PDA

Zobacz pełną wersję : Zwiedzanie Śląska - gdzie się wybrać? :)

PRACA.CIESZYN
06-08-2015, 03:33
Witam forumowiczów :).

Szykuje się niebawem mała wyprawa ze znajomymi po Śląsku. Chciałbym zwiedzić jakieś ciekawe miejsca, niekoniecznie tłumnie odwiedzane, bo wiadomo - czasami najwięcej uroku mają te niedoceniane, mało popularne miejsca. Jeśli są tu obecni podróżnicy, fani szeroko pojętej turystyki, to chętnie poznam Wasze opinie na temat ciekawych miejsc na Śląsku.

Oczywiście oprócz takich "perełek", mam też listę "obowiązkową", z obiektami i miejscami, które po prostu trzeba zwiedzić.

Dopisalibyście do niej coś jeszcze poza tym: hotelstyl70.pl/okolice-pszczyny? ;)

P.S. Przy okazji - znacie może jakieś miejsca noclegowe w przystępnej cenie w Oświęcimiu i w Tychach?

ceuer
06-08-2015, 03:53
Muzeum piwowarstwa w Tychach, kopalnia Guido, zamek w Bobolicach

wisiketa
06-08-2015, 06:07
Nie wiem czy już można zwiedzać Cieszyński dworzec PKP?

Rufijok
06-08-2015, 06:43
No ale w Goleszowie i w Ustroniu (stary) dworce PKP też ładne.

jan_122
06-08-2015, 10:03
Proponuję zwiedzić sztolnie w Tarnowskich Górach.

http://www.kopalniasrebra.pl/sztolnia/sztolnia.php

PRACA.CIESZYN
06-08-2015, 17:24
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Dopisuję miejscówki do listy ;).

dyszol
06-08-2015, 17:31
A ja z kolei polecam terny za Koniakowem - Milówka, Glinka itd. W Soblówce żyje słynny Baca, który robi prawdziwe łoscypki. W lesie są noclegowe punkty biwakowe a widoki obecnie cudo.

mr.dildo
07-08-2015, 06:55
Noooo a może jak już , wypadałoby wpaść do Jury nie na browara oczywiście ;)
mam na myśli Jurę Krakowsko Częstochowską :p

Rufijok
07-08-2015, 08:00
Wydaje mi się że mr.dildo uwielbia góry ;>

To ja polecam słowackie górki, tuż za miedzą :)

Nie bój żaby
07-08-2015, 08:29
A ja z kolei nie polecam Hotelu Styl70 w Piasku, brud, smród i ubóstwo, omijajcie go z daleka, link z adresem znajdziecie w poście autora tematu, proponuję od razu wpisać ten adres na czarną listę :nie_powiem:

- - - Dopisano - - -

Panu adminowi polecam natomiast zainteresować się tematem, bo zdaje się, że to spam :marzy: .

gellwetka
07-08-2015, 13:48
A ja polecam spacer po przepięknym miasteczku Stramberk, jeśli bierzesz pod uwagę coś poza Śląskiem (50 km w głąb Czech). Po polskiej stronie urokliwym miejscem jest Lanckorona.

PRACA.CIESZYN
13-08-2015, 19:00
A ja z kolei nie polecam Hotelu Styl70 w Piasku, brud, smród i ubóstwo, omijajcie go z daleka, link z adresem znajdziecie w poście autora tematu, proponuję od razu wpisać ten adres na czarną listę :nie_powiem:

- - - Dopisano - - -

Panu adminowi polecam natomiast zainteresować się tematem, bo zdaje się, że to spam :marzy: .

Żaden spam. Nawet słowem o hotelu nie wspomniałem. Uważaj, żeby Ciebie ktoś zaraz nie oskarżył za robienie czarnego PR.

Po prostu zapytałem, pokazałem listę, o co kaman w ogóle? Myślisz, że gdyby mi zależało wyłącznie na wciśnięciu chamskiej reklamy, to bym tu w ogóle potem zaglądał?

Zastanów się czasem człowieku, zanim coś napiszesz.

Edit: Dzięki wszystkim za naprowadzenie na ciekawe miejscówki, zapewne nie wpadłbym na wszystkie korzystając wyłącznie z przewodnika. Dopisuję od razu, żeby niczego nie pominąć :).

mr.dildo
19-08-2015, 07:53
Wydaje mi się że mr.dildo uwielbia góry ;>

To ja polecam słowackie górki, tuż za miedzą :)

Cóż w tym dziwnego , miliony ludzi kocha góry :)

Rufijok
19-08-2015, 07:54
miliony ludzi kocha góry :)

Lubisz Bieszczady?

mr.dildo
19-08-2015, 08:00
Lubię , jak i pozostałe pasma górskie

Rufijok
19-08-2015, 08:11
Tak przypuszczałem, że jesteś wielkim miłośnikiem gór, to może polecisz coś koledze z naszych stron :)