Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

"Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P

Blog o wszystkim i o niczym - w wolnych chwilach zapraszam do czytania moich zapisków, niekoniecznie mądrych

1. Mikołajki

przez w dniu 06-12-2012 o 15:11 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Dziś miałam - jak co roku - bardzo pracowity dzień w pracy (przedszkole). Od rana "świrowałam jarzębinę", jak mówi moja siostra i robiłam za pomocnicę Mikołaja. Przy okazji przypomniałam sobie, jak to było, gdy byłam dzieckiem i wierzyłam jeszcze w Św. Mikołaja - i to niezwykłe napięcie w oczekiwaniu na spotkanie z nim Moja babcia zawsze mnie straszyła, że jak będę niegrzeczna, to dostanę oszkrabiny i węgiel zamiast słodyczy i zabawek - ja wtedy zastanawiałam się, co zrobię z tym węglem ...
  2. Zimowy spacer

przez w dniu 05-12-2012 o 21:30 ("Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P)
    Oto mój pierwszy wpis na blogu {fanfary}:

Dziś nadeszła ta wiekopomna chwila, w której to udałam się z moim dziecięciem na pierwszy spacer w śnieżnym krajobrazie. Jeszcze w domu przypomniało mi się, dlaczego nie lubię zimy: ubieranie tony ubrań na siebie i usiłowanie zrobienia tego samego z małym dzieckiem doprowadzić może do czarnej rozpaczy. Oczywiście apogeum zniecierpliwienia osiągnęłam przy zakładaniu jednopalczastych rękawiczek, które poza tym, że są cieplutkie i nieprzemakalne, ...
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12