Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

"Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P

Blog o wszystkim i o niczym - w wolnych chwilach zapraszam do czytania moich zapisków, niekoniecznie mądrych

1. Największe marzenie...

przez w dniu 18-05-2013 o 20:50 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Siedzę przy jadalnianym stole, oglądam "The Voice Of Poland" i... myślę o swoich marzeniach - tych z dzieciństwa oraz tych z dorosłego już życia. Jednym z nich jest kształcenie swojego głosu - zawsze chciałam i lubiłam śpiewać, ale nie kształciłam go, czego teraz bardzo żałuję. Tak wiele zależy od tego, w jakiej rodzinie się rodzimy, w jakich warunkach dorastamy... nasze losy inaczej toczyłyby się, gdybyśmy np. urodzili się w innym miejscu i o innym czasie.... Czasem tak obie myślę, że ...
    Kategorie
    Uncategorized
  2. Rozmowa z trzylatkiem:)

przez w dniu 17-01-2013 o 20:06 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Dzień jak co dzień, pora obiadowa, na talerzach II danie - gołąbki, ale obrane z kapusty:

- Pani, a co to jest za mięso? - pyta Jaś.
    - Takie, jak mielony kotlet, tylko wymieszane z ryżem - odpowiadam ja.
    - Aha - kwituje Jaś, na co temat podchwytuje Antoś:
    - Ja lubię gołąbki.
    - Trzeba wziąć prawdziwego, żeby zrobić sztucznego - rzecze na to Jaś.
    - Słucham? - pytam, żeby się upewnić, czy dobrze usłyszałam.
    - No, trzeba prawdziwego zmielić, żeby był ...
  3. I po Świętach...

przez w dniu 27-12-2012 o 20:13 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Bardzo szybko mi zleciały, szybciej niż w innych latach
    Może to z powodu faktu, że pierwszy raz robiliśmy wigilię większą niż na 4 osoby, toteż pracy było znacznie więcej... ale opłaciło się, bo było bardzo rodzinnie i wesoło
    Doszłam do wniosku, że jak ma się dzieci, Święta bardziej cieszą - już samo przygotowywanie się do Nich odbywa się trochę inaczej Piekąc ciasteczka ze swoim Małym Mężczyzną miałam wiele frajdy i pomyślałam sobie, jak to fajnie być takim brzdącem, dla którego ...
  4. Przedświąteczny dół

przez w dniu 18-12-2012 o 19:56 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Masakra! Święta za pasem, wszyscy wokół sposobią się ku świętowaniu, a ja chodzę podminowana, że bez kija nie podchodź... Wszystko przez pracę i wrednych ludzi, których mam wątpliwą przyjemność co dzień spotykać: wiecznie z czegoś niezadowoleni, ciągle stwarzają sztuczne problemy, jakby ich priorytetowym życiowym celem było udowadnianie, że "klient nasz pan"! W dodatku jutro i pojutrze czeka mnie największy stres związany z wigilijką - zamiast przygotowywać dom na Święta, przygotowuję ...
  5. Keks bananowy - ekspresowy:)

przez w dniu 06-12-2012 o 20:10 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Składniki:

2 duże bardzo dojrzałe banany (mogą być już takie z brązowawą skórką)
    2 jajka całe
    1 szklanka cukru
    2 szklanki mąki
    1 łyżeczki sody
    1/2 szklanki oleju
    bakalie

Przygotowanie:

banany obrać, pokroić w talarki, dodać jajka i cukier - zmiksować. Następnie wsypać mąkę, sodę i wlać olej - zmiksować. Dodać bakalie, wymieszać i przelać do formy - najlepiej keksowej. Piec około 40 - 50 minut w temp. 180 stopni.
    ...
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni