Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

tomi71

1. przystanek - Szpital

Pędzimy często nie świadomie przez nasze życie i nawet nie zauważamy, że coraz mocniej przyśpieszamy. Jak pasażerowie pociągu, który mknie do przodu i nie patrzymy co się dzieje za oknem. Ktoś wsiada ...ktoś wysiada, a my dalej w jakimś określonym składzie myślimy, że jak wysiądziemy to komuś nas zabraknie ...coś się stanie.
    A przychodzą takie chwile, że musimy wysiąść np na stacji "Szpital". Czekamy na zabieg lub operację ...nikt nam nic nie mówi, telefony powoli milkną, dookoła ...

Updated 07-06-2016 at 10:29 by tomi71

Kategorie
    co mnie męczy
  2. Papież Jan Paweł II - 11 lat później

to już 11 lat ... jedenastka to dla mnie jakaś liczba symboliczna, która pojawia się w moim życiu co jakiś czas ...pojawiła się i dziś

Co zostało z tamtego czasu?

Wspomnienia:
    - Wracaliśmy od znajomych, kiedy w radiu ogłoszono, że On nie żyje.
    - 21.37 - to do dziś godzina symbol ...godzina w której przypomina mi się Papież Jan Paweł II.
    - Pamiętam jak dzień przed śmiercią Papieża poszedłem do kościoła się pomodlić ...czego nigdy wcześniej nie robiłem ...

Updated 20-05-2016 at 07:34 by tomi71

Kategorie
    co mnie męczy
  3. Przycisk życia

W Skoczowskim magistracie pojawiła się inicjatywa pt. Przycisk Życia.
    To przycisk, po naciśnięciu którego informowani są najbliżsi lub osoby zaufane (np. sąsiad) o konieczności udzielenia pomocy wzywającemu.
    Z tego co wiem świadomość wśród potencjalnych użytkowników tego typu urządzenia jest znikoma, pomimo informowania ludzi o tym w mediach i internecie. Można by przypuszczać że trudno dotrzeć do osób starszych które z wiekiem i postępującymi chorobami staja się apatyczni i nic ich ...
  4. Nienormalny Czerwony Księżyc A.D.2015

noc 27 na 28 września 2015 ...4 nad ranem. Z domu, w polarze i w slipkach i kapciach wybiega gość. Na młodzika już raczej nie wygląda. W ręce trzyma aparat fotograficzny na statywie i biegnie ustawić się, aby cyknąć fotkę ...Księżycowi. Dziś w nocy takich ludków pewnie było wielu.
    ...oto ja
    Wróciłem położyć się do łóżka dopiero koło piątej, lekko zziębnięty, bo na zewnątrz było tylko 5 st.C, ale zadowolony z widoków jakich się naoglądałem. Świadomość, że być może następna taka okazja ...

Updated 28-09-2015 at 11:22 by tomi71

Kategorie
    co mnie męczy
  5. Dożynki - przyziemnie dziś

Sezon dożynkowy w pełni. To, że na siłę szuka się gazdów po wsiach to nic nowego ...najgorsze, że dla ratowania tradycji zostają nimi osoby, które czasem z polem i pracami rolniczymi mają tyle do roboty, co ...skosić ogródek, albo przyciąć tuje.

Tradycja tradycją, ale czy chodzi nam o jej przekłamanie?

Gazda to ma być rolnik, który pracą swoich rąk na roli dorobił się majątku. Dziś takich coraz mniej. O ile jeszcze kilkadziesiąt lat temu Śląsk Cieszyński był regionem rolniczo ...

Updated 04-09-2015 at 10:19 by tomi71

Kategorie
    co mnie męczy
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni