleta. W Polsce nie dyskryminuje się ludzi, tylko z powodu, że współmałżonek jest Radnym. Nie kandydujemy do tej samej rady. Nie ma i nie będzie żadnej między nami podległości służbowej. Nie rozumiem, dlaczego nie mogę kandydować, tylko z powodu, że mój mąż jest radnym? Dziwne myślenie....Co do wrośnięcia w stołek- przede wszystkim o moim ewentualnym mandacie do rady powiatu zadecydują wyborcy. Zdaję sobie świetnie radę, że nikt nie jest przyspawany do stołka, a i koryto można zabrać i dać innej świni, więc ze swej strony obiecuję, że po ewentualnym wyborze do rady powiatu będę służyła naszym mieszkańcom Gminy Hażlach jak najlepiej potrafię, będę starała się wykonywać swój mandat tak by nikogo nie zawieźć. A kiedy przyjdzie czas, że wyborcy powiedzą mi dość, z pokorą przyjmę ich wolę. Pozdrawiam. Ps. Członkowie rodziny są także w innych komitetach. Proszę dokładnie przestudiować listy kandydatów.

KWWSylwestraFoltyna
21-10-2014, 10:36
Informujemy, że Pan Sylwester Foltyn nie jest spokrewniony z Panią skarbnik Danutą Gaszczyk.

skaldek
22-10-2014, 11:51
Do "JaworD"- jak można przeczytać wyżej wróbelki coś się pomyliły. Pan Sylwek nie jest powiązany z panią skarbnik gminy. Jak widać nie wszyscy muszą tkwić w jakimś układzie. Zatem przyszłość naszej gminy w rękach wyborców. Oby frekwencja była wyższa niż zazwyczaj.

Migot_
23-10-2014, 18:02
Widzę że jakieś pomówienia uciszyły rozmówców. Skoro już zostały wyjaśnione może jednak uda nam się wrócić do merytorycznej dyskusji lub też jak kto woli ją zacząć? :-P Sporo ludzi obserwuje wątek więc może się wypowiedzą?

skaldek
23-10-2014, 20:55
Mamy 5 kandydatów na stanowisko Wójta Gminy Hażlach, czyli: FOLTYN Sylwester, KREHUT Grażyna, MAŁEK Bogdan, SIKORSKI Grzegorz,SZELĄG Krzysztof. Szkoda, że tylko trzech z nich prowadzi widoczną kampanię wyborczą (FOLTYN Sylwester, MAŁEK Bogdan, SIKORSKI Grzegorz), dwa komitety wyborcze mają swoje strony internetowe (FOLTYN Sylwester, MAŁEK Bogdan) gdzie można poznać wszystkich kandydatów startujących do Rady Gminy Hażlach oraz program wyborczy. Jeden z kandydatów organizuje spotkanie przedwyborcze, gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość poznać osobiście kandydata. Marzy mi się jednak debata wszystkich kandydatów. Najlepiej, żeby zorganizowali ją wspólnie wszystkie komitety wyborcze (pełnomocnicy) i przygotowali np. 5 pytań na które kandydaci odpowiedzieliby pisemnie, a informacje te przedstawione byłyby podczas debaty. Wcześniej jednak odbyła by się krótka prezentacja kandydatów. Ostatnim punktem debaty byłyby pytania od mieszkańców (uczestników). Do wyborów pozostało już tylko 24 dni.

marian0803
23-10-2014, 21:14
Sylwester Foltyn - ulotki, plakaty, banery, spotkanie przedwyborcze, strona internetowa.
Bogdan Małek - ulotki, plakaty, strona internetowa.
Grzegorz Sikorski - ponoć ulotki.
Grażyna Krehut - cisza przedwyborcza.
pan Szeląg - kto to w ogóle jest?! cisza przedwyborcza.

Z powyższego zestawienia wynika, że pani Krehut i pan Szeląg najzwyczajniej drwią sobie z mieszkańców - nie wiem, czy wychodzą z założenia, że każdy ich zna i jak zobaczy ich nazwisko na liście, to da "krzyżyk", czy stracili nadzieję na powodzenie... Ja także jestem za zorganizowaniem debaty - poznalibyśmy wszystkich kandydatów i ich pomysły na funkcjonowanie gminy... pełnomocnicy, do dzieła!

walkow
23-10-2014, 21:23
Sylwester Foltyn - ulotki, plakaty, banery, spotkanie przedwyborcze, strona internetowa.
Bogdan Małek - ulotki, plakaty, strona internetowa.
Grzegorz Sikorski - ponoć ulotki.
Grażyna Krehut - cisza przedwyborcza.
pan Szeląg - kto to w ogóle jest?! cisza przedwyborcza.

Z powyższego zestawienia wynika, że pani Krehut i pan Szeląg najzwyczajniej drwią sobie z mieszkańców - nie wiem, czy wychodzą z założenia, że każdy ich zna i jak zobaczy ich nazwisko na liście, to da "krzyżyk", czy stracili nadzieję na powodzenie... Ja także jestem za zorganizowaniem debaty - poznalibyśmy wszystkich kandydatów i ich pomysły na funkcjonowanie gminy... pełnomocnicy, do dzieła!

Prawdopodobnie kampania wyborcza wszystkich kandydatów ruszy w listopadzie, więc spokojnie. A co do debaty to zgadzam się jak najbardziej :) już mam parę pytań do kandydatów na wójta, którzy w tej kadencji zasiadają w Radzie Gminy.

Migot_
24-10-2014, 18:19
Rzeczywiście doszły do mnie słuchy, że p. Sikorski zorganizował spotkanie z wyborcami. Termin niestety mi nie pasował, ale liczę na to że spotkania takie zorganizuje również w innych wsiach :D Nie wiecie czy było dużo osób? jak wrażenia?
O spotkaniu p. Foltyna nic nie wiem czy już się odbyło?
Co do ciszy przedwyborczej zaczynam sądzić że p. Szeląg i p. Krehut uznali, że są wystarczająco znani, ale o ile może to zadziałać z p. Krehut bo w końcu pojawiała się wśród ludzi na wszelakich imprezach podczas ostatnich 4 lat we wszystkich wsiach w gminie, to myślę że p. Szelągowi nie uda się wygrać jeśli będzie znany tylko z sołtysowania w Pogwizdowie...
Kilka tych samych pytań dla wszystkich kandydatów świetny pomysł ale realnie patrząc wątpię żeby się udało;/

Pieniu
24-10-2014, 19:03
Grzegorz Sikorski także organizuje spotkania odbyły się już w Hażlachu oraz Rudniku

marian0803
24-10-2014, 19:57
nic nie wiem o spotkaniu pana Grzegorza... czy ma on jakąś stronę kww? Sylwester Foltyn organizuje spotkanie w Pogwizdowie w najbliższy poniedziałek w OSP o 17.30. Doszły mnie słuchy, że 7.11 ma byc jakaś debata... ale póki co to tylko słuchy ...

KWWSylwestraFoltyna
25-10-2014, 14:01
Zapraszamy na spotkanie przedwyborcze w Pogwizdowie - 27 października 2014 r. o godz. 17.30, Sala OSP. O kolejnych spotkaniach poinformujemy wkrótce.

walkow
25-10-2014, 20:29
Zapraszamy na spotkanie przedwyborcze w Pogwizdowie - 27 października 2014 r. o godz. 17.30, Sala OSP. O kolejnych spotkaniach poinformujemy wkrótce.

Dobrze by było, żeby wszyscy kandydaci na wójta informowali o spotkaniach ze swoimi wyborcami w poszczególnych wsiach Gminy Hażlach lub osoby, które mają informacje na temat spotkań.

Pieniu
26-10-2014, 18:44
nic nie wiem o spotkaniu pana Grzegorza... czy ma on jakąś stronę kww? Sylwester Foltyn organizuje spotkanie w Pogwizdowie w najbliższy poniedziałek w OSP o 17.30. Doszły mnie słuchy, że 7.11 ma byc jakaś debata... ale póki co to tylko słuchy ...

pan Grzegorz Sikorski zaprasza wszystkich mieszkańców Pogwizdowa na spotkanie przedwyborcze w środę o godz.18 w sali OSP Pogwizdów.

Migot_
27-10-2014, 20:43
w którą środę? jakoś mało wiarygodna ta informacja bo nigdzie takiej informacji nie widzę, ani na żadnej tablicy ogłoszeniowej, ani na stronie facebooka p. Grzegorza

walkow
29-10-2014, 13:27

Wie może ktoś jak wyszło Panu Sylwestrowi Foltyn spotkanie przedwyborcze w Pogwizdowie oraz czy było dużo osób?

KWWSylwestraFoltyna
29-10-2014, 18:50
Zapraszamy na spotkanie przedwyborcze w Hażlachu - 4 listopada 2014 r. o godz. 17.30, Sala GOK.

Zołza1
30-10-2014, 09:08
Najlepszym kandydatem w Gminie Hażlach jest obecnie Grzegorz Sikorski jest najlepiej wykształconym,młodym kandydatem który chce coś zrobić do gminy a nie myśli żeby sobie ciepłą posadkę załatwić

- - - Dopisano - - -

A szczególnie dlatego że dzięki jego głosowaniu o odrzuceniu przez Wojewodę studium planu zagospodarowania przestrzennego dla gminy trzeba zacząć wszystko od nowa co gminę będzie kosztowało znowu sporo czasu i pieniędzy.

Z wielką przykrością muszę tutaj napisać, że dziś w nocy zostały w całej gminie Hażlach poniszczone plakaty wyborcze innych komitetów wyborczych przez komitet wyborczy Grzegorza Sikorskiego. Takie zachowanie to przykład nieszanowania prawa wyborczego obowiązującego w Polsce. Co myślicie na temat takiego zachowania?

- - - Dopisano - - -

Z wielką przykrością muszę tutaj napisać, że dziś w nocy zostały w całej gminie Hażlach poniszczone plakaty wyborcze innych komitetów wyborczych przez komitet wyborczy Grzegorza Sikorskiego. Takie zachowanie to przykład nieszanowania prawa wyborczego obowiązującego w Polsce. Co myślicie na temat takiego zachowania?

- - - Dopisano - - -

- - - Dopisano - - -

walkow
30-10-2014, 15:02
Panie Zołza1 proponowałbym nie oskarżać żadnego Komitetu Wyborczego, ponieważ co do zniszczeń plakatów wyborczych to zauważyłem że ta sytuacja trwa już jakiś czas i najbardziej poszkodowanym był Pan Małek, który pierwszy wystartował z kampanią. Co do plakatów wyborczych Pana Grzegorza Sikorskiego to zauważyłem że zostały rozwieszone (prawdopodobnie wczoraj), ale plakatów z innych komitetów wyborczych już nie było od co najmniej 5 dni.

- - - Dopisano - - -

Art. 111

6) nakazania uczestnikowi postępowania wpłacenia kwoty do 100.000 złotych na rzecz organizacji pożytku publicznego.[/QUOTE]

Tutaj Panie Zołza1 ma Pan przedstawiony własny wpis na temat pomówień (art. 111), więc nie proponowałbym o posądzanie kogoś o zrywaniu plakatów. Jeśli ma Pan dowody na przedstawione przez Pana zarzuty pod adresem komitetu Pana Grzegorza Sikorskiego to proszę je przedstawić Policji, a nie wypisywać kłamstw.

Zołza1
30-10-2014, 20:10
Panie Zołza1 proponowałbym nie oskarżać żadnego Komitetu Wyborczego, ponieważ co do zniszczeń plakatów wyborczych to zauważyłem że ta sytuacja trwa już jakiś czas i najbardziej poszkodowanym był Pan Małek, który pierwszy wystartował z kampanią. Co do plakatów wyborczych Pana Grzegorza Sikorskiego to zauważyłem że zostały rozwieszone (prawdopodobnie wczoraj), ale plakatów z innych komitetów wyborczych już nie było od co najmniej 5 dni.

- - - Dopisano - - -

Art. 111

Tutaj Panie Zołza1 ma Pan przedstawiony własny wpis na temat pomówień (art. 111), więc nie proponowałbym o posądzanie kogoś o zrywaniu plakatów. Jeśli ma Pan dowody na przedstawione przez Pana zarzuty pod adresem komitetu Pana Grzegorza Sikorskiego to proszę je przedstawić Policji, a nie wypisywać kłamstw.[/QUOTE]

Szanowny Panie - plakaty wyborcze wiszące na tablicach w Gminie Hażlach wszystkich komitetów zostały dziś w nocy zniszczone podczas akcji plakatowania przez Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Sikorskiego. Wszystkie poszkodowane komitety mają zdjęcia z tej rozróby. Na zdjęciach ewidentnie widać, że plakaty pana Sikorskiego są naklejone na plakaty innych komitetów (nie tylko B. Małka, ale pana Sylwestra Foltyna, PiS-u czy PO). Na słupie w Pogwizdowie naliczono 12 takich samych plakatów pana Sikorskiego. Średnio na jednej tablicy zawieszono po 6 takich samych plakatów. Ja się pytam po co? Dysponuję takim zdjęciem, gdzie 3/4 słupa jest pustego, a pan Sikorski wisi na plakacie B. Małka. Ciekawe dlaczego? Ciekawe po co? Nie można powiedzieć, że nie było TAM pustego miejsca, bo było. Po jaką więc cholerę ktoś zakleja plakat B. Małka, skoro jest tam na słupie wiele wolnego miejsca?. Podobna sytuacja w Hażlachu - tu zaklejono tym razem Elę Stuchlik i Sylwestra Foltyna. W Kończycach dostało się także Wójtowi Karolowi Folwarcznemu. W Zamarskach zaklejono Klaudiusza Zawadę. W Pogwizdowie zaklejono dyr. Kawuloka z PiS-u. Na zdjęciach widać wcześniej zawieszone plakaty, PROSZĘ WIĘC NIE KŁAMAĆ, ŻE WCZEŚNIEJ ŻADNYCH TAM NIE BYŁO, BO BYŁY I SĄ NA TO NIESTETY DOWODY. Nie wystarczyłoby przybić po 1 plakacie na 1 tablicy, jak to robią pozostałe cywilizowane komitety? Wystarczyłoby, ale akcja ta została doskonale przygotowana i przemyślana, by wyrządzić szkodę wszystkim komitetom wyborczym działającym na terenie Gminy. Na koniec powiem tylko tyle, że mam nadzieję, że sytuacja się więcej nie powtórzy. Kolejna taka rozróba skończy się na Policji. PS. proszę o podanie maila, prześlę Panu zdjęcia poglądowe, żeby więcej Pan takich głupot nie pisał.
ps. 2 podał Pan zły artykuł: tym razem ma zastosowanie kodeks wykroczeń -
Art. 67.
§ 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie
przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub
też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim
ogłoszeniem,
podlega karze aresztu lub grzywny.
Pozdrawiam.

Migot_
30-10-2014, 21:28
i znowu wracamy do przekrzykiwania się artykułami?
Fakt komitet pana Sikorskiego przesadził bo miejsca tam jeszcze trochę było (piszę trochę bo nie chyba nie ma nikogo kto wieszałby jakiekolwiek plakaty czy ogłoszenia zaraz przy ziemi na wysokości wzroku psa :)) poza tym w mojej (i nie tylko) opinii wygląda to najzwyczajniej nieestetycznie i mnie osobiście nie zachęca do zagłosowania na któregokolwiek z wiszących tam osób btw "na" panu Sikorskim" wisi już pan Małek także wszystko w normie ;)

Pieniu
31-10-2014, 19:29
Wie może ktoś jak wyszło Panu Sylwestrowi Foltyn spotkanie przedwyborcze w Pogwizdowie oraz czy było dużo osób?
jak wszystkim kandydatom około 12 osób

- - - Dopisano - - -

zołza już wiem dlaczego masz taki nik ponieważ jesteś prawdziwą zołzą i dlatego bardzo mało osób będzie głosowało na pana Małka

Zołza1
31-10-2014, 19:59
jak wszystkim kandydatom około 12 osób

- - - Dopisano - - -

zołza już wiem dlaczego masz taki nik ponieważ jesteś prawdziwą zołzą i dlatego bardzo mało osób będzie głosowało na pana Małka

Zgadzam się z Tobą jestem Zołzą i to straaaaaaaaaaaszzzzzzzzzzzzzznnnnnnnnnnnnnnnąąąąąą ąąąąąąą ;) Mam nawet miotłę, ale tylko elektryczną ;). To cała prawda o mnie i tylko prawda ;) wielka prawda.W pozostałej części postu - no cóż pozwólmy pozostawić to ocenie Mieszkańcom Gminy Hażlach, którzy sami zadecydują. Na to nie mamy wpływu, ani ja, ani Ty, mój drogi Pieniu, piszący "pieniacze" posty, jak sarmata w II Rzeczpospolitej. ;)
Nie rozumiem o co się Pieniu "wpieniasz"? O te głupio rozklejone plakaty przez ekipę pana Sikorskiego? Przecież ja mu nie kazałem/ kazałam tego robić. Jestem ciekawy/a, kto to i dlaczego tak je rozkleił? Chcesz materiał poglądowy,to podaj mi swojego maila, wyślę Ci zdjęcia większości tablic w Gminie Hażlach, abyś mógł zapoznać się z dogłębnie z tym tematem. Myślę, że jednak nie podasz, ponieważ doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, w jaki sposób zostały te plakaty rozwieszone. Pozdrawiam. Twoja/Twój Zołza. PS. Uwielbiam Twoje posty. Napisz coś jeszcze "mądrego". Czekam na Twoją wybitną twórczość literacką, której niewątpliwie jestem fanem.

Migot_
31-10-2014, 20:54
no i po co te złośliwości... czy naprawdę nie stać nas na merytoryczną dyskusję?
Pieniu a spotkanie p. Sikorskiego się odbyło? bo żadnych info na ten temat nie dało się znaleźć. O spotkaniu z kww s. foltyna dowiedzieć udało mi się tyle że tłumów nie było ale było pozytywnie i rzeczowo. Czy ktoś jeszcze robi jakieś spotkania z mieszkańcami?

Zołza1
31-10-2014, 21:41
no i po co te złośliwości... czy naprawdę nie stać nas na merytoryczną dyskusję?
Pieniu a spotkanie p. Sikorskiego się odbyło? bo żadnych info na ten temat nie dało się znaleźć. O spotkaniu z kww s. foltyna dowiedzieć udało mi się tyle że tłumów nie było ale było pozytywnie i rzeczowo. Czy ktoś jeszcze robi jakieś spotkania z mieszkańcami?

Już wcześniej chciałem/chciałam napisać, że Ty mój drogi Migocie_ jesteś wzorem do naśladowania na tym forum. Obiektywny, wyważony, piszący pozytywne, fajne komentarze, które dużo mądrego wnoszą do dyskusji. Nie jest moim zamiarem kogokolwiek z kandydatów na wójta obrażać. Znam wszystkich. Jednych lepiej, drugich trochę gorzej. Każdego z nich cenię za zaangażowanie i pracę na rzecz naszej Gminy. Nigdy w moich wpisach nikogo z nich nie obrażałam. To prawda, stanęłam w obronie p. Małka, kiedy został pomówiony przez jednego z internautów. Proszę prześledź moje wpisy. Ps. Pieniu sprawił mi ogromną przyjemność nazywając mnie Zołzą, ponieważ ten mój nick z założenia miał być zupełnie przeciwstawny do mojego charakteru, czyli odniosłam jakiś mały sukces 😊 co do spotkań p. B. Małka, w poprzednich wyborach organizował takie spotkania wyborcze. Przychodzilo na nie niewielu wyborców, więc postawił wtedy na kampanię tzw. Door to door. W tych wyborach p. Bogdan Małek prowadzi w podobny sposób swoją kampanię, ponieważ jest bogatszy o tamte doświadczenia i sądzi, że takie bezpośrednie spotkania mają większy sens. Serdecznie Cię pozdrawiam i cieszę się, że jest ktoś taki jak Ty. Super. Fajnie, że mogę z Tobą pisać w sposób inteligentny, na poziomie, na który zasługują inni forumowicze. 😄

Migot_
01-11-2014, 16:37
nie wiem czy obiektywizm jest moją mocną stroną bowiem tak jak pewnie każdy tutaj kandydat na którego będę głosować został już wybrany. Co do kampanii door to door mam mieszane uczucia w każdym razie do moich drzwi p. Małek jeszcze nie zapukał.
A z innej beczki - widzę, że p. Krehut w końcu ruszyła z jakimiś plakatami, ale programu nadal brak;/ a p. Szeląg nadal każe na siebie czekać nie traktuje nas zbyt poważnie

walkow
01-11-2014, 20:25
Tutaj Panie Zołza1 ma Pan przedstawiony własny wpis na temat pomówień (art. 111), więc nie proponowałbym o posądzanie kogoś o zrywaniu plakatów. Jeśli ma Pan dowody na przedstawione przez Pana zarzuty pod adresem komitetu Pana Grzegorza Sikorskiego to proszę je przedstawić Policji, a nie wypisywać kłamstw.

Szanowny Panie - plakaty wyborcze wiszące na tablicach w Gminie Hażlach wszystkich komitetów zostały dziś w nocy zniszczone podczas akcji plakatowania przez Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Sikorskiego. Wszystkie poszkodowane komitety mają zdjęcia z tej rozróby. Na zdjęciach ewidentnie widać, że plakaty pana Sikorskiego są naklejone na plakaty innych komitetów (nie tylko B. Małka, ale pana Sylwestra Foltyna, PiS-u czy PO). Na słupie w Pogwizdowie naliczono 12 takich samych plakatów pana Sikorskiego. Średnio na jednej tablicy zawieszono po 6 takich samych plakatów. Ja się pytam po co? Dysponuję takim zdjęciem, gdzie 3/4 słupa jest pustego, a pan Sikorski wisi na plakacie B. Małka. Ciekawe dlaczego? Ciekawe po co? Nie można powiedzieć, że nie było TAM pustego miejsca, bo było. Po jaką więc cholerę ktoś zakleja plakat B. Małka, skoro jest tam na słupie wiele wolnego miejsca?. Podobna sytuacja w Hażlachu - tu zaklejono tym razem Elę Stuchlik i Sylwestra Foltyna. W Kończycach dostało się także Wójtowi Karolowi Folwarcznemu. W Zamarskach zaklejono Klaudiusza Zawadę. W Pogwizdowie zaklejono dyr. Kawuloka z PiS-u. Na zdjęciach widać wcześniej zawieszone plakaty, PROSZĘ WIĘC NIE KŁAMAĆ, ŻE WCZEŚNIEJ ŻADNYCH TAM NIE BYŁO, BO BYŁY I SĄ NA TO NIESTETY DOWODY. Nie wystarczyłoby przybić po 1 plakacie na 1 tablicy, jak to robią pozostałe cywilizowane komitety? Wystarczyłoby, ale akcja ta została doskonale przygotowana i przemyślana, by wyrządzić szkodę wszystkim komitetom wyborczym działającym na terenie Gminy. Na koniec powiem tylko tyle, że mam nadzieję, że sytuacja się więcej nie powtórzy. Kolejna taka rozróba skończy się na Policji. PS. proszę o podanie maila, prześlę Panu zdjęcia poglądowe, żeby więcej Pan takich głupot nie pisał.
ps. 2 podał Pan zły artykuł: tym razem ma zastosowanie kodeks wykroczeń -
Art. 67.
§ 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie
przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub
też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim
ogłoszeniem,
podlega karze aresztu lub grzywny.
Pozdrawiam.[/QUOTE]

Proszę Pani poświęciłem parę chwil i z tego co zauważyłem to plakaty nie zostały zniszczone przez Komitet Wyborczy Pana Grzegorza, lecz tylko w niewielkiej części zaklejone. Aczkolwiek dzisiaj wróciło wszystko do normy ponieważ ja również posiadam zdjęcia, gdzie Pani zakleiła swoimi plakatami innych kandydatów. To że działa Pani w Platformie Obywatelskiej, nie upoważnia Cię do stosowania kłamstw wobec innych Komitetów. Przedstawiony przeze mnie art. 111 jest jak najbardziej na miejscu ponieważ stosuje Pani kłamstwa oraz pomówienia, a ten art. tego dotyczy. A plakaty wiesza się na tablicy ogłoszeń a nie słupach jak to Pani ujęła zaśmiecając tym samym Naszą piękną Gminę. Jak Pani widzi nikt nie jest anonimowy w Internecie, a nick jak najbardziej do Pani pasuje.

- - - Dopisano - - -

Mieszkańcy Gminy Hażlach nie zagłosują na Panią, a mandaty do Powiatu i tak zgarną Zebrzydowice

Migot_
01-11-2014, 22:14
1) zamiast wypisywać tutaj art. zgłoście to gdzie tam trzeba i będzie po sprawie,
2) Zebrzydowice zgarną mandaty bo i nas brakuje jednej sensownej osoby która zebrałaby więcej głosów - kandydacie albo nieznani albo znani z niezbyt dobre strony

Sylwia Pieczonka
01-11-2014, 23:32
Migot_
W czwartek rozmawiałam z Grzegorzem Sikorskim na temat klejenia plakatów przez jego ludzi z Komitetu. Przeprosił mnie za tą akcję, przyznał się, że zrobili to jego ludzie. Powiedział, że kogoś za bardzo poniosło i obiecał, że się już to nie powtórzy. Przyjęłam przeprosiny. Znam Grzegorza już 8 lat, więc Mu wierzę, wiem, że dopilnuje swoich ludzi przy klejeniu następnych plakatów. Dogadaliśmy się, więc nie widzę potrzeby zgłaszania tego na Policję.
Co do zgarnięcia mandatów do Rady Powiatu - tutaj nie masz do końca racji. Są sensowni ludzie na tej liście z naszej Gminy. Kiedy rozmawiam z ludźmi, proszę ich po pierwsze o pójście do wyborów ( mamy niższą frekwencję wyborczą w porównaniu z Zebrzydowicami, poza tym nasza Gmina liczy mniej mieszkańców uprawnionych do glosowania), po drugie- proszę Ich o głosowanie na mieszkańca naszej Gminy, a więc niekoniecznie na mnie. Nie mam parcia na władzę. Z natury jestem społeczniczką, która lubi, to co robi. Świat dla mnie nie skończy się po ewentualnie przegranych wyborach. Nie obrażę się na ludzi, nie schowam się w domu, dalej będę robiła to co lubię, czyli będę się angażowała na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Ja do tych wyborów podchodzę z wielką pokorą. Nasi Mieszkańcy mają naprawdę wielki wybór. Oczywiście będzie mi miło i będę bardzo wdzięczna za każdy otrzymany głos, ponieważ cenię sobie ludzi, którzy zauważają moją pracę społeczną. Przyjmuję też słowa krytyki, ponieważ nie mam patentu na mądrość. Z resztą z słowami konstruktywnej krytyki zawsze się liczyłam i liczę. A więc zapraszam na wybory w dniu 16 listopada 2014 r. Pozdrawiam.

- - - Dopisano - - -

Drogi Walkowie!
Myślę, że się bardzo mylisz w stosunku co do do mnie. Nie mam zamiaru Cię przekonywać, że nie jestem czy jestem Zołzą, ponieważ przekonanego nie przekonam. Przyznam Ci się szczerze, że obecnie nie mam czasu na siedzenie przed komputerem i pisaniem postów z kilkoma osobami (choć podejrzewam, że walkow i pieniu to ta sama osoba) tutaj na forum. Faktycznie - czasami śledzę co tutaj się dzieje, ponieważ ciekawi mnie, co myślą inni na temat wyborów w naszej Gminie. Jak pewnie dobrze wiesz, a wiesz, bo się znamy, że przede wszystkim prowadzę kampanię wyborczą KWW Bogdana Małka, prowadzę kampanię wyborczą KW PO RP, oprócz tego zrobiłam cztery imprezy w październiku, w domu każdego dnia nie ma mnie po kilkanaście godzin. W zasadzie przychodzę się tu wyspać. Nie narzekam, ponieważ sprawia mi to ogromną frajdę. Na koniec - mam ogromną prośbę- pluj na mnie mocniejszym jadem, obrażaj, daj upust swojej fantazji, czekam na więcej negatywnych komentarzy, szargaj moją osobę tutaj na forum, myślę, że wiesz, jak to zrobić, unieś się na wyżyny swojego intelektu, wiem, że potrafisz, czekam na kolejne bardziej twórcze Twoje posty. Dzięki Twojej wspaniałej działalności będę miała jeszcze więcej wyborców i dzięki temu realniejszą szansę na mandat. Dlaczego? Ludzie identyfikują się z osobą, poszkodowaną przez hejterów w internecie, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak to dobrze działa.. Pozdrawiam Ciebie i Zołzę, ponieważ to fajny facet, może babka, faktycznie zbliżona do sztabu, ponieważ dużo wie, ale nie wie wszystkiego. Ps. Uważam sprawę za wyjaśnioną i zamkniętą, nie będę więcej odpowiadała na zaczepki z Twojej strony, ponieważ szkoda mi na to czasu. Pozdrawiam Ciebie, Zołzę i Migota_

Zołza1
02-11-2014, 00:39
Walkow -

Serdecznie Cię pozdrawiam. Myślę, że jak zwykle się pomyliłeś....;) Pozdrawiam też p. Sylwię. ;)

walkow
02-11-2014, 19:40
Migot_
W czwartek rozmawiałam z Grzegorzem Sikorskim na temat klejenia plakatów przez jego ludzi z Komitetu. Przeprosił mnie za tą akcję, przyznał się, że zrobili to jego ludzie. Powiedział, że kogoś za bardzo poniosło i obiecał, że się już to nie powtórzy. Przyjęłam przeprosiny. Znam Grzegorza już 8 lat, więc Mu wierzę, wiem, że dopilnuje swoich ludzi przy klejeniu następnych plakatów. Dogadaliśmy się, więc nie widzę potrzeby zgłaszania tego na Policję.
Co do zgarnięcia mandatów do Rady Powiatu - tutaj nie masz do końca racji. Są sensowni ludzie na tej liście z naszej Gminy. Kiedy rozmawiam z ludźmi, proszę ich po pierwsze o pójście do wyborów ( mamy niższą frekwencję wyborczą w porównaniu z Zebrzydowicami, poza tym nasza Gmina liczy mniej mieszkańców uprawnionych do glosowania), po drugie- proszę Ich o głosowanie na mieszkańca naszej Gminy, a więc niekoniecznie na mnie. Nie mam parcia na władzę. Z natury jestem społeczniczką, która lubi, to co robi. Świat dla mnie nie skończy się po ewentualnie przegranych wyborach. Nie obrażę się na ludzi, nie schowam się w domu, dalej będę robiła to co lubię, czyli będę się angażowała na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Ja do tych wyborów podchodzę z wielką pokorą. Nasi Mieszkańcy mają naprawdę wielki wybór. Oczywiście będzie mi miło i będę bardzo wdzięczna za każdy otrzymany głos, ponieważ cenię sobie ludzi, którzy zauważają moją pracę społeczną. Przyjmuję też słowa krytyki, ponieważ nie mam patentu na mądrość. Z resztą z słowami konstruktywnej krytyki zawsze się liczyłam i liczę. A więc zapraszam na wybory w dniu 16 listopada 2014 r. Pozdrawiam.

- - - Dopisano - - -

Drogi Walkowie!
Myślę, że się bardzo mylisz w stosunku co do do mnie. Nie mam zamiaru Cię przekonywać, że nie jestem czy jestem Zołzą, ponieważ przekonanego nie przekonam. Przyznam Ci się szczerze, że obecnie nie mam czasu na siedzenie przed komputerem i pisaniem postów z kilkoma osobami (choć podejrzewam, że walkow i pieniu to ta sama osoba) tutaj na forum. Faktycznie - czasami śledzę co tutaj się dzieje, ponieważ ciekawi mnie, co myślą inni na temat wyborów w naszej Gminie. Jak pewnie dobrze wiesz, a wiesz, bo się znamy, że przede wszystkim prowadzę kampanię wyborczą KWW Bogdana Małka, prowadzę kampanię wyborczą KW PO RP, oprócz tego zrobiłam cztery imprezy w październiku, w domu każdego dnia nie ma mnie po kilkanaście godzin. W zasadzie przychodzę się tu wyspać. Nie narzekam, ponieważ sprawia mi to ogromną frajdę. Na koniec - mam ogromną prośbę- pluj na mnie mocniejszym jadem, obrażaj, daj upust swojej fantazji, czekam na więcej negatywnych komentarzy, szargaj moją osobę tutaj na forum, myślę, że wiesz, jak to zrobić, unieś się na wyżyny swojego intelektu, wiem, że potrafisz, czekam na kolejne bardziej twórcze Twoje posty. Dzięki Twojej wspaniałej działalności będę miała jeszcze więcej wyborców i dzięki temu realniejszą szansę na mandat. Dlaczego? Ludzie identyfikują się z osobą, poszkodowaną przez hejterów w internecie, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak to dobrze działa.. Pozdrawiam Ciebie i Zołzę, ponieważ to fajny facet, może babka, faktycznie zbliżona do sztabu, ponieważ dużo wie, ale nie wie wszystkiego. Ps. Uważam sprawę za wyjaśnioną i zamkniętą, nie będę więcej odpowiadała na zaczepki z Twojej strony, ponieważ szkoda mi na to czasu. Pozdrawiam Ciebie, Zołzę i Migota_

Więc pozostaje jedynie pogratulować, że są jeszcze takie osoby które udzielają się społecznie. W przypadku Pana Grzegorza Sikorskiego to Pani postąpiła troszkę zbyt pochopnie opisując sprawę zaklejenia plakatami innych wyborców na swoim profilu Facebooka oraz tutaj na forum (więc jadem, obrażaniem nie zajmuję się ja tylko Pani). Co do mandatów do powiatu to Hażlach jest zawsze zbyt podzielony i dlatego zawsze całą pulę zgarniają Zebrzydowice. Z przykrością stwierdzam, ale nie znam Pienia. Życzę powodzenia w wyborach. Pozdrawiam

Sylwia Pieczonka
02-11-2014, 21:47
Więc pozostaje jedynie pogratulować, że są jeszcze takie osoby które udzielają się społecznie. W przypadku Pana Grzegorza Sikorskiego to Pani postąpiła troszkę zbyt pochopnie opisując sprawę zaklejenia plakatami innych wyborców na swoim profilu Facebooka oraz tutaj na forum (więc jadem, obrażaniem nie zajmuję się ja tylko Pani). Co do mandatów do powiatu to Hażlach jest zawsze zbyt podzielony i dlatego zawsze całą pulę zgarniają Zebrzydowice. Z przykrością stwierdzam, ale nie znam Pienia. Życzę powodzenia w wyborach. Pozdrawiam

Drogi Walkowie - Znam Grzegorza już 8 lat. To bardzo mądry, ułożony chłopak, z dużą wiedzą samorządową. Byłam pierwszą osobą, która w niego uwierzyła. Pierwszy raz do RG w Hażlachu startował z KWW "Lepsze Jutro", którego byłam ówczesnym pełnomocnikiem. Później współpracowaliśmy w ramach koła PO RP w Gminie Hażlach. Na jednym z spotkań umówiliśmy się, że będziemy prowadzić kampanię fair, że nie będziemy się atakowali, jako sztaby. W czwartek rano, kiedy zobaczyłam, co się stało, wściekłam się na Grzegorza o to, że nie dotrzymał danego wcześniejszego słowa. Nie mogłam się z nim także skontaktować telefonicznie. Sprawę faktycznie opisałam na Facebooku, ponieważ bardzo mnie takie nielojalne zachowanie zabolało, bo tak tego dnia to wszystko odebrałam. FAKTYCZNIE - zachowałam się być może zbyt pochopnie, ale nie tylko ja, ale także inne sztaby były oburzone. Powiem Ci Walkowie, że tego dnia odebrałam około 10 telefonów od różnych ludzi z terenu Gminy Hażlach z zapytaniem: "co to KUR....A jest". Ludzie byli zdezorientowani, wręcz zdegustowani. Na koniec powiem Ci, że jako doświadczony sztabowiec potwierdzam, że nie musisz się martwić na zapas, ponieważ ta aferka z plakatami nie będzie miała jakieś większego przełożenie na wynik wyborczy. Większość ludzi w naszej Gminie jest już zdeklarowana i wie, jak będzie głosować. Co do mandatu Radnego Powiatowego - myślę, że Gmina Hażlach będzie miała na pewno jeden. Trzeba ludzi aktywizować, by poszli do urn wyborczych, by zagłosowali. Większa frekwencja daje większą szansę na zdobycie tego mandatu. Pozdrawiam.

Pieniu
03-11-2014, 19:07

spotkanie się odbyło, około 18 osób bardzo burzliwa i merytoryczna dyskuja

skaldek
04-11-2014, 21:46
Serdecznie zapraszam na spotkanie przedwyborcze Sylwestra Foltyna oraz kandydatów do rady Gminy z sołectwa Zamarski (KWW Sylwestra Foltyna), które odbędzie się w środę 12 listopada br. o godz. 17.30 w Zamarskach w Salce Spotkań (budynek OSP).

KWWSylwestraFoltyna
05-11-2014, 15:39
Zapraszamy na spotkania przedwyborcze z kandydatem na Wójta Gminy Hażlach Sylwestrem Foltynem oraz kandydatami na radnych KWW Sylwestra Foltyna:
10.11.2014 - Rudnik (17.30, sala sołecka);
12.11.2014 - Zamarski (17.30, sala spotkań w budynku OSP);
14.11.2014 - Kończyce Wielkie (17.30, sala OSP).

walkow
10-11-2014, 20:44
Coś tutaj ucichło na temat wyborów tym bardziej zauważyłem że wszyscy kandydaci mają rozwieszone plakaty, rozdane ulotki, banery. Więc jakie są Wasze typy i spostrzeżenia po zapoznaniu się z poszczególnymi kandydatami na wójta.

Sylwia Pieczonka
11-11-2014, 13:43
Przepraszam Cię Walkowie - ten tekst nie dotyczy Ciebie personalnie, załączam go pod Twoim postem, ponieważ jest ostatnim obecnie na tym forum. W związku, że na stronie http://radny.co.pl/Jaros%C5%82aw-Adam-Pieczonka,gmina-Ha%C5%BClach,_pbb jakiś hejter zaatakował mnie oraz mojego męża w sposób poniżej pasa, zupełnie nie mając racji w tym co napisał, informuję, że nie jest grzechem w małżeństwie się wspierać, przecież ludzie ślubują sobie miłość, pomoc czy też wsparcie. Razem można zawsze więcej zrobić, niż jednemu z osobna.
Mąż przygotował szczegółowe rozliczenie swojej kadencji za lata 2010-2014, które polecam do przeczytania wszystkim zainteresowanym tym tematem.
Jarosław Pieczonka
Rozliczenie kadencji za lata 2010-2014 (wszystkie dane pochodzą z BIP Urzędu Gminy Hażlach)
Rok 2014
1. Budowa alejek na cmentarzu komunalnym w Brzezówce 30 000 zł (to była wymiana zużytych płyt chodnikowych w starej części cmentarza)
2. dotacja celowa na pomoc finansową dla
Powiatu Cieszyńskiego na budowę
chodników w Pogwizdowie i Zamarskach
oraz projekt i budowę chodnika w Brzezówce – całkowita kwota tej inwestycji to: 550 000,00 zł. ( w dniu 10 listopada 2014 r. została zawarta umowa z firmą FHU „Żerbud” Usługi Budowlane Koparko-Ładowarką Żerdka Dariusz, 43-523 Pruchna, ul. Gawliniec 13, z najniższą ceną zadania brutto, tj. 177.761,79 zł. na budowę tego chodnika). Chodnik ten jest budowany etapami, podobnie jak w każdym innym sołectwie naszej Gminy.
3. Urządzenie miejsca wypoczynku dla
mieszkańców wsi Brzezówka 21 372,80 zł ( m.in. .altanka oraz skwerek przed Domem Wiejskim w Brzezówce) (-są to fundusze sołeckie, które jako Radny popierałem, popieram i będę popierał, bo robią wiele dobrego dla naszych mieszkańców).
W Czerwcu 2014 r. nastąpiła nowelizacja budżetu Gminy Hażlach - całkowity koszt alejek na starym cmentarzu komunalnym po przetargu wyniósł 20 450,00 zł.
Rok 2013 r.
1. Urządzenie miejsca wypoczynku dla mieszkańców wsi
Brzezówka 19 635,11 (plac zabaw)
2.. Remont ul. Leśnej w Brzezówce 90 851 zł
3. Remont alejek na cmentarzu komunalnym w Brzezówce 60.049,-zł
4. zamontowane 11 punktów świetlnych przy ul. Żniwnej
rok 2012 r.
1. budowa miejsca wypoczynku dla mieszkańców sołectwa Brzezówka 19 644,16 zł
2. dokończono budowę ogrodzenia wokół Domu Wiejskiego w Brzezówce z rezerwy Wójta Gminy Hażlach
3. Chodnik przy ul. Hażlaskiej w Brzezówce (od strony Pogwizdowa do Cmentarza Komunalnego) 140 839 zł
2011 r. (nowelizacja budżetu z dnia 30.03..2011) lampa wolno stojąca oświetlająca cmentarz komunalny 15 000 zł.
W budżecie na rok 2011 Brzezówka nie miała zaplanowanej ANI JEDNEJ INWESTYCJI. Nowa Rada Gminy podjęła prace nad budżetem pozostawionym przez poprzednią radę (2006-2010).
Osiągnięcia wyżej wymienione pozostawiam pod rozwagę wszystkich wyborców, którzy mnie wspierali, pomagali w moim działaniu jako Radnego Gminy Hażlach, Drogi Hajterze- sprawdź sobie inwestycje za lata 2006-2010 w naszym sołectwie. Myślę, że będziesz bardzo zaskoczony zdobytymi przez Ciebie informacjami. PS. Nie musisz przepraszać...

Migot_
11-11-2014, 17:32
nie no poważnie? komentarz ni jak ma się do tutejszej dyskusji czy też jej braku. To forum zaczyna powoli wyglądać jak walka Pani Sylwii a to z niszczycielami plakatów, a to z hejterami, a to jeszcze nie wiadomo z kim. Nie znam Pana Radnego i nie interesowały mnie jego osiągnięcia, ale myślę że w internet czy takie czy inne fora jak radny.co.pl (btw nie dotąd brak mi było wiedzy o tym portalu muszę poczytać co tam napisali o innych naszych bezradnych radnych) to miejsce na wyrażenie swojej opinii - a te mogą być różne bo każdy z nas ma swoje subiektywne zdanie.

Sylwia Pieczonka
11-11-2014, 19:12
Migot_ Znów Ci przyznam rację w jednym. Tak takie portale jak Radny. co.pl służą do wyrażania swojej opinii. Nie mniej wpisy te nie mogą naruszać dóbr osobistych innych ludzi, nie mogą nikogo poniżać ani pomawiać. Po ludzku jest mi przykro, że tak jest. Wpisy te dotyczą nie tylko mojej osoby (przecież ja nie jestem radną), ale wielu innych osób. . Jeżeli uważasz, że to forum wygląda jak moja walka, to jest mi przykro z tego powodu. Nie było takie działanie przeze mnie celowo zamierzone. Wiem, że wiele osób czyta to forum i dlatego umieściłam te wpisy, także i tutaj, bo nie wiem, jak inaczej można walczyć z pomówieniam czy wpisami hejterskimii? Na koniec - tu także masz rację- każdy na prawo do subiektywnej opinii, ale w granicach obowiązującego prawa. Pozdrawiam.

Migot_
11-11-2014, 19:32
Wg mnie jeśli ktoś łamie prawo to prawo również daje sposoby walki z takimi osobami. Opisywanie sprawy na forum dla mnie jest po prostu słabe i tyle. Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie :)

Sylwia Pieczonka
11-11-2014, 20:03
Może i tutaj masz rację. ale chciałam dotrzeć do licznej rzeszy czytelników, by pokazać jak funkcjonuje ten proceder zwany hejtowaniem. Może źle zrobiłam, że wrzuciłam, ale stało się. Z resztą ta sprawa ma sporo szerszy aspekt, niż ten, o którym mogę teraz napisać. Jeszcze przepraszam Ciebie, jeżeli Cię tym moim zbyt pochopnym działaniem, w jakikolwiek sposób uraziłam. Nie zamierzałam tego robić. Cieszę się, że jest tu taki ktoś, kto patrzy się na kampanię w sposób zdroworozsądkowy. Miło Cię było tutaj poznać. Pozdrawiam.

hażlaszan89
12-11-2014, 11:16
Moje spostrzeżenia na temat kandydatów: Małek - wszyscy z kim rozmawiam mówią, że lepiej od niego z daleka, ponoć to totalna prywata, Szeląg - moim zdaniem największe dziwactwo tych wyborów, podobno prowadzą z Panią Krechut jakieś prywatne wojenki-więc niech lepiej dalej je sobie prowadzą i niech nie wciągają w nie całej gminy, Sikorski- u nas w gminie trza społecznika anie bankowca. Wszyscy wiedzą: zysk, zysk i tylko zysk. Poza tym jego spotkanie w Pogwizdowie to kompletna klapa. Chłop nie potrafił się wysłowić. Dobrze, że strażacy dopowiadali mu co ma powiedzieć. Strażacy byli tam ponoć z przymusu bo po spotkaniu o tym huczało. Nawet kandydaci z jego komitetu się krzywili. Jedno trzeba przyznać ma wysokie mniemanie o sobie.Parę dni wcześniej spotkanie miał Foltyn i tu miłe zaskoczenie. Było elokwentnie, merytorycznie odpowiadał na wszystkie pytania nawet te, o których mówią, że są niewygodne. Potrafił zażartować z siebie, nawet o swoich przciwnikach powiedział kilka ciepłych słów. Dla mnie klasa, nawet dwie klasy lepiej od Sikorskiego. Poza tym kandydat Foltyn prowadzi bardzo wyważoną kampanię, co nie ukrywam, bardzo mi odpowiada. Jeżeli chodzi o wybory do powiatu, to chyba Folwarczny. W końcu był ładnych kilka lat wójtem i zna się chłop na sprawie, a przynajmniej tak myślę. Do województwa, przyznam, nie analizowałem kandydatów, więc nie wiem. To tylko takie moje małe spostrzeżenia na końcu tej kampanii.

Bona Sforza
12-11-2014, 19:41
Moje spostrzeżenia na temat kandydatów: Małek - wszyscy z kim rozmawiam mówią, że lepiej od niego z daleka, ponoć to totalna prywata, Szeląg - moim zdaniem największe dziwactwo tych wyborów, podobno prowadzą z Panią Krechut jakieś prywatne wojenki-więc niech lepiej dalej je sobie prowadzą i niech nie wciągają w nie całej gminy, Sikorski- u nas w gminie trza społecznika anie bankowca. Wszyscy wiedzą: zysk, zysk i tylko zysk. Poza tym jego spotkanie w Pogwizdowie to kompletna klapa. Chłop nie potrafił się wysłowić. Dobrze, że strażacy dopowiadali mu co ma powiedzieć. Strażacy byli tam ponoć z przymusu bo po spotkaniu o tym huczało. Nawet kandydaci z jego komitetu się krzywili. Jedno trzeba przyznać ma wysokie mniemanie o sobie.Parę dni wcześniej spotkanie miał Foltyn i tu miłe zaskoczenie. Było elokwentnie, merytorycznie odpowiadał na wszystkie pytania nawet te, o których mówią, że są niewygodne. Potrafił zażartować z siebie, nawet o swoich przciwnikach powiedział kilka ciepłych słów. Dla mnie klasa, nawet dwie klasy lepiej od Sikorskiego. Poza tym kandydat Foltyn prowadzi bardzo wyważoną kampanię, co nie ukrywam, bardzo mi odpowiada. Jeżeli chodzi o wybory do powiatu, to chyba Folwarczny. W końcu był ładnych kilka lat wójtem i zna się chłop na sprawie, a przynajmniej tak myślę. Do województwa, przyznam, nie analizowałem kandydatów, więc nie wiem. To tylko takie moje małe spostrzeżenia na końcu tej kampanii.

Jestem tutaj nowa, nie czytałam wcześniejszych postów, podoba mi się ten ostatni komentarz, postaram się do niego odnieść. To będą moje małe trzy grosze...Małek, poznałam przy roznoszeniu ulotek, inteligentny, stwarza wrażenie osoby, która potrafi słuchać. Co do reszty nie odnoszę się, bo nie znam tego Pana bliżej. Pan Szeląg - czy można nazwać sołtysa Pogwizdowa dziwactwem? Nie mam pojęcia. Co do wojenki z panią Krehut - coś tam ludzie ćwierkają, ale ile w tym prawdy, to czort jeden wie. Pan Sikorski, faktycznie pracownik banku, jest też społecznikiem (zdarza mu się organizować jakieś tam wycieczki rowerowe), jak wypada na zebraniach, to nie wiem. Nigdy go nie słyszałam w tzw. akcji podczas przemówień. Co do pana Foltyna, znam jedynie z plakatu. Spogląda na nas Mieszkańców srogim okiem, ale to moje odczucie subiektywne. Powiat - tak tutaj oczywiście wójt Folwarczny. Województwo- postawiłabym na kobietę Sylwię Cieślar. Z wszystkich kandydatów na wójta wybrałabym..........................Domyślcie się sami ;)

polter
14-11-2014, 20:05
W żadnym wypadku nie idźcie na wybory! To daje legitymację władzy do dalszego nie robienia! Popatrzcie tutaj:
http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Ile-litrow-benzyny-kupi-za-srednia-pensje-Polak-a-ile-Amerykanin,wid,17020768,wiadomosc.html
Przejrzyj na oczy polaczku!!!
Jesteśmy 25 lat po upadku PRL a stoimy gorzej od Słowacji.
A zadaj sobie pytanie: Czy zarabiasz tą deklarowną polską średnią 635 EURO??????
TO GDZIE JESTEŚ POLACZKU??????? GDZIE????
NIE IDŹ NA WYBORY! NIE DAWAJ LEGITYMACJI TEJ WŁADZY!!!!

Migot_
14-11-2014, 22:10
Polter - sądzisz, że wójt, radni gminni czy powiatowi bądź radni sejmiku mają wpływ wysokość średniego wynagrodzenia? Chyba Ci się kompetencje pomyliły :D
Ja wręcz przeciwnie zachęcam - pójdzmy do wyborów! miejmy wpływ na to co dzieje się w naszej gminie!

skaldek
14-11-2014, 22:57
Kampania wyborcza dobiega końca i już w niedzielę wyborcy zadecydują kto wejdzie w skład nowej Rady Gminy Hażlach. Jeśli chodzi o stanowisko wójta to zapewne będzie druga tura. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszej gminy zagłosują na pana Sylwestra Foltyna - jedynego kandydata, który daje gwarancję odważnych i zdecydowanych zmian!

https://www.youtube.com/watch?v=j4TgmM9NI0Q