PDA

Zobacz pełną wersję : Kompleks Riese

Hasal
30-09-2015, 19:06
Witam!
Szukam jakiegoś biura podróży w okolicach Cieszyna, Bielska, które organizowałoby wycieczki do kompleksu Riese. Może ktoś słyszał o takowym;)
Pozdrawiam!

dyszol
30-09-2015, 19:08
Co to? Chodzi o fortyfikacje III Rzeszy?

Rufijok
30-09-2015, 19:26
Dyszol trafil w 10.:lol:

Hasal, tam to chyba tylko na własną ręke dojedziesz.:)

Nie bój żaby
30-09-2015, 20:02
Potrzebujesz biura podróży, żeby się tam wybrać? Przecież to rzut beretem od nas :marzy:, a zwiedzania podziemi z przewodnikiem możesz załatwić sobie tutaj: http://wlodarz.pl/

arnika
30-09-2015, 20:14
Witam!
Szukam jakiegoś biura podróży w okolicach Cieszyna, Bielska, które organizowałoby wycieczki do kompleksu Riese. Może ktoś słyszał o takowym;)
Pozdrawiam!

Hmm... nie wiem, ale poszukaj, popytaj.
Nie myślałeś żeby samemu zorganizować wyjazd? Na pewno taniej wyjdzie ;)
A kompleks Riese polecam. Robi niesamowite wrażenie :marzy:

Nie bój żaby
01-10-2015, 14:30
I jeszcze Osówka: http://www.osowka.pl/

- - - Dopisano - - -

Nie myślałeś żeby samemu zorganizować wyjazd? Na pewno taniej wyjdzie ;)

Cena w tym przypadku nie ma większego znaczenia, ale wycieczka to kompletny brak swobody, pobudka o określonej godzinie, zbiórka o określonej godzinie, zwiedzanie o określonej godzinie, posiłki o określonej godzinie, obiekty do zwiedzenie ściśle określone, a na koniec za dobre sprawowanie nagroda, w postaci wolnej godzinki, żeby kartki wysłać i jakąś pamiątkę kupić :marzy: Co ja w więzieniu jestem? :lol:

- - - Dopisano - - -

Wycieczka jest dobra tam gdzie rzeczywiście samemu ciężko wszystko zorganizować, ale tu wsiadam w auto i przy dobrych wiatrach za trzy godzinki z hakiem jestem na miejscu. Nocleg załatwić to żaden problem, a w większości ciekawych miejsc wraz z biletem oferują przewodnika.

arnika
01-10-2015, 16:50
Żaba... nie rozumiem, dlaczego zacytowałeś moją wypowiedź? :marzy:

gabi_m1
01-10-2015, 18:01
Byliśmy w te wakacje na weekend w Kotlinie Kłodzkiej,wyjeżdżaliśmy z domu w piątek rano a noclegi załatwialiśmy w środę i czwartek. Zaczęliśmy od Zamku Książ z podziemiami,potem pojechaliśmy do Wałbrzycha bo tam mieliśmy pierwszy nocleg,pospacerowaliśmy trochę po Wałbrzychu. Książ robi wrażenie chociaż podziemi trochę mało udostępnione,ale oni tam cały czas kopią i odkrywają. Z Wałbrzycha rano pojechaliśmy do Podziemnego Miasta "Osówka" (raczej nie polecam zwiedzania w klapkach i sandałkach,chyba że ktoś lubi mieć mokro w butach ;) ). Z fortyfikacji III rzeszy widzieliśmy tylko te dwie,ale one są częścią kompleksu Reise. Trasę i punkty zwiedzania opracowaliśmy sobie według mapy,a noclegi wybieraliśmy tak by było jak najbliżej do następnego interesującego nas punktu od którego chcieliśmy rozpocząć zwiedzanie na drugi dzień :) Z tego co się orientuję to na żaden obiekt z Reise bez przewodnika nie ma wstępu,a w Osówce dostaliśmy nawet kaski na głowę :)

Nie bój żaby
01-10-2015, 18:25
Żaba... nie rozumiem, dlaczego zacytowałeś moją wypowiedź? :marzy:

Chętnie służę wyjaśnieniem :)

Jeżeli cytuję czyjąś wypowiedz, to znaczy, że w swoim poście odnoszę się do tej konkretnej wypowiedzi. W tym przypadku odniosłem się do twojej wypowiedzi, ponieważ w pełni zgadzam się z Tobą, że taki wyjazd warto zorganizować samemu, aczkolwiek z innego powodu niż ten o którym pisałaś.

Hasal
01-10-2015, 20:25
Dzięki za pomoc. Z autem to trochę problem, ale można pojechać jakimś busem i zabawić parę dni... Jeszcze raz dziękuję za rady:)))

gabi_m1
01-10-2015, 20:47
Znalazłam fajną stronkę na ten temat :)

http://wlodarz.pl/

My się tam na pewno jeszcze raz wybierzemy i to właśnie pod kątem Reise,ale musimy poczekać aż najmłodszy będzie starszy bo na Sztolnie Walimskie i do Włodarza nie wpuszczają dzieci poniżej trzeciego roku życia