PDA

Zobacz pełną wersję : Kuba wyspa jak wulkan gorąca.

jan_122
06-09-2015, 18:12
Dzisiejsza popołudniowa pogoda spowodowała, że nadszedł już czas, by wspomnienia wspaniałej pogody sprzed tygodnia powtórzyć za parę miesięcy i tym samym skrócić zimę. Mam prośbę do forumowiczów, by ci którzy byli albo mają znajomych którzy odwiedzili Kubę podzielili się ze mną swoim doświadczeniem. Wybieram się -jak co roku- w styczniu (pocz. lutego) i pragnę jak najwięcej dowiedzieć się o tej wyspie. Jeśli chodzi o te najważniejsze sprawy jak przelot, pogoda, ustrój,waluta, religia itp. to odrobiłem zadanie u wujka google. Chodzi mi o mniej znane niuanse o których się nie pisze w przewodnikach ani na forach. Gdzie samemu pojechać by coś ciekawego zobaczyć , co zwiedzić (poza wycieczkami fakultatywnymi które są w cenie imprezy), jak się "wpisać" w tamtejszą kulturę , bym nie popełnił jakiegoś obciachu. Konkretnie chodzi mi o Varadero i okolice. Tam chcę osiąść na dwa tygodnie albo trochę więcej.

Krilady*
06-09-2015, 20:35
Tak ze dwa lata temu wujek tam był (ale chyba w Hawanie) i mówił, że ogólnie ciekawie - co mi się tak zapamiętało z jego opowieści to to, że pokojówka zamiast napiwku (kasy) wolała jakieś rzeczy, że jako tako pieniądze to tam jeszcze miała, ale nic nie można było kupić. Jak jest teraz to nie wiem, ale ja bym się może zastanowiła czy jeśli będę chciała dać napiwek to czy będę miała w bagażu jakąś być może przydatną dla nich rzecz.. :) Choć może teraz już nie trzeba... :)

Aaa, i że krokodyl wcale nie ma taki nie wiadomo co..ot, zwykły kurczak.. ;)

Rufijok
06-09-2015, 20:48
Chodzi mi o mniej znane niuanse o których się nie pisze w przewodnikach ani na forach, bym nie popełnił jakiegoś obciachu.

Ważne, jak będziesz kupował cygara to tylko w fachgeszefcie bo na targu to podróby albo pozagatunkowe.
Jak będziesz miał cygara z nieodciętymi końcówkami to w żadnym wypadku nie odgryzaj tylko obcinaj specjalną obcinarką.
Przy zapalaniu cygara nie używaj zapalniczki benzynowej gdyż zmienia smak cygara, najlepiej zapałką albo zapalniczką gazową i podczas zapalania tylko podpalaj koniec a nic nie wciągaj. Umieść jak zawsze zdjęcia na fejsie i n-k żeby wszyscy pooglądali to ci napiszemy czy to dobrze robiłeś :).

jan_122
07-09-2015, 08:56
.... zamiast napiwku (kasy) wolała jakieś rzeczy, że jako tako pieniądze to tam jeszcze miała, ale nic nie można było kupić. Jak jest teraz to nie wiem, ale ja bym się może zastanowiła czy jeśli będę chciała dać napiwek to czy będę miała w bagażu jakąś być może przydatną dla nich rzecz..

Z tego co już się już dowiedziałem, to należy zabrać długopisy i zapalniczki i to najlepiej różnokolorowe . Wręczanie w formie napiwków euro (dolar nie jest mile widziany) nie wchodzi w grę, ponieważ nie wolno im wymieniać ich w kantorach. Nie doczytałem się jak to wygląda w strefach turystycznych do których ma wstęp tylko personel obsługi hoteli (kontrole przy wjazdach do tych stref). Jeśli chodzi o cygara i rum to nie jestem zainteresowany. Tego drugiego opiłem się będąc w Meksyku, Hondurasie i Belize (Bacardi). Kuba jest bardzo droga dla turystów.

ceuer
07-09-2015, 10:29
Jaśko...jak rum za granicą to nie bacardi...wyrób wlasny...kosztuj to co ludie na codzień pędzą i piją :)

dyszol
07-09-2015, 10:30
Jaśko...jak rum za granicą to nie bacardi...wyrób wlasny...kosztuj to co ludie na codzień pędzą i piją :)
To je bardzo dobra sugestia. Tylko żeby się nie okazało że można wpaść przez takie coś bo Kuba jest chyba dość specyficzna.

jan_122
07-09-2015, 13:58
Jaśko...jak rum za granicą to nie bacardi...

Przecież wyraźnie napisałem:

Jeśli chodzi o cygara i rum to nie jestem zainteresowany
.....i że Kuba jest bardzo droga, więc nie mam zamiaru wydawać pieniędzy tylko po to by snobistycznie udowadniać...................zresztą nie wiem czego.

Proszę Cię - czytaj uważnie i ze zrozumieniem.
Nadal czekam na dobre rady .

Melody
17-09-2015, 11:45
Oglądałam ostatnio Kubę na Itace, bo znajomi byli w zeszłym roku. Marzenie! Może sobie na nią pozwolę za jakiś czas, ale czeka mnie odkładanie. :)
Nie wiem z jakim biurem lecisz Ty, czy może na własną rękę, ale moi mają super zdjęcia z rejsów katamaranem. Piękne wysepki, cudna woda... nic tylko cieszyć się życiem! Koniecznie musisz nam opisać wrażenia po powrocie. :)

jan_122
17-09-2015, 15:06
... Może sobie na nią pozwolę za jakiś czas, ale czeka mnie odkładanie. :)
Nie wiem z jakim biurem lecisz Ty, czy może na własną rękę,

Odkładaj, odkładaj. Nie warto przepierdzielać pieniążków na głupstwa . Lepie zwiedzać bliższe i dalsze zakątki naszego globu wedle zasobności portfela.
Z Itaką często latałem, ale wyjazdy na Kubę ma tylko 12-to dniowe. Lepiej dołożyć trochę więcej - wybierając się tak daleko- i pobyć tam dłużej . Tym razem wybieram się na 16-to dniowy wypad z Raibow Tours.
To prawda co opowiadali Ci znajomi. W cenie man all, pokój 85m2, katamaran, nurkowanie,pływanie z delfinami, kajaki saunę i wiele innych przyjemności. Wycieczki fakultatywne po Kubie ...niestety płatne.
W oczekiwaniu na czyjeś dobre rady muszę zaliczyć jeszcze tygodniówkę w Velkym Mederze a potem już tylko..........Kuba.

Melody
27-09-2015, 02:05
Zadałam pytanie w innym wątku, a odpowiedź miałam tutaj. Za późno się zorientowałam. :D

Ależ ja Ci zazdroszczę tej Kuby! A najbardziej tych delfinów chyba. :) Wycieczki fakultatywne to chyba zawsze są płatne, jeśli ciekawe. Ale moim zdaniem warto się skusić, albo zaplanować sobie zwiedzanie z przewodnikiem w ręku, jeśli ktoś ma nieco więcej odwagi do poruszania się po obcym miejscu. :)

Ty chyba sporo podróżujesz, co? :)

jan_122
08-10-2015, 10:58
.... Wycieczki fakultatywne to chyba zawsze są płatne....

Nie zupełnie. Są płatne dla osób korzystających z oferty danego biura podróży po raz pierwszy, albo tych, którzy dokładnie nie czytają warunków podróży. Aby skusić potencjalnych klientów biura mają w swej ofercie różnego rodzaju programy lojalnościowe takie jak: karty stałego klienta, vouchery itp. Będąc stałym klientem jednego biura zawsze można wynegocjować spore zniżki. Osobiście kilkakrotnie skorzystałem z darmowych wycieczek fakultatywnych, wyjazdów na imprezy (występy-pokazy) czy kilkudniowego wynajmu samochodu. Raz miałem w cenie 2 tygodniowych wczasów dodatkowy tydzień gratis a raz będąc już na wczasach (Gran Canaria) zadzwonili (z Polski) do mnie z propozycją przedłużenia pobytu o 1 tydzień.... i odpoczywałem przez 28 dni nie dopłacając do tego interesu ani grosza. Dlatego wybierając się gdzieś na wczasy planuję je odpowiednio wcześniej (4-5 m-cy), zadaję mnóstwo pytań , czytam dużo na temat danej oferty, tzn. miejscowości, usytuowania hotelu, wyżywienia, transferu, parkingu, przelotu i innych usług. Po prostu szkoda mi wydawać pieniądze na źle zaplanowaną i zorganizowaną wycieczkę.....a po jej zakończeniu marudzić, że hotel był do du..py, żarcie fatalne, obsługa beznadziejna i wszędzie pełno karaluchów.

jan_122
18-01-2016, 12:08
Ty chyba sporo podróżujesz,

Nieskromnie powiem, że było się...i tu i tam, ale ja o czym innym chcę napisać. Wielkimi krokami zbliża się termin mojego wyjazdu na Kubę. Wyjeżdżam w tym tygodniu. Sądziłem, że w trakcie Waszych rodzinnych spotkać świątecznych, czy spotkań sylwestrowych z przyjaciółmi pochwalił się ktoś o tym, że "zakiczył" Kubę i podzieli się ze mną swymi wiadomościami. Wnioskuję, że z kręgu moich OX-owych przyjaciół i Waszych znajomych nikomu nie było dane na tak daleką podróż.
No cóż....trudno, myślę, że wiadomości jakie posiadam ta temat tej wyspy nie sprawią mi trudności aby dobrze ją poznać i wypocząć.
Choć internet na Kubie jest drogi (10CUC/godz = ok 45 zł) postaram się chociaż raz z Wami skontaktować.
Trzymajcie się cieplutko.

dyszol
18-01-2016, 15:44
Porób dobre zdjęcia i ślij Jonek. I nie dej się kubańskim krasno propagandzistom :]

jan_122
19-01-2016, 08:23
Porób dobre zdjęcia i ślij Jonek.

Rzadko biorę ze sobą aparat fotograficzny. Jestem zwolennikiem kręcenia filmów moim "Sonjakiem" ale dokupiłem sobie kamerkę sportową, którą wykorzystam do kręcenia filmów pod wodą i która ma możliwość robienia dobrych zdjęć (16MP).

Napisał dyszol
I nie dej się kubańskim krasno propagandzistom

Myślisz, że tam jest podobnie jak u nas w kraju?:smiech2: Zresztą już w sobotę się przekonam.

jan_122
26-01-2016, 15:25
Siedząc po obfitym śniadaniu (-6 godz.) i kąpieli w lazurowych wodach cieśniny florydzkiej na hotelowym tarasie wygrzewając w karaibskim Słońcu swój 'bęben' , sącząc kubański rum i puszczając cygarowe dymki przy delikatnych dźwiękach salsy i rumby dochodzących zewsząd z hotelowych restauracji pozdrawiam wszystkich moich OX-owych przyjaciół.

http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,19_F0_orig.gif

wisiketa
26-01-2016, 17:59
Gdy czytałem to poczułem powiew ciepłego powietrza, teraz czuję jakiś dziwny zapach, chyba to zapach cygara:D
Nie przedawkuj fasolki z ryżem i placków z zielonych bananów.

Rufijok
14-02-2016, 12:24
Choć internet na Kubie jest drogi (10CUC/godz = ok 45 zł) postaram się chociaż raz z Wami skontaktować.

Jaśko, napisz co to za hotel który nie ma darmowego internetu, ibis insynuuje że ty tylko po super luksusowych hotelach ***** FULL WYPAS jeździsz , ale jakoś nie moge sobie tego wyobrazić że w takim hotelu nie ma darmowego internetu. :)

Raz pisałeś że leciałeś samolotem w którym sterczały kable elektryczne a to pasuje raczej do innego standardu i by brak internetu w "hotelu" wyjaśniało :lol:

jan_122
19-02-2016, 15:08
Jaśko, napisz co to za hotel który nie ma darmowego internetu,..... ale jakoś nie moge sobie tego wyobrazić że w takim hotelu nie ma darmowego internetu.

Trochę ochłonąłem po wyprawie i mam chwilkę, by Ci odpowiedzieć. Otóż.....Kuba -jak Ci wiadomo- jest specyficznym krajem. Telefonia komórkowa jak i internet są w powijakach. Do netu mają dostęp tylko nieliczni i jest bardzo wolny i bardzo drogi -nie wspominając o tym, że jest pod kontrolą rządu. Jest dostępny w strefach hotelowych - takich jak Varadero- ale trzeba mieć wiele cierpliwości, by coś z niego wydusić. Najlepiej mieć przy sobie Relanium albo być nawalonym. Obiecałem forumowiczom, że do Was napiszę i wykupiłem 1 godz. Wi-Fi. Za ten czas zdążyłem wysłać pozdrowienia i przeczytać pocztę. Po 40-tu min. wyłączono. Podobnie jest z wyłączeniami telefonów, wodzy czy prądu. Z tym się trzeba pogodzić i jakoś to przeżyć.Z resztą nie po to tam pojechałem. Dużo zwiedzałem i korzystałem z kąpieli wodnych i i słonecznych. Namawiam i życzę wszystkim, by w przyszłości udało się Wam zwiedzić ten kraj - kraj wielu kontrastów i przemiłych ludzi.
Rufi. Jak znajdziesz mi jakiś hotel (w propozycjach biur podróży) w którym jest bezpłatne Wi-Fi, to obiecuję Ci (mówię serio) flachę dobrej 30-to letniej whisky. Życzę przyjemnego poszukiwania.

Poczytaj:

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/pierwsze-publiczne-wi-fi-na-kubie-co-dalej,524888.html
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/pierwsze-publiczne-wi-fi-na-kubie-co-dalej,524888.html

Rufijok
19-02-2016, 16:17
Rufi. Jak znajdziesz mi jakiś hotel (w propozycjach biur podróży) w którym jest bezpłatne Wi-Fi, to obiecuję Ci (mówię serio) flachę dobrej 30-to letniej whisky. Życzę przyjemnego poszukiwania.

Poczytaj:

http://www.galahotels.com/de/Hotel/kuba_60/havanna_3903/saratoga_hotel_13363
http://www.galahotels.com/de/Hotel/kuba_60/havanna_3903/iberostar_parque_central_hotel_13381

Zakaz internetu dotyczył kubańczyków a nie zagranicznych gości w międzynarodowych hotelach.

30 letnią whisky zostaw se, jeden koleś proponował mi spotkanie pod okiem kamery i wsadzić mnie do kicia a drugi próbuje mnie otruć.:smiech2:

jan_122
19-02-2016, 17:45
..Zakaz internetu dotyczył kubańczyków a nie zagranicznych gości w międzynarodowych hotelach.

30 letnią whisky zostaw se,... a drugi próbuje mnie otruć.

Po co ta buta i złośliwości? Jak zwykle nie zrozumiałeś mojego przekazu. Pisałem:

Jest dostępny w strefach hotelowych - takich jak Varadero- ale trzeba mieć wiele cierpliwości, by coś z niego wydusić.
...i powtarzam. Jest dostępny w hotelach dla zagranicznych gości, ale bardzo wolny i płatny.
Przykłady hoteli (które zaprezentowałeś) podają co w nich się znajduje (basen sauna Wi-Fi, parking, wypożyczalnia rowerów itp.) ale nie znaczy to, że są bezpłatne (od 4,5 - 12 CUC) . Poznałem rodzinę, która przyjechała z niemieckiego Neckermanna (bo było taniej i z Berlina) mieli -niby- zagwarantowane niektóre usługi gratis a na miejscu tak musieli zapłacić. Niektóre biura w swoich ofertach stosują różne kruczki, by zwabić jak najwięcej klientów do siebie. Najlepiej porozmawiać z innymi osobami, które tam były .........albo samemu na własnej skórze się przekonać. Zerknij jeszcze tutaj:
http://www.fly4free.pl/forum/dostep-do-internetu-na-kubie,1520,63860
Co do drugiej części Twego komentarza nie będę się odnosił, jednak pragnę stwierdzić, że butelkę whisky można sprawdzić czy jest oryginalnie zakręcona albo dać do spróbowania wrogowi.https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ18JTHFfjR_TsFkWVz-aIrVERX_aG8M2ufBTdwcN2Jdq-yNKKURQ

- - - Dopisano - - -

Jak przeżyje to znaczy ......miałem dobre intencje.

ceuer
19-02-2016, 17:57
Czyli mam rozumieć że jest ciepło jak w saunie, wyłączają prąd i zamiast klima iść jak należy to robi sie w pokoju sauna? :O

jan_122
19-02-2016, 18:13
W pokoju przebywa się tylko w nocy , to znaczy od mniej więcej 24.00 do 7 -8.00 rano. Potem korzysta się z dobrodziejstw wyprawy. Temperatury na Kubie nie są tropikalne, choć sięgają 30 stopni. Przez cały czas wieje mały wiaterek, który powoduje uczucie ciepła (nie upału). W sam raz do starszych osób i nie tylko. Deszczu brak. Woda w oceanie cieplutka i koloru turkusowego. Wspaniałe mamy wspomnienia. Teraz pozostała codzienność , składanie filmu i obróbka zdjęć.

dyszol
19-02-2016, 18:14
Janek nie tłumacz się z cen internetów tylko dawaj zdjęcia :]

Rufijok
19-02-2016, 18:25
Dokładnie i jakiś filmik z nauki pływania też możesz wrzucić. :)

jan_122
19-02-2016, 18:33
Janek nie tłumacz się z cen internetów tylko dawaj zdjęcia :]

Nie tłumaczę się, tylko chcę odpowiedzieć na pytania moich kolegów. Mało komu jest dana tak egzotyczna wycieczka więc jeśli pytają muszę odpowiedzieć.
Ze zdjęciami musicie się uzbroić w cierpliwość. Będą, ale najpierw muszę ogarnąć chałupę i wszelkie zaległości. Nie było mnie 18 dni.

[QUOTE][... jakiś filmik z nauki pływania też możesz wrzucić/QUOTE]

Na naukę pływania jestem troszkę za stary ale dobrze sobie daję radę stylem "siekierkowym"

ceuer
19-02-2016, 19:02
No to taki fajny przyjemny klimat, a myślałem że jest tam taki mega gorąc, tak sobie jakoś wyobrażałem kubę

jan_122
23-02-2016, 16:50
Przesyłam moje wypociny w wczasów na Kubie .

https://picasaweb.google.com/101772139171325068402/DropBox?authkey=Gv1sRgCP3d9MfEoo_IVg#6254530654301 070674

https://picasaweb.google.com/101772139171325068402/DropBox?authkey=Gv1sRgCP3d9MfEoo_IVg#6254531271507 941506

dyszol
23-02-2016, 21:01
Małooo.

Rufijok
23-02-2016, 21:04
Mało? A kaj w ogóle jest coś?:marzy:

kwantan
24-02-2016, 08:41
Przesyłam moje wypociny w wczasów na Kubie .

https://picasaweb.google.com/101772139171325068402/DropBox?authkey=Gv1sRgCP3d9MfEoo_IVg#6254530654301 070674

https://picasaweb.google.com/101772139171325068402/DropBox?authkey=Gv1sRgCP3d9MfEoo_IVg#6254531271507 941506

Spuer sprawa :) A Kubanki muszą być szałowe , ta ich karnacja i wyglad , chociaż i tak obstawiam na Latynoski pod wzgledem uroku osobistego :nie_powiem: Limuzyny też sa nie złe , jakos duch czasu w nich został ulokowany . To autka pewnie lat 60-70 tych , wiadomo moge sie mylić ;)

jan_122
24-02-2016, 09:26
Małooo.

Jak mało? 23 zdjęcia to mało? Kwintesencja całej wycieczki. Zdjęcia z okolic Trynidadu, Varadero i Habany no i z lotu ptaka. Większą ilością bym Was zanudził. Zdjęcia pochodzą z filmu (stopklatki), bo jak już pisałem nie jestem zwolennikiem aparatu fotograficznego.

kwantan. .....To autka pewnie lat 60-70 tych....... A Kubanki muszą być szałowe , ta ich karnacja i wyglad

Najpiękniejsze oldsmobile z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych a najładniejsze Kubanki z lat dziewięćdziesiątych.

dyszol
24-02-2016, 09:48
janek ale nic nie widać na tych kolażach..

Rufijok
24-02-2016, 09:54
Jaśko, jakieś małe te zdjęcia, mało co widać i Ciebie na tych zdjęciach nie widze a Ty przecież cienki a długi jesteś :), ten w środku to nie Ty.
Takie zdjęcia to se może każdy z netu ściągnąć i i jako Wiśnia opublikować. Nie znami te numery Bruner. :lol:

- - - Dopisano - - -

Najlepsze zdjęcie to je to z tej legitymacji, choćby TW Bolek :smiech2:

jan_122
24-02-2016, 10:18
janek ale nic nie widać na tych kolażach..

Dziwne, bo mnie się otwierają na pół ekranu.

Rufijok.
Takie zdjęcia to se może każdy z netu ściągnąć i i jako Wiśnia opublikować

Ty jak zwykle swoje. Ściągnij i podaj mi linki do tych zdjęć (niby) z netu... ....a to , ku Twojemu niezadowoleniu jestem ja.

https://picasaweb.google.com/101772139171325068402/DropBox?authkey=Gv1sRgCP3d9MfEoo_IVg#6254801801321 880754

Rufijok
24-02-2016, 10:27
Dziwne, bo mnie się otwierają na pół ekranu.

U mnie otwierają się na cały ekran 24" a i tak nic nie widze :marzy:

jan_122
24-02-2016, 11:00
Sprawdziłem na kompach i innych urządzeniach u sąsiadów i wszystko doskonale widać.

Rufijok
24-02-2016, 11:29
Zeby z powodu takiej błahostki po sąsiadach latać i ich niepokoić :marzy:

jan_122
24-02-2016, 11:40
Zeby z powodu takiej błahostki po sąsiadach latać i ich niepokoić :marzy:

.....a dla czego nie? Od tego są sąsiedzi by w radzie potrzeby pomogli....i vice versa. Ucieszyli się bardzo z moich odwiedzin. Przy okazji kawka i parę miłych słówek. Zależało mi na tym, by moi OX-owi znajomi otrzymali -(według wcześniejszych życzeń) wiarygodny i dobry materiał z mych wojaży.
Chyba nic w tym złego?

......a swoją drogą mam do Ciebie pytanie. Czemu u Ciebie tyle kąśliwych przytyków i złośliwości....i to nie tylko w tym temacie?

Rufijok
24-02-2016, 13:08
.....a dla czego nie? Od tego są sąsiedzi by w radzie potrzeby pomogli....i vice versa.
Jaśko, ale z Ciebie szybki Bill, pomiędzy 11,18 a 12,00 wszystkich sąsiadów obleciałeś, kawke wypiłeś, ciasteczko zjadłeś i pogwarzyłeś :), ja to bym na to pare godzin potrzebował :lol:.

- - - Dopisano - - -

......a swoją drogą mam do Ciebie pytanie. Czemu u Ciebie tyle kąśliwych przytyków i złośliwości....i to nie tylko w tym temacie?

Ależ skądże, wydaje Ci się :), a tak swoją drogą, gdybym brał przykład z Twojego kuzyna Kikusia co z Tobą był na wczasach to musiał bym być naprawdę złośliwy i kąśliwy.:)

jan_122
24-02-2016, 15:21
https://picasaweb.google.com/101772139171325068402/DropBox?authkey=Gv1sRgCP3d9MfEoo_IVg#6254801801321 880754

Przypomniało mi się, że ten samochód, który tak ochoczo podpieram pochodzi z mojego rocznika.

Rufijok
24-02-2016, 17:52
Jaśko, strasznie się zmieniłeś (mniejszy, grubszy gdzie te 1,90?) , ale ja nie chciałem o tym , lecz nurtuje mnie następujące pytanie: po co Tobie w tych "tenisówkach" takie czarne skarpety- podkolanówki które do niczego nie pasują , przecież to absolutny obciach. :marzy:

Krilady*
24-02-2016, 22:09
Każdy chodzi jak mu pasuje, Rufijok nie czepiej się już. ;> :nono: Lepiej pochwol oldsmobile i Kubanki ;)

sympatyczny
25-02-2016, 06:16
Przypomniało mi się, że ten samochód, który tak ochoczo podpieram pochodzi z mojego rocznika.

Pasujecie do siebie kolorystycznie i neźle się trzynaście 😊

Rufijok
25-02-2016, 07:06
Każdy chodzi jak mu pasuje, Rufijok nie czepiej się już. ;> :nono: Lepiej pochwol oldsmobile i Kubanki ;)

Oldsmobile lubię, aczkolwiek nie takie a już w ogóle żadne różowe, z kubankami i innymi mulatkami nie miałem nigdy do czynienia, mie sie podobajóm blondynki.:)
Muszę jeszcze dorzucić że do tych czarnych skarpet najbardziej pasowałaby NOKIA 5110 :lol:

ibis
25-02-2016, 08:17
Przeczytałam parę komentarzy i nie dowierzam. Żeby doczepiać się do skarpetek, koloru samochodu na dalszym planie? Facet po lewej na zdjęciu jest w klapkach i skarpetkach. Naprawdę- trzeba być zgorzkniałym frustratem, by takie brednie wypisywać zamiast cieszyć się razem z Janem z tak dalekiej podróży. Ja bym jeszcze dopisała do tej listy, że mi się nie podoba krzywa palma, kolorowe domy , czarna armata i silnik samolotu. Ostatnio przyczepił się do Katiuszy, której umknęło słowo 'pełnymi' -----chodziło o wiadra grzybów. Obojętnie co by kto nie napisał , czy chciał się czymś pochwalić to zawsze jest źle.Trzeba każdego wyśmiać i zgnoić. Naprawdę, żal mi takich ludzi.

Rufijok
25-02-2016, 09:04
Przeczytałam parę komentarzy i nie dowierzam. Żeby doczepiać się do skarpetek.
Ja też nie dowierzam , napisałaś już 88 postów i wszystkie są skierowane do mnie http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,18_Nk_orig.gif

- - - Dopisano - - -

Nawet miło mi :zawstydzony:

ibis
25-02-2016, 09:42
Ja też nie dowierzam , napisałaś już 88 postów i wszystkie są skierowane do mnie

Świadczy to o moim niezadowoleniu -które tu głośno wyraziłam - sprzeciwie twojego chamskiego odnoszenia się do większości forumowiczów a swoją drogą może byś wkleił parę swoich zdjęć z Karpacza, albo Kołobrzegu i pokazał jak trzeba być ubranym na wycieczki.

Rufijok
25-02-2016, 13:42
Jeżeli widzisz gdzieś posty które są niezgodne z regulaminem to je poprostu raportuj a sama nie baw się w policjantkę bo nic to nie da a tylko zaśmieca forum, możesz również użyć funkcji "ignoruj" i moich postów nie będziesz widzieć http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,26_jF_orig.gif

ibis
25-02-2016, 14:02
Czytam zawsze wszystkie posty i trudno nie reagować i ignorować wszelkie zaczepne posty na forum. Mam prawo wypowiadać się na każdy temat i mieć swoje zdanie i ty mi nie będziesz dyktował jak mam postępować. Wypowiadasz się i twoje komentarze są na pograniczu regulaminu co wielokrotnie tutaj zauważyłam. Może innym to nie przeszkadza, albo odpuścili sobie użeranie się z tobą uznając, że to nie ma sensu. Ja od czasu do czasu będę na tym forum reagowała na brak kultury obsceniczność , grubiaństwo, obcesowość i prymitywizm. W wielu przypadkach uwidacznia się brak tzw. 'kindersztuby'.

Cyt z regulaminu:
Redakcja zwraca się z prośbą o niekomentowanie wpisów obraźliwych, nastawionych na prowokację i pisanych przez osoby, którym brakuje kultury, ogłady, rozsądku ...

Rufijok
25-02-2016, 17:18
Mam prawo wypowiadać się na każdy temat i mieć swoje zdanie i ty mi nie będziesz dyktował jak mam postępować.

Ja również mam takie samo prawo i ty również nie będziesz mi dyktowała jak mam postępować. Moje posty są zgodne z regulaminem i o tym decyduje admin a nie ty.:)

Wypowiadasz się i twoje komentarze są na pograniczu regulaminu co wielokrotnie tutaj zauważyłam.
Na pograniczu regulaminu są jednak zgodne z regulaminem tak jak strzał w słupek nie jest bramką lecz strzałem niecelnym :).

Ja od czasu do czasu będę na tym forum reagowała na brak kultury obsceniczność , grubiaństwo, obcesowość i prymitywizm.

To reaguj właśnie na takie posty żabci :)