Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Uncategorized

Entries with no category

1. Przycisk życia

W Skoczowskim magistracie pojawiła się inicjatywa pt. Przycisk Życia.
    To przycisk, po naciśnięciu którego informowani są najbliżsi lub osoby zaufane (np. sąsiad) o konieczności udzielenia pomocy wzywającemu.
    Z tego co wiem świadomość wśród potencjalnych użytkowników tego typu urządzenia jest znikoma, pomimo informowania ludzi o tym w mediach i internecie. Można by przypuszczać że trudno dotrzeć do osób starszych które z wiekiem i postępującymi chorobami staja się apatyczni i nic ich ...
  2. Skoczyć jak Baumgartner, ale w drugą stronę ...pierwsze podejście

Chorwacja (choć każde miejsce jest dobre). Leżę na plaży pod gwiaździstym niebem i patrzę we Wszechświat. Podnoszę ręce do góry i zdaję sobie sprawę ,że w tym momencie włożyłem je w ...kosmos. Leżąc uniosłem jeszcze nogi do góry i widzę, że moje ręce i nogi sięgają gwiazd. ...i co z tego że mam do nich ileś milionów, czy miliardów kilometrów (może lepiej lat świetlnych) ...i tak to jest kosmicznie daleko. Namówiłem do tego samego moich towarzyszy. Trochę dziwnie na mnie patrzyli, ale spróbowali ...

Updated 21-08-2015 at 13:33 by tomi71

Kategorie
    Uncategorized
  3. Dylematy podatnika i US:)

1. Student dostał karę za przetrzymanie książek w bibliotece i wystąpił z pismem o jej umorzenie ...i karę umorzono. Urząd skarbowy potraktował to jako jego przychód i postanowił opodatkować ...i tak zrobił
    2. Poseł zatrzymany przez policję nie może dostać mandatu, bo ma immunitet, ale urząd skarbowy mógłby go ścigać za to, że nie płacąc mandatu osiągnął przychód, więc wniosek nasuwa się prosty: zapłać podatek od "podarowanej" kwoty
    3. Wybieram się z rodziną na lody jednak ...

Updated 26-05-2015 at 11:37 by tomi71

Kategorie
    Uncategorized
  4. Pytania 6-cio latka

Tomek niedawno mnie pytał:
    - jak jest w niebie?

- kiedy się Pan Bóg urodził?

- co jest za kosmosem?

...leżeliśmy na sankach i patrzyliśmy w niebo i tak sobie rozmawialiśmy.

trudno czasem dziecku odpowiedzieć, żeby było zadowolone i żeby przekazać mu to co w tym najważniejsze z mojego punktu widzenia.

czasem muszę główkować

nie dziwię się już że każde pokolenie jest "mądrzejsze" od odchodzącego skoro taki ...

Updated 17-08-2015 at 12:37 by tomi71

Kategorie
    Uncategorized
  5. Żyć wiecznie

na początek teledysk

i ten artykuł
    http://odkrywcy.pl/kat,111398,title,Od-2045-roku-ludzie-beda-niesmiertelni,wid,14804345,wiadomosc.html?smg4stic aid=6ee72

nie będę się dziś rozpisywał ...jednak może dam znów do myślenia czytelnikowi.

oglądając film Matrix wydaje się możliwe, że nasze myśli mogą być programowane i ciało w sumie nie jest potrzebne, aby doznawać wszystkich uczuć pod warunkiem ...

Updated 31-07-2012 at 13:29 by tomi71

Kategorie
    Uncategorized
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni