Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

"Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P

Blog o wszystkim i o niczym - w wolnych chwilach zapraszam do czytania moich zapisków, niekoniecznie mądrych

1. Keks bananowy - ekspresowy:)

przez w dniu 06-12-2012 o 21:10 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Składniki:

2 duże bardzo dojrzałe banany (mogą być już takie z brązowawą skórką)
    2 jajka całe
    1 szklanka cukru
    2 szklanki mąki
    1 łyżeczki sody
    1/2 szklanki oleju
    bakalie

Przygotowanie:

banany obrać, pokroić w talarki, dodać jajka i cukier - zmiksować. Następnie wsypać mąkę, sodę i wlać olej - zmiksować. Dodać bakalie, wymieszać i przelać do formy - najlepiej keksowej. Piec około 40 - 50 minut w temp. 180 stopni.
    ...
  2. Mikołajki

przez w dniu 06-12-2012 o 15:11 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Dziś miałam - jak co roku - bardzo pracowity dzień w pracy (przedszkole). Od rana "świrowałam jarzębinę", jak mówi moja siostra i robiłam za pomocnicę Mikołaja. Przy okazji przypomniałam sobie, jak to było, gdy byłam dzieckiem i wierzyłam jeszcze w Św. Mikołaja - i to niezwykłe napięcie w oczekiwaniu na spotkanie z nim Moja babcia zawsze mnie straszyła, że jak będę niegrzeczna, to dostanę oszkrabiny i węgiel zamiast słodyczy i zabawek - ja wtedy zastanawiałam się, co zrobię z tym węglem ...