Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

tomi71

1. Człowiek normalny

każdy ma inny wymiar "normalności".
    ...a kiedy mówi się, że ktoś jest nienormalny?

kiedy nie robi tego co ja, kiedy zachowuje się inaczej niż ja

...kiedy woli iść na spacer - niż jak ja - wolę do baru
    ...kiedy woli kawę bezkofeinową - niż jak ja - parzuchę
    ...kiedy woli oglądać seriale - niż jak ja -poczytać książkę itd.

Normalna to wcale nie statystyczna ...to pasująca do mnie
    Normalna to przystająca do mojego gustu, a o tych ...
    Kategorie
    co mnie męczy
  2. znać swoją datę śmierci ...Joe Black?

Biutiful -> film
    Głowego bohatera (Bardem) życie nie rozpieszcza, a jeszcze dowiaduje się że ma raka i właściwie zostaje mu kilka miesięcy życia.

Film dość mroczny i "brudny" jednak zmusił mnie do refleksji: czy nie jest dobrze wiedzieć że pożyjesz jeszcze np. 100dni, czy kilka miesięcy? ...dostajesz przybliżony termin.

Pomijając cały ból związany z cierpieniem fizycznym widzę w tym wiele plusów dla swojego "życia". Taka sytuacja daje nam komfort ...

Updated 15-08-2015 at 23:14 by tomi71

Kategorie
    co mnie męczy
  3. Lustro

W kontekście ostatnich świąt w czasie to których każdy katolik powinien się wyspowiadać ze swoich grzechów mam kilka przemyśleń.

Spowiedź jest jak przeglądanie się w lustrze. Czasem widzimy w nim portet Doriana Greya tylko, że przyznając się do swoich słabości przed samym sobą i Bogiem kapłan bierze gąbkę i zmywa nasze poszarpane przez życie oblicze. Daje nam szansę znów na przeglądanie się w czystym lustrze w którym możemy dojrzeć swoje wnętrze.
    Idąc do spowiedzi, to tak jakbyśmy ...
    Kategorie
    co mnie męczy
  4. Yin & Yang

Nie ma zimna - zimno to brak ciepła (atomy istnieją jednak nie maja siły się "ruszyć").
    Nie ma ciemności - ciemność to brak światła.
    Nie ma śmierci? - tylko życia brak?

Czy zło to brak dobra?
    Czy nienawiść to brak miłości?

Pierwsze stwierdzenia odnoszą się do absolutu i mówią o czymś pierwotnym, ale czy zadane pytania też można tak traktować?
    Patrząc w głąb historii ludzkości życie było niczym. Zabijano drugiego człowieka bez mrugnięcia ...
    Kategorie
    co mnie męczy
  5. Pytania 6-cio latka

Tomek niedawno mnie pytał:
    - jak jest w niebie?

- kiedy się Pan Bóg urodził?

- co jest za kosmosem?

...leżeliśmy na sankach i patrzyliśmy w niebo i tak sobie rozmawialiśmy.

trudno czasem dziecku odpowiedzieć, żeby było zadowolone i żeby przekazać mu to co w tym najważniejsze z mojego punktu widzenia.

czasem muszę główkować

nie dziwię się już że każde pokolenie jest "mądrzejsze" od odchodzącego skoro taki ...

Updated 17-08-2015 at 12:37 by tomi71

Kategorie
    Uncategorized
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni