Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Komentarze na blogach

1. Avatar Nie bój żaby
    Próbowałem doczytać resztę, ale pod podanymi przez Ciebie linkami znalazłem jedynie ogólniki wszechobecne w sieci i żywcem stamtąd zerżnięte. Inicjatywa bardzo fajna i potrzebna, ale nie jestem przekonany, czy na pewno musi zajmować się tym samorząd. Wiele jest takich ofert komercyjnych, które niewiele kosztują. Ponadto od wielu lat na terenie całej Polski funkcjonuje krajowa sieć alarmowa, która oferuje przycisk życia za naprawdę niewielkie pieniądze (za 20 zł miesięcznie): Krajowy Sztab Ratownictwa.

tą inicjatywą powinny być zainteresowane ich dzieci (czyli osoby dorosłe goniące za pieniądzem, które mają już swoje dzieci). Uważam, że to one powinny pokrywać koszt takiego przycisku, a nie oczekiwać wezwania do okazania.
    Zgadzam się w stu procentach. Dzieci mają obowiązek zaopiekować się rodzicami na starość i to one powinny pokrywać koszty takiego systemu (jeżeli nie są w stanie zapewnić całodobowej opieki w inny sposób), a nie miasto z podatków nas wszystkich, tak jak proponują w Skoczowskim magistracie.
  2. Avatar tomi71
    cały czas Krilady chodzisz z głową w gwiazdach ...to kwestia uświadomienia sobie tego ...a co wystawiasz innym to już inna sprawa
  3. Avatar Krilady*
    Dobrze, że nie zrobiłeś odwrotnie (na czworaka) i nie kazołeś szczekać swoim znajomym
  4. Avatar Krilady*
    Hehe, tomi...."na trzeźwo"....
  5. Avatar tomi71
    @Nie bój żaby: ale student wiedział, że zapłaci te 40zł kary i sam celowo mógł przytrzymać te książki żeby nie chodzić do czytelni, więc teoretyczni miał w kieszeni zarezerwowane te 40zł na karę (ja na lody), a że umorzyli mu karę (mi się odechciało lodów) no to US odnotował jako korzyść
    ...nie zmienia to faktu, że Polska choruje na różne absurdy
    @...@: też znam takich co przywieźli z Anglii ubranka dla dziecka nie będąc jeszcze w ciąży ...do 3 roczku, bo w TKM były przeceny ...ale to już niektórzy ludzie są chorzy
    Updated 26-05-2015 at 14:13 by tomi71
  6. Avatar łopica
    A fotki źle zaparkowanym można robić?
  7. Avatar Nie bój żaby
    Nie ładnie tak kablować!
  8. Avatar łopica
    A chyba ją zakablujym, żeby od tych trzystu jaki podatek ściągli.
  9. Avatar łopica
    To nie kraj, tylko ludzie absurdalni.
    Np moja koleżanka kupuje tańsze kosmetyki z Anglii i uważa, że jak nakupi ich za 600 zł, to zaoszczędzi, bo sklepie by zapłaciła 900. Im więcej kupi, tym więcej zaoszczędzi. Logiczne.
  10. Avatar Nie bój żaby
    Ty nie odniosłeś korzyści, pozostali już tak bo zostali obdarowani, ale w przypadku rodziny podatku się nie płaci, gorzej by było, gdybyś zaprosił kumpla na piwo . Mam nadzieję, ze nie przyszło ci do głowy, żeby dać kelnerce napiwek, bo to może zostać już potraktowane jako wynagrodzenie, powinieneś więc obliczyć i zapłacić zaliczkę na podatek dochodowy, jeżeli tego nie uczynisz popełniasz przestępstwo skarbowe.

Żyjemy niestety w kraju pełnym absurdów...
    Updated 25-05-2015 at 17:41 by Nie bój żaby
  11. Avatar łopica
    Hihi no Tomi trzymamy kciuki
  12. Avatar tomi71
    dziwi mnie, że kiedy nowa Pani Premier powiedziała o ochronie przede wszystkim swoich dzieci, została uznana za popleczniczkę Putina. Po prostu zachowała się jak prawdziwa gospodyni. Powiedziała to co najważniejsze: że dla niej Polska jest najważniejsza, a nie jakaś niepotrzebna nam Ukraina. Nie ma się co wyrywać jak Radek Sikorski z szabelką na czołgi. Nie jesteśmy narodem wybranym żebyśmy mieli wśród nas Dawida, bo nawet nie wiadomo gdzie walnąć Goliata, a jak on się odwinie to nawet Bóg nam nie zdąży pomóc.
    Powiedziała to co myśli wielu Polaków: a co mnie obchodzi Ukraina? ja chcę żyć w spokoju!
    Updated 22-09-2014 at 08:09 by tomi71
  13. Avatar Sophie
    „Wejdę w stan śmierci spokojnie i bez bólu, łącząc się z Wielkim Umysłem, Pustką, Bogiem chrześcijan i Żydów, i muzułmanów albo Oceanem i znowu stanę na jego brzegu oniemiała z zachwytu nad jego bezkresną nieskończonością" - powiedziała Małgorzata Braunek... [R.I.P.]
  14. Avatar ukweli
    Bardzo prawdopodobne jest, że ostatnią myślą będzie: Oooo... już nie boli...
  15. Avatar wsciekla debride
    No wiesz mogłeś uprzedzić, że jest tu spoiler jestem kilka odcinków w plecy...
  16. Avatar sympatyczny
    Któż to wie tomi?
  17. Avatar tomi71
    Lustro ze skazą ... trzeba się nauczyć z nią żyć, bo na wymianę raczej nie ma szans ...ale, czy to my sami czasem nie widzimy więcej skaz niż jest ich naprawdę. Może sami drobną rysę powiększamy, aby w razie czego (kiedy ktoś inny ją dostrzeże) powiedzieć: tak, wiem, walczę z tym ...a ludzie biorą nas takimi jakimi jesteśmy, jakimi nas widzą ...jedynie złośliwcy szukają dziury w całym, ale to powinien być już ich problem ...na szczęście przyjaciół/dobrychznajomych można sobie samemu dobierać.
    Kiedy ktoś patrzy na Ciebie z miłością nie dostrzega rys i skaz na Twoim lustrze, wszystko co używane się zużywa ale chodzi to, aby mieć wokół siebie ludzi akceptujących to zużycie i dostrzegających między tymi ryskami ten błysk cudownej tęczy pojawiający się na krawędziach pryzmatu życia

... czasem trudno samemu się wyrazić
  18. Avatar Sophie
    Dla każdego normalnego człowieka poczucie bezpieczeństwa to jedna z ważniejszych potrzeb...wojna je odbiera...myślę, że Ukraina poniekąd na własne życzenie znalazła się w takiej, a nie innej sytuacji...nie zadbali w porę o asymilację szczególnie językową...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mate...a-polski/6fg8k
  19. Avatar aga-d
    A co wtedy kiedy to lustro ma skazę ?
  20. Avatar aga-d
    Wtedy, by ludzie mieli swój scenariusz na życie,a w końcu ktoś inny dostał tą robotę. Tak więc nie mam co się wpierniczać w paradę Choć nie powiem, że gdybym wiedziała, że mam np. 30 dni, że tego bym nie spożytkowała wg swoich pragnień. Na pewno bym zapewniła opiekę dziecku, wyjechała gdzieś, pożegnałabym się, pojadła i popiła. No i przeżyłabym wspaniały sex A potem to już pójdę boso...
    Jednak taka jest konstrukcja ludzkiego życia, że nie jest nam dane znać miejsce i czas.

Dlatego trzeba żyć tak, jakby jutro miało nie być...
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni