PDA

Zobacz pełną wersję : Nordkapp

skogAB
25-01-2015, 11:29
Witam,planuję w lipcu wycieczkę na Nordkapp.Trasa będzie wiodła z Södertälje w Szwecji drogą E4,E8,E6,E69,może wpadnę jeszcze do Rovaniemi i na przylądek połnocny.Droga powrotna będzie wiodła fiordami norweskimi,do Oslo,Malmö przez most do Danii,Hamburg,Berlin,na A4 kierunek Wrocław i nasze piękne góry.Pytanie do was,może ktoś w zeszłym roku jechał drogą E69 ile kosztuje przejazd,czy trzeba jakieś zabrać korony norweskie czy można płacić kartą?Koszt wjazdu na Nordkapp wynosi około 160 NOK,czy może jest już drożej.

dyszol
25-01-2015, 14:38
Zazdroszczę wyprawy ;)

kwantq3
25-01-2015, 19:10
Ale klawo , masz w sobie coś z takiego globtrotera . Podoba mi się to co robisz :)

daniel3ttt
25-01-2015, 22:56
Może coś się przyda
http://wyprawyrowerowe.neostrada.pl/nordkappz/nordkappz.html

skogAB
27-01-2015, 18:19
Nikt nic nie wie?Wszyscy takie obieżyświaty,żaden ani mru mru.
Dyszol-po ciężkiej pracy,trzeba troszkę ochłonąć,zrelaksować się.Myślę że taka wyprawa będzie na plus,choć droga długa bo około 7000km.

dyszol
27-01-2015, 18:38
Może coś się przyda
http://wyprawyrowerowe.neostrada.pl/nordkappz/nordkappz.html
Czaad.

- - - Dopisano - - -

Dyszol-po ciężkiej pracy,trzeba troszkę ochłonąć,zrelaksować się.Myślę że taka wyprawa będzie na plus,choć droga długa bo około 7000km.
No pewnie, trzeba używać życia. Ja niebawem prawdopodobnie biorę tani lot do Norwegii morsować. Ale to wyprawa na szybko na dwa dni, bo czasu nie ma. Autem bardzo chętnie bym się w taką podróż wybrał.

Katrine98
27-01-2015, 20:26
Ale klawo , masz w sobie coś z takiego globtrotera . Podoba mi się to co robisz :)

Mi też. Chętnie bym się przybrała na taką wyprawę ;)

skogAB
27-01-2015, 20:34

Zapraszam.

kwantq3
28-01-2015, 13:26

No widzisz i już masz zaproszenie ;) Ja takich dystansów nie pokonuję ,choć chciałbym nie powiem :marzy:

skogAB
13-07-2015, 22:08
Witam wszystkich urlopowiczów i nie tylko.Jako że nie do końca została mi udzielona informacja,musiałem wybrać się osobiście,zobaczyć jak to tam wszystko wygląda i itp.14 dni i 8700km i od groma wrażeń.Jeżeli ktoś z was,kiedyś będzie miał okazję i możliwość wyjechać na wycieczkę,to bardzo polecam
Jest to coś pięknego,oczywiście służę informacjami i cennikami wjazdu na sam Nordkapp,przejazd drogą atlantycką i wjazd na sam szczyt Dalsnibba.A na koniec muszę się z wami podzielić paroma zdjęciami.

arnika
13-07-2015, 22:13
Zdjęcia piękne! Gratuluję i no, co tu ukrywać, zazdroszczę wyprawy ;)

dyszol
14-07-2015, 07:02
skog a czym jechałeś? Ile kosztowała wyprawa? Ekstra!

megan990
14-07-2015, 07:35
Ja też zazdroszczę w pozytywnym znaczeniu oczywiście :) Super !

Jak możesz to rozpisz się nieco więcej - jestem ciekawa :) My mamy w planach za rok-dwa zobaczyć południową Norwegię, kilka fiordów m.in. Naeroyfjord i Lysefjard ale nie wiem jak się nam to organizacyjnie uda :)

jan_122
14-07-2015, 10:40
Wspaniałą wyprawę sobie zafundowałeś. Również jestem ciekaw, czy zwiedzałeś przez biuro podróży, czy indywidualnie. Jestem zwolennikiem zorganizowanych wypadów, gdyż można się o wiele więcej dowiedzieć na temat odwiedzanego kraju. Z drugiej strony człowiek jest ograniczony programem i nie może inaczej zorganizować sobie czasu. Jednak zawsze tak bywa......coś za coś. Mnie przypadła do gustu ta wyprawa i ten program:

http://www.rainbowtours.pl/fiordy-nordkapp-i-lofoty-po-kolo-podbiegunowe/zakwaterowanie-fdl/20150719?liczbaDoroslych=2&liczbaDzieci=0&liczbaPokoi=1&czyCenaZaWszystkich=

kwantq3
14-07-2015, 19:55
I ja również gratuluję wyprawy .
Sam miałem z przyjaciółmi zaliczyć Preikestolen , trasa miała wynosić około 1700 km z przeprawą promową , Niestety zdarzenie losowe wytrąciło kolegę z rytmu .

Ale zawsze jest przyjemnie kiedy ktoś z obecnych tu na forum gdzieś był i dzieli sie informacjami .

Proszę to moja wymarzona półka , przepiekne fiordy , niestety do zaliczenia na przyszły dopiero rok :)

https://c3.staticflickr.com/7/6011/5962413414_3a01afa99b_b.jpg

skogAB
14-07-2015, 20:08
Dzięki,dzięki.
A więc tak,pokrótce jechałem swoim samochodem BMW X3.Paliwo to jest największy koszt,około 4tys.Najwięcej tankowań w Norwegii,a litr ON kosztował od 13-14 koron norweskich.

megan990-można pisać i pisać,a i tak wszystkiego nie napiszesz.Te dwa fjordy które napisałaś nie widziałem.Choć miałem 2 tyg.żeby coś zobaczyć,byłem tam gdzie chciałem być.Niezapomnij do swojego punktu dopisać Gairangenfjord,jeden z najładniejszych który widziałem.Pogoda mi nie dopisała w tamtym dniu,ale i tak było warto.Jak znajdę czas to wrzucę linki do zdjęć w lepszej jakości.Oczywiście droga Trolli,szczyt Dalsnibba,niedaleko Geiranger temp.+6stopni.Na poboczach drogi z 2 metry śniegu.Lofoty,ładne krajobrazy na szczytach gór śnieg,krystalicznie czysta woda.Coś pięknego.Nie wiem co Cię interesuje,może napisz to postaram się odpowiedzieć.Promy,żeby przedostać się na drugi koniec fjordu kosztuje od 70-110 koron.Trzeba też się liczyć,że nie które tunele lub drogi są płatne.Pobór opłat jest automatyczny,nie wolno się zatrzymywać.Teraz kwestia zapłaty,ja zarejestrowałem się na autopass.Podałem rejestrację pojazdu i wszystkie potrzebne dane.Automatycznie ściągli mi z karty 300 koron i po przejechaniu płatnego odcinka,z twojego konta ubywa ile dany odcinek kosztował.Jeżeli nie wykorzystasz 300 koron po 85 dniach reszta wraca na twoje konto.

jan_122
Jechałem prywatnie,są tego plusy i minusy.Myślę że więcej plusów he he.Masz swój samochód nie jesteś ograniczony,możesz podjechać tu czy tam.Z tego linka co podałeś to widziałem.Spotkałem 1 autokar z polskiego biura podróży który jechał na drogę Trolli,ale mieli fatalną pogodę.Zresztą ciężko jest trafić na ładną pogodę,ja na 14 dni 2 dni deszczowe.Ja nie żałuję,choć mieliśmy jechać we dwoje a wyszło jak wyszło.Myślę że warto było ponieść takie koszty,które są dużo wyższe.Za rok jak będzie zdrowie,kolejna wyprawa środkowa Norwegia i najdłuższy fjord Sognefjorden 203 km.

kwateq3
Nie byłem,mało czasu.Ładnie,wszystko przed nami.Mam takie wrażenie że każdy następny fjord,jest ładniejszy od poprzedniego.

arnika
14-07-2015, 20:18
A jak z noclegami? Hotele czy namiot, czy jak to rozwiązałeś?

skogAB
14-07-2015, 20:41
Ja miałem namiot,śpiwór.Dwa dni spałem w aucie,lało nie chciało mi się go rozkładać.Ale najlepszym rozwiązaniem byłby bez wątpienia camper.Nie każdego stać na takie cacko.

arnika
14-07-2015, 20:50
Tak myślałam. Namiot to w końcu najtańsze rozwiązanie.
W sumie nie wiem jak bym sobie poradziła bez łóżka, poduchy, kołdry, prysznica etc. ale... takie widoki to by była najlepsza rekompensata za niewygody i trudy podróży ;)
Jeszcze raz gratuluję przygody i pozdrawiam!

Krilady*
14-07-2015, 22:15
Super.... :) Na pewno niezapomniana wyprawa. :)

A po ile piwo było? ;)

dyszol
15-07-2015, 06:04
Tam piwo sprzedaje się w sklepach chyba od 18 :D

dyszol
15-07-2015, 06:05
Godziny w sensie. Wcześniej na lodówkach są roletki.

megan990
15-07-2015, 06:56
Dzięki,dzięki.
A więc tak,pokrótce jechałem swoim samochodem BMW X3.Paliwo to jest największy koszt,około 4tys.Najwięcej tankowań w Norwegii,a litr ON kosztował od 13-14 koron norweskich.

megan990-można pisać i pisać,a i tak wszystkiego nie napiszesz.Te dwa fjordy które napisałaś nie widziałem.Choć miałem 2 tyg.żeby coś zobaczyć,byłem tam gdzie chciałem być.Niezapomnij do swojego punktu dopisać Gairangenfjord,jeden z najładniejszych który widziałem.Pogoda mi nie dopisała w tamtym dniu,ale i tak było warto.Jak znajdę czas to wrzucę linki do zdjęć w lepszej jakości.Oczywiście droga Trolli,szczyt Dalsnibba,niedaleko Geiranger temp.+6stopni.Na poboczach drogi z 2 metry śniegu.Lofoty,ładne krajobrazy na szczytach gór śnieg,krystalicznie czysta woda.Coś pięknego.Nie wiem co Cię interesuje,może napisz to postaram się odpowiedzieć.Promy,żeby przedostać się na drugi koniec fjordu kosztuje od 70-110 koron.Trzeba też się liczyć,że nie które tunele lub drogi są płatne.Pobór opłat jest automatyczny,nie wolno się zatrzymywać.Teraz kwestia zapłaty,ja zarejestrowałem się na autopass.Podałem rejestrację pojazdu i wszystkie potrzebne dane.Automatycznie ściągli mi z karty 300 koron i po przejechaniu płatnego odcinka,z twojego konta ubywa ile dany odcinek kosztował.Jeżeli nie wykorzystasz 300 koron po 85 dniach reszta wraca na twoje konto.

Dzięki za info. A właśnie jak noclegi, spałeś na wyznaczonych miejscach pod namiotem czy gdzie padło ? Podobno można rozkladać namioty w wielu miejscach bez upomnień ? My mamy punkt zaczepienia w Oslo, stamtąd chcemy "zaatakować" fiordy, noclegi w namiotach oczywiście :) Jasne jest wiele pięknych fiordów w tym te 5 najbardziej spektakularnych :) zobaczymy co z tego wyjdzie w tym roku jeszcze dzieciaki za małe :)

arnika
15-07-2015, 20:23
Dzięki za info. A właśnie jak noclegi, spałeś na wyznaczonych miejscach pod namiotem czy gdzie padło ? Podobno można rozkladać namioty w wielu miejscach bez upomnień ? My mamy punkt zaczepienia w Oslo, stamtąd chcemy "zaatakować" fiordy, noclegi w namiotach oczywiście :) Jasne jest wiele pięknych fiordów w tym te 5 najbardziej spektakularnych :) zobaczymy co z tego wyjdzie w tym roku jeszcze dzieciaki za małe :)

Meganka, to kiedy Ty jedziesz? :)
Bo ja czekam na zdjęcia :tuptup:

Krilady*
15-07-2015, 21:29
Godziny w sensie. Wcześniej na lodówkach są roletki.

Yyyy? :O Masakra...... Zapasy trza mieć....:marzy:

;)

arnika
15-07-2015, 21:38
Yyyy? :O Masakra...... Zapasy trza mieć....:marzy:

;)

Może se forumowy zlot zrobiymy na fiordach?:marzy:

skogAB
15-07-2015, 22:04
Zasada jest prosta można spać gdzie popadnie,chyba że znaki na to nie pozwalają.Spotkałem się z zakazem w jednym miejscu.I 150 metrów od najbliższego domu.Jest dużo miejsc gdzie można rozłożyć namiot,postawić auto,jest wc,ciepła woda,stoliki ławeczki.Jest to naprawdę dobrze rozwiązane.Trzeba tylko zostawić po sobie porządek,tak jak by cię tam nie było.
Co do piwa,nie wiem jak jest w Norwegii,miałem swój zapas.Mogę natomiast powiedzieć jak wygląda sprawa w Szwecji.W każdym sklepie kupisz piwo o zawartości alkoholu 2,8 i 3.5 volta.Natomiast reszta alkoholu jest sprzedawana w sklepach o nazwie System Bolaget,które przeważnie są większych miastach.Choć polskiego piwa jeszcze tam nie spotkałem.

Katrine98
04-08-2015, 11:17
Witam wszystkich urlopowiczów i nie tylko.Jako że nie do końca została mi udzielona informacja,musiałem wybrać się osobiście,zobaczyć jak to tam wszystko wygląda i itp.14 dni i 8700km i od groma wrażeń.Jeżeli ktoś z was,kiedyś będzie miał okazję i możliwość wyjechać na wycieczkę,to bardzo polecam
Jest to coś pięknego,oczywiście służę informacjami i cennikami wjazdu na sam Nordkapp,przejazd drogą atlantycką i wjazd na sam szczyt Dalsnibba.A na koniec muszę się z wami podzielić paroma zdjęciami.

Mi też w tym roku udało się troszkę zobaczyć południowej Norwegii i jestem nią oczarowana. Zdjęcia super i przypominają mi to, co też widziałam....

skogAB
24-08-2015, 17:32
Mi też w tym roku udało się troszkę zobaczyć południowej Norwegii i jestem nią oczarowana. Zdjęcia super i przypominają mi to, co też widziałam....

Ja już nie mogę się doczekać przyszłorocznej wyprawy.Muszę jeszcze zobaczyć to,co nie zobaczyłem teraz.Nie wiem czy dam radę dotrwać do tego czasu.

Katrine98
26-08-2015, 20:06
Ja już nie mogę się doczekać przyszłorocznej wyprawy.Muszę jeszcze zobaczyć to,co nie zobaczyłem teraz.Nie wiem czy dam radę dotrwać do tego czasu.

W zupełności Cię rozumiem :)

arnika
26-08-2015, 20:30

Zazdroszczę :)

dyszol
05-03-2016, 14:11
skog, czy w drodze powrotnej z Nordkappu jechałeś trasą E6 przez Saltfjellet–Svartisen National Park, Trondheim w kierunku Oslo? Interesuje mnie dokładnie odcinek Oslo - Polarsirkelen trasą E6, a konkretnie wszelkie opłaty drogowe typu mosty, tunele i tak dalej. Z tego co wiem oprócz konkretnych odcinków, drogi w Norge są darmowe. I jaka jest dopuszczalna prędkość na E6, bo żeby jechać zgodnie z przepisami dla bezpieczeństwa portfela wiem :]

skogAB
05-03-2016, 17:22
Tak jechałem E6 z Nordkapp-u do Trondheim,aż do skrzyżowania z drogą E39.Moim celem była droga atlantycka,więc musiałem zjechać z E6.W Trondheim już pewne odcinki są płatne.E6 prowadzi przez ten park,ja miałem kiepską pogodę.E6 od Oslo do Polariskelen w niektórych miejscach będzie płatna,nie powiem które to są odcinki,bo poprostu jakoś tym się nie przejmowałem.Tunele,te przez które jechałem żadne nie były płatne tak samo z mostami.Nie można powiedzieć że wszystkie są darmowe,Norwegia jest duża a ja nie byłem w każdym miejscu.Gdzieś wyczytałem że jak coś oddają do użytku tj.drogi,tunele,mosty sa płatne do czasu zwrotu poniesionych kosztów budowy.Tak samo było z tunelem na Nordkapp,był płatny koszt się zwrócił dziś przejazd darmowy.Oczywiście wjazd do większych miast też jest płatny.Prędkość,zależy 90,70,50 różnie,jak coś działają to i światła i ograniczenie.E6 to taka droga z Cieszyna do Ustronia.Nie mówię tutaj o Oslo,ale już dalej tak to wygląda.
Druga kwestia,E6 to strasznie monotonna cesta,oczywiście nie cała ale tak do połowy Oslo-Trondheim.Dzisiaj wybrałbym inna drogę,bardziej środkiem Norwegii lub wybrzeża.Ale rozwiązanie droższe na rzecz przepraw promowych,a wrażenia bezcenne.
Planujesz wyjazd do WIKINGÓW????
Masz jakieś pytania jeszcze?chętnie odpowiem na ile będę umiał.
Saltfjellet–Svartisen National Park taka sobie kładka.

dyszol
05-03-2016, 23:40
Powiedzmy że potencjalna wyprawa ma na celu polowanie na zorze, więc musiałbym osiągnąć strefę minimum kp3, najlepiej kp2. Docelowo okolice Polarsikelen czyli okolice tego parku. Chciałbym samochodem do Świnoujścia, prom do Ystad i dalej autem Oslo i E6 ale to za dużo czasu którego nie ma, więc pewnie skończy się samolotem do Oslo i wynajem autka na miejscu. No i właśnie dlatego chcialbym wiedzieć jakie są koszta na tym odcinku.

skogAB
06-03-2016, 14:38
Tutaj możesz podglądnąć wszystkie płatne drogi z aktualną ceną.Powiększyć wybrany obszar i kliknąć w B.
www.autopass.no

dyszol
06-03-2016, 15:18
Super dzięki!

arnika
06-03-2016, 21:15
A Ty Skog w tym roku też ruszasz na podbój Skandynawii? :)

skogAB
06-03-2016, 21:43
Bardzo bym chciał,troszke sytuacja mi się komplikuje ale zobaczymy.Jestem dobrej myśli.Nie tylko Norwegia byłaby w planach,ale też Rosja w kierunku powrotnym.

arnika
07-03-2016, 18:19
No to w takim razie powodzenia życzę :)

dyszol
07-03-2016, 19:10
Jesteś że tak to ujmę poyebany. Tak bardzo pozytywnie :D

skogAB
07-03-2016, 21:03
Jesteś że tak to ujmę poyebany. Tak bardzo pozytywnie :D

Też mi tak powiedzieli jak jechałem w zeszłym roku.Sam,bez koła zapasowego,pare kluczy i taśma klejąca.Ale zato z taką pozytywną energią że hej.Byłem tak podjarany że szkoda gadać.