PDA

Zobacz pełną wersję : Balaton Węgry - wakacje

lili_13
30-04-2015, 20:41
Witam, proszę o jakiś namiar na noclegi nad Balatonem. Zależy mi żeby miejsce było fajne dla dzieci, czyli daleko płytko i jak byłaby piaszczysta plaża to byłoby ekstra. Może jakiś plac zabaw, czy zjeżdżalnie. Jeżeli macie jakieś sprawdzone miejscowości lub domki, czy tanie hotele to proszę piszcie. I jeszcze chciałam dowiedzieć się jak wygląda woda, czy jest w miarę czysta.

lili_13
03-05-2015, 20:46
naprawdę nikt nie był w ostatnich latach nad Balatonem?

starocieszyniok
04-05-2015, 03:28
A to naprawdę jest takie dziwne? Że na forum śląska cieszyńskiego nie ma ludzi posiadających namiary na noclegi nad Balatonem? Informacji dot. poziomu wody czy rozmieszczenia zjeżdżalni?! Dobrze sie czujesz? Mam nadzieje, że ta trzynastka w nicku oznacza twój wiek. Bo aż strach pomyśleć, że osoba zadająca takie pytania mogłaby być dorosła.

lili_13
04-05-2015, 08:17
Bardzo dziękuję za pomoc i wyczerpującą odpowiedz w temacie. Świetnie, że ktoś tak pomocny chętnie udziela się na forum. Życzę miłego dnia.

łopica
04-05-2015, 09:50
Legenda głosi, że ktoś kiedyś uzyskał pomoc na tym forum... :marzy:

jorg1975
04-05-2015, 09:56
Witam,
nad Balatonem byłem dwa razy, za każdym razem super. Dla dzieciaków raj, woda ciepła, płytko. Osobiście polecam wschodnią stronę jeziora,, tam jest płytko i piasek, choć znajdują się miejsca, gdzie tego piasku nie znajdziesz. Najlepiej okolice Siofoku, choć same miasto jest drogie.Niestety w wielu miejscowościach znajdują się zamknięte plaże, to podraża wczasy. Osobiście byłem w Balatonszemes, otwarta plaża piaszczysta, przez 200m wody po kolana. Za drugim razem byłem w Balatonbereny (dużo poniżej) i już tak super nie było.
Korzystałem z oferty Casamundo:

http://www.casamundo.pl/apartamenty/wegry/jezioro-balaton-brzeg-poludniowy/balatonszemes?split18=srn

W razie pytań służę odpowiedziami
Pzdr

P.S. A nawiasem mówiąc bez uszczypliwości polecam troszeczkę cierpliwości, nie każdy ślęczy przed komputerem godzinami czy dniami. A jeśli dodamy,że mieliśmy weekend majowy i dużo osób wyjechało odpocząć sobie - także od komputera, to mamy odpowiedź...

cieszyn10
04-05-2015, 15:58
A co z komarami? nie dokuczały zbytnio?

rokaf
04-05-2015, 17:54
Polecam Balatonföldvár bezpłatna i ładna plaża publiczna mozna było dobrze zjeść i wypić zimne piwko na plaży a do tego biegający sprzedawcy z kukurydza i lodami :-) Dla małych dzieci fajne miejsce. My byliśmy w prywatnej kwaterze o nazwie Mikes nie wiem czy to jeszcze jest wynajmowała to bardzo miła starsza pani troche mieliśmy daleko do plaży ale w koncu to są wakacje i nikomu nie powinno się spieszyc.Pozdrawiam

mirekwalczyk
06-05-2015, 10:41
Ważny jest pewnie też i hotel chodź ja raczej nie wybieram all inclusive, wole kosztować lokalne specjały, tam gdzie jestem.

Rufijok
06-05-2015, 11:36
I jeszcze chciałam dowiedzieć się jak wygląda woda, czy jest w miarę czysta.

Też chciałbym się tego dowiedzieć

czyli daleko płytko i jak byłaby piaszczysta plaża

A co z tym piaskiem na plaży ? Wie ktoś coś?

Tortilla
06-05-2015, 19:45
Mnie się Balaton nie podobał. Byłam przejazdem (jedna noc na kempingu nad samym brzegiem) w jakiejś wiosce w północno- zachodniej części tego bajora.
Koszmarny smród, komary. Nie dla mnie.

marzenie
07-05-2015, 12:20
Mój brat był w ośrodku na jakimś półwyspie. Płacił niewiele. Do dyspozycji wczasowiczów były liczne baseny plaza leżaki wszystko za darmo. Jedyny mankament jest taki , że w Balatonie pływają zaskrońce. Jeżeli chcesz to dam Ci dokładne namiary.

lili_13
07-05-2015, 14:38
To bardzo proszę.

dyszol
07-05-2015, 15:56
Jedyny mankament jest taki , że w Balatonie pływają zaskrońce.
Bez jaj? W sensie ta informacja, nie mówię o zaskrońcach.

megan990
08-05-2015, 06:54
Ale to przecież Balaton- Jezioro błotne .... wiec czego ludzie oczekują.... Chorwacji z krystaliczną wodą ?

- - - Dopisano - - -

Bez jaj? W sensie ta informacja, nie mówię o zaskrońcach.

A może to były węgorze ....... to też oślizgłe, wijące się, wężowate kreatury :)

4ever
08-05-2015, 06:56
No ale żeby w błotnistej wodzie między wężami pływać , przez komary być gryzionym to jak dla mnie atrakcji wystarczy :marzy:

- - - Dopisano - - -

I pomyśleć że kiedyś to była perła socjalizmu :lol:

marzenie
08-05-2015, 12:10
Podaję namiary: http://www.hoteltelnet.hu/pl/club-tihany-bungalows-tihany-balaton/
Mój brat wykupił te wczasy w biurze podróży w Cieszynie koło dawnego dworca PKS. Półwysep Tihany i Club Tihany jest to dosyć duży ośródek wczasowy. W pobliżu ośrodka jest Tesco.

kris197
09-05-2015, 13:29
Witam byłem w ośrodku Tihany club super domki w domku kuchnia z 2 palnikami, lodówka, expres do kawy, mikrofala ciepła i zimna woda, kabina prysznicowa telewizor radio , domek w boazerii czysto do jeziora do 300 metr w zależności gdzie się dostanie domek wszystko monitorowane wejście na kartę magnetyczną wjazd na ośrodek na kartę magnetyczna Balaton płytki niema piasku ale jest trawa ładnie przycięta jest dużo leżaków basenik dla maluchów zjeżdżalnia bezpłatna wypożyczalnia rowerków wodnych w hotelu w tym ośrodku basen kryty z zimna wodą i baseny z ciepła jakuzi sauny i wszystko za fri zapach lawendy unosi się w powietrzu cena za domek ok 1400zł za 7 dni dla 4 osób polecam byłem z rodziną w zeszłym roku wybieram się znowu wyjeżdżam 4 lipca i najważniejsze odległość od Cieszyna 444km jakieś pytania chętnie odpowie,

dyszol
09-05-2015, 16:30
Tyle pożytecznych informacji a taka pierdowa forma.

marzenie
09-05-2015, 23:31
Dyszol z jakiej formy Cię odlali??? Chyba dyszla malkontenta:)))

dyszol
10-05-2015, 08:09
Nawet od biedy było to śmieszne ;)

kwantq3
11-05-2015, 07:03
Dyszol .. to tak jest kiedy opowiada się jednym tchem , ciekawsze jest to że , odznaczona jest płeć ..Kobieta , na wstępie tekstu czytamy ..

" Witam byłem w ośrodku " :) a może to nasz wszędobylski pospiech :nie_powiem:

jan_122
12-05-2015, 18:06
A co z komarami? nie dokuczały zbytnio?

Z komarami można sobie doskonale poradzić pijąc oryginalny tonic (Schweppes). Zawiera on chininę, za którą komary nie przepadają. Ten napój po paru godzinach jest wydzielany przez skórę z potem, co sprawia, że komary omijają Cię szerokim łukiem. Wypróbowałem to na własnej skórze przebywając w krajach tropikalnych gdzie tych "gryzoni" było multum.

ceuer
13-05-2015, 01:36
Jaśko...mam nadzieje że nie rzucasz słów na wiatr i to działa a nie jakaś ściema, swoją drogą lubie tonic :)

4ever
13-05-2015, 07:28
No to latem pijemy Schweppes a nie browarki :( i komary mogą nas .....oblatywać :lol: