PDA

Zobacz pełną wersję : woda

snupi1
15-02-2015, 12:02
Kilka dni temu ADM nr 1 dostarczyła rachunki za kanalizacje i zużytą wodę za okres lipiec2014 do grudzień 2014.Wszystko było by dobrze ale po remoncie kanalizacji i zmiennym ciśnieniu wody liczniki zaczęły 'wariować".Bo jak nazwać to, iż korzystając tylko trzy miesiące z wody 2 osoby zużyły 46 m3 wody? Zawołałam ADM i oni uznali,iż wodomierz jest w porządku.Do tej pory zużywałam najwyżej 17-19m3.Już od kilku osob słyszałam,iż też mają nienaturalne zużycie wody,a co za tym idzie wysokie dopłaty.Może ktoś z Was ma podobne problemy?

starocieszyniok
15-02-2015, 17:44
Te liczniki to nie są stricte liczniki, tylko swego rodzaju podzielniki. I tak Wasz blok zapłaci według licznika z wodociągów. Poza tym te wodomierze montowane są często pionowo, czyli niezgodnie z instrukcja.

A jak u sąsiadów?

jan_122
15-02-2015, 18:24
W ostateczności będąc pewna, że oszukują Cie i ADM będzie obstawał przy swoim ,to bym założył za ich licznikiem swój. Można już go kupić za 30 - 45 zł. Poprosić jakąś 'złotą rączkę" by go zainstalował i całość zamknęła by się w kwocie 100 zł. Udowodnisz swoją rację a przeróbka też Ci się szybko zwóci. Przynajmniej tak bym ja zrobił i udowodnił gadom, że rżnąc mogą wszystkich.........ale nie Ciebie. Powodzenia.:papa::papa:

EuSa
15-02-2015, 18:27
Jakoś zużycie u mnie nie wzrosło+/-0,3-0,5m3.Raz się troszkę"zaoszczędzi",raz nie.Przeciętnie 1,3-1,5m3na os*4os=5,2-6m3 miesiąc.W każdym razie zużycie (oszczędność)wody jest u mnie b.przestrzegane!!!

starocieszyniok
15-02-2015, 18:35
W ostateczności będąc pewna, że oszukują Cie i ADM będzie obstawał przy swoim ,to bym założył za ich licznikiem swój. Można już go kupić za 30 - 45 zł. Poprosić jakąś 'złotą rączkę" by go zainstalował i całość zamknęła by się w kwocie 100 zł. Udowodnisz swoją rację a przeróbka też Ci się szybko zwóci. Przynajmniej tak bym ja zrobił i udowodnił gadom, że rżnąc mogą wszystkich.........ale nie Ciebie. Powodzenia.:papa::papa:Wyobraź sobie, że ktoś w danym bloku był sprytny i wymyślił sposób oszukania licznika. I kto zaplaci za jego zużycie? Wszyscy. Zostanie to podzielone przez wszystkich. Zarządca nieruchomości rozlicza się z wodociągami wg ich liczników a nie według tych pedalskich wodomierzy zamontowanych w mieszkaniach. Kumasz?

jan_122
15-02-2015, 18:54
[QUOTE=starocieszyniok;275583pedalsk sobie, że ktoś w danym bloku był sprytny i wymyślił sposób oszukania lnanika. I kto zaplaci za jego zużycie? Wszyscy. Zostanie to podzielone przez wszystkich. Zarządca nieruchomości rozlicza się z wodociągami wg ich liczników a nie według tych pedalskich wodomierzy zamontowanych w mieszkaniach. Kumasz?[/QUOTE]

Nie kumam. Szukałem w necie "pedalskich liczników wodnych" i nie znalazłem. Poślij mi linka.
Swoją drogą mógł byś trochę grzezczniej odpisywać. Trochę kultury. Występując pod innym nickiem jesteś jak na razie grzecznniejszy.

4ever
15-02-2015, 19:38
Jaśko, ty tam w tej Afryce to masz chyba bardzo gorąco :marzy:, weź i schłódź się choć troche. :hahaha:
Na zużycie wody chyba nie musisz uważać, oni liczników wody nie mają :).

bodziow
15-02-2015, 19:42
Wyobraź sobie, że ktoś w danym bloku był sprytny i wymyślił sposób oszukania licznika. I kto zaplaci za jego zużycie? Wszyscy. Zostanie to podzielone przez wszystkich. Zarządca nieruchomości rozlicza się z wodociągami wg ich liczników a nie według tych pedalskich wodomierzy zamontowanych w mieszkaniach. Kumasz?

Po pierwsze tak jak piszesz było w PRLu, po drugie każdy licznik (nawet ten z wodociągów) powinien być wymieniany co 5 lat (o ile jest zaplombowany przez dostawcę wody) bez względu na to czy jest dobre wskazanie czy złe i powinien być wymieniony na taki po legalizacji, a stary oddany do legalizacji (mechaniczne urządzenie pomiarowe). Za legalizację odpowiada właściciel wodomierza (wodociągi lub zarządca). Co do "spryciarzy" to dostawca ma sobie zlokalizować oszusta. Kto pokrywa różnicę we wskazaniu pomiędzy wodomierzem zbiorczym, a sumą wskazań wodomierzy w poszczególnych mieszkaniach w przypadku awarii przed licznikiem w mieszkaniu. Ja mam w umowie z WZC, że właścicielem sieci do wodomierza w mieszkaniu jest WZC, a rozliczenie jest dokonywane na podstawie wskazań urządzenia pomiarowego o nr ... (nr wodomierza).

starocieszyniok
15-02-2015, 20:06
Po pierwsze tak jak piszesz było w PRLu,
Tak jest też teraz. Jeżeli powstaje różnica pomiędzy licznikiem w wodociągach a sumą wskazań wodomierzy w mieszkaniach, to jest ona pokrywana przez właścicieli nieruchomości. No nie moze być inaczej. I nie jest.

- - - Dopisano - - -

Nie kumam. Szukałem w necie "pedalskich liczników wodnych" i nie znalazłem. Poślij mi linka.
Swoją drogą mógł byś trochę grzezczniej odpisywać. Trochę kultury. Występując pod innym nickiem jesteś jak na razie grzecznniejszy.
aha;|

jan_122
15-02-2015, 23:45
Jaśko, ty tam w tej Afryce to masz chyba bardzo gorąco :marzy:, weź i schłódź się choć troche. :hahaha:

Schładzam się w tej Afyce i nikt nie zepsuje mi rozpoczynającego się drugiego tygodnia mojego pobytu złośliwymi insynuacjami. Właśnie wróciłem ze wspaniałego występu zakropionego dwoma drinkami Bacardi. Dziwi mnie jedno........czemu tak Cię obchodzi to co pisałem do starocieszynioka. Nie iważasz , że to trochę dziwne ?

aga-d
16-02-2015, 05:52
Ja tam wcale nie jestem zdziwiona... a jakoś też coś mariolka i pan xx i reszta zapomnieli zaszczekać.... :marzy: [OFF TOP]

4ever
16-02-2015, 08:19
Nie iważasz , że to trochę dziwne ?

Nie nie iważam :smiech2:.
Jaśko , musisz tam mieć strasznie nudno jeżeli po wspaniałej zakrapianej imprezie poprawin na forum szukasz.:hahaha:

- - - Dopisano - - -

tylko trzy miesiące z wody 2 osoby zużyły 46 m3 wody?

Fakt, troche dużo. Odpisuj sobie stan licznika na początku i na końcu miesiąca to sprawdzisz czy płacisz za rzeczywiste zużycie wody czy średnią blokową.

ceuer
16-02-2015, 11:03
jest tak jak pisze starocieszyniok
różnice miedzy licznikiem głównym a licznikami w bloku dzielone są między lokatorów, za braki zapłaci każdy lokator

jan_122
16-02-2015, 11:30
Jaśko , musisz tam mieć strasznie nudno jeżeli po wspaniałej zakrapianej imprezie poprawin na forum szukasz.:hahaha:

Wyobraź sobie Wsrzuś' że się nie nudzę, ale -będac tysiące kilometrów od ojczyzny ciągnie człowieka do OX-owych przyjaciół.:podziw::podziw: